Jak Mario Draghi zniszczył Włochy. Psychogram finansowy polityka jako głównego przestępcy

Georgi Alexandrov Stankov, 19 lutego 2021

www.stankovuniversallaw.com

Nominacja Mario Draghiego na nowego premiera Włoch jest największą zbrodnią popełnioną na narodzie włoskim. Po prostu dlatego, że ten człowiek jest największym zbrodniarzem Włoch – jest prawdziwym potworem, a jego jedyne miejsce to więzienie.

Poniżej wyjaśnię, jak Draghi zrujnował Włochy 30 lat temu, zanim został prezesem EBC i zniszczył gospodarki wszystkich krajów UE w latach 2011-2019 swoją lekkomyślną polityką finansową.

W ten sposób przedstawię również przegląd tego, jak skorumpowany i kruchy jest system bankowy UE i dlaczego upadnie w ciągu tego roku. Nikczemny gadzi Draghi znajduje się w centrum wszystkich finansowych machinacji ostatnich ponad 30 lat, które doprowadzą w tym roku do ruiny euro.

To on sam zniszczył gospodarkę swojego kraju, Włoch w 1992 roku.

Następnie został nagrodzony, że został prezesem EBC i kontynuował swoją lekkomyślną destrukcyjną politykę finansową na większą skalę. Odpowiadał za wprowadzenie pierwszego QE (luzowanie ilościowe) w 2012 r. w UE, następnie kontynuował NIRP (politykę ujemnych stóp procentowych), by ostatecznie w 2016 r. zastosować politykę „helikoptera” kosztem jedynych realnie oszczędzających w UE – Niemcy.

Końcową grą było zniszczenie gospodarek UE i niewypłacalność euro, zanim nowy reset z walutami cyfrowymi doprowadzi do NWO.

Mario Draghi jest głównym bohaterem wszystkich spisków zachodnich bankierów w Europie i na świecie, których celem jest finansowe zniewolenie ludzkości i ustanowienie światowej dyktatury. Celem jest i zawsze było zapobieganie wzniesieniu się planety i dużej części ludzkości do piątego wymiaru.

Ten plan ciemnych zawiódł już żałośnie, kiedy ten autor wezwał Planetary Ascension Team, PAT , w 2011 roku i zagwarantował wniebowstąpienie Ziemi i ludzkości dzięki pomyślnemu otwarciu dwóch głównych wrót 11.11.11 i 12.12.12 – 12.21.12, o którym ta witryna internetowa świadczy z pierwszej ręki.

*

2 czerwca 1992 roku Mario Draghi, ówczesny dyrektor generalny włoskiego ministerstwa finansów, odwiedził królewski jacht „Britannia”, aby spiskować z George’em Sorosem i całą grupą bankierów imperiów finansowych Rothschilda i Rockefellera z londyńskiego City i Wall Street przeciwko swojemu krajowi. Od tego czasu Draghi jest znany jako „ chłopiec Britannia ” i powinien być w więzieniu za spisek według włoskiego prawa, jak wyjaśnił Claudio Celani w niezwykłym wywiadzie dla największej niemieckiej gazety finansowej DWN (Deutsche Wirtschafts Nachrichten) opublikowanej 1 maja 2016 r .:

Endspiel: Euro könnte Ziel einer Attacke von Spekulanten werden

Tło jest następujące.

Zgodnie z planem kliki Bilderbergera, dotyczącym założenia NWO w Europie poprzez unię walutową, Włochy musiały przystąpić do unii euro za wszelką cenę. W tym czasie Włochy były w przeważającej mierze gospodarką socjalistyczną, a państwo włoskie posiadało około 60 do 70% wszystkich dużych korporacji. Lir został osłabiony w latach corocznych dostosowań wynagrodzeń pracowników do bardzo wysokich stóp inflacji w latach 70. i 80., zwanych także we Włoszech „scala mobile”, ale gospodarka była bardzo zdrowa.

Cabal osi AAA (Anglo-American-Assholes-Axis, znana również jako potrójna oś A) chciała osłabić włoską gospodarkę, która radziła sobie bardzo dobrze w tym socjalistycznym porządku, ponieważ obecnie komunistyczne Chiny prosperują pod rządami kontrolowanymi przez rynek kapitalistyczny.

