[Benjamin Fulford] Angela Hitler zebrała poruczników w Niemczech, aby opłakiwać utratę Czwartej Rzeszy

Posted onBygalacticjoel

27 czerwca 2022

Autor: Benjamin Fulford, Stowarzyszenie Białego Smoka

W echu historii, Angela Hitler zebrała swoich poruczników na zamku ojca w Bawarii, aby przyrzec walczyć do ostatniego Ukraińcem, w obliczu nieuchronnej klęski z reki przeważających sił rosyjskich. To tak zwane spotkanie G7 jest częścią nagłego spotkania przywódców chazarskiej mafii, którzy teraz stoją w obliczu zarówno klęsce militarnej, jak i Trybunałów ds. zbrodni wojennych.

Spojrzenie na sytuację w Europie, Stanach Zjednoczonych i na całym świecie jasno pokazuje, że mamy do czynienia z końcem pewnej epoki. Nawet Jerusalem Post, sztandarowa gazeta byłej twierdzy chazarskiej mafii Izraela, przyznaje to teraz:

„Zbliżamy się do śmierci starego systemu geopolitycznego i porządku światowego, który powtarzał się od średniowiecza.

Wydaje się wreszcie, że ten cykl zarazy, wojny i głodu będzie końcem zachodniej hegemonii i narodzinami nowego porządku światowego, który prawdopodobnie przywróci równowagę sił Azji i Afryki, które były centrami światowego bogactwa i władzy na długo przed rewolucją przemysłową.”

https://www.jpost.com/opinion/article-710365

Zacznijmy od sytuacji na Ukrainie. Na znak całkowitej klęski militarnej ukraińscy „rekruterzy” porywają ludzi z domów, ulic, restauracji i obiektów rozrywkowych i wysyłają ich niewprawnych i słabo uzbrojonych na front. Duża liczba doświadczonych nazistów została wycofana z akcji, a ci rezerwiści, którzy są teraz wysyłani do walki, nie nadają się do tego zadania, powiedział ekspert wojskowy płk Wiktor Baraniec.

https://www.rt.com/russia/557750-ukraine-draft-convicts-women/

Ściąganie ludzi z ulic i wsadzanie ich do rowów, aby zginęli od artylerii, jest wyraźnym znakiem rychłego i całkowitego upadku ukraińskiego wojska.

Zarówno japoński jak i brytyjski wywiad wojskowy twierdzą, że cała tak zwana wojna jest operacją marketingową, więc przemysł zbrojeniowy ma pretekst do zakupu nowej broni i utrzymania się na powierzchni.

Japoński wywiad wojskowy twierdzi, że NATO pozbywa się starych zapasów broni. Stara broń trafi do Syrii i Afganistanu, a nie na Ukrainę, dodają oni.

NATO jest de facto Północnoatlantycką Organizacją Handlu Bronią, nawet jeśli pod różnymi innymi postaciami, zgadza się źródło MI6, zauważając „Pożoga rosyjsko ukraińska jest w rzeczywistości pożogą NATO-wsko rosyjską, która ma stworzyć rynek.”

To jednak coś więcej niż tylko sprzedaż broni. To co naprawdę się dzieje, to upadek UE i korporacji Stanów Zjednoczonych Ameryki, które są markami nazistowskiej Czwartej Rzeszy, podają źródła.

Za kulisami, były nazistowski Fuehrer George Bush senior zlecił zamordowanie doktora Michaela Van de Meera, byłego szefa MI6, kilka lat temu. W odwecie stracono cały klan Bushów, według źródeł MI6.

Następnie naziści wzięli odwet oszustwem wyborczym z bazą we Frankfurcie, które umieściło jako prezydenta „Joe Bidena, który był zbyt ubezwłasnowolniony aby wiedzieć co się dzieje.” Źródło dodaje, że „z mojej wiedzy, nikt na świecie nie słucha słowa, które mówi ten człowiek„. To całe kontrposunięcie nazistowskiego Bidena doprowadziło USA do katastrofy samochodowej nie do naprawienia i zasadniczo do upadku państwa.”

W nadchodzących tygodniach lub co najwyżej miesiącach, będziemy prawdopodobnie świadkami całkowitej kapitulacji Europy, zgadzają się różne źródła.

Jednak według zarówno NSA jak i MI6, w ostatnią niedzielę wieczorem świat był bardzo bliski pełnej wojny termojądrowej, kiedy Rosja wypuściła cztery bombowce atomowe, podczas gdy prezydencki awatar Władimir Putin został pospiesznie przewieziony do podziemnego schronu. Odtwarzacz video

Stało się to po tym jak Rosja uszkodziła wszystkie europejskie satelity wojskowe aby oślepić zachodnią obronę, podają źródła.

