Dziesiątki tysięcy demonstruje w Izraelu od 11 tygodni, żądając dymisji satanisty Netanjahu.

Dlaczego polskojęzyczni rządzący i udający opozycję, nie poprą i nie nagłośnią słusznego protestu Izraelczyków przeciwko satanistycznemu premierowi Netanjahu, przy którym Aleksander Łukaszenka to wzór cnót i praworządności ?

Czy dlatego, że satanista Netanjahu jest ich nadzorcą ?

Publikujemy dwa teksty o sytuacji w Izraelu i komentarze o kryminalnych okolicznościach stworzenia tego sztucznego tworu.

Redakcja KIP

Syjonistyczna mafia Żydom

Zwalczaj syjonizm – żydowski szowinizm

Od kilkunastu tygodni tysiące Izraelczyków protestuje w Jerozolimie i Izraelu przeciwko ponownie wprowadzonym obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa oraz przeciwko korupcji władzy. Policja używa armatek wodnych do rozpędzania demonstrantów i dokonuje aresztowań.

Jednak w powszechnych żydo-mediach w IIIŻydo-RP/Polin, każde wiadomości rozpoczynają się informacjami o kolejnych zgonach Polaków z powodu żydo-medialnej pandemii koronawirusa i o nieustających protestach przeciw legalnej władzy na Białorusi. O żydowskich protestach w najbardziej sojuszniczym i najbardziej zaprzyjaźnionym z żydo-reżimem IIIRP Izraelu cisza – (?) – mimo, że protesty trwają tam znacznie dłużej niż na Białorusi i że oficjalne bezrobocie w Izraelu przekroczyło 21%.

Wiecej o żydowskich protestach tu: https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/157449,co-dzieje-sie-w-izraelu

A jak żyje się tym Izraelczykom, którzy przeżyli holokaust? Jakieś dziesięć lat temu grupa zrozpaczonych, byłych więźniów obozów koncentracyjnych wdarła się na obrady Knesetu z żądaniem zwiększenia im państwowej pomocy socjalnej, ponieważ często stają przed dylematem: kupić leki, czy żywność? Zatem gdzie podziało się ponad 100 mld $USA, które „przedsiębiorstwo holokaust” wyłudziło tylko od samych Niemiec?

Wiele ofiar nazizmu w Izraelu miało i nadal ma poważne problemy finansowe. Według raportu Funduszu Pomocy Ofiarom Holokaustu jeden na czterech ocalonych z Holokaustu – ok. 50 tys. osób – żyje w Izraelu poniżej progu ubóstwa. (…) Niektórzy z ocalonych nie mają funduszy nawet na żywność i leki. Z raportu z 2014 roku wynika, że w Izraelu mieszka około 200 tysięcy ocalonych. Średnia ich wieku wynosi 84 lata. 40 proc. jest w wieku ponad 86 lat. – https://www.newsweek.pl/swiat/jak-zyja-ci-ktorzy-przetrwali-holokaust-zaglada-ocaleni-z-zaglady/76gzfhn

Dzisiaj problem ten rozwiązał się sam, w sposób naturalny, byli więźniowie prawie powymierali – tylko, gdzie jest 100 mld $USA wyłudzone od NRF? A końca wyłudzania nie widać – syjonistyczny Żyd, w tym władze Izraela, domaga się teraz realizacji od Polski ustawy Kongresu USA  447 Just.

Coraz częściej Żydzi nie tylko w Izraelu zaczynają rozumieć, jak groźnym i niebezpiecznym zjawiskiem, także dla nich samych, jest żydowski szowinizm, inaczej syjonizm globalnej polityki uprawianej przez żydowsko-anglosaską światową oligarchię finansową.

 

Dariusz Kosiur

Opublikowano za: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/157475,syjonistyczna-mafia-zydom

Co dzieje się w Izraelu ?

W Polsce media głównego ścieku milczą jak zaklęte. Natomiast o Białorusi tuby medialne głównego ścieku trąbią na okrągło. Tak wygląda obiektywność gdy chodzi o fakty.

Ponownie masowy protest w Jerozolimie i w innych miastach przeciwko premierowi Netanjahu. 

Dziesiątki tysięcy Izraelczyków ponownie wychodzi na ulice przeciwko premierowi Netanjahu.

Tydzień temu.

W Izraelu już dziesiąty tydzień z rzędu tysiące ludzi protestuje przeciwko premierowi Netanjahu.

Według niezależnych mediów ponad 20 000 ludzi zgromadziło się przed samą siedzibą premiera w Jerozolimie. W Tel Awiwie protestujący blokują ulice wokół placu Rabina. Protestują także na ponad 300 mostach i głównych skrzyżowaniach w całym kraju oraz pod prywatnym domem Netanjahu w nadmorskim mieście Cezarea.

Znaki noszone przez protestujących zawierają takie teksty jak „Liar-yahu” i „Liar Netanyahu, go home”. Wcześniejsze protesty doprowadziły do ​​walk z policją i demonstrantami, a co najmniej trzydzieści osób zostało aresztowanych. Protesty są kontynuowanie nie tylko w Jerozolimie, na które nie uzyskano zezwolenia.

Izraelczycy mają już  dość  !

Korupcja i covid-19 i ogromne bezrobocie.  Protestujący chcą, aby Netanjahu odszedł, ponieważ jest podejrzany o korupcję i oszustwa. Toczą się przeciwko niemu trzy procesy korupcyjne. Sprawy przesłuchań świadków rozpoczną się w styczniu. Netanjahu nie ma zamiaru ustąpić i nazywa protesty motywami politycznymi. Oprócz zarzutów o korupcję, pojawia się również coraz większa krytyka Netanjahu w sprawie restrykcji dotyczącej covid-19. Izrael początkowo zdołał opanować koronawirusa, ale złagodzenie doprowadziło do nowego wzrostu liczby infekcji. W Izraelu bezrobocie wzrosło do ponad 20 procent.

Sobota 05.09.2020 –  11 tydzień demonstracji i żądania dymisji Netanjahu. 

Tysiące ludzi skandowało hasła pod jego oficjalną rezydencjią w Jerozolimie, a drogi i mosty były zablokowane w innych częściach kraju.

Protestowano już jedenasty tydzień z rzędu.  Protestujący domagają się rezygnacji Netanjahu. Uważają między innymi, że premier nie rozwiązuje właściwie kryzysu koronowego; liczba infekcji szybko rośnie z powodu wszelkiego rodzaju ulg, a liczba bezrobotnych również znacznie wzrosła w ostatnim czasie.

Ponadto Netanjahu jest zamieszany w skandal korupcyjny. Toczą się przeciwko niemu trzy procesy, a protestujący uważają, że nie może on pozostać premierem oskarżony o przestępstwa.

Pobici przez policję i aresztowani demonstranci. Ranni  funkcjonariusze policji.

W ostatnich tygodniach protesty były nie tak gwałtowne , ale ostatniej nocy doszło do incydentów, w tym do blokady miejsc dostępu dla protestujących wprowadzonej przez policję. Kilku funkcjonariuszy policji zostało rannych. Aresztowano trzynastu protestujących. Mimo głośnej afery i trwających juz od 11 tygodniu masowych protestów premier Netanjahu odmawia ustąpienia.

Według niego protesty są dziełem anarchistów.

Pozostaje zadać pytanie. Gdzie są te wszystkie medialne i polityczne w Polsce media krzykacze, gdy chodzi o Izrael i o dziejących się tam protestach, dotyczących żądań ustąpienia premiera Izraela Netanjahu ?  Te które tak zawzięcie od rana do nocy trąbią w sprawie protestów na Białorusi.

