ELECTIONgate: To naprawdę skoordynowany przez Brytyjczyków miękki zamach stanu, wspierany przez inscenizowaną przez Demokratów rebelię!

Poznaj Lorda Mallocha Browna: Brytyjska ręka stojąca za zamachem stanu, aby wyrzucić Trumpa

Matthew Ehret za pośrednictwem
Fundacji Kultury Strategicznej

W ciągu czterech lat dramatu Russiagate ręka brytyjskiego wywiadu ujawniała się nieustannie…

Od oczywistej roli  Sir Richarda Dearlove’a i jego byłego Christophera Steele’a z MI6,  którzy razem odegrali wiodącą rolę w kształtowaniu podejrzanej dokumentacji, po ich zaangażowanie w  Oxford Rhodes Scholar Strobe Talbott  w komponowanie, promowanie i marketing oszukańczego dossier wśród wybranych członków Kongresu i mediom, brytyjskiemu ambasadorowi Sir Darrochowi  przyłapano na „zalewaniu strefy”  brytyjskimi zasobami wywiadowczymi, aby ukształtować postrzeganie świata przez Trumpa, na szereg brytyjskich operacji pułapkowych  wymierzonych w Michaela Flynna  już w 2014 roku w Londynie… gdziekolwiek spojrzeć, ręka brytyjskiego wywiadu wydaje się być wszędzie.

Podczas gdy media, które mają tendencję do przedstawiania tego problemu w partyzanckiej narracji o „korupcji w partii demokratycznej”, podejmują ogromny wysiłek, aby bagatelizować brytyjskie korzenie głębokiego państwa, ten chwyt nie uwzględnia związku przyczynowego i wymaga, abyśmy wierzyli, że ogon naprawdę macha psem.

Niewygodna prawda, do której wielu jest zbyt przerażonych, leniwych lub skorumpowanych, by się przyznać, jest taka, że ​​od chwili śmierci Johna F. Kennedy’ego 22 listopada 1963 r. Zarówno Partia Demokratyczna, jak i Republikańska ulegały powolnemu przejęciu przez tego obcego pasożyta. To, co stało się znane jako „głębokie państwo”, nigdy nie było oparte na żadnej partii i nigdy nie wywodziło się z niczego, co pochodzi z tradycji konstytucyjnych samego rządu Stanów Zjednoczonych, jak nakreśliłem w moim poprzednim artykule  „Zrozumieć potrójną naturę Głębokiego Państwa ”.

Podczas gdy republikańska partia George’a Busha była u władzy, to głębokie państwo wykorzystywało kontrolę komputerowego liczenia głosów do sfałszowania wyborów w 2000 i 2004 roku na swoją korzyść, co zostało doskonale zaprezentowane w filmie dokumentalnym2006 roku Hacking Democracy . Później, kiedy nadszedł czas, aby kontrolowana opozycja przejęła władzę w 2008 roku, zrobiła to samo pod różnymi postaciami.

Podczas gdy jedna strona jednobiegunowej agendy rządu światowego kierowała się poglądem, że Stany Zjednoczone powinny na zawsze być główną światową siłą policyjną rządzącą systemem wieczystej wojny o sumie zerowej, z niewybraną elitą zarządzającą systemem z góry, druga strona uważała, że Stany Zjednoczone powinny zrzec się swoich roszczeń do suwerenności na rzecz międzynarodowego organu o zasięgu globalnym, z niewybieralnymi technokratami i finansistami na szczycie, zarządzającymi z góry systemem wieczystej wojny o sumie zerowej.

Zwróć uwagę na wspólny mianownik?

Election Theft as Russiagate 5.0

Teraz, gdy stawało się coraz bardziej jasne, że oszustwa związane z masowymi wyborami ogarnęły Stany Zjednoczone, starając się osiągnąć to, czego nie udało się osiągnąć przez cztery lata Russiagate, kolejne światło padło na brytyjską rękę stojącą za Bidenem, która ma na celu rozpuszczenie wszelkich nacjonalistycznych duchów pozostających w walczącej republice.

