Jak Rosja odbiera raport Amnesty International?

“Dziwne wydarzenia mają miejsce wokół raportu Amnesty International (AI), która po raz pierwszy oskarżyła armię Ukrainy o łamanie prawa humanitarnego podczas konfliktu z Rosją “

Poniżej przedstawiam  artykuł rosyjskiego publicysty Aleksandra Strawera na temat reakcji rosyjskich (i nie tylko)  na raport Amnety International z 4 sierpnia br. opisujący zbrodnie Ukraińskich Sił Zbrojnych na ludniści cywilnej podczas konfliktu z Rosją. W zachodnich łże-mediach temat ten umarł. Zapraszam do lektury
________________

Dziwne wydarzenia mają miejsce wokół raportu Amnesty International (AI), która po raz pierwszy oskarżyła armię Ukrainy o łamanie prawa humanitarnego podczas konfliktu z Rosjąą 
To już jest dziwne, że niektóre rosyjskie publikacje pozycjonowały raport jako niemal przełomowy. Hura!  Jaby nie było wcześniejszych wypowiedzi AI. Tak jakby wyraźne proukraińskie stanowisko tej organizacji nie było znane. Raport jest jedynie próbą pięknego odstawienia Kijowa na boczny tor lub podzielenia się z Rosją oskarżeniami o zbrodnie wojenne.

Bardzo dobra i co najważniejsze łatwo przeprowadzona kampania informacyjna. Każdy zna przysłowie o tym, że nie ma dymu bez ognia. Ja, z racji geografii, byłem chyba jednym z pierwszych, którzy opublikowali wiadomość o tym raporcie wnamoim kanale telegramowym. A w pierwszym poście napisałem, że raport był “śmierdzący”. Czyli nienachalnie “Ukraina pozwala na naruszenia i wykorzystywanie miejsc  dla dzieci jako twierdz, ale Rosja też…”.

Teraz, w miarę upływu czasu, okazuje się, że ostrzałem bardzo zainteresowany jest Międzynarodowy Trybunał Karny. A ciekawe jest to, że ten sąd bardzo ściśle współpracuje ze “wspólnym zespołem śledczym”. Wydawałoby się to całkiem logiczne. Ale są też niuanse. Wspólny zespół śledczy został stworzony przez Polskę, Litwę i… Ukrainę  do rejestracji zbrodni wojennych.

Do jakich wniosków dojdzie ten zespół dochodzeniowy, myślę, że jest jasne dla wszystkich. Dodajmy do tego decyzję Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych o utworzeniu grupy zadaniowej, która ma pomóc, uwaga, Ukrainie w prowadzeniu śledztwa w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych. Decyzja ta została podjęta jeszcze 21 czerwca. Ale nie było to nigdzie reklamowane. Szef Departamentu Sprawiedliwości USA, Merrick Garland, wspomniał o grupie tylko mimochodem:

“Departament Sprawiedliwości USA będzie dążył do wykorzystania wszystkich mechanizmów, aby postawić przed sądem tych, którzy popełniają zbrodnie wojenne i inne okrucieństwa na Ukrainie”.

I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie inne legendarne dla Stanów Zjednoczonych nazwisko – “legendarny łowca nazistów” Eli M. Rosenbaum. To właśnie ten człowiek przewodził nowej grupie. Były dyrektor Biura Dochodzeń Specjalnych (OSI) Departamentu Sprawiedliwości USA oraz dyrektor Wydziału Strategii i Polityki Praw Człowieka Departamentu Sprawiedliwości USA. To tak jakby Amerykanie zrównywali nazistów z rosyjskimi żołnierzami.

To właśnie ta grupa będzie zapewniać wsparcie operacyjne i doradztwo w zakresie ścigania przestępstw, a także uczestniczyć w gromadzeniu dowodów, badaniach kryminalistycznych i analizach prawnych dla Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Czy raport AI  zatem  rzeczywiście oznacza przełom i epifanię dla Zachodu, czy też to wciąż tylko kolejna kampania mająca na celu oczernienie Rosji w oczach jej własnych obywateli? Wiadomo, że Rosjanie nie odczują skutków takiej kampanii, ale obywatele krajów zachodnich jak najbardziej. Przy ograniczeniu informacji prawdziwych ludzie będą przyjmować każdą informację jako wiarygodną.