Co Soros nie sponsoruje ? Nie ma rozkazów z Waszyngtonu ? Kurator z USA nie pozwala by na terenie Polin działała rada koordynująca protesty w Izraelu ?.

Przeciwko Łukaszence jest zwoływana narada w Brukseli z inicjatywy Polin i karłowatych kraików bałtyckich, a w sprawie bezprawia w Izraelu, gdzie są obrońcy demonstrantów ? bitych i aresztowanych przez reżimową policję !!!

Tak wyglądają sprawy gdy chodzi o korupcje i oszustwa władzy w Izraelu, że te oszołomy polityczne, zakłamane kreatury, obrońcy „uciśnionych” na Białorusi, to jedne nadużycia tolerują, gdy dotyczą ich kumpli, a te drugie napiętnują, bo to nie są ich kumple !!!.

Obraz hipokryzji ze strony polityków w Polin i mediów głównego ścieku w pełnym zakresie. 

Anty-Netanyahu protesty mimo koronawirusa Covid -19. 
 Ludzie mają już dość jego dyktatury i korupcji. 

Opublikowano za: https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/157449,co-dzieje-sie-w-izraelu

Wybrane komentarze

Warto te dwa artykuły połączyć. ❗❗❗

Tak to jest, że chazary pisowskie milczą o protestach przeciwko natajahu w żydo – landzie.

https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/157449,co-dzieje-sie-w-izraelu

Umieć rozdzielić fałsz od pra-wdy (pRa-Wedy) – Zaplanowane masowe morderstwo. To co ma miejsce obecnie, jest tylko ekspansją
WPS

Zauważyłem, nie pierwszy zresztą raz, że od pewnego czasu żydowski bajarz – G.Braun zapożycza poglądy z naszego portalu i usiłuje ” sprzedawać je” jako swoje. Dlatego wpisałem pod jego kolejnym ” komentarzem politycznym” kilka zdań od siebie:

https://www.youtube.com/watch?v=Vdfvsn6mD-E

Paweł Ziemiński

Ciekawe studium omotania umysłów Polaków przez bajdurzących hipokrytów politycznych typu G.Braun i reszta politykierów z tzw. Konfederacji, czyli bezideowej partii udającej partię polską. Stereotypami w rodzaju współzawodnictwa rusko-niemieckiego cyniczni gracze z tzw. Konfederacji piorą mózgi niedouczonych, młodych Polaków ( tych współczesnych kamieni na szaniec). Komentatorzy i słychacze obudźcie się z letargu i nie dajcie się bałamucić gadulstwem kukły politycznej – Grzegorza Brauna. Najśmieszniejsze, że ten bajarz żydowski zapożycza poglądy innych i udaję „analityka polityczego”. Zainteresowanych poważną publicystyką odsyłam na http://www.wiernipolsce1.wordpress.com

.
Za-kon, od iść za kon-iem
Krzy-ŻAKi przybyli do Polski z ziemi KANAN (CANAAN).

KANON = „PRAWO” HANDLOWE i KARNE. ( HAND-EL, daj dla ELa )
KANONIK = OKRUTNY SĘDZIA, KANALIA, KANI-BAL

ilustracje z przed wielu lat.

Bogumił Boguchwał

//Pobici przez policję i aresztowani demonstranci//

Jak można pobić żyda?
Toż to jest zbrodnia…

Jarek Ruszkiewicz SL 06.09.2020 08:57:41

@ Autor

„Co Soros nie sponsoruje ? Nie ma rozkazów z Waszyngtonu ? Kurator z USA nie pozwala by na terenie Polin działała rada koordynująca protesty w Izraelu ?.”
Jak znam życie, to okaże się, że za tymi protestami stoją Baćka i Wołodia 😉
Wpis wspaniale na czasie.
Jasiek 06.09.2020 09:01:18

@Jarek Ruszkiewicz SL 08:57:41

Sami nawzajem się holokaustują…

Jasiek 06.09.2020 09:02:21

@Jarek Ruszkiewicz SL 08:57:41

Tylko że tam to żyd żyda bije, zresztą tak też było w czasie 2 wojny światowej na terenach okupowanej Polski i Europy. Słynne żydowskie kapo w gettach…

Wiki.
„W getcie warszawskim służbę pełniło ok. 2500 żydowskich policjantów (komisarzem był Józef Andrzej Szeryński, a przejściowo Jakub Lejkin), w getcie łódzkim było 1200 osób, a w getcie lwowskim – 500 policjantów z Ordnungsdienstu”.

Monaco 06.09.2020 09:09:54

@Jasiek 09:01:18

” Jak znam życie, to okaże się, że za tymi protestami stoją Baćka i Wołodia ;-)”

Faktycznie :))

Przecież nie może być innaczej, wszechmogący ten Baćka no i oczywiście Wladimir ;))

Monaco 06.09.2020 09:17:18

@ele 09:26:26

„co nie pasuje wam temat ? jak temat Łukaszenka to było was pełno .”

Co do Łukaszenki to chyba oczywiste, że Baćka jest bliżej niż bibi, więc i temat bardziej nośny. Ale i tak większość na NEonie jest za pozostaniem Baćki przy władzy…
Poza tym: Braun zwrócił uwagę, że istnieje kwestia bramy smoleńskiej – jak tylko Baćka i jego siłowniki stracą nad nią kontrolę, to na Kremlu skończą się szachy a zacznie automatyka… więc dlatego temat nośny.
U handlowych kto by nie wygrał, to zmieni się raczej niewiele. Wiem, w tamtych rejonach jest to Meghido czy jakoś tak, ale nawet ono nie jest tak ważne jak brama smoleńska – no chyba, że religijnie, ale do tego potrzebny jest „koniec świata” 😉

Jasiek 06.09.2020 10:15:27

@Monaco 10:30:56

Bez obaw, zaraz zlecą się tu żydzi i banderowcy (na razie siedzą masowo na onecie i interii i tam zajadle plują na Rosję i Putina).

Jak się tam doszczętnie wyplują to dadzą Tobie tu z 10 minusów że aź będzie iskrzyć niczym fajerwerki :)))))))

Leonardo da Vinci 06.09.2020 11:01:32

 • @interesariusz z PL 10:43:56


@ bez urazy ten znak to nie żadna małpa tylko łącznik mailowy.
Z czym panu kojarzy się ¥ ?

Dla wyjaśnienia. @, wymawiane „at” lub „at”, jest symbolicznym skrótem „at” lub „cost” (z języka angielskiego). Pierwotnie używany do rachunków, na przykład: „7 widżetów po 2 GBP za sztukę = 14 GBP”. W rzeczywistości oznacza więc reklamę łacińską lub francuską. I co to ma wspólnego z MAŁPĄ ??? ❗❗❗

Patrząc na działalność co niektórych polityków z POPIS, jak bardzo szkodzą Polsce, to możesz mieć pan większy szacunek do zwierzęcia, bo ono przecież nie jest tak wredne i zakłamane, jak ci politycy mający Polskę za przyczółek us-army. Sprowadzili tu na Polską Ziemię okupantów i jeszcze każą nam płacić na ich utrzymanie i fanaberie.

Leonardo da Vinci 06.09.2020 11:20:03

Tutaj kolejny krok LGBT w USA

My jesteśmy na tym kursie i ścieżce…

„Ustawodawca kalifornijski uchwalił ustawę zmniejszającą kary za seks oralny i analny z „chętnymi dziećmi”
.https://www.sott.net/article/440860-California-legislature-passes-bill-reducing-penalties-for-oral-anal-sex-with-willing-children
Oscar 06.09.2020 11:30:35

@Jasiek 10:16:59

Ele, pisze dobitnie tak by nie było złudzenia kto szkodzi Polsce.