Generał broni Gurulev, wyższy rangą dowódca, który teraz reprezentuje Zjednoczoną Rosję, główną pro-Putinowską partię polityczną powiedział rosyjskiej telewizji państwowej, że najpierw uderzy w Londyn.” Powiedział również, że podczas pierwszej operacji lotniczej zniszczymy całą grupę satelitów kosmicznych wroga„.

https://www.news.com.au/world/europe/close-ally-calls-on-vladimir-putin-to-strike-london-first-in-wwii-on-russian-media/news-story/b4025f801f9966ffa35e3595aaf79553

Oczywiście, z wojskowego zdroworozsądkowego punktu widzenia, Rosjanie nie zamierzają ogłosić takiego posunięcia z wyprzedzeniem. Poniższy nagłówek wyjaśnia, że zdjęcie satelitów już się stało:

Burzowa słoneczna pogoda powoduje, że satelity spadają z orbity. Będzie tylko gorzej.

W artykule Anja Stromme, kierownik misji Rój Europejskiej Agencji Kosmicznej, powiedziała Space.com „istnieje wiele skomplikowanej fizyki, której wciąż nie rozumiemy w pełni.”

https://www.space.com/satellites-falling-off-sky-solar-weather

Skomplikowana fizyka” oznaczała prawdopodobnie rosyjską broń przeciw satelitom.

Po tym nastąpiło całkowita przerwa w wiadomościach i doniesienia o zbliżającym się ataku nuklearnym.

Wojna termojądrowa zakończyła się, gdy MI6 skontaktowało się z rosyjskim wywiadem, aby powiedzieć, że zgodziło się z apelem rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa o „stworzenie wspólnej przestrzeni od Atlantyku do Oceanu Spokojnego.”

https://tass.com/politics/1471117

Innymi słowy, plan zastąpienia obecnie kontrolowanego przez mafię chazarską systemu międzynarodowego skupionego wokół ONZ, MFW, Banku Światowego, BIS itd. jest już w toku.

Plan wzywa do zastąpienia Rady Bezpieczeństwa ONZ grupą przedstawicieli z siedmiu regionów: Ameryki Północnej i południowej, Europy, w tym Rosji, Chin, Indii, Azji Wschodniej i Oceanii (z wyłączeniem Chin), Afryki i świata muzułmańskiego.

Teraz to jest ujawniane publicznie. Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador już publicznie wezwał do zjednoczenia Ameryki Północnej i Południowej.

https://www.breitbart.com/latin-america/2022/06/06/mexican-president-calls-for-american-superstate-open-borders/

Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu wezwał do muzułmańskiego super-państwa, mówiąc w zeszłym tygodniu: „Turcja nie może być zamknięta w swoich granicach.”https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&features=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%3D%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1540756481150046210&lang=pl&origin=https%3A%2F%2Fmeditation539.com%2F2022%2F06%2F30%2Fbenjamin-fulford-angela-hitler-zbiera-porucznikow-w-niemczech-aby-oplakiwac-utrate-czwartej-rzeszy%2F&sessionId=9eb583eef6b70df198fa0f34b5a39f8b1bafd453&theme=light&widgetsVersion=b45a03c79d4c1%3A1654150928467&width=550px

Teraz Rosja i Anglia uzgodniły zjednoczoną Europę.

Wielkie spotkanie BRICS plus w zeszłym tygodniu również jasno pokazało, że większość reszty świata zgadza się również na koniec zdominowanego przez amerykańskie korporacje powojennego systemu. Odtwarzacz video

Na tym spotkaniu BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) spotkało się z przedstawicielami wielu krajów, m.in. Argentyny, Bangladeszu, Egiptu, Indonezji, Kazachstanu, Nigerii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Senegalu, Tajlandii i Urugwaju.

https://www.zerohedge.com/geopolitical/escobar-exile-main-street-sound-unipolar-world-fading-away

Prezydent Argentyny Alberto Fernández na posiedzeniu złożył wniosek o członkostwo w BRICS. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ oznacza to, że Argentyna poprosiła o rosyjską i chińską itp. pomoc wojskową w radzeniu sobie z chazarską mafią, która wykupiła 1000 mil wybrzeża Patagonii, aby wykorzystać je jako kryjówkę podczas planowanej wojny nuklearnej, podają źródła Mossadu.

https://sputniknews.com/20220624/argentinas-president-requests-brics-membership-for-his-country-1096632092.html

Na spotkaniu przywódcy BRICS zgodzili się na wykorzystanie mechanizmu Uzgodnienia Dotyczącego Rezerw Warunkowych jako alternatywy dla MFW. Zaapelowali również o międzynarodową walutę rezerwową opartą na walutach państw członkowskich BRICS, powiedział w środę prezydent Rosji Władimir Putin

https://tass.com/economy/1469823

Aby wesprzeć te plany, zarówno Europa jak i USA są odcięte od dostaw ropy i gazu przez resztę świata.

