Ta celowo zainscenizowana pożoga między Palestyńczykami a Izraelem jest kolejną, zaprojektowaną przez Power Elite, próbą odwrócenia uwagi i III wojny światowej.

All Hell Breaks Loose: Hamas wystrzelił 130 rakiet w Tel Awiwie, Izrael zawala 13-piętrowy budynek w Gazie

ZeroHedge.com

aktualizacja (15:03):  W ostatnich godzinach nastąpiła ogromna eskalacja, gdy Hamas i Islamski Dżihad wyzwoliły  falę i falę rakiet na środkowy Izrael, celując w Tel Awiw .

Hamas ogłosił, że   przed chwilą wystrzelił 130 rakiet na Tel Awiw i środkowy Izrael za pośrednictwem swoich kanałów telewizyjnych. Chociaż nie jest jasne, czy jest to przesadzone, rakiety wydają się lądować w całym Izraelu, a wiele z nich prześlizguje się przez obronę przeciwlotniczą Żelaznej Kopuły.

Nastąpiło to po nalotach izraelskich, które zniszczyły  cały 13-piętrowy budynek mieszkalny , który zawalił się po wielu eksplozjach i bezpośrednich trafieniach.

Izraelskie media donoszą  o następujących

Według kanału 12 i  urzędnika UNRWA , przed strajkiem ludzie w budynku otrzymali kilka ostrzeżeń, w tym telefony i wiadomości, nakazujące im wyjść i wstępne uderzenie „w dach” – użycie małego pocisku do uderzenia w dach minimalne uszkodzenia, aby wszyscy w środku wyszli przed poważnym uderzeniem.

Wcześniej Hamas zagroził wystrzeleniem rakiet dalekiego zasięgu w Tel Awiwie, jeśli Izrael będzie kontynuował naloty na obszary mieszkalne. Kanał 12 mówi, że grupa najwyraźniej miała na myśli ten wieżowiec.

W całym Izraelu słychać syreny, a ludzie uciekają do schronów przeciwbombowych. Izrael przyznaje teraz, że niektóre rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy trafiły bezpośrednio w izraelskie obszary miejskie…

Wcześniej izraelski premier Netanjahu obiecał „zintensyfikować” ataki na Hamas, podczas gdy ONZ wzywa we wtorkowe oświadczenie do „powściągliwości”.

Pojawiają się doniesienia, że  główny międzynarodowy port lotniczy Izraela zawiesił cały przychodzący i wychodzący ruch lotniczy .

„Lotnisko Ben Gurion tymczasowo wstrzymało ruch lotniczy z powodu trwających zapór rakietowych na środkowy Izrael. Kanał 12 mówi, że ruch lotniczy jest przekierowywany na Cypr ”- pisze  The Times of Israel .

* * *

Podczas nocnych nalotów izraelskich na Gazę  zginęło co najmniej 24 Palestyńczyków, w tym dziewięcioro dzieci , mówią przedstawiciele służby zdrowia w Gazie, podczas gdy izraelskie wojsko twierdzi, że 15 spośród zabitych to bojownicy. Siły powietrzne Izraela przeprowadziły  ataki w około  130 miejscach w  całej Strefie Gazy w ramach operacji, która nie ustała do wtorku.

Jerusalem Post  odnotowuje, że   od zachodu słońca w poniedziałek wystrzelono ponad 300 rakiet ze Strefy Gazy w kierunku Izraela,  raniąc co najmniej 31 izraelskich cywilów , w tym kilka bezpośrednich trafień w obszary mieszkalne, w tym budynek mieszkalny. Izrael otworzył schrony przeciwbombowe na południu i w większych miastach. Później we wtorek (czasu lokalnego)  AFP donosi,  że pożar rakiety w Gazie  zabił dwie kobiety w południowym Izraelu .

Nowa runda strajków w Gazie, via Getty Images

Ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy rozpoczął się po tym, jak przywódcy Hamasu zażądali od izraelskiej policji opuszczenia kompleksu meczetu Al-Aksa oraz po nocy zamieszek i zaciętych starć w punktach kontroli bezpieczeństwa, w których uczestniczyły tysiące skrajnie prawicowej młodzieży izraelskich osadników. roiło się od otoczonego murami starego miasta w kontrowersyjnej paradzie z okazji Dnia Jerozolimy. Po poniedziałkowych wydarzeniach w Jerozolimie około 300 Palestyńczyków zostało rannych, a wielu zostało aresztowanych.

