Bez komentarza.

Rogalski zostanie ukarany po donosie skompromitowanego gen. Parulskiego? Były szef NPW żąda sankcji dla adwokata

                        


//
Warszawska Okręgowa Rada Adwokacka zdecydowała o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko mec. Rafałowi Rogalskiemu po zapoznaniu się ze skargą, jaką skierował do ORA były naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski.

“Nasz Dziennik” informuje, że decyzja o wszczęciu postępowania zapadła w środę. Postępowanie może zakończyć się umorzeniem lub doprowadzić do postawienia adwokatowi zarzutów i skierowania wniosku o wszczęcie postępowania przed sądem dyscyplinarnym. Jak wskazuje rzecznik dyscyplinarny ORA Jacek Brydak na razie za wcześnie, by o tym przesądzać. Zapowiada, że sprawa zakończy się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Jak zaznacza Rogalski skarga Parulskiego jest bezzasadna:

Skarga pana generała Parulskiego na mnie jest całkowicie bezzasadna z punktu widzenia faktycznego oraz dowodowego. Złożę w tej sprawie wyczerpujące wyjaśnienia. Liczę na rzetelne rozpoznanie sprawy i jej zakończenie poprzez umorzenie postępowania.

Mecenas Piotr Pszczółkowski, drugi pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego w śledztwie smoleńskim zaznacza, że skarga Parulskiego do nerwowa reakcja urzędnika, który powinien być odporny na krytykę:

Jeśli się popatrzy na całokształt działania organów państwa polskiego w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej, to trudno, żeby taka krytyka się nie pojawiała.

W dokumencie skierowanym do ORA Parulski zarzuca Rogalskiemu “uporczywe epatowanie opinii publicznej nieuprawnionymi ocenami oraz wnioskami związanymi z postępowaniem smoleńskim” oraz wybiórcze podejście do sprawy smoleńskiej. Chodzi o medialne wypowiedzi pełnomocnika rodzin smoleńskich odnoszące się do działań prokuratora 10 kwietnia 2010 roku na Siewiernym, a także do działań późniejszych związanych już z prowadzeniem śledztwa w sprawie katastrofy. Rogalski krytycznie ocenia działalność samego Parulskiego i prokuratury wojskowej.

Do konkretnych zaniechań i zaniedbań należą według adwokata: brak precyzyjnych oględzin szczątków samolotu, miejsca zdarzenia, wieży lotów i znajdującej się w niej aparatury, brak udziału polskich śledczych i lekarzy w sekcjach zwłok w Moskwie, a także brak decyzji o otwarciu trumien w Polsce i sekcji zwłok w kraju.

Na takie stwierdzenia gen. Parulski odpowiedział donosem do ORA na mec. Rogalskiego. Rafał Rogalski odnosząc się do tej sprawy na portalu Stefczyk.info mówił:

Wszelkie moje wypowiedzi udzielane ws. śledztwa smoleńskiego, w szczególności jeśli chodzi o rolę gen. Parulskiego w śledztwie, były oparte na stanie faktycznym, prawnym i były zgodne z prawdą. Próba kreowania przez gen. Parulskiego faktów, czy opinii, że moje oceny nie były merytoryczne, że mijałem się z prawdą są całkowicie nieuzasadnione. Najlepszym tego dowodem są ostatnie wydarzenia i zamiana ciał. Skoro było tak dobrze, jak zaznacza w skardze na mnie gen. Parulski, dlaczego stało się tak źle.

No właśnie, gen. Parulski, dlaczego?

KL,Naszdziennik.pl