Współczesna wojna hybrydowa – różne aspekty

Piąta kolumna jako nieodłączny element „ Zarządzania kryzysem”

Znalezione obrazy dla zapytania wojny hybrydowe foto

 

 

 

 

W listopadzie 2015 r. na zaproszenie Klubu Izborskiego brałem udział w międzynarodowej konferencji politologicznej w Moskwie poświęconej globalizacji. Ta stojąca na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i naukowym konferencja odnosiła się głównie do oddziaływania różnych aspektów globalizacji na wewnętrzną sytuację i międzynarodową pozycję Rosji. Szereg wystąpień miało jednak bardzo uniwersalny przekaz zarówno informacyjny, jak i polityczny – pozwalający analizować także zjawiska społeczno-gospodarcze nie tylko w Rosji, ale również w innych krajach, np. w Polsce. 

Jednym z wystąpień, które zwróciło szczególnie moją uwagę był wykład Ilii Bronskiego. Autor na moją prośbą przesłał mi na początku 2016 roku streszczenie swojego referatu. Tekst nieco przeleżał u mnie, ale nie stracił niczego z aktualności, a może nawet zyskał. Postanowiłem go zatem przetłumaczyć i przyswoić czytelnikom naszego portalu, ale oczywiście i wszystkim chętnym i zainteresowanym problematyką poruszoną w wykładzie autora. Tą drogą raz jeszcze dziękuję Ilii Bronskiemu za nadesłany materiał.

PZ – stanislav

Zarządzanie kryzysem”, czy „operacja psychologiczna”?

Jeśli wcześniej „ Zarządzanie kryzysem” było bardziej skoncentrowane na taktyce wychodzenia z kryzysu przedsiębiorstwa, to obecnie „ Crisis management” – to współczesna technologia prowadzenia walki konkurencyjnej nie metodami zbrojnymi, ale metodami dozwolonymi prawem, tworzenie przełomowej sytuacji, utrzymania kontroli nad nią i, w ostatecznym efekcie – osiągnięcie zysku.

Faktycznie „…konkurent rozpoczyna walkę o swój udział w rynku, wykorzystując dla tych celów nie polepszenie swojego towaru bądź usług, ale niejawną działalność, skierowaną na to, aby swojego konkurenta postawić w niewygodnej i niekorzystnej wobec klientów sytuacji…” (7)

Takiego rodzaju taktykę zazwyczaj wykorzystywano przy wrogich przejęciach własności o charakterze komercyjnym. Z ostatnich znanych przypadków tego rodzaju można odnieść to do wydarzeń określanych jako jako wrogie przejęcie ze strony Microsoft firmy NOKIA i „ silnikowego skandalu” przygotowanego przez Amerykanów przeciwko przedsiębiorstwom z grupy „Volkswagena”.

Piąta kolumna jako nieodłączny element  „Zarządzania kryzysem”.
Kierowanie operacjami informacyjnymi

Nietradycyjne działania wojenne ( „Unconventional Warfare”) ( NDW)

 „ Jest drugie oblicze działań wojennych – nowe jeśli chodzi o metody, stare jeśli chodzi o pochodzenie – Wojna partyzantów, dywersantów, najemników, zabójców; wojna zasadzek zamiast otwartych starć, infiltracji zamiast otwartej agresji, osiągająca zwycięstwo znużeniem i rozdrobnieniem wroga, zamiast jego zwyciężenia. Ona podobna jest do powstania.”

Prezydent John Kennedy, 1962

Kierujący Dowództwem Specjalnych Operacji USA (United States Special Operations Command (USSOCOM)) określa NDW jako operacje w celach okazania pomocy ruchom sprzeciwu lub rebeliantom zamierzającym osłabić, zniszczyć lub obalić rząd lub okupacyjną siłę z pomocą działań podziemnych, zagranicznych najemników, lub sił partyzanckich na terytorium przeciwnika.

Nowe metody prowadzenia wojny przeniosły priorytet operacji w sferę walki informacyjno-psychologicznej, co pozwala przenieść do fazy niejawności nie tylko przygotowania, ale większą część operacji specjalnych, nie narażając na niebezpieczeństwo reputację kluczowego beneficjenta.. Przeprowadzona z sukcesem operacja pozwala przekształcić „terytorium” , zgodnie z opracowaną technologią, w system niejawnej okupacji, a zasoby przechodzą na własność kluczowego beneficjenta za pośrednictwem nominalnych właścicieli i odpowiedniej jurysdykcji. Taka forma pozwala uwolnić się od przejęcia biznesu jako wojennego trofeum i obniżenia potencjału konkurentów i pozwala osiągnąć nadzwyczajne dochody drogą zmiany władz państwowych pod postacią „ rewolucji”.

