■ Dlaczego Rosja jest skazana na zwycięstwo ■

  • Alfax piątek, 18 listopada 2022, 23:45:36

Jeszcze nie czas na definitywne podsumowanie, ale wynik ten ostateczny jest już znany.

        . Rosja jest skazana na wygraną    .


 Wrogość do Putina zwolenników banderowskiej Ukrainy. 

Zwolennicy przejęcia Ukrainy w 2014 r. przez USA razem z amerykańskimi marionetkami (swoją drogą, dlaczego nie w 2004 r., zaraz po pierwszym Majdanie oszukują ludność propagandą nazistowską, w wyniku czego wojska rosyjskie, które przekroczyły granicę w 2022 r., spotkały się z zaciętym oporem nie uwzględniając zaistniałych dużo wcześniej faktów.

W rzeczywistości ta propaganda działała przez ponad trzydzieści lat (od 1989 r.), a ukraińskie siły bezpieczeństwa demonstrowały gotowość do obrony „wartości europejskich” nawet wtedy, gdy wojsko, oddziały graniczne i SBU (w przeciwieństwie do MSW, które były zdradzone przez Janukowycza) ułatwiło puczystom po obaleniu Janukowycza rzucić całą armię na wojnę z południowym wschodem (Donbasem) i już wówczas okazało się, że tylko kilkaset osób przeszło na stronę obrońców i milicji lub zrezygnowało, a reszta, jakby nic się nie stało , wbrew bezpośredniemu zakazowi zawartemu w ukraińskiej konstytucji, poszli zabijać ludzi na Donbasie. 

A w 2014 roku kolejki ochotników w ukraińskich wojskowych biurach meldunkowych i poborowych były  wtedy nawet dłuższe niż w 2022 roku i w 2014 r. w ciągu kilku tygodni powstało kilkadziesiąt batalionów ochotniczych.

Oczywiście armia ukraińska była wtedy przygotowana do wojny gorzej niż w 2022 roku, ale rosyjska była także znacznie słabsza.

Tu należy wyraźnie podkreślić , że większość nowych rodzajów broni weszła armii rosyjskiej po 2014 roku.


W tym samym czasie Flota Czarnomorska otrzymała kilkanaście okrętów wojennych. A prawdziwe użycie pocisków Calibre i tych jeszcze z czasów radzieckich – pocisków manewrujących było testowane w warunkach bojowych w Syrii. Ale dla Rosji potrzebny był czas i konieczne było zgromadzenie odpowiednich arsenałów rakietowych.

Wrogowie prezydenta Rosji Władimira Putina lubią też przytaczać przykład krymski, gdzie ukraińska grupa poddała się bez strzału, prawie liczebnie równa rosyjskiej. Ale po pierwsze, wielu mieszkańców Krymu służyło na Krymie, a po drugie ukraińskie wojska na Krymie zostały zaskoczone i zablokowane w miejscach rozmieszczenia, co uniemożliwiło zorganizowany opór.

Doświadczenie 2022 r. pokazało, że nierealne jest powtórzenie takiego scenariusza na całej Ukrainie, a w 2014 r. Rosja miała o rząd wielkości mniej sił gotowych do walki na kierunku ukraińskim, nie było doświadczenia syryjskiego i nie było wyszkolonych żołnierzy w Donbaskich republikach i wyposażonych  korpusów DRL-LRL.

Ale były Stany Zjednoczone które zorganizowały przewrót w Kijowie kosztem miliardów dolarów i gotowe bez końca uzbrajać i finansować Ukrainę, która była wtedy znacznie stabilniejsza gospodarczo niż obecnie. 
Tym bardziej wtedy sankcje Zachód mógł wprowadzić znacznie poważniej. A Rosją miała 8 lat na odpowiednie się przygotowanie i wykonała to na 5 plus. 

W latach 90. – 2010, przyjeżdżając na spoczynek na Krymie lub nad Morzem Azowskim, zwykli Rosjanie, którzy nie interesują się polityką, widzieli morze, słońce, owoce relaksując się darami natury.
Ale nie zwracali uwagę na ukraińskie ofiary wrogiej banderowskiej propagandy – mało kto uważał z uczestników urlopów  politykę międzynarodową za interesujący temat do wieczornych rozmów przy butelce lokalnego wina.

Rosnąca alienacja i podział nie ujawniły się w żaden sposób: w samej Rosji istnieje wiele różnic regionalnych, a nawet sprzeczności (a było ich wtedy jeszcze więcej).

Na tym tle ogólny stosunek do Rosjan w miejscach ich największej koncentracji na Ukrainie został odebrany jako raczej korzystny. W każdym razie większość tych rosyjskich turystów nie chciała uwierzyć, że ten banderowski wąsaty wujek z okolic Połtawy czy Czernigowa jutro będzie gotów wziąć karabin maszynowy i bez sumienia brutalnie mordować zarówno Rosjan jak i Ukraińców miejscowych, bo wszyscy są dla niego „Moskalami”.

Wówczas Rosjanie mówili by że „To przesada”. Może by powiedzieli. że może gdzieś na zachodniej Ukrainie Bandera podnosi głowę, ale nie tutaj. Tutaj wszystko jest jak za czasów ZSRR, tylko mniej teraz porządku, a więcej korupcji”.

Dlatego dla wielu zwykłych Rosjan, którzy zaczęli interesować się Ukrainą i polityką w ogóle , dopiero gdy wybuchła wojna domowa na południowych ziemiach rosyjskich i Rosjanie zaczęli ginąć  i właśnie i tylko dlatego, że byli Rosjanami, był to przeogromny szok. Ale teraz już każdy wie, że tak było i że w ciągu ostatnich ośmiu lat Amerykanie osiągnęli bezprecedensowy sukces w antyrosyjskiej propagandzie na Ukrainie.

Uwypuklając należy zaznaczyć, że Amerykanie odnosili sukcesy już pod koniec lat 90-tych. I osiągnęli to właśnie dlatego, że ich propaganda nie była pierwotnie skierowana przeciwko Rosji.

Amerykanie wzięli za cel i obróbkę i pod uwagę lokalne cechy niektórych grup ludności i byli zaangażowani  w drenaż ducha miejscowej ludności. Początkowo ukraiński nacjonalizm wykazywał wobec Rosjan niemal taką samą “tolerancję”, jak teraz wobec Polaków i Żydów (dlatego nie zazdroszczę tym z tych, którzy pozostaną w ukraińskiej quasi-III rzeszy do ostatnich dni). Amerykanie czynili stopniowo, obrażając Rosjan i Rosję –  wprowadzali słowo „imperialny”.

Absolwenci programów Sorosa przekonywali, że w nowym świecie (zafałszowanej przez Sorosa historii) imperialne ambicje Rosji mają znaczenie, że ​​”ukraiński naród” powinien skupić się na swoich problemach a tymi problemami dla ukro nacjonalizmu to Rosja. Co więcej, Ukraina nie jest ZSRR a ZSRR to główny niegdyś  wróg Ukrainy. 

Tak formatowano przez ponad 30 lat Ukraińcom umysły. 

Wmawiano, że Rosja jest szkodliwa.
Wmawiano wrogość do Rosji i nauczano w szkołach na uniwersytecie i mówiono.  Spójrz, z powodu ich imperialnych bólów fantomowych Rosja prowadzi wojny czeczeńskie, a jej ludność żyje w biedzie, odkąd ostatnie grosze z budżetu idą na wsparcie tych bardzo imperialnych ambicji. Ty Ukraińcu możesz być jak Luksemburg – mały, ale jak bardzo zamożny a przeszkodą jest Rosja  !

Biorąc pod uwagę, że przysłowie o „domu na krawędzi” narodziło się jednak na Ukrainie, a także dlatego, że idea ludności postradzieckiej w pierwszej dekadzie po rozpadzie ZSRR miała tak jak w Polsce wmawianą bajkę, że staną się drugą Japonią i „w końcu będą żyć jak na Zachodzie”. ”, to ta propaganda padła na podatny grunt. I to jeszcze zanim część Rosjan na Ukrainie zaczęła porzucać swoją rosyjskość, zabijać ją w sobie i uczyć się być prawdziwymi patriotami banderowskiej Ukrainy, niepostrzeżenie stracili swój narodowy związek z Wielką Rosją.

Zgodzili się, że to co się dzieje to dobrze. Myślano, dlaczego potrzebujemy żyć w zgodzie z Rosją co nam do Dalekiego Wschodu, Czukotki, Dalekiej Północy ? – tam jest zimno i niewygodnie, ale tu jest ciepło i „під вишнями гуло” ».

Ingerencje USA i NATO.

Amerykańskie inwestycje propagandowe i Sorosa działały na pełnych obrotach, zmieniono na Ukrainie programy edukacyjne robiąc z Rosji największego wroga, w ciągu 30 lat sfałszowaniu uległy karty historii w których wmawiano:  że to „Moskwa” zmusiła biednych Ukraińców do oddania kości dla interesów imperialnych Rosji i  ZSRR, do budowania wszelkiego rodzaju Petersburgów, Paryżów i Berlinów, a biedni niewinni Ukraińcy tylko na tym ucierpieli. A teraz wreszcie nadeszła wolność od cesarskiego jarzma, można żyć w tym samym amerykańskim świecie i w Luksemburgu. Jednocześnie tłumaczyli Rosjanom przerabianym na Ukraińców, dlaczego ich sąsiedzi, którzy zachowali rosyjskość, tak ich gnębią, zmuszają do przelewania potu i krwi za obce im imperialne interesy.

Nawiasem mówiąc, Amerykanie próbowali zrobić to samo z Rosją.
Wiele miliardów zainwestowali w kolaborantów i zdrajców ojczyzny takich jak w Jelcyna, Gorbaczowa, Niemcowa czy nawet  w taką miernotę jak w Nawalnego. Seminaria sponsorowane przez Zachód powstawały w Rosji jak grzyby po deszczu. Właśnie mające za cel wykorzenić ducha imperialnego z Rosjan. Te agenturalne szkolenia odbywały się do końca roku 2020 a poszczególne prace na ten temat ukazywały się do początku lat dwudziestych XXI w. Rosjanom powiedziano też o życzliwości wszelkiego rodzaju republik kozackich, dalekowschodnich, uralskich i pomorskich. W zasadzie byli gotowi „indygenizować” Rosję aż do konkretnych księstw Wierejskiego, Wołokołamskiego, Szujskiego.

A jednak nie wypaliło !. 

Z jednej strony zabrakło czasu a właściwie to bardziej rozwagi i cierpliwości: bo zbyt szybko zachodni stratedzy pragnęli zniszczenia Rosji i chcieli skorzystać z owoców „końca historii”, i za wcześnie rozpoczęli bombardowanie bratniej Jugosławii, przez co w Rosji zapaliła się czerwona lampka i Rosja zrozumiała i stała się ostrożna. Putin już wiedział jakie są cele amerykańskich polityków i ich zachodnich marionetek. 

Z drugiej strony, po raz pierwszy od stu lat, Rosjanie otrzymali tylko do swojej dyspozycji Rosję i jej zasoby i powstał problem bo dość trudno było ich przekonać, że trzeba wszystko zrobić na nowo, próbując jakoś racjonalnie używać zasoby głównie we własnym interesie.

Dlatego po upadku ZSRR, Zachodowi udało się jednak stworzyć w Rosji dość silną zdradziecką-liberalną tzw antyimperialną warstwę „uniwersalną” działająca na szkodę Rosji w interesach globalnej kliki kolektywnego Zachodu. 

Putin i stopniowe przywracanie utraconych wartości. 

Trwało to ponad dwadzieścia lat na stopniowe osłabianie tej antyrosyjskiej – zdradzieckiej i skrajnie liberalnej pro zachodniej “antyimperialnej warstwy uniwersalnej”  i wypieranie jej członków z aktywnej polityki. Ostatnim głośnym krokiem było w końcu i nareszcie zamknięcie stacji Echa Moskwy propagandowej tuby zachodniej agentury w samym centrum Moskwy, opłacanej przez zachodnią agenturę – tej skrajnie wrogiej stacji szkalującej Rosję, Echa Moskwy ! Oraz jeszcze jawnie amerykańskich tub propagandy jak Free Europe and Voice America. 

Dla gwoli wyjaśnienia. Niemniej jednak, nawet w latach 90. istniały w Rosji ruchy, zarówno konserwatywnej centrystowskiej (prawosławnej), jak i prawicowej (zarówno monarchistycznej), jak i lewicowej (głównie lewicowo-radykalnej, restauracyjnej-radzieckiej). Nie przyjaźnili się ze sobą, ale ogólnie idea Rosji jako potęgi  pozostała politycznie aktualna i poszukiwana. Trzeba się było liczyć z tymi sentymentami w Rosji.