Jak nakreśliłem w moim ostatnim raporcie,  największy prywatny system głosowania komputerowego w USA, który obsługuje 30 stanów i 70 milionów wyborców, okazał się być sercem obecnej kradzieży wyborczej. W tym artykule wyjaśniono, że Dominion Voting Systems to kanadyjska firma, która dominuje w prywatnych komputerowych systemach głosowania w USA i jest ściśle powiązana z inną większą firmą o nazwie Smartmatic.

Dla tych, którzy wciąż są poza pętlą, Smartmatic dostarcza maszyny do głosowania i swoje oprogramowanie (kody backdoorów i wszystko inne) rządom na całym świecie i jest mocno powiązany z Fundacją Clintona, Open Society Sorosa i własnym szefem sztabu Nancy Pelosi.

Co więcej, kluczową postacią kontrolującą Smartmatic jest nikt inny jak Lord Mark Malloch Brown, były wiceprezes Funduszy Inwestycyjnych George’a Sorosa (2007), a także Instytut Społeczeństwa Otwartego Sorosa i Światowe Forum Ekonomiczne, były wiceprezes w Bank Światowy (1995-1999), administrator ONZ ds. rozwoju (1999-2005), zastępca sekretarza generalnego ONZ i brytyjski minister stanu ds. Afryki, Azji i ONZ (2007-2009). To tylko kilka czapek, które nosił w ostatnich latach, które omówimy bardziej szczegółowo.

Lord Malloch Brown: Nie jest to typowy brytyjski agent

Przez całe życie związany z Sorosem, Lord Malloch Brown (Kawaler Orderu św. Jerzego i św. Michała) odgrywał rolę kolorowego rewolucyjnego ojca chrzestnego i głównego kontrolera takich „lalkowych przywódców przyjaznych technokratom”, jak Corazon Aquino, a także jej syn Benigno Aquino III Filipin, George Saakashvili z Gruzji, a nawet nieszczęsne gadające ego Barack Obama.

Po odbyciu rozszerzonego „stażu” pod przykrywką pracownika pomocy ONZ i maruderującego dziennikarza London Economist, Malloch Brown w 1985 roku pracował dla firmy konsultingowej Sawyer Miller w Waszyngtonie.  W tym czasie Malloch Brown został wysłany do został doradcą i autorem przemówień lidera filipińskiej opozycji, Corazona (Cory) Aquino, pod nadzorem  ówczesnego sekretarza stanu George’a Shultza .  Corazon był ulubieńcem zachodniego establishmentu, ale miał prawie niemożliwe zadanie rzucić wyzwanie popularnemu nacjonalistycznemu prezydentowi Ferdynandowi Marcosowi, który  kierował swoim krajem do suwerenności gospodarczej  w opozycji do międzynarodowych finansistów od czasu jego inauguracji w 1965 roku.

Stosując wszystkie sztuki zarządzania percepcją i marketingu, Malloch Brown przejął kontrolę nad kampanią Aquino, przekształcając ją w „Rewolucję władzy ludu”, która była pod wieloma względami pierwszą udaną  kolorową rewolucją naszych czasów. Wiedząc, że głosy wyborców prawdopodobnie sprzyjają obecnemu Markosowi, Malloch Brown napisał, że przygotował przemówienie Aquino dotyczące zwycięstwa przed wyborami i kazał jej wygłosić je jeszcze przed zakończeniem głosowania – a którzy wspólnicy w mediach byli zbyt szczęśliwi, że publicznie podsycali mitologię, że Corazon wygrał.

Opisując te wydarzenia lata później,  Malloch Brown powiedział :

Wyjątkowym osiągnięciem podczas kampanii Cory było stworzenie sondażu wyjściowego, który wskazywał, że wygrała. Wylądował na pierwszej stronie Inquirer i wywarł głęboki wpływ, ponieważ podsunął pomysł, że Aquino wygrał z Marcosem… Marcos tak naprawdę nie wyzdrowiał po tym. To było bardzo ekscytujące doświadczenie ”.

Malloch Brown nie wspomniał, że „wyniki lokali wyborczych”, które wywołały fałszywe przekonanie, że wygrała Corazon, zostały zmanipulowane przez lokalnych agentów George’a Shultza, firmy badawcze Social Weather Station i Pulse Asia, które nigdy nie zostały pociągnięte do odpowiedzialności za swoją rolę w obaleniu Marcosa.