Izraelskie naloty weszły teraz w drugi dzień i spodziewają się, że będą  kontynuowane .

Izraelski budynek mieszkalny trafiony rakietą wystrzeloną ze Strefy Gazy w Aszkelonie 11 maja 2021 r. Times of Israel / Flash90

„We wtorek, około południa, Palestyńczycy powiedzieli, że IDF uderzyła w mieszkanie w ośmiopiętrowym budynku w dzielnicy Rimal w Gazie, zabijając dwóch starszych palestyńskich dowódców Islamskiego Dżihadu i śmiertelnie raniąc brata  Baha abu Al-Aty,  który zginął w ukierunkowana operacja IDF 2019 ”,   zauważa The Jerusalem Post .

Z tego miejsca sytuacja tylko się pogorszy, biorąc pod uwagę, że Tel Awiw ogłosił  rozszerzenie kampanii wojskowej .

Minister obrony Benny Gantz zatwierdził  mobilizację 5000 żołnierzy rezerwy w celu wzmocnienia granicy ze Strefą Gazy  – aw przeszłości takie rozmieszczenie miało miejsce przed kampanią lądową – jednak izraelscy przywódcy często próbują tego uniknąć, biorąc pod uwagę ogromne ryzyko ich żołnierzy i wysoką śmiertelność myto.

Dodatkowe bataliony IDF zostały również wysłane na Zachodni Brzeg w obawie przed szerszym powstaniem palestyńskim, podobnym do poprzednich historycznych  intifad .

W międzyczasie izraelski premier Benjamin Netanjahu – który akurat walczy o swoją polityczną przyszłość po tym, jak w zeszłym miesiącu nie udało mu się zebrać rządzącej koalicji – stwierdził, że walki „będą trwały przez jakiś czas”.

Lokalne filmy medialne pokazują, że wiele rakiet ze Strefy Gazy przedostaje się przez izraelską obronę przeciwlotniczą Żelaznej Kopuły…

Rzecznik Izraela potwierdził również, że izraelskie ataki są  jedynie „na wczesnym etapie” .

* * *

Tymczasem w Departamencie Stanu w poniedziałek…

___
https://www.zerohedge.com/geopolitical/israel-pounds-gaza-overnight-death-toll-soars-says-anti-hamas-operation-early-stages

Krwawe czyny Izraela w Jerozolimie kalają Ziemię Świętą

TALLHA ABDULRAZAQ
TRT Świat

Karząca przemoc wymierzona przez Izraelczyków ujawniła oszukańcze Porozumienia Abrahama i przypomnienie, że Liga Arabska jest nie do odkupienia.

Nie tak dawno temu wiele państw arabskich, ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi na czele, ogłosiło, że normalizuje więzi z Państwem Izrael w ramach tak zwanych  Porozumień Abrahama .

Częściowo uzasadniali to fakt, że nawiązując stosunki z Tel Awiwem, państwa arabskie byłyby w stanie wywrzeć presję dyplomatyczną, aby powstrzymać bardziej brutalne ekscesy państwa żydowskiego wobec jego rdzennych mieszkańców arabskich.

Jeśli istnieje jedna pozytywna strona w straszliwej przemocy, jaką obecnie wymierzają izraelskie siły bezpieczeństwa przeciwko pokojowym wyznawcom w Świętym Sanktuarium Meczetu Al-Aksa, a także przeciwko mieszkańcom Wschodniej Jerozolimy, to sygnatariusze Układy Abrahama zostały ujawnione.

Kłamstwo Porozumień Abrahama

Nawet użycie imienia „Abraham” na określenie wspólnego duchowego dziedzictwa Izraela i jego nowych arabskich przyjaciół za pośrednictwem Proroka Ibrahima jest zniewagą. Jej celem jest zapewnienie religijnej płaszczyzny legitymizacji tego, co zasadniczo jest normalizacją ucisku i przemocy wobec narodu palestyńskiego, działaniom zdecydowanie bezbożnym.

Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni władze izraelskie próbowały  wysiedlić i eksmitować palestyńskich mieszkańców  dzielnicy Szejka Jarrah w Jerozolimie i w ciągu ostatnich kilku dni przypuściły atak, używając uzbrojonej i opancerzonej policji, na tysiące wyznawców kultowego meczetu Aqsa. trzecie najświętsze miejsce w islamie.