Natomiast na Ukrainie nijaki Korchinsky, który na początku lat 90. dawał do zrozumienia, że ​​ukraińscy nacjonaliści chcą by Imperium Rosyjskie stało się ukraińskim w tych samych granicach, zbudowanym na totalnym oburzeniu był zmuszony do przełknięcia swojego oświadczenie i na zawsze musiał zapomnieć o koncepcji „Imperium Ukraińskie”.

Wymazując ideę współpracy z umysłów obywateli Ukrainy, zastępując ją ideą osobnej ukro-farmy, Amerykanie stworzyli idealne warunki do późniejszej hodowli i przemiany Ukraińców w głównych wrogów rosyjskości. Nawet te pokolenia, które osiągnęły dojrzałość w ZSRR, zostały masowo przekute.

Jednocześnie Amerykanie stworzyli swoim ukraińskim lokajom klucz do zniszczenia rosyjskiej duszy.
Wysiłki utworzonego przez Amerykanów ukraińskiego Centrum Informacji i Operacji Psychologicznych nie poszły na marne.

Człowiek może skutecznie propagować tylko ideę, w którą sam wierzy. Ukraińcy zajmujący się propagandą (od nowicjuszy po starszych) są pewni, że idea podziału i separacji, która jest im bliska, naturalna dla ukraińskiego gospodarstwa, będzie pożądana w przestrzeniach. Nie ma znaczenia, przeciwko komu kolejny „sługa pana i jego oficerzy ” próbują działać – przeciwko Rosji jako całości, czy przeciwko pojedynczemu politykowi lub osobie publicznej. Znaczenie przekazów propagandowych będzie takie samo: „ nie masz litości, ale możesz się tym podzielić, zastosować i niszczyć”.

Teraz wrogowie Rosji i w samej Rosji i poza nią głoszą następujące brednie i przeklinają tych którzy nie dają się oszukać. 

►„Gdyby Ukraina została zajęta w 2014 roku, już wszyscy dzisiaj piliby wytrawne wina w Kijowie.”
►„Gdyby nie ta operacja specjalna, która kosztuje dużo pieniędzy, wszyscy w Rosji zostaliby zarzuceni dziesięcioma tysiącami dolarów do pensji.”
►„Gdybyśmy dystrybuowali gaz do wszystkich proporcjonalnie, to Rosja byłaby w stanie sprzedawać na rynku światowym.
►„Gdyby Putin zlikwidował blok gospodarczy rządu, można by dodrukować tyle pieniędzy, że każdy miałby na wszystko co zachce i zostałoby jeszcze trochę”
.

I tak dalej. W ramach nowych tez „sługi pana i jego oficerów” jak widać to są to bardzo pomysłowe urojenia. 

Ich praca nie ma sensu i pozwala zupełnie nieprzygotowanym użytkownikom rozgryźć pracowników CIPSO w dwie minuty, ponieważ wszystkie ich tezy prowadzą do podziału – szybkiej grabierzy, wyzysku i gdy się wzbogacą to uciekają z gotówką do zachodnich banków lub rajów podatkowych. Dla nich Rosja czy rosyjskie imperium nie będzie potrzebne. To są złodzieje i zdrajcy własnej ojczyzny i los wykorzystanych braci ich nic nie obchodzi. Tak naprawdę są niebezpieczni dla swojej ojczyzny.

 Rosjanie !.

Ale świadomość imperialna większości Rosjan domaga się ujednolicenia idei. Mogą mieć różne postawy wobec Ukraińców, Niemców czy Polaków lub Tadżyków w ogóle, a w szczególności wobec ich poszczególnych przedstawicieli. Mogą być lewicowi lub prawicowi. Mogą myśleć, że Rosja ma wystarczające zasoby, aby przejąć cały świat, lub wątpić, że dostępne możliwości wystarczą samej Rosji i na obudowę Ukrainy.

Rosjanie i rosyjski duch !
Ale przez wszystkie różnice zawsze przebiją się przez imperialną ideę, w jej najwyższej formie, dążąc do uniwersalnego państwa. Mogą się spierać, aż zachrypną , jak powinno wyglądać to uniwersalne państwo i jak osiągnąć ten ideał, ale nie zrezygnują z samej idei, nawet jeśli zaprzeczają przynależności do niej, używając innego terminu zamiast imperializmu bo w istocie, jest generalnie dla Rosjan z rosyjską duszą najważniejszy ▪ rosyjski świat ▪ .

Dlatego naród rosyjski większością 86% poparł operację specjalną. Dlatego propagandyści powołujący się na ideę separacji nie mogą przekonać do niczego ludzi, których narodową ideą jest zjednoczenie różnych podmiotów na podstawie przynajmniej czegoś wspólnego ducha i przez wieki określonych wspólnych duchowych wartości łączącego miliony Rosjan tych żyjących w Rosji w Kaliningradzie czy w Moskwie  czy na Uralu lub we Władywostoku i poza granicami kraju gdzieś na świecie. 

Myślę, że warto przypomnieć: 
Teraz w tym trudnym czasie wrogowie Rosji wychodzą z nory: a słuchając Rosjan, słyszy się: 

„Kto nie jest z nami, jest przeciwko nam i ogłaszają zasadę: Kto nie jest przeciwko nam, jest z nami.
Dlatego szeregi państw popierających Rosję stale się powiększają, a sojuszników Rosji mogą zatrzymać tylko siłą i podstępem” .


Ale oszustwo nie jest wieczne, a kłamstwo nie jest nieskończone. 
Dlatego na terenach wyzwalanych przez armię rosyjską teraz ta mgła ukrainonaizmu znika jak poranna mgła. Ludzie, którzy na własne oczy mogli zobaczyć prawdziwy cel i obraz wyzwolenczej specjalnej operacji którą prowadzi Rosja w celu zniszczenia zbrodniczej junty i jej banderowskiej ideologii dzisiaj doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że na Ukrainie toczy się Wojna Dobra z wcielonym szatańskim Złem.  

Ta wojna Rosji jest przeciwko ukraińskim banderowcom i przeciwko USA i NATO !

Alfax

Wybrane komentarze

zygmuntbialas sobota, 19 listopada 2022, 00:33:16

@Autor

“… zanim część Rosjan na Ukrainie zaczęła porzucać swoją rosyjskość, zabijać ją w sobie i uczyć się być prawdziwymi patriotami banderowskiej Ukrainy, niepostrzeżenie stracili swój narodowy związek z Wielką Rosją”. –

— Zwróciłeś uwagę na to, co było i jest mi nieznane. Miałem przed oczyma na przykład mapki
– przedstawiające procent ludności rosyjsko- i ukraińskojęzycznej;
– ukazujące procent wyborców głosujących za Janukowiczem lub za Tymoszenko.
Znam wyniki referendów w 2014 oraz 2022 roku na Krymie i wschodniej Ukrainie, gdzie było co najmniej 90% głosów za Rosją. I tak dalej. Te osobiste zmiany postawy za Rosją lub Ukrainą nie zmieniały się raczej. Ale cóż, tam nie byłem, wiem, co przeczytałem.

  • Alfax sobota, 19 listopada 2022, 02:47:39

@Autor#zygmuntbialas

To się zgadza, że ludność która pozostała w regionie Chersonia i Zaporoża była w ogromnej liczbie i większości za Rosją.

Ale z Chersonskiej i Zaporożkiej ziemi wyjechało jeszcze na samym początku w lutym 2022r. sporo na teren pod kontrolą banderowskiej junty.

Uciekli właśnie ci mieszkańcy którzy byli już zainfekowani ideologią banderyzmu i fałszywą narracją skierowaną przeciwko Rosji.

Monaco sobota, 19 listopada 2022, 03:26:16

@Autor#zygmuntbialas#Alfax

Czas nazwać rzeczy po imieniu.

Rosja walczy i …
To nie jest przymus do pokoju, ale przymus do kapitulacji.
Rosja będzie prowadziła negocjacje tylko z takiej pozycji.

Wican sobota, 19 listopada 2022, 09:35:15

@Autor#zygmuntbialas

Banderyzm kiedyś to był Lwów i okolice, Wołyń. Potem zainfekowali tym Kijów. A następnie zaraza trafiła do Charkowa a nawet Doniecka. Również w Odessie. Ale to nie tylko rządu pomajdanowej bandy. Już za czasów ZSRR prowadzono ukrainizację. Acz banderyzacja to jeszcze nie była.

sulislaw sobota, 19 listopada 2022, 20:45:35

@Autor#zygmuntbialas#Wican

przypominam. Zaczął rebanderyzację Galicji niejaki Chruszczow, co kazał wypuścić z więzień zbrodniarzy. Ci powrócili i w serca swych dzieci wsączyli nienawiść.

Monaco sobota, 19 listopada 2022, 01:22:05

Rosja zwycięży.

Politycy amerykańscy, brytyjscy i ukraińscy, którzy twierdzą, że rosyjskie zapasy rakietowe są wyczerpane, w rzeczywistości nie mają zielonego pojęcia o arsenale rakietowym tego kraju. Opinię tę wyraziła gazeta The New York Times.

Autorzy publikacji podkreślili, że wbrew słowom zachodnich polityków Moskwa nadal strzela rakietami w ukrainską infrastrukturę wojskową .

Były pułkownik Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych Mark Kansian zwrócił uwagę, że Moskwa ma ogromne zapasy rakiet i innej broni na wypadek starcia militarnego z NATO.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 13:46:24

Rosja zwycięży.#Monaco

Rosja zaopatrywała się w importowane komponenty do produkcji pocisków o wysokiej precyzji jeszcze przed operacją specjalną – NYT. Rosji udało się stworzyć zapas importowanych komponentów, co pozwala na utrzymanie produkcji pocisków Kalibr. Wielkość rosyjskiego arsenału rakietowego zaskoczyła Zachód – New York Times. Zachodnie wojsko uważa, że ​​Rosja od dawna przechowuje zapasy rakiet i broni na wypadek „wojny z NATO”.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 14:13:47

Rosja zwycięży.#Monaco

Aktualna sytuacja w Donbasie – zacięte walki toczą się w rejonie miasta Bachmut (Artiomowsk), gdzie siły ukraińskie podejmują kontrataki, ponosząc duże straty w ludziach i sprzęcie… https://pbs.twimg.com/media/Fh69q81aUAIoVqT?format=jpg&name=small

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 14:14:58

Rosja zwycięży.#Monaco

Z kategorii kretynizm roku:
Ministerstwo Obrony Ukrainy: Siły Zbrojne Ukrainy zwrócą Krym do końca grudnia

https://politikus.info/events/148276-minoborony-ukrainy-vsu-vernut-krym-k-koncu-dekabrya.html

Alfax sobota, 19 listopada 2022, 02:38:42

●●● Ukrainskie zbrodnie wojenne rejonie Makiejewki.●●●

● Nowe zbrodnie wojenne ! ●

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew powiedział, że Ukraińcy, którzy zamordowali rosyjskich żołnierzy, tych którzy się poddali, powinni zostać ukarani „najwyższą karą”, nawet jeśli ich odnalezienie zajmie lata.

„Wiele lat temu na uniwersytecie uczyłem się prawa karnego. I była mowa o tym, że kara za przestępstwa kryminalne składa się z dwóch elementów: kary z jednej strony i poprawy i reedukacji winnego z drugiej.

I tylko kara śmierci jest karą czystą z oczywistych względów. Zgodnie z zasadą „życie za życie”, znaną od czasów Starego Testamentu (…).

Ukraińscy zbrodniarze, którzy zastrzelili zamordowali z zimną krwią rosyjskich żołnierzy, nie powinni ponosić żadnej innej kary niż czystą karę śmierci .
Nawet jeśli ich szukanie zajmie lata”
– napisał na swoim Telegram, Dmitrij Miedwiediew

Zatrzymano inżyniera, który korygował ataki Sił Zbrojnych Ukrainy na elektrownię jądrową w Zaporożu.

A w kwestiach łgarstwa polskojęzycznych i niektórych polskich polityków to jest mi brak słów. Taką swoją bezwstydnością łgania i wspierania przestępczej banderowskiej junty w środkach masowego przekazu oni przeszli już wszelkie granice przyzwoitości.

https://news-front.info/2022/11/18/v-seti-pojavilos-video-rasstrela-rossijskih-soldat-boevikami-vsu/

https://rusvesna.su/news/1668758253

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 11:49:07

●●● Ukrainskie zbrodnie wojenne rejonie Makiejewki.●●●#Alfax

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że ukraińscy żołnierze przeprowadzili egzekucję ponad dziesięciu rosyjskich jeńców wojennych.
(…)
Ukraina nie skomentowała tego zdarzania. Wcześniej informowano, że wszelkie domniemane zbrodnie wojenne będą szczegółowo badane.

