TAJNA SIEĆ SPISKOWCÓW PLANDEMICZNYCH COVID UJAWNIONA (MUSISZ PRZECZYTAĆ!)

Oto, jak tak szybko rozwineli tyranię Covid 

SOTN Nota redakcyjna

Najpierw kilka istotnych informacji.

Zarówno OPERACJA COVID-19, jak i Covid Super Vaccination Agenda były na desce kreślarskiej od co najmniej 1913 roku.

Wraz z uchwaleniem Ustawy o Rezerwie Federalnej w 1913 roku, międzynarodowi banksterzy (Central Banking Cartel & International Banking Crime Syndicate) udostępnili fundusze i finansowanie niezbędne do sfinansowania tak ogromnego globalnego spisku mającego na celu zamknięcie planety Ziemia – NA ZAWSZE!

Ten krytyczny punkt danych wyjaśnia również sukcesję kataklizmów, które miały miejsce w ciągu 20 wieku, w tym I wojnę światową, ludobójstwo Ormian, pandemię grypy hiszpanki w 1918 r., Krach na giełdzie w 1929 r. i wielki kryzys, II wojnę światową, wojnę koreańską, wojnę w Wietnamie, a także kilka innych wysoce zaprojektowanych globalnych katastrof.

Oczywiście, ataki terrorystyczne 9/11 pod fałszywą flagą i spowodowana przez człowieka pandemia Covid to tylko dwa przykłady z 21 wieku, które mogły zostać przeprowadzone tylko przez globalistyczną kabałę Nowego Porządku Świata przy pełnym poparciu międzynarodowych banksterów. Samo ciągłe tuszowanie kosztuje setki miliardów dolarów rocznie, aby wystarczająco je utrzymać.

Przejdźmy teraz od pandemii grypy hiszpanki z 1918 roku do pandemii COIVD-19 z 2020/2021 roku.

Ważne jest, aby zrozumieć, że sprawcy NWO mieli ponad 100 lat na ustanowienie struktury organizacyjnej OPERATION COVID-19, ponadnarodowej hierarchii, zazębiających się dyrektorów, wzajemnie wspierających się sieci finansowania, partnerstw publiczno-prywatnych, procesu i procedury medycznej, platform informatycznych, repozytoriów danych cyfrowych, ogólnoświatowej polityki blokady, międzynarodowych reżimów podróży, infrastruktury egzekwowania prawa itp., Z których wszystkie są absolutnie niezbędne do z powodzeniem zamknęli całą planetarną cywilizację… I… skutecznie ukrywają globalne miejsce zbrodni Covid na zawsze.

OGROMNYM elementem powyższego gigantycznego zadania było sprowadzenie na pokład każdej głowy państwa, która wprowadziłaby tyranię Covid w swoich narodach. Na dzień dzisiejszy, w sobotę, 20 listopada, wszyscy ci nadzy tyrani obnażyli się jako nic innego jak przekupywani i szantażowani marionetki „Szkoły Klausa Schwaba dla dyktatorów Covida”.

Tylko poprzez prawidłowe zrozumienie prawdziwej głębi i szerokości globalnego spisku spiskowego Covid można zidentyfikować i ścigać wszystkich prawdziwych sprawców w najszerszym zakresie praw regulujących umyślne ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości (np. Kodeks Norymberski).

Poniższe doskonałe exposé przechodzi długą drogę do zrobienia właśnie tego; dobrze opisuje, że do tej pory starannie ukryty spisek, aby sprawiedliwość mogła być wymierzona miliardom pokrzywdzonych mieszkańców planety Ziemia, którzy zostali celowo zabici i ranni, osłabieni i chorzy, zbankrutowani i zubożali.

Stan narodu

20 listopada 2021 r

N.B. Proszę, opublikuj i wyślij to niezwykle ważne kompendium rewelacji Covid – WSZĘDZIE!


Ujawnione: Szkoła Klausa Schwaba dla dyktatorów Covid, plan „wielkiego resetu” (filmy)

Autor:

Michael Lord RAIR Foundation USA

Ekonomista Ernst Wolff uważa, że ukryty sojusz przywódców politycznych i korporacyjnych wykorzystuje pandemię w celu załamania gospodarek narodowych i wprowadzenia globalnej waluty cyfrowej.

