Koronny świrus. O co chodzi?

Ciekawa rozprawka na temat korona świrusa, podstaw i konsekwencji. Okazuje się, że nasz nowy świat wymyślono już dawno.

Autor Valentino Katasonow to Profesor, doktor nauk ekonomicznych, przewodniczący Rosyjskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Ja wiem… Każdy Pisior prędzej by sobie stopę odgryzł zanim przeczyta co tam wymodził jakiś kacap ale reszta może skorzystać. __________________________

Od  Nowego Wspaniałego Świata do Totalitarnego Spoleczenstwa „1984” Dwa modele „idealnego” społeczeństwa przyszłości 

Od trzech lub czterech lat świat obserwuje dość gwałtowny zwrot. Wielu kojarzy to z przybyciem prezydenta USA Donalda Trumpa do Białego Domu, który radykalnie zrewidował wiele dogmatów polityki amerykańskiej i światowej. Odwrócenie stało się jeszcze bardziej namacalne w związku z tzw. pandemią koronawirusa, która rozpoczęła się na początku 2020 roku.

Droga, którą podążał świat po zakończeniu II wojny światowej, przybliżyła ludzkość do przyszłości, przedstawionej w dystopii Aldousa Huxleya „Brave New World” (1932). Proces zbliżania się do tej „szczęśliwej” przyszłości przyspieszył na przełomie lat 80. i 90.

Skończył się okres zimnej wojny, upadł Związek Radziecki i społeczność socjalistyczna, a pod hasłem ogólnej liberalizacji i globalizacji kontynuowano ruch w przyszłość. Mówiono o potrzebie całkowitego zniesienia granic narodowych i stworzenia Państwa Światowego – tego samego, które opisał w powieści O. Huxley.

To samo państwo świata, w którym Huxley wysunął hasło „Społeczność. Identyczność. Stabilność”. Jeden z dziesięciu władców Państwa Światowego („Nowy wspaniały świat”) Mustafa Mond uznał, że najważniejszą rzeczą w tej formule jest stabilność, czyli stabilność władzy światowej. A jego sekret (stabilność władzy) jest prosty: „Trzeba rządzić mądrze, a nie biczem. Nie po to, by działać pięściami, ale żeby wpływać na mózg . „ Oddziałując na mózg można osiągnąć taki stan człowieka, który z jednej strony charakteryzuje się pełną satysfakcją z życia; z drugiej – całkowitą obojętność, którą można nazwać zanurzeniem w „drugiej rzeczywistości” lub stanem „nirwany”.

Ludom obiecano, że przy pomocy ogólnej liberalizacji i globalizacji głód zostanie ostatecznie wyeliminowany na świecie, wojny znikną, wszyscy będą szczęśliwi i zadowoleni z potęgi, która na naszych oczach zmieniała się z narodowej w ponadnarodową. Zostanie to osiągnięte za pomocą takich środków jak planowanie rodziny, pełna legalizacja wolnej miłości (która ostatecznie sprawi, że rodzina stanie się zbędna), zażywanie narkotyków, wypracowanie prawidłowych odruchów u człowieka przy pomocy mediów, szkół i uczelni, zastępowanie złożonej kultury popkulturą (co będzie służyć nie milionom „wybranych”, ale miliardom ludzi) itp.

Na tle tego stanu takie procesy, które są niezbędne światowej elicie (posiadaczom pieniędzy), takie jak redukcja populacji świata, demontaż przemysłu (dezindustrializacja), cyfryzacja społeczeństwa (dokończenie budowy elektronicznego obozu koncentracyjnego dla pozostałej ludności) i dokończenie tworzenia rządu światowego, będą odbywać się bez wielkiej reklamy.

O. Huxley był przeciwnikiem „twardego” totalitaryzmu i w swojej powieści nakreślił społeczeństwo zbudowane na „miękkiej sile”: ludzie chętnie przyjmowaliby „błogosławieństwa” rządu, nie czując, że są powoli, ale z pewnością zniewalani i zabijani – duchowo , moralnie i ostatecznie fizycznie. Instrumenty „soft power” – eugenika, narkotyki, religia New Age, propaganda wolnej miłości, popkultura, sprawiedliwość dla nieletnich, specjalne metody zombie… Wszystko, co zanurza człowieka w „drugiej rzeczywistości”. A władze w tym czasie odbudują „pierwszą rzeczywistość”, niszczą tradycyjne wartości, wyposażają planetę w „nowy porządek świata”.

 16 lat po „Brave New World”, inny angielski pisarz, George Orwell, napisał swoją dystopię, „1984”. Obie powieści to dwa modele przyszłego „idealnego” społeczeństwa. W pewnym sensie pokrywają się, ale w innych są uderzająco różne. A dziś warto jeszcze raz przyjrzeć się powieści „Rok 1984”, bo początkowi odwrócenia, o którym wspomniałem, towarzyszą znaki z modelu George’a Orwella.

A więc pierwsza różnica, która rzuca się w oczy. O. Huxley ma jeden świat, rządzi nim Państwo Światowe, proces globalizacji już dawno się skończył. Ale u George Orwella nie ma Państwa Światowego. W „1984” roku widzimy trzy supermocarstwa zwane Oceanią, Eurazją i Azją Wschodnią. Nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek się spotkają. Są ze sobą w ciągłej wojnie. Tak przynajmniej postrzegają sytuację zwykli obywatele Londynu, należący do jurysdykcji Oceanii (wydarzenia z powieści rozgrywają się w Londynie). Oceania i niektóre inne mocarstwa toczą nieustanną wojnę, kiedy jedno mocarstwo jest sojusznikiem Oceanii, to drugie jest wrogiem. 

To prawda, niektórzy bohaterowie powieści przypuszczają, że tak naprawdę nie ma wojny: wojna jest produktem propagandy (Ministerstwa Prawdy), a rząd (partia) utrzymuje poczucie permanentnej wojny w społeczeństwie, aby osiągnąć swoje niezgłoszone cele. Przede wszystkim utrzymanie podwyższonego „patriotycznego” tonu wśród ludzi: wróg zewnętrzny konsoliduje masy i odwraca uwagę od protestów wewnętrznych. Nie bez powodu powieść „1984” regularnie mówi o „pięciu minutach nienawiści”.

Wojna, jak dowiadujemy się z powieści, jest również potrzebna po to, aby utrzymać popyt na produkty wojskowe (w duchu idei angielskiego ekonomisty Johna Keynesa). Wreszcie wojna jest potrzebna, aby uzasadnić wezwanie ludzi do „zaciśnięcia pasa”. Podniesienie poziomu życia zwykłych ludzi (w powieści zwanych prolami) nie jest bynajmniej możliwe, ponieważ może to podnieść ich poziom intelektualny i zaczną rozumieć prawdziwe intencje Partii (w powieści jest to personifikacja władzy). Prole, w mocnym przekonaniu Partii, powinni myśleć o chlebie w dzień iw nocy, nie rozpraszając się niczym innym (zwłaszcza polityką). 