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37446911-rosja-oskarza-ukraine-o-zastrzelenie-kilkunastu-jencow-wojennych

Materiał wideo wykonany przez drona – miejsce egzekucji rosyjskich jeńców wojennych… https://twitter.com/i/status/1593614493841489920

Wołyń II……Takich zbrodniarzy z azova niestety wypuściła Rosja zamiast skazać na karę śmierci…Zachód stara się nie dostrzegać zbrodni wojennych popełnianych przez Kijów, natomiast całą winą za tragiczne skutki wojny obarcza Moskwę…Przez 8 ostatnich lat tzw. „cywilizowany Zachód” miał w dupie cierpienie i przelaną krew mieszkańców Donbasu jakby byli ludźmi drugiej kategorii. I nie, że nie wiedzieli, albo nie mieli świadomości co tam się dzieje. Doskonale wiedzieli i dziś też wiedzą co się dzieje, ale to są dosłownie demony żywiące krwią niewinnych. Mimo to Rosja przez 8 lat próbowała dogadać się drogą dyplomatyczną z „Zachodem. Wszelkie próby były sabotowane i torpedowane przez USA i ich marionetki w Kijowie, bo dla tego pojebanego kraju wojna to profit. Im dłużej trwa oraz im bliżej rosyjskich granic tym lepiej. Operacja Specjalna była nieunikniona i w mojej prywatnej opinii jako zwykłego szarego obserwatora pomajdanowych wydarzeń to należało już w 2014/2015 wziąć Donbas pod ochronę militarną i wtedy zadać miażdżące ciosy ukropom.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 13:29:13

Nie taka silna tą Rosja#Christian Shane

Siły Zbrojne Ukrainy poniosły ciężkie straty pod Artemowskiem i Swatowem (FOTO)
Trudna sytuacja wojsk ukraińskich jest również dostrzegana w Kijowie.
https://rusvesna.su/news/1668855170 Ukraińskie Siły Powietrzne potwierdziły, że ich rakiety mogły spaść na Polskę.
„Wszystko może wyniknąć z tej bitwy” – zachęcał Europejczyków przedstawiciel dowództwa Sił Zbrojnych Sił Zbrojnych Ukrainy. https://rusvesna.su/news/1668843823

ikulalibal sobota, 19 listopada 2022, 07:52:38

Dobry artykuł, ale mnie#Jwu

//w dalszym ciągu zastanawia fakt nie użycia przez demokratycznie wybranego prezydenta wojska do pacyfikacji protestów ? //

Wystarczy sobie przypomnieć tamta, grudniowo-styczniowe dni na majdanie i naciski “całego cywilizowanego świata” na ówczesnego Janukowycza który między nami mówiąc nie należał do najbardziej inteligentnych i uczciwych, ludzi.
Stanowisko zdobył dzięki wyborcom ze wschodu którym obiecał rozwiązanie problemów związanych z rosyjską mniejszością która na wchodzie kraju była większością. Nie rozwiązał. Podobnie jak jego poprzednicy na prezydenckim fotelu, zajmował się własnym interesem a nie interesem obywateli.

sulislaw sobota, 19 listopada 2022, 20:54:48

Dobry artykuł,ale mnie#Jwu#ikulalibal#Jwu

Był nacisk z Kremla. Putin zadzwonił do Janukowicza i polecił mu nie rozwiązywać Majdanu siłą. Tak głupi wtedy był Putin, a miał szansę zlikwidować problem rękami Ukrów. Bo Kerry go prosił, aby wpłynął na Janukowicza. Więc teraz USA próbują zlikwidować problem Rosji rękami zidiociałego ukraju (bo Rosja jest dla ich hegemonii może nie głównym problemem, ale obecnie najważniejszym problemem, bo bez niej nie ugryzą Chin.)

ikulalibal sobota, 19 listopada 2022, 08:01:56

Dobry artykuł, ale mnie#Jwu

Proponuję zapoznać się z hasłem które dziś jest tylko internetowym memem a na kiedyś był sygnałem który płynął ze świata i paraliżował strachem Janukowicza:”Они же дети” (o uczestnikach majdanu) “Przecież to dzieci”

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BD%D0%B8_%D0%B6%D0%B5_%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B8

Oscar sobota, 19 listopada 2022, 08:15:41

Dobrze opisane zmiękczanie mózgów Ukraincom

Niestety dokładnie to samo działo się z Polakami ..na takiej samej bazie “edukacyjnej”
powstały solidaruchy… jednym słowem solidaruchy i banderowcy to wypierdek tych samych bandyckich działań tzw. zbiorowego zachodu.
W Polsce solidaruchów ten proces propagandowego czesania rozumków Polaków w kierunku nienawiści do Rosji jest intensywnie prowadzony.
W Polsce ten proces osiągnął już poziom kabaretowy absurdalny gdzie na gadające głowy etykietujące siebie per “profesorze”, “doktorze” … o inteligencji na poziomie słabego gimnazjalisty gorliwie przekonujący Polaków to do swoich absurdalnych racji…
kompromitują się publicznie 24 godz. na dobę…. wystarczy włączyć TV.


Kompromitują się prymitywną, jawnie fałszywą, propagandą wszyscy we władzach od Prezydenta poprzez premiera, prezesa i innych urzędników.
łamią zasady logiki, manipulują skrajnie i jawnie faktami jednym słowem publicznie robią z siebie idiotów …. uważając Polaków za idiotów którzy takie brednie kupią …
i nie bez racji bo solidaruchy takie brednie kupowały przez lata.
Pamiętam lata 80te i rozmowy z solidaruchami… to absolutnie nieprzekonywalne zakute łby.. prywatnie porządni i uczciwi ludzie ..ale nie do przekonania do prawdy obiektywnej …
Dzisiaj większość z nich zmieniła poglądy i dobrze… ja poglądów zmieniać nie musiałem…
i daje mi to sporą satysfakcje.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 08:33:22

Jak się władza zmieni w USA, Republikanie nie dadzą Ukrainie ani centa, czyli koniec wojny…

brian sobota, 19 listopada 2022, 09:01:38

Cholernie dobry tekst. I to zagadkowe słowo”skazana”.

Tak czytam, czytam, czytam do samiutkiego końca.
Zgadza się! Skazana. Bo inaczej powróci Związek Swobodnych, Niezależnych Republik. Nie fasadowy ale prawdziwy.
I niektóre mogą np.same sprzedawać surowce. Same być megafabrykami. Same korzystać ze swych możliwości rolnych.
Niekoniecznie będąc więźniami np.Monsanto.(Chiny bliżej i uczciwej).
I olśnienie.
Tekst jest skierowany ale do samych Rosjan.
Dlatego doceniam na*****.
Ale paradoksalnie gdy tzw. Rosja wygra, jej republiki(w stanie posiadania) będą jak i były w czarnej”de”.
Dlatego lepiej by zamiast owego skazania powstał Nowy CCCP. Coś w stylu Stanów Zjednoczonych.

Oscar sobota, 19 listopada 2022, 11:25:35

Ciekawa analiza, ale chyba niepełna#Krzysztof J. Wojtas

Też tak myślę. Ukraina to sztuczny twór administracyjny z czasów ZSRR.
To nie jest narodowe państwo. ..to wręcz sztuczne państwo złożone z antagonistycznych narodów (banderowcy i Rosjanie).
Takie państwo nie ma racji bytu bo oznacza ucisk albo jednego albo drugiego narodu.
Trzeba wziąć rozwód wg podziałów etnicznych i tyle.
Problem w tym że tzw. zachód i banderowcy nie chcą dać “rozwodu” Rosjanom.
Uzasadnieniem są bogactwa wschodniej Ukrainy oraz globalne plany ekspansji zachodu na wchód po skarbu Rosji).
Rosja teraz wymusza taki uzasadniony rozwód.
Powstanie Państwo Rosjan i dwa państewka jedno banderowskie (skrajny nacjonalizm na poziomie nazizmu) i drugie państwo kijowskie (już nie banderowcy ale jeszcze nie Rosjanie)
Oba państewka słabe ekonomicznie nie przeżyją bez współpracy z zagranicą… bo cała siła gospodarcza jest na wschodzie Ukrainy budowana rękoma Rosjan.


Dla Narodu Polskiego będzie straszliwym dramatem jak rządzący zdrajcy zechcą wchłonąć (do UE i NATO) Banderland… Polska przestanie być państwem stabilnym jak Ukraina dzisiaj.
Polska stanie się Państwem łączącym dwa skrajnie nienawidzące się Narody.
Jak tylko banderowcy zostaną “polakami” natychmiast rozpocznie się bezpardonowa walka o władzę w Polsce by wzorem Ukrainy wziąć Polaków za mordę tak jak wzięli Rosjan na wschodzie Ukrainy. Ta walka będzie w stylu banderowskim (morderstwa szantaże zastraszanie).
Polska stanie się idealnym krajem do okupowania dla mafii żydowskiej z wykorzystaniem polityki “dziel i rządź”
.
Polska stanie się takim samym dzikim państwem jak Ukraina … tylko nie będzie nikogo kto wyzwoli Polaków z tej opresji.
Niemcy co najwyżej wykroją sobie z Polski ich dawne landy wschodnie nad czym już pracuje PO od 89r.
Im więcej nienawiści do Rosji tym mniejsze szanse na suwerenność Polki.
A wszystko to zawdzięczamy solidaruchom oraz KK z JPII na czele.
… no obecnie rządzącym i opozycyjnym kadrowym solidaruchom.


Solidaruchy pogrążają Polskę w coraz głębszym bagnie politycznym z coraz większą domieszką autentycznej nienawiści co wprost prowadzi do zbrodni na tle nienawiści.
od 89r solidaruchy idą drogą “od rzemyka do kozika”.
a Naród Polski powinien wyrwać im kozik i wykorzystać rzemyk do wykonania zasłużonych sprawiedliwych wyroków na zdrajcach.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 12:15:53

Ciekawa analiza, ale chyba niepełna#Krzysztof J. Wojtas

Ludzie pajaca dostali amoku na wieść, że Polska i Murika obwiniają Upadlinę a nie Rosję za atak rakietowy na traktor.
https://rusvesna.su/news/1668607025 Rosną nastroje antyukraińskie w Polsce. Ktoś zaoferował w necie pralkę za darmo pod warunkiem że nie dla Ukraińca i wybuchła potężna gównoburza – nawet na Syberii o tym się mówi .
https://rusvesna.su/news/1668657752

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 12:36:48

Ciekawa analiza, ale chyba niepełna#Krzysztof J. Wojtas

„Niech odejdą!” – Polacy domagają się wydalenia Ukraińców za upadek rakiety
18.11.2022 – 23:30
„Niech odejdą!” – Polacy domagają się wypędzenia Ukraińców za upadek rakiety | rosyjska wiosna
Mieszkańcy Polski, dyskutując o incydencie z ukraińską rakietą na portalach społecznościowych, domagali się, aby władze nie pozostawiły incydentu bezkarnie. Komentarze wzywające prezydenta Andrzeja Dudę masowo zostawiają, w szczególności użytkownicy Twittera.


Czytelnicy domagali się więc od władz Kijowa zrekompensowania strat rodzinom ofiar.

„Kiedy powstanie komisja do ukarania Ukraińców za śmierć dwóch polskich obywateli? Kiedy wszyscy Ukraińcy zostaną wypędzeni z Polski?”
– zapytał jeden z komentatorów.

„Jesteśmy wielkim narodem o wspaniałej historii, a wy zniżyliście nas do poziomu sług Ukraińców, przedkładając interesy Ukrainy nad interesy Polski” –
napisał drugi.

„Panie prezydencie, niestety stronniczość ukraińskiego rządu wskazuje, że kłamiesz. Twoi amerykańscy przyjaciele i inne agencje wywiadowcze wyśledzili pocisk, a Ukraińcy go wystrzelili, ale nie grozisz konsekwencjami swoim sojusznikom i chcesz, aby uwierzyli, że to Rosja” – powiedział trzeci, komentując wstępne twierdzenie Warszawy, że Rosja była zawinił.

„Wszyscy rozumiemy, panie prezydencie, ale dlaczego Polacy mają płacić za błąd Ukraińców? To Ukraina powinna zapłacić rodzinie za morderstwo, bo to ich rakieta spadła na polską ziemię, zabijając niewinnych ludzi” – domagał się inny czytelnik.


„Dzisiaj spotkaliście się z rodzinami ofiar. Czy przekazał im pan przeprosiny ze strony Ukrainy? Czy Kijów o nich zadba? Czy zapłaci za szkody? Polacy nie potrzebują kolejnego kłamstwa” – podkreślił inny.