Jak to się dzieje, że ponad 190 rządów z całego świata radzi sobie z pandemią COVID-19 niemal dokładnie w ten sam sposób, a blokady, nakazy noszenia masek i karty szczepień są teraz powszechne wszędzie? Odpowiedź może leżeć w szkole Young Global Leaders, która została założona i zarządzana przez Klausa Schwaba ze Światowego Forum Ekonomicznego, i przez którą wielu dzisiejszych wybitnych przywódców politycznych i biznesowych przeszło w drodze na szczyt.

Niemiecki ekonomista, dziennikarz i pisarz Ernst Wolff ujawnił kilka faktów na temat szkoły „Young Global Leaders” Schwaba, które są istotne dla zrozumienia wydarzeń na świecie podczas pandemii w filmie z podcastu Niemieckiego Komitetu Koronowego. Podczas gdy Wolff jest znany głównie jako krytyk globalistycznego systemu finansowego, ostatnio skupił się na wyjęciu na światło dzienne tego, co uważa za ukryty program stojący za środkami anty-Covid wprowadzanymi na całym świecie.

Tajemnicze początki

Historia zaczyna się od Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), które jest organizacją pozarządową założoną przez Klausa Schwaba, niemieckiego ekonomistę i inżyniera mechanika, w Szwajcarii w 1971 roku, kiedy miał zaledwie 32 lata. WEF jest najbardziej znany opinii publicznej z corocznych konferencji, które organizuje w Davos w Szwajcarii w styczniu, a których celem jest zebranie liderów politycznych i biznesowych z całego świata w celu omówienia problemów dnia. Dziś jest to jedna z najważniejszych sieci na świecie dla globalistycznej elity władzy, finansowana przez około tysiąc międzynarodowych korporacji.

WEF, który pierwotnie nazywał się Europejskim Forum Zarządzania do 1987 r., Udało się zgromadzić 440 dyrektorów z 31 krajów już na pierwszym spotkaniu w lutym 1971 r., Co, jak wskazuje Wolff, było nieoczekiwanym osiągnięciem dla kogoś takiego jak Schwab, który wcześniej miał bardzo małe doświadczenie międzynarodowe lub zawodowe. Wolff uważa, że powodem mogą być kontakty, które Schwab nawiązał podczas edukacji uniwersyteckiej, w tym studiowanie z nie mniej osobą niż były doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego i sekretarz stanu Henry Kissinger. Wolff wskazuje również, że podczas gdy Schwab tam był, Harvard Business School była w trakcie planowania własnego forum zarządzania i możliwe, że Harvard ostatecznie powierzył mu zadanie zorganizowania go.

Forum początkowo skupiało tylko ludzi z dziedziny gospodarki, ale wkrótce zaczęło przyciągać polityków, prominentne postacie z mediów (m.in. z BBC i CNN),a nawet celebrytów.

Młodzi globalni liderzy Schwaba: Inkubator Wielkiego Resetu?

W 1992 roku Schwab założył równoległą instytucję, szkołę Global Leaders for Tomorrow, która została ponownie ustanowiona jako Young Global Leaders w 2004 roku. Uczestnicy szkoły muszą ubiegać się o przyjęcie, a następnie są poddawani rygorystycznemu procesowi selekcji. W pierwszej klasie szkoły w 1992 roku było już wielu, którzy stali się ważnymi liberalnymi postaciami politycznymi, takimi jak Angela Merkel, Nicolas Sarkozy i Tony Blair. Obecnie istnieje około 1 300 absolwentów tej szkoły, a lista absolwentów zawiera kilka nazwisk tych, którzy stali się liderami instytucji zdrowotnych swoich krajów. Czterech z nich to byli i obecni ministrowie zdrowia Niemiec, w tym Jens Spahn, który jest federalnym ministrem zdrowia od 2018 roku. Philipp Rösler, który był ministrem zdrowia w latach 2009-2011, został mianowany dyrektorem zarządzającym WEF przez Schwab w 2014 r.

