Czy to największy skandal Rezerwy Federalnej — KIEDYKOLWIEK?!

Posted on September 28, 2021 by State of the Nation

Największy skandal Rezerwy Federalnej

Autor: Ron Paul

Instytut Rona Paula na rzecz Pokoju i Dobrobytu

Po ujawnieniu, że urzędnicy Rezerwy Federalnej dokonywali transakcji na aktywach finansowych, podczas gdy Fed podejmował nadzwyczajne wysiłki w celu „stymulacji” gospodarki, prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, zarządził przegląd zasad etycznych Fed.

Chociaż transakcje te wydają się problematyczne, bledną w porównaniu z największym skandalem Fed – zubożeniem zwykłych Amerykanów przez Fed, wzbogaceniem elit oraz uproszczeniem długu publicznego i deficytów.

Depresja wywołana koronawirusem, choć w rzeczywistości spowodowana tak zwanymi działaniami w zakresie zdrowia publicznego, które rząd podjął w odpowiedzi, była oficjalnym powodem zwiększonych zakupów aktywów przez Fed w zeszłym roku.

Jednak Fed faktycznie zaczął zwiększać swoją działalność w zakresie tworzenia pieniądza we wrześniu 2019 roku, kiedy zaczął przelewać miliardy dziennie na rynki repo, których banki używają do udzielania sobie nawzajem krótkoterminowych pożyczek w celu utrzymania rynkowych stóp procentowych repo Niska.

Koronawirus był tylko wygodną wymówką dla Fedu, aby zrobić więcej tego, co już robił. Teraz Fed wykorzystuje ograniczone ponowne otwarcie jako kozła ofiarnego dla rosnących cen.

Oczywiście każdy, kto rozumie austriacką ekonomię, rozumie, że rosnące ceny są symptomem, a nie przyczyną inflacji. Inflacja jest samym aktem kreacji pieniądza przez Fed.

Rosnące ceny, które obniżają standard życia przeciętnego Amerykanina, nie są jedynym skutkiem manipulacji podażą pieniądza przez Fed. Manipulacja zniekształca sygnały ekonomiczne, powodując takie rezultaty, jak boomy, bańki i załamania. 

Inflacja zawsze przynosiła korzyści elitom z dobrymi koneksjami, które otrzymują nowo stworzone pieniądze Fedu, zanim nowe pieniądze spowodują powszechny wzrost cen.

Prawdziwą motywację polityki Fed ujawnił były urzędnik Fed Andrew Huszar w 2013 roku. Huszar, pisząc dla Wall Street Journal, potwierdził, że luzowanie ilościowe utrzymywało ceny akcji na wysokim poziomie, zamiast pomagać Amerykanom zmagającym się ze skutkami krachu z 2008 roku. Innymi beneficjentami Fed są politycy wydający duże pieniądze.

Zakup federalnych instrumentów dłużnych przez Rezerwę Federalną pozwala zarządzać kosztami obsługi długu przez rząd federalny. Dlatego też, pomimo niedawnej sugestii prezesa Powella, że ​​Fed wkrótce zacznie „ograniczać” zakupy obligacji skarbowych, jest mało prawdopodobne, by Fed znacząco ograniczył zakupy tych papierów lub pozwolił na znaczny wzrost stóp procentowych.

Powell raczej nie zdenerwuje prezydenta Bidena i jego sojuszników z Kongresu, dopóki postępowcy będą nakłaniać Bidena, aby nie wybierał ponownie Powella.

Postępowcy chcą zastąpić Powella kimś bardziej zaangażowanym w walkę ze zmianami klimatycznymi i systemowym rasizmem, dwoma straszydłami, które rutynowo wykupują jako wymówki dla ogromnej ekspansji wydatków rządowych i władzy.

Innym poważnym skandalem z udziałem Fedu jest odmowa Kongresu przyjęcia ustawy o kontroli Fedu i poinformowania Amerykanów o prawdzie o działaniach Fedu.

Kontrola Fed upoważnia rządowe Biuro Odpowiedzialności (GAO) do kontroli stosunków Fedu z zagranicznymi rządami i bankami centralnymi, operacji okna dyskontowego Fed, rezerw banków członkowskich, kredytów papierowych, odsetek od depozytów i transakcji otwartego rynku.

Audyt Fed w końcu ujawniłby prawdę o działaniach Fedu.