Oto kilka publicznych oznak tego bojkotu:

Szefowie dużych francuskich firm energetycznych w niedzielę wezwali osoby i przedsiębiorstwa do natychmiastowego ograniczenia zużycia energii, aby przygotować się na zbliżający się kryzys energetyczny w liście otwartym opublikowanym przez tygodnik Journal du Dimanche.”

https://www.reuters.com/business/energy/french-energy-companies-call-immediately-limiting-energy-use-2022-06-25/?utm_source=reddit.com

Wszyscy członkowie [G7] są zaniepokojeni kryzysem, z którym mamy do czynienia – spadającymi stopami wzrostu w niektórych krajach, rosnącą inflacją, niedoborem surowców, zakłóconymi zmianami podaży – to nie są małe wyzwania„, powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz

https://www.reuters.com/world/g7-nations-are-worried-about-global-economic-crisis-scholz-2022-06-26/?utm_source=reddit.com

Kraje świata bojkotują obecnie Europę i USA gospodarczo w dużej mierze z powodu ich ludobójczych planów.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew, twierdzi, że mają dowód z Ukrainy, że Waszyngton próbuje zabić duży procent światowej populacji, co udowodniły wojskowe programy biologiczne. Projekty te „wymagają szczególnej uwagi cywilizowanego świataponieważ tylko Amerykanie nie zgodzili się na podpisanie Konwencji o Broni Biologicznej i Toksycznej.”

https://tass.com/world/146687

Oczywiście, jak wspomniano na początku, przywódcy mafii chazarskiej nie odejdą bez walki, ponieważ czekają ich egzekucje za zbrodnie wojenne. Przyjrzyjmy się więc teraz jakie są ich plany i jak ich rządy upadają.

Źródła włoskiej masonerii P3 twierdzą, że obecny plan jest taki, aby gumowy awatar udający papieża Franciszka podał się do dymisji. Następnie plan zakłada wywołanie kryzysu głodowego i pojawienie się afrykańskiego papieża jako Zbawiciela dostarczającego żywność w desperackiej próbie odzyskania kontroli nad Afryką i innymi krajami rozwijającymi się, podają źródła.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10933635/Pope-sparks-resignation-rumours-postponing-Africa-trip-holding-unusual-cardinal-meeting.html

Dlatego rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres opóźnia rozwiązanie globalnego kryzysu żywnościowego poprzez swoje działania.

https://tass.com/politics/1470661

Mafia chazarska będzie też jak najdłużej biła w bębny wojenne z propagandą generowaną przez studio z udziałem pracownika Rothschilda Vladimira Zełenskiego.

W najnowszej produkcji, ukraińskie służby bezpieczeństwa wystawiły materiał wideo pokazujący prywatne domy zniszczone przez rosyjskie siły zbrojne, „pozostawiając mieszkańców bez dachu nad głową.” Ponad 40 aktorów zostało zatrudnionych do strzelaniny, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 25 dolarów, powiedział w sobotę generał pułkownik Michaił Mizintsev, szef rosyjskiego Centrum Zarządzania Obroną Narodową.

https://tass.com/russia/1468065

Następnie mamy ciągłe zagrożenia ze strony WHO itp. aby zabić nas wszystkich bronią biologiczną, jako jeden z przykładów, w zeszłym tygodniu awatar Bidena podjął oczywistą próbę wyłudzenia pieniędzy od reszty świata, mówiąc: „Będzie kolejna pandemia. Musimy planować z wyprzedzeniem. Odtwarzacz video

Oczywiście takie zagrożenia nie są lekceważone. Może to wyjaśnia ten film z ciałami zabieranymi z Białego Domu na noszach. Odtwarzacz video

Otrzymujemy również wiele doniesień o tak zwanych przywódcach G7 zebranych w zamku Hitlera, co najmniej czterech, prezydent Francji Emmanuelle Macron, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, premier Kanady Justin Castro i oczywiście Joe Biden są tylko awatarami, ponieważ oryginały zostały usunięte.

Na przykład, jak mówi ta wiadomość:

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przeszedł „bardzo drobną rutynową operację związaną z zatokami”, poinformował w poniedziałek jego oficjalny rzecznik. „Wrócił na Downing Street krótko po 10:00.”

https://insiderpaper.com/uk-pm-has-sinus-operation-in-hospital/embed/#?secret=jZpFyPbCfN#?secret=0BIjEIOjT1

Nie wspominają, że wrócił zauważalnie młodszy i szczuplejszy.