Inne godne uwagi nazwiska na liście szkół to Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii, której surowe środki blokady zostały pochwalone przez światowe władze ds. Zdrowia; Emmanuel Macron, prezydent Francji; Sebastian Kurz, który do niedawna był kanclerzem Austrii; Viktor Orbán, premier Węgier; Jean-Claude Juncker, były premier Luksemburga i przewodniczący Komisji Europejskiej; oraz Annalena Baerbock, liderka niemieckich Zielonych, która była pierwszą kandydatką partii na kanclerza w tegorocznych wyborach federalnych i która wciąż ubiega się o następcę Merkel. Na liście znajduje się również gubernator Kalifornii Gavin Newsom, który został wybrany do klasy 2005, a także były kandydat na prezydenta i obecny sekretarz transportu USA Peter Buttigieg, który jest bardzo niedawnym absolwentem, wybranym do klasy 2019. Wszyscy ci politycy, którzy sprawowali urząd w ciągu ostatnich dwóch lat, opowiadali się za ostrymi reakcjami na pandemię COVID-19, a także znacznie zwiększyli władzę swoich rządów.

Peter Buttigieg, Klasa Młodych Globalnych Liderów 2019.

Ale lista absolwentów szkoły nie ogranicza się do przywódców politycznych. Znajdziemy tam również wielu kapitanów prywatnego przemysłu, w tym Billa Gatesa z Microsoftu, Jeffa Bezosa z Amazona, Richarda Bransona z Virgin i Chelsea Clinton z Fundacji Clintona. Ponownie wszyscy wyrazili poparcie dla globalnej reakcji na pandemię, a wielu z nich odniosło znaczne zyski w wyniku tych działań.

Jeff Bezos, Global Leaders for Tomorrow Class z 1998 roku.

Wolff wierzy, że ludzie stojący za WEF i szkołą Global Leaders są tymi, którzy naprawdę decydują, kto zostanie przywódcą politycznym, chociaż podkreśla, że nie wierzy, że sam Schwab jest tym, który podejmuje te decyzje, ale jest jedynie facylitatorem. Ponadto wskazuje, że absolwenci szkoły to nie tylko Amerykanie i Europejczycy, ale także ludzie z Azji, Afryki i Ameryki Południowej, co wskazuje, że jej zasięg jest naprawdę ogólnoświatowy.

W 2012 roku Schwab i WEF założyli kolejną instytucję, „Global Shapers Community”, która skupia osoby zidentyfikowane przez nich jako posiadające potencjał przywódczy z całego świata, które nie ukończyły 30 lat. Do tej pory przez ten program przeszło około 10 000 uczestników i regularnie odbywają spotkania w 400 miastach. Wolff uważa, że jest to kolejny poligon doświadczalny, na którym przyszli przywódcy polityczni są wybierani, sprawdzani i przygotowywani przed umieszczeniem ich w światowym aparacie politycznym.

Ernst Wolff

Wolff zwraca uwagę, że bardzo niewielu absolwentów szkoły Global Leaders wymienia ją w swoich CV. Mówi, że widział go tylko na jednym: mianowicie na liście niemieckiego ekonomisty Richarda Wernera, który jest znanym krytykiem establishmentu. Wolff sugeruje, że szkoła wydaje się lubić włączać do swoich szeregów nawet krytyków systemu, ponieważ innym nazwiskiem wśród absolwentów jest Gregor Hackmack, niemiecki szef Change.org, który był w klasie w 2010 roku. Wolff uważa, że dzieje się tak, ponieważ organizacja chce zaprezentować się jako sprawiedliwa i zrównoważona, chociaż chce również zapewnić, że jej krytycy są kontrolowaną opozycją.

Inną wspólną cechą absolwentów Global Leaders jest to, że większość z nich ma bardzo rzadkie CV poza udziałem w programie przed wyniesieniem na stanowiska władzy, co może wskazywać, że to ich związek z instytucjami Schwaba jest decydującym czynnikiem w rozpoczęciu kariery. Jest to najbardziej widoczne, gdy absolwenci szkoły są publicznie pytani o kwestie, o których nie zostali poinstruowani, aby porozmawiać z wyprzedzeniem, a ich zmagania z wymyślenie odpowiedzi są często dość oczywiste. Wolff twierdzi, że ich role mają działać tylko jako rzeczniki tematów, które ci, którzy są w cieniu za nimi, chcą dyskutować w debacie publicznej.