Czasem ponosi ale widząc draństwo ze strony władzy i politykierów to jest to zrozumiałe. Gdzie nie popatrzysz to pis-uarowcy kleczą przed żydami czy to w izraelu czy w usa.

Leonardo da Vinci 06.09.2020 11:34:04

@Oscar 11:30:35

Wszelkie deprawacje, dewiacje do Polski przychodzą z Zachodu a głównie ze SSatanów ameryki północnej ❗❗❗

Leonardo da Vinci 06.09.2020 11:48:10

Rzecz się dzieje w Humaniu, ale właściwie jakby w Izraelu.
W Humaniu (Podole) żył i umarł jeden z głównych twórców chasydyzmu.
Po 1989 r miasto a konkretnie grób legendarnego cadyka stało się miejscem pielgrzymek chasydów z całego świata. Szczególnie liczne bo liczące 40.000 osób, pielgrzymki odbywają się w okolicy Rosz Haszana (głowa roku) czyli ichniejszego Nowego Roku.
Niestety już od wielu lat masowa obecność chasydów stała się przyczyną konfliktów. Nie dość że już sami pielgrzymi są uciążliwi to jeszcze pociągnął za nimi cały „pielgrzymkowy przemysł” z legionami kurew wącznie, prowadzony również przez żydów głownie z Izraela.
Mieszkańcy są po prostu „terroryzowani” przez zachowujących się prowokująco pielgrzymów zaś władze ewidentnie nie są obiektywne co jeszcze dodatkowo rozgrzewa konflikt.
W tym roku rozwścieczeni mieszkańcy zablokowali pielgrzymom drogę na grób cadyka i krzyczeli „odejdźcie stąd”. Była awantura na cztery fajerki. Jak się łatwo domyśleć wobec nadaktywnych gojów wszczęto postępowanie karne.
https://eadaily.com/ru/news/2020/08/28/zhiteli-ukrainskoy-umani-vstupili-v-konflikt-s-palomnikami-hasidami

Dwóch znanych „świeckich” żydowskich komentatorów objaśnia sytuację twierdząc że wina za konflikt leży całkowicie po stronie chasydów których nazywają heretykami.(jako że w judaizmie nigdy nie było czczenia zmarłych) .Szczególnie surowy a nawet bezwzględny dla tych chasydów jest żyd z Izraela. Żaden goj nie odważyłby się wyartykułować tego co on.

https://www.youtube.com/watch?v=EDBa6zt7CzY

ikulalibal 06.09.2020 13:22:01

@ikulalibal 13:22:01

Chasydzi to religijni fanatycy.
Tak jak wszystkie fanatyczne sekty stanowią faktor dla ludzi świeckich i nie tylko pewnego anachronizmu.

Z Wikipedii.
” Cadyk był dla wspólnoty wzorem pobożności, pokory i sprawiedliwości. Cadykowie byli otaczani powszechną czcią, ze względu na przypisywaną im zdolność czynienia cudów i uzdrawiania . Także po śmierci ich groby przyciągają licznych pielgrzymów. Na świecie istnieje wiele dynastii cadyków, żyjących w żydowskiej diasporze. Hanna Rachel Werbermacher – kobieta cadyk.”.

Uważam, że każdy człowiek jak mu jest to do życia potrzebne to niech sobie wierz w co tylko chce lub w kogo tylko chce. Jednak nie wolno tym wierzącym narzucać innym swoje wiary a tym bardziej wmawiać na siłe że tylko oni mają rację.

Fanatyzm powinien być prawem zabroniony, bo to jest już niebezpieczne i w ramach choroby psychicznej.

Monaco 06.09.2020 14:27:08

 • @ikulalibal 13:22:01

Nawet w samym Izraelu żydzi sprzeciwiają się tym fanatykom, uważają ich za pasożytów.

” Większość mieszkających w Izraelu chasydów odmawia chodzenia do pracy. Utrzymują się z zasiłków”.

„Chasydzi nie służą w armii, a wielu z nich neguje nawet istnienie Izraela. Uważają bowiem, że prawdziwe państwo żydowskie powstanie dopiero, gdy na ziemię przybędzie Mesjasz. Nic więc dziwnego, że w tej sytuacji aż 75 proc. Izraelczyków opowiada się za obcięciem świadczeń otrzymywanych przez ultraortodoksów”.

Monaco 06.09.2020 14:35:46

@Monaco 14:35:46

//Nawet w samym Izraelu żydzi sprzeciwiają się tym fanatykom, uważają ich za pasożytów.//

Bywa że „religijni” biją się ze „świeckimi” pod ścianą płaczu jedni drugim zarzucając to że nie są prawdziwymi żydami więc nie mają prawa znajdować się w tamtym miejscu.
„Religijni” nie nalezy rozumieć po naszemu czyli że to wierzący i praktykujący.W ichniejszym kontekście religijny znaczy chasyd a „świecki” to wyznawca tradycyjnego judaizmu w trybie życia i sposobie uprawiania kultu podobni do nas.W religijne święta chodzą do synagogi i również od święta kultywują judaistyczne tradycje lecz na co dzień niczym nie odróżniają się od wszystkich innych ludzi.
Religijni twierdzą że świeccy to nie żydzi bo nie studiują Tory 12 godzin dziennie,nie są koszerni bo nie ubierają się,mieszkają,wychowują dzieci tak jak oni czyli po chasydzku.Zaś świeccy religijnym że nie płacą podatków,nie służą w armii i nie spełniają żadnych użytecznych funkcji więc nie są żydami.
Bywa i tak że świeccy do tego stopnia nienawidzą religijnych że emigrują z Izraela.Przykładem tego jest Gilda Atzmon https://en.wikipedia.org/wiki/Gilad_Atzmon
Jego wypowiedzi i konstatacje na temat religijnych żydów mogą szokować. Mówi on na przykład że wcale się nie dziwi Europejczykom i w pełni rozumie negatywne reakcje w odniesieniu do żydów. Nie dziwi się ani pogromom ani holokaustowi, bo skoro on, obserwując religijnych zaledwie przez kilkadziesiąt lat swego życia, zdecydował się na wyjazd z Izraela nie mogąc ich znieść, to cóż dopiero społeczeństwa zmuszone żyć z nimi przez setki lat.

ikulalibal 06.09.2020 15:13:52

@Monaco 14:35:46

Ja proponuje i serdecznie polecam przeczytanie książki prof. Shlomo Sanda o tym jak trzeba było w końcu wymyślić naród żydowski.. Łatwiej będzie zrozumieć „dywersyfikacje opinii i orientacji politycznej’ w Izraelu.. naturalnie jeśli można tam cokolwiek zrozumieć do końca.

Polecam też wywiady z synem generała izraelskiego, Miko Peleda – łatwiej może zrozumieć wielka rozterkę społeczeństwa spędzonego na taki maleńki skrawek ziemi, z całego świata.
Natomiast wszelkie próby i namowy żydów z Iranu do przesiedlenia sie do Izraela spaliły na panewce. Żydzi w Iranie, a także Neturei Karta nie uznają państwa Izrael.
Dla wielu obserwatorów znających trochę historie Bliskiego Wschodu , to Izrael jest powtórką … Kanaanu.

Tiamat 06.09.2020 15:18:38

@ikulalibal 15:13:52

W Nowym Jorku są szczególnie widoczni ale nie tylko. Takich można czasem zobaczyć i w Brukselii pod ochroną policji.

XXI wiek.

Monaco 06.09.2020 15:24:53

@Tiamat 15:18:38

Dziękuję za info dotyczące Miko Paleda.

