Rosyjski minister spraw zagranicznych: “USA prowadzą wojnę z Rosją”

ŚWIAT HAL TURNER 19 WRZEŚNIA 2023 R. 

Masowa kampania Waszyngtonu mająca na celu wsparcie Ukrainy bronią jest równoznaczna z wojną z Rosją, powiedział minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, dodając, że USA od dawna przygotowują Kijów do tego właśnie celu.

W komentarzu dla rosyjskiego reportera Pawła Zarubina Ławrow zasugerował, że pogłoski o tym, że Waszyngton może dać zielone światło na dostawę Army Tactical Missile Systems (ATACMS), które mają zasięg do 300 km, miały na celu “kształtowanie opinii publicznej”.

Według słów ministra, te rozważania nie zmienią faktu, że “przez wiele lat Ukraina była przygotowywana do walki rękami i ciałami, aby zadać Rosji strategiczną klęskę”. Ławrow oskarżył USA o kontrolowanie działań wojennych między Kijowem a Moskwą.

W ostatnich tygodniach kilka zachodnich mediów poinformowało, że administracja prezydenta USA Joe Bidena zbliża się do zatwierdzenia dostaw ATACMS, o które Kijów prosi od kilku miesięcy. USA niechętnie wyrażają zgodę na wysłanie tych systemów rakietowych, argumentując, że potencjalne ukraińskie uderzenia w głąb Rosji mogą wywołać poważną eskalację konfliktu.

Ukraina otrzymała już pociski dalekiego zasięgu od Wielkiej Brytanii i Francji, które według lokalnych urzędników zostały wykorzystane do ataku na cele cywilne i infrastrukturę na rosyjskim Półwyspie Krymskim i w Donbasie.

Podczas gdy USA jeszcze nie przychyliły się do prośby Kijowa o ATACMS, od początku konfliktu przeznaczyły ponad 43 miliardy dolarów na pomoc wojskową dla Ukrainy, w tym systemy obrony powietrznej, transportery opancerzone i czołgi M1 Abrams.

Moskwa wielokrotnie ostrzegała Zachód przed dostarczaniem Ukrainie broni, mówiąc, że to tylko przedłuży konflikt, ale nie zmieni jego ostatecznego wyniku.

OPINIA REDAKCYJNA HALA TURNERA

Byłem niechętny do zgłaszania tych uwag rosyjskiego ministra spraw zagranicznych z prostego powodu: jeśli rosyjski minister spraw zagranicznych publicznie oskarża USA o “kontrolowanie działań wojennych między Kijowem a Moskwą”, a także publicznie mówi, że wysiłki USA na rzecz Ukrainy sprowadzają się do “USA prowadzącego wojnę z Rosją”, to jedynym logicznym wnioskiem, do którego __I__ dojść w związku z takimi uwagami, jest to, że w pewnym momencie Rosja zamierza uderzyć w USA

Teraz umysłowi słabeusze naszego społeczeństwa odpowiadają, że coś takiego jest “niemożliwe”. W ich małych umysłach Stany Zjednoczone są tak potężne, że Rosja “nie odważyłaby się”. __my__ zdaniem ci ludzie są w błędzie.

Powodem, dla którego się mylą, jest to, że Rosja postrzega trwający konflikt ukraiński (przy pełnym materialnym wsparciu Zachodu) jako “zagrożenie egzystencjalne”.

Mają rację w takiej ocenie. Chcesz dowodu?

W kwietniu informowałem was, że Europa ujawniła mapę pokazującą jej plany rozbicia Rosji na 43 oddzielne kraje (historia TUTAJ).

Oto Gunther Fehlinger, szef austriackiej organizacji pozarządowej (NGO) związanej z Organizacją Narodów Zjednoczonych, pokazujący zachodnią mapę świata bez Rosji:

Ujawnienie tej mapy jest dosłownym dowodem na to, że faktycznym zamiarem Zachodu jest pozbycie się Rosji. Nawet produkując taką mapę, Zachód pokazał swoje intencje. Rosja stoi teraz w obliczu RZECZYWISTEGO zagrożenia egzystencjalnego. Stawką jest samo ich istnienie.

Pomyśl o czasie i wysiłku, który był konieczny do zbadania populacji i grup etnicznych w każdym z tych obszarów, gdzie się znajdują, i jak narysować rzeczywiste linie wzdłuż geografii demograficznej, aby stworzyć tę wizję nowych, autonomicznych krajów. Same badania i planowanie musiały zająć . . . LATA.

Tak więc słabeusze umysłowi, którzy mówią, że “Rosja by się nie odważyła”, mają głowy w dupie. Rosja może zdecydować, że nie ma wyboru.

Tak więc uwagi rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Ławrowa w ten weekend “budują argumenty” za masowym rosyjskim uderzeniem w USA.

Krok po kroku USA eskalują walkę rosyjsko-ukraińską. Krok po kroku USA i ich wasale NATO kontynuują eskalację.

