Wielki Reset może tylko kontynuować… po Wielkiej Kontrolowanej Rozbiórce

Opublikowano Wrzesień 8, 2022, autor: State of the Nation

Wielki Reset może tylko kontynuować… po Wielkiej Kontrolowanej Rozbiórce


Teraz, gdy Europa rozbiła się i spłonęła, kto zostanie celowo zniszczony w następnej kolejności?!


Stan narodu

Tak jak Europa została zniszczona zarówno podczas I, jak i II wojny światowej, jest niszczona po raz trzeci podczas tej bardzo ukradkowej drogi do III wojny światowej.

I to ci sami globalistyczni sprawcy NWO, którzy prowadzą skrupulatnie kontrolowaną demolkę całej Unii Europejskiej.

Wszystko, co każdy analityk geopolityczny musi zrobić, to odpowiedzieć na pytanie – Cui bono? – aby poprawnie zrozumieć ukryte siły stojące za ostatecznym zniszczeniem społeczeństwa europejskiego i całego kontynentu.

Całkiem celowo zaaranżowana wojna na Ukrainie oferuje OGROMNĄ wskazówkę, kim naprawdę są te wyjątkowo wrogie siły działające za kulisami.


Dopóki rasa ludzka nie zrozumie nikczemnego działania TRIADY, nic się nigdy nie zmieni.


Centralną dynamiką geopolityczną, która jest teraz w pełni widoczna na całej globalnej geopolitycznej szachownicy, jest “przetrwanie najsilniejszych” (czytaj: najsilniejszych). Innymi słowy, “kto ma największego psa, wygrywa walkę” … … … Tyle tylko, że dzisiaj to aksjomatyczne stwierdzenie przebija się przez: Kto ma największe kule, jest szefem.

Właśnie dlatego obudzona Europa jest w tej chwili miotana, deptana i niszczona. Praktycznie każdy naród w UE jest obecnie prowadzony przez dziewczęcego mężczyznę lub męską dziewczynę, której podstawową kwalifikacją jest ich skrajne przebudzenie.

W rzeczywistości każda z tych zdradzieckich głów państw została przestępczo zainstalowana przez TRIADę w oparciu o ich gotowość do całkowitego zniszczenia i bankructwa swoich narodów.

Z powodu Wielkiej Gry (czytaj: Wielkiej Wojny) na zawsze rozgrywanej przez TRIADę przeciwko rosyjskiej Ojczyźnie przez wiele stuleci, ich ostatnim desperackim gambitem jest poświęcenie całego kontynentu europejskiego w celu podbicia Rosji.

Triada nie dba o to, ilu ludzi umrze lub ile dusz zostanie poświęconych w procesie przejęcia; chcą po prostu rządzić rosyjskim królestwem z całą jego ziemią i wodami, zasobami naturalnymi, bazą przemysłową i ciężko pracującymi ludźmi (tj. Niewolnikami) itp.

Dlatego to, czego naprawdę jesteśmy świadkami, to współczesna “Wojna Tytanów”. I nie wszystko jest białe, jak Alt Media często i fałszywie przedstawiały przez dziesięciolecia raportowania, analizowania i komentowania.

Naprawdę istnieją Białe Kapelusze (nie białe kapelusze QAnon, pamiętajcie), które zostały bosko zainstalowane w tym krytycznym momencie historii ludzkości. Oczywiście prezydent Władimir Putin jest zbawcą dla narodu rosyjskiego. Gdyby nie doskonale “specjalna operacja wojskowa” Rosji, nawet Moskwa mogłaby być już zajętym miastem.

Istnieją jednak inne prawdziwe Białe Kapelusze, które zajmują kluczowe stanowiska zarówno w rządzie federalnym USA, jak i w korporacyjnej Ameryce, które również znajdują się w idealnym miejscu w idealnym czasie, aby udaremnić WIELKIE ZŁO, które jest planowane dla światowej społeczności narodów. Czasami ci odważni bohaterowie są nawet strategicznie pozycjonowani w tradycyjnie antyamerykańskich instytucjach, takich jak Rezerwa Federalna.