Lata 90. to także początek neoliberalnego podejścia do klasycznej powojennej gospodarki kapitalistycznej opartej na austriackim modelu Nationalwirtschaft (szkoły wiedeńskiej), który miał na celu wydrążenie realnej gospodarki, poprzez stworzenie masowego systemu finansowego Ponziego ( bańki finansowe ), który jest całkowicie oddzielony od rzeczywistej produkcji przemysłowej.

To nowe podejście ekonomiczne zostało wprowadzone przez Clintonów po tym, jak Bill został prezydentem w 1993 roku i osiągnęło punkt kulminacyjny, kiedy  uchylił ustawodawstwo Glassa-Steagalla . To otworzyło wrota dla wszelkich możliwych oszustw dokonywanych przez wielkie banki Oriona, które osiągnęły szczyt podczas pierwszego wielkiego kryzysu finansowego w 2008 r. Po pęknięciu bańki hipotecznej.

Obecnie znajdujemy się w następstwie tego samego kryzysu, który określam jako  największy i najdłuższy kryzys wszechczasów. Skończy się to całkowitym zniszczeniem systemu monetarnego Oriona w tym roku, najprawdopodobniej rozpocznie się w maju i czerwcu.

Na „Britannii” spisek przeciwko Włochom został zaaranżowany przez najbardziej podstępnych banksters na tej planecie, takich jak Soros i tych z Wall Street i City of London, i był jednoosobowo realizowany przez włoskiego szefa przestępcę Mario Draghi, byłego prezesa EBC i na nowo – antykonstytucyjnie – mianowany (nie wybrany) premierem Włoch.

I wszyscy ci łajdacy byli w pełni chronieni przez brytyjską królową, jako wodza gadów na tej planecie, która zaoferowała swój jacht, gdzie knuto spisek przeciwko Włochom.

Żeby tylko wiedzieć, jakie łajdaki kontrolują światowe finanse i losy ludzkości.

Natychmiast po tym spisku międzynarodowych bankierów gadzich, Moody obniżył rating Włoch w tym samym dniu, w którym Guiliano Amato został nowym premierem w Rzymie. Z pełną wiedzą, pochodzącą od Draghiego, że Banca d’Italia rozpocznie się od obrony swojej waluty narodowej, Soros i inni bankierzy z dynastii rabusiów Rotszyldów i Rockefellerów rozpoczęli masowy atak spekulacyjny na lira

Po raz pierwszy na wielką skalę wykorzystali nowo wprowadzone instrumenty pochodne, jako dźwignię finansową, dzięki której około 50 milionów dolarów można było  przenieść do miliarda dolarów kapitału spekulacyjnego na rynkach walutowych. Włosi nie byli przygotowani na tego rodzaju podstępny atak i po spaleniu ponad 48 miliardów dolarów Banca d’Italia poddał się, a lira spadła o 30% .

Bardzo dobrze pamiętam tę dewaluację, ponieważ w tym czasie regularnie odwiedzałem Włochy i nagle kupowanie tam było tak tanie.

To sprawiło, że większość włoskich firm również była raczej tania i rozpoczęła się wielka wyprzedaż włoskiego przemysłu banksterom z osi AAA. Włochy mogły teraz nagle spełnić przestarzałe kryteria z Maastricht i zakwalifikować się do unii walutowej euro.

*

Ważne jest, aby poznać tę historię, jako ciągłe niszczenie wspólnej waluty UE przez Draghiego, jako prezesa EBC, którego celem było przede wszystkim uniemożliwienie Włochom opuszczenia waluty euro poprzez okradanie ogromnych rachunków oszczędnościowych obywateli Niemiec o wartości ponad 2 bilionów euro poprzez jego politykę ujemnych stóp procentowych. Spowodowało to rozdźwięk między Draghim, a niemieckim ministrem finansów Schauble w 2016 roku. Konflikt ten już wtedy pokazał, gdzie są największe pęknięcia w elewacji Oriona i jak doprowadzi to w tym roku do upadku europejskiego systemu bankowego.

W 2012 r., w obliczu głębokiego kryzysu bankowego UE, który nie został rozwiązany od 2008 r., a jedynie pogłębił i prawie zniszczył cały system finansowy UE, Mario Draghi oświadczył spektakularnie, że zrobi „wszystko, co trzeba”, aby utrzymać UE razem, co było już w tym czasie na skraju rozpadu.