Tu fragment znaleziony w netcie.

” W 1997 r. 13-letnia siostrzenica Peleda Smadar, córka jego siostry Nurit Peled-Elhanan, została zabita w samobójczym zamachu przeciwko Izraelowi w Jerozolimie. Na jej pogrzebie, zgodnie z artykułem podsumowującym książkę Peleda,

Ehud Barak, który właśnie został wybrany na przywódcę opozycji, wyjaśnił, że aby zyskać apel, musi ukryć swoje prawdziwe zamiary zostania „rozjemcą”.

W odpowiedzi Peled powiedział: „Dlaczego nie powiedzieć prawdy … Że ta i podobne tragedie mają miejsce, ponieważ okupujemy inny naród i że aby ratować życie, należy zakończyć okupację i wynegocjować sprawiedliwy pokój z naszymi palestyńskimi partnerami?

Monaco 06.09.2020 15:34:20

Tiamat 15:18:38

Tu także dłuższy fragment znaleziony w netcie z jego działalności .

” Izrael ma misję zniszczenia narodu palestyńskiego od ponad sześciu dekad ”- powiedział Peled. „ Powiedział, że działania Izraela w wojnie sześciodniowej w 1967 r. Nie były odpowiedzią na realne zagrożenie, ale aktami czystej agresji. A także, że „każde miasto w Izraelu jest twierdzą ” i że „wyrażanie solidarności z Palestyńczykami jest najważniejszą rzeczą, jaką ludzie na świecie mogą zrobić” .

Na swoim kanale na Twitterze Peled napisał, że „IDF żąda krwi”, nazwał proces pokojowy „procesem apartheidu i kolonizacji” i oskarżył izraelskich urzędników o „czystki etniczne”.

W swoich postach na blogu wielokrotnie odnosił się do IDF jako „izraelskiej organizacji terrorystycznej”, która jest częścią „dobrze naoliwionej maszyny czystek etnicznych”. Napisał również, że izraelski system edukacyjny ma na celu przekształcenie izraelskich dzieci w rasistów, którzy postrzegają Palestyńczyków jako „kulturowo gorszych, agresywnych i nastawionych na unicestwienie Żydów i… pozbawionych prawdziwej tożsamości narodowej” i „jako problem, który należy rozwiązać i jako zagrożenie, które należy wyeliminować ”. !!!!!!!

Potępiał „absurdalne porównania, takie jak porównanie Jasera Arafata z Hitlerem, Palestyńczyków z nazistami i palestyński opór jak Al-Kaide” .

Peled popiera bojkot, dezinwestycję i sankcje (BDS) wobec Izraela. Przemawiając w Queensland w Australii, wspierał kampanię BDS przeciwko izraelskiej sieci sklepów czekoladowych Max Brenner, należącej do grupy firm Strauss, która, jak powiedział, „wspiera organizację terrorystyczną, Brygadę Golani”.

Twierdził, że BDS jest „całkowicie legalnym” środkiem „próby powstrzymania tego izraelskiego uzbrojonego molocha”.

Peled napisał w artykule z czerwca 2012 r. Dla Los Angeles Times, że:

„Izrael ma dwie możliwości: nadal istnieć jako państwo żydowskie, kontrolując Palestyńczyków za pomocą siły militarnej i praw rasistowskich, lub przeprowadzić głęboką transformację w prawdziwą demokrację, w której Izraelczycy i Palestyńczycy żyją na równi we wspólnym państwie, ich wspólnej ojczyźnie . Zarówno dla Izraelczyków, jak i Palestyńczyków ta druga ścieżka obiecuje świetlaną przyszłość”.

Monaco 06.09.2020 15:45:18

@Monaco 15:45:18

Wypowiedź Miko Paleda.
https://m.youtube.com/watch?v=TOaxAckFCuQ

Monaco 06.09.2020 15:48:02

@Tiamat 15:18:38

Na temat, Shlomo Sand i jego poglądów.

Tak o nim i o tym piszą.

„Jak powstał naród żydowski ” Le peuple juif fut Inventé do artykułu wstępnego na ten temat. Temat książki.

W swojej książce Matai ve’ech humtza ha’am hayehudi?
(Francuski: Comment le peuple juif fut Inventé,

„ Jak wymyślono naród żydowski”),

Sand próbuje udowodnić, „że naród żydowski nigdy nie istniał jako„ rasa narodowa ”o wspólnym pochodzeniu, ale raczej, że była to barwna mieszanka grup, które przyjęły wiarę żydowską w różnych okresach historii. Twierdzi, że wśród wielu syjonistycznych ideologów mityczne postrzeganie Żydów jako starożytnego ludu w rzeczywistości doprowadziło do prawdziwie rasistowskiego myślenia. „

Jednym z elementów argumentu Sand jest to, że wbrew powszechnemu przekonaniu ludzie, którzy byli Żydami pierwotnie mieszkającymi w Izraelu, nie zostali wygnani po buncie Bar Kochby (132-136). Twierdzi, że znaczna część dzisiejszej populacji żydowskiej wywodzi się od jednostek i grup, które przeszły na judaizm w późniejszych czasach, takich jak Chazarowie.

Ponadto stwierdza, że ​​historia wygnania jest mitem, który pierwsi chrześcijanie byli promowani, aby rekrutować Żydów do nowej wiary. Sand pisze: „Chrześcijanie chcieli, aby późniejsze pokolenia Żydów uwierzyły, że ich przodkowie zostali wygnani za karę od samego Boga” .

Sand twierdzi, że większość Żydów nie została wygnana przez Rzymian i pozwolono im pozostać w kraju. Twierdzi, że liczba wygnańców nie przekracza kilkudziesięciu tysięcy. Dalej argumentuje, że wielu Żydów zostało (z konieczności) nawróconych na islam po podboju i rządach arabskich i zostało zasymilowanych przez zdobywców.

Dochodzi do wniosku, że ci oryginalni Żydzi są prawdziwym przodkiem palestyńskich Arabów.

George Sand tak wyjaśnia narodziny koncepcji narodu żydowskiego:

„ w pewnym momencie XIX wieku intelektualiści żydowskiego pochodzenia w Niemczech, pod wpływem popularnego nacjonalizmu niemiecko-germańskiego, podjęli się tego zadania. „ retrospektywnie ” wymyślać naród, pragnąc stworzyć nowoczesny naród żydowski a od historyka Heinricha Graetza historycy żydowscy zaczęli zapisywać historię judaizmu jako historię narodu, który był królestwem, stał się ludem wędrującym i w końcu wrócił do swojej ojczystej ziemi”.

I komu tu wierzyć ? Jak historię piszą na potrzeby danego okresu, władzy i polityki.

Monaco 06.09.2020 16:05:00

@autor

W związku z napiętą sytuacją w Izraelu wzywam :

1) Premiera RP M.Morawieckiego do jak najszybszego zwołania zebrania szefów państw UE i USA na którym zostaną podjęte sankcje ekonomiczne na Izrael oraz zostanie wydany zakaz wjazdu do państw UE i USA premierowi
Netanyahu i członkom jego rządu.
2) Szefa Związku Zawodowego „Solidarność” Piotra Dudę do natychmiastowego wysłania do Izraela pomocy żywnościowej czy to tirem czy drogą morską w postaci czosnku,cebuli i wojskowych konserw wieprzowych.
3) Prezesa polskiej Kurwizji o natychmiastowe stworzenie w Libanie albo Syrii stacji telewizyjnej wspierającej protestujących Izraelczyków.Z językiem nie będzie żadnego problemu ponieważ sam prezes jak i znaczna część jego wyrobników doskonale władają hebrajskim.Oczywiście stacja będzie nadawała za pieniądze polskiego podatnika.

matterhorn 06.09.2020 17:18:55

@matterhorn 17:18:55

Nie da rady. To byłoby sprzeczne z „testamentem” poległego bliźniaka.
https://youtu.be/-ophiJY5qrE

Jarek Ruszkiewicz SL 06.09.2020 17:24:10

@matterhorn 17:18:5

Czas pomóc protestującym i walczącym o sprawiedliwość i przeciwko korupcji i dyktaturze od tylu lat netajahu !!!!!Tylko nie za nasze pieniądze lepiej za us-dollars.

