Obrażenia wywołane szczepieniami przekraczają 50 000 według CDC w USA

Liczba urazów wywołanych szczepionką Covid zgłoszonych do VAERS przekracza 50 000 według CDC w USA
Opublikowane dzisiaj dane VAERS wykazały 50861 zgłoszeń zdarzeń niepożądanych po szczepieniach COVID, w tym 2249 zgonów i 7726 poważnych obrażeń między 14 grudnia 2020 r. a 26 marca 2021 r.

Megan Redshaw
Ochrona zdrowia dzieci

Dane opublikowane dzisiaj przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC) na temat liczby urazów i zgonów zgłoszonych do  systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek  (VAERS) po  szczepieniach przeciwko COVID  ujawniły stale rosnące liczby, ale żadnych nowych trendów. VAERS jest głównym mechanizmem zgłaszania niepożądanych reakcji szczepionek w USA. Raporty przedłożone VAERS wymagają dalszych badań, zanim można będzie potwierdzić związek przyczynowy.

W każdy piątek  VAERS  publikuje wszystkie zgłoszenia obrażeń wywołane szczepieniami otrzymane do systemu od piątku poprzedniego tygodnia. Dzisiejsze dane pokazują, że między 14 grudnia 2020 r. A 26 marca ogółem  VAERS zgłosiło 50 861 zdarzeń niepożądanych  , w tym  2249 zgonów  – wzrost o 199 w ciągu ostatnich siedmiu dni – i 7726 poważnych obrażeń , czyli o 631 więcej niż w ciągu ostatnich 7 dni.  w tym samym okresie.

Spośród 2249 zgonów zgłoszonych do 26 marca 28% wystąpiło w ciągu 48 godzin po szczepieniu, 19% w ciągu 24 godzin, a 43% wystąpiło u osób, które zachorowały w ciągu 48 godzin od zaszczepienia.

W Stanach Zjednoczonych   do 26 marca podano 136,7 mln dawek szczepionki przeciwko COVID.

Dane VAERS z tego tygodnia pokazują :

Według strony internetowej CDC , „CDC śledzi każdy raport o zgonie, aby zażądać dodatkowych informacji i dowiedzieć się więcej o tym, co się wydarzyło i ustalić, czy śmierć była wynikiem szczepienia, czy też nie miała związku”.

Do tej pory jedyne informacje opublikowane przez CDC dotyczące śledztwa w sprawie zgonów związanych ze szczepieniem COVID i sposobu prowadzenia tych dochodzeń to  aktualizacja bezpieczeństwa szczepionek COVID-19  opublikowana przez Komitet Doradczy ds. Praktyk Szczepień, opublikowana 27 stycznia.

W wywiadzie dla  MedPage Today  zwrócono uwagę na niedociągnięcia nadzoru porejestracyjnego szczepionki COVID. Aaron Kesselheim , profesor medycyny w Harvard Medical School i Brigham and Women’s Hospital w Bostonie, powiedział, że obserwujemy wiele spontanicznych zgłoszeń, brak jest formalnych badań po zatwierdzeniu, ponieważ szczepionki otrzymały tylko zezwolenie na użycie w nagłych wypadkach, a szczepionki są podawane poza granicami kraju, gdzie systemy opieki zdrowotnej – mają zakłóconą zdolność do rygorystycznego gromadzenia danych obserwacyjnych.

Chociaż CDC i Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) mają różne systemy monitorowania bezpieczeństwa szczepionek, nie działają one i nie mają za sobą odpowiednich zasobów, powiedział Kesselheim.

Według Kesselheima w USA w zasadzie  nikt nie śledzi  działań niepożądanych COVID i nie ma długoterminowych danych dotyczących bezpieczeństwa, ale podkreślił, że ta  nowa technologia mRNA  jest „niezwykle skuteczna i wyjątkowo bezpieczna”.

8 marca  The Defender  skontaktował się z CDC z pytaniami dotyczącymi zgłoszonych zgonów i obrażeń związanych ze szczepionkami COVID. Dostarczyliśmy pisemną listę pytań dotyczących sposobu prowadzenia przez CDC dochodzeń w sprawie zgłoszonych zgonów, statusu dochodzeń w sprawie zgonów zgłaszanych w mediach, czy przeprowadzane są sekcje zwłok oraz standardu określania, czy uraz jest powiązany przyczynowo ze szczepionką.