Każdy, kto znał tragiczną sytuację systemu bankowego UE, potępił to jako blef. Z drugiej strony przywódcy EBC i UE złamali już wszystkie litery i akapity w traktacie z Maastricht i traktacie z Schengen (prawodawstwie, które tworzyło właściwą UE), stąd wydawało się, że nie ma większego znaczenia, jakie gigantyczne zbrodnie na obywatelach UE popełnił Draghi pełniąc przez wiele lat funkcję prezesa EBC.

Obietnica Draghiego dotycząca uratowania euro była tym samym BS, co Fed pod rządami Bernanke – przejęcia pełnej kontroli nad walutą euro, wbrew woli narodów i uruchomienia maszyny drukarskiej z pełną siłą. Draghi uosabia klasycznego „brigante” (rozbójnika, bandytę), który jest archetypem najbardziej nikczemnej postaci w literaturze włoskiej.

Dwa lata zajęło UE zebranie uzasadnienia, w jaki sposób byłoby dozwolone coś, co było całkowicie sprzeczne z traktatem z Maastricht dotyczącym stabilności finansowej, takie jak drukowanie pieniędzy z powietrza. Jak zwykle to Niemcy, ostateczny posiadacz sznurków sakiewek, dały „OK” po tym, jak Merkel i spółka zostały poddane ogromnej presji przez ich mrocznych mistrzów w Waszyngtonie i Brukseli.

Po otrzymaniu w 2012 r. zgody na QE, Draghi wydał biliony świeżo wydrukowanych euro, będąc prezesem EBC. Bilans EBC od tego czasu jest najlepiej chronioną tajemnicą po ogromnych programach LTRO i LTRO 2 Draghiego .

A co z tym osiągnął Draghi?

Dokonał zniszczenia europejskich rynków finansowych, tak jak nieodwracalnie zniszczył włoską gospodarkę w 1992 r., kiedy jako zdrajca samodzielnie pomógł dewaluacji liry w zbrodniczej konspiracji z międzynarodowymi rodzinami gadzich bankierów.

*

Łatwy pieniądz powinien idealnie pobudzić realną gospodarkę, a widoczną oznaką takiego pobudzenia jest wzrost inflacji. Tak mówi współczesna teoria makroekonomiczna, odkąd Keynes przedstawił swoją koncepcję antycyklicznej stymulacji gospodarki, którą chicagowscy chłopcy monetaryzmu wzbogacili dogmatem o kluczowej roli elastycznych stóp procentowych, którymi powinny manipulować banki centralne, aby kontrolować inflację i zapewnić bodziec gospodarczy (czytaj tutaj ).

Kiedy stopy procentowe są obniżane, tworzy się tani (łatwy) pieniądz, który stymuluje gospodarkę i zwiększa inflację. Podniesienie stóp procentowych prowadzi do napiętego (kosztownego) pieniądza i powoduje kurczenie się gospodarki, któremu towarzyszy deflacja. To właśnie głosiła kiedyś teoria monetaryzmu, zanim stała się przestarzała w obecnej fałszywej gospodarce i finansach opartych na bezwartościowych walutach fiducjarnych i wirtualnych bańkach finansowych .

Ponieważ gospodarka realna całkowicie odłączyła się od finansowego schematu Ponziego, który eksplodował od czasu uchylenia ustawy Glassa-Steagalla przez Clintona w 1999 r. Bez względu na manipulacje podjęte przez banki centralne w kolejnych latach, nie wpłynął on na gospodarkę realną, która przeżywa ostatnie bóle podczas obecnej blokady, pod koniec największego i najdłuższego kryzysu wszechczasów, zapoczatkowanego w 2008 roku.

Cztery cięcia w NIRP i pierwszy w historii program luzowania ilościowego narzucony jednostronnie przez Draghiego z całkowitym naruszeniem konstytucji UE, nie miały absolutnie żadnego wpływu na inflację. Ponieważ wszystkie te pieniądze zostały wydane na ratowanie dużych banków w UE, które zbankrutowały od 2008 r. i prawie upadły w 2012 r., jak przewidywałem już w 2010 r. Nie pozostały żadne pieniądze, które mogłyby pobudzić realną gospodarkę.

