Żydowska okupacja – ziszczone obawy Juliana Ursyna Niemcewicza i ks. Stanisława Staszica

W 1817 roku Julian Ursyn Niemcewicz przestrzegał Polaków  przed żydowskim zagrożeniem.

Staszic 5Wcześniej, w roku 1789 uczynił to ks. Stanisław Staszic wydając swoje „Przestrogi dla Polski”, w których pisał:

„Żydzi po całej Polsce rozsypani, wszędzie z swym duchem wyłączności z naszym ludem pomieszani, nie tylko zaplugawią cały naród, zaplugawią cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawią w Europie na pośmiewisko i wzgardę.”

W kolejnej publikacji pt. „O przyczynach szkodliwości Żydów” z 1816r. pisał:.

„Musi ta szkodliwość żydów być mocno naród dotykającą, kiedy po tylu nadzwyczajnych nieszczęściach, po tylu okropnych wojen uciskach, przecież uczucia nędzy kraju z przyczyny żydów odzywają się najgodniej w odgłosie powszechnym, i świadczą, że nawet w chwilach tylu cierpień, złe ze strony żydów jest dolegające nam najgłębiej, jest rażące naród Polaków najpowszechniej.

Kiedy żydów, jak zarazę niszczącą postęp cywilizacji narodów, wypędzono z Hiszpanii, z Francji, z Niemiec i z innych krajów Europy, a pod karą śmierci, jak wyjętych spod wszelkiego prawa, nie wpuszczono do Rosji, na ten czas sami Polacy otwarli im wszystkie granice, dali przytułek i większą swobodność, niż rodowitym mieszczanom i rolnikom.”

Widzimy więc, że problem nie jest nowy i nie można go zbyć „spiskową teorią dziejów”, ani idiotyzmami w postaci oskarżeń o „mowę nienawiści”, czy o „antysemityzm”. Problem ten z pewnością nie rozwiąże się sam, a tym bardziej bez naszego, świadomego politycznie, w nim udziału.

Nie wolno także udawać, że problem ten nie istnieje, nie wolno nam go zamilczać, jak czynią to powszechne żydowskie media, opanowana przez Żydów oświata, jak i cała władza w państwie. Musimy o nim mówić, rozmawiać i co najtrudniejsze podjąć wysiłek polskiego, narodowego, politycznego organizowania się w obronie nie tylko organizmu państwa, ale nas samych, przyszłych pokoleń Polaków.

D. Kosiur

*                  *                 *

W 1817 roku Julian Ursyn Niemcewicz napisał jedno z pierwszych polskich opowiadań z dziedziny fantastyki.

Niemcewicz_11Co bardziej interesujące ten wybitny polski patriota i pisarz przestrzegał w swoim opowiadaniu „Moszkopolis. Rok 3333, czyli sen niesłychany” przed żydowskim zagrożeniem. Tematem bowiem opowiadania był los Polski nad która Żydzi zdobyli władzę.

Julian Ursyn Niemcewicz urodził się w 1757 roku. Po ukończeniu Korpusu Kadetów, był pisarzem i tłumaczem. Zwiedził wiele krajów Europy zachodniej. Podobnie jak wielu innych twórców oświecenia należał do masonerii. W historii Polski zapisał się jako współautor Konstytucji 3 maja, współpracownik Komisji Edukacji Narodowej, przewodniczący Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych, redaktor „Gazety Narodowej i Obcej”.

W wyniku Targowicy znalazł się poza granicami, na emigracji przygotowywał Insurekcje Kościuszkowską. W trakcie powstania narodowego został ranny w bitwie pod Maciejowicami, i schwytany przez Rosjan, którzy osadzili go w Twierdzy Pietropawłowskiej w Petersburgu. Po zwolnieniu wyemigrował do USA. Po powrocie do kraju pełnił funkcje sekretarza senatu w Księstwie Warszawskim i Królestwie Kongresowym. W czasie powstania listopadowego zajmował się ujawnieniem zdobytych przez powstańców archiwów tajnej rosyjskiej policji na inwigilującej Polaków. Po upadku powstania ponownie emigrował do Francji.

W opowiadaniu J.U. Niemcewicza, Polska od tysiąca lat znajduje się pod żydowską okupacją. Żydzi „nie orężem podbili Polskę, lecz podstępami, przekupstwem”…

Opowiadanie Niemcewicza, napisane w 1817 roku, dotyczy podróży w przyszłość, do Warszawy roku 3333. Warszawa przyszłości ma być miastem żydowskim – nędzną, brudną, nie cywilizowaną, zabobonną, zapadłą wiocha, zamieszkałą przez brudnych, chciwych, śmierdzących i nieuczciwych Żydów.