Dziś widzimy, że globalizacja się skończyła. Przynajmniej przez chwilę. Świat wszedł w fazę izolacjonizmu. Na początku były to działania prezydenta Trumpa , który popychał świat w kierunku protekcjonizmu handlowego i gospodarczego. A w 2020 roku do protekcjonizmu dodano izolacjonizm, podsycany przez straszne mity o koronawirusie. Niektóre państwa obwiniają innych za wszystkie swoje problemy (koronawirus, spowolnienie gospodarcze, ingerencja w wybory, niepokoje społeczne). Jak widać, skrypt Huxleya się skończył. Rozpoczyna się scenariusz Orwella. 

Nie ma jeszcze gorących wojen, ale słowne potyczki mężów stanu rozgrzewają atmosferę. W Internecie widzimy już zdjęcia z bitew (prawdopodobnie produkty z Hollywood, ale nie zawsze można powiedzieć, gdzie jest fikcja, a gdzie rzeczywistość). Przypominam sobie powieść amerykańskiego pisarza Larry’ego Beinharta, opublikowaną pod koniec XX wieku, „Ogon kręci psem” (pierwotny tytuł brzmiał „Bohater amerykański”). W 1997 roku, na podstawie powieści, w Stanach Zjednoczonych został nakręcony film Cheating (reż. Barry Levinson ). Satyryczny film pokazuje, jak w studiu filmowym producenta filmowego Stanleya Motssa „tworzy się” wojna na zlecenie niejakiego Konrada Breena, doradcy amerykańskiego prezydenta. Ta dramatyczna wojna jest następnie pokazywana milionom Amerykanów. Ameryka uważa, że ​​to prawdziwa wojna, jest zmartwiona, oburzona, przestraszona… Administracja prezydenta potrzebuje tego, aby odwrócić uwagę kraju od skandalu, który powstał wokół prezydenta (molestowanie seksualne) przygotowującego się do nowych wyborów. 

Zmiana modeli dystopijnych nie ogranicza się do powrotu do świata policentrycznego. Skończył się okres spokojnego bytu ludzkości w stanie względnego komfortu, podsycanego obietnicami władz, że „jutro będzie lepsze niż dzisiaj”. Teraz władze tego nie obiecują i ludzie to poczuli. Metody „soft power” zmieniają się w hard power. I to już model George’a Orwella, w jego powieści „1984” pojawia się kilka wydziałów, ale najważniejszym jest Ministerstwo Miłości, za którym kryje się policja i służby specjalne. samym budynku ministerstwa – kamery, przesłuchania, wyszukane tortury. 

Kilkumiesięczny pobyt ludzkości w stanie kwarantanny pokazał, że polegając na twardej sile, można wsadzić wszystkich za kratki. Mieszkania ludzi stały się celami odosobnienia. Osoby, które nie chcą przebywać w areszcie domowym, są karane grzywną, a nawet przenoszone do prawdziwych więzień. Jak wiemy, w „1984” roku ważnym środkiem partyjnej władzy jest nowomowa, która zastępuje stary, znajomy język. Wiele słów to eufemizmy, które zniekształcają znaczenie starych słów. Tak więc zamiast starego, niepoprawnego „aresztu domowego” pojawił się eufemizm „dobrowolna samoizolacja”.

Ludzie, będąc w stanie komfortu, odprężyli się tak bardzo, że zaczęli zapominać o istnieniu Wielkiego Brata. W tym roku przypomnieli sobie, a przypomnienie było bardzo delikatne. „Wielki Brat cię obserwuje!” – takie plakaty powiesił w Londynie George Orwell. Inwigilacja Wielkiego Brata pod pretekstem walki z COVID-19 zaczęła się dramatycznie nasilać w Londynie, Nowym Jorku i innych miastach na całym świecie. Najpierw „partia” wezwała wszystkich do wypełnienia obywatelskiego obowiązku. W „1984” potępienie rozkwitło i ludzie byli do niego zachęcani.

Ludzie nie ufali sobie nawzajem, otwarcie bali się sąsiadów i kolegów z pracy, kontrolowali nie tylko swoje działania i słowa, ale także mimikę twarzy. Obecny koronawirus wywołał masową falę donosów. 

Oto tylko jeden przykład. 30 marca władze Nowej Zelandii wprowadziły kwarantannę. W związku z tym lokalna policja stworzyła stronę internetową, na której każdy mógł pozostawić informacje o obywatelach naruszających kwarantannę. Kilka godzin po uruchomieniu strona otrzymała tak wiele informacji, że się zablokowała, poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Nowej Zelandii. „Otrzymaliśmy 4200 zgłoszeń naruszeń. To dowodzi, że nasi współobywatele chcą, aby wszyscy przestrzegali kwarantanny ”- powiedział prefekt policji Mike Bush… 

Po drugie, wzmocniono zewnętrzny nadzór obywateli. W „1984” mieszkańców Londynu otaczają tak zwane ekrany telewizyjne. Są to monitory z płaskim panelem, przez które nieprzerwanie przesyłane są wiadomości i informacje „edukacyjne”. Jednocześnie działają jako nadajniki, które śledzą każdy ruch człowieka. Poza tym istnieje niezliczona ilość ukrytych mikrofonów. Bohaterowie powieści Winston Smith i Julia zakochali się w sobie i umawiali na randki poza miastem, w lesie. I nawet tam rozmawiali szeptem, ponieważ można ich było słuchać przez ukryte mikrofony.

Dziś , w 2020 roku, pojawiają się doniesienia, że ​​w Londynie, a także w innych stolicach świata wieszane są dziesiątki tysięcy dodatkowych kamer. Po co? Okazuje się, że identyfikuje osoby zarażone COVID-19… Metody takiej identyfikacji zostały opracowane jeszcze przed pandemią. Chiny posunęły się szczególnie daleko w tym kierunku.

Świat roku 2020 przewyższył świat naszkicowany przez George’a Orwella w 1984 roku.

Po pierwsze od strony kłamstwa.

W świecie dystopii „1984” istniało Ministerstwo Prawdy, które zajmowało się dezinformacją ludności (przepisywanie historii, fałszowanie statystyk, przekazywanie relacji z teatrów nieistniejącej wojny itp.). W 2020 roku, jak się okazało, takie ministerstwa prawdy istniały niemal we wszystkich krajach świata. Nakręcali atmosferę strachu dotyczącą COVID-19… Temat jest obszerny, częściowo już poruszony w mediach, które nie zostały jeszcze w pełni kontrolowane i przejęte przez odpowiednie ministerstwa prawdy. 