Raport jest próbą przerwania strużki prawdy, która wycieka w zachodnich mediach.

Sukcesy rosyjskiej armii, praca naszych mediów, a przede wszystkim pojawienie się w zagranicznych mediach wywiadów z najemnikami, którzy uciekli z Ukrainy, z dziennikarzami, którzy tam byli i tymi, którzy reprezentują prorosyjską stronę konfliktu, sprawiają, że zachodni czytelnicy zastanawiają się, czy wszystko, co jest publikowane w prasie, jest prawdą.

Relacje najemników o okrucieństwach armii ukraińskiej były zbyt wylewne. Zbyt wiele informacji wyciekło na Zachód po klęsce  azowców i zdobyciu Azowa w Mariupolu. Zachodni przeciętny obywatel nie może w coś takiego uwierzyć. Maszyna propagandowa działa tam bardzo dobrze, a wizerunek Rosji wykreowany przez ostatnie dekady gra swoją rolę.

Amerykanie są pod tym względem bardzo interesujący. Powiedziałbym nawet, że jest to wzorcowe i demonstracyjne dla naszych mediów. Niedawno, na briefingu 15 czerwca, znowu nieznana naszym mediom, ambasador-at-large USA Beth Van Schuck, która jest odpowiedzialna za tłumienie zbrodni wojennych i ich badanie, wyraziła ciekawy pomysł.

Sednem jej myśli jest to, że zbrodnie wojenne w każdej wojnie popełniane są przez obie strony. Konflikt na Ukrainie nie jest wyjątkiem. Dalej ciekawe: strona ukraińska przyznaje się do takich naruszeń w swojej armii i dąży do postawienia sprawców przed sądem, natomiast Rosja nie przyznaje się do istnienia przestępstw.

Czyż nie jest to piękne połączenie? To czy są przestępstwa czy nie jest jakby nieistotne. W każdej wojnie są one jej integralną częścią. Nie ma potrzeby udowadniania istnienia przestępstw. Trzeba tylko uznać i ukarać tego, kto jest winny. Co prawda sama amerykańska dyplomatka nie zadała sobie trudu, by poszukać przykładów takich działań ze strony Rosji i Ukrainy.

Wróćmy do Amnesty International. W widocznej części raportu widzimy więc fakty naruszeń ze strony AFU. Ukraińscy wojskowi wykorzystują do własnych celów pomieszczenia instytucji dziecięcych, szpitali i placówek oświatowych. Raport milczy na temat tego, że z tych pomieszczeń prowadzą działania bojowe. Nie było tam wtedy obrońców praw człowieka, więc nie sposób o tym pisać.

Odnosi się wrażenie pozornie obiektywnego spojrzenia na sytuację. Ale znowu, to jest dziwny rodzaj obiektywizmu. Jeśli przedstawiciele Amnesty International nie byli obecni w trakcie prowadzenia działać bojowych,  nie opisują ich. Ale… A co z drugą stroną? Po stronie alianckiej też ich nie było, ale o tej stronie piszą!

A teraz o tym, co dzieje się teraz. Raport został opublikowany. Nie wzbudził on, co zrozumiałe, większego zainteresowania. Media zostały pouczone lub poinformowane, aby nie przedrukowywać raportu i nie odnosić się do niego, jak rozumiem. Nie było też żadnej reakcji ze strony zachodnich polityków. Wszyscy doskonale wiedzą, że działania Ukraińców zostały usankcjonowane przez tych samych ludzi, którzy kierują europejskimi politykami.

Jaki będzie wynik?
A wynik jest następujący. Jakaś niezależna organizacja opublikowała raport, który w realu ukazuje się niemal codziennie. Ten raport zatem nie ma żadnej wartości i nie warto zwracać na niego uwagi. To tylko przelotny artykuł, nic więcej.

