Thierry Meyssan o izraelskim ataku na Bejrut

«Uderzenie zostało przeprowadzone dokładnie w miejscu wskazanym przez Benjamina Netanjahu podczas jego przemówienia w ONZ, wygłoszonego 27 września 2018 roku…»

Przy pomocy nowej broni, Izrael zniszczył Wschodni Bejrut.

Thierry Meyssan (tum. RAM)    6 sierpień 2020

W dniu 27 września 2018, na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Benjamin Netanjahu zwrócił uwagę na magazyn w porcie bejruckim – określając go jako magazyn broni Hezbollahu. 4 sierpnia 2020 roku, magazyn eksplodował.

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, wydał zgodę na atak przy użyciu nowej broni (która była wcześniej testowana przez okres 7 miesięcy w Syrii) na magazyn broni Hezbollahu. Nie jest wiadomo, czy zgodził się na to także wicepremier Izraela, Benny Gantz.

Uderzenie zostało przeprowadzone 4 sierpnia 2020, dokładnie w miejscu wskazanym przez Benjamina Netanjahu, podczas jego przemówienia w ONZ, wygłoszonego 27 września 2018 roku.

VIDEO: PM Netanyahu’s Remarks at the UN General Assembly – 2018

https://www.youtube.com/watch?v=B7ZPPaeMmmA

Remarks by Benjamin Netanyahu to the 73rd Session of the United Nations General Assembly by Benjamin Netanyahu (tekst)

https://www.voltairenet.org/article203166.html

Nie wiadomo, jakiej broni użyto. Jednakże już od stycznia 2020 roku owa broń była testowana w Syrii. Jest to rakieta z taktycznym elementem jądrowym w głowicy bojowej, który powoduje pojawienie się charakterystycznego dla broni jądrowej grzyba dymnego. Oczywiście nie jest to bomba atomowa w sensie strategicznym.

Izraelski test w Syrii

Broń, o której mowa, została przetestowana na równinie syryjskiej, a następnie na wodach Zatoki Perskiej – przeciwko irańskim statkom wojskowym.

Po raz pierwszy została ona wykorzystany w środowisku miejskim (Bejrut), tj. w środowisku specyficznym, które sprawiło, że podmuch oraz wibracje odbijały się od wody i gór. Wybuch nie zniszczył wyłącznie portu w Bejrucie, zabił także około 100 osób i poranił co najmniej 5 000. W dużej mierze zniszczył wschodnią część miasta (część zachodnia była w dużym stopniu chroniona przez silosy zbożowe).

Powyżej zamieszczone zdjęcia satelitarne pokazują zniszczenie magazynu Hezbollahu i części portu. 

W celu zatuszowania swej zbrodni i uwiarygodnienia pomysłu przypadkowej eksplozji zapasów nawozów – Izrael natychmiast uruchomił swoje sieci w międzynarodowych mass mediach. Jak to często bywa, wymianieni są fałszywi sprawcy, a międzynarodowa machina medialna powtarza to kłamstwo w kółko, pod nieobecność jakiegokolwiek dochodzenia. Podczas eksplozji pojawił się jednak grzyb dymny, co jest niezgodne z tezą o wybuchu nawozu.

Grzyb dymny zaobserwowany w Bejrucie nie ma nic wspólnego z tym, co mogłoby być wywołane przez konwencjonalny materiał wybuchowy.

Ani Syria, ani Iran nie poinformowały o użyciu owej broni, podobnie jak libańskie partie polityczne, które natychmiast porozumiały się między sobą, że nie wypowiedzą się na ten temat, aby nie demoralizować ludności Libanu.

Rozpoczęto dochodzenie nie w sprawie przyczyny eksplozji, lecz w sprawie odpowiedzialności personelu portu za przechowywanie nawozu, który rzekomo był odpowiedzialny za wybuch. Jednakże kłamstwo to wkrótce obróciło się przeciwko partiom politycznym, które ową wersję obmyśliły.

Na zrealizowanym w podczerwieni filmie, którego dokładnego pochodzenia nie znamy, wyraźnie widać, że w szóstej sekundzie pocisk uderza w magazyn.