Przypomnę tylko, że na początku roku ministerstwa prawdy większości krajów świata przekazały ocenę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), według której śmiertelność z powodu „pandemii” wyniesie 3,2% (w stosunku do ogólnej liczby zarażonych), a w ujęciu bezwzględnym w skali globalnej ” pandemia ”powinna zabić ponad 130 milionów ludzi! Liczba prawie dwa razy większa niż epidemia grypy hiszpańskiej sprzed stu lat.

Najnowsze dane (stan na początek czerwca 2020 r.) Pokazują, że średni współczynnik zgonów z powodu COVID-19wynosi 0,16%, a górna granica wynosi 0,40% w trzech gorących punktach planety. Od początku roku (od połowy czerwca) na świecie zmarło 433,87 tys. Osób, u których zdiagnozowano koronawirusa, czyli około 10 razy mniej niż liczba zgonów z powodu choroby niedokrwiennej i 2 razy mniej niż z powodu raka płuc oraz oskrzeli. Śmiertelność z powodu COVID-19 , zdaniem profesjonalnych i uczciwych lekarzy, nie odpowiada najcięższej grypie sezonowej. Współczesne media w pełni odpowiadają więc standardom Ministerstwa Prawdy z powieści „Rok 1984”. 

Po drugie, jeśli chodzi o kontrolę nad obywatelami.

Wiele z tego, co jest obecnie dostępne do takiej kontroli, po prostu nie znajduje się w powieści George’a Orwella. Współczesne „służby miłości” mają jakościowo lepszy poziom wyposażenia technicznego. Są to na przykład telefony komórkowe ze specjalnymi aplikacjami.

Z jednej strony pozwalają pracownikom Ministerstwa Miłości śledzić ruch właściciela telefonu i jego kontakty. Z drugiej strony sygnalizują, że do właściciela telefonu zbliża się „niechciany” obiekt (np. Zainfekowany koronawirusem).

U George Orwella nie ma nic na temat mikroczipów, które zaczęto zalecać jako skuteczny środek zwalczania COVID-19 . Nie ma nic o tworzeniu ujednoliconych baz danych o każdej osobie (Big Data)itd. Obecnie osoby, które mają pozytywne wyniki testów na COVID-19 zaliczane są do kategorii „niechcianych” obiektów . Jutro ci, którzy zboczą z linii „projektu” lub nie okażą należytej miłości do Wielkiego Brata, mogą zostać zaliczeni do kategorii „niechcianych”.

Współcześni budowniczowie „nowego świata” budują model społeczeństwa totalitarnego, który przewyższa ten nakreślony przez Orwella w powieści „Rok 1984” zarówno pod względem kłamstwa, jak i tworzenia technicznych środków kontroli człowieka.

Wkrótce świat zapewne dogoni i przewyższy dystopię Orwella pod względem takiego parametru, jak atmosfera strachu, wzajemnej nieufności, nienawiści …

Tekst oryginalny

https://www.fondsk.ru/news/2020/06/16/globalnyj-razvorot-ot-divnogo-novogo-mira-k-totalitarnomu-obschestvu-1984-51138.html

Na podstawie https://comedonchisciotte.org/la-virata-globale-da-il-mondo-nuovo-alla-societa-totalitaria-di-1984/

tł.SL

Wybrane komentarze

@ Autor, All

„I to już model George’a Orwella, w jego powieści „1984” pojawia się kilka wydziałów, ale najważniejszym jest Ministerstwo Miłości…”

Miłości jeszcze nie ma – mamy tylko prawo i sprawiedliwość… ups… z czymś mi się to kojarzy ;-(
5*

Jasiek 18.07.2020 10:13:55

@Jasiek 10:13:55

Te „prawo” i ta sprawiedliwość” to nasza Miłość.

Zobacz Jasiu, jak pi-siury cieszyły się z oszałamiającego triumfu Dudy. Atakują tych, co na niego nie głosowali. A przecież wygrał o 2%. Całe 2%!
Czysta „miłość” :)))

Jarek Ruszkiewicz SL 18.07.2020 10:21:48

Życie przerosło kabaret

Za chwilę przylecą tutaj: Interesariusz (który będzie bajdurzył o wysokiej śmiertelności Covid-19) Oskar (który napisze, że w skali globalnej kłamstwo koronawirusowe jest niemożliwe, bo musiałby istnieć rząd światowy, on oczywiście nie istnieje) oraz lorenco – ten też pobajdurzy o pandemii i epidemii bezobjawowej…Trzech muszkieterów odpornych na wiedzę, argumenty, pozbawionych zdrowego rozsądku, spanikowanych, którym strach zablokował rozum!
Z przerażeniem obserwuję reakcję ludzi z mojego otoczenia: wykształconych, obytych w świecie, oczytanych, itp. Wystraszyli się propagandy koronawirusowej jak trzech wyżej wymienionych, „okutali” się w namordniki, unikają ludzi, żadne argumenty do nich nie docierają!
Nawet satyry unikają, choć z myślą o nich takową napisałem:
http://pospoliteruszenie.org/Jak%20minister%20Szumowski%20z%20korona%20walczy.html

władek 18.07.2020 10:59:52

Dobrze jest, panowie, koniec świata już blisko!

Dzisiaj znów francuska katedra płonie, któraś tam z koleji. Długo to już nie potrwa, apokalipsa już chyba całkiem blisko.

Wszystko ze św. Jana się już sprawdziło: Znaki na niebie i ziemi były, fałszywy papiuż i ucisk niemożebny właśnie jest, znamię bestii na mordzie każdy nosi, cała checklista jest kompletna. Zanim świat cały w jeden wielgachny koncłagier nam zamienią, Baranek przybędzie w Swej chwale i zrobi porządek. Za naszej generacji to pewnikiem nastąpi, w sumie szczęściarze z nas. Początku świata nie oglądalim, to przynajmniej na końcówkę się załapiewmy. Trzeba szybko do banku iść, gotówkę wybrać i roztrwonić, po co ma dobro przepaść w nadchodzących apokaliptycznych zdarzeniach. Nie jest więc źle, panowie, jesteśmy tem razem po właściwej stronie.

Pan podporucznik 18.07.2020 11:39:49

@interesariusz z PL 10:49:04

Ja tylko tłumaczyłem…
W cyferki nie wnikałem bo się nie znam.
Mam natomiast nadzieję, że się obudzisz i wyjdziesz z domu bez namordnika :))
Ja chodzę bez i wdycham piękne, letnie powietrze czego i tobie życzę!