Ograniczony audyt autoryzowany przez Ustawę Dodda-Franka wykazał, że w latach 2007-2010 Rezerwa Federalna przekazała ponad 16 bilionów dolarów zagranicznym bankom centralnym i wpływowym politycznie firmom prywatnym. Wyobraź sobie, co mógłby znaleźć pełny audyt.
Nadszedł czas, aby zakończyć skandal polegający na tym, że tajny bank centralny ma tak wielką władzę nad gospodarką i naszą wolnością. Nadszedł czas, aby przeprowadzić audyt i zakończyć działania Fedu.

Opublikowano za: http://www.ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2021/september/27/the-biggest-federal-reserve-scandal/

 

Prezes Fed z Dallas, Kaplan, przechodzi na wcześniejszą emeryturę 8 października, powołując się na ujawnienie informacji handlowych

 

·         Prezes Fed w Dallas, Robert Kaplan, powiedział w poniedziałek, że rezygnuje ze stanowiska po kontrowersji dotyczącej jego akcji.

·         Prezes Fed w Bostonie, Eric Rosengren, który został poddany podobnej kontroli, ogłosił wcześniej tego dnia, że ​​przechodzi na emeryturę.·          

 

Prezes Rezerwy Federalnej w Dallas, Robert Kaplan, został drugim regionalnym liderem banku centralnego, który zrezygnował w poniedziałek, mówiąc, że ustąpił wcześnie po niedawnych kontrowersjach dotyczących transakcji na giełdzie, których dokonał.

Wcześniejsza emerytura Kaplana nastąpiła po ogłoszeniu tego dnia przez prezesa Rezerwy Federalnej w Bostonie, Erica Rosengrena, który powiedział, że również odejdzie, ale przytoczył problemy zdrowotne, a nie kwestię związaną z działalnością jego portfela inwestycyjnego.

„Rezerwa Federalna zbliża się do krytycznego punktu naszego ożywienia gospodarczego, gdy rozważa przyszłą ścieżkę polityki pieniężnej. Niestety, niedawne skupienie się na moich ujawnieniach finansowych może odwrócić uwagę od wykonywania tej ważnej pracy przez Rezerwę Federalną” – powiedział Kaplan w oświadczeniu.

Jego odejście na emeryturę wchodzi w życie 8 października. Rezygnacje mają miejsce na dzień przed tym, jak prezes Fed Jerome Powell ma spędzić dwa dni na Kapitolu, informując ustawodawców o wysiłkach banku centralnego w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii Covid-19.

Kontrowersje wokół tej kwestii zawirowały po ujawnieniu, że w szczególności Kaplan przeprowadzał transakcje o dużej wartości w dużych firmach, takich jak Amazon, Apple i Delta Air Lines. Wall Street Journal po raz pierwszy poinformował o transakcjach.

Po ujawnieniu, zarówno Kaplan, jak i Rosengren powiedzieli, że będą sprzedawać swoje akcje, aby uniknąć wrażenia konfliktu.

Pojawiły się pytania, ponieważ Fed dokonał zakupu aktywów o wartości bilionów dolarów, aby pomóc w funkcjonowaniu rynków, i kupił obligacje korporacyjne od firm o wielkich kapitalizacjach, w tym Apple.

Kaplan upierał się, że nie zrobił nic złego. „Podczas mojej kadencji przestrzegałem wszystkich standardów i zasad etycznych Rezerwy Federalnej” – powiedział w swoim comiesięcznym oświadczeniu. „Moje działania związane z inwestowaniem w papiery wartościowe i ujawnienia były zgodne z zasadami i standardami Banku dotyczącymi zgodności”.

Mimo to sprawa odbiła się echem w Fed, a urzędnicy zobowiązali się do zaostrzenia przepisów, aby takie potencjalne konflikty się nie powtórzyły. „Musimy wprowadzić zmiany i zamierzamy to zrobić w konsekwencji tego” – powiedział Powell w zeszłym tygodniu. „Będzie to dokładny i kompleksowy przegląd. Zbierzemy wszystkie fakty i przyjrzymy się sposobom dalszego zaostrzenia naszych zasad i standardów”.

Powell obiecał, że nastąpią zmiany. „Chcę móc spojrzeć wstecz na te lata i wiedzieć, że staliśmy naprzeciw temu wyzwaniu i dobrze poradziliśmy sobie z sytuacją, a to, co zrobiliśmy, miało sens i chroniło interes publiczny i instytucję, którą jesteśmy. wszystkie części — powiedział.