Te  ataki na meczet  wystąpił podczas islamskiego świętego miesiąca ramadan, i na to, co uważa się za wielu muzułmanów za najświętszą noc od tego miesiąca, Laylat ul Qadr dalsze punctuating mit połączenia „Abraham” reklamowany przez Izrael i jego Arabscy ​​sojusznicy.

W jednym szczególnie bezwstydnym incydencie żydowski osadnik powiedział palestyńskiej kobiecie w Sheikh Jarrah, gdy zabierał ją z jej domu i życia: „Jeśli ja nie ukradnę twojego domu, ktoś inny go ukradnie”. To  bandytyzm z nagą twarzą  jest dokładnie tym rodzajem kultury, którą państwo izraelskie promuje wśród swoich żydowskich osadników i tworzy atmosferę rywalizacji, aby zobaczyć, kto może ukraść większość ziemi rdzennej ludności.

Jednak prawdziwy wstyd nie leży po stronie Izraelczyków. Władze izraelskie nigdy nie wstydziły się pokazywać światu brzydkiej twarzy syjonistycznego kolonializmu i często zachowywały się z całkowitym lekceważeniem prawa międzynarodowego i powszechnie rozumianych norm moralnych.

Lwia część wstydu spoczywa na arabskich władcach, którzy siedzą wygodnie i nie robią nic poza organizowaniem spotkań i deklaracjami w sprawie palestyńskiej.

Podczas gdy ludność arabska z pewnością wścieka się z powodu tego, co dzieje się w Jerozolimie – i przelanej krwi niewinnych przez państwo izraelskie, które kala Ziemię Świętą w jej niezaprzeczalnym złu – brak działań ich przywódców politycznych będzie służył jedynie podsycaniu niezadowolenia społecznego i wstrząsów jak Arabowie czują się nieustannie poniżani.

Bezczynność, a nawet uległość ich elit oraz bezkarność, z jaką zachowuje się Tel Awiw, wywłaszczając i mordując ich palestyńskich braci i siostry, są niewybaczalne.

Jaki jest sens Ligi Arabskiej?

Próbując zmobilizować arabskich przywódców politycznych, przywódcy palestyńscy zażądali zwołania  nadzwyczajnego szczytu Ligi Arabskiej . Spotkanie odbędzie się w tym tygodniu, aby omówić niedawne łamanie praw Palestyńczyków przez Izrael i eskalację przemocy wobec nich.

Jednak smutna rzeczywistość jest taka, że ​​Liga Arabska absolutnie nic nie zrobi.

Nawet jeśli damy arabskim władcom korzyść z wątpliwości i założymy, że naprawdę chcą pomóc Palestyńczykom, są oni zbyt przerażeni sprzeciwianiem się Izraelowi, by zrobić lub powiedzieć cokolwiek istotnego. Przyjrzą się temu, co stało się z byłym irackim dyktatorem Saddamem Husseinem, znanym ze  wspierania wielu palestyńskich frakcji , a nawet królem Faisalem Arabii Saudyjskiej przed nim, który został  ostatecznie zamordowany  niedługo po wywołaniu kryzysu naftowego w 1973 r. W odwecie na państwach, które wspierał Izrael w wojnie ramadanowej w tym samym roku.

Ich bezzębne potępienia będą postrzegane przez Izrael jedynie jako na równi z kursem i jako powrót do zwykłego modus operandi „potępiaj, ale współpracuj”, pomimo faktu, że ONZ stwierdziła, że ​​eksmisje szejka Jarraha mogą stanowić  zbrodnie wojenne .

W rzeczywistości wszystkie bardziej znaczące działania dyplomatyczne mające na celu pociągnięcie Izraela do odpowiedzialności pochodzą spoza świata arabskiego, jeszcze bardziej delegitymizując arabskie reżimy, które domagają się opieki nad sprawą palestyńską.

Podczas gdy po latach napięć związanych z izraelskimi naruszeniami w Palestynie podejmowano próby przywrócenia więzi między dwoma krajami, Turcja skrytykowała działania Izraela w Jerozolimie, a prezydent Recep Tayyip Erdogan potępił Izrael jako „ okrutne państwo terrorystyczne ”.

Chociaż administracja Bidena odmawia potępienia Izraela, nie przeszkodziło to członkom Kongresu potępić izraelskie naruszenia, nawet jeśli powstrzymali się od używania takich terminów jak „okupacja” i „czystki etniczne”, aby opisać  surową rzeczywistość  tego, co się dzieje.