Przyjmując nowe metody prowadzenia NDW ( Unconventional Warfare), włączając wojny informacyjne, organizację, przygotowanie i wykorzystanie ruchów protestu, powstańczych i kontrpowstańczych sił, a także dywersję, akty terrorystyczne i fizyczną likwidację znaczących osób, prowadzonych w ramach operacji „ pod fałszywą flagą”. Frank G. Hoffman, uważany za autora koncepcji wojen hybrydowych, opisuje hybrydowe zagrożenie w następujący sposób: „ dowolny przeciwnik, który jednocześnie i elastycznie wykorzystuje możliwości zwykłej broni, nieregularną taktykę, terroryzm i przestępcze poczynania w strefie działań wojennych dla osiągnięcia swoich politycznych celów…”.Taka taktyka pozwala przeciwnikowi zajmować się kilkoma fazami w jednym i tym samym czasie i wywołuje innego rodzaju wymagania od sił zbrojnych.

Metody informacyjnych i psychologicznych wojen przyjmowane dla zniszczenia społeczeństwa obywatelskiego i zniszczenia zdolności ludności do samoobrony

Najważniejsze jeśli chodzi o istotę tych metod jest to, że opracowanie, realizacja i kontrola tego rodzaju metod oddane są na służbę psychologicznych operacji USA ( PSOP), które niekiedy nazywane są MISO ( Military Information Support Operations, Informacyjne Wsparcie Operacji Wojskowych), jak była ona nazywana między latami 2010 a 2014. Generał Martin Dempsey, będący w tych latach Przewodniczącym Zjednoczonego Komitetu Szefów Sztabów przygotował wykład pod tytułem „ Capstone Concept for Joint Operations: Joint Force 2020 (CCJO)”( Podstawowa Koncepcja Połączonych Działań: Połączone Siły i Środki 2020) : „ …W przyszłych konfliktach, głosi CCJO będą brać udział nie tylko tradycyjne siły zbrojne, ale także szeroki krąg niepaństwowych tworów, włączając formacje bojowników,, prywatne i korporacyjne formacje bezpieczeństwa, terrorystów, partyzantów i ponadnarodowe organizacje przestępcze, które coraz częściej pojawiają się na polach walki…”. Interesującym jest to, że przekształcanie w terrorystyczną bandę w zestawie już sformułowanej grupy wymaga ujawnienia własnych terrorystyczne możliwości, do potrzeb czego generałowie Sił Specjalnych zajęli bardziej praktycznymi rzeczami, takimi jak stworzenie „ fikcyjnych band” dla przeniknięcia w grupy terrorystyczne ( pseudo-gang-warfare): „…To jest nowy element „ nietradycyjnej wojny”, Który oznaczał niezbędność wyszkolenia żołnierzy Sił Specjalnych w technikach „ bezwzględnej brutalności” , a także w technologiach przygotowania zamachowców samobójców, włącznie z ich wykorzystaniem z ukrycia…”

Instrumenty i siły przeciwko Rosji

Przyczyny niepowodzeń rządów – Generałowie zawsze przygotowują się do przeszłych wojen ( Winston Churchill)

Niszczenie systemu edukacji domowej , szkolnej i w szkołach wyższych

Zniszczenie systemu wychowania obywatelskiego

Armia Rosyjska ( tworzenie zagmatwanej sytuacji + przekupstwo i szantaż)

Urzędnicy ( przekupstwo i szantaż)

Organizacje pozapaństwowe NGO

Sieci społecznościowe i środowiska internetowe

Media ( przekupstwo i szantaż)

Formowanie V kolumny

Bojownicy

Siły Specjalne zagranicznych państw i Prywatne Firmy Wojskowe ( PFW)

„ Zasoby organizacyjne ( logistyka) poparcie przewrotu

Miejscowe źródła finansowania i wwóz gotówki

Obozy treningowe

Środki Masowej Reklamy, Agitacji i Dezinformacji

Jeśli w 1983 roku przeważającą większość MassMediów w USA konrtolowało 50 korporacji, to dzisiaj są one skupione w rękach jedynie sześciu korporacji medialnych

Kim są owi bohaterowie i co ich wiąże?

«Time Warner»

«Walt Disney»

«Viacom»

«News Corporation»

«CBS Corporation»

„NBC Universal« (COMCAST CORPORATION)

«Time Warner»

Home Box Office (HBO)

Time Inc.

Turner Broadcasting System, Inc.

Warner Bros. Entertainment Inc.

CW Network (partial ownership)

TMZ

New Line Cinema

Time Warner Cable

Cinemax

Cartoon Network

TBS

TNT

America Online

MapQuest

Moviefone

Castle Rock

Sports Illustrated

Fortune

Marie Claire

People Magazine

Shareholders
Name
Shares %
The Vanguard Group, Inc. 44,059,118 5.40%
Massachusetts Financial Services Co. 43,129,366 5.29%
Dodge & Cox 37,168,951 4.56%
BlackRock Fund Advisors 32,549,692 3.99%
SSgA Funds Management, Inc. 31,807,800 3.90%
JPMorgan Investment Management, Inc. 24,003,171 2.94%
Capital Research & Management Co. (Global Investors) 19,893,702 2.44%
Capital Research & Management Co. (World Investors) 17,518,034 2.15%
T. Rowe Price Associates, Inc. 13,641,757 1.67%
AllianceBernstein LP 10,971,083 1.35%

«Walt Disney»

ABC Television Network

Disney Publishing

ESPN Inc.