Może to naiwność, ale wierzę w uczciwość ludzi. Jak powinna się teraz zachować strona ukraińska? Przede wszystkim powinni przyznać się do błędu, przeprosić, a potem spróbować jakoś to naprawić. To nie tylko kwestia honoru i dobrego smaku – to zwykła przyzwoitość! — dodano w komentarzach.

Alfax sobota, 19 listopada 2022, 12:20:55

@ Affax#Repsol

Donieck, 19 listopada — według RIA Novosti.

Szef Donieckiej Republiki Ludowej Denys Puszylin zapowiedział natarcie rosyjskich sił na całej linii frontu. „Nasze jednostki atakują wzdłuż całej linii frontu” – powiedział w wiadomościach opublikowanych na jego video w Telegram.
Według niego można mówić o poprawie sytuacji w Mayorsku, Pawłowce i Ugledarze. Ponadto w Artemowsku, pomimo trudnej sytuacji, „wyzwalany jest dom po domu, ulica po ulicy” – dodał Puszylin.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 13:16:05

@ Affax#Repsol#Alfax

Były inspektor ds. broni ONZ, Scott Ritter, analizuje, co naprawdę wydarzyło się w tym tygodniu, gdy pocisk ziemia-powietrze S-300 zabił dwóch polskich obywateli. Uważa on, że Ukraina próbuje sprowokować NATO do wojny, zanim rosyjskie wojsko zostanie wzmocnione 200 000 żołnierzami w przyszłym miesiącu.

.https://twitter.com/i/status/1593689699276685313

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 13:14:59

@ Affax#Repsol

Rosyjskie Siły Zbrojne po raz pierwszy zaatakowały infrastrukturę gazową Ukrainy „W obwodzie kijowskim i charkowskim zaatakowano obiekty przemysłu gazowego” – podało źródło kanału. Według niego instalacje gazowe były atakowane także w innych regionach Ukrainy.

Rosja wreszcie robi to, co wszyscy inni robiliby w prawdziwej wojnie. Nadal uważam, że mosty nad Dnieprem kiedyś staną na stole. Zależy od tego, ilu Ukraińców uda im się zwabić na wschód, zanim zamkną za sobą drzwi, że tak powiem.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 13:18:42

@ Affax#Repsol

Stare wideo sprzed tego roku pokazuje, jak ukraińska młodzież była przygotowywana przez ostatnie 10 lat do nienawiści i zabijania Rosjan lub rosyjskojęzycznych mieszkających na Ukrainie

.https://twitter.com/i/status/1593502481077731328

Ukraińskie zbrodnie wojenne trwają do dziś, więc czas założyć nowy wątek o ukraińskich zbrodniarzach wojennych lub zbrodniach wojennych. Tak samo jak ostatnim razem, To nie jest wątek z poszlakami lub przypuszczeniami, ale rzeczywiście przyznał się do zbrodni wojennych lub bezpośrednio odnotował zbrodnie wojenne.

.https://twitter.com/mdfzeh/status/1593614454834479104 Ludzie w Odessie protestują przeciwko brakowi prądu przez 4 dni, blokując drogę „Światła i ciepła może nie być dłużej niż jeden dzień, ale przez tydzień lub dwa” – burmistrz Lwowa Sadowoj

.https://twitter.com/i/status/1593683782615195648

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 11:43:31

Najnowsze informacje dotyczące tzw. techniki wojskowej…

Koncern Rostiech przekazał Siłom Zbrojnym FR kolejną partię zmodernizowanych wieloprowadnicowych systemów rakietowych Tornado-G kal. 122 mm i Tornado-S kal. 300 mm. Tornado-G i Tornado-S są wyposażane w zautomatyzowany system dowodzenia i kierowania ogniem oraz układ nawigacji, co znacznie zwiększa ich możliwości bojowe…

https://rostec.ru/news/motovilikha-otpravila-v-voyska-partiyu-tornado-g-i-tornado-s/

Ministerstwo Obrony FR poinformowało o rozpoczęciu przezbrajania kolejnego pułku Wojsk Strategicznych Specjalnego Przeznaczenia w pociski rakietowe z manewrującymi blokami hiperdźwiękowymi Awangard. Awangardy mogą w górnych warstwach atmosfery osiągać prędkość 27 Ma (32 tys. km/h) – nie istnieją systemy przeciwrakietowe zdolne do ich zwalczania…

https://bulgarianmilitary.com/2022/11/19/russias-orenburg-troops-are-rearming-with-hypersonic-avangard/
LAOP 500 – rosyjski odpowiednik Switchblade. Wspólny projekt wojskowego technopolis „Era” (Anapa), Biura Projektowego Władimira Bielego (Moskwa) i moskiewskiej organizacji pozarządowej „Android Technology”

Waga drona to 3,5 kg. Ładowność – 500 g. W pozycji złożonej UAV znajduje się w kontenerze transportowo-startowym.
Długość TPC nie przekracza 1,25 m, przekrój 180×180 mm.
TPC jest wyposażony w ,,spadochron” do startu pod kątem ( podtrzymujący drona, zanim rozłożą się jego skrzydła – przypis mój.)

LAOP-500 działa na prąd. Wewnątrz kadłuba umieszczone są akumulatory, które pozwalają utrzymać się w powietrzu do 20 minut.
Za pomocą silnika elektrycznego ze śmigłem pchającym osiąga się maksymalną prędkość 130 km/h.
Prędkość przelotowa poniżej 90 km/h.

W nosie drona umieszczona jest mobilna kamera, za pomocą której prowadzony jest nadzór i namierzanie podczas ataku.
Stosowane jest najprostsze wyposażenie, odpowiadające charakterystyce technicznej UAV i specyfice jego zastosowania.

Twórcy zaoferowali cztery opcje sterowania dronem: sterowanie głosowe, stację naziemną, pociski oparte na hełmie i konwencjonalny kontroler. Wystrzelenie LAOP 500 zostanie przeprowadzone z katapulty, której gabaryty wyniosą 1245 x 180 x 180 mm.
https://gagadget.com/media/uploads/Fa0UtPvXgAIcj22.jpg

https://twitter.com/i/status/1593840552432148481

Monaco sobota, 19 listopada 2022, 12:18:47

Najnowsze informacje dotyczące tzw. techniki wojskowej…#kula Lis 70

Okazuje się, że w Odessie ludzie blokują drogi i protestują przeciwko juncie, która pozbawiła miasto prądu i częściowo wody.

Może zacznie się walka z siłami SBU które terroryzują mieszkańców Ukrainy.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 13:07:25

Najnowsze informacje dotyczące tzw. techniki wojskowej…#kula Lis 70#Monaco

Po rakietowym ataku na Polskę, w Polsce rosną nastroje antybanderowskie
https://ria.ru/20221118/polsha-1832658621.html https://sun6-22.userapi.com/impg/Zsm7ut2T2e-MODFj6zlM70ttHTryFnXHsJaZ7g/BRyEeCjE-t0.jpg?size=804×1080&quality=95&sign=e2409e442cc2c298b352bf305f3c0213&type=album https://sun9-88.userapi.com/impg/7qfdrbrQdGMHPH27mYlwPB8GZxKuPj8QnBW1Lw/IQKG0iAmTeM.jpg?size=960×1041&quality=96&sign=1c037025a0f5f1f03b5fb03fdc85b920&type=album https://sun9-50.userapi.com/impg/msKptxkKmqVMjpbLtyJKNLk5gOkhyPDh_nYmTw/KE_IlRsUXpw.jpg?size=1080×611&quality=95&sign=a7be047432032ac1671d06c695650210&type=album https://sun9-84.userapi.com/impg/CWU52-j64Lz_civB4vIrSUXNwdzLjywr9eEoCQ/pE81JMn3bTk.jpg?size=1080×853&quality=95&sign=3baaeabbb9679816461c965fdecc1645&type=album https://sun9-84.userapi.com/impg/3TRsprmPp38Rvf7IfCncwHGQ4az87BzEv0mzLA/ijn_hdZtd8g.jpg?size=975×1080&quality=95&sign=05383e20eed8da99fd8bf15374dc4fec&type=album https://sun6-22.userapi.com/impg/aWbz-O06qPon84dlw_nCmoLjaEamNAxO8KSshA/0u4MyAYLCiI.jpg?size=900×900&quality=95&sign=dad8d477b99c58e3867b802736d04182&type=album https://sun6-22.userapi.com/impg/mu63PL0tNRUQ1uiS7GyL30tsDuFOge8WoC7qWA/KfbvXx_GEEs.jpg?size=1280×1280&quality=95&sign=de9dfabe0561015dc4755ceac872a43e&type=album Szef Połączonych Sztabów mówi że ukry już nie mają szans. Pan Wołodin uważa że przykład „upadłej rakiety” w Polsce jest symptomem upadku NATO. Mam trochę inne zdanie. Jak pokazuje mapka „Wyborczej”, rosyjskie Kalibry atakowały elektrownię, która znajduje się na północny wschód od Lwowa. A banderowska S-300 wystartowała na północny zachód. Więc ona nawet „nie zamierzała” szukać Kalibra. Leciała jak ją zaprogramowano – w polsko-natowską stację radiolokacyjną. Była namierzana i przez ten radar i przez radary Ptriotów z Jasionki pod Rzeszowem. I sobie wylądowała bez wybuchu i stosownego zniszczenia przez polsko-natowską antyrakietę. . Czystej wody londyńska prowokacja.
W tym czasie senny Joe spał sobie smacznie na Bali. Obudzili go dwaj wrogowie: Sullivan i Blinken, którzy tak się kochają że jeszcze razem sami nie byli w jednym pomieszczeniu. Dziadek Joe otrzeźwiał po podaniu środków na wybudzenie z letargu i zaczął dzwonić do swoich europejskich wasali: „co wy tam kurwa robicie? Trzecią wojnę światową chcecie wywołać? Ja z WWP mam umowę na temat likwidacji banderlandu a właśnie dziś z towarzyszem Si dogadałem się o strefie wpływów. Wy się nie zapominacie aby?”… MAEA chce by Rosja oddała ukrom atomówkę pod Zaporożem i zaprzestała ostrzeliwać elektrownię. Na razie Rosjanie nie komentują bo płaczą ze śmiechu. Pojawił się film – ukry nagrywały z ziemi i z drona jak mordują około 10 rosyjskich żołnierzy którzy się poddali. Film hula w sieci, jest analizowany w ONZ. Dziwne że znaleźli się tacy głupi Rosjanie którzy uwierzyli że jak się poddadzą to może im banderowcy darują życie a potem wymienią?

Trwa kalibrowanie banderlandu. Oficjalnie się już w Kijowie mówi o tym że światło może się pojawiać stochastycznie na kilka godzin dziennie. A jeszcze nie została skalibrowana żadna stacja transformatorowa 750 kV!

Tymczasem na froncie wszystko po staremu. Likwidowane są kolejne punkty oporu. Banderowcy są setkami likwidowani. Odgryzają si ę bombardowaniem celów cywilnych na Donbasie. Zamienili widły na kalibry 155. Tymczasem Zachód zadziwia zasób posiadanych przez Rosjan rakiet. A CNN informuje że amerykańskiemu wojsku brakuje zabawek. Uzupełnienie zapasów Stingerów nie produkowanych od 20 lat zajmie wiele lat. Brakuje pocisków artyleryjskich. Banderowcy zużywają dziennie 5-6 tysięcy pocisków. Amerykanie produkują 80 tysięcy sztuk rocznie. Harpunów tez brakuje. Od roku 2015 dostarczono armii amerykańskiej 7,5 tysiąca rakiet. Rocznie produkuje się teraz z w USA 100 rakiet. Banderowcy zużyli w ciągu 4 miesięcy 2 tysiące takich rakiet.
Słynnych Jevelinów tez brakuje. Produkcja 4 tysiące rocznie, banderowcy zużyli 7 tydiący.