Zapytaliśmy również, czy świadczeniodawcy zgłaszają wszystkie urazy i zgony, które mogą być związane ze szczepionką COVID, oraz jakie inicjatywy edukacyjne mają na celu zachęcanie i ułatwianie prawidłowego i dokładnego zgłaszania.

CDC potrzebowało 22 dni, aby odpowiedzieć na nasze powtarzające się pytania. Kiedy ktoś to zrobił, osoba ta powiedziała nam, że agencja nigdy nie otrzymała pytań – mimo że pracownicy, z którymi rozmawialiśmy kilka razy, powiedzieli, że ich rzecznicy prasowi przeglądali listę pytań i przeglądali wysłaną przez nas wiadomość e-mail. Wczoraj ponownie zadaliśmy pytania i poprosiliśmy o odpowiedź do 7 kwietnia.

Przełomowe przypadki

31 marca  Rzecznik poinformował  o rosnącej liczbie „przełomowych przypadków” COVID u osób w pełni zaszczepionych. Waszyngton, Floryda, Karolina Południowa, Teksas, Nowy Jork, Kalifornia i Minnesota zgłosiły przełomowe przypadki COVID, z których niektóre doprowadziły do ​​hospitalizacji i śmierci. Trwają dochodzenia w celu ustalenia, czy wystąpiły problemy ze szczepionkami, czy też ludzie zostali zarażeni wariantem.

Zapytany o rosnącą liczbę przełomowych przypadków podczas konferencji prasowej w Białym Domu,  dr Anthony Fauci , główny doradca medyczny prezydenta Bidena, powiedział, że jest to coś, co potraktują poważnie i uważnie obserwują, ale przełomowe infekcje zdarzają się przy każdym szczepieniu.

CDC wydaje nowe wytyczne dotyczące podróży, paszportów szczepionkowych, które budzą kontrowersje. CDC  wydało dziś  nowe wytyczne dotyczące podróży stwierdzające, że w pełni zaszczepieni Amerykanie podróżujący po Stanach Zjednoczonych nie muszą poddawać się testom na obecność COVID przed podróżą ani po niej, a także nie muszą poddawać się kwarantannie po powrocie Domu.

29 marca  The Defender poinformował,  że administracja Biden i prywatne firmy pracują nad opracowaniem  paszportów szczepionek, które wymagałyby od Amerykanów udowodnienia, że ​​zostali zaszczepieni przeciwko COVID, gdy kraj się otworzy.

Dr Naomi Wolf, założycielka i dyrektor generalna  Daily Clout , powiedziała, że ​​w systemie paszportowym tak naprawdę nie chodzi o szczepionkę. Chodzi o Twoje dane, a „kiedy to się stanie, nie masz wyboru, czy być częścią systemu”.

Przedstawiciel Pete Sessions (R-Texas) powiedział, że dane uwierzytelniające szczepionki są całkowitym przekroczeniem rządu, które podważy zaufanie publiczne i znacznie ograniczy normalne codzienne, podstawowe czynności. Reprezentantka Lauren Boebert (R-Colo.) Stwierdziła, że ​​„paszporty szczepionek są niezgodne z konstytucją. Kropka.”

26 marca w Nowym Jorku  wprowadzono  cyfrowy system paszportów szczepionkowych znany jako Excelsior Pass, którego mieszkańcy mogą używać do udowodnienia, że ​​zostali zaszczepieni lub niedawno uzyskali negatywny wynik testu na infekcję. System nowojorski, zbudowany na  platformie cyfrowej karty zdrowia IBM , będzie używany na dziesiątkach wydarzeń, w tym w obiektach artystycznych i rozrywkowych.

J&J trafia na pierwsze strony gazet z pomieszaniem produkcyjnym, raportem o ciężkiej reakcji alergicznej

Jak poinformował The Defender  1 kwietnia, 15 milionów dawek szczepionki  J&J nie przeszło kontroli jakości po tym, jak pracownicy zakładu produkcyjnego w Baltimore zaniedbali  dodali składnik AstraZeneca do szczepionki J&J przeciwko COVID. Pomieszanie zmusiło organy regulacyjne do opóźnienia autoryzacji linii produkcyjnych zakładu i skłoniło FDA do wszczęcia dochodzenia.

31 marca  Business Insider  poinformował, że 74-letni mężczyzna z Wirginii doświadczył rzadkiej reakcji na szczepionkę J&J, która spowodowała bolesną wysypkę rozprzestrzeniającą się po całym ciele i złuszczającą się skórą. Richard Terrell powiedział lokalnej  stacji WRIC,  że cztery dni po otrzymaniu szczepionki zaczął odczuwać dziwne objawy.