Terapia szokowa

Wkrótce po tym „osiągnięciu” Malloch Brown rozpoczął bliską współpracę z George’em Sorosem przy wielu projektach, które radykalnie zmieniły świat w okresie intensywnego przejścia z epoki dwubiegunowej do jednobiegunowej.

W 1993 roku Soros  przeprowadził spekulacyjny atak na brytyjskiego funta szterlinga, który przyniósł węgierskiemu spekulantowi zysk 1 miliarda dolarów, jednocześnie dając Wielkiej Brytanii wygodną wymówkę, aby uniknąć wpadnięcia w pułapkę euro, którą zastawiła na inne europejskie cele, wejście w „epokę państw post-narodowych”. W 1994 roku Soros ogłosił dotację w wysokości 50 milionów dolarów na operacje „budowania demokracji” w Macedonii i Bośni, gdzie Malloch Brown został zatrudniony w ramach programu  terapii szokiem Shatalin.

W latach 1993-1994 Malloch Brown był członkiem Komitetu Doradczego Sorosa w Bośni, gdzie rozwijał projekty bałkanizacji z lat 90. W 1998 roku Malloch Brown był  także współzałożycielem Międzynarodowego Trybunału Karnego  (ICC) Sorosa po tym, jak duet utworzył  International Crisis Group  (ICG) w 1994 roku. Instytucje te służyły do:

​​1) kształtowania „międzynarodowego postrzegania” przyczyn i rozwiązań „kryzysów” ”, Rzeczywiste lub sfabrykowane oraz

2) opowiadają się za rozwiązaniami, które usunęłyby suwerenność w sprawach wojskowych i sądowych suwerennym państwom narodowym, w których została ona zapisana w Karcie Narodów Zjednoczonych, prawach norymberskich i Deklaracji Praw Człowieka ONZ, ponadnarodowym niewybieralnym organizacjom pod kontrolą„ eksperci ”.

Jako wiceprezes Banku Światowego w latach 1995-1999 przypisał sobie zmianę jego wizerunku w bardziej demokratyczną organizację, a w latach 1999-2005 kierował tworzeniem Milenijnych Celów Rozwoju, które w coraz większym stopniu wiązały fundusze ONZ z operacjami Społeczeństwa Otwartego George’a Sorosa. na arenie międzynarodowej  (w Nowym Jorku Malloch Brown mieszkał na posiadłości należącej do Sorosa).

R2P i większa rewolucja kolorów

W tym okresie Malloch Brown był jednym z najwcześniejszych zwolenników  odpowiedzialności za ochronę (R2P)  i zrobił więcej niż ktokolwiek inny, aby włączyć tę doktrynę do „post-westfalskich” perspektyw rządów   ONZ w 2005 r. Jako zastępca sekretarza generalnego ONZ (2005-2006). .

Demonstrując w marcu 2011 r. swój imperialny pogląd, samozwańczy „pacyfista” zniecierpliwił narody, które niechętnie wysadziły Libię w powietrze, i  napisał w  Financial Times:  „Ogłoś zwycięstwo i przystąp do wyparcia Kaddafiego”.

Jako współprzewodniczący Międzynarodowej Grupy Kryzysowej (która narodziła się z pieniędzy zalążkowych Sorosa i której  zarządem  zasiadają Larry Summers, doradca Joe Bidena Jake Sullivan oraz George i Alexander Soros) Malloch Brown wspierał  narkotykowego terrorystę związanego z wyzwoleniem Kosowa Armia,  który był również wspierany zarówno przez CIA, jak i NATO podczas kryzysu w Bośni, ściśle koordynując ją, ze swoim kolegą ze stypendium Rhodesa, Strobem Talbottem,  który w 1995 roku nazwał Sorosa  „zasobem narodowym – w istocie skarbem narodowym”.