.https://anna-news.info/category/donbass/
.https://anna-news.info/donbass-operativnaya-lenta-za-18-11-2022/
.https://parstoday.com/ru/news/world-i170896
.http://sana.sy/ru/?p=333113
.http://sana.sy/en/?p=290586
.http://sana.sy/ru/?p=333122
.https://southfront.org/category/all-articles/world/europe/ukraine/
https://ria.ru/20221118/polsha-1832551703.html
https://ria.ru/20221118/zapas-1832660325.html
https://ria.ru/spetsialnaya-voennaya-operatsiya-na-ukraine/
https://ria.ru/20221118/obstrel-1832628070.html
https://ria.ru/20221118/plennye-1832642155.html
https://ria.ru/20221118/zelenskiy-1832525223.html
https://ria.ru/20221118/ssha-1832265955.html

https://vk.com/video-81904511_456239618
https://t.me/codziennik_BK/9018
https://t.me/codziennik_BK/9012
https://t.me/codziennik_BK/9011
https://t.me/codziennik_BK/9007
https://t.me/codziennik_BK/9006
https://t.me/codziennik_BK/9003
https://t.me/codziennik_BK/9000
https://t.me/codziennik_BK/8998
https://t.me/codziennik_BK/8991
https://t.me/codziennik_BK/8983
https://t.me/codziennik_BK/8982
https://t.me/codziennik_BK/8981
https://t.me/codziennik_BK/8979
https://t.me/codziennik_BK/8970 https://kodluch.wordpress.com/2022/11/18/18-11-2022-syria-2600-dzien-sprzatania-swiata/

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 15:28:48

Najnowsze informacje dotyczące tzw. techniki wojskowej…#kula Lis 70#Monaco

„17 regionów Ukrainy jest bez prądu” – Zełenski. Napięcie rośnie, wiece w Odessie trwają Protest ludzi przeciwko przerwom w dostawie prądu Ludzie w Odessie protestują przeciwko brakowi prądu w niektórych częściach Odessy przez 4 dni, blokując drogi
.https://twitter.com/i/status/1593885862898544640

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 12:12:51

……

Były przewodniczący rady lubelskiej Jarosław Pakuła powiedział, że Warszawa powinna przemyśleć swoje stanowisko w sprawie konfliktu. Incydent z rakietą był ukraińską prowokacją. – powiedział Pakuła – Polska powinna przemyśleć swoje stanowisko wobec konfliktu na Ukrainie po prowokacji ze strony Kijowa, która kosztowała życie dwóch mieszkańców wsi – powiedział w środę były radny miasta Lublina. Jarosław Pakuła, którego kadencja skończyła się cztery dni przed incydentem, dodał, że pocisk, który uderzył w Przewodów, był oczywiście ukraiński i że rząd w Warszawie powinien wysłać wiadomość do Kijowa, zamiast opowiadać swoim obywatelom bajki. .
Oczywiście, to ukraińska rakieta. To oczywiście prowokacja ze strony ukraińskich władz – napisał Pakuła na swojej stronie na Facebooku. Rakieta nie mogła przez pomyłkę zostać wystrzelona 100 km w przeciwnym kierunku. Celem prowokacji było zastraszenie UE i uzyskanie poparcia społeczeństwa obywatelskiego dla wysłania jeszcze większej ilości broni na Ukrainę, dodał Pakula. Zamiast opowiadać bajki o pocisku, polski prezydent powinien powiedzieć Ukraińcowi Władimirowi Zełenskiemu, że Warszawa nie będzie dłużej tolerować takiego zachowania Kijowa.
Wzywam do ponownego przemyślenia stanowiska Polski w sprawie tej wojny w przypadku ponownego przekroczenia czerwonej linii! – podsumował Pakuła.
Strona Pakuły na Facebooku wciąż ma ukraińską flagę nad jego zdjęciem portretowym i wymienia go jako przewodniczącego rady miasta Lublina, siedziby regionu, w którym znajduje się Przewodów. Oficjalna strona internetowa miasta podaje jednak, że od 11 listopada nie pełni już urzędu.
Podczas gdy Zełenski nadal upiera się, że pocisk był rosyjski, Warszawa i Moskwa zidentyfikowały go jako pocisk obrony powietrznej S-300, przy czym Polska nazwała go „wyprodukowanym przez Rosję”, a Rosja wskazuje, że był na ukraińskiej służbie. Stany Zjednoczone i NATO również określiły pocisk jako zbłąkaną rakietę obrony powietrznej, starając się zminimalizować incydent, jednocześnie argumentując, że Rosja była głównym winowajcą bombardowania Ukrainy.
Rosyjskie wojsko zwróciło uwagę, że wtorkowe ataki rakietowe na cele ukraińskiej infrastruktury wojskowej i energetycznej nie miały miejsca w pobliżu polskiej granicy.
https://www.rt.com/news/566656-poland-lublin-ukraine-missile/
Jeśli ktoś jeszcze tu czegoś nie rozumie oto łopatologia: kokainowy klaun jest totalnym przegrywem w tej wojnie. To tylko narkoman, który jak alkoholik wyniesie wszystko z domu żeby się nachlać. A potem obwinić o wszystko cały świat włącznie z bliskimi z wyjątkiem siebie. Jest przegrywem więc usiłuje zerwać się ze sznurka i na własną rękę rozpętać III wojnę światową według starych żydowskich sposobów doskonale znanych z Palestyny – tam wszystkie sąsiednie kraje zostały doszczętnie zrujnowane i obsypane kłamliwymi obelgami. Tylko Chazar gryzie rękę która go karmi, bo już taka jest jego natura. Tak więc pajac jest skończony i usiłuje jeszcze narozrabiać. Murikanie już w ten sam dzień sprostowali jego fałszywe oskarżenia pod adresem Rosji mówiąc że śledzili rakiety i żadna nie leciała w kierunku Polski. A to oznacza że pajac prowokację zrobił na własną rękę – bez wiedzy i zgody swoich opiekunów z murikańskiej synagogi. I teraz są dwie możliwości. Po pierwsze, nieposłusznego pajaca Murikanie odsuną w trybie natychmiastowym, ponieważ stał się nieobliczalny i dla wszystkich niebezpieczny. Może zrobią mu wypadek albo covida albo zamach. Po drugie – prostując natychmiast sprawę rakiety – obnażyli się całkowicie jako… kompletnie bezsilne tchórze. Są przerażeni możliwością III wojny światowej bo raz że nie mają sprzętu godnego walki z Rosją a dwa gdyby ta wojna wybuchła skończyłoby im się z dnia na dzień satanistyczne eldorado. Adios kradzieże wyborów, adios cieplutkie posadki w centralnej części koryta, adios adrenochrom i kult szatana. Zostaliby przez Rosjan i sojuszników obnażeni z dnia na dzień i rzucen własnym społeczeństwom na pożarcie. Żydzi i Chazarzy razem z rozpoczęciem III wojny światowej natychmiast staliby się zwierzyną łowną na caluteńkim świecie. Wiedzą doskonale że Rosja jest gotowa na każdą ewentualność i pod każdym względem posiada miażdżącą przewagę. Jej nie można militarnie pokonać. Dlatego tylko pyskują i nic więcej. Nie mają zdrowej armii tylko chorych umysłowo pederastów i transwestytów, bezwartościowych militarnie czarnych no i wyszczepioną populację, która sobie dogorywa marnie.
Pajac według mnie zostanie odsunięty od Upadliny bo nawet dla swoich stał się niebezpieczny a jako że to tylko ćpun – on nawet tego nie rozumie. To w końcu tylko szeregowiec i drugorzędny komik i c-klasowy aktorzyna. I nic więcej. Jest bezczelny jak Greta ale to dlatego bo tacy zawsze są przecież żydzi. Mocni w gębie i to tyle… najsłabsi w jakiejkolwiek walce – dlatego w olimpiadach nawet nie startują – powypełnialiby ostatnie miejsca we wszystkich dyscyplinach.
Tak że po skompostowaniu Evelyna de Rotschild z londyńskiej bankowej sitwy, teraz chyba nadszedł czas na usunięcie pajacowatego „centrum decyzyjnego”, bo jak nie zostanie włochate gówno usunięte, narobi Murikanom bałaganu. A oni chcą tylko tego samego co zawsze: rozpętać daleko od siebie smętną wojenkę skazaną z góry na przegraną, która będzie się kilkanaście lat sobie toczyć a oni przytulą sobie w tym czasie parę bilionów bo posiadają kompleks militarno przemysłowy, który zassa całą kasę od Murikanów na „potrzeby wojny”.
Oni tam kasę chcą sobie zasysać a nie tsunami i Kindżały z głowicami na atom. Dlatego klauna myślę szybko skasują i postawią w jego miejsce bardziej posłusznego i bardziej nierozgarniętego matołka – coś jak Dudę. Bo Dudę wystarczy poklepać i Duda już się jak dziecko cieszy. I błyskawicznie wykonuje polecenia – lokaj idealny. Ależ ta Agata musi nim gardzić…
A gdyby stryjek Sorosz bronił swojego pomiotu – to chyba i Sorosza się wykasuje. A jako że Sorosz to tylko cyngiel Rotszyldów więc chazarska mafia będzie musiała to i owo sobie dobrze przemyśleć, bo aż tak wielu ich tam nie ma, żeby ciągle nowych wyciągać z kapelusza. Chów wsobny ich w zasadzie a automatu skazał na klęskę. Same oszołomy z rodzaju Grety albo Zelenskich…
A polski polityk ma 100 procent racji. Polacy powinni radykalnie zmienić po tej prowokacji nastawienie do banderowskiej Upadliny.
Jedno jest jeszcze tylko tutaj niejasne: Gdzie do cholery Andżej Duda będzie składał wieńce jak już wyruszy je składać pod Grobem Nieznanego Traktorzysty?
Kiedy Zelenskiemu zostanie nadany order Rzeźnika Traktorzystów?
Kanalia Duda nic nawet nie powiedziała pod adresem żydowskiego błazna który zabił dwóch Polaków ale bracia Rosjanie mają prawidłowy przekaz dla banderowców skurwysynów
„Za polski traktor” https://bacologia.files.wordpress.com/2022/11/za-traktor.jpg https://bacologia.wordpress.com/2022/11/16/szybkie-wiesci-67/#more-6903

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 12:24:14

…..

Od czasu ataku na polski traktor krwawy błazen Zelenski jest izolowany całkowicie od Białego Domu.
https://rusvesna.su/news/1668707346
Opiekunowie pedo Joe, szukają już pewnie gorliwie następcy klauna a jego ostentacyjnie zlewają ciepłym moczem, dosłownie jak Putin Macrona. Upomniano go żeby uważał na komentarze dotyczące oskarżeń Rosji o atak na traktor w Polsce. Poradzono mu ostrożność – a to oznacza że już jest chyba kontrakt na pajaca. Na błazna leją się pomyje. „Wołodymyr Zełenski popełnił strategiczny błąd, podając w wątpliwość wnioski Warszawy dotyczące incydentu z ukraińską rakietą, która spadła na terytorium Polski.” – powiedział francuski generał Bruno Clermont w telewizji CNEWS.
„To jest strategiczny błąd Zełenskiego. To niezdarność i niesprawiedliwość z jego strony”
Jego zdaniem Kijów nie powinien był zaprzeczać wypowiedziom Andżeja Dudy i pedo Joe Bidena – (który powiedział Andżejowi co ma mówić po tym jak sam został przez opiekunów dopowiedziany)
https://rusvesna.su/news/1668705163
Bez pomocy z Polski, oraz płynącej przez Polskę, żydowski narkoman jest skończony. Już każdy na świecie – oczywiście oprócz Jarka – wyraźnie to widzi. Aszkenazistowski atak na polski traktor odnowił stare ale jakże identyczne historie. Sąd w Hadze orzekł, (korzystając oczywiście z tego że zbrodnia wojenna na traktorzystach jest świeża), że samolot MH17 został zestrzelony przez system obrony powietrznej Buk wystrzelony z Perwomajskiego.
Boeing, lecący lotem MH-17, został zestrzelony rakietą Buk wystrzeloną z Perwomajskiego, poinformował sędzia Sądu Okręgowego w Hadze, ogłaszając ostateczną decyzję w sprawie katastrofy – wybierając idealny moment na jej ogłoszenie.
Sąd stwierdził również, że sprawa katastrofy malezyjskiego MH17 dotyczy niemiędzynarodowego konfliktu na Ukrainie.
W „katastrofie” – czyli tamtej zbrodni wojennej ukraińskiego reżimu – zginęło 298 osób. Głównie Holendrów z tego co pamiętam.
https://rusvesna.su/news/1668690292

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 12:32:58

https://wolnemedia.net/obrazki2/bialorus-graffiti-1.jpg Z komentarzy o Białoruskiej nędzy i rzekomej biedzie:

Aaron Schwarzkopf 19.11.2022 07:19
Dzięki za świetną relację. Mogę tylko dodać kilka pytań:
1. Jak to się dzieje, że ta biedna Białoruś nie posiadając (poza pewną ilością fosfatów) żadnych istotnych bogactw naturalnych od lat nie ma deficytu w wymianie handlowej z zagranicą?
2. Jak krwawemu tyranowi udało się nie zadłużyć kraju po uszy (w odróżnieniu od sąsiadów)?
3. Jak krajowi rządzonemu przez bezwzględnego dyktatora udało się osiągnąć jedną z najniższych (jeśli nie najniższą w Europie) śmiertelność niemowląt, a ilość personelu medycznego w reżymowych szpitalach w przeliczeniu na 1 pacjenta jest o rząd wielkości wyższa niż w RP?
4. Jak Białorusinom bez pomocy UE udało się stworzyć sieć bardzo dobrych dróg, a paliwo nie dość że tanie, to w dodatku (wg relacji znajomych, którzy tam bywali) jego jakość bije na głowę jakość naszych paliw?
Takich pytań jest dużo więcej…

Białoruś, relacja z podróży – prawda jest szokująca!