Leonardo da Vinci 06.09.2020 17:28:35

@Jarek Ruszkiewicz SL 17:24:10

Z tego co pamietam.
Ten typ nie poległ, tylko zginą w katastrofie lotniczej i zapewne tak jak specjaliści sądzą przyczynił się sam do jej spowodowania. Podobno są nagrania rozmowy z bratem i do tej pory nie ujawnione. Tajemnica państwowa ?

Podejrzenia są poniekąd uzasadnione na podstawie wymuszeń na kapitanie który nie zgodził się na lot nad terenem toczacej się wojny między Osetią wspomaganą przez Rosję i Gruzją która podstępnie w nocy napadła na Osetię mordując śpiących cywilów i rosyjskich stacjonujących tam żołnierzy.

A za nie wykonanie żądań mlaskacza kapitan został disciplinarnie zwolniony. Chociaż to dowódca lotu ma decydujące zdanie a nie prezydent czy nawet generał.

Leonardo da Vinci 06.09.2020 18:01:24

@Leonardo da Vinci 17:36:57

Pomniki powinno się stawiać min. 50 lat po śmierci osoby. Nikt nie musiałby się męczyć z rozbiórką czy wydawać na farbę.

Jarek Ruszkiewicz SL 06.09.2020 18:11:21

@Leonardo da Vinci 18:01:24

Ja osobiście na temat katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem się nie wypowiadam. Najpierw niech nasi „sojusznicy” pokażą fotki, które zrobili.

Jarek Ruszkiewicz SL 06.09.2020 18:15:43

@Jarek Ruszkiewicz SL 17:24:10

Oni nie patrzą na „testament” bliźniaka. Oni bez akceptacji pewnej pani ambasador z kraju znanego z kradzieży ropy nie kiwną palcem w bucie a na każde warknięcie tej miłującej Izrael baby dostają sraczki.

matterhorn 06.09.2020 18:23:19

@matterhorn 18:23:19

Nic tylko na nich głosować :)))

Jarek Ruszkiewicz SL 06.09.2020 18:39:22

@Jarek Ruszkiewicz SL 18:39:22

Jeżeli podbiją stawkę na 1000 plus to będziemy mieli QuVizje i kacze-gniazdo ze zbukami znowu na 4 lata. Chyba że ludzie obudzą się z reką w nocniku bo podatki i ceny pochłonął 3 x tyle. Jedną reką dają a trzema łapami zabierają. W końcu z pustego PISuar też nie naleje.
Czas pokaże.

Leonardo da Vinci 06.09.2020 18:47:35

@Leonardo da Vinci 18:47:35

Po tym kryzysie ? Watpię w możliwość przekupstwa na poziomie 1000 złotych.

Jedynie w co nie wątpię to w to że przy wzroście ogromnego bezrobocia ludzie wyjdą na ulice i przepędzą tą klikę która rozdaje wśród swoich bardzo dobrze płatne posadki osobom bez kwalifikacji, bez kompetencji.

Przecież PIS jak pajęczynową siecią okrył wszystkie dziedziny i pousadzał swoich z rodzinki i krewnych.

Straszne że aż strach co ta klika z guru wyczynia z Polską.

Monaco 06.09.2020 19:13:45

Kierunek ?

W angielskim Birgmingham ludzie zadźgani nożami. 7 osób rannych dwie ciężko Jedna osoba nie żyje.
W Hongkongu policja aresztowała 298 osób.
W holenderskim Groningen rozruchy, bójki między kibicami i są ranni.
W Lipsku 16 osób aresztowanych po rozruchach i walkach z policją.
W Minsku też protesty.
W Jerozolimie i w TelAvive demonstracje.
W USA dzień jak codzień nienawiść rasowa i przemoc policji.

Świat podąża z powodu ludzi sprawujących nie umiejętnie rządy w kierunku wojny, nienawiści i krwawych przewrotów.

A do tego jeszcze od pół roku terror Covid’dem.

Alfax 06.09.2020 20:13:24

@Monaco 16:05:00

Jest taka książka którą napisał pierwszy burmistrz ‚izraelskiej’ juz Jerozolimy . Książka nazywa sie „For Jerusalem” i napisał ja Ted Kolleck, syjonista rodem z Austrii.

Kolleck opisuje swoje wspomnienia sprzed I-ej wojny switowej.
Jako młody chłopak zapisał sie do ruchu syjonistycznego, podobnie jak tysiące ofiar romantyzmu XIX wieku.
Zarówno Wiosna Ludów jak i wielkie idee niepodległościowe w calej Europie stworzyły całe armie romantycznej młodzieży, której marzył sie nowy ład na świecie.
Teraz juz wiadomo, chociaż nie wszystkim, ze byl to celowo przygotowany program syjonu.

Mlode Niemcy, włoscy węglarze i Polacy pod zaborami a także Węgrzy i narody bałkańskie, które były częścią juz to monarchii austro- węgierskiej juz to imperium ottomanskiego.
Ruch syjonistyczny od dawna mial chrapkę na rozwalenie imperiow; caratu, monarchii austro-wegierskiej i imperium Otomańskie .
Po pierwszej wojnie światowej trzy monarchie przestały istnieć. Droga na Bliski Wschód stała otworem.

Wielka rewolucja przemysłowa wymagała coraz większych dostaw nafty i ropy naftowej.
Anglicy wyłudzili od Iranu licencje na wydobywanie ropy; w kolejce po rope czekały juz Niemcy, Francja, a międzynarodowy syjon postanowił przejąć kontrole ropy na Bliskim Wschodzie.
Do pomocy, jak zwykle w historii, zaangażowano młodzież której marzyło sie spełnienie marzeń i poetów -romantyków i haseł Wielkiej Rewolucji Francuskiej.
Marzyli o wyśnionym swiecie nirwany i młodzi Polacy i Rosjanie, Węgrzy i Włosi, Francuzi, Niemcy .
Poeci okresu Romantyzmu zachwycali sie urokiem Bliskiego Wschodu. Słowacki napisał prześliczne „Poematy Arabskie” – teraz nie bardzo dostępne na półkach księgarskich; zachwycał sie Adami Mickiewicz w sonetach, Byron pisal „Giaura”, a Mor Jokai, węgierski pisarz wierzył, ze „Poruszymy z posad Ziemie’ czyli E pur si muove – jedna z moich ulubionych lektur w czasach licealnych.

W swojej książce pt. „For Jerusalem”, Ted Kolleck opisuje wielki entuzjam i zryw narodowy młodych żydów, którym marzyło sie historyczne, wspaniale i potężne państwo narodowe z wielkimi hasłami demokracji i braterstwa.
A stare zydki i biedota żydowska marzyły o tym, żeby „Żyd, wieczny tułacz, mial gdzie głowę złożyć”.
Wiec i młody Kolleck postanowił włączyć sie w wielki ruch romantycznej odbudowy świata gdzie każdy Żyd będzie oddychal świeżym powietrzem swobody.

Ale Kolleck, jako mer Izraela był juz dojrzałym człowiekiem, po przejściach wojennych.