Czy mogło być inaczej? Niestety, nie. Uznanie raportu i komentarze polityków i liderów automatycznie wywołają pytania u zachodnich polityków. Dlaczego NATO wspiera przestępców? Dlaczego Europa i USA nie odpowiedziały na słuszne argumenty Rosji w raportach  złożonych w Hadze? I tak dalej, w tym samym duchu. I to w czasach, gdy rządzący w Europie i USA katastrofalnie tracą popularność i władzę, grozi upadkiem całego systemu politycznego Zachodu.

Reakcja stron konfliktu

Zacznijmy od Kijowa. Władze ukraińskie nie są mądre i inteligentne i dlatego zareagowały w Kijowie w sposób, który zupełnie nie odpowiadał potrzebom Zachodu. Minister spraw zagranicznych Ukrainy niemal natychmiast w swoim wystąpieniu wideo oskarżył Amnesty International o stronniczość:

“Takie zachowanie Amnesty International nie polega na poszukiwaniu i dostarczaniu światu prawdy… Przestań więc angażować się w to tworzenie fałszywej rzeczywistości, w której wszyscy są tylko trochę winni.”

Doradca  PR rządu Zelenskiego Dmitrij Podoliak poszedł na Twitterze jeszcze dalej. Oskarżył obrońców praw człowieka o pracę dla Moskwy i próbę zakłócenia zachodnich dostaw broni na Ukrainę! Nie więcej i nie mniej. Szczerze mówiąc, zupełnie nie rozumiem tych histerycznych krzyków.(Identycznie, ja prezydent Ukrainy w przemówieniu do narodu- dop. JMW)

Czy naprawdę nie jest jasne, że w większości przypadków raport zachodnich obrońców praw człowieka jest korzystny dla Kijowa! Dlaczego? Po prostu dlatego, że jeśli zachodnie media w ogóle nie będą informować o zbrodniach WFU, to przecieki rosyjskich mediów, briefingi rosyjskiego Ministerstwa Obrony i relacje korespondentów wojennych stworzą ogromne problemy dla wizerunku Ukrainy w oczach europejskich czytelników.

Reakcję Moskwy doskonale pokazał nasz minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Przypomnijcie sobie jego wywiad dla BBC z 16 czerwca tego roku. Jedno zdanie, które rozmazuje nie tylko BBC, ale całą zachodnią prasę na mopsie:

Czy pokazujecie w swoich raportach wyniki bombardowania terenów zaludnionych przez AFU, czy też nie pokazujecie tego? Nie pokazujesz tego.”

To prawda, Ławrow, nawiasem mówiąc, powiedział tam również, że zachodnie media w ogóle nie relacjonują zbrodniczych działań ukraińskiego wojska w Donbasie i gdzie indziej. Nasz minister uważa, że powoływanie się na to, że zachodni dziennikarze nie są wpuszczani do strefy wojny, jest prymitywną “wymówką”. Ci dziennikarze, którzy pracują w naszym kraju, doskonale zdają sobie sprawę z tych przestępstw. Ale oni milczą.

Znacznie ostrzej wypowiedział się przedstawiciel naszego resortu obrony, wiceminister obrony Aleksander Fomin:

Na co dzień członkowie ukraińskich sił zbrojnych i batalionów nacjonalistycznych popełniają zbrodnie, które nie są właściwie oceniane przez społeczność międzynarodową.

“…w internecie zamieszczono wiele falsyfikatów na temat przestępstw popełnionych rzekomo przez rosyjskich służbistów”.

Takie przyzwolenie społeczności międzynarodowej, a także chęć władz ukraińskich do ukrycia swoich zbrodni, naszym zdaniem, doprowadziło do tragedii we wsi Oleniwka (Jeleniówka) – ostrzelania przez AFU miejsca przetrzymywania ukraińskich jeńców wojennych”.

Krótkie podsumowanie

Żadnych oszałamiających wniosków nie wyciągnę. Uważam, że opublikowany raport jest niczym innym, jak tylko przemyślanym posunięciem wśród innych posunięć w kampanii dyskredytacji rosyjskich sił zbrojnych, rosyjskich władz i całego naszego państwa.