Jedyny wyjątek  to był przedstawiciel Betty McCollum, który powiedział: „Nie $ 1 z funduszy amerykańskich podatników powinny być wykorzystywane do łamania praw człowieka Palestyńczyków żyjących pod okupacją Izraela.”

Wszystko to służy temu, by zademonstrować, że Liga Arabska nie zrobiła niczego pożytecznego dla Palestyńczyków, a nawet nie działała zgodnie z aspiracjami ludności, nad którą rządzą. Dlatego nadszedł czas, aby przestać oczekiwać niczego od Ligi i zacząć zmuszać ich do hańby, na jaką zasługują, szukając rozwiązań gdzie indziej.

Zastrzeżenie: poglądy wyrażone przez autorów niekoniecznie odzwierciedlają opinie, punkty widzenia i politykę redakcyjną TRT World.

___
https://www.trtworld.com/opinion/israel-s-bloody-actions-in-jerusalem-defile-the-holy-land-46577

Comments

 1. krnabrny1 says:

  To już się wyjaśniło, kolejna fałszywa flaga. Niestety coraz wyraźniej widać nieskuteczność tych co mają mitomańską wyobraźnię i wydaje im się że są jakimiś pieprzonymi pasterzami:-)

  Ja osobiście już mam dość nieudolności i słabości tej całej pasterskiej hołoty, która nie potrafi od lat wywołać wojny. Ich indolencja w tej i wielu innych dziedzinach jest porażająca.

  Może być jednak odwrotnie, ich działania są jakie były, jednak to ludzie zaczęli widzieć co się dzieje, reagują prawidłowo i nie pozwalają sobie wierzyć w prowokacje.

  Uparci pasterze jednak, nadal wierzą niezwykle głęboko, że ich działania mogą być skuteczne. Nie dociera do nich, że fałszywa flaga to jak bomba atomowa. Jej użycie choćby raz powoduje że traci swoją siłę odstraszającą oraz siłę zaskoczenia.

  Nie można w nieskończoność używać fałszywych flag ponieważ przestają być skuteczne, wygląda jednak na to , że oprócz tego już niewiele im pozostało.

  Na zakończenie dopiszę jeszcze to samo co już napisałem na blogu sott.

  Jedni takie działania nazywają taktyką inni, na przykład psychiatrzy nazwali by takie działania SCHIZOFRENIĄ.

  Taka osoba, mówi sama do siebie, rozmawia sama ze sobą, gra sama ze sobą i walczy sama ze sobą, co zwykle kończy się śmiercią jednej ze stron, w tym przypadku całości bo obie strony są jednym.

  Sprawa już się bardziej wyjaśniła, zamieszczam artykuł gdzie Izraelczycy przyznają sie że była to manipulacja.

  https://www.sott.net/article/452758-Weaponizing-fake-news-IDF-misled-Western-media-about-Gaza-invasion-to-bait-a-deadly-trap-for-Hamas#comment366184
  _________________

  Bronisz fałszywych wiadomości? Siły zbrojne IDF wprowadziły w błąd zachodnie media co do „inwazji w Gazie”, aby zwabić śmiertelną pułapkę na Hamas
  Nebojsa Malic
  RT
  Sobota, 15 maja 2021 00:25 UTC
  © REUTERS / Baz Ratner

  Izraelskie wojska i czołgi w pobliżu granicy ze Strefą Gazy, ale nie w środku – jak błędnie podało wiele placówek, 14 maja 2021 r.
  Prasa izraelska zasugerowała, że ​​dziwnie sformułowane ogłoszenie IDF o wojskach lądowych w Gazie było zamierzone, co spowodowało, że główne media podawały fałszywe wiadomości – a bojownicy Hamasu udali się dokładnie tam, gdzie chce ich izraelskie wojsko.

  Krótko po północy w piątek Izraelskie Siły Obronne (IDF) napisały na Twitterze, że „wojska powietrzne i lądowe atakują obecnie Strefę Gazy”. To doprowadziło szereg gniazd – takich jak New York Times, w Wall Street Journal , AFP i NPR – zgłosić, że izraelscy żołnierze rzeczywiście wszedł palestyńskiego kontrolowanym terytorium, z których bojownicy Hamasu i Islamskiego Dżihadu została rozpoczynający rakiety nad w zeszłym tygodniu. Oto Washington Post, na przykład:

  Komentarz: Możesz zobaczyć niektóre raporty w czasie rzeczywistym tutaj: szefowie IDF zatwierdzą plany inwazji naziemnej w Gazie dzisiaj – rzecznik

  Jednak dwie godziny później IDF wydało „wyjaśnienie”: w Gazie nie było żadnych wojsk lądowych i nigdy ich nie było.

