Jubileusz długu o biblijnych proporcjach zbliża się wielkimi krokami… Co musisz wiedzieć

Autor: Nick Giambruno

Jubileusz Zadłużenia zbliża się wielkimi krokami

Na FacebookuŚwiergotWięcej60 Zapisz się do International Man

Cztery tysiące lat temu władcy starożytnego Babilonu odkryli technikę powstrzymywania gwałtownych buntów.

W czasach starożytnych istniała tendencja do beznadziejnego zadłużania się wobec wierzycieli. W końcu powstaną i spowodują niestabilność, która może zagrozić całemu systemowi rządzącemu.

Władcy starożytnego świata rozpoznali tę dynamikę.

Ich rozwiązaniem było uchwalenie powszechnego umorzenia długów – jubileuszu długu.

Jubileusze zadłużenia działały jak społeczny zawór uwalniający presję, gdy nie było innych opcji.

Praktyka rozprzestrzeniła się w starożytnym świecie i została skodyfikowana w różnych cywilizacjach.

Na przykład Księga Kapłańska uznaje jubileusze długu za koniec 49-letniego cyklu biblijnego – siedmiu cykli po siedem lat.

Myślę, że ta starożytna praktyka powróci wkrótce, gdy dług osiągnie dziś nieznośny poziom.

W rzeczywistości jubileusze zadłużenia już się rozpoczęły… a konsekwencje inwestycyjne będą głębokie.

Ważne jest, aby pamiętać, że jubileusze zadłużenia nie tworzą magicznie nowego bogactwa. Po prostu redystrybuują go.

Jubileusze zadłużenia to dekrety rządowe, które sprowadzają się do ogromnego transferu bogactwa z wielkimi zwycięzcami i przegranymi.

Niedawne umorzenie kredytów studenckich przez prezydenta Bidena jest pierwszym etapem współczesnego jubileuszu zadłużenia o biblijnych proporcjach.

To było bezprecedensowe. Jednostronne działania wykonawcze tej wielkości nigdy nie miały miejsca w czasie pokoju. Co więcej, Kongres, a nie prezydent, ma podejmować decyzje o wydatkach na taką skalę.

Szacuje się, że natychmiastowe i odroczone koszty umorzenia kredytu studenckiego wynoszą co najmniej 590 miliardów dolarów.

Jubileusz zadłużenia Bidena w zakresie pożyczek studenckich posunął się za daleko nawet dla byłego głównego doradcy ekonomicznego Obamy, Jasona Furmana, który opisał to jako:

“Wylewanie około pół biliona dolarów benzyny na inflacyjny ogień, który już płonie, jest lekkomyślne”.

Oprócz efektów inflacyjnych – do których przejdę za chwilę – jubileusz kredytów studenckich ustanowił również precedens, który moim zdaniem będzie niemożliwy do odwrócenia.

Zastanów się, jak czują się ludzie, którzy zachowywali się roztropnie.

Ludzie ci wybrali różne ścieżki kariery, aby uniknąć pożyczek studenckich, ograniczyć wydatki, aby mogli sobie pozwolić na studia bez pożyczania lub spłacić dług studencki.

Ci ludzie prawdopodobnie czują się teraz jak.

Nie tylko nie otrzymają żadnej redukcji zadłużenia, ale będą musieli zapłacić rachunek w taki czy inny sposób, aby zapłacić za tych, którym umorzono pożyczki studenckie.

Wyobrażam sobie, że ci ludzie będą wściekli i prawdopodobnie będą mieli znaczne zadłużenie z tytułu samochodów, kredytów hipotecznych i kart kredytowych, jak wielu Amerykanów. Więc oni też będą chcieli umorzenia długów… i założę się, że to dostaną.

Wśród rosnących cen zadłużenie konsumentów gwałtownie rośnie. Jest na najwyższym w historii poziomie ponad 16 bilionów dolarów, jak widać na poniższym wykresie.

Wraz ze wzrostem stóp procentowych koszty obsługi tego rekordowego długu stają się dla wielu nie do zniesienia. W rezultacie wielu Amerykanów osiągnęło maksymalne nasycenie długiem i osiąga punkt krytyczny w finansach.

Jak pokazał Biden, wystarczy jedno uderzenie piórem prezydenta, aby wymazać setki miliardów długów. Myślę, że presja polityczna, aby zrobić to ponownie, będzie nie do odparcia – zwłaszcza przed wyborami – jako sposób na zabieganie o wyborców.

