Roman Kafel: Pieniądze – Banki – Nędza – Niewola. Prawda ukryta za Globalnym Długiem.

dolar kończy się 2

”Jeśli rząd jest w stanie emitować dolarowy bond (obligacja rządu), może z pewnością – tak samo łatwo – wyemitować dolarowy banknot” – Thomas Edison.

Jak zaradzić Narodowemu Zadłużeniu.

  • Rząd może natychmiast przestać pożyczać pieniądze obciążone długiem i odsetkami i rozpocząć emisje pieniądza poprzez użycie go w narodowej gospodarce, publicznym serwisie, kreując miliony miejsc pracy dla osób bezrobotnych i stymulując prawidłowo gospodarkę narodową.
    • Każdy jeden rząd robi to i teraz, ale na mizernie małą skale, sięgającą wartości, jaką otrzymuje od banków za sprzedaż gotówki, którą to dodaje się do publicznej kasy i wydaje na potrzeby publiczne.

Uwagi końcowe…

Pokusa redystrybucji sprawiedliwszej niż istniejąca – poprzez opodatkowanie wysokimi stopami najbogatszych i zmuszać ich do płacenia za uboższych – nie załatwia niczego i nie rozwiązuje problemu polegającego na stałym braku pieniędzy w ekonomii spowodowanej koniecznością spłaty odsetek i kreowaniu pieniędzy bazujących na długu…to jest problem- którego sobie nie mogą uzmysłowić wszelkiej maści socjaliści, w tym ich bracia liberałowie – mimo, ze pozostają miedzy sobą w permanentnym ostrym konflikcie.

Światowe gospodarki to są przecież Nasze gospodarki… To MY kreujemy dobra i majątek poprzez nasze zaangażowanie, pomysłowość, przedsiębiorczość i ciężka prace. Obecny system bankowy pracuje jako potężny system drenujący to wypracowane przez nas dobro i majątek, koncentrując w tym samym czasie ogromną siłę i całkowitą kontrole tej siły w rękach maleńkiej mniejszości.

Pieniądze są medium wymiany towarów i usług. Nie ma nic złego w tym, żeby kreować je z niczego… z próżni, czy powietrza, ponieważ jest to jedyna droga do zagwarantowania nam wszystkim posiadania taniego medium wymiany. Ilość wyemitowanych pieniędzy powinna być tylko dokładnie taka sama, jak wielkość gospodarczej działalności, jaką ów pieniądz obsługuje !!!

Złem natomiast jest to, ze prawo do czynienia tego, prawo do emisji pieniądza, prawo suwerena – prawo Suwerennego Narodu – zostało scedowane w ręce prywatnych interesów Kasty Lichwiarzy, którzy kreują pożyczki dla prywatnego olbrzymiego zysku niewielu, kosztem horrendalnej nędzy, tragedii, a nawet życia miliardów ludzi.

Prezydent USA Abraham Lincoln uważał, że „głównym zadaniem rządów jest zapewnić narodowi właściwego i sprawiedliwego, a przede wszystkim uczciwego medium wymiany, które pozwoli gospodarce na prawidłowy rozwój.”

Wniosek.

