Znika artykuł zatytułowany «Kontrola umysłu za pomocą fal dźwiękowych» – Co kombinuje Schwab?

Date: 4 settembre 2022Author: Uczta Baltazara

Kilka dni temu WEF usunął ze swej strony internetowej artykuł z roku 2018, zatytułowany Mind Control using sound waves” – «Kontrola umysłu za pomocą fal dźwiękowych»: https://www.weforum.org/agenda/2018/11/mind-control-ultrasound-neurosciencehttps://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&features=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&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1061846182094401536&lang=it&origin=https%3A%2F%2Fbabylonianempire.wordpress.com%2F2022%2F09%2F04%2Fznika-artykul-zatytulowany-kontrola-umyslu-za-pomoca-fal-dzwiekowych-co-kombinuje-schwab%2F&sessionId=e4b8acbf3833d0f066eb898fd4b4aa1c9912dc69&theme=light&widgetsVersion=1bfeb5c3714e8%3A1661975971032&width=550pxhttps://vigilantcitizen.com/latestnews/the-world-economic-forum-talks-about-mind-control-using-sound-waves/embed/#?secret=rFCBR76qE2#?secret=sEv6q3Q1w0

Dlaczego usunięto ten artykuł?

Czy zamierzają korzystać z omawianej techniki? – Czy już z niej korzystają?

Czy chcą ukryć swoje kolejne kroki w kontrolowaniu mas?

Czy usunęli go z tego samego powodu, dla którego usunęli artykuł «Nie będziesz posiadał niczego»?  https://web.archive.org/web/20161125135500/https://www.weforum.org/agenda/2016/11/shopping-i-can-t-really-remember-what-that-is/ – Bo inaczej ludzie zorientowaliby się, kto stoi za tym wszystkim….

Usunięty artykuł WEF dostępny jest pod linkiem: https://web.archive.org/web/20181211093235/https://www.weforum.org/agenda/2018/11/mind-control-ultrasound-neuroscience/

Oto on: «Kontrola umysłu za pomocą fal dźwiękowych? – Pytamy naukowca, jak to działa»

Obecnie wydaje się, że nieinwazyjna neuromodulacja, czyli zmiana aktywności mózgu bez użycia chirurgii, może zapoczątkować nową erę w opiece zdrowotnej. Przełomowe osiągnięcia mogą obejmować lepsze zarządzanie chorobą Parkinsona i Alzheimera, zmniejszenie bólu przy migrenach, a nawet odwrócenie zaburzeń poznawczych spowodowanych urazem mózgu.

Ale co się stanie, jeśli ta technika zmiany naszych fal mózgowych wymknie się spod kontroli i wpadnie w niepowołane ręce? Wyobraźmy sobie dyktatorski reżim, który ma dostęp do sztuczek i narzędzi pozwalających zmienić sposób myślenia i zachowania swoich obywateli.

Tak wygląda pole bitwy etycznej, na którym znalazł się Antoine Jerusalem (na zdjęciu poniżej), profesor nauk inżynieryjnych na Uniwersytecie Oksfordzkim, badający potencjał technologii ultradźwiękowej w walce z chorobami i zaburzeniami neurologicznymi.

https://eng.ox.ac.uk/people/antoine-jerusalem/ https://www.weforum.org/people/antoine-jerusalem

W tym oto wywiadzie, przeprowadzonym w ramach dorocznego spotkania Światowego Forum Ekonomicznego na Bliskim Wschodzie naukowców, przedstawicieli rządu i biznesu, opowiada nam więcej o tym rozwijającym się obszarze badań.

VIDEO: «Shaping a New Global Architecture» https://web.archive.org/web/20181128085745/https://www.weforum.org/events/annual-meeting-of-the-global-future-councils

Kontrolowanie mózgu za pomocą fal dźwiękowych: jak to działa?