Tak jak WW1 wyprodukował perfidną Ligę Narodów, a WW2 ustanowił ustanowienie zdradzieckiej Organizacji Narodów Zjednoczonych, nawet jeśli gorąca faza WW3 nigdy się nie wydarzy, trwająca zimna faza (czytaj: biowojna Covid) ma wyraźny zamiar ułatwić utworzenie totalitarnego Jednego Rządu Światowego zamieszkanego przez starannie przygotowanych i wybranych przywódców, którzy są zagorzałymi komunistami i faszystami w swoim stylu rządzenia.

W świetle powyższej dyskusji powinno być intuicyjnie oczywiste, że w miarę jak kontrolowane niszczenie cywilizacji, jaką znamy, postępuje na poważnie, niegdyś zjednoczona ciemna strona nieuchronnie ulegnie samozniszczeniu.

Najbardziej niegodziwe wśród nich, które mieszkają na samym szczycie planetarnego łańcucha pokarmowego, zaczną jeść własne. W ten sposób zawsze następuje koniec; występki ciemnych sił zaczynają się znacznie nasilać, aż najpierw prowadzą przeciwko sobie wojnę podboju, która ostatecznie przekształca się w wojnę o przetrwanie.

To właśnie dzieje się teraz na całej tej płaszczyźnie istnienia. Zaprawdę, wszyscy doświadczamy ostatecznej bitwy na Ziemi w krwawej duchowej wojnie między siłami światła a siłami ciemności.

Stan narodu
8 września 2022 r

N.B. Poniżej znajduje się wnikliwa analiza tego, co dzieje się pod koniec każdego ciemnego wieku. Rozpad pierwotnych bloków geopolitycznych i ich obecnego położenia w środku “Wielkiego Kontrolowanego Wyburzenia” stanowi proroczą zapowiedź tego, co ma nadejść.


W całej Europie emanuje “więcej niż powiew desperacji i strachu”

Wszystko, co słyszę, to ten samotny dźwięk
The Hounds of Winter
They harry me down

– Sting

Z niewielką przewagą błazeńska minister obrony Borisa Johnsona Liz Truss zostanie następnym premierem Wielkiej Brytanii. Nie ma zbyt wiele czasu na stworzenie rządu, aby Wielka Brytania nie musiała cierpieć z powodu kolejnych wyborów powszechnych.

Truss, ze względu na jej pełne poparcie dla Ukrainy przeciwko Rosji, była wyborem tych torysów, którzy zobowiązali się do utrzymania stosunków Wielkiej Brytanii z USA, pozostawiając ją nominalnie bardziej niezależną od Unii Europejskiej.

Rishi Sunak z Davos, ulubieniec Remainerówz Londyńskiego City, prawdziwych psów zimy, ostatecznie nie zdołał wyprzedzić Trussa. To, co zaczęło się jako dekapitacja Johnsona w stylu Davos, który słusznie zasługuje na więzienie za podważanie rosyjsko-ukraińskich rozmów pokojowych w kwietniu, zakończyło się jego żeńską wersją na urzędzie.

Chociaż chciałbym powiedzieć, że cieszę się, że Davos przegrywa kolejny poważny konflikt w Europie, wzmocnienie pozycji amerykańskich neokonserwatystów nie jest tutaj zwycięstwem. Ostatecznie głębokie więzi między amerykańskimi i brytyjskimi służbami wywiadowczymi i wojskowymi wygrały w bitwie o przywództwo torysów.

Ponownie, nie ma zwycięzców z naszej perspektywy, tutaj.

Truss przysięga, że naprawi wszystko, od obniżenia podatków (dobrze) po radzenie sobie z kryzysem energetycznym, który pomogła stworzyć, prowadząc szarżę do sankcjonowania rosyjskiej energii do piekła iz powrotem. Będzie wydawać deficyt tak, jak powinna, ponieważ zawarcie pokoju z Putinem lub zerwanie z Davos w sprawie rozwoju rezerw energetycznych Szkocji jest werbalne.

