Prezydent Władimir Putin w Izraelu…

To miał być majstersztyk izraelskiej propagandy – obchody 75 rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu Auschwitz nazwane szumnie „World Holokaust Forum 2020”. Zorganizowano je w jerozolimskim instytucie Yad Vashem. Od dawna propaganda izraelska próbuje jej własną wersję holokaustu przedstawić jako coś absolutnie wyjątkowego w historii nie tylko II wojny światowej, ale i w historii świata.

W tej dobrze przygotowanej inscenizacji jak zgrzyt zabrzmiały słowa prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina. Otóż przypomniał on, że nie tylko Żydzi byli masowo eksterminowani. Narody słowiańskie rasistowskimi ustawami norymberskimi zaliczone zostały do kategorii Untermenschen – podludzi. I Słowian w tej wojnie wymordowała III Rzesza znacznie więcej.

Tu pozwolę sobie na pewną dygresję i w skrócie opiszę, jak wygląda przeciętny film dokumentalny (trwający 45-60 minut) o II wojnie światowej, emitowany w niemieckiej tv. A nie ma tygodnia, by na przynajmniej jednym kanale nie leciały „dokumenty” o II wojnie i Hitlerze.
A więc przeciętny film dokumentalny o II wojnie zaczyna się naturalnie od dojścia Hitlera do władzy.

Zaraz potem jest mowa o szykanach i represjach wobec ludności żydowskiej.

O tym, że hitlerowcy prześladowali opozycję polityczną, zwłaszcza lewicową, nie zawsze się wspomina.

Potem jest migawka o początku wojny i napaści na Polskę 1 września 1939. Jest więc pokazany krążownik Schlezwig Holstein ostrzeliwujący Westerplatte, kolumny pancerne  przekraczające granicę i ujęcia z bombowców zrzucających bomby.

Zaraz potem pokazywane jest getto warszawskie i obóz koncentracyjny w Auschwitz, choć bez wzmianki o tym, że został on pierwotnie utworzony do więzienia w nim Polaków, i że ginęli w nim także właśnie Polacy oraz przedstawiciele innych narodowości, nie tylko żydowskiej.

Tylko w nielicznych „dokumentach” wspomina się przy agresji na Polskę krótkim zdaniem o represjach wobec polskiej ludności.

Najczęściej ani słowem nie mówi się o zaplanowanej i realizowanej już od września 1939 zagładzie polskiej inteligencji w ramach Generalnego Planu Wschodniego:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Intelligenzaktion
https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

Ani o masowych, milionowych wypędzeniach (nie wiem, dlaczego wiki nazywa to „wysiedleniami”, a nie po imieniu – wypędzeniami) ludności polskiej z odwiecznych polskich etnicznych ziem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wysiedlenia_Polak%C3%B3w_podczas_II_wojny_%C5%9Bwiatowej_dokonane_przez_Niemc%C3%B3w

Oglądając migawki dotyczące agresji na Polskię można odnieść wrażenie, że Polaków w Polsce prawie nie było i że Niemcy po to na Polskę napadli, by mordować tylko ludność żydowską.

Potem jest oczywiście o agresji III Rzeszy na Francję z przyległościami, niekiedy też krótko o bitwie powietrznej o Anglię. Wspomina się przy okazji ataku na Francję o późniejszych deportacjach ludności żydowskiej do hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

Następnie jest o operacji Barbarossa, czyli o agresji III Rzeszy na ZSRR. Widać długie kolumny niemieckich wojsk pancernych, dziesiątki tysięcy radzieckich jeńców wojennych, niekiedy są migawki płonących rosyjskich wsi.

I oczywiście znacznie dłuższe migawki rozstrzeliwań przez SS i Wehrmacht ludności żydowskiej zamieszkałej na terenach ZSRR.

O tym, że Hitler planował niemiecki Lebensraum aż do Uralu i eksterminację większości ludności słowiańskiej, często się zapomina wspomnieć w takich „dokumentach”.

Marzenie Hitlera – Lebensraum po Ural i Kaukaz. Kosztowało ono życie ok 60 milionów ludzi w niespełna 6 lat. Czy wasze dzieci i wnuki wiedzą o tym?

I w tym przypadku niezorientowany oglądacz może odnieść wrażenie, że głównym celem agresji na ZSRR były masowe egzekucje na ludności żydowskiej.

Potem jest przeskok na Pacyfik, Pearl Harbour i przystąpienie usraela do wojny po tym sprowokowanym przez Biały Dom ataku Japończyków. Przystąpienie usraela do wojny zawsze jest przedstawiane jako jej moment przełomowy.

Potem są migawki o wojnie niemieckich U-botów z usraelitami i Anglikami na Atlantyku. Często, choć nie zawsze, pokazane są migawki bitwy o Stalingrad.

