Rosja rozkwita, Ukraina grabiona przez mafie

Putin 

Zachód utrzymał sankcję wobec Rosji, Obama przedłużył je nawet o rok, tymczasem dane napływające z rosyjskiej gospodarki wskazują na to, że sankcje sobie, życie zaś sobie. Rosyjska gospodarka notuje coraz lepsze wyniki!

Czy należy się teraz dziwić, że Władimir Putin, gdy tylko pokazuje się na wizji, cały czas jest wyluzowany i uśmiechnięty, w przeciwieństwie do przywódców Zachodu, którzy od wielu miesięcy demonstrują swoje cierpiętnicze miny? Agencja Bloomberg, którą trudno chyba podejrzewać o to, że stanowi agenturę Putina, podała właśnie, że „rosyjska gospodarka rozkwita!”.

Wbrew sankcjom i negatywnemu pijarowi, rosyjskie firmy zaczynają odnosić coraz lepsze wyniki ekonomiczne. Sankcje spowodowały zniknięcie wielu zagranicznych towarów eksportowanych dotychczas  do Rosji, stąd Rosjanie coraz częściej sięgają po rodzime produkty, napędzając własny biznes.

Coraz lepiej ma się także rosyjska waluta. Podczas gdy jeszcze w styczniu br. za rubla trzeba było zapłacić jedynie ok. 0,0540 zł, o tyle dziś trzeba by wydać na jednego rubla już 0,0655 zł. Dla ryzykantów rubel był więc w ciągu ostatnich dwóch miesięcy świetną okazją do zarobienia sporych pieniędzy. I kto wie, czy nadal nią nie pozostanie.

Co w tej sytuacji zrobi Zachód, by sponiewierać Władimira Putina, a jego kraj doprowadzić do gospodarczej ruiny? Póki co Rosja nie najgorzej znosi spadek cen ropy, podczas gdy coraz więcej firm wydobywczych na Zachodzie, w tym w Stanach, zwija interesy, bądź tnie koszty, przyczyniając się do wzrostu bezrobocia. Miejmy nadzieję, że nie będzie to coś, co doprowadzi do wojny totalnej w naszej części Europy.

Na Ukrainie również robi się coraz „ciekawiej”. Otóż jeden z tamtejszych oligarchów, niejaki Kołomyjski, najechał ze swoimi pretorianami państwową firmę gazowniczą za to, że minister odpowiedzialny za przemysł odwołał dyrektora, który był człowiekiem Kołomyjskiego, a którego zwalczał inny oligarcha, pełniący obecnie funkcję prezydenta, Poroszenko. Kołomyjski – jak się wyraził – chciał przepędzić rosyjskich sabotażystów. I póki co udało mu się to.

I tak oto burmistrz Dnietropietrowska (bo nim jest Kołomyjski) pokazał Poroszence, kto tu rządzi. No właśnie, kto rządzi na Ukrainie? Demokratyczna władza, czy poszczególne mafie?

I pytanie do naszych rządzących – czy ewentualnie wysyłając broń na Ukrainę, komu ją właściwie mielibyście wysłać? Ukraińcom czy rządzącym nimi mafiosom?

Paweł Sztąberek
http://prokapitalizm.pl

Rzecz ciekawa: witryna propagująca kapitalizm ciepło pisze o bynajmniej nie kapitalistycznej gospodarce Rosji.
A jeśli chodzi o wysyłanie pieniędzy, to sprawa jest oczywista: polskojęzyczne szumowiny wysyłają pieniądze ukraińskojęzycznym szumowinom.
   Admin

Posted by Marucha w dniu 2015-03-23 (poniedziałek)

Wypowiedz się