Jubileusz kredytów studenckich ustanowił precedens.

Nie sądzę, że minie dużo czasu, zanim zobaczymy jubileusz karty kredytowej, jubileusz kredytu samochodowego lub jubileusz hipoteczny.

Jak rząd zapłaci za te wszystkie jubileusze?

Jest mało prawdopodobne, że mogliby podnieść podatki na tyle, aby za nie zapłacić.

Nie miałoby również sensu emitowanie większej ilości długu w celu anulowania innych długów.

To pozostawia drukowanie pieniędzy jako jedyny sposób, w jaki mogą sfinansować te jubileusze. Domyślam się, że to właśnie zrobią.

Dlatego nadchodzące jubileusze zadłużenia wyleją “benzynę na inflacyjny ogień, który już płonie”.

Ale nie tylko dług konsumencki stał się nie do zniesienia. Wielką enchilada jest dług federalny rządu USA.

Rząd federalny USA ma największy dług w historii świata. I nadal rośnie w szybkim, niepowstrzymanym tempie.

Krótko mówiąc, rząd USA szybko zbliża się do finansowego końca.

Oto dlaczego…

Dziś dług federalny USA stał się paraboliczny i wynosi prawie 31 bilionów dolarów.

Gdybyś zarobił 1 USD na sekundę, spłata długu federalnego USA zajęłaby ponad 992 956 LAT.

I to z nierealistycznym założeniem, że przestanie rosnąć.

Prawda jest taka, że dług będzie się piętrzył, chyba że Kongres podejmie politycznie niemożliwe decyzje o cięciu wydatków. Ale nie licz na to, że tak się stanie. W rzeczywistości ścigają się w przeciwnym kierunku teraz, gdy znormalizowali wielobilionowe deficyty.

Kwota długu jest tak ekstremalna, że nawet powrót stóp procentowych do ich historycznej średniej oznaczałby, że spłata kosztów odsetek od długu pochłonęłaby ponad połowę bieżących dochodów podatkowych. Koszty odsetek przyćmiłyby wydatki na ubezpieczenie społeczne i obronę i stałyby się największą pozycją w budżecie federalnym.

Po drugie, przy wzroście cen do 40-letnich szczytów, powrót do historycznej średniej stopy procentowej nie wystarczy, aby zapanować nad inflacją – nawet blisko. Potrzebna jest drastyczna podwyżka stóp procentowych – być może do 10% lub więcej. Gdyby tak się stało, oznaczałoby to, że rząd USA płaci więcej za koszty odsetek niż pobiera z podatków.

Krótko mówiąc, Rezerwa Federalna jest uwięziona.

Podniesienie stóp procentowych na tyle wysoko, aby obniżyć inflację, doprowadziłoby rząd USA do bankructwa.

Innymi słowy, to koniec gry. Nie mają innego wyjścia, jak tylko “zresetować” system – to właśnie robią rządy, gdy są w pułapce.

Jak zamierzają zresetować system?

Nikt nie wie na pewno. Ale założę się, że jubileusz zadłużenia o biblijnych proporcjach będzie jego dużą częścią.

Jak więc rząd USA odrzuci niemożliwe obciążenie długiem federalnym?

Domyślam się, że nie będą one jednoznaczne. Wyglądałoby to zbyt podobnie do domyślnego. Zniszczyłoby to rolę USA jako centrum światowego systemu finansowego.

Biorąc pod uwagę wybór, nie sądzę, aby rząd USA wybrał natychmiastową autodestrukcję. Ponieważ władza nie oddaje się dobrowolnie, powinniśmy założyć, że zdecydują się ukradkiem zrealizować swój jubileusz długu federalnego poprzez inflację.

Inflacja to duży bonus dla dłużników. Pozwala pożyczać w dolarach i spłacać w groszach.

A ponieważ rząd USA jest największym dłużnikiem w historii świata, jest największym pojedynczym beneficjentem inflacji.

Dlatego myślę, że jubileusz długu federalnego przyjdzie w postaci ogromnej fali inflacji.

Oto podsumowanie.

Nadchodzące jubileusze zadłużenia mogą spowodować wymazanie wielu bilionów zobowiązań i stworzenie wcześniej niewyobrażalnej inflacji.