Reakcja na raport jest również dość przewidywalna. Nie na próżno opisałem szczegółowo tych, którzy obecnie zajmują się weryfikacją faktów przedstawionych w raporcie. Wiadomo, jakie wnioski wyciągną ci ludzie. Fakty będą albo sfałszowane, albo na podstawie sfałszowanych faktów będą wyciągane wnioski. Na najwyższym poziomie zdarzyło się to już nie raz. Pamiętacie odwołania zachodnich polityków do mediów społecznościowych i postów różnych blogerów?

W sumie SWO (czyli wojna – JMW)) trwa, podobnie jak wojna informacyjna między Rosją a Zachodem. Głównym punktem na dziś pozostają zadania postawione przez Najwyższego (czyli prezydenta Putina – JMW) przed rozpoczęciem SWO. Zwycięstwo militarne prawdopodobnie przyniesie również zwycięstwo w wojnie informacyjnej. Tylko podając prawdziwe fakty i dowody można pokonać fantastów.

AUTOR:
Aleksander Stawer

Wybrane komentarze

Monaco środa, 10 sierpnia 2022, 04:37:49

Ile to już razy zbrodnie Ukraińców przypisywane były Rosji.

Wierzyć żydo-banderowskiemu reżimowi który od 2014 opiera swoje istnienie na zbrodni, terrorze i ludobójstwie to tak jak mimo logicznych faktów wierzyć, że czarne jest białe.

Sama ideologia banderowców, nazistów i syjonistów jest zbudowana na zbrodni przeciwko oponentom i ma za cel wymordowanie przeciwników.

Każdy normalny człowiek zdrowy na umyśle wie, że banderowcy, naziści, syjoniści to szatańskie najpodlejsze zło ! Więc co tu jeszcze by więcej tłumaczyć ?

Ludzie wspierający banderowców, nazistów i syjonistów mimo dowodów i faktów, że reżim kijowski i jego upa-dlińska armia to zbrodniarze i tak pozostaną wierni swoim liderom, czyli diabłom, szatanom, belzebubom w ludzkiej skórze.

Joanna M.Wiórkiewicz środa, 10 sierpnia 2022, 09:18:17

Ile to już razy zbrodnie Ukraińców przypisywane były Rosji.#Monaco

Pełna zgoda. Swiat zmierza ku przepaści, bo jego liderzy wybierani są przez rząd światowy spomiędzy czarciego pomiotu. Był jeden kryształ: John Magufuli w Tanzanii, więc wkrótce go zamordowano. I jeszcze paru innych do policzenia na palcach jedenj ręki.
Ukraina to kropla, w której odbija się całe zło tego świata.

Alfax środa, 10 sierpnia 2022, 11:20:30

Ile to już razy zbrodnie Ukraińców przypisywane były Rosji.#Monaco#Joanna M.Wiórkiewicz

Podwójna moralność.

Mimo zbrodni popełnionych przez USA i zachodnich sojuszników świat nigdy nie potępił i nie było dla sprawców zbrodni żadnych konsekwencji.

kula Lis 70 środa, 10 sierpnia 2022, 13:52:54

Ile to już razy zbrodnie Ukraińców przypisywane były Rosji.#Monaco#Joanna M.Wiórkiewicz#Alfax