Powell w poniedziałek życzył Kaplanowi wszystkiego dobrego i pochwalił jego pracę w Fed z Dallas. „Był namiętnym i zdecydowanym głosem publicznym w wielu kwestiach, w tym krytycznej wartości wczesnej edukacji i umiejętności czytania i pisania” – powiedział przewodniczący w oświadczeniu.

Meredith Black, pierwsza wiceprezes Fed w Dallas, która sama planowała przejść na emeryturę, będzie tymczasowym szefem okręgu do czasu wybrania stałego następcy.

Opublikowano za: https://www.cnbc.com/2021/09/27/dallas-fed-president-kaplan-to-retire-early-on-oct-8-citing-trading-disclosure-distraction.html

Od Redakcji KIP:

„Szczury” uciekają z tonącego „okrętu” obecnego systemu finansowego, w tym pieniężnego, który jest KOSMICZNYM PRZEKRĘTEM WSZECHCZASÓW !!!

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Nie uciekają!:-) Taktycznie się wycofują, aby po wszystkim zająć lukratywne stanowiska doradców. Ten sam przekręt co w 2008 roku, gdzie za winnego uznano jakiegoś drugorzędnego programistę, a faktyczni sprawcy stali się doradcami nowego prezydenta Obamy:-)

 2. alru says:

  Czyli według planu.
  Upadek wszystkiego, a potem rząd światowy.

  Coś w tym stylu opisuje czytelnik (?) WOLNE MEDIA
  https://wolnemedia.net/bogata-elita-ujawnia-final-pandemii-covid-19/