VIDEO: Film nakręcony kamerą laserową

https://www.youtube.com/watch?v=rbzLStPW3QY

Tutaj widać znacznie lepiej:

https://gloria.tv/post/KVhQuYKxbt6Z4CXfGskPvxajU

Trybunał ONZ ds. Libanu, który miał wydać werdykt w sprawie zabójstwa byłego premiera Rafic’a Hariri’ego – dokonanego w roku 2005 – podjął decyzję o odroczeniu jego publikacji o kilka dni.

Także w owym przypadku (zabójstwo Hariri’ego), wybuch pick-upa zamaskował wystrzelenie pocisku z nowej broni, jak obecnie wybuch azotanu ukrył wystrzelenie pocisku z jeszcze innej nowej broni.

https://en.wikipedia.org/wiki/Special_Tribunal_for_Lebanon

https://en.wikipedia.org/wiki/Rafic_Hariri

Pięć lat później, w jednym z rosyjskich czasopism, ujawniłem jak zginął Rafic Hariri, a Hezbollah opublikował video potwierdzające udział Izraela w mordzie.

Révélations sur l’assassinat de Rafiq Hariri

https://www.voltairenet.org/article167550.html

Należy zauważyć, że zabójstwo z roku 2005 było wymierzone w byłego premiera sunnickiego i że atak w roku 2020 nie jest wymierzony w szyicki Hezbollah, ale w cały ruch oporu w Libanie.

Tym razem kilka ambasad przeprowadziło dochodzenia, wraz z pobraniem próbek ziarna oraz filtrów powietrza z karetek pogotowia, które natychmiast udały się na miejsce zdarzenia. Są one już badane w ich krajach. 

Załącznik – Video

https://www.voltairenet.org/IMG/mp4/Syrie.mp4

Na podstawie:

Israël détruit Beyrouth-Est avec une arme nouvelle

https://www.voltairenet.org/article210672.html

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

Wybrane komentarze

ODTAJNIENIE powodów całkowitej blokady Włoch

Koronawirus, Komitet Naukowo-Techniczny chciał działań zróżnicowanych, ale Conte zadecydował o zamknięciu całych Włoch

https://www.repubblica.it/cronaca/2020/08/06/news/coronavirus_online_gli_atti_desecretati_del_cts_5_verbali_per_oltre_200_pagine-263901106/

RAM 07.08.2020 00:50:47

Grzyb nad Bejrutem. Taktyczna broń jądrowa? Kto winien??

Prawdopodobne użycie taktycznej broni jądrowej. Potwierdzone zwiększenie promieniowania na obszarze miasta. Jedna trzecia Bejrutu w ruinie. Mnóstwo ofiar. Saletra nie może wybuchnąć sama, potrzebny jest detonator, bomba. Dostępne w necie wideo dronów i samolotów zarejestrowanych na miejscu tuż przed wybuchem sugerują izraelskie uczestnictwo w tej zbrodni. Trump, najlepszy przyjaciel Izraela oświadcza: na Liban zrzucono bombę! Trump wie, że to nie izraelska bomba, bo jaki jest interes Izraela w tym zamachu? Żaden. Rosyjski analityk geopolityczny prof. Igor Panarin uważa, że jest to atak globalistów, skierowany przeciwko Trumpowi i Izraelowi, wykonany rękami MI6 i brytyjskich środków militarnych, które mają taktyczna broń jądrową i bazę lotnicza na Cyprze, 250 kilometrów od Bejrutu w celu pokrzyżowania bliskowschodnich planów Trumpa i Netahiahu.

https://www.youtube.com/watch?v=0leUDziAMPU

ewinia 07.08.2020 08:37:13

Autor

Żydzi nigdy nie odpuszczają.

Pamiętacie zamach na olimpiadzie w 1972 roku w Monachium, gdzie terroryści zabili 17-tu sportowców z Izraela.

MOSAD, wyłapał wszystkich terrorystów, którzy zabili sportowców z Izraela i ich wszystkich zlikwidował.

A z Libanem mieli wiele zatargów i spraw nie załatwionych.