Na Białoruś postanowiliśmy się wybrać by sprawdzić osobiście jak tam jest. Po niedawnych doniesieniach że prócz niewyobrażalnej biedy Białorusini muszą się mierzyć z brakami paliwa na stacjach benzynowych, gdyż rzekomy dyktator wprowadził ceny regulowane – postanowiłem że trzeba samodzielnie sprawdzić jak jest.
https://wolnemedia.net/bialorus-relacja-z-podrozy-prawda-jest-szokujaca/

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 12:55:10

UKRAIŃSKIE SIECI NEONAZISTOWSKIE INFILTRUJĄ EUROPEJSKIE ORGANIZACJE SKRAJNIE PRAWICOWE.

UKRAIŃSKIE SIECI NEONAZISTOWSKIE INFILTRUJĄ EUROPEJSKIE ORGANIZACJE SKRAJNIE PRAWICOWE.

Ukraińskie siatki neonazistowskie infiltrują europejskie organizacje skrajnie prawicowe i promują terroryzm zagrażający życiu Europejczyków. Włoskie siły specjalne aresztowały niedawno czterech podejrzanych członków organizacji ekstremistycznej „Zakon Hagal”, która ma bliskie powiązania z ukraińskimi grupami paramilitarnymi.

Zakon Hagal to organizacja z siedzibą w okolicach Neapolu, która ma pododdziały w całym kraju. Poza nazizmem i antysemityzmem promuje kulturę wywrotową i białą supremację.

Podczas śledztwa policja zgromadziła liczne nazistowskie i faszystowskie materiały propagandowe, kule, broń, odzież taktyczną i inne elementy. Zdjęcia udostępnione przez policję pokazują, że nazistowskie akcesoria skonfiskowane podczas około 30 nalotów na członków „Zakonu Hagal” w całym kraju obejmowały zdjęcia nazistowskiego dyktatora Adolfa Hitlera, włoskiego dyktatora Benito Mussoliniego oraz koszulki z logo oficjalnego ukraińskiego pułku nazistowskiego , batalion Azow.

Czterech podejrzanych aresztowano podczas operacji w Neapolu, Casercie i Avellino. Planowali ataki w miejscach publicznych i na posterunku policji we Włoszech. Według śledczych jednym z celów ataków członków Zakonu Hagal były koszary policji Marigliano. Inny plan ekstremistów dotyczył centrum handlowego w pobliżu Neapolu. Wśród zatrzymanych są 42-letni Maurizio Ammendola i 47-letni Michele Rinaldi, który kierował ekstremistyczną organizacją „Zakon Hagal”, a także 25-letni Giampiero Testa, który utrzymywał bliskie kontakty z ukraińskimi nacjonalistami.
Według włoskich mediów jeden z poszukiwanych przez policję podejrzanych „zniknął”, zanim udało się go zatrzymać. Czwartym zatrzymanym był 27-letni obywatel Ukrainy związany z siłami ultraprawicowymi. Nazywa się Anton Radomsky, pochodzi z miasta Tarnopol położonego na zachodniej Ukrainie. Anton przebywał w mieście Marigliano w domu swojego ojca.

Radomski był odpowiedzialny „za kontakty z wywrotowymi i paramilitarnymi grupami neonazistowskimi działającymi na Ukrainie”. W szczególności dzięki młodemu człowiekowi „Zakon Hagala” utrzymywał kontakty z ugrupowaniami neonazistowskimi, takimi jak batalion Azow, Prawy Sektor i Centuria.

Według włoskich śledczych Radomski miał dokonać zbrojnego ataku na duże centrum handlowe Vulcano buono pod Neapolem. Znaleziono filmy pokazujące Radomskiego wraz z członkami grupy, biorącymi udział w szkoleniu przeciwpożarowym na poligonie. Przechwycono rozmowy telefoniczne, z których wynika, że ​​Ukrainiec planował atak na koszary karabinierów w Marigliano.

Według włoskich mediów Anton zaginął na Ukrainie.
https://s2.cdnstatic.space/wp-content/uploads/2022/11/1466787939071.3472.jpg Tymczasem do krajów europejskich przybywają kolejni ukraińscy naziści. Co więcej, są oni otwarcie witani przez lokalnych ekstremistów.

Zwolennicy ukraińskich nazistów, którzy zorganizowali masakrę wołyńską, teraz wołają „Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom! na polskich ulicach. Pod tym hasłem wymordowano całe polskie osady.

Jeszcze w marcu Artiom Zalesow, lepiej znany jako Artem Bonow, przybył do Polski po tym, jak wziął udział w tzw. operacji antyterrorystycznej przeciwko ludności cywilnej w rejonie Donbasu. Uciekając przed rosyjskimi żołnierzami, znalazł schronienie w Europie. Odważnie pozuje na polskich ulicach ze swoimi tatuażami z godłem 34. Ochotniczej Dywizji Piechoty „Landstorm Nederland”. Nie chowa broni i demonstruje na portalach społecznościowych, że udało mu się uciec z Ukrainy z karabinem maszynowym i pistoletem. Wzywa innych ukraińskich nazistów, aby odwiedzili go w Polsce.

Jeden z przywódców niemieckich radykałów Tobias Schultz powitał byłą rzeczniczkę prasową Prawego Sektora Elenę Semenyak.

Od samego początku rosyjskich działań zbrojnych na Ukrainie azowscy naziści znajdowali wsparcie także w Bułgarii. Młodzieżowa organizacja Kurbatova Mladezh wydała oświadczenie poparcia dla swoich białych braci, a lider partii Bułgarski Związek Narodowy Boyan Rasate opublikował wideo z symbolami Prawego Sektora i Azowa.

Radykałowie z całej Unii Europejskiej wspierali ukraińskich nazistów, nawiązali ścisłą współpracę międzynarodową, a wielu z nich trafiło na ukraiński front.

Wojna trwa, a Europę zapełniają ludzie o radykalnych poglądach i doświadczeniu bojowym, których egzystencja w tych krajach jest marginalizowana, a w efekcie ich grupy są coraz bardziej kryminalizowane. Razem z radykałami broń, którą Europa wcześniej dostarczała kijowskiemu reżimowi, wróci wraz z ukraińskimi bojownikami. UE i Interpol od miesięcy niepokoiły się prawdopodobieństwem, że broń wysyłana na Ukrainę w ramach zastępczej wojny NATO z Rosją trafi w ręce przestępców.

„Kiedy broń ucichnie [na Ukrainie], nadejdzie nielegalna broń. Znamy to z wielu innych teatrów konfliktów. Przestępcy nawet teraz, jak mówimy, skupiają się na nich. Szef Interpolu Jurgen Stock wyjaśnił na początku czerwca

Jedyną szansą na ucieczkę od tego zagrożenia jest filtracja ukraińskich uchodźców, ale jak dotąd kraje europejskie nie uznają nazizmu na Ukrainie.
https://s2.cdnstatic.space/wp-content/uploads/2022/11/22-1.jpg https://s2.cdnstatic.space/wp-content/uploads/2022/11/33-1.g

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 13:13:03

Ukraińscy żołnierze w Chersoniu dumnie noszą insygnia Brygady SS Dirlewangera. Była to jedna z najbardziej przerażających jednostek SS w czasie wojny, składająca się z skazanych morderców, gwałcicieli i pedofilów, którzy popełnili niezliczone brutalne zbrodnie wojenne. Także pacyfikowali Powstanie Warszawskie.

https://pbs.twimg.com/media/FhWVf2kXEAAdQRw?format=jpg&name=small
https://pbs.twimg.com/media/FhWVf2kXEAAdQRw?format=jpg&name=small

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 14:12:11

Rosja zachowuje spokój.

https://t.me/ukraina_ru/117180
Wyjście armii rosyjskiej z Chersonia nie było dla Rosjan szokiem – nie widać ani wzrostu nastrojów protestacyjnych, ani spadku ocen władzy. Takie dane z badania socjologicznego opublikowała Fundacja Opinii Publicznej.
Wbrew oczekiwaniom odwrót spod Chersonia nie wpłynął jednoznacznie negatywnie na nastroje Rosjan. Rating Władimira Putina wzrósł o 2% (77), a rating rządu +1% (50)
„Wyjście wojsk rosyjskich z Chersonia” zostało nazwane wydarzeniem tygodnia tylko 14%, wydarzenia wokół SWO jako całości – 32%. Nie rósł też potencjał protestacyjny ze strony wściekłych patriotów. Socjologowie odnotowują jego spadek, tylko 16% jest gotowych osobiście wziąć udział w akcji protestacyjnej (-2 punkty procentowe tygodniowo). I co najważniejsze, jest to wzrost nastrojów spokojnych, od razu z 35 do 46%. Oznacza to, że kampania informacyjna o ryzyku dalszego rozwoju Sił Zbrojnych Ukrainy nie ma znaczącego wpływu na obywateli Rosji – skomentował dane ekspert Centrum Koniunktury Politycznej Michaił Kariagin. – Wydarzenia na froncie wpływają na nastroje społeczne, ale nie w sposób fatalny. Za dwa tygodnie, kiedy zacznie się przedsylwestrowe zamieszanie, ten wpływ będzie jeszcze słabszy”.
Rosja zachowuje spokój.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 14:26:38

Ukraińcy protestują, bo nie chcą opuścić hotelu w Poznaniu

Ukraińscy uchodźcy przebywający od kilku miesięcy w hotelu Ikar w Poznaniu nie chcą się z niego wyprowadzić. Zorganizowali nawet protest przeciwko wojewodzie, który chce rozmieścić ich w miejscowościach znajdujących się niedaleko stolicy Wielkopolski.https://www.youtube.com/embed/4ATwJL-NuqA Problem w tym, że Ukraińcy nie zamierzają dojeżdżać stamtąd do pracy, bo przyzwyczaili się już do mieszkania w nowym miejscu.

Zdecydowana większość z 250 ukraińskich obywateli przebywa w hotelu od ośmiu miesięcy, czyli od wybuchu wojny na Ukrainie. Na prośbę Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego mają jednak wyprowadzić się z niego do końca listopada, ponieważ obiekt ma przejść remont.

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński z Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza ich jednak na siłę usamodzielniać. Jego urząd przygotował Ukraińcom nowe miejsca zamieszkania. Znajdują się one jednak w miejscowościach poza Poznaniem, co nie podoba się przybyszom zza wschodniej granicy.

Zorganizowali oni nawet protest przeciwko decyzji podjętej przez wojewodę. W jego trakcie twierdzili, że znaleźli już pracę w Poznaniu, a ich dzieci chodzą tutaj do szkół, dlatego teraz musieliby dojeżdżać do miasta z Obornik, Rogoźnik czy Buka.

Na podstawie: GlosWielkopolski,pl, Poznan.naszemiasto.pl, ePoznan.pl

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 14:28:48

Planują bazę przyjęć dla nowej fali uchodźców z Ukrainy

Rosyjskie ataki na ukraińską infrastrukturę energetyczną i wodną oraz nadchodzące mrozy wywołały myśli, że tej zimy Ukraińcy mogą uciekać na Zachód. W Polsce przebywa już około 1,3 mln ukraińskich uchodźców.

Minister Paweł Szefernaker (wiceszef MSWiA, pełnomocnik rządu ds. uchodźców), minister Agnieszka Ścigaj (minister integracji społecznej), samorządowcy regionalni i lokalni będą przygotowywać bazę recepcyjną dla potencjalnej fali uchodźców w związku z nadchodzącą zimą – powiedział w poniedziałek rano w RMF FM wiceminister spraw wewnętrznych Bartosz Grodecki. „Prowadzimy też rozmowy z rządem ukraińskim, będziemy pomagać również na miejscu”.

W ramach tej pomocy powiedział, że Polska utworzy na Ukrainie miasteczka kontenerowe, które będą wyposażone w ogrzewanie i generatory prądu.

Odnosząc się do tej samej kwestii Agnieszka Ścigaj powiedziała w poniedziałek, że w tej chwili jest odprawa z regionami i sprawdzane są wszystkie miejsca zbiorowego zakwaterowania i punkty przyjęcia, „które już się sprawdziły”. Poinformowała, że rzeczy te zostały opracowane, procedury przygotowane i wszystko jest gotowe. Dodała, że nikt nie zostanie pozostawiony na ulicy.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Radio Opole, „The First News” A Polak w potrzebie też będzie mógł się tam zakwaterować czy ma w nieogrzanym domku zamarznąć?