Napisał te książkę ze złości, ze cały ten romantyzm diabli wzięli.
Bardzo szczerze i uczciwie opisuje ‚radosną działalność’ tzw. Agencji Żydowskiej, ktora namawiała żydów do wyjazdu do Palestyny , za zupełnie niezłą opłatą. Autor opisuje korupcje tej ‚organizacji pomocy’, która niekoniecznie wszystkich żydów dowoziła do Palestyny. Ale od wszystkich pobierała frycowe.

Bogaci syjoniści pomogli Niemcom spisać tzw. Hanover Transfer Agreement, w którym Niemcy pozwoliły wszystkich patriotom żydowskim wyjechać z Niemiec do Palestyny zabierając ze sobą caly majątek, i finansowy dobytek.
Był to znakomity zastrzyk na pierwsze potrzeby młodego państwa.

Ciekawe, ze wielu żydów popłynęło do Izraela na polskim statku ‘Batory’.
Całą te podróż bardzo pięknie opisał Art Burchart w takiej bardzo zabawnej książce „Znaczy Kapitan”.Polecam. Kapitan Stankiewicz to tez moja ulubiona postać z lektury licealnej.

A wracając to Kollecka, to książkę swoją napisał ze złości, bo juz nie mógł znieść tego, co władze nowego państwa wyprawiały Młode państwo Izrael napadło na Egipt, w ogóle dwukrotnie wojowało z Egiptem, tłukło sie z Arabami, nie dotrzymało podstawowego warunku utworzenia panstwa Izrael i zbombardowało amerykański okręt USS Liberty; nie dotrzymało żadnych umów miedzynarodowych
Kolleck w końcowym rozdziale swojej książki przewiduje, ze Izrael sie rozleci jak nie będzie przestrzegać własnych zobowiązań międzynarodowych.

Prof. Szlomo Sand opisuje rekrutacje do nowopowstającego państwa Izrael:
Ponieważ chodziło o to, żeby zaludnić Palestyne żydami, którzy mieli zapewnić przewagę ludności żydowskiej nad tubylcami czyli Palestyńczykami, praktycznie każdy mógł sie zglosic i udawac zyda: wystarczyło powiedzieć, ze np. pradziadek był zaproszony na bar mitzwach do synagogi.

Do Izraela zgłosiło sie troche młodych Polaków, którzy tułali sie po Francji bez pracy i bez pieniędzy. Izrael obiecywal i prace i socjalizm.

Dlatego prof. Sand nie wierzy w żadne państwo żydowskie, a swoją książkę opublikował dopiero jak otrzymał profesurę, bo jak mowi; ‚wcześniej książka nie miałaby szans wydania’.

Izrael jest państwem aparteidu. Obywatele mają różne paszporty. “Prawdziwi” Żydzi mają swoje dane osobowe wpisane w paszporcie po hebrajsku. Nieprawdziwi – po angielsku. Wiąże sie to z różnymi przywilejami: ponieważ w Izraelu nie ma ślubów cywilnych, tylko prawdziwi zydzi moga sie żenić w Izraelu. Inni biora slub np. na Cyprze.
Nieprawdziwym zydom nie wolno kupowac domow, aut, i maja rozne inne ograniczenia.
Zydzi z Etiopii, o nie bialej karnacji, sa traktowani bardzo brzydko.

Prawdziwi zydzi z Bliskiego Wschodu:
taniec zydow z Jemenu

Yemeni Jewish Dance – YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=hbpoc3AC86I

Tiamat 07.09.2020 13:10:58

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Pamiętacie jak ostatnio wieszczyłem koniec cowida cytując artykuł o chińskich imprezach?

  Wydaje się że oto potwierdzenie tych słów. Nie oglądam telewizji zatem proszę o potwierdzenie czy to prawda?;-)

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-nadchodzi-koniec-koronawirusowego-szalenstwa

  Czy nadchodzi koniec koronawirusowego szaleństwa?

  Pojawiają się kolejne symptomy wskazujące na to, że być może nadchodzi koniec rzekomej epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wygląda na to, że władze naszego kraju powoli wycofują się z epidemii koronawirusa, która jak powiedział poseł Sośnierz – „nie przyjęła się u nas”. Wygaszanie odbywa się to metodą chińską, poprzez zmniejszenie liczby testów. W polskich rządowych mediach widać też wiatr zmian w zakresie informowania o rzekomej pandemii.

  KIlka dni temu w programie telewizyjnym Jana Pospieszalskiego „Warto Rozmawiać” publikowanym na kanale TVP3, rozmawiano już po raz kolejny na temat tak zwanej pandemii koronawirusa. Większość głosów w dyskusji była krytyczna względem obecnej polityki epidemicznej. Jednym z gości był znany wirusolog profesor Włodzimierz Gut, który stwierdził, że koronawirus to kolejny wirus grypopodobny, a jego popularność na całym świecie to efekt rywalizacji USA i Chin. Tym samym zasugerował, że obecna epidemia to tak samo kwestia medyczna jak i polityczna.

  Rzeczywiście polityk i minister zdrowia – Adam Niedzielski – wykonuje działania, które zmieniają podejście do wirusa. Zmodyfikowano warunki izolacji skracając ją z 14 do 10 dni i zniesiono potrzebę pozostawania na kwarantannie do czasu wykonania dwóch negatywnych testów RT PCR wykrywających wirusa. Prowadziło to do sytuacji gdy ludzie pozostawali na kwarantannie przez 40, a nawet 90 dni!

  Prawdopodobnie dochodziło do tego na skutek błędnego działania testów RT PCR, które wykrywają fałszywie dodatnie przypadki zakażenia. Jest to możliwe, bo ta technologia wzmacnia nawet śladowe ilości wirusa po przebytym zakażeniu. Okazuje się, że mial rację twórca metody RT PCR, A. Mullis, który już w przypadku stosowania jej do diagnostyki HIV zaznaczał, że to nie jest metoda diagnostyczna tylko laboratoryjna.

  Mimo to na testach RT PCR oparto całą światową pandemię WHO. Teraz kwestią do ustalenia jest czy eksperci Światowej Organizacji Zdrowia wiedzieli o tym, że te testy nie nadają się do badań przesiewowych. Krajom świata pozostaje odpuścić w kwestii sanitarnego totalitaryzmu, bo zniszczenia gospodarki zagrożą ich istnieniu. Polskie rządowe media zaczęły wreszcie zauważać problem z tymi testami, informując, że mogą zafałszowywać dane o epidemii.

  Kolejnym aspektem wskazującym, że władza może nieco poluźnić sanitarny totalitaryzm jest też zmiana procedury poddawania kogoś testowi. Postanowiono ograniczyć ilość wykonywanych badań powierzając kwalifikację do nich lekarzom pierwszego kontaktu. Mają oni stanowić bufor zlecając testy tylko niektórym z pacjentów z objawami grypowymi. Niewątpliwie spowoduje to spadek liczby testów, czyli automatycznie wywoła to spadek liczby zakażeń. To właśnie wygaszanie epidemii metodą chińską, gdzie z dnia na dzień znacznie spadła liczba zakażonych, a teraz życie wróciło już niemal do normy.

  Do tego dochodzi niedawna wypowiedź Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa, który w wywiadzie dla Radia Zet z rozbrajającą szczerością wyznał, że maseczki pomagają w jednym procencie, ale dzięki nim ludzie nie przestają wierzyć w pandemię. Ilość osób sceptycznie nastawionych do epidemii rośnie z dnia na dzień, zatem władze chyba rozumieją, że muszą coś zmienić, aby wyjść z resztką twarzy z zaordynowanego w marcu szaleństwa, w przeciwnym wypadku to ludzie mogą zmienić władzę.