Pyra z Wildy 07.08.2020 09:53:08

Petycja Brazylijczyków, by wypędzić żyda Sorosa z życia kraju

https://www.antiglobalismo.com/en

RAM 07.08.2020 12:56:19

“Zniszczyć Liban, po to, by go uratować” – raport sprzed 2 miesięcy

Carnegie Middle East Center zwraca uwagę na raport opublikowany przez Congressional Republican Study Committee (RSC), zatytułowany Strengthening America & Countering global threats, w którym praktycznie rzecz biorąc, zaleca się zniszczenie Libanu

https://carnegie-mec.org/diwan/82051
https://www.docdroid.net/8KkgsyQ/rsc-nsfa-task-force-report-members-1-pdf#page=6

RAM 07.08.2020 21:49:26

Trump Warns: „To może być ostatni raz, kiedy mnie widzicie przez jakiś czas. Mam mnóstwo wrogów.”

„Mam wielu wrogów. To może być ostatni raz na jakiś czas, kiedy mnie widzicie. Mam wielu bardzo, bardzo bogatych wrogów, którzy nie są zadowoleni z tego, co robię, ale zdaję sobie sprawę, że mamy tylko jedną szansę by to zrobić i żaden inny prezydent nie zrobi tego, co ja”.

Trump Warns: „To może być ostatni raz, kiedy mnie widzicie przez jakiś czas. Mam mnóstwo wrogów.”

https://www.youtube.com/watch?v=z3lrIDxmzns&feature=youtu.be

RAM 07.08.2020 22:19:54

Correction et précisions

https://www.voltairenet.org/article210676.html

RAM 08.08.2020 00:20:25

YT usunął VIDEO!

Pozostało to, które znajduje się na stronie gloria.tv

RAM 08.08.2020 00:28:36

Uwaga: Tłumaczenie opublikowane powyżej odpowiada pierwotnej wersji artykułu!

Po usunięciu VIDEO z YT przez panią Susan Wójcicki, Meyssan przeredagował nieco tekst…

Jednocześnie, strona zamieściła sprostowanie, którego treść znajduje się pod linkiem powyżej…

RAM 08.08.2020 00:41:27

Opublikowano za: https://ram.neon24.pl/post/156862,thierry-meyssan-o-izraelskim-ataku-na-bejrut

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Sprawa się jeszcze zagęszcza, oto mem jaki znalazłem.
  Podpis brzmi. „Wszystkie te rzeczy wydarzyły się w ciągu 24 godzin.”

  https://i1.wp.com/aim4truth.org/wp-content/uploads/2020/08/explosions.jpg

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Jackowski to przewidywał i nie mylił się…

   • krnabrny1 says:

    Tutaj w zasadzie sytuacja jest banalnie prosta, nie ma co przewidywać nawet.
    Opisywałem Wam ostatnio jak działa duet USA i Izrael i pisałem również że USA coraz mniej chętnie gra w tą grę.

    Sprawa z Bejrutem wygląda dokładnie taj jak z Solejmanim, „ktoś” rozwala głównego dowódcę Iranu i…przyznaje się USA.

    W tym przypadku tem sam „ktoś” wysadza pół Bejrutu ,a przyznać powinny się… USA!.

    Ale i tutaj coś poszło nie tak. Nie tak poszło to, że Trump postawił veto i powiedział że tego nie zrobi. Dlatego oni są tacy wściekli na niego.
    Niestety nie może się do tego przyznać nikt inny jak Prezydent, nawet najwyższy generał w USA, wynika to z faktu że wówczas Trump powiedział by że nic o tym nie wiedział i wina spadła by na wojsko… co było by szczególnie niekorzystne.

    Gdyby jednak gra udała się, to Trump znów przyznał by się do winy, że zrobili to Amerykanie, dzięki temu nienawiść Arabów skierowała by się w stronę USA i kto wie może nawet sprzymierzyli by się w tym temacie z Izraelem czego szczególnie dziś potrzeba mu jak wody!

    Trzeba pamiętać że Bejrut to szczególne miejsce, tam Amerykanie bawią się w wojnę chyba od początku lat 70 przynajmniej, nienawiść Arabów do Jankesów jest jak najbardziej uzasadniona.

    Z racji jednak że to nie wyszło, w zastępstwie pojechał tam Pan „Micron”, żeby jakoś ratować sytuację i ugrać cokolwiek.