Disney Channel

SOAPnet

A&E

Lifetime

Buena Vista Home Entertainment

Buena Vista Theatrical Productions

Buena Vista Records

Disney Records

Hollywood Records

Miramax Films

Touchstone Pictures

Walt Disney Pictures

Pixar Animation Studios

Buena Vista Games

Hyperion Books

Shareholders Nazwa akcjonariusza
Name
Shares IlośćAkcji %
Powell Laurene Jobs Trust 130,181,925 7.71%
The Vanguard Group, Inc. 86,379,592 5.12%
SSgA Funds Management, Inc. 64,553,845 3.82%
BlackRock Fund Advisors 59,042,376 3.50%
Fidelity Management & Research Co. 51,766,776 3.07%
State Farm Investment Management Corp. 42,206,018 2.50%
Massachusetts Financial Services Co. 31,123,432 1.84%
Capital Research & Management Co. (World Investors) 30,962,471 1.83%
Northern Trust Investments, Inc. 23,553,504 1.40%
T. Rowe Price Associates, Inc. 22,826,944 1.35%

«Viacom»

Paramount Pictures

Paramount Home Entertainment

Black Entertainment Television (BET)

Comedy Central

Country Music Television (CMT)

Logo

MTV

MTV Canada

MTV2

Nick Magazine

Nick at Nite

Nick Jr.

Nickelodeon

Noggin

Spike TV

The Movie Channel

TV Land

VH1

Shareholders
Name
Shares %
The Vanguard Group, Inc. 19,110,543 5.50%
BlackRock Fund Advisors 15,728,106 4.53%
SSgA Funds Management, Inc. 14,980,994 4.31%
Lazard Asset Management LLC 11,249,384 3.24%
Yacktman Asset Management LP 9,270,516 2.67%
Longview Partners LLP 8,667,871 2.49%
Norges Bank Investment Management 8,637,889 2.49%
Institutional Capital LLC 8,049,704 2.32%
Invesco Advisers, Inc. 7,881,465 2.27%
Massachusetts Financial Services Co. 7,849,253 2.26%

«News Corp.»

Dow Jones & Company, Inc.

Fox Television Stations

The New York Post

Fox Searchlight Pictures

Beliefnet

Fox Business Network

Fox Kids Europe

Fox News Channel

Fox Sports Net

Fox Television Network

FX

My Network TV

MySpace

News Limited News

Phoenix InfoNews Channel

Phoenix Movies Channel

Sky PerfecTV

Speed Channel

STAR TV India

STAR TV Taiwan

STAR World

Times Higher Education Supplement Magazine

Times Literary Supplement Magazine

Times of London

20th Century Fox Home Entertainment

20th Century Fox International

20th Century Fox Studios

20th Century Fox Television

BSkyB

DIRECTV

The Wall Street Journal

Fox Broadcasting Company

Fox Interactive Media

FOXTEL

HarperCollins Publishers

The National Geographic Channel

National Rugby League

News Interactive

News Outdoor

Radio Veronica

ReganBooks

Sky Italia

Sky Radio Denmark

Sky Radio Germany

Sky Radio Netherlands

STAR

Zondervan

Shareholders Name Shares %
The Vanguard Group, Inc. 38,419,313 10.1%
T. Rowe Price Associates, Inc. 34,489,226 9.04%
Pzena Investment Management LLC 30,442,522 7.98%
Harris Associates LP 20,911,827 5.48%
International Value Advisers LLC 19,002,923 4.98%
SSgA Funds Management, Inc. 18,501,132 4.85%
BlackRock Fund Advisors 17,843,282 4.68%
Templeton Global Advisors Ltd. 12,916,282 3.38%
Dodge & Cox 8,011,652 2.10%
Northern Trust Investments, Inc. 5,841,830 1.53%

«CBS Corporation»

CBS News

CBS Sports

CBS Television Network

CNET

Showtime

TV.com

CBS Radio Inc. (130 stations)

CBS Consumer Products

CBS Outdoor

CW Network (50% ownership)

Infinity Broadcasting

Simon & Schuster (Pocket Books, Scribner)