Chce być uważana za nową Thatcher, ale nie ma ani wsparcia, jakie miała Maggie, ani jednej trzeciej swojego talentu ani inteligencji.

I nie ma zaufania londyńskich banków, które same słusznie wpatrują się teraz w czarną dziurę dzięki jej oczywistej głupocie i wojowniczości.

Truss jest typowym midwitem, który jest wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć, kto wydaje rozkazy i jak je zamanifestować, ale nie na tyle inteligentny, aby wznieść się ponad to. Przypominam wszystkim, że jest to kobieta tak niewykwalifikowana do pracy, którą miała, że nie wie, gdzie są granice Rosji i Ukrainy, ale wierzy w “integralność terytorialną Ukrainy”.

Jak wszyscy dobrzy słudzy elit, które reprezentuje, została nagrodzona za swoją niekompetencję.

Wybór między Trussem a Sunakiem był kolejnym klasycznym wyborem Hobsona – kontynuacja wojny z Rosją w każdym wektorze (Truss) lub poddanie się Wielkiej Brytanii UE i odwrócenie Brexitu (Sunak).

Tak czy inaczej, dziś rano nie ma zbyt wiele nadziei, jeśli jesteś Brytyjczykiem.

W najlepszym razie będzie jeszcze słabszym przywódcą niż Johnson, ponieważ nie ma problemu z mobilizacją kraju, jak Brexit, którego nawet nie omówi publicznie. Znalazło to odzwierciedlenie w ostatecznym głosowaniu na kierownictwo partii, w którym 20% torysów pozostało w domu.

Tak więc, nawet jeśli Truss jest w stanie skleić rząd i przedstawi go królowej do pieczątki, zrobi to, ponieważ torysi zostali całkowicie zdyskredytowani jako partia. Nie chodzi o to, że Partia Pracy jest tu jakąś użyteczną opozycją.

Podczas gdy stara gwardia brytyjskiej polityki mogła wygrać tę walkę, jest to dla nich pyrrusowe zwycięstwo. To wciąż kraj bez przyjaciół, dopóki Biden jest u władzy.

Brytyjska polityka została zamrożona na miesiące z powodu tej absurdalnej afery. Wszystko, co zrobił, to przedłużyło nędzę wszystkich, gdy brytyjscy podżegacze wojenni trzymają się pozostałości swojej dawnej władzy.

Naprawdę smutne jest to, że Johnson poparł Zdrowaś Maryjo na Ukrainie wokół Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej (ZNPP), która może być teraz uważana za brytyjską wersję Zatoki Świń, ale z znacznie szerszymi implikacjami.

Masakra, która miała miejsce w zeszłym tygodniu, była planem tak opóźnionym, że ujawnia zakłamanie i desperację zarówno brytyjskiego wywiadu, jak i byłego premiera Borisa Johnsona, aby eskalować konflikt, pozostać u władzy i realizować swój ostateczny program osłabienia globalnego wsparcia dla Rosji w ONZ.

Ukraińskie Siły Zbrojne, ze znaczną pomocą brytyjskich “doradców”, zorganizowały wielotorowe lądowanie amfibii komandosów na północ od ZNPP. Celem było zaatakowanie go i przejęcie, podczas gdy rosyjski garnizon został w większości usunięty w oczekiwaniu na inspektorów MAEA.

Chodzi o to, aby zawstydzić Rosjan z ZNPP, aby pokazać, że nie był on używany jako miejsce inscenizacji wojskowej i zaatakować go, gdy był lekko broniony. Wtedy… i to jest ta szalona część… wziąć całą delegację MAEA jako zakładników, ale robiąc to UDAJĄC WOJSKA ROSYJSKIE.

Oto link do planu z kanału Telegram Intel Slava Z, oczywiście sól do smaku.