Nie podkreśla się przy tym wyraźnie, że był to moment przełomowy na foncie wschodnim i przełomowy dla II wojny światowej w Europie. Największa bitwa pancerna w historii na Kurskim Łuku (łącznie po obu stronach prawie 7 tysięcy czołgów i dział samobieżnych i szturmowych), która ostatecznie złamała kręgosłup Wehrmachtu, też nie zawsze jest wspomniana.

Natomiast zawsze wspomina się o lądowaniu „aliantów” w Normandii, przedstawiając je jako przełomowe dla przebiegu II wojny w Europie.

Nie wspomina się przy tym, że Armia Czerwona dochodziła w tym momencie do Wisły, po odrzuceniu Niemców o 2 tysiące kilometrów znad Wołgi. Niechętnie też i bardzo skrótowo wspomina się o tym, że Berlin został zdobyty przez Armię Czerwoną.

O udziale polskich żołnierzy podczas II wojny św. nie wspomina się ani słowem. A przecież polscy żołnierze walczyli na wszystkich frontach: w bitwie powietrznej o Anglię, o Monte Cassino i przede wszystkim przy zdobyciu Berlina.

Pokazuje się zawsze ruiny niemieckich miast tuż po wojnie i wyzwolenie choćby jednego obozu koncentracyjnego. Zawsze wspomina się wtedy o 6 milionach ofiar żydowskiego holokaustu. Na koniec są pokazane bomby atomowe zrzucone na Hiroshimę i Nagasaki i kapitulacja Japonii oraz wspomina się o Procesie Norymberskim.

Najkrócej mówiąc, II wojna światowa w przeciętnych niemieckich filmach „dokumentalnych” przedstawiana jest tak: Niemcy napadli na Polskę, a potem na ZSRR, by wymordować tam ludność żydowską. I na Francję, by deportować z niej ludność żydowską wywożoną do obozów zagłady. Natomiast momentami przełomowymi dla wojny było przystąpienie do niej usraela, lądowanie w Normandii i bomby atomowe zrzucone na Japonię.

Tak wygląda typowa narracja historyczna w krótkich, trwających 45-60 minut filmach „dokumentalnych” o II wojnie światowej w telewizji niemieckiej.

Podczas swojego wystąpienia prezydent Władimir Putin przypomniał, że na podbitych na wschodzie ziemiach Hitler planował utworzenie Lebensraumu dla Niemców.

Przypomniał, że Słowian Ustawy Norymberskie zaliczyły do podludzi (Untermenschen), przez co byli oni masowo eksterminowanii (Rosjanie, Białorusini, Ukraińcy, Polacy i inne narody słowiańskie).

Odebrał w ten sposób kreowany przez izraelską propagandę nimb wyjątkowości żydowskiego holokaustu.

I przypomniał, że to Armia Czerwona rozgromiła III Rzeszę. A nie „alianci” lądujący w Normandii, gdy Wermacht miał już przetrącony kręgosłup i ciągle przed Armią Czerwoną się cofał.

Zresztą, gdyby nie front wschodni, na którym walczyły 3/4 niemieckich sił, lądowanie w Normandii Niemcy zgnietliby z łatwością, gdyby mogli wysłać tam cały Wehrmacht.

Ciekawi mnie też, czy usraelski kongres oraz żydowskie organizacje roszczeniowe nazwane przez Normana Finkelsteina „Przedsiębiorstwem holokaust” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Norman_Finkelstein) odważą się na próbę wyłudzenia od władz Rosji odszkodowań za tzw. „żydowskie mienie bezspadkowe”.

Wszak prezydent Putin sam otwarcie przyznał w Jerozolimie, iż 40 % żydowskich ofiar wojennych było obywatelami ZSRR.

Niechby tylko ambasador usraelski w Moskwie coś bąknął o ustawie 447, usłyszałby zapewne, że w Federacji Rosyjskiej ustawy obcego parlamentu nie mają żadnej mocy prawnej i tylko Rosyjska Duma decyduje, do kogo należy mienie bezspadkowe żydowskich obywateli byłej ZSRR.

Wystąpienie prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Władimirowicza Putina w Jerozolimie było ważnym, historycznym wręcz przemówieniem, przywracającym wydarzeniom II wojny światowej właściwe proporcje.

opolczyk

PS

Polecam jeszcze trzy teksty Sputnika w tej właśnie sprawie:

https://pl.sputniknews.com/swiat/2020012311716893-putin-rozczarowal-polske-swoim-wystapieniem-w-izraelu/
https://pl.sputniknews.com/opinie/2020012411735996-putin-przemowil-czy-warto-bylo-rozdzierac-szaty-sputnik/
https://pl.sputniknews.com/opinie/2020012311714681-konrad-rekas-putin-twarza-polskiej-polityki-historycznej-takiej-jaka-byc-powinna-sputnik/

Pierwszy z nich z własnym komentarzem i właściwym tytułem opoblikowała strona WPS:
https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/01/23/lekcja-historii-i-polityki-w-putina-w-jerozolimie/

Opublikowano za: https://opolczykpl.wordpress.com/2020/01/26/prezydent-wladimir-putin-w-izraelu/

 

Wypowiedz się