Tylko dlatego, że ta najwyższa planeta-matka nieustannie przesuwała się na wyższe poziomy częstotliwości z lepszym wynikiem w scenariuszu Czasu Końca, zbliżający się upadek finansowy i gospodarczy został odroczony, podczas gdy zdarzyło się to wiele razy na wszystkich niższych liniach czasu, które były oddzielone od tej najwyższej planety-matki poprzez przesunięcia międzywymiarowe i MPR (odwrócenie biegunów magnetycznych) w kolejnych latach.

*

Aby zrozumieć, dlaczego EBC nie miał zamiaru stymulować chwiejnej gospodarki UE, a jedynie ratować niewypłacalne banki i zapobiec ostatecznemu upadkowi zachodniego schematu finansowego Ponziego, należy pamiętać, że problemy strukturalne UE (słaba konkurencyjność śródziemnomorskich krajów członkowskich UE w porównaniu z Niemcami) to orzeszki ziemne w porównaniu z gigantycznymi problemami finansowymi systemu bankowego UE, który ma wielkość 46 bilionów euro i lewarowanie 26 do 1 .

Na tym poziomie dźwigni nawet 4% spadek wartości aktywów sprawia, że ​​cały system finansowy staje się niewypłacalny. 4% spadek o 46 bilionów euro oznacza 1,84 bln euro. Ogólny program QE EBC był mniej więcej taki sam w okresie drakońskiego panowania Draghiego w EBC w latach 2011-2019 

Jedyne, co EBC mógł zrobić pod rządami Draghiego, to wykupić obligacje UE w celu obniżenia rentowności w nadziei, że niewypłacalne banki faktycznie wykorzystają ten dar do delewarowania. Niestety, nie jest to ludzka natura, a banki nie były w stanie tego zrobić, ponieważ od krachu finansowego w 2008 r. tonęły w długach i nie miały kapitału do stracenia, aby poprawić swoje bilanse, zwłaszcza w przypadku utrzymujących się ujemnych stóp procentowych obligacji, gdzie do tej pory tylko tracili pieniądze. To jest złapanie 22 .

Im niższe były rentowności, tym więcej zadłużenia wyemitowały kraje UE. W Hiszpanii, Włoszech i innych krajach UE wskaźniki zadłużenia do PKB wzrosły prawie dwukrotnie od 2008 roku, a zwłaszcza od 2012 roku, kiedy rzekomo „zakończył się” kryzys finansowy z 2008 roku.

Jednak dług państwowy nie jest aktywem, ale problemem nakładającym się na już istniejące problemy z zadłużeniem i płynnością niewypłacalnych banków. W ten sposób Draghi pomógł stworzyć niewypłacalne banki, które nie mogą już liczyć na ratowanie niewypłacalnych krajów lub na bank centralny, który wyrzucił się z gry z ujemnymi stopami procentowymi.

To było błędne koło Draghiego, które stworzył z bezprecedensową zbrodniczą energią podczas swojej długiej prezydentury w EBC, które rozwikła się w tym roku i doprowadzi do upadku systemu monetarnego Oriona.

Konkluzja: programy stymulacyjne EBC, skierowane do gadziego kryminalisty Draghiego, mające na celu drukowanie pieniędzy z powietrza przez prawie dekadę – jak widzieliśmy to również w USA przez Fed, za którego przykładem poszedł EBC – nie zrobiły nic, by rozwiązać problemy strukturalne stojące przed gospodarkami europejskimi i ich systemem finansowym. Celowo! NWO może powstać tylko wtedy, gdy wszystkie gospodarki narodowe zostaną zniszczone, a ludzie zrujnowani.

Zbankrutowane kraje, takie jak Włochy, do dziś emitują obligacje, które zbankrutowane banki UE kupują i wykorzystują jako zabezpieczenie w celu zabezpieczenia swoich portfeli instrumentów pochodnych, których wartość wynosi setki bilionów euro. Jedynie Deutsche Bank ma 52 biliony dolarów instrumentów pochodnych, które stanowią ponad 20-krotność PKB Niemiec , najpotężniejszej gospodarki w Europie i czwartej co do wielkości na świecie. Takie instrumenty pochodne nie są zabezpieczone żadnymi aktywami rzeczowymi.