Jarek Ruszkiewicz SL 18.07.2020 11:48:23

@władek 10:59:52

intetasariusz już jest 🙂

Puszczę chyba drugą część tej notki, mocniejsza. Może po niedzieli? To nie są łatwe teksty, trzeba się skupić

Jarek Ruszkiewicz SL 18.07.2020 11:57:22

@rowszan 11:26:02

To prawda, wywód Autora jest prosty jak włos Mongoła. Tylko czy dotrze?…

Jarek Ruszkiewicz SL 18.07.2020 12:04:07

@interesariusz z PL 10:49:04

Czy gdyby w Polsce zainfekowanych covidem w okresie 6 miesięcy było 100 osób i 50 osób z tego powodu zmarło to „śmiertelność” wynosiłaby 50% i z tego powodu należałoby panikować i zamrażać całą gospodarkę?
Według oficjalnych danych śmiertelność w Polsce wynosi 4%, na świecie 4.3% a w Australii 1%.

Robik 18.07.2020 12:55:08

@Jarek Ruszkiewicz SL 11:48:23

Jeśli chodzi o „cyferki” to według OFICJALNYCH danych:
% zakażonych w Polsce = 0.1%
śmiertelność w Polsce z powodu koronowirusa (w stosunku do całej polskiej populacji) wynosi 0.0043%

Robik 18.07.2020 13:07:45

Planeta Ziemia

Poza naturalnymi katastrofami które zmieniają bieg wydarzeń czynnik ludzki a właściwie czynnik tych (1%), którzy dysponują przeogromnym liczącym w miliardach kapitałem jest najbardziej niebezpiecznym dla egzystencji pozostałych 99% populacji na planecie Ziemia. Mają
władzę nad / sprawującymi władzę / wszelkie recesje, wojny, i bankructwa to scenariusz pisany przez ten 1%, który nigdy nie traci nic ze swojego bogactwa a przez to i władzy jedynie zawsze zyskuje i ustala nowe reguły gry często brutalnej mającej na celu całkowitą kontrolę nad ludzkoscią, manipulację i destrukcjię nadmiaru tej nie przydatnej części ludzkości w mniemaniu 1%.

Pomysł, że kilku bankierów kontroluje dużą część globalnej gospodarki, może nie wydawać się nowością dla nowojorskiego ruchu Occupy Wall Street i protestujących w innych miejscach (patrz zdjęcie).
Ale badanie, przeprowadzone przez trójkę teoretyków systemów złożonych ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu, jest pierwszym, które wykracza poza ideologię i empirycznie zidentyfikuje taką sieć władzy. Łączy matematykę od dawna używaną do modelowania systemów naturalnych z kompleksowymi danymi korporacyjnymi, aby zmapować własność międzynarodowych korporacji na świecie (TNC).

Alfax18.07.2020 13:28:12

@Alfax 13:28:12
„Rzeczywistość jest tak złożona, że ​​musimy odejść od dogmatów, czy to teorii spiskowych, czy wolnego rynku” – mówi James Glattfelder. „Nasza analiza jest oparta na rzeczywistości”.

The top 50 of the 147 superconnected companies

1. Barclays plc
2. Capital Group Companies Inc
3. FMR Corporation
4. AXA
5. State Street Corporation
6. JP Morgan Chase & Co
7. Legal & General Group plc
8. Vanguard Group Inc
9. UBS AG
10. Merrill Lynch & Co Inc
11. Wellington Management Co LLP
12. Deutsche Bank AG
13. Franklin Resources Inc
14. Credit Suisse Group
15. Walton Enterprises LLC
16. Bank of New York Mellon Corp
17. Natixis
18. Goldman Sachs Group Inc
19. T Rowe Price Group Inc
20. Legg Mason Inc
21. Morgan Stanley
22. Mitsubishi UFJ Financial Group Inc
23. Northern Trust Corporation
24. Société Générale
25. Bank of America Corporation
26. Lloyds TSB Group plc
27. Invesco plc
28. Allianz SE 29. TIAA
30. Old Mutual Public Limited Company
31. Aviva plc
32. Schroders plc
33. Dodge & Cox
34. Lehman Brothers Holdings Inc*
35. Sun Life Financial Inc
36. Standard Life plc
37. CNCE
38. Nomura Holdings Inc
39. The Depository Trust Company
40. Massachusetts Mutual Life Insurance
41. ING Groep NV
42. Brandes Investment Partners LP
43. Unicredito Italiano SPA
44. Deposit Insurance Corporation of Japan
45. Vereniging Aegon
46. BNP Paribas
47. Affiliated Managers Group Inc
48. Resona Holdings Inc
49. Capital Group International Inc
50. China Petrochemical Group Company.

Glattfelder twierdzi, że możemy potrzebować globalnych przepisów antymonopolowych, które obecnie istnieją tylko na poziomie krajowym, aby ograniczyć nadmierne połączenia między TNK.

Sugihara twierdzi, że analiza sugeruje jedno możliwe rozwiązanie: firmy powinny być opodatkowane za nadmierną monopolizację, aby zniechęcić do tego procederu i niszczeniu konkurencji.

Alfax 18.07.2020 13:41:24

@interesariusz z Pl

Podasz w końcu nazwę jakiegoś wiarygodnego testu
Wykrywającego covida 19? Konkretnie covid19 .

zadziwiony 18.07.2020 14:07:00

@ Autor – 5*

W żydowskiej gadzinówce TokFM zamartwiali się dzisiaj, że coraz więcej ludzi zaczyna wątpić, że Covid-19 stanowi rzeczywiste zagrożenia i twierdzi, że to podstępne działania NWO.
https://audycje.tokfm.pl/podcast/93173,Czym-jest-prawda-wedlug-prof-Mikolejko

Rzeczpospolita 18.07.2020 15:42:51

@Anna-PK 15:39:07

//to taki każdy może sobie go wymyśleć, dla siebie. //

Tak się jednak składa, że widzieli wiele lat naprzód. To tak jak z „fałszywką” pt Protokoły. Wszyscy doskonale wiedzą, że to „antysemicki” gniot ale wszystko jakoś się sprawdza…

Jarek Ruszkiewicz SL 18.07.2020 16:30:30

 Autor

5* Bardzo trafne studium porównawcze kultowej literatury SF w odniesieniu do realiów naszych czasów. Ale nie uważam naszego okresu za zmierzch zimnej wojny, wręcz przeciwnie. Od wyboru Trumpa odbywa się eskalacja zbrojeń, co szczególnie widać w Polsce, aneksja przez USA terytoriów strategicznych, demonstracja siły na granicach państw, itp. O idei powszechnego rozbrojenia już chyba zapomniano. Na pewno inwigilacja wewnątrz państwowa jest rozkręcona w stopniu maksymalnym. Z tego, co pamiętam, obie powieści kończą się naiwnie. Ale już w „Folwarku zwierzęcym” autor żadnej nadziei dla ludzkości nie zostawia. Aktualnie może właśnie najbliżej jesteśmy futurystycznej wizji zawartej w tym przekazie. Orwell już nie żyje a następnego wizjonera brak na horyzoncie.