  • Czyż my, jako Ludzkość, nie jesteśmy zdolni do tego, aby użyć naturalnych ludzkich zasad Prawa Boskiego – Naturalnego, wynikających z Dekalogu, w celu ustanowienia sprawiedliwego i ludzkiego, uczciwego systemu dystrybucji majątku i dóbr, dziel ludzkiego intelektu i pracy rak Człowieka, wypełniając zarazem marzenia socjalizmu o sprawiedliwej i ludzkiej dystrybucji, łącząc je z dobrodziejstwami wolnej przedsiębiorczości, która leży w samym środku serca idei kapitalizmu?
  • Oczywiście, ze jesteśmy. Wiemy doskonale jak się to robi i pokazaliśmy, jak prosta czynnością jest powrót do normalności i do wprowadzenie harmonii.
  • Ale tak długo, jak prawo i przywilej tworzenia pieniądza znajduje się w rękach prywatnych Lichwiarzy, dla ich własnego profitu i niczym nie skrepowanej kontroli wszystkiego i wszystkich. – my wszyscy śmiało możemy sobie i wszystkim wokół powiedzieć, ze naprawdę nie wiemy… co to znaczy Demokracja!
  • I jeśli tego stanu rzeczy nie zmienimy, nie będziemy w stanie tego powiedzieć nigdy. System ten bowiem w procesie Lichwy zadłużając wszystkich i wszystko, przejmuje wszelka własność, cedując ją w rękach garstki wielkiej oligarchii kilku rodzin, cała pozostała wielomiliardowa populacje Ziemi zamieniając w procesie tzw. globalizacji w Niewolników. Globalizm bowiem jest niczym innym, jak tylko i wyłącznie procesem zamiany Wolnych Ludzi w niewolników.

Gdyż bez Własności nie ma Wolności…a bez Wolności mówienie o Demokracji jest mydleniem oczu.

POST SCRIPTUM…
Nowa europejska jednostka monetarna Euro daje sile i prawo regulowania cyrkulacji pieniądza wszystkich krajów, które się połączyły w Unie Europejska … Centralnemu Bankowi Europy. A jednocześnie wszystkim rządom członków Unii stanowczo zabrania jakichkolwiek działań i starań w celu wywierania jakiegokolwiek wpływu na Bankierów Lichwiarzy, którzy tworzą Centralny Bank Europejski.

Po raz pierwszy w Historii Świata stawiając twórców pieniędzy poza jakąkolwiek demokratyczną formą kontroli i odpowiedzialności…. czyli explicite ponad Prawem!

Na podstawie materiałów The British Association for Monetary Reform, 27 Imberhorne Lane, Felbridge, West Sussex, RH19 1QX..
więcej:
http://fides-et-ratio.pl/index.php/2012/07/roman-kafel-pieniadze-banki-n…

Do niniejszego tekstu nie rości się żadnych Copyright, a wręcz przeciwnie – proszę każdego o jak najszersza dystrybucje i dzielenie się ze znajomymi niniejszymi informacjami.

Roman Kafel

Wybrane Komentarze

W ramach rekompensaty,

ciociababcia – 17 Lipca, 2012 – 19:46

za wczorajszy błąd, nie wiem w jaki sposób znikł tekst… Przepraszam.

Gigantyczny skandal bankowy

Resort sprawiedliwości USA przymierza się do postępowania karnego przeciw bankom. Skandal ma zasięg światowy – podają media za oceanem. Chodzi o manipulowanie stopą kredytu międzybankowego Libor, które stało się już przedmiotem międzynarodowych dochodzeń regulatorów rynku bankowego.

Departament sprawiedliwości USA zbiera materiały, które pozwolą mu wszcząć postępowanie karne przeciw wielu ogromnym instytucjom finansowym i ich pracownikom, włącznie z brytyjskim bankiem Barclays, który manipulował stopą Libor i znalazł się ostatnio w centrum tego skandalu – napisał “New York Times”.

Nielegalne manipulowanie Liborem, czyli dzienną stopą oprocentowania kredytu międzybankowego, miało wpływ nie tylko na międzynarodowy sektor finansowy, ale również na sytuację indywidualnych klientów banków, posiadaczy kredytów hipotecznych, pożyczek studenckich i krat kredytowych – dodaje “NYT”.

Dochodzenie amerykańskiego resortu sprawiedliwości poprzedzone zostało pozwami prywatnych inwestorów i śledztwami regulatorów rynku finansowego w USA i Wielkiej Brytanii.

Według Sebastiana Mallaby’ego, eksperta Council on Foreign Relations, banki – dla zysku i aby uchronić się przed konsekwencjami kryzysu finansowego – zdolne były nie tylko manipulować rynkiem, ale też “szantażować regulatorów nadzorujących instytucje finansowe” – jak bank centralny Anglii – grożąc tym, że “ich upadek pociągnąłby za sobą dramatyczne skutki dla całej gospodarki”.