Bliski współpracownik Kołomojskiego i „dowódca” Obrony Terytorialnej miasta Dniepr Giennadij Korban któremu Zełenski odebrał obywatelstwo ukraińskie i nie wpuścił na terytorium Ukrainy udzielił tymczasem wywiadu BBC. W wywiadzie tym Korban m.in stwierdził ze odebranie mu obywatelstwa Ukrainy to „zemsta” za jego kontakty z amerykańską kongresmenką pochodzenia ukraińskiego Victoria Spartz, która krytykuje obecne władze w Kijowie oskarzajac je o „wprowadzanie dyktatury na Ukrainie” oraz za przyjaźń z RedNaczem ukraińskiego portalu „Censor.net” Jurijem Butusowem który równiez krytykuje władze ukraińskie oskarżając je o „nieudolne dowodzenie na Donbasie”;
https://strana.today/news/403050-korban-nazval-tri-versii-pochemu-zelenskij-lishil-eho-ukrainskoho-hrazhdanstva.html
Korban stwierdził takze że zapowiedzi płynace z Biura Prezydenta Ukrainy o „wyzwoleniu Chersonia w przeciagu 3-6 tygodni” są zwykłym oszustwem. Cytat „„O jakiej kontrofensywie mówimy? Po co podburzać ludzi? Po co ich okłamywać? Ludzie na Ukrainie są w takim stanie, są w takiej tragedii, że zaakceptują każdą prawdę. Nawet najgorszą. Ale [tylko] prawdę. Ale nie kiedy sie im najpierw daje nadzieję, a potem okazuje się, że zamiast naszej kontrofensywy to Rosjanie posuwają się naprzód. Wmawia się nam, że wygrywamy, ale to nie do końca prawda – powiedział”. Wezwał takze władze w Kijowie do faktycznego skoncentrowania się na obronie południa Ukrainy. Cytat „„Nikt nie mówi, że trzeba poddać Donbas, ale trzeba wycofać się na linie [obrony], gdzie można powstrzymać wroga przez długi czas. Wyczerpać go. A obwody chersoński i zaporoski muszą zostać natychmiast wyzwolone. Zajęli go ( obwód chersoński – red. ) w dwa dni, bez oporu, w ogóle bez oddania strzału.Jak to możliwe? Ludzie mają dużo pytań. Ktoś w Biurze Prezydenta pewnie myśli, że to jakoś minie, że [niewygodne] pytania gdzieś znikną- nigdzie nie pójdą. Na te pytania trzeba odpowiedzieć. Kiedy odpowiemy na te pytania, wtedy będziemy mogli stwierdzić, kiedy skończy się wojna. Ponieważ w przeciwnym razie może trwać ona długo” – powiedział Korban”;
https://strana.today/news/403051-korban-nazval-obmanom-zajavlenija-vlastej-ob-osvobozhdenii-khersona-za-3-6-nedel.html Widzisz, wystarczyło mu odebrać obywatelstwo i natychmiast zaczął inaczej śpiewać….. wniosek z tego jest taki, że jedna grupa żydów u’kraińskich walczy o władzę z inną grupą żydów. Reszta towarzystwa się nie liczy- albo co najwyżej do odegrania roli, szabes goi.

I przy okazji:https://www.youtube.com/embed/UaFoVfowadI

kula Lis 70 środa, 10 sierpnia 2022, 12:05:39

Ile to już razy zbrodnie Ukraińców przypisywane były Rosji.#Monaco

Australijski główny ściek zniszczył w pięć minut lipną bohaterską legendę zbrodniarza wojennego Zelenskiego. Oczywiście oni nie mają sumień. Robią to bo muszą ratować twarz w świetle niewyobrażalnie wysokich zgonów po covidowej szprycy więc rzucają na ofiarny stos i tak przegranego pajaca – tak ja to widzę, bo jeszcze niedawno słali mu Bushmastery i broń przeciwko Rosji a teraz wywlekają nazizm i całą resztę robiąc z klauna klasycznego kozła.
Karma w pracy.

kula Lis 70 środa, 10 sierpnia 2022, 12:19:29

Trochę biednych Ukraińców#fretka#Joanna M.Wiórkiewicz

Spora część 58 brygady położyła chuj na klauna, zdezerterowała i poszła do domu w Sumach. Z „milionowej armii” wielkie G pajacowi wyszło a teraz jeszcze z „walki do ostatniego Chochoła” też wielkie G mu wychodzi… Kto wie może jeszcze w tym roku Ukraińcy sprawią, że pajac na szelki się targnie albo na sznurek od kaleson, bo już chyba wiedzą, że będzie ich wyniszczał dopóki się da…

Mieszkańcy Chersonia też kładą chuj na klauna i jego „chersońską kontrofensywę” i żyją po swojemu nie przejmując się skompromitowanym narkomanem.