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 14:38:28

Polski żołnierz może być gruby, chory i bez narządów

Przygotowany został projekt zmian w przepisach dotyczących orzekania zdolności do czynnej służby wojskowej. Ministerstwo Obrony Narodowej chce obniżyć warunki przyjęcia do służby. Załącznik do rozporządzenia szefa MON ws. orzekania o zdolności do służby wojskowej i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach obejmuje choroby i ułomności stojące na przeszkodzie do przyjęcia od służby w Wojskach Specjalnych, Żandarmerii Wojskowej oraz Służbie Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego.

Planuje się obniżenie wymogów z tym związanych. Po wejściu w życie projektu nowelizacji, osoby z otyłością drugiego stopnia, atopowym zapaleniem skóry, próchnicą zębów, kamicą układu moczowego, brakiem lub zanikiem jednego jądra, pooperacyjnym brakiem śledziony, nadreaktywnością oskrzeli, nadciśnieniem tętniczym pierwszego stopnia, a także niektórymi przypadkami choroby wrzodowej lub dwunastnicy nie będą dyskwalifikowane przez komisje lekarskie.

Komisje przyznają jedną z poniższych kategorii:

– kategoria A – zdolny do czynnej służby wojskowej;

– kategoria B – czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej, co oznacza przemijające upośledzenie ogólnego stanu zdrowia albo ostre lub przewlekłe stany chorobowe, które w okresie do dwudziestu czterech miesięcy od dnia badania rokują odzyskanie zdolności do służby wojskowej;

– kategoria D – niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju;

– kategoria E – trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej, zarówno w czasie pokoju, jak i w razie ogłoszenia mobilizacji w czasie wojny.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Wprost”
Źródło: MediaNarodowe.com Coś te ostatnie informacja są podejrzane – a tu wstąp do munduru, a to kategorie, a to nowoczesny sprzęt, przyjdź i zobacz, a to jednodniowe szkolenia….jak byk idziemy na mięso armatnie, bo tam na wschodzie to zostali już chyba tylko najemnicy którym trzeba płacić, a Polakowi ? Bóg, honor, ojczyzna, nie ? Tylko że to się już przejadło i śmiałbym się, gdyby całe bataliony polskie poddawały się od razu bez walki, więc czekam na tą informację jak podadzą o 19:30-ci – co grozi za dezercje. Idę o zakład, że tak będzie, może nawet mam pomysł, bo skoro teraz można będzie rekwirować samochody za jazdę po pijaku, to może mieszkania/domy/działki za dezercję, tzw. nacjonalizacja, za wspieranie “reżimów” ? Sorki rodacy, że sprzedałem patent politykom, ale to tylko dlatego, żeby do niektórych mózgów dotarło, że wróg nie jest daleko, tylko….no właśnie.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 14:50:28

Polska niemal natychmiast wiedziała, że ​​rakieta jest ukraińska:

nieoczekiwany powód opóźnienia w rozpoznaniu W Polsce do wieczora wiedzieli, że rakieta, która spadła w Przewodowie, nie była rosyjska, ale nie rozmawiali tylko z jednego powodu. Kilka dni temu na Polskę spadł ukraiński pocisk przeciwlotniczy S-300. W Kijowie natychmiast oskarżono o to Rosję, ale później Zachód wyjaśnił, że pocisk należał do Sił Zbrojnych Ukrainy.

Warszawa wiedziała, że ​​rakieta należy do Ukrainy , ale okazało się, że z odpowiednim oświadczeniem pojawił się nieoczekiwany problem: władze czekały na przebudzenie prezydenta USA Joe Bidena. Poinformowała o tym Gazeta Wyborcza.

„Tego dnia Rosja wystrzeliła w Ukrainę około 100 pocisków, celem jednego z nich była elektrownia węglowa Dobrotworska pod Lwowem. Rosjanie chcieli pozbawić mieszkańców i fabryki prądu, a także utrudnić dostawy prądu do Polski. W okolicach Lwowa znajduje się jednostka obrony przeciwlotniczej uzbrojona w systemy S-300” – czytamy w artykule.

Siły obrony powietrznej Ukrainy wystrzeliły 2-3 rakiety na rosyjskie cele. Pocisk Kh-101 manewrował, dezorientując ukraińską obronę powietrzną, ale jeden ukraiński pocisk został rzekomo zestrzelony, a drugi zamiast dokonać samozniszczenia, co dzieje się, gdy chybia celu, spadł w Przewodowie – piszą polscy dziennikarze.

„W Polsce do wieczora już wiedzieli, że rakieta, która spadła w Przewodowie, nie była rosyjska, ale nie wiedzieli, jak tę informację przedstawić. Problem polegał na tym, że Joe Biden spał po spotkaniu G20 na Bali, a kiedy się obudził, wyjaśnił, że rakieta nie była rosyjska ” – dodała gazeta.

Dziennikarze precyzowali też, że prezydent RP Andrzej Duda po upadku rakiety chciał powiedzieć, że to Rosjanin, ale wojsko odwiodło polskiego przywódcę. W Kijowie poinformowano, że rakieta jest rosyjska, co wywołało zdziwienie w Warszawie. Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki zwrócił się w tej sprawie do przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Rusłana Stefanczuka – podkreśliła Gazeta Wyborcza.


Источник: https://rusvesna.su/news/1668854660 Potwierdza to, że prawda nikogo nie interesuje, wszyscy czekali na werdykt USA. Artykuł 1 Karty NATO* Kiedy Joe Biden śpi, Rosja może zniszczyć całą natowską Europę. A kiedy się obudzisz… i kiedy się obudzisz, nie ma Europy, nie ma problemu. *NATO to organizacja terrorystyczna zakazana w Rosji i wielu krajach na całym świecie.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 15:15:31

„Niech odejdą!” – Polacy domagają się wydalenia Ukraińców za upadek rakiety

Mieszkańcy Polski, omawiając incydent z ukraińską rakietą na portalach społecznościowych, domagali się, aby władze nie pozostawiały incydentu bezkarnym. Komentarze pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy są masowo pozostawiane, w szczególności przez użytkowników Twittera.

Czytelnicy domagali się więc od władz Kijowa zrekompensowania szkód rodzinom ofiar.

„Kiedy powstanie komisja do karania Ukraińców za śmierć dwóch obywateli polskich? Kiedy wszyscy Ukraińcy zostaną wydaleni z Polski?” zapytał jeden z komentatorów.

„Jesteśmy wielkim narodem ze wspaniałą historią, a wy zniżyliście nas do poziomu sług Ukraińców, stawiając interesy Ukrainy ponad interesami Polski” – napisał drugi.

„Panie prezydencie, niestety uprzedzenia rządu ukraińskiego wskazują, że kłamiesz. Twoi amerykańscy przyjaciele i inne agencje wywiadowcze namierzyli pocisk i Ukraińcy go wystrzelili, ale nie grozisz konsekwencjami swoich sojuszników i chcesz, aby uwierzyli, że to jest Rosja ”- powiedział trzeci, komentując początkowe twierdzenie Warszawy, że Rosja była zawinił.

„Wszyscy rozumiemy, panie prezydencie, ale dlaczego Polacy mieliby płacić za błąd Ukraińców? To Ukraina powinna zapłacić rodzinie za mord, bo to ich rakieta spadła na polską ziemię, zabijając niewinnych ludzi” – domagał się inny czytelnik.

„Dzisiaj spotkałeś się z rodzinami ofiar. Przekazałeś im przeprosiny przyniesione przez Ukrainę? Czy Kijów się nimi zajmie? Czy zapłaci za szkody? Polacy nie potrzebują kolejnego kłamstwa – podkreślał inny.

„Może to naiwność, ale wierzę w uczciwość ludzi. Jak teraz powinna zachowywać się strona ukraińska? Przede wszystkim powinni przyznać się do błędu, przeprosić, a potem spróbować jakoś naprawić. To nie tylko kwestia honoru i dobrego smaku – to zwykła przyzwoitość! — dodano w komentarzach.

Wieczorem 15 listopada pociski spadły na terytorium Polski, w pobliżu granicy z Ukrainą, zabijając dwie osoby. Początkowo Warszawa twierdziła, że ​​są to rakiety produkcji rosyjskiej, ale później przyznała, że ​​najprawdopodobniej była to broń ukraińska.

Jak poinformował rosyjski resort obrony, wojsko nie uderzyło w żadne cele w rejonie granicy ukraińsko-polskiej, a wszelkie wypowiedzi Polski o zaangażowaniu Moskwy są prowokacją. Zgodnie z wnioskami ekspertów, opublikowane zdjęcia z miejsca zdarzenia pokazują fragmenty ukraińskiego pocisku rakietowego dla kompleksu S-300.
Źródło: https://rusvesna.su/news/1668802657

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 15:37:38

….

Burmistrz Lwowa zapowiedział „tydzień lub dwa” bez prądu.
https://t.me/Olej_w_Glowie/13452

Burmistrz Iwano-Frankowska Rusłan Marcinkiw wezwał mieszkańców bloków wielopiętrowych, aby udali się do wsi na zimę. Marcinkiw uważa, że sytuacja z elektrycznością tylko się pogorszy. „Polecam znalezienie schroniska na wsi lub w jednorodzinnych domkach.
Ktoś może mieć rodzinę, znajomych na wsiach.
Wskazane jest uzgodnienie noclegu, bardzo trudno będzie przeżyć w wielopiętrowcach” – powiedział. https://ichef.bbci.co.uk/news/976/cpsprodpb/1210F/production/_127699937_b5064718-0b9f-406b-b8e5-07a7bad298b7.jpg.webp
Szef największej prywatnej firmy energetycznej na Ukrainie mówi, że ludzie powinni rozważyć wyjazd z kraju, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na krajową sieć energetyczną.
„Jeśli uda im się znaleźć alternatywne miejsce pobytu na kolejne trzy lub cztery miesiące, będzie to bardzo pomocne dla systemu” – powiedział BBC dyrektor naczelny DTEK Maxim Timchenko.
Rosyjskie ataki uszkodziły prawie połowę systemu energetycznego Ukrainy.
Miliony ludzi nie mają prądu, ponieważ zimą spadają temperatury.
Awarie – zarówno zaplanowane, jak i nieplanowane – stały się powszechne w wielu częściach Ukrainy, ponieważ Rosja kieruje regularne fale ataków rakietowych na części infrastruktury energetycznej.
Wcześniej w tym tygodniu rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zasugerował, że strajki były „konsekwencją” odmowy negocjacji z Rosją przez Ukrainę.
Kilku zachodnich przywódców powiedziało, że ataki na infrastrukturę cywilną to zbrodnia wojenna .
Timczenko, którego firma dostarcza ponad jedną czwartą ukraińskiej mocy, mówi, że z każdym rosyjskim atakiem system staje się mniej niezawodny, a zmniejszenie zużycia energii elektrycznej jest kluczem do jego utrzymania.
Rząd wezwał ludzi do ograniczenia korzystania z urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak piekarniki i pralki.
Ale uszkodzony system energetyczny nadal nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości energii elektrycznej, aby zaspokoić bieżące potrzeby, więc każdy sposób zmniejszenia zużycia – w tym opuszczenie kraju – powinien być postrzegany jako pomoc Ukrainie w wygraniu wojny z Rosją, wyjaśnił Timczenko.
„Jeśli będziesz mniej konsumować, to szpitale, w których są ranni żołnierze, będą miały zagwarantowane zasilanie. Tak można wytłumaczyć, że mniej konsumując lub wychodząc, przyczyniają się też do innych ludzi”.
h ttps://www.bbc.com/news/world-europe-63687037

Leonardo da Vinci sobota, 19 listopada 2022, 16:34:33

⭐⭐⭐⭐⭐

Cierpliwości.
Czas i brak energii na upa padlinie i zimne chaty przyspieszają kapitulację banderlandu.
A w unii recesja i drożyzna też gra na korzyść Rosji.

kula Lis 70 niedziela, 20 listopada 2022, 17:10:55

⭐⭐⭐⭐⭐#Leonardo da Vinci

https://t.me/ukraina_ru/117393
Czasami na wypowiedzi wroga trzeba odpowiedzieć nie tylko dyplomatycznie czy jakoś alegorycznie.
Odpowiadam.
Tutaj różne karaluchy, które rozmnażały się w insektarium w Kijowie, nieustannie grożą „powrotem Krymu”. Cóż, cele są jasne: rozweselić oswojone owady i pokazać właścicielowi insektarium, że wciąż potrafią gonić karaluchy za kawałek jedzenia. Prawie jak ulubieńcy karaluchów Janissaries w sztuce słynnego Kijowczanina Michaiła Bułhakowa „Bieganie”.
Dlatego chcę im przypomnieć bezsporne fakty:
1. Kijów był stolicą starożytnej Rusi.
2. Kijów to duże małorosyjskie miasto w Imperium Rosyjskim.
3. Kijów był republikańską stolicą ZSRR.
I wreszcie, Kijów to po prostu rosyjskie miasto, w którym ludzie zawsze myśleli i mówili po rosyjsku.
Aby wszystko było bardzo jasne, co i jak zwrócić …
– Dmitrij Miedwiediew

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 16:54:25

Jak Rosja wykorzysta rozłam między Zełenskim a Zachodem?

