Strona główna (2)


                                 

                            „Jest tyle sił w Narodzie, jest tyle mnogo ludzi;

                            Niechże w nie Duch Twój wstąpi i śpiące niech pobudzi.

                            Niech się królestwo stanie, nie krzyża, lecz zbawienia,

                            O daj nam Jezu Panie Twą Polskę objawienia !”

                                                                      Stanisław Wyspiański


Szczególnie polecamy:

 

Marynarka Wojenna-historia i teraźniejszość.

Adm. Marek Toczek

 „Moim obowiązkiem jest podejmowanie prób dotarcia do decydentów, a przede wszystkim do świadomości Polaków, z wiedzą o aktualnym stanie naszej gospodarki morskiej i kondycji Marynarki Wojennej RP”.

Czy tragiczne dzieje naszego narodu, choćby tylko te z ostatnich 200 lat, niczego nas nie nauczyły? Czy swą beztroską, brakiem odpowiedzialności za obronność państwa, władze III RP chcą zafundować przyszłym pokoleniom Polaków podobne doświadczenia?

Marek Toczek

 

USA-Państwo wspaniałych ludzi i mniej wspaniałych przywódców

Doc.dr Rudolf Jaworek

Nigdzie na świecie do XX w. Nie zniszczono tak wielkich puszcz jak te rozciągające się od Maine do Missisipi. Zdobywcom kontynentu, w przeciwieństwie do tubylców, nie zależało na zachowaniu lasów i prerii. „Byli nie tylko mordercami, lecz także żądną bogactw hałastrą, której chodziło tylko o jedno: o zysk, i jeszcze raz zysk i to natychmiastowy. On był dla nich prawdziwym bogiem, nadal też jest bogiem wyższym ponad wszystko.” Łupili wszystko, co dało się sprzedać: zwierzęta, ziemię, wodę. Zaczęli od sprzedaży lasów tak, że po upływie pół wieku trzecią część urodzajnych gleb zamieniono w pustynię.

Rudolf Jaworek