W opowiadaniu Niemcewicza, Polska od tysiąca lat znajduje się pod żydowską okupacją. Żydzi „nie orężem (…) podbili Polskę, lecz (…) podstępami, przekupstwem”. Początkiem podboju Polski było zatrudnienie Żydów w administracji, sprzedaż Żydom polskiej ziemi. Dzięki skorumpowaniu władz Żydzi zyskali nienależne im przywileje. Knowaniom żydowskim nic nie stanęło na drodze, i Żydzi przejęli całą władze.

Po przejęciu władzy nastąpiła olbrzymia migracja Żydów do Polski. Mając władze Żydzi wymordowali większość Polaków, własność pomordowanych przejęli Żydzi. Resztki ocalałej arystokracji stały się robotnikami u Żydów. Ocalali z zagłady chrześcijanie pod żydowską władzą nie mogli mieć żadnej własności. Większość instytucji publicznych była nie dostępna dla chrześcijan. Żydzi wprowadzili przepisy oparte na Talmudzie, za ich nieprzestrzeganie chrześcijanie są sadystycznie karani.

W opowiadaniu Niemcewicza wszelkie aryjskie budynki i cała aryjska sztuka zostały zniszczone przez Żydów. Na ich miejscu Żydzi postawili swoje brudne i niechlujne budynki. Przejęciu władzy i zniszczeniu kultury materialnej chrześcijan towarzyszyło zdziczenie kultury. Wyznacznikiem kultury żydowskiej był brak talentu twórców i brzydota aktorek. W pop kulturze żydowskiej „wyszydzano najświętsze tajemnice wiary żydowskiej” – celem takich działań było utrzymanie wzgardy „dla religii katolickiej”.

W swoim opowiadaniu Niemcewicz nieustannie opisywał Żydów jako brudasów, łapowników i okrutników. Pisarz Żydówkom wypominał niemoralność i złośliwość. Niemcewicz stwierdził, że typowymi zachowaniami Żydów były „pokątne rozmowy, zawiść i szepty”.

Jan Bodakowski
Niemcewicz rok 3333

Tekst na ten temat ukazał się pierwotnie na portalu Prawy.pl (http://www.prawy.pl/)

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/11/14/zydowska-okupacja-ziszczone-obawy-juliana-ursyna-niemcewicza
Tamże fragment książki Niemcewicza.

WYBRANE KOMENTARZE

Zerohero said 2015-11-15 (niedziela) @ 12:14:50

http://dorzeczy.pl/id,7058/Po-co-nam-Zydzi.html

Niejaki Krzysztof Kłopotowski lansuje tezę o geniuszu Żydów. Nie wiem czy to KK czy ktoś inny, ale w każdym razie pewien żydo – filski głupiec powiedział kiedyś, że to straszna szkoda, że już nie ma w Polsce milionów Żydów, bo Polska byłaby dziś potęgą. W związku z tym mam pytania:

  1. jaką potęgą stała się Palestyna z punktu widzenia Palestyńczyka?
  2. czemu Polska nie stała się potęgą w XVII wieku?
  3. czemu to Grecy a nie Izraelici wymyślili matematykę. Czemu nikt nie słyszał o żydowskiej wyspie technologii 3000 lat temu. Tylu Żydów w jednym państwie, praktycznie zero Żydów poza Izraelem. Tam przecież powinni wymyślić alfabet, proch, kompas, druk, maszynę parową. Tam powinno palić się światełko cywilizacji rozświetlające mroki tępoty gojów.

Glock said 2015-11-15 (niedziela) @ 13:16:44

Bo żyd to ::PASOZYT; Narodów Europejskich, a szczególnie POLSKI. Gdyż Naród nasz otępiały przez wieki żydowską  indoktrynacją wieczną miłością względem tych co cię przesłuchują, okradają, znieważają. Naród nasz uśpiony duchowo i mentalnie. A my musimy jasno zacząć działać i pokazać żydom /Albo się podporządkujecie albo WYNOCHA Z POLSKI. Myślę, że to będzie lepsze. No dobrze ale kto to zrobi?????
z tymi egzemplarzami się nie dyskutuje.  Z nimi prosta piłka.
Za mordę ich wszystkich trzeba wziąć I tyle.

Antares said 2015-11-15 (niedziela) @ 13:23:41

Parę dni temu w artykule o Berezie Kartuskiej napisano że 80-90% procent osadzonych to komuniści i socjaliści czyli żydki bo głównie oni zasilali ich szeregi. Gajowy i co niektórzy Gajowniczkowie mnie zrugali że popieram Państwo nieprawa. A tu proszę, znowu artykuł o dobroci żydów. Chwilę po Berezie czas pokazał, że to za mało, była Treblinka, Bełżec i Sobibór i co?. Też nie za bardzo pomogło. Z tymi skurwielami i wilkami w owczej skórze trzeba walczyć metodami wilka, bestii, a nie baranka kierującego się chrześcijańską miłością wroga.