To może wywołać największy transfer bogactwa w historii.

Pamiętaj, że dług nie istnieje w próżni. Jest to zobowiązanie wobec pożyczkobiorcy i aktywo wobec pożyczkodawcy.

Ci, którzy przechowują swoje bogactwo w walutach rządowych, posiadaczach obligacji i wierzycielach, będą wielkimi przegranymi.

Dłużnicy i ci, którzy posiadają nieobciążone rzadkie aktywa, będą wielkimi zwycięzcami.

Z pewnością nie jest to sprawiedliwy wynik.

Rozważni oszczędzający nie powinni płacić za ekscesy dłużników.

Ale wyobrażenia o tym, co jest sprawiedliwe, a co nie, nie przeszkodziły w jubileuszowym kredycie studenckim Bidena – i z pewnością nie będą miały miejsca na nadchodzące jubileusze.

Chociaż będzie to niefortunne dla wielu ludzi, po prostu nikt nie może teraz nic zrobić.

Poziom zadłużenia osiągnął już punkt nasycenia, a rząd może wkrótce postrzegać jubileusze jako politycznie atrakcyjną opcję.

Dlatego najlepiej jest rozpoznać rzeczywistość tego Wielkiego Obrazu i odpowiednio się pozycjonować.

Oznacza to posiadanie rzadkich i cennych aktywów, które nie są jednocześnie czyjąś odpowiedzialnością.

Co najważniejsze, wyklucza to walutę fiducjarną na rachunkach bankowych.

Pamiętaj, że waluta fiducjarna jest niezabezpieczoną odpowiedzialnością zbankrutowanego rządu.

Co więcej, po wpłaceniu waluty do banku, nie jest ona już twoja. Technicznie i prawnie jest to własność banku, a to, co posiadasz, jest niezabezpieczonym zobowiązaniem banku.

W epoce jubileuszy, w których długi są wymazywane do czysta, nie będziesz chciał być po drugiej stronie niezabezpieczonych zobowiązań jakiegokolwiek rodzaju.

Podejrzewam, że to wszystko może wkrótce spaść… i nie będzie ładne dla wielu.

Uwaga redaktora: Trajektoria ekonomiczna jest niepokojąca. Niestety, niewiele może zrobić każda osoba, aby zmienić bieg tych trendów w ruchu.

Najlepsze, co możesz i powinieneś zrobić, to być na bieżąco, abyś mógł chronić się w najlepszy możliwy sposób, a nawet czerpać korzyści z sytuacji.

Właśnie dlatego autor bestsellerów Doug Casey i jego koledzy właśnie opublikowali pilny nowy raport PDF, który wyjaśnia, co może nadejść i co można z tym zrobić.

Kliknij tutaj, aby pobrać go teraz.

Opublikowano za: https://internationalman.com/articles/a-debt-jubilee-of-biblical-proportions-is-coming-soon-what-you-need-to-know/

Comments

 1. doran65 says:

  kazdy : chrystowierca, allachowierca czy yahwowierca ( korporacja Bogow nadjordanskich) ktory ma vhociazby ….slad po mozgu ! bedzie wiedzial ze DLUG NIE ISTNIEJEw sensie rzeczywistym !! Dlug bankowy to TYLKO zapisy w ksiegach jankielow ,baksikow, hodorkowskich itp

 2. czystesale says:

  BANK, ZAPAMIĘTAĆ RAZ NA ZAWSZE

  „po wpłaceniu waluty do banku, NIE JEST ONA JUŻ TWOJA. Technicznie i prawnie jest TO WŁASNOŚĆ BANKU, a to, co posiadasz, jest niezabezpieczonym zobowiązaniem banku. ”

  czyli wpłacenie pieniędzy do banku jest pierwszym aktem wywłaszczenia, ktoś może nawet rzec rabunku, zgodnie zresztą z celem systemu:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Cel

  Jeśli uwzględnić, że bank, instytucja egzekucji lichwy, jest z definicji zorientowana na rabunek i powstała jako narzędzie realizacji celu systemu, to łatwo pojąć, jak człowiek musi czuć się nieswojo i niepewnie oddając swe pieniądze w ręce banku, mnie kojarzy się to zawsze z oddawaniem portfela ulicznemu rabusiowi.

Wypowiedz się