Opisując Talbotta, Malloch Brown  napisał niedawno :

Strobe Talbott, jest moim bardzo starym przyjacielem i pod pewnymi względami podobnym praktykiem i teoretykiem globalizacji… Jako taki naprawdę rozumiał ukrytą historię współczesnej polityki, która zawsze jest wypychana z pola widzenia przez bardziej znane historia państw narodowych ”.

Po sfinansowaniu  gruzińskiej rewolucji róż w 2003 r.  , która doprowadziła do władzy Saakaszwilego przez Sorosa, państwo gruzińskie zostało pozbawione władzy z powodu połączenia ogromnej niekompetencji i korupcji.  Tutaj Soros i Malloch Brown ponownie przyszli na ratunek, organizując w styczniu 2004 r. W Nowym Jorku wydarzenie, na którym zebrano 1,5 miliona dolarów na programy reform rządu gruzińskiego (75% z Open Society Sorosa i 25% z Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju kierowanego przez Browna). Raport UNDP uzasadniał wydatki, które miały zapłacić pensję Saakaszwilego, jak również najwyższym urzędnikom rządowym i siłom bezpieczeństwa, mówiąc: Gruzji brakowało wykwalifikowanych specjalistów potrzebnych do zaprojektowania i przeprowadzenia gruntownych reform”.

Fakt, że te działania doprowadziły do zabójstwa 1600 w Osetii Południowej (głównie Rosjanie) w 2008 roku i niemal wywołał WWIII nie należy zapominać, nikczemnej roli Saakaszwilego, jako gubernatora Odessy (2015-16), gdzie chronił skazanych przestępców neo  nazistów Batalionu Azow . Podobnie dziwny wzrost popularności Saakaszwilego w Gruzji powinien bardziej niż trochę zaniepokoić każdego, kto ma choćby pół mózgu.

Handler Team Obama

24 lutego 2008 r. Samantha Power, mąż behawiorysty z Harvardu Cass Sunstein i wkrótce ambasador przy ONZ za Obamy, udzieliła wywiadowi dla London Times, opisując w jaskrawych szczegółach związek Malloch Brown-Obama. W wywiadzie Power powiedziała: „ Głównym kanałem łączącym Wielką Brytanię z kandydatem [Obamą] był lord Malloch Brown, młodszy minister spraw zagranicznych, którego Obama zaczął podziwiać, kiedy [Malloch Brown] był zastępcą sekretarza generalnego ONZ, Obama był naprawdę z nim zachwycony. To związek, który trwał i od tego czasu rozmawiali ze sobą wiele razy ”.

Rzeczywiście, kariera polityczna Obamy, podobnie jak Saakaszwilego i Aquino, zawsze była wytworem wyższych sił, a Soros nawet zapewnił pierwsze 60000 dolarów na mandat  Obamy w Senacie w 2004 roku,  a następnie organizował  najwcześniejsze partie zbierania funduszy  na prezydencką kadencję Obamy w 2007 roku.

Samantha Power sama przypisała swoją karierę Sorosowi i Lordowi Brownowi, mówiąc w 2004 roku:

 „Moja książka i moje badania były całkowicie nie do utrzymania na wolnym rynku. Gdybym nie był w stanie uzyskać stypendium od George’a Sorosa i Open Society Institute, nie ma możliwości, abym mógł sporządzić takie raporty śledcze, jakie potrzebowałem ”.

Przypadek Cass Sunstein

Podczas gdy Power spędziła swój czas w ONZ walcząc zaciekle, aby wymusić wyprzedzającą zmianę humanitarnego reżimu P2P w Libii, a później w Syrii, jej mąż Cass Sunstein pracował jako doradca Obamy w latach 2009-2012  i jest autorem artykułu  poświęconego niebezpiecznemu wzrostowi „ teorii spiskowych ”, które zagrażają jego idei dobrego rządu. Sunstein napisał, że  „istnienie zarówno krajowych, jak i zagranicznych teorii spiskowych, jak sugerujemy, nie jest sprawą trywialną, stwarzającą realne ryzyko”  i zalecił „serię możliwych reakcji”, które obejmują poznawczą infiltrację grup konspiracyjnych przez agentów rządowych.

Ponadto Sunstein opracował pięć opcji:

„(1) Rząd może zakazać teorii spiskowych.