Kreml był świadomy planów Głównego Zarządu Wywiadu Sił Zbrojnych Ukrainy, aby wykorzystać przybycie misji MAEA i przeprowadzić desant desantowy w celu próby zajęcia Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej i złożenia oświadczeń przez wiele dni, że są to rosyjskie siły specjalne. W idealnych warunkach do pracy DRG obliczyli zadanie wzięcia samej misji jako zakładnika i utrzymania elektrowni jądrowej pod minami, żądając całkowitego wycofania wojsk rosyjskich na terytorium Krymu.

Boris Johnson przywiózł ze sobą plan działania i niektórych instruktorów jako akord demobilizacji swojego premierostwa, ale gdyby GUR się powiódł, odmówiłby przekazania władzy, odnosząc się do międzynarodowego stanu wyjątkowego grożącego katastrofą na skalę planetarną. W tej chwili 47 bojowników DRG zostało zniszczonych, trzech zostało wziętych do niewoli (!), Dwóch jest w ciężkim stanie między życiem a śmiercią. Grupa 12 osób jest zablokowana z trzech stron i odcięta od wody i łodzi, do godziny 15:00 CTO się skończy. Oświadczenie Zełenskiego w tej sprawie spodziewane jest późnym popołudniem, o sytuacji powiadomiono już szefa misji MAEA, a także sekretarza generalnego ONZ Guterresa. Operację koordynowali funkcjonariusze MI6 z ich kwatery głównej na przedmieściach Kijowa.

Wszystkie 64 DRG niedawno ukończyły szkolenie w Wielkiej Brytanii i podróżowały z Warszawy do Odessy 29 sierpnia.

Najwyraźniej jest to rosyjska wersja wydarzeń. Ale jest to poparte oświadczeniami pochodzącymi z ONZ w następstwie, chwalącymi rosyjskie wojsko za zapewnienie bezpieczeństwa inspektorom MAEA, czego nigdy by nie zrobili.

Nawet jeśli cały plan “podszywania się pod Rosjan trzymających inspektorów MAEA jako zakładników” nie powiódł się, historia jest nadal głęboko niepokojąca, ponieważ tego typu wielotorowa (5 różnych punktów inwazji na ten obszar) operacja musiała zostać zaplanowana z dużym wyprzedzeniem.

Wersja historii rosyjskiego Ministerstwa Obrony jest podobna, jeśli jest czystsza, z powodów dyplomatycznych, jeśli nic innego. Pomijają część “podszywającą się pod Rosjan”, ale pozostawiają we wszystkich ukraińskich próbach włączenia przyjaznych zachodnich mediów do delegacji, która następnie dałaby nam “oficjalną historię” tego, co się stało.

Moskwa zasugerowała, że plan Kijowa polegał na zdobyciu elektrowni jądrowej, a następnie wykorzystaniu personelu organu nadzoru nuklearnego ONZ jako “żywych tarcz” w celu utrzymania nad nią kontroli.

Oznacza to, że Johnson i Departament Obrony USA / Rada Bezpieczeństwa Narodowego (wszyscy zatrudnieni przez ruch zjadliwych neokonserwatystów) planują coś takiego od miesięcy, dlatego odmawiają Ukraińcom poddania się.

To również dlatego UE / Davos (którzy wyraźnie chcą wyjść z tego szaleństwa) wrzucają Johnsona pod autobus za wysadzenie kwietniowych rozmów pokojowych. Prezydent Rosji Władimir Putin wciąż dokręca głodującym energii Europejczykom, powodując tam wszelkiego rodzaju spustoszenie polityczne.

Moment jego ogłoszenia, że Gazprom zamyka Nordstream 1 na czas nieokreślony, podczas gdy inspektorzy MAEA byli w ZNPP, jest kolejną wskazówką, jaka była prawdziwa historia. Co więcej, należy zauważyć, że ponieważ ta inspekcja przebiegła bez żadnych problemów, nie było prawie żadnych zapierających dech w piersiach raportów na ten temat.