 2. krnabrny1 says:

  Powiem tak, małym komentarzem.
  Stwierdzenia typu „wygaszanie koronowirusa odbywa się metodą odgraniczania testów”

  ..jest w STU PROCENTACH STWIERDZENIEM SCHIZOFRENIKA!!!

 3. krnabrny1 says:

  ..no i stało się, Pan Netanyahu przeforsował zamknięcie Izraela.
  Zatem grai idzie na noże. Znacie powiedzenie ze kapitan ostatni schodzi z tonącego statku?

  Tutaj mamy sytuację odwrotną, tonący kapitan chce aby statek poszedł na dno wraz z nim.

  Oczywiście, gdyby to był jedyny problem nie było by problemu. Nie wiem do czego to doprowadzi ale z pewnością do czegoś dobrego, żydzi w końcu zorientują się w jakim świecie żyją.

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  https://www.jpost.com/breaking-news/coronavirus-2651-new-cases-on-saturday-death-toll-1103-642074

  Rząd Izraela zatwierdza: Trzytygodniowa blokada od piątku
  Zamknięcie zacznie obowiązywać o godzinie 14:00 w piątek i potrwa przez Simchat Torah 9 października.
  Przez MAAYAN Jaffe-HOFFMAN , GIL HOFFMAN 13 WRZEŚNIA 2020

  W przededniu Rosz ha-Szana, w przeddzień Rosz ha-Szana, kraj zmierza do niemal całkowitego zamknięcia, o którym mowa w niedzielę, po ponad siedmiu godzinach gorącej debaty. Zamknięcie zacznie obowiązywać o godzinie 14:00 w piątek i potrwa przez Simchat Torah 9 października.

  W okresie blokady system szkolny pozostanie zamknięty, z wyjątkiem edukacji specjalnej i programów dla młodzieży z grup ryzyka. Ludzie nie będą mogli odejść dalej niż 500 metrów od domu. Zamknięte zostaną restauracje, centra handlowe i przedsiębiorstwa oferujące zajęcia rekreacyjne i rekreacyjne.

  Sektor prywatny będzie mógł dalej działać, o ile te firmy będą przestrzegać protokołu Purple Ribbon. Sektor publiczny będzie działał w ograniczonym formacie, tak jak w marcu i kwietniu.

  Lotnisko pozostanie otwarte.

  Na koniec będzie specjalny zarys modlitw w Wielki Dzień Świąteczny.
  „Istnieją szczegółowe przepisy, które rząd zatwierdzi w ciągu najbliższych dwóch dni” – wyjaśnił premier Benjamin Netanjahu podczas odprawy, która odbyła się wkrótce po głosowaniu. „Wiem, że te kroki będą mieć duże żniwo, że nie jest to święto, do którego jesteśmy przyzwyczajeni i na pewno nie będziemy mogli świętować z całą rodziną”.

  Dodał jednak: „Jeśli nie będziemy uważać na te podstawowe kroki, wirus będzie się rozprzestrzeniał… Każdy, kto nie przestrzega dyrektyw, szkodzi innym ludziom”.
  Najnowsze artykuły z Jpost

  Minister zdrowia Yuli Edelstein mówił za premierem: „Oczywiście, powinienem być szczęśliwy jako ktoś, kogo oferta została przyjęta, ale tak nie jest… Przez trzy miesiące starałem się zrobić wszystko, abyśmy mogli żyć obok koronawirusa i zachować liczba [chorych pacjentów] na poziomach, z którymi system opieki zdrowotnej mógłby żyć.
  „Niestety, dzisiaj tak nie jest” – kontynuował. „W tych okolicznościach nie mieliśmy wyboru”.

  Edelstein mówił ze swojego domu w Herzliya, gdzie on jest w izolacji – i po długim spotkaniu, że nie było na krótko przed zarzutami Ministerstwa Zdrowia i koronawirus komisarz prof Ronni Gamzu za mało, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa robi, a które obejmowały ostry sprzeciw wielu ministrów do zamknięcia.

  „Fajnie, że teraz podnosisz czerwoną flagę, kiedy szpitale są pełne, ale musiałeś podnieść tę czerwoną flagę miesiąc lub dwa temu” – powiedział minister energii Yuval Steinitz.

  Minister ds. Wody Ze’ev Elkin oskarżył Gamzu o „ciągłe zygzakowanie” i brak jasnych kryteriów zakończenia blokady.

  „W gabinecie koronawirusa powiedziano nam, że aby blokada była skuteczna, potrzeba trzech do czterech tygodni, a nie dwóch” – powiedział Elkin. „Musimy uczciwie powiedzieć to opinii publicznej”.

  Niektórzy, na przykład minister nauki i technologii Izhar Shay (niebiesko-biały) i minister gospodarki Amir Peretz (praca), walczyli z zamknięciem, twierdząc, że szkoda dla izraelskiej gospodarki będzie zbyt poważna, aby kraj mógł się odbudować.
  Minister finansów Israel Katz powiedział, że zapadają trudne decyzje, ponieważ Ministerstwo Zdrowia nie wykonuje należycie swojej pracy. Twierdził, że ogólne zamknięcie izraelskiej gospodarki spowodowałoby poważne szkody dla przedsiębiorstw i setek tysięcy innych bezrobotnych.

  Peretz wezwał do ograniczenia wstecznego zamknięcia: „Popieram zamknięcie nocne, w którym około 80% gospodarki pozostaje otwarte” – powiedział Peretz w sobotę wieczorem. „Setki tysięcy pracowników i samozatrudnionych przeżywa niepokój egzystencjalny. Ekonomiczna pandemia koronawirusa jest nie mniej dotkliwa niż pandemia zdrowia ”.

  Minister Itzik Shmuli wyraził sprzeciw wobec całkowitego zamknięcia sprawy, twierdząc, że nie przejdzie ono publicznego testu.
  „Proponuję lepiej zrównoważyć zdrowie i gospodarkę oraz mocniej uderzać w ośrodki chorobowe, a nie wszędzie” – powiedział Shmuli. Zaproponował również, że zamiast modelu urlopowego rząd przejdzie na model subsydiowania wynagrodzeń.
  Minister ds. Współpracy regionalnej Ophir Akunis (Likud) ostrzegł również, że całkowite zamknięcie systemu byłoby „katastrofą dla izraelskiej gospodarki”. Powiedział, że gospodarka musi zostać przywrócona jak najszybciej po wakacjach.
  Podobnie minister turystyki Asaf Zamir (niebiesko-biały) przekonywał późną sobotnią noc, że „całkowite zamknięcie całego kraju w czasie wakacji jest krokiem zbyt ekstremalnym i ma konsekwencje gospodarcze, z których nie podniosą się całe branże”.

  Zamir zaatakował także „skandaliczne naruszenia” dyrektyw Ministerstwa Zdrowia, od imprez w klubach nocnych po wesela, a także ministrów, którzy nie byli wzorami do naśladowania.
  „Nikt nie jest tu wzorem do naśladowania, w tym niektórzy moi koledzy z Knesetu i rządu, i to jest wynik” – powiedział. Powiedział jednak, że mimo wszystko zagłosuje przeciwko decyzji o zamknięciu.