Wszystko, co Draghi i EBC zrobili w latach 2011-2019, to wsparcie tego gigantycznego rynku zabezpieczeń instrumentów pochodnych i umożliwienie bankom UE dalszego wyceniania tego długu na 100 centów za euro. Te „rozwiązania” są całkowitym oszustwem, tak jak  wartości wszystkich aktywów są absolutną fantazją . 

Ostatecznie  unijny system bankowy to gigantyczne 46 bilionów euro Lehman Brothers czekających na ogłoszenie upadłości w każdej chwili .

Biorąc pod uwagę wzajemne powiązania globalnego systemu bankowego, to nie tylko problem Europy, to problem globalny i najbardziej prawdopodobna przyczyna ostatecznej i nieodwracalnej  apoptozy finansowej całego schematu Oriona-Ponziego w 2021 roku.

*

Polityka NIRP prowadzona przez EBC przez Draghiego zdusiła w pierwszej kolejności włoskie banki i gospodarkę jego kraju. Jest to główna przyczyna ogromnej, chronicznej stopy bezrobocia we Włoszech, która zniszczyła tkankę ich społeczeństwa i spowodowała tyle bólu i surowości dla Włochów, że teraz muszą znosić Draghiego jako premiera.

To równoznaczne z „zrobieniem z grosza ogrodnika”, cytując niemieckie powiedzenie i kpinę z zubożałego Włocha. Zastanawiam się, dlaczego Włosi wciąż śpią, nie podnoszą wideł i nie wypędzają tej najgorszej rzymskiej kliki ze swojego kraju do Morza Śródziemnego lub do więzienia.

To wyjaśnia, dlaczego włoskie banki są bankami zombie, a cały system finansowy we Włoszech to jeden gigantyczny schemat Ponziego, który zdusił gospodarkę, zanim fałszywa epidemia koronawirusa ostatecznie zrujnowała ten kraj.

Teraz ten główny przestępca przewodniczy jako premier Włochom, aby zakończyć swoją wieloletnią zbrodnię jako gadzi i kabałowy bankier – ostateczne zniszczenie jego ojczyzny, o które nie może go mniej dbać. Rozpoczął tę zbrodnię w 1992 roku, kiedy zbankrutował włoską walutę narodową – lirę.

To kosmiczna ironia losu, że gadzi gangster Draghi wraca na miejsce zbrodni, aby w końcu zostać zdemaskowanym za to, co zrobił Włochom przez wiele dziesięcioleci, kiedy Zmiana nastąpi w nadchodzących tygodniach i wszystkie zbrodnie zostaną ujawnione tak, że Włochy mogą wyjść na światło dzienne . W ten sposób kurczaki wracają do domu na grzędę.

Rzeczywiście zdumiewające jest uważne śledzenie, jak światowy system finansowy i gospodarka zostały sfałszowane przez najbardziej ohydne jednostki, które wyprodukował ten gatunek ludzki, takie jak Rothschildowie, Rockefellerowie i ich sługusowie bankierzy, tacy jak Draghi, i pierwsze miejsce brytyjskiej królowej i jej rodziny jako pająk w sieci. W rzeczywistości wszystkie te okropne osoby nie są nawet ludźmi – są gadami, a tym samym najgorszą rasą w tym wszechświecie.

Żaden kraj i żadna osoba nie była bezpieczna przed globalnym spiskiem ciemnej kliki, dopóki PAT nie przejęła pełnej kontroli energetycznej nad tą planetą i nie rozpoczęła jej wniebowstąpienia. Widzimy teraz ostateczne rezultaty tego oczyszczenia z ciemnych śmieci o kosmicznych proporcjach, a nadchodzące wydarzenia po Przemianie będą spektakularne.

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Tutaj ciekawy artykuł który ilustruje zmiany zarówno energetycznie, jako przygotowanie do przyjęcia energii, jak i fizycznie, czyli manifestacja przebiegunowania Ziemi.

  https://www.sott.net/article/449180-This-February-to-the-20th-the-US-broke-9075-low-temperature-records-vs-just-the-982-for-warmth

  W lutym tego roku (do 20 lutego) Stany Zjednoczone pobiły 9075 rekordów niskich temperatur w porównaniu z 982 rekordami ciepła
  wtorek, 23 lutego 2021 19:29 UTC

  Inwazja na Arktykę, która niedawno ogarnęła Stany Zjednoczone, była naprawdę historyczna, a księgi rekordów to potwierdzają.