Schwab’s Yes Men in Action

Biorąc pod uwagę rosnące niezadowolenie ze środków anty-Covid wprowadzonych w życie przez absolwentów szkoły, którzy są obecnie liderami krajowymi, Wolff uważa, że możliwe jest, że ci ludzie zostali wybrani ze względu na ich gotowość do zrobienia wszystkiego, co im powiedziano, i że są oni konfigurowani tak, aby nie powiodło się, aby późniejsza reakcja mogła zostać wykorzystana do uzasadnienia utworzenia nowej globalnej formy rządu. Rzeczywiście, Wolff zauważa, że politycy o wyjątkowych osobowościach i silnych, oryginalnych poglądach stali się rzadkością, a wyróżniającym charakterem przywódców narodowych ostatnich 30 lat była ich łagodność i przestrzeganie ścisłej globalistycznej linii dyktowanej z góry. Było to szczególnie widoczne w reakcji większości krajów na pandemię, gdzie politycy, którzy dwa lata temu nic nie wiedzieli o wirusach, nagle ogłosili, że Covid jest poważnym kryzysem zdrowotnym, który usprawiedliwia zamykanie ludzi w domach, zamykanie firm i niszczenie całych gospodarek.

Dokładne określenie, jak działa szkoła, jest trudne, ale Wolffowi udało się czegoś o tym nauczyć. We wczesnych latach szkoły uczestniczyli członkowie każdego spotkania klasowego kilka razy w ciągu roku, w tym dziesięciodniowa sesja „szkolenia wykonawczego” w Harvard Business School. Wolff wierzy, że poprzez spotkanie z kolegami z klasy i stanie się częścią szerszej sieci, absolwenci nawiązują kontakty, na których polegają w swojej późniejszej karierze. Obecnie program szkoły obejmuje kursy oferowane w ciągu pięciu lat w nieregularnych odstępach czasu, które w niektórych przypadkach mogą pokrywać się z początkami kariery politycznej lub zawodowej niektórych uczestników – co oznacza, że będą regularnie odwiedzać Davos. Na przykład Emmanuel Macron i Peter Buttigieg zostali wybrani do szkoły mniej niż pięć lat temu, co oznacza, że możliwe jest, że regularnie uczęszczali na programy związane z Młodymi Globalnymi Liderami podczas pełnienia funkcji politycznych i mogą w rzeczywistości nadal uczęszczać do nich dzisiaj.

Światowa sieć bogactwa i wpływów

Absolwenci szkoły Young Global Leaders, a przed nimi Global Leaders for Tomorrow, znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, biorąc pod uwagę, że mają dostęp do sieci kontaktów WEF. Obecna Rada Powiernicza WEF obejmuje takich luminarzy jak Christine Lagarde, była dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego i obecna prezes Europejskiego Banku Centralnego; Królowa Rania z Jordanii, która została uznana przez Forbesa za jedną ze 100 najpotężniejszych kobiet na świecie; oraz Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, największej korporacji zarządzającej inwestycjami na świecie, która obsługuje około 9 bilionów dolarów rocznie. Śledząc powiązania między absolwentami szkoły, Wolff twierdzi, że widać, że nadal polegają na sobie nawzajem w zakresie wsparcia dla swoich inicjatyw długo po tym, jak uczestniczyli w programach Global Leaders.

Wolff uważa, że wiele elitarnych uniwersytetów odgrywa rolę w procesie określonym przez WEF i że nie powinny być już postrzegane jako działające poza dziedzinami polityki i ekonomii. Przytacza przykład Harvard Business School, która co roku otrzymuje miliony dolarów od darczyńców, a także Harvard School of Public Health, która została przemianowana na Harvard T. H. Chan School of Public Health po tym, jak otrzymała 350 milionów dolarów od urodzonego w Hongkongu miliardera Geralda Chana. To samo dotyczy Johns Hopkins School of Public Health, która stała się Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health po tym, jak potentat medialny Michael Bloomberg przekazał szkole 1,8 miliarda dolarów w 2018 roku.