Cóż, podczas gdy Zachód robi swoje, Rosja systematycznie buduje otwarty, publiczny, historyczny zapis tego, co się faktycznie dzieje.

Kiedy człowiek taki jak Siergiej Ławrow wypowiada słowa, które wypowiedział w weekend, jest to tak poważne, jak atak serca.

Na wstępie moje dalsze uwagi przyznam, że bardzo podziwiam ministra spraw zagranicznych Ławrowa. Moim zdaniem jest on najbardziej kompetentnym i wykwalifikowanym ministrem spraw zagranicznych na całej planecie. Mówi to, co ma na myśli, a co ważniejsze, ma na myśli to, co mówi.

Ani razu nie słychać, żeby rosyjskie MSZ “cofało się” z czegokolwiek, co mówi Ławrow. Ani razu nie słychać, by rosyjski rząd musiał “wyjaśniać” to, co powiedział Ławrow.

To, że Ławrow powiedział teraz, że USA “kontrolują konflikt między Moskwą a Kijowem”, nakłada rzeczywiste zaangażowanie i odpowiedzialność za wojnę na kolana USA.

Coraz bliżej zbliżamy się do momentu, w którym Rosja uderza.

Nikt z nas nigdy nie będzie w stanie powiedzieć, że nie zostaliśmy ostrzeżeni.

Opublikowano za: https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/russian-foreign-minister-u-s-is-waging-war-on-russia

Comments

 1. piechota says:

  Lecz jednak chyba najpierw Rosja potężnie uderzy w krainę U włącznie z użyciem taktycznej broni jądrowej a może i nie tylko. I faktycznie może to teraz zrobić bo od dawna informowała o swojej doktrynie wojennej mówiącej m.inn. o użyciu ostatecznej broni w przypadku zagrożenia egzystencji Rosji.

 2. piechota says:

  Na Amerykę atak Rosji raczej bardzo mało prawdopodobny – oznaczałoby to koniec cywilizacji a nawet zagładę gatunku ludzkiego.

  • adamd says:

   Internet to śmieciowisko, szukanie przysłowiowej igły w stogu siana jest łatwiejsze niż znalezienie wiarygodnej informacji.
   Ale stare porzekadło mówi.. i Herkules dupa kiedy ludzi kupa… tysiące szukających jednak coś znaleźć potrafią nie dając gwarancji, że to jest właściwa igła.. a może?
   Oto przykład;
   https://m.facebook.com/pensjonatBoniTolkmicko/videos/straszą-was-wybuchem-i-promieniowaniem-to-obejrzyjcie-co-mówi-na-ten-temat-najwi/804827217395450/?_rdr
   Idąc tym tropem zaczynam nabierać “pewności” że jesteśmy robieni w “bambuko”.
   Zasada w cybernetyce społecznej wykładana przez (RIP) Józefa Kosseckiego jest prosta. “Szukaj informacji skrajnych reszta jest stratą czasu!
   Wnioski wyciągaj samodzielnie.”
   No i jak to jest z tym promieniowaniem ?
   ps.
   Istnieje opinia, że film Matrix byl filmem dokumentalnym…

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   O tym, że Zachód z USA na czele, czy raczej ci którzy nimi rządzą, chcą od co najmniej 20 lat, wywołać pełnoskalową jądrową III wojnę światową -Putin z Rosji i przywódcy wielu innych krajów niezachodnich doskonale wiedzą. Więc Władimir Putin doskonale zdając sobie sprawę, że kraje pasożydnicznego Zachodu są w procesie zaawansowanego i przyspieszającego upadku, robi wszystko na globalnej szachownicy, a by nie dać się sprowokować do jej wywołania. Jednocześnie posiadając tak potężną broń różnego rodzaju ( wiele rodzajów broni ma ukrytych, jeszcze nie użytych, co kilka lat temu i niedawno potwierdził) ma skuteczne narzędzie odstraszania dla marionetek Zachodu, a przede wszystkim dla ich warstw sterujących z ukrycia.

 3. adamd says:

  A oto jedna z igiełek.. troszeczkę przyrdzewiała.. ale kłuje..
  https://fliphtml5.com/fr/rwzh/mmoh/basic
  Miłej zabawy…

 4. czystesale says:

  Wymordować Słowian i oczyścić z nich krainę

  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2023/09/wojna-na-ukrainie-ukradkowy-chazarski-spisek-masowego-mordu-gojow-zaplanowany-przez-chabad/comment-page-1/?unapproved=15687&moderation-hash=c4e77c49cfe4d6282487f8682fe633f6#comment-15687

  “Masowa kampania Waszyngtonu mająca na celu” wymordować Słowian i oczyścić z nich krainę, chodzi o zorganizowaną przez żydów (zarąwno w USA jak i Moskwie) rzeź głównie mężczyzn.

Wypowiedz się