Zniknął z mediów tak szybko, jak perspektywy ożywienia gospodarczego Wielkiej Brytanii wraz z ogłoszeniem wielkiej wygranej Trussa.

Brytyjczycy pod rządami Johnsona i Trussa od początku wojny próbują stworzyć incydent pod fałszywą flagą, aby usprawiedliwić oficjalne zaangażowanie NATO w konflikt na Ukrainie.

Wymówka o incydencie katastrofy nuklearnej w wielu krajach z nawiązką dostarczyłaby takiego uzasadnienia.

To była ich wielka operacja, aby w końcu obrócić cały świat przeciwko Rosjanom, mówiąc, że w celu stłumienia prawdziwej historii w ZNPP Rosja porwała pokojowych inspektorów MAEA i wykorzystała ich jako zakładników politycznych.

Bo nawet gdyby ukraińskie siły szturmowały fabrykę, czy myślisz, że kłamliwe brytyjskie media opowiedziałyby ci historię nawet w najmniejszym stopniu prorosyjską?

Nie. To ci sami ludzie, którzy od tygodni próbują was przekonać, że Rosja ostrzeliwuje tam własne wojska.

Mogło to pozwolić popieranemu przez neokonserwatystów Johnsonowi pozostać u władzy dzięki nadzwyczajnym uprawnieniom i ustanowić precedens dla Bidena, aby zrobić to samo przed połową kadencji. Wybór Truss na szefową torysów w Wielkiej Brytanii gwarantuje, że ten rodzaj szaleństwa będzie trwał nieprzerwanie, ponieważ jest zbyt, aby zobaczyć oczywistą sztuczkę dyskredytującą zarówno Wielką Brytanię, jak i USA, podczas gdy Europa gra ofiarę.

Grając poprzez ich strategię, każdy rodzaj “wypadku” w ZNPP może być skoordynowany z załamaniem rynków kapitałowych, ponieważ NATO oficjalnie angażuje się na Ukrainie i następuje ogromna nacjonalizacja całych połaci zachodniej bazy przemysłowej.

Na szczęście Rosjanie eskortujący inspektorów MAEA do ZNPP i ataki desantowe wyparowały (co mają), cała ta obrzydliwa sprawa się kończy.

Wspominam o tym nie dlatego, że wierzę w całą historię. Ja nie. Ale jest to emblematyczne dla sposobu myślenia ludzi rządzących.

Z całej Europy emanuje coś więcej niż powiew desperacji i strachu, ale zwłaszcza z Wielkiej Brytanii, ponieważ zostali doprowadzeni na skraj wyginięcia przez nieudolnych przywódców, którzy odmówili przyłączenia się do rzeczywistości, że nie tylko słońce w końcu zaszło nad Imperium Brytyjskim, ale prawdopodobnie nie wzejdzie ponownie w najbliższym czasie.

Jedyną nadzieją, jaką miała Wielka Brytania, było poparcie przez USA jej dążenia do uniezależnienia się od UE poprzez Brexit. Kiedy Biden został wybrany, nadzieja umarła, bez momentu Olivera Cromwella.

Dostali Liz Truss.

Powodem, dla którego jestem tak nastawiony na moją tezę o tym, że Fed jest przeciwko Davos, są działania Wielkiej Brytanii w tym konflikcie. Była to wyraźnie operacja, w której zarówno amerykańscy/ brytyjscy neokonserwatyści, jak i globaliści z Davos widzieli wspólną płaszczyznę w wykorzystaniu Ukrainy do ataku na Rosję.

Ich interesy były zgodne w ciągu ośmiu lat poprzedzających inwazję Rosji.

Naprawdę wierzyli we własne błazeńskie opowieści o kruchości rządu Putina, rosyjskiej gospodarce i głębi finansowej i prawnej władzy Zachodu, aby wydobyć ból od tych, którzy im się przeciwstawili.