Edward said 2015-11-15 (niedziela) @ 14:18:23

Żydzi (a wiec semici, chazarzy, sefaredyjczycy) są niedoścignionymi mistrzami kłamstwa, intrygi, zdrady, mistyfikacji, ect. .Proszę zauważyć, że już długi czas maja decydujący wpływ na przyznawanie nagrody Nobla. Proszę zauważyć ze chyba znaczna większość tych nagród jest przyznawana Im.
Słusznie? Nic bardziej kłamliwego. Kto dzisiaj odważy się dociekać ile ważnych dla ludzkości odkryć naukowych oni w kryminalny sposób przywłaszczyli sobie?! W ten sposób „dorabiają sobie gębę” najbardziej inteligentnego narodu w świecie. Prawda o nich jest zgoła inna, porażająca!!!!!!!!!
Ja jestem daleki od dyskredytacji elity polskiej, bo jestem świadom, że Polacy potrzebują mądrej elity jak powietrza. Nam elity wymordowano kompletnie- i to oni za tym stoją. My nie mamy ciągłości elit-musimy je tworzyć od podstaw. Proszę jednak patrzeć kto i jak kreuje nam elity!!!!
Wracając do minionych czasów. Niemcewicz i Staszic (ten był też księdzem) pisali różne przestrogi Polakom. Do dzisiaj te osoby są postrzegane jako kopalnia wiedzy i mądrości dla Polski!!!
Te osoby były jednocześnie członkami masonerii, bo wtedy taka była moda!!! Ja znam najróżniejsze opracowania na temat masonów. Jedno jest pewne – na niższych poziomach było pełno głupich gojów, ale już szczyty od zawsze były zarezerwowane dla żydów. Wiec ci niżej uplasowani od zawsze musieli wykonywać – realizować kierunki polityki światowej nakreślonej przez żydowskie szczyty. Wiec ile są warte
wszelkie przestrogi tych „wielkich” Polaków – niech Państwo sami ocenią. Na szczególna uwagę zasługuje tutaj Staszic, bo był księdzem – do dzisiaj większość Polaków traktuje Kościół jako wyrocznie i bezrefleksyjnie poddaje się tym naukom nie zauważając jak w decydujących momentach te nauki  (np. ”Solidarność”) zwyczajnie, wszelkie zrywy niepodległościowe zmiękczają i neutralizują (organizując m. in. różne pielgrzymki, modlitwy, ect.). Kto tutaj zechce podać  ilu Polaków jest w Episkopacie Polski? A niżej jakie jest bagno żydowskie? A wiec historia kołem się toczy!!!!

JO said 2015-11-15 (niedziela) @ 14:29:34

O żydowskiej okupacji musimy rozmawiać, bo przecież to Tradycyjny Katolicki Kościół poucza nas Kim są Żydzi, czym jest Talmud, jakie zagrożenia z tego wynikają.
My , jesteśmy w sytuacji już nie zagrożenia, a realnego stanu rzeczy żydowskiej (w tym masońskiej) okupacji.

Każdy z nas musi zdać sobie z tego sprawy, że jest pod ich okupacja I uczyć się, zdobywać wiedzę na jej temat, na temat metod nas okupowania szatańskimi metodami I za Szatana instrukcjami – by z tej okupacji się wyzwolić.

A przecież to Kościół daje nam wyraźne wskazówki, jedyne wskazówki właściwe , jak z tej okupacji się wyzwolić!

Szkoda tylko, ze Pan Kosiur, wskazując na Żydów i tak dużo o nich mówiąc – odrzuca jedyny Klucz do / dla nas pomocy.

https://gajowka.wordpress.com/antysemityzm/#comment-1909

https://gajowka.wordpress.com/antypolacy/#comment-1910

RomanK said 2015-11-15 (niedziela) @ 16:20:00

Panie Antares bo jakoś nikt pisząc o Berezie, dziwnym trafem nie wie, że poza Rusinami, Białymi jak i Czarnymi czy Czerwonymi z etnicznych Polaków siedzieli endecy i ludowcy….żadni socjaliści… Socjaliści ich pilnowali…większość kadry to zasłużeni i zaufani bojówkarze jakim znaleziono posady w policji i więziennictwie z bandytą i bojówkarzem Biernackim na czele. Dlatego ma pan Witosa w Berezie …jeden z najbardziej uczciwych, szanowanych i zasłużonych Polaków… Czy to panu mówi – kto sprawował rządy w owym czasie.. taka sama parchata sarmacja – jak dzisiaj,.,…

Za: Dziennik gajowego Maruchy Posted by Marucha w dniu 2015-11-15 (niedziela)

Comments

  1. zapiniotodement says:

    Przyczynię się do tezy p. KK o geniuszu hazaraków (wciąż jeszcze bezpodstawnie nazywanych „Żydami”) przypominając wystruganie z banana Einsteina przez Rothschilda:
    http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=10&t=23199
    To jest długi wątek – niestety WordPress nie pozwolił mi na copy/paste fragmentu odnoszącego się wyłącznie do tego „tłuka”: „jeden kamień”

Wypowiedz się