Westwood One Radio Network

Shareholders
Name
Shares %
Capital Research & Management Co. (World Investors) 37,446,184 8.43%
The Vanguard Group, Inc. 24,700,412 5.56%
BlackRock Fund Advisors 18,482,198 4.16%
SSgA Funds Management, Inc. 17,704,178 3.98%
Franklin Mutual Advisers LLC 14,132,675 3.18%
JPMorgan Investment Management, Inc. 12,067,251 2.72%
Waddell & Reed Investment Management Co. 11,142,179 2.51%
Highfields Capital Management LP 9,602,261 2.16%
National Amusements, Inc. 9,243,800 2.08%
Soroban Capital Partners LP 9,086,095 2.04%

«NBC Universal» (COMCAST CORPORATION )

Bravo

CNBC

NBC News

MSNBC

NBC Sports

NBC Television Network

Oxygen

SciFi Magazine

Syfy (Sci Fi Channel)

Telemundo

USA Network

Weather Channel

Focus Features

NBC Universal Television Distribution

NBC Universal Television Studio

Paxson Communications (partial ownership)

Trio

Universal Parks & Resorts

Universal Pictures

Universal Studio Home Video

Shareholders
Name
Shares %
Capital Research & Management Co. (World Investors) 143,640,087 6.79%
The Vanguard Group, Inc. 128,104,015 6.06%
SSgA Funds Management, Inc. 93,205,783 4.41%
BlackRock Fund Advisors 86,946,643 4.11%
Wellington Management Co. LLP 45,245,525 2.14%
Dodge & Cox 45,153,213 2.14%
Fidelity Management & Research Co. 41,726,490 1.97%
Norges Bank Investment Management 36,071,655 1.71%
Northern Trust Investments, Inc. 30,908,948 1.46%
Capital Research & Management Co. (Global Investors) 26,799,217 1.27%

Największe światowe holdingi medialne , m.in. kontrolujące PR i internetową komunikację, co pozwala utrzymywać biznes pod totalną kontrolą

WPP PLC (WPP) (Оbrót $17,95 млрд. Miliarda rocznie)

OMNICOM GROUP INC. (OMC) ($15,3 млрд.)

PUBLICIS GROUPE (PUB) ($8,95 млрд.)

INTERPUBLIC GROUP OF COMPANIES INC (IPG) ($7,54 млрд.).

Według danych z 2015 r stanowi to ponad dwóch trzecich globalnego obrotu światowej reklamy

Koniec 2001 roku . „…Jak oznajmił minister obrony USA D. Rumsfeld, „ USA przegrywa wojnę informacyjną ( w Afganistanie)”…Prezydent USA G. Bush także poddał krytyce państwowe struktury informacyjne za ich niską efektywność…” Inicjując nową „ informacyjną inwazję” , administracja G. Busha uczyniła kilka niestandardowych kroków…Przyjęto decyzję o zapoczątkowaniu włączenia w informacyjną kampanię prywatnych PR – organizacji i przydzielenia im 400 mln $ na przedsięwzięcia propagandowe w 78 państwach , przede wszystkim muzułmańskich…”

Przy okazji, agencja PR Ketchum, która zajmowała się PR- Rosji , wchodzi w ramy marketingowego pododdziału agencji Diversified Agency Services, która jest częścią globalnego reklamowo-marketingowego holdingu Omnicom Group. Jemu podlegają trzy z dziesięciu wiodących agencji reklamowych na świecie- BBDO, DDB i TBWA- i trzy z siedmiu największych światowych agencji – PR- oprócz Ketchum , są to także Fleishman-Hillard i Porter Novelli.

Kto kontroluje banki?

W sferze bankowej Vanquard Group poprzez system krzyżowej własności innymi funduszami Fidelity, BlackRock i State Street kontroluje w rzeczywistości wszystkie, największe banki. Pierwsze 4 z 5 największych banków – JP Morgan Chase1 -miejsce z 2,39 tryl. $, Bank of America2 m-ce z aktywami 2,17 tryl. $, Citigroup 3 m-ce 1,88 tryl. $, Wells Fargo 4 m-ce z 1,44 tryl. $ u depozytami na 1,01 tryl. $.

Największe kompanie w rozlicznych gałęziach kontrolowane są przez tę „Wielką czwórkę”, a przy bliższym rozpoznaniu – przez korporację Vanguard: Alcoa Inc. Altria Group Inc., American International Group Inc., AT&T Inc., Boeing Co., Caterpillar Inc., Coca-Cola Co., DuPont & Co., Exxon Mobil Corp., General Electric Co., General Motors Corporation, Hewlett-Packard Co., Home Depot Inc., Honeywell International Inc., Intel Corp., International Business Machines Corp., Johnson & Johnson, JP Morgan Chase & Co., McDonald’s Corp., Merck & Co. Inc., Microsoft Corp., 3M Co., Pfizer Inc., Procter & Gamble Co., United Technologies Corp., Verizon Communications Inc., Wal-Mart Stores Inc. Time Warner, Walt Disney, Viacom, Rupert Murdoch’s News Corporation, CBS Corporation, NBC Universal.