Wolff twierdzi, że wpływ WEF wykracza daleko poza tych, którzy przeszli przez programy Global Leaders i Global Shapers, ponieważ liczba osób uczestniczących w corocznych konferencjach w Davos jest znacznie większa, niż wielu podejrzewa; Wspomina, że każdego roku około 1 500 prywatnych odrzutowców przywoże uczestników na wydarzenie, przeciążając szwajcarskie lotniska.

Sojusz Wielkiego Biznesu i Rządu

Wolff uważa, że głównym celem działań WEF jest ułatwienie i dalsza współpraca na wysokim szczeblu między dużym biznesem a rządami krajowymi, co już obserwujemy. Viviane Fischer, inna uczestniczka podcastu Corona Committee, zwraca uwagę, że brytyjska firma Serco przetwarza migrantów dla brytyjskiego rządu, a także zarządza więzieniami na całym świecie, wśród wielu innych działań. Międzynarodowy zasięg przemysłu farmaceutycznego jest również znaczący: Wolff wspomina, że na przykład absolwent Global Leaders, Bill Gates, od dawna prowadził interesy z Pfizerem, jednym z głównych producentów kontrowersyjnych szczepionek przeciw Covid mRNA, poprzez inicjatywy jego Fundacji w zakresie zdrowia publicznego w Afryce na długo przed wybuchem pandemii. Być może nieprzypadkowo Gates stał się jednym z czołowych orędowników blokad i szczepionek covidowych, odkąd stały się one dostępne, a The Wall Street Journal poinformował, że jego Fundacja zarobiła około 200 miliardów dolarów „korzyści społecznych” z dystrybucji szczepionek, zanim jeszcze rozpoczęła się pandemia. Można sobie tylko wyobrazić, jakie są dziś zyski ze szczepionek.

Technologia cyfrowa, która jest obecnie wszechobecna, odgrywa również znaczącą rolę w globalnych projektach elity. Wolff podkreśla, że BlackRock, prowadzony przez absolwenta Global Leaders Larry’ego Finka, jest obecnie największym doradcą światowych banków centralnych i zbiera dane na temat światowego systemu finansowego od ponad 30 lat i niewątpliwie ma większe zrozumienie tego, jak działa system niż same banki centralne.

Wolff uważa, że jednym z celów obecnej polityki prowadzonej przez wiele rządów jest zniszczenie firm małych i średnich przedsiębiorców, aby międzynarodowe korporacje z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i Chinach mogły zmonopolizować biznes na całym świecie. Amazon, który do niedawna był kierowany przez absolwenta Global Leaders Jeffa Bezosa, w szczególności osiągnął ogromne zyski w wyniku środków blokady, które zdewastowały klasę średnią.

Wolff twierdzi, że ostatecznym celem tej dominacji dużych platform jest wprowadzenie cyfrowej waluty bankowej. W ciągu ostatnich kilku miesięcy chińskie Międzynarodowe Forum Finansowe, które jest podobne do WEF, zaproponowało wprowadzenie cyfrowego juana, który z kolei mógłby zostać umiędzynarodowiony przez sieć walutową opartą na blockchain diem. Co ciekawe, Diem jest następcą Libry, kryptowaluty, która została po raz pierwszy ogłoszona przez Facebooka Marka Zuckerberga, wskazując, że obecnie dyskutowana jest globalna waluta, która przekroczy moc dolara lub juana i zarządzana dzięki współpracy chińskich, europejskich i amerykańskich sieci biznesowych. W skład rady nadzorczej Międzynarodowego Forum Finansów wchodzą takie nazwiska jak Christine Lagarde z WEF; Jean-Claude Trichet, były prezes Europejskiego Banku Centralnego; oraz Horst Köhler, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Wolff wyjaśnia dalej, że blokady i późniejsze programy ratunkowe, które były obserwowane na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch lat, pozostawiły wiele krajów na skraju bankructwa. Aby uniknąć katastrofy gospodarczej, rządy świata uciekły się do skorzystania z 650 miliardów specjalnych praw ciągnienia lub SDR, które są dodatkowymi rezerwowymi aktywami walutowymi zarządzanymi przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Kiedy w końcu nadejdą, pozostawi to te same rządy w tragicznych tarapatach, dlatego może się zdarzyć, że wprowadzenie cyfrowej waluty stało się nagłym priorytetem – i to mogło być ukrytym celem blokad przez cały czas.