Jego zdaniem jeszcze ważniejszą lekcją z tego skandalu jest to, że banki, które są zbyt duże, by upaść, są też zbyt duże, by istnieć. Jest to odniesienie do teorii ekonomicznej, zgodnie z którą pewne wielkie instytucje finansowe, mające powiązania z wieloma podobnymi partnerami są tak duże, że ich upadek spowodowałby kolosalne straty dla całej gospodarki kraju i rząd musi interweniować, ratując je przed bankructwem.

Taki pogląd zdeterminował politykę administracji USA w 2008 roku, gdy wybuchł kryzys finansowy – głosi raport Center for Economic and Policy Research – i rząd USA uratował przed upadkiem liczne banki.

Dochodzenia objęły teraz – jak podaje “NYT” – ponad 10 wielkich banków w USA i innych krajach. Według poniedziałkowego “Financial Times” jest to blisko 20 instytucji finansowych.

Śledztwo w USA koncentruje się na tym, jak manipulowały one kosztami pożyczek wartych biliony dolarów, determinując oprocentowanie produktów finansowych dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych. W Ameryce miasta i całe stany badają, czy zostały narażone na straty na skutek manipulowania Liborem, a niektóre z nich już wniosły w tej sprawie skargi – pisze “NYT”.

Ważne jest, by określić, w jaki sposób banki zachowywały się podczas kryzysu finansowego”, ponieważ wygląda na to, że fałszowały dane na temat własnej kondycji finansowej, by wzmocnić swą pozycję – podkreśla ekspert CFR.

Na skutek postępowania cywilnego banki mogą zostać zmuszone do zapłacenia wielkich kar i zmodyfikowania swoich procedur, ale ministerstwo sprawiedliwości USA, udowodniwszy winę pracowników banków może sprawić, że wylądują oni w więzieniu – wyjaśnia “NYT”.

Według Mallaby’ego wezwania do ukarania szefów instytucji finansowych i zmiany kultury bankowości to za mało; skandal ujawnia fakt, że system i nadzór finansowy zawiodły, bowiem wielkie banki mogły szantażować regulatorów.

Dochodzenie, według “The Economist”, ma obejmować największe instytucje finansowych świata, m.in. Citigroup, JPMorgan Chase, UBS, Deutsche Bank i HSBC. “Zamieszani są ich pracownicy od Nowego Jorku po Tokio” – napisał 7 lipca brytyjski tygodnik, przewidując, że skandal ten może być dla sektora bankowego tak trudnym momentem, jak seria zbiorowych pozwów przeciw gigantom przemysłu tytoniowego w 1998 roku, która kosztowała te firmy 200 mld dol. w ugodach pozasądowych.

ruk, dziennik.pl
[Fot. PAP / EPA]

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gospodarka/gigantyczny-skandal-bankowy

Benjami Fulford: masowych aresztowań ciąg dalszy ( 27 mar 2012,)
http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=138&t=32&p=12978#p12978 – nie istnieje strona

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
———————————-
Naród dumny ginie od kuli, nikczemny ginie od podatków.

Tam, w MFW wszystko zaczęło się,

 ciociababcia – 17 Lipca, 2012 – 20:56

może Dobry Bóg da, że to jest początek końca. Właściwie to i kreatywna księgowość już “puściła”, bańki derywatyw pękają, co było przewidziane. Może doczekam się Wolnej Polski…???
Dość skrupulatnie zbierałam te informacje, z nadzieją na lepszą przyszłość… dla dzieci i wnuków. (W latach 80-tych też tak mówiłam :-)…)

Nadchodzący kryzys derywatów i upadek całego światowego systemu finansowego.
The Economic Collapse
USA
http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=133&t=37&p=11527&hilit=deryw… –( nie istnieje strona)

Globalizacja niesie globalne załamanie
[…] Pękają kolejne absurdalne bańki spekulacyjne. Przykładowo, w USA wiarygodność kredytową zyskał nowy typ klienta banków, osławiany NINJA (No Income, No Job, No Assets), któremu, choć bez pracy, majątku, a nawet dochodów, dane było przez chwilę spełnić “american dream” o własnym domu.