viridiana 18.07.2020 16:46:16

 @rowszan 17:42:01

Jak słusznie zauważyłaś, po prostu wyobraźni ci brak, dlatego nie ogarniasz tematu.
To, że w tej chwili system jeszcze jest niewydolny, nie znaczy, że nie zostanie dopracowany, do poziomu w którym AI będzie wiedziała kiedy jesteś w łazience i co tam robisz. Teraz możesz chipy odrzucić w kat. Jeśli ci go zaimplementują do twojego ciała, będziesz pod całkowitą kontrolą. Każda zbrodniomyśl zostanie ukarana, pieniążki na konto wstrzymane, gotówki nie będzie w obrocie więc zęby w ścianę , aż nie złożysz samokrytyki. Pisanie na neonie – ukarane. Mandat za przejście w nocy na czerwonym automatycznie wystawiony i pobrany z konta. To pierdy ale kontrola będzie znacznie bardziej wyrafinowana. Może tobie to nie przeszkadza, dla mnie jest nie do zaakceptowania.

zadziwiony 18.07.2020 18:07:25

@rowszan 17:42:01

Miałem następujące doświadczenie. W domu miałem jakiś czas temu takie zakrzywione pod kątem prostym widły do wyciągania obornika. Dzisiaj to rzadkość w sprzedaży. Pytam żony czy może je widziała, bo wiele lat ich nie używałem i nie wiem czy jeszcze gdzieś leżą.
I co się okazało? Na drugi dzień przeglądając internet natrafiam na reklamę takich wideł. Zaznaczam, nie szukałem ich wcześniej w sklepach internetowych.
Jaki z tego wniosek? Telefon cały czas nas słucha…. Czasami usłyszy pierdy jak w tym wypadku, innym razem może to nas kosztować nawet życie. Mnie wyobraźni starcza wy taki scenariusz wziąć pod uwagę.

zadziwiony 18.07.2020 18:20:32

„JEDEN ŚWIATOWY POŻĄDEK | Elit Dystopijny Raj (NADCHODZI WKRÓTCE}

„JEDEN ŚWIATOWY POŻĄDEK | Elit Dystopijny Raj (NADCHODZI WKRÓTCE)
https://youtu.be/s-vUTKrK5xI?t=12
Bogumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 18:26:33

@Alfax „ELITA twierdzi: potrzebójemy globalnych przepisów które mająkontrolować, a obecnie istnieją tylko na poziomie krajowym.”
Taką ocenę obecnej sytuacji na świecie może mieć TYLKO płatny oszust, albo kompletyny kretyn!
Wszystkie liczące KORPORACJE są PONADNARODOWE! To znaczy są OGÓLNOŚWIATOWE!!!
Przypomnę, że WSZYSTKIE PAŃSTWA NA ŚWIECIE, bez wyjatku (równiez WATYKAN), są KORPORACJAMI zarządzanymi na okreslony czas przez WYSELEKCJONOWANYCH i WYTYPOWANYCH (dętych) p-REZYDENT-ów!!!
ŻYM (VAT) jest PIERWSZĄ KORPORACJĄ, która od samego początku reguluje i rozdaje PRZYWILEJE CORPORACYJNE i WSZYSZYSTKIE inne KORPORACJE bezposrednio lub posrednio MUSZĄ się w niej REJESTROWAĆ!
O to przykłady co kontroluje ŻYMSKA ARYSTOKRACJA po przez SWOJE KORPORACJE:
Lista wyspecjalizowanych organizacji ONZ:
——————————————————————————–
Niektóre ogólnoświatowe organizacje Grupy Banku Światowego (ds, „wolnego” handlu):
——————————————————————————–
Bank Światowy (World Bank Group): WBG
Światowa Organizacja Handlu: WTO
Światowa Korporacja Finansowa: IFC
Światowy Fundusz Walutowy: IMF
Światowa Agencja Wielostronnych Gwarancji Inwestycji: MIGA
Światowa Agencja Rozstrzygania Sporów Inwestycyjnych: ICSID
Światowa Agencja Rozwoju: IDA
Światowy Bank Odbudowy i Rozwoju: IBRD
Światowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa: IFAD
Światowa Organizacja Rozwoju Przemysłowego: UNIDO
———————————————————
Ogólnoświatowe Organizacje Militarne:
———————————————————
Światowy Związek Pocztowy: UPU (najpotężniejsza ze wszystkich)
Światowa Organizacja Morska: IMO
Światowa Organizacja Wyżywienia i Rolnictwa: FAO
Światowa Organizacja Zdrowia: WHO
Światowa Organizacja Pogody: WMO
Międzynarodowy ONZ Departament Operacji Pokojowych: DPO
Międzynarodowy ONZ Departament Operacji Utrzymujących Pokój: DPKO
Światowa Organizacja Policji Kryminalnej: Interpol
Światowa Organizacja Umów o całkowitym zakazie prób jądrowych CTBTO
Światowa Agencja Energii Atomowej: IAEA
Światowa Organizacja Telekomunikacji: ITU
Światowa Organizacja Własności Intelektualnej: WIPO
Światowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego: ICAO
Międzynarodowa Agencja Kosmiczna: ISA
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna: ISS
Światowa Organizacja do Spraw Migracji: IOM
Światowa Organizacja Uchodźców: IRO
——————————————————————————–
Ogólnoświatowe propagandowe agencje GLOBALNEGO PRANIA PÓZGÓW.
——————————————————————————-
Światowa Organizacja Oświaty, Nauki i Kultury: UNESCO
Światowy Fundusz dla Dzieci: UNICEF
Światowa Organizacja Turystyki: WTO
Światowy Komitet Olimpijski: IOC
Światowa Federacja Piłki Nożnej: FIFA
Światowa Organizacja Pracy: ILO

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_specialized_agencies_of_the_United_Nations

Bogumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 18:27:11

@Alfax „Sugihara twierdzi, że analiza sugeruje jedno możliwe rozwiązanie: firmy należy opodatkować za nadmierną monopolizację,

aby zniechęcić do tego procederu i niszczeniu konkurencji.”
A kto i jak ma tego dokonać ???!!!

– Maja tego dokonać całkowicie UZALEŻNIONE od ŚWIATOWYCH KORPORACJI / BANKÓW podległe im ARMIE, RZĄDY, Służby Specjalne albo Aflekx ????!!!!!

Bogumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 18:37:32

@interesariusz z PL ” dlatego potrzebna jest nowa rewolucja, albo ….. koniec świata.”
Bogumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 18:41:52

@rowszan „nie pogadamy” – To oderwij sie od TELEWIZORA! – „Microchip Implants”.
https://www.youtube.com/watch?v=KzIoiT5uQng&feature=youtu.be
Bogumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 18:47:10

@władek „Walmart Mask Rule defeated!! Commercial liability and how to use it!”
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
https://youtu.be/4W_pJZcE0zw?t=186

Bobumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 18:49:02

„Corona Debunked by Biochemistry”

https://www.youtube.com/watch?v=v7_VuQ2b9n8

Bobumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 18:51:23

@viridiana „Exosome Theory vs Virus Theory”
https://www.youtube.com/watch?v=VBE_T6iLfFg

Bogumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 18:52:55

@interesariusz z PL 18:45:08

Z tym czerwonym to było do Anny bo ona sobie nie wyobraża. W tym zakresie powiem więcej. Już chca wprowadzić ponoć od przyszłego roku obowiązek posiadania GPS w samochodzie powiązany , z możliwością uruchomienia silnika. Czyli każdy twój kilometr będzie śledzony. Można zatem przypuszczać że również będą zarejestrowane twoje przewinienia w ruchu drogowym. Jaki problem dla sztucznej inteligencji która sprawę rozpatrzy i skieruje mandat do egzekucji do urzędu skarbowego? Technicznie
źaden. Co do testów- sam potwierdzasz, że ich nie ma więc jest możliwość dowolnej interpretacji wyników by były takie jakie mają być… SkwaPliwie z tego faktu się korzysta.

zadziwiony 18.07.2020 18:58:18

Masks Causing CoVID-like Symptoms, Pleurisy MDs Say Time to Stop Social Distancing and Masks

https://virus-hoax.com/irreversible-brain-damage-from-prolonged-mask-wearing

Bogumi Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 18:59:00

@rowszan 17:04:59

Ale dlaczego inwigilacja miałaby dotyczyć zwykłych zjadaczy chleba, benificjentów 500+, chorych, rencistów emerytów i większości nieciekawych, prostych ludzi? Kogo miałoby interesować ich nieciekawe, pospolite życie? Gdyby się zaczęli gromadzić, buntować, o, to co innego. Mają ich na widelcu. Ale podejrzewam, że cała reszta może spać spokojnie.

viridiana 18.07.2020 19:01:22

” The Truth Behind The Mask” – Nie trzeba znać angielskiego. Warto sie przjjżeć !!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=dF0LL3TClMg

http://freedomfromgovernment.org/wp-content/uploads/2017/05/PUBLIC_SERVANT-NOTICE-and_QUESTIONNAIRE-2016-001.pdf

Bogumił boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 19:02:23

 @interesariusz z PL „Nie należy walczyć z kontrolą” – Freedom from Government !!!

Important!! COVID19
https://youtu.be/m57OHMQULlk?t=104
Bogumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 19:03:55

@interesariusz z PL 19:01:21

A wiesz, że już występują choroby psychosomatyczne związane z covidem19?
Nie zarazileś się ,a chorujesz z wszystkimi objawami. Jesteś wtedy chory na covida19 czy też nie. Ciekawe pytanie prawda? Uważaj byś nie załapał takiej wersji covida19, bo maseczki i higiena na tę wersję nie pomagają!.

zadziwiony 18.07.2020 19:08:51

 • @Pan podporucznik 11:39:49 Koniec świata blisko? A co oznacza KLABALISTYCZNA liczba 2020?

O tym, że w roku 2020 (kabalistyczna liczba, aż 5 cyfr DEUTERO, czyli podwójnych) będą się dziać ZADZIWIAJĄCE RZECZY, to już pisałem, po zastrzeleniu – przy pomocy amerykańskiego latającego automatu-mordercy o nazwie RAPTOR, irańskiego generała Kasima Sulejmana, w nocy z 1 na 2 stycznia br. na autostradzie wiodącej do lotniska w Bagdadzie. A w trzy tygodnie później, dokładnie w Chiński Nowy Rok, wybuchła ta sławna PANDEMIA wlokąca się do dzisiaj.

Ale jeżeli liczba 2020 jest traktowana na poważnie, przez tak zwanego PANA ŚWIATA (hebr. Adon Olam, ang. deep state), tak jak na poważnie była potraktowana, w ostatnich dziesięcioleciach liczba 9-11 (wysadzenie Podwójnej (Deutero) wieży WTC w N. Jorku w 2001; likwidacja (11-9 w notacji europejskiej, 9-11 amerykańskiej) socjalistycznego reżymu Allende w 1973 w Chile), to i KABALISTYCZNA liczba 2020 też coś oznacza.

W religii chrześcijańskiej jest to 2020 lat po symbolicznych narodzinach Chrystusa. I czy przypadkiem obecny ROK ŚWIĘTY to nie jest początek ERY POST CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, w której rolę Ukrzyżowanego Chrystusa ma zastąpić BML?


A przy okazji, technika „ukrzyżowania kolanem” Nowego BML Chrystusa w USA została oczywiście skopiowana ze standardowych zachowań policji w „błogosławionym Bogiem” współczesnym Izraelu:

Berkeley72 18.07.2020 19:13:48

@interesariusz z PL 10:49:04

Nie wiem czy kobiety łapią się pod termin PiSior ale ty bankowo się łapiesz. Ktoś wspomniał o covid a interesariusz cały zapas pampersów zafajdał. Znamy te twoje pełne trwogi teksty o tej śmiertelnej plandemii i byśmy panu już podziękowali.
Do autora *5.

Rolnik67 18.07.2020 19:19:14

 • @viridiana 19:01:22

Nie może spać spokojnie. Takie rozumowanie to brak wyobraźni. Dostępna już technologia pozwala na kształtowanie twoich nastrojów i emocji, wpływać na twoje myśli, wywoływać w organizmie choroby i wreszcie spowodować śmierć. Do tej pory trudno to było robić selektywnie. Technologia 5g umożliwia precyzyjnie wpływać na jednostkę.
Poza tym po likwidacji gotówki emisja pieniądza elektronicznego ma być kierowana bezpośrednio na konta człowieka i uzależniona od jego spolegliwości, postępów w wykonywaniu przydzielonych zadań. Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że zarządcom wystarczy 1mld. ludzi na świecie. A więc zdalna eutanazja na różnorakie choroby będzie jak znalazł. To są możliwości technologiczne. Czy się tak stanie zależy w dużej mierze od naszej świadomości.

zadziwiony 18.07.2020 19:20:20

 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:48:23

Ty sobie możesz życzyć. 😉 Tu potrzebny jest rozporządzenie ewangelisty Łukasza albo przynajmniej pierdnięcie prezesa by PiSuary przestały panikować na punkcie plandemi. Mimo to sekta jest. Korwin miał rację mówiąc że „wyborcy PiS inteligentni nie są czego dowodem jest że głosują na PiS. *5 nawet jeśli to tylko tłumaczenie. Pozdrawiam.