Vanguard (BlackRock). Pozycja w Niemczech

„ …BlackRock jest udziałowcem w każdej kompanii wchodzącej do Dax Group ( Niemcy), w 80% kompanii wchodzących do DAX ich udział jest 5% i więcej, w więcej niż połowie kompanii DAX BlackRock jest najważniejszym udziałowcem „

Vanguard, Vanguard, wszędzie Vanguard

„ …za większością współczesnych konfliktów zbrojnych różnych stopni intensywności, aktów terrorystycznych i katastrof technologicznych. Za plecami wykonawców i podstawionych goniących za zyskiem prawie że zawsze znajdujemy <<Vanguard Inc.>> << …Vanguard>> przez różnorakie struktury kontroluje najmocniejsze prywatne firmy wojskowe ( PFW)- „ Academi”, „KBR”, „Blackwater” i inne. Blackwater jest najpotężniejszą prywatną armią na świecie, przewyższającą pod względem swojej mocy siły zbrojne przeważającą większość państw planety…”

„ …<<Academi>> jest związana kontraktami na poziomie rządowym, włącznie z takimi zamawiającymi jak Departament Stanu i CIA, a także obsługuje swojego bezpośredniego właściciela Monsanto i szereg osób prawnych związanych z kontrolującą Monsanto kompanią Vanguard, takich jak Chevron Corporation, The Walt Disney Company, Royal Caribean Cruises Ltd., Deutsche Bank i Barklays…”

Karta choć nie najwyższa, ale atutowa

Dla obecnych na giełdzie od dawna ponadnarodowych kompanii dysponowanie pakietem od 5% do 7% akcji, szczególnie jeśli są one- kategorii „A”, pozwala obchodzić się z TNK ( transnarodowa korporacja) jak z własnymi domowymi kapciami. Posiadanie kilka procent akcji kompanii, jeśli wszystkie one są kategorii „A”, w większości przypadków przedstawia sobą podwójną liczbę procentów głosujących akcji, i wówczas tak nazywani właściciele takich korporacji zazwyczaj nie dysponują nawet procentem akcji, dającym prawo podejmowania decyzji.

„ …kontrolująca dzisiątki trylionów dolarów udziałowców i wszystkie największe korporacje grupa inwestorów-właścicieli grupy w zarządzaniu aktywami <<Vanguard>>, mająca w swym składzie Donalda Rumsfelda, Richarda Cheney’a, klany Rothschildów, Bushów, Rockefellerów i wielu innych wpływowych ludzi, praktycznie zmonopolizowała politykę zagraniczną i obronną USA…”

O „jeansie”. Dlaczego „ kolorowe rewolucje” odnoszą sukcesy? Niekompetencja jednych, profesjonalizm drugich i skorumpowanie trzecich.

 O „jeansie”. Absolwenci wydziałów dziennikarstwa i PR szczerze wierzą, że PR to umieszczenie materiałów w Mass Mediach wyłącznie według zasad płatnych ( komercyjnych). Obecnie w filmy artystyczne i audycje telewizyjne nie włącza się jakichś politycznie motywowanych treści, ale pod nie od początku formuje się przekaz.

Podejście marketingowe aktywnie wykorzystuje się w polityce- tworzenie pseudo wydarzeń dla uzasadnienia przeprowadzenia operacji siłowej i jej sfinansowanie. Grupy docelowe- zagraniczne i wewnątrzkrajowe. Zagraniczne grupy docelowe – państwa i wspólnoty ludzkie. Akceptacja operacji siłowej lub nie przeszkadzanie w jej przeprowadzeniu + uczestniczenie w finansowaniu. Wewnętrzne grupy docelowe – akceptacja przeprowadzenia operacji siłowej ze strony społeczeństwa i organów władzy przedstawicielskiej i wykonawczej + wykorzystanie sił zbrojnych + finansowanie ( armii i Prywatnych Formacji Wojskowych, „ wprowadzanie demokracji”, tworzenie, szkolenie nowych organów władzy). Skutki realizacji tego „towaru”:

Budżety na „wprowadzanie demokracji” – przygotowanie do przechwycenia władzy

Budżety armii i uzbrojenie

Budżety dla PFW

Budżety dla odbudowy gospodarki

Budżety dla stworzenia i wyszkolenia nowych organów władzy

Zdobycie i kierowanie zasobami kraju na dogodnych warunkach ( koncesja, podział produkcji itp.)

Stworzenie stanu niestabilności podwyższa zapotrzebowanie na uzbrojenie i usługi PFW

Jeśli jutro wojna ?