Z kolei w Hiszpanii pod kredyty wybudowano 1,5 miliona mieszkań, które stoją dziś puste. W Polsce wpychano na lewo i prawo opcje i kredyty hipoteczne we frankach i euro, nabijając klientów w ryzykowne spekulacje walutowe.

Dramatyczne skutki nie dały na siebie długo czekać. Oto globalna gospodarka znalazła się na krawędzi przepaści. Od pół roku systematycznie spada światowy handel, a kolejne kraje popadają w recesję bądź doświadczają ostrego spowolnienia. […]
więcej:
http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=133&t=37&p=13788&hilit=ba%C5… – ( nie istnieje strona)

gdzie jesteśmy?

Zaścianek – 17 Lipca, 2012 – 21:23

 Odnoszę wrażenie, ze jesteśmy na granicy wydolności całego systemu.

Apokaliptyczne wizje są mi równie niemiłe co każdemu pragmatykowi.

Teraz jednak gdy zbieram to wszystko w jedną całość, nie mogę nie dostrzegać ewidentnych zgodności z tym co widzę i mogę ocenić we własnym zakresie.

Posługując się analogiami z fizyką, mamy do czynienia z układem o zawyżonym poziomie energii wewnętrznej, niestabilnym,  z tendencją do zmian.

To prognozuje wieloma problemami i zmianami, często gwałtownymi.

Powiedzenie, przekleństwo , “obyś w ciekawych czasach żył” to chyba nasze przeznaczenie.

Tak, jesteśmy na granicy…

 ciociababcia – 17 Lipca, 2012 – 21:55

dojścia do władzy rządu światowego. Taki jest plan banksterów. Ale najpierw ma nastąpić chaos. Wtedy objawi się wybawca, zaoferuje… pracę, wyżywienie… i ludność (Narodów już nie będzie bo sikorki zrezygnują z suwerenności) zgodzi się na wszystko. Gdzieś w roku 2030 tak się stanie.
Dlatego mam nadzieję, że wreszcie aresztowania bankierów rozpoczną upadek planów rządu światowego. Potrzebna jest syzyfowa praca na odbudowę świadomości społeczeństw, nie tylko w Europie…

Czy przeciw Polsce toczy się WOJNA? – analiza własna
Przyszła wojna będzie WOJNĄ NIEWIDZIALNĄ – już w 1947 roku przepowiadał Fryderyk Joliot-Curie.

„Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.”
Fryderyk Joliot-Curie

http://niepoprawni.pl/blog/3787/czy-przeciw-polsce-toczy-sie-wojna-anali…
**************************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
———————————-
Naród dumny ginie od kuli, nikczemny ginie od podatków.

ciociababcia – 17 Lipca, 2012 – 22:51

Zgadza się – włosy jeżą się i ćwiartki chodzą… po plecach…

ciociababcia – 18 Lipca, 2012 – 15:25

A ja z uporem maniaka wyszukuję te informacja, oczekując na wydarzenia, które wreszcie pozwolą powrócić do Świata jaki znam, a przynajmniej tak oceniałam – moralny, otwarty, opierający się na prawdzie.
Niestety, przekazy są wyrywkowe, brak informacji o różnych wydarzeniach na świecie, które mają wpływ na nasz (nie)rząd. Kłamliwe merdia mętnego nurtu wprowadzają dezinformację (oby tylko). No i czekam na Godota.
***************************************

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
———————————-
Naród dumny ginie od kuli, nikczemny ginie od podatków.

Więcej na linku: http://niepoprawni.pl/blog/1489/roman-kafel-pieniadze-banki-nedza-niewola-prawda-ukryta-za-globalnym-dlugiem-0

Wypowiedz się