  Według przedstawicieli NOAA – którzy świadomie ignorują efekt miejskiej wyspy ciepła (UHI) – w lutym 2021 roku (do 20) odnotowano w całych Stanach Zjednoczonych 9075 dziennych rekordów minimalnej i maksymalnej zimnej temperatury. vs tylko 982 dla ciepła.

  Spośród nich 693 również zakwalifikowano jako nowe miesięczne najniższe poziomy.

  A spośród nich oszałamiające 198 było również nowymi, nigdy wcześniej nie widzianymi wzorcami – często w książkach rekordów sprzed ponad 150 lat.

  NOAA stwierdziło, że szczyt „zimnego pęknięcia” przypadł na okres między 14 a 16 lutego, w którym to czasie około 30% dostępnych witryn w USA ustanowiło rekordy zimnego maksimum, a około 20% ustanowiło rekordy zimnego minimum:

  Co najmniej 2400 wstępnych rekordów zimnych temperatur, w tym zimnych maksimów i minimów, zostało złamanych lub powiązanych w długoterminowych miejscach (dane z ponad 75 lat) od 12 do 16 lutego. Dane będą nadal napływać, więc będziemy Cię na bieżąco informować. Dowiedz się więcej tutaj: https://t.co/6uBMN2Qipg

  – Centrum prognoz pogody NWS (@NWSWPC) 18 lutego 2021 r

  Dotkliwość polarnego zimna była ekstremalna, nieoczekiwana i źle przygotowana – zachodni świat został poinstruowany, aby przygotowywał się na katastrofalne ocieplenie, które potrwa już 4 dekady:

  Rekordowe burze śnieżne i lodowe pozostawiają 5 milionów Amerykanów bez zasilania (i wciąż rośnie): „Sytuacja jest krytyczna”

  Każdy, kto mówi ci, że ekstremalne zimno jest częścią AGW, jest bezmyślnym papugującym głupcem, a historia już to udowodniła – to ich pokora musi ustąpić.

  Patrząc w przyszłość, wygląda na to, że na początku marca gromadzi się kolejna masa arktycznego powietrza

  _____________________

  A tutaj przyczyna tych zdarzeń, artykuły na ten temat dość szybko znikają, ale jest tłumaczenie na Polski nawet, sprzed kilku dni:

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niezwykla-anomalia-oceaniczna-odkryta-w-pradzie-zatokowym-jest-oznaka-globalnych-zmian

  Dodatkowo dochodzi oczywiście wzmożona aktywność wulkaniczna na całym świecie oraz niezwykle częste powodzie.

  https://www.sott.net/article/449200-Spectacular-Mount-Etna-eruption-stuns-volcano-enthusiasts

  Spektakularna erupcja Etny oszałamia miłośników wulkanów
  The Independent
  Wtorek, 23 lutego 2021 21:17 UTC
  Przepływ lawy na Etnę
  © REUTERS
  Duże strumienie gorącej lawy, gdy Etna, najbardziej aktywny wulkan w Europie, wkracza do akcji, jak widać z wioski Fornazzo
  Najbardziej aktywny wulkan w Europie wybucha od ponad tygodnia, tworząc spektakularne obrazy lawy, popiołu i skał wulkanicznych rozświetlających nocne niebo na Sycylii. Według włoskiego Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii, ostatnia erupcja

  Etny wygasła w nocy we wtorek rano.

  Widziano rzeki lawy wypływające z południowo-wschodniego krateru wulkanu, a chmury szczątków wznosiły się kilka kilometrów nad jego szczytem.

  Czerwono-pomarańczowy blask magmy zaowocował hipnotyzującymi fotografiami. Pobliskie lotnisko w Katanii zostało zmuszone do tymczasowego zamknięcia z powodu ilości popiołu wyrzucanego z Etny.

  Mieszkańcy miasta Pedara powiedzieli, że pewnego dnia w zeszłym tygodniu wyglądało na to, że padał deszcz kamieni, gdy miasto pokrywał gruby koc popiołu.

  https://twitter.com/i/status/1364120476168171521

  Wielu Sycylijczyków, widząc wulkan i ogromne chmury popiołu, zamieściło zdjęcia i filmy z tego zjawiska, opisując, że jest ono „majestatyczne” i „spektakularne”.