  Jeszcze przed spotkaniem rano minister mieszkalnictwa i budownictwa Ya’acov Litzman (Zjednoczony judaizm Tory) ogłosił rezygnację z koalicji, pisząc w liście rezygnacyjnym, że wierzy, iż Netanjahu od początku zamierzał całkowicie zablokować święta wynikające z braku uznania dla praktyk religijnych w porównaniu z innymi kwestiami, które nie są naruszane w walce z koronawirusem.
  „Moje serce jest z tysiącami Żydów, którzy przychodzą do synagogi raz w roku, aw tym roku w ogóle nie przyjdą z powodu zamknięcia” – napisał Litzman. „Ostrzegałem przed blokadą w okresie świątecznym na każdym możliwym forum i podkreślałem, że jeśli zachodzi potrzeba pełnej blokady, nie należy czekać na wzrost infekcji, aby osiągnąć takie tempo”.
  Powiedział, że zamknięcie powinno nastąpić miesiąc temu, a nie podczas wielkich świąt. Dodał, że kiedy w swoim pierwotnym apelu skierował do Gamzu, komisarz zaprzeczył, że taki był jego zamiar. Litzman powiedział, że z perspektywy czasu okazało się, że miał rację.
  „Dlatego nie mogę dalej być ministrem i zdecydowałem się ustąpić z rządu i wrócić do Knesetu” – podsumował.

  Zgodnie z norweskim prawem Litzman opuścił Kneset i został zastąpiony przez kolejnego kandydata z listy UTJ, Eliyahu Baruchi, który automatycznie opuści Kneset, gdy list rezygnacyjny Litzmana stanie się oficjalny.
  Rezygnacja nie jest ostateczna. Jeśli zostanie przeprowadzona, zacznie obowiązywać za 48 godzin.

  „Jest mi bardzo przykro z powodu decyzji ministra Litzmana o ustąpieniu” – powiedział Netanjahu na początku spotkania. „Naprawdę cenię Ya’acova Litzmana, ale szanuję też jego decyzję. Niemniej jednak musimy nadal podejmować decyzje w imieniu państwa Izrael”.
  Oprócz walki o blokadę, podczas spotkania odbyła się również kolorowa debata, czy pozwolić na kontynuowanie protestów.

  „Gromadzenie się zbiera” – oskarżył ministra bezpieczeństwa wewnętrznego Amir Ohana (Likud), „więc powinno być zabronione wszystkim, w tym protestującym”.
  W odpowiedzi minister sprawiedliwości Avi Nissenkorn (niebiesko-biały) powiedział, że kraj nie może powstrzymać ludzi przed protestami.

  Minister David Amsalem (Likud) faktycznie wrzeszczał na prokuratora generalnego Avichai Mandelblita za stwierdzenie, że nie należy przerywać demonstracji.
  „Weź odpowiedzialność za chorobę” – zarzucił Amsalem – „demonstracje nadszarpnęły zaufanie publiczne”.
  Mandelblit odpowiedział: „Demonstracjom nie można zapobiec. Nie jest to kwestia ilości, ale jakości”.
  Pełniący obowiązki komisarza policji Motti Cohen zwrócił się do rządu z prośbą o opracowanie jasnego planu demonstracji.

  „Ostatecznie funkcjonariusz policji powinien otrzymać jasne instrukcje” – powiedział Cohen. „Nie jest jego zadaniem określanie, kto zademonstruje, a kto nie”.
  „Najwyżsi urzędnicy Ministerstwa Zdrowia jednogłośnie zgadzają się, że dzisiejsze demonstracje stanowią zagrożenie dla zdrowia. Potrzebne jest tu zaufanie publiczne i potrzebujemy jednej zasady dla wszystkich” – dodał wiceminister zdrowia Yoav Kish.

  Gamzu powiedział, że mógłby zaprojektować taki zarys.
  Głosowanie nad blokadą nastąpiło po czwartkowym posiedzeniu gabinetu koronawirusa, na którym szefowie szpitali z całego kraju podnieśli czerwoną flagę i powiedzieli, że sytuacja w ich jednostkach koronawirusa i wśród ich personelu staje się niezrównoważona.
  Raport opublikowany w niedzielę przez Krajowe Centrum Informacji i Wiedzy o Koronawirusie potwierdza te stwierdzenia: „Sieć bezpieczeństwa szpitali została znacznie zmniejszona, co stwarza zagrożenie dla stabilności systemu opieki zdrowotnej”.

  Co więcej, liczba poważnych pacjentów rośnie, co zagraża szpitalom w kraju, czytamy w raporcie, zwracając uwagę, że liczba poważnych pacjentów w szpitalach wzrosła o 51 w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

  W tym samym czasie Ministerstwo Zdrowia zgłosiło kolejny dzień wysokiej infekcji: około 2715 osób uzyskało wynik pozytywny w sobotę. Izrael osiągnął rekordową liczbę pacjentów w ciężkim stanie z 513 pacjentami, z których 139 jest zaintubowanych. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 1108.

  „Nie chcę używać słowa upadek” – powiedział dr Michael (Miki) Halberthal, szef Rambam Medical Center, na posiedzeniu gabinetu, według siostrzanej gazety The Jerusalem Post, Maariv, „ale sytuacja wymaga natychmiastowego zamknięcia ”.
  Jednak w niedzielę kilku dyrektorów szpitala prawie zaprzeczyło Halberthalowi, np. Zastępca dyrektora generalnego Sheba Medical Center, prof. Arnon Afek, który powiedział, że jego szpital nie jest bliski załamania.
  Co więcej, szef Rabin Medical Center zaprzeczył również Halberthalowi: „Trend rzeczywiście się zmienił od połowy sierpnia, ale to nie jest załamanie się systemu szpitalnego. Nie ma niepotrzebnego niepokoju. Pełne zamknięcie nie jest wymagane”.
  Jednak Netanjahu nadal wydawał się wierzyć, że konieczne jest natychmiastowe działanie.
  „Wyżsi urzędnicy w Ministerstwie Zdrowia podnieśli w czwartek czerwoną flagę” – powiedział na niedzielnej konferencji. „Ostrzegli nas, że liczba poważnych pacjentów rośnie, a zima zbliża się”.

  Powiedział, że to nie jest problem respiratorów czy łóżek, ale problem ludzkiego zużycia personelu służby zdrowia.
  Na początku spotkania Edelstein stwierdził również, że kraj znajduje się w stanie wyjątkowym i jeśli ministrowie dokonają więcej niż „kosmetyczne zmiany”, wycofa ze stołu każdą propozycję.

  „Nie pozwolę na negocjowanie programu” – podkreślił Edelstein na początku spotkania. „Mówię jasno na początku tej dyskusji: jeśli plan nie zostanie zaakceptowany, wycofam go i nie przyniosę planów alternatywnych.
  „Koronawirus nie jest ani kwestią polityczną, ani populistyczną, jest to sprawa życia i śmierci” – kontynuował. „Każdemu, kto twierdzi inaczej, radzę zwiedzić oddziały koronawirusa i osobiście zobaczyć sytuację”.

  Dodał, że jeśli plan zostanie wycofany, to w najbliższy wtorek nie będzie publicznych ograniczeń, których cena wyniesie kilka tysięcy martwych.
  „Nie poddam się presji tylko po to, by zadowolić takich a takich ludzi” – podkreślił.
  Później na odprawie zakończył: „Kiedy pytano mnie: ‚Czy jesteś pewien, że wszystkie trudne rzeczy, przez które będziemy przechodzić, nie są na nic?’ Mówię: „To zależy od nas wszystkich”.

  „Jeśli w tych tygodniach, w których będą obowiązywały ograniczenia – a my, obywatele Izraela, nie będziemy przestrzegać zasad i nie będziemy przestrzegać instrukcji – to sytuacja będzie daremna” – powiedział. „Ale jeśli będziemy przestrzegać prostych zasad noszenia masek, dobrej higieny i dystansu społecznego… na końcu tunelu jest światło”.

Wypowiedz się