 20.08.2015 na briefingu w Pentagonie ministrowi obrony USA Ashtonowi Carterowi było zadane następujące pytanie : „ Generałowie Dunford, Milley i Breedlove niedawno powiedzieli, że Rosja jest zagrożeniem numer jeden dla Stanów Zjednoczonych. Właśnie Rosja, a nie Państwo Islamskie. Czy pan zgadza się z tą oceną?” Na co Carter odpowiedział: „ Tak, Rosja stanowi życiowe zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych…my to tak traktujemy ( przeciwdziałamy) w ramach podejścia, które ja nazywam „ ostrym i zrównoważonym”. „ Ostry” oznacza , że my korygujemy nasze możliwości z uwzględnieniem takiego pojmowania Rosji. My także po nowemu pracujemy z członkami NATO i państwami nie będącymi członkami NATO, przeorientowując się na wojnę hybrydową i osiąganie wpływów…”

Czy społeczeństwo wie, co koniecznie trzeba robić, gdy idzie wojna nowego typu?

Służba poborowa daje na całe pozostałe życie nawyki, które pozwalają człowiekowi nie tylko przeżyć samemu, ale i pomóc osobom wokół w sytuacji ekstremalnej. Nawet nie znający się ze sobą ludzie mogą ułożyć między sobą wojenne współdziałanie, co pozwoli zwiększyć szansę przeżycia „ poziom wyszkolenia wojskowego wyraża się w umiejętności żołnierza w posługiwaniu się bronią, w pełnym lub częściowym wypełnianiu swoich zadań w składzie pododdziału lub oddziału …po 12 miesiącach służby żołnierza jedynie w 1/3 można uznać za gotowego do działań bojowych. Po dwóch latach służby on staje się takim w 2/3 i dopiero po 5 latach – staje się profesjonalistą…”

Czy są mieszkańcy państwa przygotowani do wojen nowego rodzaju ( hybrydowa, informacyjna, psychologiczna itd.), gdzie do bezpośredniej siłowej części sprowadza się jedynie ostatnia część, gdy dzieło jest już dokonane. Jeżeli obywatele państwa nie mają nawyków , pozwalających rozpoznawać sam fakt prowadzenia wojny w formie „ nietradycyjnych działań zbrojnych”, a także być gotowymi do działań wojennych nowego typu, to przeciwnik zdobywa wielokrotną przewagę

Teraz pozostaje zastanowić się nad przygotowaniem społeczeństwa obywatelskiego do prowadzonej wojny, gdyż ono jest jej jednym z głównych celów.

Wojna czy konflikt ?

Prowadzona , jednak nie przez wszystkich dostrzegana faza wojny nie pozwala obywatelom się mobilizować i bronić. Wykorzystywana w sferze publicznej terminologia nie daje możliwości skierować uwagi na niebezpieczeństwa.

„…zaleca się odrzucić przyniesiony nam informacyjny wirus w postaci określenia „ konflikt zbrojny”. „Konflikt – to dewaluacja wojny we wszelkich jej przejawach: politycznym, duchowym, zbrojnym. To pojęcie wnosi niezrozumienie, dlatego że konflikt nie żąda zwycięstwa. Armia prowadzi wojnę, a nie konflikt. Nie ma strategii konfliktu, jest wojenna. Nie ma czasu konfliktowego. Są warunki czasu wojny…

Autor : Ilia Bronski, 2015

tłum. PZ –  stanislav

WYBRANE KOMENTARZE

5* Niewidzialna wojna: Jak napaść na państwo …

>> Jak napaść na państwo (całość) Jurij Bezmienow
>> https://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak

Szczytem sukcesu polityki jest zwycięstwo nad wrogiem bez prowadzenia walki zbrojnej.

Fryderyk Joliot-Curie – członek Komitetu Pugwash[2], laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, oraz działacz Ruchu przeciw Rasizmowi i Antysemityzmowi i na rzecz Pokoju zapowiedział, że przyszła wojna będzie wojną niewidzialną.

* Niewidzialna wojna: Jak napaść na państwo
> https://ziut.neon24.pl/post/141783,niewidzialna-wojna-jak-napasc-na-panstwo

Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.

(cytat za „Ukryta strona dziejów” Epiphanius)

Celem agresji jednej grupy ludzi przeciw drugiej jest:

1, Przejęcie owoców pracy napadniętego (rabunek mienia ruchomego, własności intelektualnej, dóbr kultury)

2. Zmuszenie napadniętej ludności do pracy niewolniczej (porywanie „w jasyr”, wywóz do obozów pracy lub praca przymusowa na rzecz agresora w dotychczasowym miejscu).

3. Zagarnięcie ziemi należącej do grupy napadniętej, jeśli jest ona cenna rolniczo, kryje w sobie bogactwa naturalne lub jeśli agresor potrzebuje nowej przestrzeni życiowej (Lebensraum) Ten warunek nie zawsze musi być spełniony.

Aby zapewnić długotrwałość czerpania powyższych korzyści konieczne jest:

1. Zlikwidowanie własnych form organizacji napadniętej społeczności (likwidacja państwa) i zastąpienie ich systemem władzy agresora z założenia totalitarnym, w tym również wprowadzenie nowej waluty w obszarze okupowanym.