Cóż, przechodząc od razu do nauki, zasada nieinwazyjnej neuromodulacji polega na skupieniu fal ultradźwiękowych w danym regionie mózgu, tak aby wszystkie zebrały się w małym punkcie. Następnie, mając nadzieję, że przy odpowiednim zestawie parametrów, może to zmienić aktywność neuronów.

Jeśli chcesz pozbyć się neuronów, które oszalały, na przykład w epilepsji, to możesz chcieć podkręcić energię, aby je zabić. Ale jeśli chcesz selektywnie promować lub blokować aktywność neuronów, musisz dokładnie dostroić fale ultradźwiękowe.

Innymi słowy, istnieje różnica pomiędzy stymulacją ultradźwiękową używaną do usuwania tkanek, a neuromodulacją ultradźwiękową, której celem jest kontrolowanie aktywności neuronów bez uszkadzania tkanek.

Neuromodulacja ultradźwiękowa to coś, co zdecydowanie działa, ale czego wciąż nie rozumiemy.

Jakie dobro społeczne może z tego wyniknąć?

Obecnie mówi się o chorobie Alzheimera i Parkinsona, a także o urazach mózgu. Ale naukowcy przyglądają się również rdzeniowi kręgowemu i obwodowym układom nerwowym. Jeśli chodzi o mnie, to skoro mózg jest de facto centrum decyzyjnym dla tak wielu procesów, to każdy z nich może być przedmiotem badań.

Czy jest to bezpieczne?

Przy próbie “kontrolowania” aktywności neuronów poprzez dostarczanie drobnych drgań mechanicznych do rejonu mózgu, ważne jest, aby ostrość ultradźwięków, częstotliwość i amplituda były odpowiednio dostrojone, w przeciwnym razie mózg może zostać potencjalnie uszkodzony. Chodzi o to, że nadal nie wiemy, jak to wszystko dostroić; a gdybym miał trochę przesadzić, mógłbym powiedzieć, że nasze obecne podejście nie jest tak dalekie od bawienia się ustawieniami w radiu, aż usłyszymy właściwą stację.

Jedną z wielu trudności jest uzyskanie pewności, że rzeczywiście kontrolujemy neurony za pomocą tych fal dźwiękowych, w przeciwieństwie do ich uszkadzania. Prawda jest taka, że wciąż nie wiemy, jak ten proces działa. A jeśli nie wiesz, jak działa, nie wiesz, ile to jest “za dużo”.

Jakie są największe wyzwania etyczne?

Potencjał tej techniki jest ogromny – rozumiem przez to samą liczbę zastosowań, a także etyczne wykorzystanie.

Z perspektywy biologicznej jest ona podobna do narkotyków. Może cię wyleczyć, może cię uzależnić i może cię zabić. Wszystko polega na tym, by pozostać w ramach danego zestawu reguł. Z perspektywy etycznej świat zmienia się tak szybko, że trudno ocenić, co będzie dopuszczalne jutro, co nie jest dziś.

Jestem też przekonany, że natura ludzka jest taka, że jeśli coś można zrobić, to zostanie to zrobione. Pytanie tylko przez kogo. Wolałbym, żeby “taniec” prowadziło uczciwe społeczeństwo, a nie jakieś zbójeckie państwo bez szacunku dla życia ludzi i zwierząt. Jeśli chcemy prowadzić ten “taniec” za 10 lat, musimy zacząć badania już dziś.

Jak bardzo dystopijne może się to stać?

Widzę nadchodzący dzień, w którym naukowiec będzie w stanie kontrolować to, co dana osoba widzi w swoim umyśle, poprzez wysyłanie odpowiednich fal do właściwego miejsca w jej mózgu. Zgaduję, że większość sprzeciwów będzie podobna do tych, które słyszymy dziś o przekazach podprogowych w reklamach, tylko znacznie bardziej gwałtowna.