Zauważcie również, że Castro widziany w Niemczech jest cieńszą wersją tego, którego ostatnio widziano w Kanadzie.

https://www.independent.co.uk/news/uk/vladimir-putin-boris-johnson-justin-trudeau-bavarian-alps-prime-minister-b2109696.html

Możecie być pewni, że białe kapelusze w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii prędzej niż później pozbędą się tych przestępców.

Już teraz Teksas i Arizona odmawiają uznania reżimu fałszywego Bidena. Teksańscy Republikanie naciskają na referendum w sprawie odłączenia się stanu od USA w 2023 roku na spotkaniu, które uznało wygraną Bidena za nielegalną.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10934819/Texas-Republicans-push-referendum-secedng-U-S.html

Również źródła CIA mówią, że gubernator Florydy Ron DeSantis zgodził się zostać wiceprezydentem, podczas gdy prawdziwy Donald J. Trump (nie aktor widziany w propagandowej telewizji mafii chazarskiej) zostanie przywrócony na stanowisko prezydenta.

https://www.foxnews.com/politics/supreme-court-overturns-roe-v-wade-dobbs-v-jackson-womens-health-organization

Mafia chazarska spróbuje zaaranżować zamieszki, używając manewrów stwarzających podziały, takich jak uchylenie Roe vs.Wade i robienie innych rzeczy, aby ludzie walczyli ze sobą nawzajem, zamiast ich atakować.


Jednak jest to w zasadzie koniec gry. Oto co nie-brytyjski członek europejskiej rodziny królewskiej miał do powiedzenia na temat spotkania G7:

„Większość ludzi z wyższych sfer poddała się. Obejmuje to takie grupy jak szwedzka rodzina królewska. Jest tylka kilka osób odmawiających wokół Angeli Merkel, która zwołała w zeszłym tygodniu spotkanie [G7], aby pokazać, że nadal ma znaczenie. Istnieje również mała grupa hołoty wokół fałszywego Joe Bidena. W przeciwnym razie jest to skończona umowa w tym momencie.”

Na koniec, po raz kolejny podrzucimy wizualizacje przesłane nam przez ludzi tajnego programu kosmicznego, którzy obiecują coś więcej niż tylko zmiany polityczne.

Na przykład, spójrzcie na „zamaskowane statki” lub „chmury soczewkowe” w dniu przesilenia 21 czerwca w Dakocie Północnej.

Następne jest UFO sfilmowane w Meksyku.Odtwarzacz video00:0000:27

Następnie spójrzcie na ten film „badanie medyczne obcego” wysłany do nas.Odtwarzacz video00:0001:01

Jak zwykle zawsze dodajemy, że choć jest to fascynujące, to i tak nie wpływa na nasze codzienne życie. Najlepszą rzeczą do zrobienia w burzliwych czasach jest koncentracja na tym co widzicie i doświadczacie w swoim codziennym życiu, i upewnijcie się, że wszystko jest w porządku. Jednak bądźcie pewni, że dobrzy ludzie wygrywają. Ludzkość zostanie wyzwolona.

Źródło: https://benjaminfulford.net/2022/06/27/angela-hitler-gathers-lieutenants-in-germany-to-mourn-loss-of-fourth-reich/

Opublikowano za: https://meditation539.com/2022/06/30/benjamin-fulford-angela-hitler-zbiera-porucznikow-w-niemczech-aby-oplakiwac-utrate-czwartej-rzeszy/

Comments

 1. adamd says:

  “Najlepszą rzeczą do zrobienia w burzliwych czasach jest koncentracja na tym co widzicie i doświadczacie w swoim codziennym życiu, i upewnijcie się, że wszystko jest w porządku. Jednak bądźcie pewni, że dobrzy ludzie wygrywają. Ludzkość zostanie wyzwolona.”
  ………………………………………………
  Upewniam się ………….
  https://www.bibula.com/?p=134934