Rolnik67 18.07.2020 19:24:02

@Rolnik67 19:24:02

Tu muszę się zgodzić z Korwinem.

Jarek Ruszkiewicz SL 18.07.2020 21:54:53

@interesariusz z PL 19:27:18

//to nie gospodarka została zatrzymana, tylko służba zdrowia.//

Gospodarka też. A dla takich panikarzy jak ty zamknięto służbę zdrowia, bo po co głupki mają się leczyć na serce, albo jakiegoś głupiego raka? Niech noszą namordniki to im się polepszy.
Może załóż maseczkę na oczy?…

Jarek Ruszkiewicz SL 18.07.2020 22:01:47

@Berkeley72 19:13:48

Panie Berkeley, a po co miałyby rzydki arabskie liczby kabalistycznie analizować? Toć ani swoje liczby mają, inne niźli nasze. Już prędzej rzymskie cyfry mogliby przez te ich kabalizmy przepuścić, MMXX =2020, też są dwie pary. Coś z tego niepokojącego dla pana wynika? Proponuję zażyć 100 ml 96% bimberku, jako my tutaj samodzielnie z odpadów sklepów wielkopowierzchniowych wypędzamy. Po takiej premedykacji zaraz panu ochota na gusła minie.

Pan podporucznik 18.07.2020 23:39:35

USA – Free Diaper Masks ~ No Takers
https://www.youtube.com/watch?v=8fxoAwTJqYM&feature=youtu.be
Bogumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 18.07.2020 23:49:14

@interesariusz z PL 18:32:10

„Proszę podać źródło tych danych.”

Coś się nie zgadza z twoimi danymi?
Źródło:
Dla Australii – Ministerstwo Zdrowia:
https://www.health.gov.au/news/health-alerts/novel-coronavirus-2019-ncov-health-alert#current-status
Dla Polski – liczba zachorowań i zgonów: Ministerstwo Zdrowia:
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-mapa

Robik 19.07.2020 05:49:00

@interesariusz z PL 07:26:52

Obliczmy więc:

potwierdzone infekcje covidem: 39,746
osoby zmarłe z powodu covida: 1,618

1,618/39,746 x 100 = 4.07%

Robik 19.07.2020 07:36:45

@Robik 07:36:45

Nie znam nikogo kto zna kogoś zmarłego na covida19. Znam natomiast wielu zmarłych na raka, zawał, wylew , udar i wiele innych schorzeń . Poza tym wiemy że przypisanie śmierci covidowi19 przysparza wiele korzyści szpitalowi. Przy niemożliwym do prawidłowego zdiagnozowania śmierci te statystyki z pewnością są zawyżone.

zadziwiony 19.07.2020 07:59:21

@Pan podporucznik 23:39:35 //Proponuję zażyć 100 ml 96% bimberku,// – niech się pan pporucznik publicznie nie odurza

Cós z popularnej NUMEROLOGII życia JPII (2 to zła liczba, przeciwieństwo 1 lub 3, czyli Trójcy ważnej nie tylko w Kościele ale i w hinduizmie – Trimurti)

//Temat: Czy życie Ojca Świętego – Jana Pawła II – zostało zapisane w liczbach???//

1. Jan Paweł II umarł o godzinie 21.37 – 2+1+3+7= 13.
2. Dzień zamachu na Ojca Świętego był 13-tego (maja 1981 roku).
3. Objawienia Fatimskie były zawsze 13-tego.
4. Wiek papieża 85 lat (co prawda nie skończone, bo Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku i w dniu śmierci miał dokładnie 84 lata i 10 miesięcy, ale rocznikowo już 85) – 8+5= 13.
5. Papież wstępując na tron Watykanu miał 58 lat – 5+8= 13.
6. Także data śmierci 2.04.2005. – 2+0+4+2+0+0+5= 13.
7. JAN PAWEŁ DRUGI – to także daje 13 liter.
8. Papież umarł w 13-tym tygodniu roku.
9. Ostatni wpis do testamentu datowany jest na 17.03.2000. – 1+7+0+3+2+0+0+0= 13.
10. Papież przeżył 31 000 dni, 3 i 1 da się ułożyć w 13, a poza tym, to bardzo dziwne, że przez tak dokładną liczbę dni żył.
11. Gdy przeczytamy rozdział 13, wers 13 Ewangelii św. Jana brzmi: „Mówicie do mnie „Nauczycielu i Panie”, i dobrze mówicie, bo jestem Nim”, czy nie brzmi to jakby znajomo? Są to słowa w stylu Jana Pawła II, które pasują do niego w 100%, nieprawdaż?
12. Czas pontyfikatu Karola Wojtyły to 26 lat i 5 miesięcy – 2+6+5= 13.
13. Papież był 265 papieżem w historii (2+6+5= 13).
14. Kolejnymi przykładami „nie z tej ziemi”, lecz już nie związanymi z liczbą 13 jest to, że godzina śmierci, czyli 21.37= (21+37) = 58 – tyle lat miał Jan Paweł II, kiedy został papieżem Natomiast czytając godzinę od tyłu 73.12= (73+12) = 85, wychodzi nam wiek papieża, w którym nas opuścił.
15. Pontyfikat Ojca Świętego trwał 9665 dni – 9+6+5+5=26, a także 26 lat.
16. 13 w numerologii to liczba karmiczna, tak jak 26 (liczba lat pontyfikatu i wiek Karola Wojtyły, kiedy został księdzem).

https://sciaga.pl/tekst/48957-49-czy_zycie_jana_pawla_ii_zostalo_zapisane_w_liczbach

Inne DZIWNE zbieżności liczbowe:

Egzekucja rodziny Romanowów : 17 lipca 1918
„Zestrzelenie” holenderskiego Boeinga nad Ukrainą : 17 lipca 2014

szczegóły tutaj:

KRYMINALNE INSCENIZACJE NOVUS ORDO SECLORUM – http://markglogg.eu/?p=843

Berkeley72 19.07.2020 08:34:06

@zadziwiony 07:59:21

Oczywiście, że masz rację!
Śmiertelność z powodu tego wirusa w rzeczywistości jest z pewnością jeszcze dużo niższa jako, że są to tylko POTWIERDZONE infekcje co oznacza, jest jakaś liczba ludzi zainfekowanych, którzy nigdy tego nie zgłoszą.
Do tego mamy osoby zmarłe które były zainfekowane wirusem, ale w większości miały inne choroby towarzyszące.
Bezpośrednią przyczyną śmierci może być inne schorzenie, ale ponieważ stwierdzono u nich covida, to do statystyki podaje się, że zmarły z powodu wirusa.
„Nie znam nikogo kto zna kogoś zmarłego na covida19.”
Nawet według statystyk z Ministerstwa Zdrowia śmiertelność w Polsce z powodu koronowirusa (w stosunku do całej polskiej populacji) wynosi 0.0043% co oznacza, że gdybyś znał ponad 23 tysiące osób to tylko jedna z nich zmarłaby na coronowirusa.
To jest tak skala wielkiego zagrożenia przed jakim przestrzega nasz ignorant „interes ariusz”.
On nawet nie potrafi prawidłowo obliczyć % śmiertelności.
Może te maseczki spowodowały u niego niedotlenienie stąd ten defekt.