Kiedy stało się jasne, że ekonomiczna kampania “szoku i podziwu” mająca na celu izolację Rosji nie powiodła się i rozpoczęła się kontrofensywa energetyczna Putina, otworzyły się pęknięcia w stosunkach, a siła “pieniądza zewnętrznego” – złota, towarów – obnażyła słabość “wewnętrznego pieniądza”.

Niepowodzenie junty Bidena w zabezpieczeniu Fed oznacza, że nie tylko sojusz Davos / Neocon pękł, ale siły suwerenności USA dostrzegły okazję do zniszczenia City of London i Amsterdam w chaosie. Teraz zarówno Wielka Brytania, jak i UE znajdują się w potrzasku Fedu na rynkach kapitałowych, który drenuje je na rynkach kapitałowych, a Rosjanami odmawiającymi im bardzo potrzebnej energii.

Kiedy patrzę na długoterminowy wykres funta brytyjskiego, widzę tylko zapomnienie.

Jest na dobrej drodze do najniższego zamknięcia w historii w tym roku. A dzięki Gordonowi Brownowi nie ma już rezerw złota, które mogłyby wesprzeć walutę, ani żadnych nowych źródeł energii, aby ją ustabilizować. To, wraz z dolarem kanadyjskim, jest ostateczną formą “Inside Money”.

A Inside Money szybko spada, najpierw do dolara amerykańskiego (USDX puka do 110 i rośnie), a następnie do szerokiego sektora towarowego i ostatecznie do samego złota.

Wykres euro jest gorszy.

Rosja i Putin to rozumieją i wszystko, co muszą zrobić, to nadal nic nie robić, albo wyraźniej niczego nie pompować, a upadek w końcu będzie kompletny. Wszystko, co Fed musi zrobić, to utrzymać swój kurs.

Tak więc, podczas gdy londyńskie City myślało, że krąży wokół zwolenników Brexitu i Rosji idących na śmierć, sami zostali otoczeni przez prawdziwe psy wojny.

Może Davos chce tego upadku. Jasne, mówią dobrą grę o Building Back Better i Wielkim Resecie, ale nie wyobrażali sobie, że będzie to na cudzych warunkach, a mianowicie zarówno Amerykanów, jak i Rosjan.

Tak, sprzedają bezemisyjną przyszłość swoim ludziom, ale po jakiej cenie i z jakim kapitałem?

Tak, wierzą, że mogą skonsolidować swoje problemy finansowe w EBC, złym banku Resolution Trust w stylu europejskim, a następnie zbankrutować dzięki pomysłowi Obligacji Wieczystych George’a Sorosa i wyjść z czystym bilansem. Ale kto jeszcze raz w nie zainwestuje po bólu, przez który przeszli wszyscy?

Nie Rosja. Nie Chiny. Może osłabione USA. Jeśli tak się stanie, Europa będzie dymiącą ruiną przez dziesięciolecia.

Putin jest nie tylko zainteresowany ostatecznym pokonaniem wielowiekowego wroga Rosji, Wielkiej Brytanii. Nie jest też już zachwycony ideami starej Europy. Jeśli ma dojść do odprężenia między Europą a Rosją, to na warunkach Rosji, a nie Europy.

Jak dotąd UE podwaja swoją głupotę, ponieważ pasuje do ich planu, tak, jak jest, podobnie jak oczekuję, że Truss podwoi johnsona z powodu legendarnej brytyjskiej arogancji i uporu. Tylko nie oczekujcie, że Putin lub Powell w Fed przyjdą im na ratunek w najbliższym czasie.

Liz Truss jest kobietą bardziej krwiożerczą niż Hillary Clinton z jedną dziesiątą swojej powagi. Brytyjczycy z pewnością zasługują na coś lepszego, ponieważ nikt nie powinien być traktowany z taką deprawacją. Jest bandażem na otwartej ranie ropiejącej, gdy psy zimowe krążą w celu zabicia.