(2) Rząd może nałożyć jakiś rodzaj podatku, finansowy lub inny, na tych, którzy rozpowszechniają takie teorie.

(3) Rząd może sam zaangażować się w kontrmowę, organizując argumenty w celu zdyskredytowania teorii spiskowych.

(4) Rząd może formalnie zatrudnić wiarygodne strony prywatne do udziału w przemowie.

(5) Rząd może nawiązać nieformalną komunikację z takimi stronami, zachęcając je do pomocy ”

W dniu 24 sierpnia 2020 r. Sunstein został  mianowany przewodniczącym Technicznej Grupy Doradczej Światowej Organizacji Zdrowia, której  powierzono modyfikację globalnego zachowania zgodnie z nowymi normami światowego porządku pandemii. Stwierdził szef WHO:

„W obliczu pandemii COVID-19 kraje używają szeregu narzędzi do wpływania na zachowanie: kampanie informacyjne to jedno narzędzie, ale tak samo jak prawa, regulacje, wytyczne, a nawet grzywny… Dlatego nauki behawioralne są tak ważne”.

Lord Brown w erze Obamy

W 2007 roku Malloch Brown opuścił ONZ, aby kierować funduszem Quantum Hedge Fund Sorosa – lukratywnym stanowiskiem, które wkrótce opuścił, aby dołączyć do brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych jako minister stanu ds. Afryki, Azji i ONZ w latach 2007-2009.

Po opuszczeniu stanowiska w rządzie Wielkiej Brytanii w 2009 roku, Lord Malloch Brown zaczął konsultować się z firmami naftowymi i kierować swoją Międzynarodową Grupą Kryzysową.  W tym czasie ICG miała prawie monopol na redagowanie anonimowo publikowanych raportów o międzynarodowych hotspotach kryzysowych, szczycących się utrzymywaniem armii „naziemnych” specjalistów, którzy mogliby profilować wszystkie strony sporu i publikować swoje oceny na rynku międzynarodowym. Raporty te były wykorzystywane przez rządy, organizacje pozarządowe, korporacje i organy międzynarodowe, takie jak ONZ, i odegrały ważną rolę w kształtowaniu globalnej polityki i postrzeganiu przyczyn konfliktu oraz środków zaradczych.

Wykorzystując swoją wiedzę w zakresie fałszowania głosów i zarządzania percepcją, nie powinno dziwić, że Malloch Brown wkrótce znalazł się na czele SGO Corporation Ltd w 2014 roku, która służy jako spółka holdingowa, której głównym atutem są technologie głosowania Smartmatic.  Smartmatic sprzedaje się jako że zdobyła  ponad 3,7 miliarda głosów w ciągu ostatnich 14 lat w projektach wyborczych na pięciu kontynentach” i chociaż zaprzecza prowadzeniu działalności bezpośrednio na ziemi amerykańskiej, zrzut ekranu z Way Back Machine  pokazuje zupełnie inną historię .

Od 2010 roku Smartmatic znajduje się w centrum oszustw wyborczych w Meksyku, Wenezueli, USA i na Filipinach, gdzie pierwsze wybory prezydenckie wykorzystujące ten system zakończyły się zwycięstwem syna Corazona Aquino, Benigno Aquino. Po tym, jak wiele dowodów ujrzało światło dzienne na rolę Smartmatic  w systemowych oszustwach , Fundacja IBON  określiła Lorda Browna jako  „obcokrajowca, który zrobił karierę, wpływając na wybory”.

To ironia losu, że Lord Malloch Brown nie tylko wprowadził do władzy na Filipinach tekturowy naganiacz drugiej generacji, ale także wykorzystał swój system głosowania,  aby podważyć popularnego  Ferdynanda Marco Jr na korzyść Lena Robredo z Partii Liberalnej podczas wyborów w 2016 roku. . Na szczęście w tym samym roku, w którym Trump miał pokonać system poprzez swoje miażdżące zwycięstwo w USA, podobne zwycięstwo nastąpiło wbrew wszelkim przeciwnościom, gdy nacjonalista prezydent Duterte objął urząd, a później  zażądał od Filipin pozbycia się technologii Smartmatic.