    To jest cała tajemnica tego zdarzenia. To że Pan Trump nie przyznał się spowodowało niestety to że niektórzy przypomnieli sobie mapki jakie przedstawiał Pan Netanyahu w ONZ no i skojarzyli fakty.

    Niestety nie tak miało wyglądać to skojarzenie.

    Teraz sytuacja jest taka że Pan Micron stara się ratować sytuację i wskazywać któż to mógł zrobić, jednak Arabi już nie nabiorą się na tą grę, za dużo razy ją powtarzano…..i zorientują się kim był ów „ktoś”.

    Naprawdę, czuję współczucie dla Pana Netanyahu, ale i dla Żydów którzy nie za bardzo się orientują co jest grane, przynajmniej Ci zwyczajni z ulicy, których komentarze można przeczytać w internecie.
    Chociaż sukcesem jest to że budzą się z propagandowego otumanienia ponieważ protesty nie ustają w Izraelu, a rząd używa przeciwko protestującym zwiększoną ilość testów na COVID aż do 60 tysięcy.

 2. krnabrny1 says:

  Mamy już odpowiedź Bejrutu.
  Niestety nie zdążyłem zapisać linku, artykuł szybko zniknął w kazamatach Jerusalem Post. W każdym razie kilka rakiet spadło do morza u wybrzeży Izraela.

  To jasny sygnał od Arabów. „Wiemy kto spowodował wybuch w Bejrucie, ale nie poddamy się takiej prowokacji.”

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Dziękujemy za świetne komentarze obrazujące co się dzieje w świecie i jak należy to rozumieć…

   • krnabrny1 says:

    Ja w zasadzie nie interesuję się polityką. Kiedyś była to dla mnie czarna magia, nie rozumiałem tego. Kiedy jednak zrozumiałem to przeraziłem się.

    Moje przerażenie wynikało z faktu że wszystkie te działania są IDENTYCZNE. Schematy postępowań, intrygi, taktyki i strategie różnią się od siebie pozornie, na wierzchniej warstwie, bo oni dbają aby to inaczej zawsze wyglądało, zmieniają się aktorzy…jak na barokowych obrazach.

    Jednak głębiej WSZYSTKO JESt TYM SAMYM DZIAŁANIEM OD SETEK ALBO TYSIĘCY LAT! ….to było przerażające.

    Niestety polityka jest bardziej przewidywalna niż gówno w klozecie, kolokwialnie to ujmę. Podobnie zresztą odnosi się to do tych którzy to wszystko finansują…Ci ludzie nie mają za grosz wyobraźni, oni są jak konie z klapkami na oczach, widzą tylko swój plan dopracowują go w szczegółach, starają się nawet przewidzieć nieprzewidywalne…ale działa to tak samo jak u przytoczonego tutaj konia, klapki zasłaniają obraz.

    W zasadzie wszystko to jest niezwykle monotonne i po prostu głupie.

    Nawiązując do obecnego tematu. W zasadzie opcji może być wiele ale koniec jest już znany. W tej chwili Pan Netanyahu jest już ugotowany.

    W zasadzie można by zabić Pana Trumpa ale to nie ma większego sensu, ponieważ zrobi się afera, a wybory i tak niedaleko, a Pan Netanyahu potrzebuje czegoś TERAZ, a nie za kilka miesięcy. Ponieważ właśnie teraz gotuje mu się ziemia pod stopami, wszystko się zebrało, oskarżenia o korupcję, niezadowolenie społeczne z powodu i jego i jego polityki COVID, niezadowolenie świata Arabskiego, odmowa współpracy przez Pana Trumpa. Pan Netanyahu jest w opłakanej sytuacji.

    Jego sytuacja jest na tyle zła że przewiduję iż następna bomba może wybuchnąć w Izraelu! Tyle że nie zrobi tego nikt z zewnątrz…zrobi to MOSAD albo inne służby Izraelskie.

    Wynika to z faktu że zarówno skorumpowany premier jak i sam Izrael nie ma już innego ruchu do wykonania. Próbowali wielokrotnie sprowokować działania militarne to tu to tam, ale im już to nie wychodzi, jedyną możliwą opcją jest wykonanie egzekucji na sobie i oskarżenie kogo im się będzie podobało.