___
Źródło: https://tomluongo.me/2022/09/05/the-clowns-of-winter-harry-the-uk-down/

Comments

 1. krnabrny1 says:

  W Niemieckim Bundestagu właśnie zdarzyło się coś dziwnego.
  Facet z mównicy, powiedział dziwne słowa:

  “Szanowni koledzy, dzień 24 września 2022 r. będzie dniem pozostającym w naszej pamięci jako dzień, w którym powiemy, że dokładnie pamiętałem gdzie byłem”

  Po tych słowach po sali rozszedł się dźwięk zdziwienia i napięcia, jakby inni też wiedzieli o co chodzi?

  Oto film:

  https://twitter.com/i/status/1565716868484177921

  Jeszcze ciekawsze jest to, że w Watykanie, sam papież nakazał, aby do 30 września, wszystkie środki finansowe znalazły się w Watykanie.

  NIe wiem co to oznacza, ale wygląda na tajemnicę poliszynela:-)

 2. dexter says:

  A dzisiaj znów księżyc się spóźnia…zalednwie tydzień i powatarzalności pozycji BRAK! Ale takich różnic nie pamiętam 🙂

 3. krnabrny1 says:

  Dziwna sprawa z pogrzebem Elżbiety 2.
  To poniżej to tylko wycinki artykułu, natomiast jest to niezwykłe, wszyscy przywódcy świata skupieni w jednym miejscu, najwyżej w kilku autobusach.

  Nie świta Wam nic w głowach?
  Kto rozdaje tutaj karty?;-)

  Jak podaje WP.

  https://www.o2.pl/plotki/pogrzeb-elzbiety-ii-wyobrazacie-sobie-wyciekly-szczegoly-6811487494539872a

  “Pogrzeb Elżbiety II. “Wyobrażacie sobie?”. Wyciekły szczegóły

  Szefowie państw, którzy wezmą udział w pogrzebie królowej Elżbiety II, zostali poproszeni o przybycie do Londynu – o ile to możliwe – lotami komercyjnymi – informuje portal “Politico”. Przywódcom zakazano też korzystania z helikopterów do poruszania się po terenie kraju, a w czasie uroczystości pogrzebowych nie będą mogli korzystać z prywatnych samochodów.

  Pogrzeb Elżbiety II. “Wyobrażacie sobie?”. Wyciekły szczegóły
  Królowa Elżbieta zmarła 8 września (Getty Images)

  Światowi przywódcy zostali poinformowani również, że przed pogrzebem, który odbędzie się 19 września w Opactwie Westminsterskim, nie będą mogli korzystać ze swoich samochodów państwowych. Zamiast tego będą przewożeni autobusami. – Wyobrażacie sobie Joe Bidena w autobusie? – stwierdził jeden z ambasadorów w Londynie, którego cytuje “Politico”.

  Czytaj także: Oblężenie Londynu. Trumnę z ciałem Elżbiety II wystawią na widok publiczny

  Zaproszeni tylko liderzy i ich małżonkowie
  Według dokumentów, do których dotarł portal, w związku z dużym zainteresowaniem uroczystościami zaproszeni zostali tylko prezydenci i ich małżonkowie lub partnerzy. Głowy państw, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniu, mogą wybrać kogoś innego na swojego oficjalnego przedstawiciela, na przykład szefa rządu lub ministra.

  W całym Londynie i we wszystkich oficjalnych miejscach, gdzie będą odbywały się uroczystości pogrzebowe, będą obowiązywać ścisłe zasady bezpieczeństwa – cytuje ujawnione dokumenty “Politico”.

  Światowi liderzy przyjadą autokarem
  Po nabożeństwie pogrzebowym zagraniczni przywódcy przejdą pieszo do Dean’s Yard, aby wziąć udział w przyjęciu wydanym przez ministra spraw zagranicznych Jamesa Cleverly’ego, po czym wrócą autokarem do zachodniego Londynu, aby odebrać swoje samochody.”

Wypowiedz się