  Wulkanolog Boris Behncke z centrum obserwacyjnego Etny Narodowego Instytutu powiedział, że wulkan „dawał nam chwile napięcia” w ciągu ostatnich kilku nocy.

  Napisał na stronie internetowej instytutu, że ostateczna erupcja Etny nastąpiła w sposób, który „ci z nas, którzy pracowali w tej dziedzinie od dziesięcioleci, rzadko widzieli”.

  We wtorek napisał na Twitterze: „Czy nazwałam paroksyzm Etny z 20-21 lutego jako„ niesamowicie potężny? Cóż, jego następca w nocy z 22 na 23 lutego był DUŻO silniejszy ”.

  W osobnym tweecie zamieścił filmik w zwolnionym tempie z nocnej erupcji Etny, dodając: „Niezwykle wysokie (ponad 1500 m) fontanny lawy i spektakularny„ wachlarz fontann ”podczas gwałtownego paroksyzmu Etny w nocy z 22 na 23 lutego”.

 2. adamd says:

  quote:
  Psychogram: profil psychologiczny; wykres przedstawiający zespół wyników uzyskanych w badaniu testowym, odnoszących się do różnych cech badanego (na przykład tendencji do dominacji, konformizmu). Powstaje przez połączenie linią łamaną punktów w układzie współrzędnych oznaczających rezultat uzyskany w dziedzinie danej cechy”
  „Nowa wiedza” nowe słowa.. AI?
  Ciekawe jak wygląda „test” na stworzenie takiego „psychogramu” dla choćby rządzących w jakimś państwie?
  No i ten wykres(?) inny dla każdego człowieka na ziemi.
  Zaburzenia psychiczne istnieją w świecie zwierząt i ludzi w identycznym stopniu różnica jest w fakcie, że zwierzęta milczą i nie tworzą nowego słownictwa jak to czynią ludzie od zarania dziejów.
  Polecam, Andrzej Łobaczewski „Ponerologia Polityczna”
  ps
  Swoją drogą autor ww. tekstu powinien upublicznić własny psychogram.
  Bułgar… Wolna Europa… itd.

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   W zakresie tego co napisał w kwestii finansowo monetarnej, potwierdzamy, że to ma kompetentny sens, w tym w zakresie sprawstwa. Nie odnosimy się do innych kwestii…

  • krnabrny1 says:

   Panie Adamie drogi, no nie spodziewałem się takiej opinii u Pana!
   Nie kto inny jak Pan, napisał ostatnio że muzyka to matematyka.
   Uznał Pan zatem, że muzyka poddaje się wymiarowaniu matematycznemu.

   To samo zrobił Pan Łobaczewski z psychiką. Stwierdził, że można ją opisać przy pomocy matematyki.

   W zasadzie powinniście sobie podać ręce??:-))

 3. adamd says:

  Krnąbrny 1
  Psychologia jest drugą stroną dźwiękowego lustra, muzyk wykonawca na bieżąco
  „manipuluje” słuchaczem. Wysokiej klasy muzyk nolens volens jest psychologiem,
  bo to co wykonuje na instrumencie wpływa na słuchacza i jego reakcje odbiorcze.
  Gatunek muzyki nie ma znaczenia, zjawisko jest normą.
  Miałem i mam kontakt z psychologami i psychiatrami. Jest to wyjątkowa grupa ludzi którzy mając często problemy z własną osobowością wybierali ww. zawody.
  O dziwo, ludzie związani z każdą religią pełniący funkcję nauczycieli dla wiernych często z natury są obdarzeni talentami związanymi z psychiką ludzką i jej problemami.
  Jak to wykorzystują to inna bajka..
  A. Łobaczewski był w tej grupie której pilnie słuchałem.
  Podobnie Hubertus Mynarek, który poświęcił kilka minut na rozmowę ze mną.
  Nie traktowałem nigdy psychologii w kategoriach matematyczny, być może coś w tym jest. Prawdę mówiąc każdy człowiek jest inny i wstawianie jego osobowości w ramki matematyczne nie wydaje mi się słuszne. Problem najlepiej wyraża symbol
  Yin Yang czyli nic do końca nie jest czarne lub białe.
  Pozdrawiam

Wypowiedz się