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Bardzo dobry materiał obrazujący posiadane i wykorzystywane zaplecze przemysłowe dla celów taktyczno-operacyjnych: Rosji i Zachodu ( USA i NATO) w wojnie na Ukrainie.
   O końcowym rezultacie tej wojny napisaliśmy już w 5 dniu wojny w trzyczęściowym artykule na linku: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/02/podsumowanie-wojny-na-ukrainie/
   Kilkakrotnie na naszej stronie pisaliśmy w ciągu ostatnich 7-9 lat, że potencjał Zachodu ( uwzględniając ważniejsze czynniki posiadanych zasobów, w tym umiejętności wojskowe i morale) wobec krajów BRICS, w tym samej Rosji, to jest nadmuchany balon propagandowy, w który sami jeszcze uwierzyli, że jest tak duży, co obrazuje ten artykuł na linku z Bibuły, jak i nasz linkowany materiał z 28 lutego 2022 r. W rzeczywistości to jest “słoń na glinianych nogach’, ponieważ potencjał BRICS wobec Zachodu to jest co najmniej jak 2:1.
   Ponadto, trzeba zauważyć, że generałowie większości armii, zwłaszcza Zachodu, przygotowywują się zwykle do ostatnich wojen, a nie przyszłych. Natomiast zwykli ludzi, w tym po przeszkoleniu wojskowym, przygotowują się do przedostatnich wojen ( co widać i na Ukrainie i w Polsce). Ta uwaga nie dotyczy Rosjan, którzy potrafili przewidzieć uwarunkowania i zasady operacyjno-taktyczne przyszłych wojen. Dotyczy to w szczególności obecnej sytuacji na Ukrainie, a wcześniej w Syrii. Ale także w w czasie II wojnie światowej dobrze przewidywali jak się potoczy, lecz nie zdążyli zrealizować programu przemysłowo-zbrojeniowego, zabrakło im ok. dwa lata. Prezydent Putin i jego rosyjskie zaplecze strategiczne mieli czas i go wykorzystali do przygotowania potencjału militarnego, w tym przemysłu zbrojeniowego do przewidywanej, nieuchronnej konfrontacji z Zachodem. W 2014 r. w sytuacji puczu majdanowego na Ukrainie nie byli do tego jeszcze przygotowani, ponieważ wiele programów zbrojeniowych i wojskowych było w trakcie realizacji, więc nie zdecydowali się na konfrontacje, mając także na uwadze, że Zachód z każdym rokiem słabnie. Więc czas pracował dla nich i dlatego odwlekali konfrontację jak tylko mogli. W tym roku nie tylko musieli przystąpić do otwartej konfrontacji z Zachodem, ale byli już na to przygotowani, chociaż użyli tu jedynie mało i średnio zaawansowane rodzaje broni. Natomiast wiele prawdziwych “asów w rękawie’ jeszcze nie odkryli w działaniach ( w ostatnich kilku dniach prawdopodobnie spowodowali wypadanie z orbit wojskowych satelitów Zachodu, wyglądające na naturalne, co pisał ostatnio Fulford).
   Na zakończenie przytoczymy “obraz myślenia i działania” obecnych JELIT Zachodu, za pomocą przykładu konfrontacji Zachodu z Rosją w ostatniej wojnie. Kiedy III Rzesza, czyli UE [ patrz artykuł: https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/06/dlaczego-europejczycy-nie-wstydza-sie-faszyzmu-i-ludobojstwa-rosjan/%5D napadła na Rosję Sowiecką, to żydzi sowieccy sprawujący w dalszym ciągu dominującą role we władzy, za pomocą żydowskiej bezpieki NKWD, wysłali 5 swoich żydów do żydów w USA z prośbą o pomoc ( opisuje to A. Siwak w swoich książkach na podstawie: rozmów z marszałkiem Wiktorem Kulikowem i dostępie do tajnych archiwów). Żydzi amerykańscy rządzący USA, po sprawdzeniu wysłanych żydów delegacji sowieckiej, oświadczyli im co następuje ( piszę z pamięci, na podstawie opisów z książek jak i ustnych od Pana Siwaka). My wam nie damy ani pieniędzy, ani pomocy materialnej, bo wy to rozkradniecie i nie przesądzi to zwycięstwa w wojnie z III Rzeszą ( to co dzieje się obecnie na Ukrainie potwierdza to). Możemy to dać Rosjanom, jak będą mieli nad tym decydującą kontrole i wykorzystanie. To był pierwszy warunek. Drugi warunek, aby uwolnili z łagrów, zrehabilitowali, odznaczyli, a nawet “w dupę pocałowali” ( tak dosłownie padło to ze strony żydów amerykańskich w rozmowie z delegacją żydów sowieckich) i przywrócili do służby w Armii Czerwonej, żyjących jeszcze oficerów rosyjskich, w tym generałów i marszałków ( w tym Marszałka Konstantego Rokossowskiego, z pochodzenia Polaka, uznawanego za najlepszego stratega i dowódcę II wojny światowej) aresztowanych w czasie wielkiej czystki w Armii Czerwonej w latach 1937-38. W ramach tej wielkiej czystki w Armii, będącej skutkiem konfrontacji między Rosjanami, a żydami, wymordowano kilkadziesiąt tysięcy oficerów, w tym 5 marszałków ( w Katyniu są groby pomordowanych oficerów rosyjskich, które są kilka razy liczniejsze niż groby pomordowanych oficerów polskich; i jednych i drugich wymordowało żydowskie NKWD i jest na to wiele dokumentów). W tej konfrontacji Stalin stał po stronie Rosjan, wbrew kłamstwom historyków fałszujących historię. Dlatego jest najbardziej popularnym człowiekiem w historii Rosji według prowadzonych w Rosji sondaży.
   Podsumowując można stwierdzić, że sposób taktyczno-operacyjny prowadzenia wojny przez Rosjan jest jakościowo lepszy niż Zachodu, w połączeniu z wykorzystaniem lepszych jakościowo i bardziej skutecznych rodzajów broni. To co stało się już obecnie na Ukrainie pokazało, że Zachód nie ma szans wygrać konwencjonalnej wojny z Rosją. Więc wytrwale dąży do wywołania pełnoskalowej III termojądrowej wojny światowej, co miejmy nadzieję, a wiele na to wskazuje, że się nie uda !!!