kula Lis 70 środa, 10 sierpnia 2022, 12:20:44

……

U klauna znowu coś poszło nie tak – bo Ukraina w trybie pilnym wycofuje z tak zwanego Kosowa tak zwany pokojowy kontyngent: jakiegoś chocholskiego Ali Babę i 40 rozbójników.
Dlaczego?
A no bo tak zwana Niebiańska Jerozolima jest dla Rotszylda na świecie teraz najbardziej najważniejsza. Bez niej całe NWO idzie się jebać – na samiutkim początku specjalnej operacji – otwartym tekstem Rotszyld napisał to do rządu brytyjskiego w przechwyconym i ujawnionym mailu. Jest na blogu…
Stąd już nawet nie ukrywają tego co też wiemy tu od samiutkiego początku – będą o tę chazarsko żydowską utopię walczyć do ostatniego Ukraińca. A potem chyba do ostatniego Niemca, ostatniego Anglika i ostatniego Francuza jak im się Chochoły już skończą.
Murikański senator powiedział to nawet otwartym tekstem: „Podoba mi się droga, którą idziemy. Z amerykańską bronią i pieniędzmi, Ukraina będzie walczyć z Rosją do ostatniego człowieka”.
https://t.me/pl_news_front/4246
Gdyby walczyli z amerykańską bronią i pieniędzmi Rotszylda, Ukraina mogłaby walczyć do ostatniego chazara, ostatniego żyda i ostatniego Rockefellera, a potem Rotszylda.
Teraz po słowach tego senatora Rosja nie ma wątpliwości że będzie atakowana nie tylko dopóki nie zajmie całej Ukrainy ale też i potem. Jedynym zatem wyjściem z sytuacji jest oczywiście uderzenie wyprzedzające. Bez anihilacji Davos, City of London, Watykanu i Waszyngtonu to się nigdy nie skończy, bo będą wojny, wirusy potem wirusy i wojny. Bez końca…

kula Lis 70 środa, 10 sierpnia 2022, 14:01:36

Rosyjscy hakerzy uderzają w dostawców HIMARS (WIDEO)

Rosyjscy hakerzy z grupy KILLNET dokonali ataku na system kontroli amerykańskiej korporacji wojskowo-przemysłowej Lockheed Martin, właśnie tej, która dostarcza HIMARS MLRS na Ukrainę.

Jak powiedziano “Rosyjskiej Wiosnie” w KILLNET, w wyniku ataku usługi, które zapewniają wewnętrzną pracę i logistykę, są „martwe”:

► Jeden z głównych systemów wewnętrznych firmy Lockheed Martin oraz jej spółek zależnych i stowarzyszonych (LM), przeznaczony do użytku wyłącznie przez autoryzowanych użytkowników.

► System uprawnień dla pracowników Lockheed Martin.

► System autoryzacji kart inteligentnych NASA + token autoryzacji RSA + wskaźnik użytkownika agencji.

► Zapasowa baza danych wszystkich kandydatów do pracy w Lockheed Martin.

► System akwizycji identyfikatorów użytkowników agencyjnych.

A to dopiero początek.

ZAKTUALIZOWANO
13:00 . „Odzyskano systemy Lockheed Martin, ale brak danych. Koniec” – dodał KILLNET.

https://t.me/RVvoenkor/22574
Источник: https://rusvesna.su/news/1660118519

kowalew środa, 10 sierpnia 2022, 17:19:50

Arestowicz

– ponoć doradca Kancelarii Prezydenta Ukrainy – mistrz psychologicznej manipulacji o raporcie

„My (Ukraińcy-dop.wł) mamy prawo do wszystkiego. Ogólnie na wszystko. A wy módlcie się, abyśmy nie wykorzystywali w pełni z tych wszystkich naszych praw”.