  „Ten plan jest w toku i jest to najbardziej złożony globalny łańcuch wydarzeń, jaki kiedykolwiek został uruchomiony. Przedstawiciel „elity” zwierzył mi się, że to, co zaraz przeczytasz o grze końcowej COVID-19 sprawi, że wszystko stanie się krystalicznie czyste.
  Nie powiem wam kto, ani dlaczego. Powiedzmy, że spędziłam z tą osobą kilka dni i że ma ona domek letniskowy w Nowej Zelandii. To pierwszy raz, kiedy „spędziłam czas” ze znaną osobą o wysokiej wartości netto (miliardy). Zamieszczam informacje teraz, po ich przetworzeniu. Był ze mną szczery i otwarty, ale powiedział, że jeśli wspomnę o tych rzeczach, to „nigdy się nie spotkaliśmy”. Śmiał się i powiedział, że i tak nikt w to nie uwierzy, więc „baw się dobrze tylko trzymaj moją tożsamość z dala od tego”.
  Powiedział, że nie mam się o co martwić, więc pomimo tego, co mi powiedział, stwierdził, żebym uważała się za jedną z najszczęśliwszych żyjących osób, które są teraz w Nowej Zelandii. Zapytał mnie czy wzięłam szczepionkę. Odetchnął z ulgą, kiedy powiedziałam, że nie. Powiedział mi, że niektórzy dostają placebo, ponieważ ktoś musi tu „dla nich” prowadzić sprawy.
  Początkowo zapytałam, co jego zdaniem jest „ostateczną rozgrywką” w sprawie COVID-19. Zapytał mnie z wielkim zainteresowaniem, co o tym myślę. Zupełnie nie wiedziałam, co odpowiedzieć. Zaczął do mnie mówić tak…
  Plan został opracowany wiele lat temu i przez wiele lat był tylko planem. Musieli czekać wiele lat na dostępne technologie, które uczyniłyby ten plan realnym. I na zwerbowanie odpowiednich osób. To jest zadecydowanie o nowym globalnym rządzie, który jest wprowadzany w życie (szczegóły będą kontynuowane). Ten nowy światowy rząd jest już na miejscu, działając od lat w całkowitej tajemnicy, czekając na uboczu, przesuwając figury szachowe.
  Nowy rząd wymagał niektórych z najlepszych umysłów na planecie, prawie wszyscy z nich weszli na pokład z własnej woli i z pełną wiarą w sprawę nowego rządu światowego. W ich mniemaniu są oni brutalną siłą ratującą ludzkość za wszelką cenę. Powiedział mi, że z tymi, którzy odmawiali, rozprawiano się, ale w większości przypadków przyprowadzali daną osobę do szerszej grupy i poprzez dyskusje byli oni przekonywani i angażowali się w sprawę. W większości przypadków w pierwszym kroku te „umysły” starały się o fałszywą pracę i przechodziły testy psychologiczne itp.
  Ten plan jest w toku i jest to najbardziej złożony globalny łańcuch wydarzeń, jaki kiedykolwiek został uruchomiony. PLAN polega na zwróceniu każdego obywatela każdego kraju przeciwko jego własnemu rządowi. Sposób, w jaki to robią, to czysty geniusz i czyste zło.
  Aby zrealizować ten plan, mój rozmówca zapytał mnie, jak ja bym to zrobiła? Jak obróciłabyś każdego obywatela każdego kraju przeciwko jego własnemu rządowi? Naprawdę nie mam pojęcia odpowiedziałam. Więc wyłożył mi podstawy.
  Musi powstać globalna choroba. Musi być masowy strach, panika i paranoja. Przywódcy, naukowcy i media muszą dojść do konsensusu w sprawie leczenia. Leczenie to zostanie im przekazane, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Początkowo może istnieć tylko kilka „usankcjonowanych” metod leczenia, wszystkie inne muszą być uznane za „niebezpieczne i zakazane”. Przywódcy, naukowcy i media są manipulowani, aby uwierzyć, że to „leczenie” jest jedyną opcją, jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa tobie i twojej rodzinie. Liderzy, naukowcy i media w pewnym sensie dają ci słowo, że to leczenie jest bezpieczne i skuteczne. Dzieci są również celem, aby zadać maksymalny ból i gniew, kiedy to się zacznie.
  Ta część rozmowy była dla mnie interesująca. Nasi przywódcy, naukowcy i media NIE SĄ współwinni temu planowi, lub nie są jego częścią w jakikolwiek sposób. Żaden z nich, nawet Fauci. Oni są tylko narzędziami dla tych elit, służą celowi, a następnie zostaną „porzuceni” lub „nakarmi się nimi psy”!
  Naukowcy i lekarze którzy kwestionują „szczepionkowe leczenie” są zdyskredytowani na różne sposoby i cenzurowani. Usankcjonowane „leczenia” są biologicznymi truciznami, które potrzebują od 2 do 3 lat na pełną aktywację i realizację. MRNA jest zaawansowaną technologią, na którą czekali. Publiczne komunikaty siejące strach zapewniają, że ludzie błagają o „leczenie” i ustawiają się w kolejce po nie.
  Można powiedzieć, że w tym momencie plan jest w trakcie realizacji i jak na razie odnosi ogromne sukcesy. Pobór „szczepionek” mRNA przez masy był ogromny i przynajmniej połowa ludzkości wierzy, że „leczenie” jest jedyną drogą powrotu do normalności. Powiedział mi, że przekroczyło to ich najśmielsze oczekiwania!
  CO BĘDZIE DALEJ? Tu właśnie realizuje się ostateczny plan.
  Powiedział mi, że z czasem szczepionka zwiększy infekcje i zwiększy śmiertelność ludzi. Że miliardy umrą, a ludzie będą wściekli i wypalą swoje rządy do gołej ziemi. Ich przywódcy, naukowcy i media zostaną spaleni, a także upolowani i powieszeni na ulicach. Obie strony spalą swoje rządy do gołej ziemi. Strona proszczepienna, całkowicie zdradzona i umierająca, będzie się wściekać. Strona antyszczepienna będzie się wściekać za to, że ich rządy pozwoliły, aby to się stało.
  Powiedziano mi również, że kiedy to się wydarzy, abym pomyślała przez chwilę o filmach „Mad Max” i „Elizjum”.
  Kiedy masy będą już wolne od swoich rządów i wszystkich tych, którzy je „zdradzili”, przez które wycierpieli już wystarczająco wiele, wtedy nowy rząd światowy wyłoni się jako wielki zbawca. Powiedziano mi, że „to będzie łatwa sprzedaż”.
  Na koniec powiedział, że mnie lubi i chce mnie w pobliżu, kiedy kurz opadnie, że jestem dla niego bardzo użyteczna.
  Część ludzi, którym o tym powiedziałam, po prostu myśli, że robił sobie ze mnie jaja. Dziś wiem i czuję się lepiej z tym, że jestem tu, gdzie jestem, i nie chcę tego zmieniać”.

  Skoro wszystko zmierza do finału, a impet szczepionek słabnie to znaczy, że góra znalazła już swój sposób na zagęszczenie materii?
  I jak to się ma do coraz to ciekawszych odkryć w składzie tych cudownych preparatów?

Wypowiedz się