Ostateczna obsesja Lorda Malloch Browna

Przemawiając na  Światowym Szczycie Rządu w czerwcu 2020 r.,  wraz z Cassem Sunsteinem i szeregiem innych stworzeń z Davos, Lord Malloch Brown wyraził pogardę dla powstania wielobiegunowego sojuszu kierowanego przez Rosję, Chiny i USA Trumpa, który oczywiście zagroził jego życiu. Malloch Brown obłudnie atakuje Chiny za to, że są reżimem, który nie szanuje praw jednostki i troszczy się jedynie o „wielu”, a następnie wzywa do powstania autorytarnych rządów „Rosja, Chiny, Indie, Turcja, Węgry i USA”, które uważa, że ​​należy go powstrzymać za wszelką cenę, mówiąc:

„W szerszym świecie nową większością jest bardziej autorytarna forma rządów. To nie tylko Chiny. Ta „nowa większość” obejmuje przywódców, którzy doszli do władzy przez urny wyborcze i tych, którzy tego nie zrobili, ale którzy wszyscy podzielają preferencje dla nacjonalistycznej polityki zagranicznej, osłabienia instytucji krajowych i rządów prawa ”

Malloch Brown najwyraźniej czuł się bardzo dobrze ze swoją publicznością i założył, że nikt nie pomyśli o oczywistej hipokryzji jego przyznania, że ​​ta „nowa większość” nacjonalistów często dochodzi do władzy „przy urnie wyborczej” i tym samym symbolizuje zasady demokratyczne, podczas gdy jego socjotechniczna obrona wolności jednostki i wolności wyboru zawsze ma miejsce poza demokratyczną wolą plebsu, którzy są oczywiście uważani za głupich, by wiedzieć, co jest dla nich dobre, a także kosztem wielu, których trzeba poświęcić w wojnach, zmianie reżimu i anarchii ” dla większego dobra ”.

Te hipokryzje stały się jeszcze bardziej oczywiste w niedawnym przemówieniu z 26 października 2020 r. Na temat  ONZ 75: Slow Death czy New Direction?  W tym przemówieniu Lord Brown wzywa do utworzenia zreformowanej Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby uniknąć jej starzenia się poprzez pozbycie się Rady Bezpieczeństwa, która uniemożliwiła niezbędne działania humanitarne z powodu nieznośnego weta ze strony Rosji i Chin. Zapytany, jak można znieść weto, lord Brown przyznaje, że narody nigdy nie ustąpią, a więc „jedynym sposobem, aby skłonić tych okopanych członków do podjęcia tego zadania, jest uczynienie ich w dużej mierze nieistotnymi… musimy obejść kwestie bezpieczeństwa rada.”

Jak można oczekiwać, że ktoś „obejmie Radę Bezpieczeństwa”, możesz zapytać?

Tutaj Lord Brown odpowiada, wzywając do wzmocnienia pozycji „klastrów społeczeństwa obywatelskiego” i „mozaiki społeczeństwa obywatelskiego”, które mogą wykorzystać koalicję energetyczną podmiotów niepaństwowych. Brown stwierdza: „Budowanie różnorodnych koalicji podmiotów państwowych i niepaństwowych, chcących być pierwszymi w różnych częściach tej agendy, nie jest nową drogą do działania w ONZ. Teraz musi być doładowany turbo. Świat nie będzie czekał, aż najbardziej uparte i oporne narody zaczną działać ”.

Wzywając Radę Praw Człowieka ONZ do „nieprzystosowanej do celu” z powodu jej „ciągłego przechwytywania” przez Rosję, Chiny i Kubę, która zdobyła mandaty w tym roku, Lord Brown ubolewał nad największym zagrożeniem dla jego wizji postnarodowego świata:

 „Porażki, które wszyscy indywidualnie zbladliśmy w porównaniu z samym faktem, że państwa narodowe ostatecznie – zwłaszcza większe i potężniejsze – oparły się oddaniu władzy i suwerenności oraz podejmowaniu decyzji temu wielostronnemu organowi”.