Wolff mówi, że dwa kraje europejskie są już przygotowane do rozpoczęcia korzystania z cyfrowej waluty: Szwecja i Szwajcaria. Być może nieprzypadkowo Szwecja nie miała praktycznie żadnych ograniczeń związanych z blokadą z powodu pandemii, a Szwajcaria podjęła tylko bardzo lekkie środki. Wolff uważa, że powodem tego może być to, że oba kraje nie musiały załamywać swoich gospodarek poprzez środki blokujące, ponieważ były już przygotowane do rozpoczęcia korzystania z cyfrowej waluty przed rozpoczęciem pandemii. Twierdzi, że może być przygotowywana nowa runda blokad, która na dobre wykończy światowe gospodarki, prowadząc do masowego bezrobocia, a tym samym wprowadzenia uniwersalnego dochodu podstawowego i wykorzystania cyfrowej waluty zarządzanej przez bank centralny. Waluta ta może być ograniczona, zarówno pod względem tego, na co osoby fizyczne mogą ją wydać, jak i w ramach czasowych, w których trzeba ją wydać.

Co więcej, Wolff wskazuje, że inflacja obserwowana obecnie na całym świecie jest nieuniknioną konsekwencją faktu, że rządy krajowe, po zaciągnięciu pożyczek od banków centralnych, wprowadziły około 20 bilionów dolarów do globalnej gospodarki w mniej niż dwa lata. Podczas gdy poprzednie programy ratunkowe były kierowane na rynki, ta ostatnia runda trafiła do zwykłych ludzi, w wyniku czego podnosi to ceny produktów, na które zwykli ludzie wydają swoje pieniądze, takich jak żywność.

Demokracja została anulowana

Ostatecznym wnioskiem, jaki należy wyciągnąć z tego wszystkiego, według Wolffa, jest to, że demokracja, jaką znaliśmy, została po cichu anulowana i że chociaż w naszych krajach utrzymuje się pojawienie się procesów demokratycznych, faktem jest, że badanie tego, jak działa dziś rządzenie na całym świecie, pokazuje, że elita super-bogatych i potężnych jednostek skutecznie kontroluje wszystko, co dzieje się w polityce, co było szczególnie widoczne w związku z reakcją na pandemię.

Najlepszym sposobem na walkę z ich projektami, mówi Wolff, jest po prostu edukowanie ludzi o tym, co się dzieje, i uświadomienie sobie, że narracja o „super-niebezpiecznym wirusie” jest kłamstwem, które zostało zaprojektowane, aby manipulować nimi, aby zaakceptowali rzeczy, które są sprzeczne z ich własnymi interesami. Jeśli nawet 10% zwykłych obywateli zda sobie z tego sprawę i zdecyduje się podjąć działania, może to pokrzyżować plany elit i być może otworzyć okno dla zwykłych obywateli, aby odzyskać kontrolę nad własnym losem.

Wywiad wideo

Ernst Wolff udziela wywiadu w tej serii filmów dr ReinerOwi Fuellmichowi, niemieckiemu prawnikowi i politykowi, który prowadzi podcast o nazwie Corona Ausschuss (Komitet Koronowy), który krytycznie analizuje reakcję niemieckiego rządu na pandemię. Te filmy pochodzą z jednego z ich podcastów. Również na czacie grupowym jest Viviane Fischer, prawnik biznesowy i ekonomista z Berlina, który jest stałym uczestnikiem Komitetu Koronowego; oraz Wolfgang Wodarg, były niemiecki poseł do parlamentu z ramienia Partii Socjaldemokratycznej, który głośno sprzeciwia się blokadzie niemieckiego rządu i szczepieniom.___

Źródło: https://rairfoundation.com/exposed-klaus-schwabs-school-for-covid-dictators-plan-for-great-reset-videos/

Opublikowano za: https://stateofthenation.co/?p=97060

Comments

  1. SZOKUJĄCA ZAPOWIEDŹ DEPOPULACJI WSKUTEK SZCZEPIEŃ Z 2009 ROKU

    https://www.bitchute.com/video/hTLH2EmPYabY/

    jeśli nie działa, inny link:
    https://seed167.bitchute.com/zqCdJPbLWfLh/hTLH2EmPYabY.mp4

Wypowiedz się