Robik 19.07.2020 08:51:00

@Robik 08:51:00

Poza tym jeśli nawet ktoś zmarł czy miał objawy przypisane covidowi19 to tak naprawdę nie wiadomo jaka była przyczyną tych objawów. Udowodniono bowiem, że częstotliwości z których korzysta technologia 5g takie objawy też powodują. Tak więc covid19 to raczej polityka niż pandemia. Jednym z pośrednich celów było wywołanie strachu i paniki. Przykład interesariusz pokazuje, że to się udało.

zadziwiony 19.07.2020 10:01:54

 • @interesariusz z PL 13:28:54

1.
No i nie miałeś racji pisząc:
„według przywołanych danych z Polski bieżąca śmiertelność jest większa od 5%, a więc nie wynosi 4%, jak napisałeś.”
2.
„A ilu z wciąż chorych umrze?”
To proste: WSZYSCY!
Chłopie, „daj se na luz”, zacznij się cieszyć życiem.

Robik 19.07.2020 14:18:50

 • @interesariusz z PL 13:36:03

„dlaczego nikt nie boi się jechać autem, a boi się świrusa?”
KTO się boi świrusa???
Ja nie znam takich!

Robik 19.07.2020 14:19:31

Opublikowano za: https://spiritolibero.neon24.pl/post/156562,koronny-swirus-o-co-chodzi

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Faktycznie, obecnie nawiązań do powieści „1984”, jest bardzo wiele. Ludzie dostrzegają analogiczność tego co opisano w powieści z tym co się dzieje obecnie na Ziemi.

  Generalnie jednak poszukiwanie takich analogii jest do kitu, z punktu widzenia użyteczności, nic nam to nie daje. Nie dość że, nie dostajemy odpowiedzi jak sobie z tym radzić to na dodatek nie mamy podstawowych informacji takich jak te czy Orwell pisał to na zlecenie lub może ktoś po prostu to przeczytał i się na tym wzoruje, a może Orwell sięgnął tak głęboko w ludzkie atawizmy czy też archetypy zachowań, że dosięgnął prawdy o działaniu ludzkich schematów, tych co powtarzają się od tysięcy lat. Być może Orwell dorwał się pisząc tą powieść do Kroniki Akaszy?

  Można by sobie pomyśleć że, właśnie pytania które zadaję są bezużytecznym filozofowaniem. Ktoś może powiedzieć, „Na cholerę mi znać powody, na cholerę mi wiedzieć co było pierwsze, kura czy jajko! Dla mnie ważne jest że nie chce tak!”

  Już odpowiadam.
  Jeśli nie poznamy szczegółowo PRZYCZYN zjawiska, NIGDY GO NIE USUNIEMY!
  Jedyne co możemy zrobić to jedynie czasowo zlikwidować objawy, czyli działać tak jak zdecydowana większość obecnej medycyny.

  Zanim będziecie kontynuować czytanie musicie sobie zatem odpowiedzieć na pytanie czego w zasadzie oczekujecie?

  Wróćmy jeszcze raz do początku zatem. Ważne jest aby w życiu poszukiwać rozwiązań na miarę problemów. Oznacza to że, nie decydujemy się na środek przeciwbólowy a, na lekarstwo które uzdrowi chorobę.

  Niestety obecnie jak każdy już chyba widzi nie możemy kolejny raz zamieść problemu pod dywan, łyknąć prochy i powiedzieć…a niech o to się martwi przyszłe pokolenie. Krótko mówiąc nie stać nas na powiedzenie „Po nas choćby potop”.

  Dlatego właśnie dziś zdradzę Wam jedną z tajemnic tego świata, tajemnica ta dotyczy również powieści „1984”.

  Trzeba zadać sobie pytanie , jak to jest możliwe że pewne grupy osób posługują się KŁAMSTWEM w sposób tak skoordynowany?
  Jak to jest możliwe że te osoby nie pogubią się we własnych kłamstwach, jak to jest że nie kończą w zakładach zamkniętych jako ofiary schizofrenii?

  Ludzie takich pytań nie zadają sobie ponieważ patrzą jedynie ze swojej perspektywy co oznacza że zadają sobie pytania typu „Dlaczego ja daję się na to nabierać”, ale nie próbują spojrzeń na to z perspektywy strony przeciwnej, a szkoda bo to pouczające.

  Teraz już krótko.
  Oni mogą kłamać, oszukiwać i działać podstępnie z tak doskonałą precyzją i skoordynowanie tylko z jednego powodu… PONIEWAŻ ZNAJĄ PRAWDĘ! (nie twierdzę że są Omnibusami, wystarczy że znają PRAWDĘ na temat tego świata.)

  Wam wydaje się że to mało istotne, ale właśnie TYLKO DZIĘKI TEMU MOGA ROBIĆ TO CO ROBIĄ.

  Trzeba Wam wiedzieć że znajomość prawdy to POTĘGA. Wynika to z faktu że każdy człowiek potrzebuje aby działać skutecznie jakiegoś punktu odniesienia, punktu zaczepienia, kotwicy..jak by tego nie nazywać.

  Dam za przykład żeglarza samotnika. Wyobraźcie sobie że facet dysponuje doskonałą i precyzyjną mapą, znajduje się na środku oceanu ale …NIE ZNA SWOJEGO POŁOŻENIA.

  Taki żeglarz mimo tego że dysponuje mapą NIE JEST W STANIE SKUTECZNIE ŻEGLOWAĆ, bo on po prostu NIE WIE GDZIE JEST!

  A teraz wyobraźcie sobie tego żeglarza BEZ MAPY, ale ZNAJĄCEGO SWOJE POŁOŻENIE! W jakiej on jest doskonałej sytuacji, pamięta kstałty kontynentów, zna położenie, wie skąd wieje wiatr, wie jakie może napotkać prądy…MA MOŻLIWOŚĆ DZIAŁANIA!

  I tak właśnie wygląda różnica pomiędzy tymi tak zwanymi owcami i wilkami.

  Zastanówcie się nad tym bo tematu nie wyczerpałem ale ledwo liznąłem. Pokazałem Wam gdzie szukać, bierzcie łopaty i kopcie, a może znajdziecie skarb!:-)

Wypowiedz się