To brytyjska ręka stojąca za obecną fazą Russiagate 5.0, która zbliżyła się do swoich celów przeprowadzenia amerykańskiego zamachu stanu, bardziej niż w jakimkolwiek innym momencie w ciągu ostatnich czterech lat. To wizja dystopijnego, post-narodowego porządku świata, zarządzanego przez mizantropijnych technokratów, którzy chcą panować nad technotronicznym feudalnym mrocznym wiekiem w XXI wieku i później.  

Choć może cię to rozczarować, ale w tej chwili najważniejszą rzeczą stojącą na drodze tego antyludzkiego porządku świata i twojej przyszłości jest walczący prezydent Trump, który potrzebuje poważnego wsparcia przebudzonego, poinformowanego i aktywne obywatelstwo.

W przyszłym segmencie przyjrzymy się bliżej postaci nieżyjącego już Maurice’a Strong’a i samoczynnemu zniszczeniu zachodniej cywilizacji w ciągu ostatnich 50 lat, a także walce o oparcie się puczowi bankierów w Wielkiej Brytanii ponad 300 lat temu, który utrzymuje się specyficzne lekcje jak na nasz obecny wiek.

___
Źródło: https://www.strategic-culture.org/news/2020/11/17/lord-malloch-brown-revealed-the-british-hand-behind-coup-shows-its-scales-again/

Wysłany Przez State of the Nation

Opublikowano za: http://stateofthenation.co/?p=37454

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Nie będzie ambasady USA w Jerozolimie, ponoć nigdy nie miało być:

  https://www.jpost.com/international/us-planning-outreach-building-not-consulate-in-east-jerusalem-651024

  USA planują „budowanie pomocy”, a nie konsulat we wschodniej Jerozolimie
  „Nasz plan otwarcia budynku pomocniczego we wschodniej Jerozolimie ma na celu wyłącznie poprawę naszych kontaktów między naszymi sąsiadami w Jerozolimie” – powiedział starszy urzędnik ambasady.
  Przez Jerusalem Post PRACOWNIKÓW 3 GRUDNIA 2020

  Rząd USA planuje otworzyć „budynek pomocniczy” we wschodniej Jerozolimie, aby poprawić stosunki z Palestyńczykami i Arabami ze wschodniej Jerozolimy.
  Wyżsi urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że urząd nie będzie konsulatem i nie będzie miał takich udogodnień. Zaprzeczyli doniesieniom krążącym w mediach, że istniał plan otwarcia konsulatu we wschodniej Jerozolimie. Według jednego z doniesień prasowych, George Noll, szef wydziału ds. Palestyńskich ambasady, rozpoczął przygotowania do ponownego otwarcia konsulatu we wschodniej Jerozolimie.

  „Jest jedna amerykańska misja dyplomatyczna w Izraelu – ambasada Stanów Zjednoczonych – a jej siedziba znajduje się w Jerozolimie, stolicy Izraela” – powiedział wysoki rangą urzędnik ambasady.
  „Nasz plan otwarcia budynku pomocniczego we wschodniej Jerozolimie jest realizowany od lat i ma na celu wyłącznie polepszenie naszych kontaktów między naszymi jerozolimskimi sąsiadami. Nie jest to osobny konsulat ani nie ma zaplecza konsulatu – i nie planujemy go tworzyć – dodał urzędnik.
  W 2019 roku USA połączyły swój konsulat w Jerozolimie z ambasadą USA w stolicy, tworząc jedno centrum obsługujące wszystkich mieszkańców miasta. W tamtym czasie byli amerykańscy dyplomaci opisywali konsulat jako główny kanał komunikacji z Palestyńczykami w Waszyngtonie.
  Utrzymując odrębne stosunki dyplomatyczne z Palestyńczykami i Izraelczykami, kolejne administracje od czasu podpisania porozumień z Oslo liczyły na zdobycie zaufania Ramallah i podkreślenie poparcia Stanów Zjednoczonych dla separacji obu narodów.

  Połączenie tych dwóch miało na celu zapewnienie, że Stany Zjednoczone będą przemawiać „jednym głosem” zarówno do Izraelczyków, jak i Palestyńczyków, po latach oferowania „mieszanych komunikatów” obu stronom.

Wypowiedz się