2. Unicestwienie podstaw bytu i zamożności podbitej ludności (przejęcie firm, banków, likwidacja przemysłu, ograniczanie produkcji rolnej)

3. Budowa silnego aparatu przymusu. Rozwinięcie propagandy. Zamiana symboli kraju podbitego na symbole agresora. (rozbudowa policji, tajnych służb, sieci agentów, czasem wprowadzenie własnych wojsk, jeśli spodziewany jest silny opór społeczności zaatakowanej)

4. Eksterminacja elit i biologiczne niszczenie ludności podbitej, demoralizacja i dezintegrowanie społeczeństwa, walka z religią (min. zastraszanie publicznymi egzekucjami, uniemożliwianie dostępu do edukacji i ochrony zdrowia, wprowadzanie aborcji, przesiedlenia i wypędzenia)

Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 18.11.2018 17:10:30

@AgnieszkaS, a jakie to ma znaczenie, czy to MINI-STER, czy SEKRET-aż STANU wydał, wyda rozkaz do wymordowania biologicznego

Sławian zamieszkujących kolonię o ŁACIŃSKIEJ nazwie Polska ??????

…. Nie odwracaj uwagi od ważnego tematu dotyczącego genetycznej przyszłości Lehitów Rodu Sławian, zamieszkującego obecnie okrojone przez ŚWIĘTE CESARSTWO ŻYMSKIE FRANCÓW ziemie swoich ojców między Odrą, Bugiem, Bałtykiem i Karpatami.

Krystyna Trzcińska 19.11.2018 03:04:11

Czy to jest prowokacyjny przeciek ? – „Pope (ojciec) i żydzi”!!!!!!!!!!

https://youtu.be/C2XH09O5w7Y?t=1m42s

BISKUPI i KARDYNAŁOWIE


Któż to przychodzi z Edomu, z Bosry w czerwonych szatach?

Wspaniały On w swoim odzieniu, dumnie kroczy w pełni swojej siły.

Skąd ta czerwień twojej szaty?

A twoje odzienie jak u tego, który wytłacza wino w tłoczni?

Ja sam tłoczyłem do kadzi, bo spośród ludów żadnego nie było ze mną; a tłoczyłem ich w gniewie i deptałem ich w zapalczywości tak, że ich sok pryskał na moją szatę i całe moje odzienie zbryzgałem.

Ustanowiłem bowiem dzień pomsty i nadszedł rok mojego odkupienia.

Rozglądałem się, lecz nie było pomocnika, zdziwiłem się, że nie było nikogo, kto by mię podparł.

Lecz wtedy dopomogło mi moje ramię i wsparła mnie moja zapalczywość.

Podeptałem więc ludy w moim gniewie i zdruzgotałem je w mojej zapalczywości, i sprawiłem, że ich sok spłynął na ziemię.

Krystyna Trzcińska 19.11.2018 03:52:50

Cały film Mela Gibsona pt : „Apocalypto” pl. —- Ukryta historia „Sławian i ŚWIĘTEGO CESARSTWO ŻYMSKIEGO FRANC-ÓW”

https://m.cda.pl/video/203902831?wersja=720p

Krystyna Trzcińska 19.11.2018 04:28:11

@Zdzich, Wielka Lechia i klątwy rzucane na Lechitów oraz klątwa UE rzucona na nasze Imperium Lechitów.
https://www.youtube.com/watch?v=MDY-ODhGH4Y

Krystyna Trzcińska 20.11.2018 05:21:30

Od TEGO momentu trzeba zacząć …

..Podstawą prawną wszystkich późniejszych wydarzeń na naszej planecie, jest zamach stanu dokonany w dniach 3-5 maja 1791.

Wynikiem tego prawa – wprowadzanego potem we wszystkich krajach całej planety – możliwa stała się „prywatyzacja” dotychczas „społecznej” ziemi.

Ten sam skrawek ziemi, jest od tego momentu wielokrotnie „sprzedawany na wieloletni kredyt”. W ostatnim etapie „wkroczyły do gry” świeżo stworzone struktury „państwowo-narodowe”, przejmując rolę banków i „sprzedając” tę ziemię kolejnym użytkownikom.

W praktyce jest to zwyczajna dzierżawa ziemi, która NIE JEST WŁASNOŚCIĄ użytkownika!

Jeżeli ktoś z Czytelników „posiada na własność” kawałek gruntu lub nieruchomość dodatkowo stojącą na tym gruncie, proszę sobie uświadomić, że NIE JESTEŚCIE WŁAŚCICIELAMI!!

Podaję za :

https://kodluch.wordpress.com/2018/11/19/♫-off-topic-zworniki-czesc-1-o-konstytucji-3-maja/#more-10622

andrzejw 20.11.2018 09:44:48

Opublikowano za: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/146435,wspolczesna-wojna-hybrydowa-rozne-aspekty

Comments

 1. krnabrny1 says:

  W zasadzie to w temacie, ale w ramach OSTRZEŻENIA!