Technologia ta nie jest pozbawiona ryzyka niewłaściwego wykorzystania. Może to być rewolucyjna technologia opieki zdrowotnej dla chorych lub doskonałe narzędzie kontroli, za pomocą którego bezwzględni kontrolują słabych. Tym razem jednak, kontrola byłaby dosłowna.

Co możemy zrobić, aby zabezpieczyć jej potencjał?

Nie zamierzam twierdzić, że naukowcy są wszyscy mądrzy i znają się na tym, co należy, a czego nie należy robić. Niektórzy z nas posuną się tak daleko, jak to tylko możliwe. Ale taka jest natura ludzka, a nie tylko naukowców.

Tak czy inaczej, naszym zadaniem jest znaleźć coś, co jest korzystne dla ludzkości. A jeśli znajdziesz sposób, by uczynić kogoś lepszym, to najprawdopodobniej wiesz też, jak zrobić coś przeciwnego. Celem jest upewnienie się, że regulacja zapobiega temu drugiemu, nie utrudniając jednocześnie tego pierwszego. Uważam, że taka jest rola regulatorów. I myślę, że Unia Europejska, w której pracuję, jest w tym całkiem dobra.

Inną rolą polityków powinno być zapewnienie platformy komunikacyjnej, która wyjaśni długą wizję danego obszaru badań. I może się okazać, że jest za wcześnie, albo nie jest to dobry pomysł, a ostateczną decyzją może być równie dobrze jego wstrzymanie. Ale w dłuższej perspektywie społeczeństwo powinno mieć wyjaśnione potencjalne korzyści z nowej technologii w prostych słowach, co jest czymś, w czym naukowcy niekoniecznie są dobrzy.

Politycy powinni pamiętać, że jeśli my tego nie zrobimy, to ktoś gdzieś i tak to zrobi… prawdopodobnie bez żadnych uregulowań.

Na podstawie: https://strangesounds.org/2022/06/are-they-planning-on-using-it-wef-removes-article-about-mind-control-using-sound-waves.html

Opublikowano za: https://babylonianempire.wordpress.com/2022/09/04/znika-artykul-zatytulowany-kontrola-umyslu-za-pomoca-fal-dzwiekowych-co-kombinuje-schwab/

Comments

 1. adamd says:

  Co kombinuje Schwab?
  ……………………………….
  A co może kombinować?
  Dźwięki od tysięcy lat działały na każdy żywy organizm.
  Najpierw były to dźwięki natury, miłe dla ucha bądź budzące strach.
  Potem powstały narzędzia do wytwarzania dźwięków, jak się udoskonaliły nazwane zostały instrumentami a te potrafiły już naśladować przyrodę i nie tylko.
  Tak dźwięki znalazły się w Quadrivium jako Muzyka, na trzecim miejscu.
  Nasi prapra.. studiowali muzykę i zdawali sobie sprawę jaki wpływ ma ona na ludzi i ich zachowanie. odpowiednio dobrane dźwięki mogą uczynić z człowiekiem i każdym zwierzęciem wszystko!
  Dzisiaj fizyka zajmuje się dźwiękiem jako takim i jego spektrum słyszalnym i niesłyszalnym. Natomiast Muzyka to nic innego jak połączenie ze sobą wielu dźwięków w określonej jednostce czasu.
  Definicja muzyki.. “Muzyka jest jedną ze sztuk pięknych która działa na nasza psychikę za pomocą dźwięku” stara definicja..
  Kompozytorzy i grajkowie zawsze o tym wiedzieli..
  Dzisiaj powszechnie mówi się, że dźwięk może uzdrowić jak i zabić.
  Już w latach 80-tych minionego wieku ultradźwiękami rozdrabniano kamienie w nerkach.
  Polecam stronę “Dźwięczne bzdury” która samotnie walczy z idiotyzmami rozpowszechnianymi przez nawiedzonych ignorantów.
  https://dzwiecznebzdury.wordpress.com
  ps.
  polecam do posłuchania..
  Karajan – Adagio – Albinoni
  https://www.youtube.com/watch?v=5Ru598jqQY8

