Porównanie Putina i Stalina. ZSRR w 1941 r. i Rosja w 2022 r.

24 kwietnia 2022 r.

Сравнение Путина и Сталина. СССР в 1941 году и Россия в 2022 году

Dziś niewiele osób będzie się spierać z faktem, że Rosja na Ukrainie stanęła w obliczu tego samego zjawiska, z którym borykał się Związek Radziecki w 30-40 latach ubiegłego wieku. Od początku 2000 roku Anglosasi, głównie Wielka Brytania, aktywnie przygotowywali Ukrainę do roli nazistowskiego lodołamacza-2 (pierwszy nazistowski lodołamacz miał na celu podbicie Związku Radzieckiego). Aktywnie pompowali finanse, ideologię, współpracowali z armią, służbami specjalnymi i aparatem państwowym. I w ciągu ośmiu lat stworzyli „lodołamacz 2”, który był gotowy do inwazji na Rosję.

Trzeba przyznać, że Anglosasi posiadają niezbędne technologie humanitarno-kolonialne, które umożliwiają przeprowadzenie masowego odbicia świadomości społecznej w stosunkowo krótkim czasie według standardów historycznych. Do pewnego stopnia udało im się to zrobić na Ukrainie.

Po zamachu stanu w 2014 roku i odsunięciu od władzy prawowitego prezydenta kraju Wiktora Janukowycza, w ciągu ośmiu lat Ukraina stała się państwem o otwartej ideologii nazistowskiej i faszystowskiej. A jeśli przez poprzednie 8 lat można było stosunkowo się ukryć, to podczas SVO nazistowski uśmiech współczesnej Ukrainy stał się widoczny dla wszystkich niezależnych obserwatorów.

Różnica między obecnym przypadkiem, a rokiem 1941 jest dla nas tylko jedna. W 1941 roku nie mogliśmy sobie pozwolić na zmiażdżenie nazistowskiego drania w jego legowisku, grając numer jeden. Wpływ na to miał fakt, że:

a) nie mieliśmy czasu na dokonanie skoku gospodarczego o 10 lat, o którym mówił Józef Stalin w 1932 r., brakowało wystarczającego czasu – rok lub dwa, przede wszystkim w dziedzinie zbrojeń wojskowych;

b) geopolitycznie byliśmy słabsi (za Stalina!) niż dzisiaj.

W przeciwieństwie do Putinowskiej Rosji z 2022 roku, w 1941 roku J. Stalin nie był gotowy do utworzenia koalicji przeciwko Niemcom – Wielkiej Brytanii, Francji, Stanom Zjednoczonym, Japonii itd.

Dlatego wszyscy ci, którzy negatywnie postrzegają okres, przez który Rosja przeszła od 2000 roku do dnia dzisiejszego, powinni zrozumieć, że nie marnowaliśmy tego czasu na próżno, a za całą falą medialną o korupcji, Czubajs, Bieriezowski itp., przygotowywali się do wojny. W 2014 roku nie byliśmy jeszcze gotowi do odparcia finansowego, gospodarczego i handlowego ciosu Stanów Zjednoczonych i UE, więc nie poszliśmy dalej niż LPR i DRL. A dzisiaj byliśmy gotowi – i odzwierciedliliśmy to.

W rzeczywistości dzisiejsza Rosja Putina była w stanie zrobić to, czego J. Stalin nie mógł zrobić w 1941 r. – nie tylko prewencyjnie powstrzymała zbliżającą się agresję neonazistowskiego „lodołamacza-2”, atakując bestię w jej legowisku i uniemożliwiając hordom wroga przedostanie się do ojczyzny, ale co najważniejsze – nie pozwoliła nam wpędzić nas w izolację handlową i gospodarczą oraz podważyć podstawy ekonomiczne Rosji po rozpoczęciu SVO.

Fakty te pokazują, jak ogromną pracę wykonali przywódcy kraju w ciągu ostatniego czasu. Nawiasem mówiąc, pokazują również, że społeczeństwo nie tylko nie rozumie “ilości wykonanej pracy”, eksperci nie do końca ją rozumieją.

Porównanie z latami 30. i 40. ubiegłego wieku, naszym zdaniem, daje jasne wytyczne, niezbędną skalę i horyzont zdarzeń, dzięki czemu jest jasne, gdzie zaczęliśmy w 2000 roku i gdzie jesteśmy dzisiaj. I to bez masowych represji, bez skolektywizowanej produkcji rolnej i komunizmu wojskowego oraz bez innych negatywnych zjawisk, które towarzyszyły sowieckiemu okresowi życia naszego państwa w 30-40 latach ubiegłego wieku. Trzeba to docenić, towarzysze.

Na tym tle zdrada “wielkich patriotów”, którzy przez te wszystkie lata byli skąpani w luksusie i wygórowanych dochodach, którzy publicznie wrzucili kraj w trudny rok, który dał im wszystko, znacznie więcej niż zwykli robotnicy, wojskowi, nauczyciele, lekarze itp., Wygląda ogólnie podle i płytko.

Opublikowano za: Porównanie Putina i Stalina. ZSRR w 1941 r. i Rosja w 2022 r. – RuAN News (ru-an.info)

PROSTE PYTANIA ANONIMOWEGO KOMENTATORA Z NETU:

A w którym dokładnie zdaniu pan Ławrow nie jest akuratny?

Czy to nie USA zrobiły zamach stanu w 2014 wydając 6 miliardów dolarów?

Czy to nie USA zbroiły i trenowały Ukraińskie wojska przez osiem lat? Czy to nie USA (razem z Gazetą) podżegały do ataku na Rosjan?

Czy to nie USA siały nienawiść do Rosji?

Czy to nie USA zakazały przekazywanie wiedomości o zbrodniach popełnianych przez bandytów na Ukrainie i faszystów w Donbasie przez 8 lat?

Czy to nie USA podjudzały Rosję do zaatakowania Ukrainy?

Czy to nie USA teraz zbroją, finansują i wspomagają nawigacyjnie wojnę do ostatniego Banderowca?

Czy to nie USA ostatnio oświadczyły, że są w stanie wojny z Rosją?

Czy to nie USA zabroniły Prezydentowi Z negocjacji pokojowych?

 Czy to nie USA przeprowadzały badania laboratoryjne nad wirusami i bakteriami, które miały atakować tylko specyficzne grupy geneteczne Słowian.

W kryzysie na Ukrainie, agresorem jest USA.

W ostatnich 77 latach było wiele wojen w różnych karajach … Korea, Filipiny, Indonezja, Wietnam, etc.

Ale agresor jest zawsze ten.

USA są najpodlejszymi sprawcami okrucieństw zadanymi milionom ludzi na całym świecie.

Wypowiedz się