  Cytuję:
  Szokująca prawda o szczepionce: setki genów raka celowo opracowano w szczepionce MMR, aby promować raka przez kolejne pokolenia

  31 października 2019 r

  Szokujące nowe badanie sekwencjonowania genów wykazało, że szczepionki MMR są celowo zaprojektowane, aby powodować raka jako powtarzalny model biznesowy dla Big Pharma, która produkuje szczepionki i leki przeciwnowotworowe dla zysku.

  Stwierdzono, że szczepionki MMR zawierają pełną sekwencję genową konkretnego ludzkiego (poronionego) dziecka, którego geny zmodyfikowano w celu wyrażenia raka. W sumie zmieniono ponad 500 genów, aby zwiększyć ekspresję raka.

  CDC otwarcie przyznaje, że te poronione ludzkie komórki płodowe są znanymi składnikami szczepionek. Zmienione geny znajdują się w składnikach zwanych „MRC-5” lub „WI-38”, z których oba są otwarcie uznawane przez CDC za składniki szczepionek. (Zobacz dokument CDC dotyczący tabeli substancji pomocniczych tutaj – PDF.)

  Te same przerwane geny ludzkie płodu, zmodyfikowane w celu promowania raka, znajdują się również w szczepionkach przeciw ospie wietrznej. Zobacz dowód na obecność składników WI-38 i MRC-5 w szczepionce Varivax na oficjalnej stronie internetowej FDA pod tym linkiem.

  Szczepionka MMR od Glaxo Smith Kline zawiera również zmodyfikowane, przerwane ludzkie komórki płodu. Zobacz ulotkę GSK MMR tutaj.

  Badacz FDA uprzednio ostrzegł agencję, że wirusy stosowane w szczepionkach mogą powodować „aktywację” genów nowotworowych, które są również wstawiane do szczepionek. Przez FDA.gov:

  W niektórych przypadkach stosowane linie komórkowe mogą być rakotwórcze, to znaczy tworzą guzy po wstrzyknięciu gryzoniom. Niektóre z tych tworzących nowotwór linii komórkowych mogą zawierać wirusy powodujące raka, które nie aktywnie się rozmnażają. Takie wirusy są trudne do wykrycia przy użyciu standardowych metod. Te utajone lub „ciche” wirusy stanowią potencjalne zagrożenie, ponieważ mogą stać się aktywne w warunkach produkcji szczepionek.

  Obejrzyj poniższy film, aby zrozumieć pełne konsekwencje śmierci przemysłu szczepionkowego wobec ludzkości. To niezbędny mini-dokument dostępny wyłącznie na Brighteon.com

  https://www.brighteon.com/389ec050-fedf-448c-b213-85abbe7873ad

  https://www.naturalnews.com/2019-10-30-shocking-vaccine-truth-hundreds-of-cancer-genes-mmr.html

 2. krnabrny1 says:

  ..i dalej…
  Nowy skandal korupcyjny Watykanu

  23 października 2019 r

  Prokuratorzy i żandarmeria przeprowadzili w tym miesiącu nalot na zwykle spokojne biura Watykańskiego Sekretariatu Stanu, przejmując komputery i skrytki dokumentów od archiwów i pracowników. Dwa tygodnie później długoletni szef służby bezpieczeństwa papieża Franciszka zrezygnował po ujawnieniu doniesień o rzekomych wykroczeniach finansowych w Watykanie.

  Pojawiły się raporty szczegółowo opisujące przepływ pieniędzy w Watykanie przez fundusze typu slush w całej Europie – oraz watykańską inwestycję o wartości ponad 250 milionów dolarów w luksusowe londyńskie apartamenty, pośredniczoną przez finansistę, który zarabiał nawet podczas inwestycji w Watykanie.

  Włoskie media podają również, że watykańscy urzędnicy rozważali zainwestowanie setek milionów w angolskie pola naftowe – pieniądze, które pochodzą głównie z corocznej kolekcji przeznaczonej na papieskie organizacje charytatywne. Według włoskich raportów prokuratorzy znaleźli również dowody sprzeniewierzenia, oszustwa, nadużycia urzędu i prania pieniędzy wśród wyższej kadry kierowniczej Watykanu.

  Oczekuje się, że wkrótce zostanie wydana pierwsza runda aktów oskarżenia w sądzie stanowym w Watykanie. Wmieszani w czerwono książęta kościoła mogą być w to zamieszani.

  Wszystko to oczywiście brzmi jak spisek pochodzący z „Ojca chrzestnego III”. Skandal finansowy w Watykanie nie jest niczym nowym. Oficjalny bank Watykanu boryka się z powtarzającymi się kryzysami od momentu jego założenia w 1942 r., A sam bank został utworzony w celu ograniczenia nieprawidłowości fiskalnych.

  https://nypost.com/2019/10/23/the-vaticans-new-corruption-scandal/amp/

Wypowiedz się