  Oficjalnie zamieszanie było spowodowane „wewnętrznymi nieporozumieniami” – powiedział w piątek dziennikarzom rzecznik IDF podpułkownik Jonathan Conricus. „Takie rzeczy mogą się czasami zdarzyć w trakcie złożonej operacji z wieloma ruchomymi częściami i przy niejasnym obrazie tego, co się dzieje” – powiedział. „Gdy tylko zrozumiałem, że mam błędne informacje, poinformowałem odpowiednie osoby o wyjaśnieniu”.

  Albo Heller , korespondent wojskowy izraelskiego kanału 13, twierdzi inaczej. „To była manipulacja. To była sprytna i skuteczna” – powiedział według AP. ”

  Według Hellera, doniesienia skłoniły bojowników Hamasu do skierowania się do podziemnych tuneli, które Izraelczycy nazywają „metrem”, skąd mieli nadzieję wyjść i przeprowadzić zasadzkę na najeźdźców. IDF użył 160 samolotów i artylerii do namierzania tuneli, bombardując je przez około 40 minut – i najwyraźniej zadając ciężkie straty bojownikom.

  Podczas telekonferencji z kilkoma punktami sprzedaży w piątek Conricus powiedział podobno, że nie było próby „oszukania kogokolwiek lub zmuszenia do napisania czegoś, co nie jest prawdą”, dodając, że „rozumie, że może to wyglądać inaczej ”.

  Przyznał, że IDF próbowało oszukać Hamas taktykami, takimi jak gromadzenie zbroi w pobliżu granicy z Gazą. „Grupą docelową” tego nie była prasa, ale „miejmy nadzieję, że martwi terroryści, którzy teraz leżą w tunelu” – powiedział.

  „To, co IDF chciały stworzyć, to sytuacja, w której zeszli do tuneli, abyśmy mogli ich zaatakować” – powiedział. Skręt? Jego cytat pochodzi z nieoficjalnej rozmowy, której nagranie uzyskał New York Times z innego źródła.

  Co ciekawe, sklepy, które oparły się na tweecie IDF dosłownie – a nie na Conricusie – nie wyciągały pochopnych wniosków, ale donosiły, że izraelskie czołgi i artyleria zaczęły uderzać w Gazę obok dronów i odrzutowców już używanych w konflikcie.

  Na przykład Paula Slier z RT poinformowała, że ​​jednostki artyleryjskie izraelskiej Brygady Golani „strzelały do ​​Gazy z granicy, ale nie przekroczyły jej”.

  Jednak dziennikarzom, którzy pytali Conricusa, powiedziano inaczej. Felicia Schwartz z Wall Street Journal napisała na Twitterze, że pułkownik powiedział jej bezpośrednio, że „w Gazie są wojska lądowe”, zanim to wycofał – dwie godziny później.

  Nie tylko zachodnie media przedstawiły tę historię w nieprawidłowy sposób. Judah Ari Gross z The Times of Israel powiedział, że „powiedziano mu jednoznacznie, że wojska izraelskie wkroczyły do ​​Strip, mimo że tak nie jest”.

  – Tak. Jak napisano w oświadczeniu: Rzeczywiście, siły lądowe atakują w Gazie. To znaczy, że są w Strefie – powiedział Gross, Conricus powiedział mu.

  Informacje o uzbrojeniu nie są nowością. „Wszystkie działania wojenne opierają się na oszustwie” – napisał starożytny chiński strateg Sun Tzu 2500 lat temu. W dzisiejszych czasach wojny „5G”, która jest głównie psychologiczna , fałszywe wiadomości mają na celu rozbrojenie przeciwnika psychicznie przed wystrzeleniem jakichkolwiek strzałów, aby upewnić się, że nie zaczną się od nich.

  Najwyraźniej tego rodzaju manipulacja mediami ma do odegrania rolę nawet po rozpoczęciu zdjęć. Jeśli IDF naprawdę celowo wprowadzony w błąd reporterów, krajowych i zagranicznych, o jego działalności w Strefie Gazy w celu oszukać Hamasu w pułapkę – jak twierdzi Heller i punktów jak Jerusalem Post Proponuję może się zdarzyć, że reporterzy Means War złapany na „kinetic” bitwy mam jeszcze jeden ból głowy, o który trzeba się martwić.

Wypowiedz się