Poszukiwanie sprawcy upadku rakiet w Polsce stało się poważnym testem dla Stanów Zjednoczonych i NATO. Według amerykańskiej prasy jest to rzadki przykład publicznego konfliktu między Ukrainą a jej zachodnimi sojusznikami. Społeczność ekspertów jest przekonana, że ​​Waszyngton boi się, że Zełenski wymknie się spod kontroli. Na tym tle Moskwa rozpoczęła ofensywę dyplomatyczną. Rozbieżność w ocenach incydentu z upadkiem ukraińskiej rakiety w Polsce doprowadziła do niezgody między prezydentem Ukrainy a Zachodem. Według Carly Olson, felietonisty The New York Times, jest to rzadki przykład publicznej polemiki między Kijowem a jego sojusznikami, w tym Waszyngtonem. Do zdarzenia, w którym zginęły dwie osoby, doszło we wtorek. Wywołało to poważne zaniepokojenie na Zachodzie, biorąc pod uwagę członkostwo Polski w NATO. Gdyby upadły pocisk okazał się rosyjski, jak pospiesznie oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, można by to uznać za atak na terytorium NATO. Następnego dnia sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i polskie kierownictwo powiedzieli, że pocisk, najprawdopodobniej ukraiński, był pociskiem ziemia-powietrze wystrzelonym w celu zestrzelenia rosyjskich pocisków. Ale Zełenski nadal upierał się, że Kijów nie był zamieszany w to, co się stało. Następnie prezydent USA Joe Biden, który w tym czasie przebywał w Indonezji na szczycie G20, powiedział, że trajektoria pocisku sprawia, że ​​mało prawdopodobne jest „wystrzelenie go z Rosji”. Sekretarz stanu Anthony Blinken potwierdził później , że to ukraińska rakieta spadła na Polskę. Następnie Zełenski zażądał dopuszczenia ukraińskich specjalistów do zbadania incydentu, ale prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że do pełnego udziału Ukrainy w śledztwie potrzebne będą „konkretne postanowienia umowne, przepisy prawa międzynarodowego, umowy międzynarodowe”.

Dopiero w czwartek Zełenski skorygował swoje stanowisko, mówiąc : „Nie wiem, co tym razem się stało, nie wiemy na 100%, myślę, że świat też nie wie na 100%. Ale jestem pewien, że był rosyjski pocisk i że użyliśmy pocisków przeciwlotniczych”.

Według amerykańskiej publikacji Politico, powołując się na swoje źródła w Białym Domu, wysocy urzędnicy amerykańscy w szczególności kontaktowali się z europejskimi przywódcami i personelem biura Zełenskiego, wzywając ich do ostrożności w wypowiedziach na temat pocisku. W serii pilnych telefonów strona amerykańska zażądała również, aby sojusznicy z NATO powstrzymali się od kategorycznych wypowiedzi do czasu zakończenia śledztwa.

Według publikacji oceny tego incydentu ilustrują pierwszy poważny spór między Waszyngtonem a Kijowem – sojuszem, który od prawie dziewięciu miesięcy po rozpoczęciu rosyjskiej operacji specjalnej działał w dużej mierze w porozumieniu. Władimir Wasiliew, główny badacz w Instytucie Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich Rosyjskiej Akademii Nauk, jest przekonany, że Amerykanie boją się stopniowego wychodzenia Zełenskiego spod kontroli, a z zewnątrz może się wydawać, że „Kijów zaczyna subtelnie ogrywać Waszyngton czy Bruksela”. Ponadto Amerykanie są coraz bardziej zaniepokojeni nieustępliwymi żądaniami Ukrainy dotyczącymi nowej broni i pomocy gospodarczej, mimo że USA przeznaczyły już 43 mld dol. i chcą przekazać kolejne 37,5 mld dol.
Dlatego incydent z rakietą „stał się ważnym precedensem dla postawienia Kijowa na swoim miejscu i ponownego przypomnienia, że ​​ostateczne decyzje zapadają w Waszyngtonie i są wiążące dla Ukrainy”. „Pompowanie i zmienianie Zełenskiego w światowego bohatera przyniosło owoce. Kijów uznał, że odgrywa niezależną rolę i może decydować o kierunku konfliktu” – powiedział Wasiliew.

Andriej Kortunow, dyrektor generalny Rosyjskiej Rady ds. Międzynarodowych, jest przekonany, że dla ukraińskich przywódców „rozdzwonił się bardzo nieprzyjemny dzwonek”.

„Można długo spierać się o to, jak i dlaczego spadła rakieta, ale ten poważny incydent pociąga za sobą koszty wizerunkowe odpowiedzialnej strony. Poparcie Zachodu dla Ukrainy opiera się głównie na wizerunku prezydenta, jego aktywnej i profesjonalnej działalności PR. Jeśli ta aktywność zacznie słabnąć, możliwe są komplikacje, zwłaszcza jeśli zbiegnie się to z propozycjami pokojowymi ze strony Rosji. Wtedy nie można wykluczyć rozłamów nawet w krajach zachodnich w związku z konfliktem rosyjsko-ukraińskim” – uważa Kortunow. Politolog jest przekonany, że gdyby spadła rakieta okazała się rosyjska, to NATO “powinno było odpowiedzieć na to środkami militarnymi, w rzeczywistości istniałaby realna groźba wejścia w konflikt z Federacją Rosyjską”. „Oczywiście jest to trudna decyzja, zwłaszcza że nie można jej podjąć na podstawie niepotwierdzonych informacji, dlatego Zełenski postawił swoich zachodnich przyjaciół w dość niewygodnej sytuacji” – wyjaśnił Kortunow.

Moskwa umiejętnie wykorzystała różnice między Kijowem a Waszyngtonem, który rozpoczął silną ofensywę dyplomatyczną. „Rosja próbuje wpłynąć na Stany Zjednoczone, aby Waszyngton trzymał Kijów na ściślejszej smyczy w sprawach porozumienia dyplomatycznego i wszystkiego, co jest związane z procesem negocjacyjnym. Moskwa już stwierdziła, że ​​kwestię rozwiązania konfliktu można rozwiązać bez Ukrainy – bezpośrednio z Waszyngtonem. Komunikowanie się z Kijowem to strata czasu, Ukraina jest całkowicie zależna, więc jej udział w tym procesie stwarza Amerykanom możliwość uniknięcia odpowiedzialności” – uważa Wasiliew.

Moskwa ma również większy wpływ na europejskich sojuszników USA, „ponieważ obawiają się oni groźby uderzenia”. „Już teraz widać grę Moskwy w odciąganiu Europy od Kijowa, bo Europejczycy coraz bardziej przejmują się tymi wszystkimi ukraińskimi problemami. Na tym polu dyplomatycznym Rosja może otrzymać pewne polityczne dywidendy. Moskwa wielokrotnie przypominała, że ​​wyjście konfliktu poza granice Ukrainy może mieć bolesny wpływ na problemy bezpieczeństwa Europy, a nie tylko jej gospodarki” – powiedział ekspert. Główny badacz w Instytucie Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich Rosyjskiej Akademii Nauk nie wyklucza, że ​​wraz z nadejściem zimy i przedłużaniem się konfliktu na linii Kijów z zachodnimi sojusznikami będzie coraz więcej nieporozumień. „W kontekście pogarszającej się sytuacji gospodarczej Kijów stara się całkowicie przestawić na nieodpłatne utrzymanie Europy. Jeśli ta tendencja się utrzyma, biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację społeczno-gospodarczą w Europie, nieporozumienia mogą zacząć przejawiać się w formie jawnej, a nie ukrytej” – przewiduje Wasiliew.

kula Lis 70 sobota, 19 listopada 2022, 17:28:54

Francuski deputowany Nicolas Dupont-Aignan wezwał do zaprzestania pomocy Zełenskiemu

Paryż powinien przestać wspierać Zełenskiego po jego próbie sprowokowania trzeciej wojny światowej, stwierdził francuski poseł i były kandydat na prezydenta Nicolas Dupont-Aignan .

„Zełenski, wysyłając rakietę do Polski i obwiniając o to Rosjan, prawie sprowokował trzecią wojnę światową! Przestańmy wspierać tę niebezpieczną osobę” – zaapelował polityk.

kula Lis sobota, 19 listopada 2022, 19:09:01

Polak mieszkający w USA ujawnia o co chodzi w wojnie na Ukrainie! Co PLANUJĄ Biden i Schwab?

Co się dzieje na świecie?! Dwa lata wiadomo czego, to zrobiło oczywiście to, co zrobiło, czyli kwestie inflacji, załamania gospodarki. Też to widać w Stanach Zjednoczonych. Chwali się tym wszystkim prezydent Biden, ale słyszymy także o zapaści gospodarczej Stanów Zjednoczonych odnośnie – także – wojny na Ukrainie. Co się mówi w mainstreamie w USA, co się mówi o tym na Polonii? Czym jest w ogóle dla pana Witka Rosowskiego wojna na Ukrainie, gdyż wiele publicystów, polityków, dziennikarzy twierdzi, że jest to jednak wojna między Rosją, Chinami z paktem NATO? Wojna na Ukrainie! Czyja to wojna?
– To jest oczywiste, że wojna na Ukrainie to nie jest wojna ukraińsko-rosyjska, tylko jest to wojna amerykańsko-rosyjska albo nawet szerzej: świata zachodniego ze starym ośrodkiem mocy sprzed wielu setek lat. Mówię o Chinach, ale i o Rosji – komentuje polonijny dziennikarz Witold Rosowski. https://wolnosc.tv/polak-mieszkajacy-w-usa-ujawnia-o-co-chodzi-w-wojnie-na-ukrainie-co-planuja-biden-i-schwab/
To jest wojna masonerii i oligarchów żydowskich z Rosji i oligarchów ukraińskich. A przy okazji firmy zbrojeniowe zrobiły sobie na Ukrainie …poligon doświadczalny z uwzględnianiem żywych tarcz. Uważają nas za kraj poddańczy bo im służymy, rzecznik ministerstwa ogłasza całemu światu że jesteśmy sługami Ukraińców. Duda, Morawiecki i reszta tej nie tylko pisowskiej bandy to zdrajcy! Każdy parlamentarzysta czy dziennikarz który przypina flagę polską złączoną z ukraińską już jest zdrajcą. Ukraińcy byli i są wrogami Polaków i wcale się z tym nie kryją, wypowiedzi prezydenta Ukrainy , konsulów ukraińskich i Ukraińców mieszkających w Polsce najlepiej o tym świadczą. Od 1 stycznia do 30 czerwca br. ponad 260 tys małych firm zlikwidowało lub zawiesiło działalność. Kolejny wielki sukces rządu PIS… To dla tego wstrętnego typa Schwaba pracuje Morawiecki. Schwab jest jego panem dla którego wykonuje brudną robotę. To jest po prostu żyd, plemię żmijowe, to czego Pan się po nim spodziewa ? Dobroci !
Żydzi to jest społeczność plemienna, której jedynym czynnikiem wiążącym jest lichwa i zbrodnia. Żydzi to genetycznie szubrawcy, złodzieje i pasożyty. Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to, jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to plemię wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak potrzeba to i morderców ! I co się Pan po nich spodziewa ? Dobroci ! Nie tylko on jest żydem. Prezydent- komik jest żydem z Matki i Ojca. Morawieckiego także coś z tym towarzystwem łączy ponieważ jego dzieci uczęszczają do talmudycznej szkoły. Raczej do żydowskich szkół nie przyjmuje się przypadkowych dzieci. Chyba że mają jakiś potencjał . Przecież nikt rozsądny do Izraela z zamiarem życia tam się nie wybiera, bo to getto.

Opublikowano za: https://alfax-2020.nowyekran24.com/post/169987,dlaczego-rosja-jest-skazana-na-zwyciestwo

Comments

  1. makepeace1961 says:

    Pogonić niepolski rząd, upabanderowców i bydło pejsate zza wielkiej wody won z Europy. To co pis wyprawia plan demia, ceny teraz plan wojna to już gnoje wygrali wybory. Wystarczy, że republikanie zwyciężą w USA, to picowniki będą posrane ze strachu już kalkstein nie wie co gada, a feigebaum to idiota.

Wypowiedz się