  • pepe says:

   Stworzyli nam tu Orwellowski świat ,,Rok 1984″, by potem przyjść jako wybawcy?
   Ale już w nowym, zmienionym świecie dla łatwiejszego kontrolowania ludźmi .

 2. adamd says:

  Stworzyli nam tu Orwellowski świat ,,Rok 1984”, by potem przyjść jako wybawcy?
  Ale już w nowym, zmienionym świecie dla łatwiejszego kontrolowania ludźmi .”
  ……………………
  Nic nie stwarzali, to co mamy to wynik ewolucji człowieka który na przestrzeni wieków z małych grup plemiennych tworzył coraz większe organizmy społeczne zwane narodami a te tworzyły własne kultury oparte na wspólnocie językowej które dominowały na większych obszarach, nosząc nazwę cywilizacji.
  Zarządzanie ludźmi nie jest proste. Wiem z doświadczenia jak trudno było znaleźć trzeciego muzyka do tria stroikowego, kiedy znaleźliśmy to on nie mógł wyjechać z kraju bo…. takie czasy były. To tylko trzy osoby! Ale uwarunkowania były twarde, musieliśmy polegać na wiedzy i umiejętnościach wykonawczych własnych nie chcieliśmy tracić czasu na doszkalanie tego trzeciego.
  Miał być podobny do nas pod każdym względem! Podobny!
  Jak ten problem przeniesiemy na państwo to okazuje się, że zarządzanie dużymi grupami pracowników jest zwyczajnie trudne. Większe zbiorowisko, większy problem w kierowaniu ludźmi. Trzeba przestrzegać reguł związanych z kompetencją, czyli ” Zasada Petera” non stop w użyciu.
  W chwili obecnej chyba osiągnięto masę krytyczną zaludnienia, która już nie podlega kontroli, bo jest to zwyczajnie niewykonalne.
  Dawne środki zamordyzmu (wojny, rewolucje) stają się nieskuteczne, stąd idea depopulacji.
  Nie jest istotna metoda zmniejszenia liczby ludzi na świecie, każda jest dobra,
  od biologii do wojny nuklearnej. Ofiary ludzkie nie mają znaczenia, tragedia zniszczenia obejmuje też wykonawców więc stosują zasadę Carpe Diem, a po nas choćby potop.
  Każdy liczy, że jakoś się przemyci do przyszłości i osiągnie względną Nirwanę.
  Może tak a może nie… życzę powodzenia wszystkim co nie tracą nadziei.
  Po dłuższym śledzeniu Internetu i czytaniu co popadnie, zastanawiałem się jak to jest możliwe, że w masie ludzkiej zaczynają dominować stworzenia (ludzkie?) wyprane z wszystkiego.. moralność, etyka, praworządność i tzw. empatia uległy niemal całkowitej degradacji. Oczywiście znajduje to odbicie w kulturze światowej, w jej przejawach obejmujących obecnie wszystko. Polecam powrót do lektury szkolnej.
  Kornel Makuszyński, ” O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC”
  Jest to książka dla dzieci… czy na pewno?
  Mieszkańcy miasta radośnie pozbywający się “garbów”. Nowy zarządca entuzjastycznie witany ma garb z przodu! I jego pierwszy edykt to wprowadzenie podatku od prostych pleców!
  Ja, stary nauczyciel mam problem z porozumieniem się z pokoleniem naszych dzieci, spadkobierców coraz gorszej edukacji.
  Tak naprawdę, ta degrengolada powszechnie widoczna, chyba nie stanowi już dla mnie problemu. Muszę się z tym godzić. Pewne procesy społeczno-historyczne są wynikiem ewolucji ludzkości jako całości i wpływ na nie małych grup ludzi czy jednostek jest znikomy, choć czasem bardzo skuteczny na określonym terenie.
  Problem został omówiony przystępnie przez Izaaka Asimova w powieści “Koniec Wieczności”
  Ktoś lub coś ma nas pod kontrolą?
  SF ? I co z tego.. Te wizje SF oparte na wiedzy ludzi wykształconych, realizują się błyskawicznie w bieżącej ścieżce czasu.
  Pozdrawiam

  • krnabrny1 says:

   Uwielbiam Pańskie wpisy Panie Adamie:-)

   Ale mam pytanie, załóżmy że tacy futuryści jak Asimov, Capek, Orwell czy Lem pisywali o przyszłości ludzi zupełnie inaczej.