  Elgar Marsz N0 1
  https://www.youtube.com/watch?v=Vvgl_2JRIUs

 2. adamd says:

  CO KOMBINUJE SCHWAB?
  ———————————
  Liga Świata.
  https://panlogika.wordpress.com/2018/09/20/cymantyka-i-mistyka-dla-zaawansowanych-czyli-czym-jest-jezyk-dzwiek-kolor-rozdzka-fletnia-pana/
  ————————————–
  “Cymantyka, podchodzi do świata wibracji, tonu, koloru, barwy uczciwie, nie stosuje dekonstrukcji, manipulacji, czarów w celu ukrycia rzeczy, którymi można sterować gatunek ludzki …
  Cymatyka, jest nauką, która zajmuje się badaniem wpływu dźwięku na materię (studiuje stosunki między polami i wibracjami ).
  Na DNA mają wpływ dźwięki o odpowiedniej częstotliwości zwane słowami, które odpowiednio zastosowane regenerują organizm i poszczególne organy.
  Odpowiednia częstotliwość jest kierowana do tej części dna, która dla naukowców nie odgrywa żadnej roli i jest niewykorzystywanym śmieciem.
  Wynika z tego, że fale są rzeczywistymi słowami, komunikującym się z wszechświatem, naturą i rzeczami ożywionymi jak i nie ożywionymi.”

  Żeby to ogarnąć należy urodzić się po raz wtóry z zachowaną obecną wiedzą….

  https://scholar.google.pl/scholar?q=Wpływ+muzyki+na+mózg+człowieka&hl=pl&as_sdt=0&as_vis=1&oi=scholart

 3. pepe says:

  ,,Prawda jest taka, że wciąż nie wiemy, jak ten proces działa. A jeśli nie wiesz, jak działa, nie wiesz, ile to jest “za dużo”.
  Czy aby na pewno?
  ,,Na przełomie XIX i XX wieku Jacques d’ Arsonval traktował ssaki częstotliwościami radiowymi odnotowując zarówno fizjologiczne jak i silne behewioralne reakcje…” JAN BIAŁEK ,,TECH.” za ,,Microwaves and Behavior, R.Justesen,Laboratories of Experimental Neuropsychology”

 4. adamd says:

  Liga Świata i W. Dydymski jej założyciel, ciekawa strona ale to co Dydymus oznajmia nie podlega dyskusji.. zgodnie z zasadą, !! wchodzisz do mojego domu uszanuj wszystko co w nim zastałeś!!
  Można dużo się dowiedzieć ale po jakimś czasie musiałem zrobić pauzę.
  Czasem tam wracam.
  Akurat w dziale dźwiękowym posiada duża wiedzę związaną z fizyką jak i też z Muzyką i jej historią. Jest wiarygodny ..
  Nie wiem czy pobierał naukę gry na instrumencie ale jest kompetentny w teorii i historii dźwięku. Koledze dyrygentowi kiedyś powiedziałem czym jest w rzeczywistości jego batuta, pokazałem mu ten fragment o różdżkach ..
  i powiedziałem, jesteś niczym Harry Potter.. uśmiał się i przyznał rację.
  Info o Dydymusie.
  https://wojciechdydymski.tumblr.com/post/155487425781/kim-jest-wojciech-dydymus-dydymski-wojciech

 5. pepe says:

  Starlink na niebie, a tzw. ,,inteligentny pył” w nas.
  Klaus Schwab ,,Czwarta rewolucja przemysłowa”
  ,, Według artykułu w WT VOX:,, Inteligentny pył czyli szereg kompletnych komputerów z antenami, potrafi zorganizować się teraz w miarę potrzeby wewnątrz ciała w sieci, które mogą uruchomić całą gamę złożonych procesów wewnątrznych…. Dzięki inteligentnemu pyłowi lekarze(?) będą mogli działać wewnątrz ciała bez jego otwierania …”

Wypowiedz się