    To wszystko jest banalnie proste tylko że zawiłe w detalach.

 3. krnabrny1 says:

  Dla poszerzenia świadomości proponuje mały eksperyment.
  Kiedyś redakcja KIP stwierdziła że zna wywiady z Dr. Nerudą związane z WingMakers.
  Tak zwaną Rasą Centralną.

  Zobaczcie teraz świat i co się z nim dzieje.

  Jak to zrobicie przeczytajcie te kilka cytatów z 5 wywiadu, udzielonego w 1998 roku, a ujawnionego w 2014 roku.

  „Sara: „Czy będziemy chodzącymi celami kiedy informacje te zostaną opublikowane? Chodzi mi o to, czy Anu zdecyduje się nas zdjąć jeśli te informacje wypłyną?”

  Dr Neruda: „Uwierz mi, że przeprowadziłem wnikliwe badania w tej sprawie. Istnieje jakieś ryzyko. W jakim stopniu, nie wiem. WingMakers wyjaśniają, że twórcy tego systemu pogodzili się już z faktem zaistnienia interwencji ze strony WingMakers, ale ich pionki tutaj na Ziemi nie są podekscytowane taką perspektywą. W końcu też się z tym pogodzą, ale zajmie to trochę czasu.”

  Sara: „Co będzie się działo w latach przed Wielkim Portalem… kiedy mury zostaną zburzone?”

  Dr Neruda: „Wszystko, co mogę powiedzieć, to że Triada Władzy będzie w dalszym ciągu konsolidować się. Pieniądze będą nadal odpływać od ogółu i spływać do garstki. Taki stan rzeczy był częścią początkowego zaprogramowania-”

  Sara: „Zrobionego pod kątem powrotu Anu?”

  Dr Neruda: „Tak. Anu wkroczyłby i rozwiązałby problemy świata, a następnie zostałby wyniesiony na piedestał. Anu użyłby scentralizowanego systemu pieniężnego do zintegrowania technologii z systemami biologicznymi, w rezultacie czego byłyby one w stanie istnieć w nieskończoność w Bańce Pierwszej – na Ziemi. W ten sposób, według mniemania Anu, mógłby on na zawsze być bogiem w tym świecie.

  „Lecz, jak już powiedziałem, pomysł ten nie był doskonały w sensie jego nieskończoności. Anu nie docenił istot z Bańki Trzeciej i spoza niej.”

  „Triada Władzy wierzy, że ich koncepcja Jednego Świata to właściwa koncepcja. Chcą zjednoczyć ludzkość poprzez system pieniężny pozostający pod ich kontrolą, wykorzystując do tego technologię jako kolejny sposób do osiągnięcia zjednoczenia. Zjednoczenie, według ich umysłów, polega bardziej na prowadzeniu ludzkiego stada niczym owiec do łatwych do zarządzania zagród, w których ludzie mogą być monitorowani na wypadek ewentualnego buntu. Forma jedności do której dążą to chimera. To teatr dla celów wystawowych, i nic więcej. Ich forma ‘my wszyscy jesteśmy w tym razem, pozwól więc nam ciebie chronić’ to nic innego jak jeszcze więcej iluzji i oszustwa. Ich plan zbudowania Człowieka 3.0 pozostaje podpięty do tych samych implantów funkcyjnych, które ustanowiły Człowieka 2.0, a więc bazuje na oddzieleniu.

  „Jak powiedziałem wcześniej, są oni tutaj po to, aby przygotować ludzkość na powrót Anu, bez względu na to czy są tego świadomi czy nie. Wszystkie aspekty systemu władzy, wliczając w to główne religie, są po to, aby przygotować się do tego. Ich kluczowe hasło brzmi: przygotujmy się. Anunnaki mają jedno główne mniemanie na temat ludzkości, mianowicie: że jesteśmy słabi, ponieważ żyjemy w lęku i oddzieleniu. Że nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się drążącej kropla po kropli indoktrynacji ani powolnemu, ale wytrwałemu zanikaniu naszych swobód osobistych.