   Gdyby pisywali o cywilizacji , która ma się rozwijać w kierunku rozwoju samoświadomości dla przykładu. Gdyby wyżej wymienieni nie byli żydami…. to świat był by jaki jest, czy też byłby inny dzisiaj?;-))))

 3. adamd says:

  Dobre pytanie….
  “Gdyby pisywali o cywilizacji , która ma się rozwijać w kierunku rozwoju samoświadomości dla przykładu. Gdyby wyżej wymienieni nie byli żydami…. to świat był by jaki jest, czy też byłby inny dzisiaj?;-))))”
  Drogi kolego… do grupy pisarzy SF należą też inni ludzie nie mający tej genetycznej przywary zwanej hagada. Istnieje też synonim zwany konfabulacją albo kłamstwo, czasem w zbożnym celu bo objawienie prawdy za wcześnie jest czasem nieszczęściem. Oo. Józef Bocheński w “Mądrościach świata tego” napisał – Nie kłam! jeśli nie musisz!
  Wyobraźnia to jest to, czego uczyłem od zawsze dzieci wchodzące w świat dźwięków.
  Jedną z metod panowania nad człowiekiem jest zabijanie wyobraźni ludzkiej przeprowadzane już od dzieciństwa. Oczywiście załatwiamy “problem” konfabulacji dziecięcej podsuwając im gotowe wzorce do zapamiętania.
  Niezastąpiony w tym był Walt Disney, jego wzorce opanowały świat dziecięcy.
  Zawsze byłem pełen zachwytu dla wszelkiej produkcji Disneyland’u, o muzyce nie wspominając, była i jest cudowna.
  Nagranie muzyki to jest konkret! W przeciwieństwie do produkcji (występu) na żywo, która ulatuje w kosmos w ułamku sekundy. Człowiek lubi wszystko co konkretne, przedmiot, książkę, obraz, rzeźbę.. jednym słowem wszystko co spełnia wszystkie kanony estetyki życia społecznego.
  Wpływ INFORMACJI !! na człowieka był i jest ogromny.
  Marzenia ludzkości… latający dywan, buty siedmiomilowe, stoliczek typu “nakryj się” to była SF powszechna w formie bajek, legend, opowiadań itp.
  To wpływało na każdego człowieka inspirując go do myślenia, jak to zrobić aby to zaistniało. Fantazja… i sposób jej realizacji!
  Tego uczymy dziecko rozpoczynające grę na jakimkolwiek instrumencie.
  Potem przychodzą ograniczenia w postaci matematyki i czasu w którym ta matematyka jest realizowana.
  Autorzy SF to nie tylko przedstawiciele plemienia wiecznych tułaczy stanowiący mniejszość w masie pisarzy tego gatunku jak też fantasy…
  Rzeczywistość tworzą wszelkie odmiany religii, tradycje kulturowe i wszystko co nazywamy dorobkiem ludzkości jako całość.
  Każda nacja ma swoich profetów o nieograniczonej wręcz wyobraźni którzy pod szyldem SF proponują obraz przyszłości, dobry, zły czy katastroficzny.
  Czy ma to wpływ na życie? Ma!
  Pozdrawiam
  ps.
  Polecam A.E. Van Vogt , “The Monster”
  Kim będziemy?

  • krnabrny1 says:

   Rozumiem zatem, że można by przeciągnąć pewną linię przyczynowo skutkową.
   Narazie, choćby na podstawie wyżej wymienionych.

   Karol Capek – wymyśla słowo ROBOT.
   Issac Asimov – Wymyśla PRAWA ROBOTÓW.
   LEM i Orwell – Wymyślają ŚWIAT ROBOTÓW.

   Ile nam się pojawia tutaj ciekawostek!

   Nie dość że wszyscy byli żydami.
   Nie dość, że wszyscy podawali się za nieżydów.
   Nie dość że wszyscy byli zatwardziałymi technokratami.
   Nie dość, że każdy z nich przedstawiał część większej CAŁOŚCI.
   Nie dość że pisali w zasadzie o tym samym, jakby byli jednym autorem.
   Nie dość że się nie znali osobiście.

