Patrick Buchanan – Podbój Europy przez Islam

imigracja 3

„Liberalizm jest ideologią samobójstwa Zachodu”- napisał James Burnham w 1964 roku swojej książce pt. „Suicide of the West” .

Burnham przewiduje, że bezmyślna wielkoduszność liberałów, którzy podporządkowują interesy swoich własnych ludzi i narodów utopijnym i altruistycznym impulsom, może oznaczać  koniec zachodniej cywilizacji.

Czy się mylił? Zastanówmy się nad tym co obecnie się dzieje w Europie.

Takie małe narody jak Serbia, Węgry i Słowacja wyczuwają,  że będą zalane przez ubiegających się o azyl uchodźców z muzułmańskiego świata, dlatego starają się zamknąć swoje granice i zapewnić bezpieczeństwo swoim ojczyznom.

Ich instynkt przetrwania oraz ocena etyki łodzi ratunkowych jest zrozumiała. Jednak są one potępiane za to, że starają się siebie samych uratować.

Tymczasem papież apeluje do katolików na całym świecie, aby powitać azylantów a Angela Merkel weźmie ich ponad 800,000 tylko w tym roku, choć już w Bawarii zaczęły się narzekania.

To tylko początek tego, co może przyjść, jeśli Europa nie podciągnie zwodzonego mostu.

Dziesiątki tysięcy Syryjczyków na Bałkanach, na Węgrzech oraz w Austrii i Niemczech to tylko pierwsza fala. Za nimi w Libanie, Turcji i Jordanii czeka 4 mln uchodźców z Syrii, ogarniętej wojną domową. Widząc sukces tej pierwszej fali, wkrótce ruszą następne.

Po nich przybędzie 2 mln Alawitów i 2 mln chrześcijan, którzy będą uciekać z Syrii, gdy reżim Baszara – Assada ulegnie ISIS-owi i terrorystom z Al-Kaidy, którzy już teraz zajmują połowę tej przesiąkniętej krwią ziemi. ( Dzięki bardzo skutecznej operacji lotniczej Rosji w Syrii i dozbrojeniu wojsk syryjskich oraz wydatnej pomocy Iranu, został zahamowany exodus uchodźców z tego kraju i około 800 tysięcy wróciło i wracają dalsi- red KIP)

Również Irakijczycy, którzy mieszkają w kraju, w którym perspektywy zjednoczenia i pokoju się oddalają, też zaczną wyjeżdżać. Następnie wśród tysięcy uchodźców napływających do Europy z Turcji będą Pakistańczycy, ludzie z Bangladeszu i Afgańczycy. Gdy Amerykanie opuszczą Afganistan i talibowie zaczną brać odwet, coraz więcej Afgańczyków będzie uciekać na zachód.

Afryka ma obecnie miliard ludzi, co się podwoi do 2050 roku i do 4 mld w 2100r. Czy te miliardy Afrykanów będą znosić życie w ubóstwie pod tyranią bezwzględnych, niekompetentnych i skorumpowanych reżimów, jeśli drzwi do Europy pozostaną otwarte ?

To co nadchodzi nie jest trudne do przewidzenia.

Europie zabraknie altruizmu na długo przed tym, zanim skończą się uchodźcy. Bo jak doniósł w poniedziałek The New York Times nie widać końca imigracji z państw Trzeciego Świata i krajów islamskich do Europy.

Według Times’a, grupy humanitarne przewidują,  że “kolejne fale imigrantów będą w drodze, być może przez całe miesiące lub nawet lata, aż do czasu kiedy wojny, ubóstwo i inne przyczyny  nie zmniejszą się.”

Przy groźbie terroryzmu, który rozwija się od Nigerii do Maghrebu i na Bliskim Wschodzie, rozprzestrzeniania się pandemii wojen i tyranii w tych regionach,  spokojna, dostatnia i wolna Europa zawsze będzie magnesem.

Jeśli Europa nie uszczelni swoich granic, nic nie jest w stanie zatrzymać imigrantów z państw islamskich i Trzeciego Świata od przybycia i odbudowania populacji kontynentu w sytuacji kiedy kurczy się liczba rodzimej ludności Europy.  Czy będziemy w stanie rozpoznać starą  Europę jeszcze w połowie tego wieku?

Nieunikniona reakcja na to co się teraz dzieje już się rozpoczęła.

Partie anty-imigracyjne jak Front Narodowy we Francji  i UKIP w Wielkiej Brytanii będą zyskiwać zwolenników,  jeżeli główne partie nie zaczną ograniczać imigracji i nie chcą zostać zmiecione.

Już w Niemczech i Austrii zaczyna się protest przeciwko dziesiątkom tysięcy dotychczas serdecznie witanych przybyszów.

Europa Wschodnia, z kurczącą się własną populacją, wykazała niewielkie zainteresowanie przyjmowaniem imigrantów.

Mimo ataku ze strony swoich przeciwników politycznych, premier Izraela Bibi Netanjahu oznajmił, że nie  będzie przyjmował arabskich i muzułmańskich azylantów. Po zbudowaniu ogrodzenia z Gazy do Eilat, aby powstrzymać Afrykanów od przekraczania Półwyspu Synaj, płotu oddzielającego Zachodni Brzeg od Izraela, Bibi teraz buduje ogrodzenie na granicy jordańskiej.

Przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas mówi, ze jest gotów powitać palestyńskich azylantów. Obie strony wiedzą, że w tej walce demografia jest przeznaczeniem.

Jest mało prawdopodobne, aby Układ z Schengen, który gwarantuje “otwarte granice” między narodami UE mógł przetrwać tę inwazję. Zostaną przywrócone stare granice państw Europy.

W miarę jak pogłębiają się  podziały w poszczególnych krajach i pomiędzy państwami o tym ilu imigrantów przyjąć a kiedy zamknąć drzwi, Unia Europejska sama może się złamać z powodu tych doniosłych i emocjonalnych problemów.

Tysiące imigrantów przebywających w Europie oraz miliony tych, którzy mają zamiar po nich przybyć  zmuszą Europejczyków do zadawania sobie egzystencjalnych pytań.

Kim jesteśmy? Czy jesteśmy wyjątkowymi i odrębnymi narodami danej rasy i plemienia, historii i wiary, języka i kultury, które są rozpoznawalne na całym świecie i warte są zachowania za cenę naszego życia?

Czy jesteśmy przede wszystkim Niemcami, Rosjanami, Polakami, Włochami, Hiszpanami i Francuzami?

Czy jesteśmy po prostu Europejczykami, ludźmi, którzy mieszkają na najmniejszym kontynencie świata i podzielają przekonanie o równości wszystkich ludów i kultur oraz w sekularyzm i demokrację społeczną?

Liberał to ktoś,  kto ignoruje powszechne w naturze prawo, jak różne gatunki zwierząt reagują,  kiedy inny gatunek wkracza na ich teren.

Tak więc, Burnham prawdopodobnie się nie myli.

Liberalizm to ideologia samobójstwa zachodniej cywilizacji.

http://buchanan.org/blog/islams-conquest-of-europe-16493

(Z angielskiego tłumaczył Jan Saski)

Opublikowano za: http://www.prawica.net/2109

Wypowiedz się