„Zacząłem odczuwać lekki dyskomfort pod pachą, a kilka dni później zacząłem dostawać swędzącej wysypki, po czym zacząłem puchnąć i moja skóra stała się czerwona” – powiedział Terrell.

Wysypka rozprzestrzeniła się na całe jego ciało, a skóra odpadała. Udał się na izbę przyjęć, gdzie lekarze ustalili, że doświadczył niepożądanej reakcji na szczepionkę COVID.

AstraZeneca zawieszona w Niemczech i Kanadzie 

31 marca  The Defender poinformował,  że Niemcy na czas nieokreślony zawiesiły stosowanie szczepionki przeciwko COVID Oxford-AstraZeneca   osobom poniżej 60 roku życia, zgodnie z zaleceniami  STIKO , niezależnego krajowego komitetu ds. Szczepionek i ekspertów zewnętrznych.

Komisja zbadała  doniesienia o zakrzepach krwi , w niektórych przypadkach śmiertelnych, u osób, które otrzymały szczepionkę i zdecydowała się podać szczepionkę tylko osobom w wieku 60 lat lub starszym, chyba że należą do kategorii wysokiego ryzyka, gdzie korzyści przewyższają ryzyko poważnych skutków ubocznych .

Jak  poinformował Rzecznik  30 marca, kilka regionów Niemiec, w tym Berlin i Monachium, tymczasowo wstrzymało szczepienie osób poniżej 60 roku życia po tym, jak niemiecki regulator szczepień ujawnił 31 przypadków rzadkich skrzepów krwi w mózgu, z których dziewięć zakończyło się zgonem. Decyzja została podjęta jako środek ostrożności przed spotkaniem z krajowymi organami nadzoru medycznego zaplanowanym na później w dniu, w którym podjęto decyzję o zawieszeniu szczepionki na czas nieokreślony.

30 marca Kanada ogłosiła, że ​​zawiesiła szczepionkę AstraZeneca dla osób poniżej 55 roku życia z powodu obaw, że może być ona powiązana z rzadkimi zakrzepami krwi,  poinformował The Defender .

Organizacja Health Canada zażądała od firmy AstraZeneca przeprowadzenia szczegółowych badań dotyczących zagrożeń i korzyści związanych ze szczepionką przeciwko COVID w wielu grupach wiekowych i zawiesiła szczepionkę dla młodszych grup w oczekiwaniu na wynik tego przeglądu.

24 marca Health Canada  zaktualizowało  informacje o produkcie dotyczące szczepionek COVID firmy AstraZeneca, aby ostrzec o ryzyku rzadkich zakrzepów krwi związanych z niskim poziomem płytek krwi po szczepieniach – jest to wyraźne odwrócenie od poprzedniego stanowiska Kanady  .

Ochrona zdrowia dzieci  prosi każdego, kto doświadczył niepożądanej reakcji na jakąkolwiek szczepionkę, o złożenie raportu po wykonaniu  tych trzech kroków .

Zarejestruj się,  aby otrzymywać bezpłatne wiadomości i aktualizacje od Roberta F. Kennedy’ego Jr. i organizacji Children’s Health Defense. CHD planuje wiele strategii, w tym prawnych, w celu obrony zdrowia naszych dzieci i uzyskania sprawiedliwości dla już rannych. Wasze  wsparcie jest niezbędne do pomyślnej misji CHD.

MASKI „SKUTECZNE I BEZPIECZNE” – KŁAMSTWO POWTÓRZONE TYSIĄC RAZY STAJE SIĘ PRAWDĄ
Ani jednej łzy. Ochrona zdrowia w pandemii – Raport lek. Med. Pawła Basiukiewicza
„Całkowicie możliwe, że zostanie to wykorzystane do wyludnienia na masową skalę”.
IZRAEL OSTRZEGA ŚWIAT I BIERZE SPRAWY W SWOJE RĘCE. Apel Izraelki i decyzja Kanclerz Angeli Merkel
HOLOCAUST 2.0: Żydzi w Izraelu poddani ludobójstwu przez śmiertelne zastrzyki Covidów…
Całkowite wymieranie ludzkości jest blisko
Arcybiskup Carlo Maria Viganò: PRAWDA PONAD STRACHEM

Wypowiedz się