   To na dodatek , dziwnym trafem WŁAŚNIE ONI, byli szczególnie popularyzowani i hołubieni w ówczesnych środowiskach WYDAWNICZYCH!

   Moje podstępne pytanie miało na celu nakierowanie Pana i czytelników na inne postrzeganie rzeczywistości.
   Nie będę jednak rozlewał tego na inne dziedziny , ponieważ jest to oczywiste.

   Konkretnie, jednak w tym przypadku, błędem jest postrzeganie tych ludzi jako WIZJONERÓW. Kogoś w rodzaju wróżek, które COKOLWIEK PRZEWIDZIAŁY.

   Tak nie jest. Te osoby po prostu WYPROJEKTOWAŁY PRZYSZŁĄ RZECZYWISTOŚĆ!

   Jedna osoba zwykle nie ma tyle mocy, wiele osób też nie ma takiej mocy.
   Ale wiele osób z dodatkową możliwością dotarcia do wielu odbiorców… MA JUŻ TAKĄ MOC!

   Bądźmy obiektywni. Pan Capek, co w nim takiego interesującego? Jest znany jako twórca pojęcia robot, ale jego proza jest dość cienka i wodnista.

   Issac Asimov – ten z kolei faktycznie wymyślił prawa robotów na obraz praw mojżeszowych, ale nie napisał nic wybiegającego specjalnie poza poziom mniej znanej literatury SF jego czasu.

   Stanisław Lem z kolei zdobył pierwsze “miejsce na liście “, przebojem. Po prostu nie miał wystarczającej konkurencji. I pewnie dlatego właśnie jego prace z perspektywy czasu są dość nędzne. Początek jego spuścizny to nic innego jak ukryta pochwała komunizmu. Coś w rodzaju “człowiek z marmuru w kosmosie”. Opowieści o heroiźmie i nieograniczonej ludzkiej mocy jaka jest mu dana tylko dzięki osiągnięciom technologii (przykład “Obłok magellana”). Jednak na warstwie ludzkiej te powieści są bardziej niż kiepskie. Jego próby napisania scen romansowych, dla przykładu w “Powrót z gwiazd” są tak naiwne, że aż śmieszne. Nie widzi się tego tylko z powodu odmienności świata jaki został przedstawiony.

   Też kiedyś interesowałem się tym gatunkiem i mam te punkty o których piszę odhaczone, natomiast nie ma sensu się rozpisywać dalej.

   Podsumowując. Patrząc na sprawę z perspektywy czasu wyraźnie widać, że wówczas był po prostu PROMOWANY KONKRETNY OBRAZ PRZYSZŁOŚCI!
   Jednocześnie, NIE BYŁY PROMOWANE inne obrazy przyszłości, które były SPRZECZNE, z założonym.

   Pisząc wielokrotnie o tym, że jesteśmy PROJEKTORAMI RZECZYWISTOŚCI, właśnie to miałem na myśli.

   Bardzo łatwo można się o tym przekonać właśnie z perspektywy dzisiejszego dnia. Wtedy kiedy ich iluzje rozpadają się, wyłażą wszelkie braki i niedoróbki, wszelkie głupie i żałosne zabiegi służące ukoloryzowaniu przyszłego świata, ale nie mające możliwości zaistnienia bez wyłączenia krytyki…… jak w filmach Disneya.

   Co miałem przekazać to przekazałem:-)))

 4. adamd says:

  No i stało się…
  Ludziki zmieniają się w każdym pokoleniu… pytanie?
  Dlaczego i w co się zmieniają?.
  Co stanowi przyczynę tych widocznych już zmian?
  Kto i od jak dawna wpływał na myślenie ludzików?
  Kto wpływał na mózgi ludzików sugerując istnienie światów równoległych?
  Kto utwierdzał ludziki w wierze w istoty “nadprzyrodzone” cokolwiek to znaczy?
  Kto planował przyszłość realnego świata od zawsze i osiągnęliśmy to co nas otacza?
  Pytania, pytania…
  Np.
  Kto u diabła wymyślił, że istnieje kilkadziesiąt(!!) płci.. ?
  Jakaś odpowiedź istnieje w grach komputerowych..
  Gracz nie może utożsamiać się z istotą w którą się wcielił i już wiadomo…
  Nowy (dla mnie) portal w języku polskim, który podejmuje próby wyklarowania tego co nas otacza.
  https://www.researchgate.net/profile/Krzysztof-Maj/publication/330761151_Narracje_fantastyczne/links/5c5301f1458515a4c74d41b6/Narracje-fantastyczne.pdf
  Warto pobrać pdf i poczytać…. SF?
  Czy to coś wyjaśnia… i tak i nie.

Wypowiedz się