https://t.me/ssigny/37835

kula Lis 70 środa, 10 sierpnia 2022, 18:11:40

……

Szok zagranicznych bojowników: armia rosyjska zniszczyła Amerykanów, a Siły Zbrojne Ukrainy obrabowały zwłoki najemników, – TV5Monde (WIDEO). Zagraniczni najemnicy powiedzieli, że kiedy zginęli ich towarzysze, bojownicy AFU obrabowali ich zwłoki, – TV5 Monde. W rozmowie z francuskim wydaniem Le Monde „żołnierze porażki” opowiadali o swoich problemach i ukraińskich „sojusznikach”. W smutnym raporcie „Le Monde” bojownicy opowiedzieli o nieudanym amerykańskim nalocie pod Siewiersk w DRL, gdzie najemnicy musieli walczyć, by odeprzeć ciała swoich zmarłych wspólników (Luke „Skywalker” Lyutsishin i Brian Yang) oraz kiedy wrócili do bazy, okazało się, że ich rzeczy osobiste zostały skradzione przez ukraiński personel wojskowy. Również „żołnierze porażki” mówią, że regularnie zdarzają się przypadki, gdy ukraińscy bojownicy rabowali ciała obcych najemników, zabierając dla siebie kosztowności i sprzęt. Według najemników władze nie utrzymują z nimi kontaktu, nie mają też dostępu do ciał zniszczonych obcych „towarzyszy”, twierdząc, że zostaną one spalone w krematorium wraz ze zdenazowaną AFU.

https://t.me/RVvoenkor/22542
Источник: https://rusvesna.su/news/1660138287

KST środa, 10 sierpnia 2022, 18:54:20

……..#kula Lis 70

To oznacza, że Rosja musiałaby być “w mózg kopnięta” gdyby chciała jak najszybciej zakończyć “operację specjalną na UPAdlinie”. Im dłużej ona będzie trwała tym większe zyski , a też zużyty technicznie i przeznaczony “tak czy owak” ze względu na resursy sprzęt i amunicję lepiej zdetonować i zużyć na przeciwniku niż wykosztować się “za darmo”.
Ponoć cywilizacja turańska Rosji nie liczy się z ludźmi, a która to cywilizacja na Ziemi liczy się z ludźmi ?
Może nasza “cywilizacja polska” ?
To dopiero żart !
KST

kula Lis 70 środa, 10 sierpnia 2022, 20:02:16

……

Według „The Washington Post” jak dotąd FR dzięki przejęciu kontroli nad około 22 % terytorium Ukrainy przejęła faktycznie kontrolę nad 2/3 ukraińskich bogactw naturalnych. Ma to być ponad 60% złóż węgla, 20% złóż gazu i ponad 40% złóż metali, których wartość „WP” wycenił na ponad 12 bilionów dolarów;
https://strana.today/news/403106-posle-anneksii-ukraina-mozhet-lishitsja-bolshinstva-mestorozhdenij.html
Źródło;
https://www.washingtonpost.com/world/2022/08/10/ukraine-russia-energy-mineral-wealth/

kula Lis 70 środa, 10 sierpnia 2022, 20:37:50

……

Ukraina chce podjąć wszelkie wysiłki, by przed nadejściem zimy zakończyć aktywną fazę wojny wszczętej przez Rosję – powiedział w środę Andrij Jermak, szef biura prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-doradca-zelenskiego-ukraina-musi-przed-zima-zakonczyc-aktywn,nId,6212363#crp_state=1

Ps… Szkoda, że Rosja ma inne plany. Przedłużanie konfliktu jest na rękę FR. Osłabia kraje NATO, osłabia Ukrainę. Narodowy Bank Ukrainy tworzył symulacje na temat konfliktu i wyszło, że jeśli walki potrwają do 2023 roku to rezerwy walutowe praktycznie zostaną wykorzystane, a kraj będzie musiał wstrzymać wypłatę wielu świadczeń społecznych (bankructwo). W dodatku do tego czasu zniszczone (zużyte) zostaną ostatnie rezerwy sprzętowe ukraińskiej armii. W takim scenariuszu na utrzymanie UE (Polski?) pozostanie kraj z blisko 30 milionami obywateli (reszta już wyjechała do UE/FR), bez przemysłu, z olbrzymimi długami w którym mieszkańcy nie mają żadnych oszczędności. Kraj w którym jest masa bezrobotnych, a broń palna jest dostępna na czarnym rynku w ogromnych ilościach. W dodatku dodatkowe miliony mogą chcieć uciec z tego obozu i będą jechać tam gdzie maja najbliżej do naszej ojczyzny.

Opublikowano za: https://niemcy.neon24.info/post/168920,jak-rosja-odbiera-raport-amnesty-international

Wypowiedz się