  „I teraz, należy pamiętać, że Anunnaki oraz ich Triada Władzy są zarówno wyrachowani, jak i cierpliwi. To, co przygotowali w naszej odległej przeszłości, teraz zaczyna przynosić owoce. Siedemdziesięcioletniej ludzkiej istocie skończoności brakuje cierpliwości. Jest ona zaprogramowana do bycia niecierpliwą. Doświadcza coś zupełnie odwrotnego jeśli porównać ją do istot nieskończoności, które patrzą na ramy czasowe w kontekście setek tysięcy lat, oraz które mogą tak zaprogramowywać indywidualne istoty ludzkie w obrębie ram czasowych, aby dążyły one do osiągnięcia tego, co owi programiści zechcą – oczywiście jeśli istoty ludzkie zgodzą się na to, zamiast przeciwstawić się.

  „Anunnaki nie ogarniają procesu urzeczywistnienia Suwereno-Integralności. Dla nich pojęcia jedności i równości wydają się słabościami. Wierzą oni, że mają przewagę w tej partii szachów. Zakładają, że doprowadzą do sytuacji szach mat. Że ludzie spasują. Ofiara w postaci księżnej Diany, która zginęła w sierpniu zeszłego roku, była symbolem utraty z szachownicy dynamicznej królowej. To właśnie tego rodzaju wiadomości przesyłają Anunnaki, robiąc to w postaci wyrazistych komunikatów. Czują się pewni tego, co zaprogramowali i zachowują cierpliwość.

  „Kiedy mówię o zaprogramowaniu, to nie mam na myśli jedynie wewnętrznego interfejsu zaprogramowanego przez Marduka, lecz także zaprogramowanie umysłu nieświadomego za pomocą mediów, kultury, religii, polityki oraz struktury ekonomicznej. To połączenie tych wszystkich elementów jest prawdziwym powodem ich pewności siebie, ponieważ widzą nieuchronność naszego upadku.

  „I teraz odpowiadając na twoje pytanie: istoty ludzkie, nawet te posiadające DNA Anunnaków, mogą samourzeczywistnić swoją prawdziwą naturę za pomocą prostego procesu. Nie potrzeba do tego medytować, ani modlić się przez cały dzień, ani też jeździć na seminaria do aszramu. Proces urzeczywistniania Suwereno-Integralności staje się naturalną częścią wyrażania życia przez jednostkę. Jeśli odpowiednia ilość istot ludzkich ogarnie ten proces albo coś bardzo do niego zbliżonego, to wówczas wyłom w murze zacznie powiększać się, mur stanie się mniej stabilny, a świat oparty na oddzieleniu, w swojej kruchości, zacznie kruszyć się.

  „Po naszej stronie (w naszej drużynie) jest esencja życia. Nie można nazwać jej procą, jak to określiłaś. Esencja życia to siła nieskończoności zasilająca każdy obiekt we wszechświecie. W naszym wnętrzu znajduje się życie, które istnieje wyłącznie w jednym stanie, mianowicie: w jedności i równości. Cały Hologram Oszustwa, stworzony przez Anunnaków i znajdujący się pod kuratelą ich samych oraz ich kohort, to nie jest życie, to skrajny przykład oddzielenia. Życie cechuje prawdziwość i autentyczność. Oddzielenie rodzi oszustwo, niegodziwość i lęk.

  „Jeśli obudzi się wystarczająca ilość istot ludzkich, jeśli zaczniemy zdawać sobie sprawę z tego, co jest nam szykowane, jakie plany są wykonywane w celu dalszego zniewolenia nas i zapewnienia, że pozostaniemy zatrzaśnięci w Hologramie Oszustwa, to wówczas życie w naszym wnętrzu rozwinie skrzydła i będziemy mogli wspólnie przeciwstawić się i zatrzymać to, jednakże musi to być zrobione w odpowiedni sposób, z autentyczną uczciwością, przebaczeniem oraz ze współodczuwaniem. Alternatywa dla oddzielenia musi być wyrażona poprzez nasze działania i praktyki. Musimy wyrażać te zachowania jako kolektywna istota. Tak wygląda definicja Wielkiego Portalu.”

Wypowiedz się