Dlaczego Kościół Katolicki pojednał się z banderowcami i w czyim imieniu ?

Odpowiedź na powyższe pytanie zawarta jest w poniższym tekście oraz następnym i dotyczy artykułu na linku: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/08/pojednali-sie-z-banderowcami-w-czyim-imieniu/

USA pomagają Polsce i Ukrainie odłączyć się od rosyjskiego gazu oraz podpisały z Polską pakt 5 G mający na celu cyberszpiegostwo w Chinach i Rosji, po pozbyciu się chińskiej firmy Huawei.

Nie przeszkadza władzom Polski to, że USA będą reeksportować do naszego kraju gaz rosyjski po cenach 1,5-2,0 krotnie wyższych niż kupowaliśmy gaz bezpośrednio z Rosji.  Polska ten gaz będzie dostarczać Ukrainie po cenach przeciętnych na rynku międzynarodowym, a więc niewiele wyższych niż ceny gazu bezpośrednio z Rosji, dofinansowując różnicę. Dowodzi to, że przygotowania do wojny z Rosją idą „pełną parą” z udziałem KK.

Redakcja KIP

USA pomagają Polsce, Ukrainie odłączyć się od rosyjskiego gazu.

WARSZAWA (Reuters) – Stany Zjednoczone, Polska i Ukraina uzgodniły w sobotę zacieśnienie współpracy w zakresie bezpiecznych dostaw gazu w regionie, który nadal zależy od Rosji.

„Pomagamy Polsce zmniejszyć jej zależność od rosyjskiego gazu”, sekretarz energetyki USA Rick Perry powiedział na konferencji prasowej w Warszawie po spotkaniu z urzędnikami z Polski i Ukrainy.

Urzędnik polskiego rządu odpowiedzialny za infrastrukturę energetyczną, Piotr Naimski, powiedział, że Polska, która w ostatnich latach zwiększyła zakupy skroplonego gazu ziemnego (LNG) ze Stanów Zjednoczonych, będzie w stanie wysłać na Ukrainę sześć miliardów metrów sześciennych począwszy od 2021 r. w porównaniu z obecną zdolnością 1,5 mld m3.

„Dołożymy wszelkich starań, aby zdywersyfikować dostawy gazu na Ukrainę, która jest teraz całkowicie zależna od rosyjskich dostaw” powiedział Naimski na tej samej konferencji.

Perry, Naimski i ukraiński sekretarz bezpieczeństwa narodowego Oleksandr Danylyuk podpisali protokół ustaleń w celu zwiększenia bezpieczeństwa dostaw gazu w regionie poprzez dostawy LNG z USA poprzez infrastrukturę Polski i Ukrainy, która wciąż wymaga rozbudowy.

Zgodnie z polityką, która nazywa to dominacją energetyczną, administracja prezydenta Donalda Trumpa, który odwołał swoją podróż do Warszawy na początku tego tygodnia, stara się obniżyć krajowe przepisy dotyczące produkcji energii, aby zwiększyć eksport ropy i gazu do sojuszników i partnerów handlowych.

Dąży do zaoferowania Europie alternatywnych źródeł gazu do paliwa przesyłanego gazociągiem z Rosji, co jest generalnie tańsze niż amerykański LNG, ale nie zawsze było niezawodne z Rosją, która czasami wstrzymuje dostawy na Ukrainę i niektóre części Europy podczas sporów cenowych.

Ponad jedna trzecia rosyjskiego eksportu gazu do Unii Europejskiej przebiega przez Ukrainę, która tradycyjnie wykorzystuje część gazu pompowanego przez Rosję do europejskich konsumentów na własne potrzeby we wschodnich i środkowych regionach.

Ale rosyjsko-ukraińska umowa na tranzyt gazu wygasa w styczniu, a ukraińskie władze energetyczne obawiają się, że Moskwa może przerwać dostawy gazu przez Ukrainę, pozostawiając w niektórych regionach Ukrainy zimę bez gazu.

Również Polska, która jest postrzegana jako jeden z najbliższych sojuszników Waszyngtonu w Europie, nadal kupuje większość gazu zużywanego z Rosji, podjęła kroki w celu ograniczenia tej zależności po 2022 r., Kiedy to długoterminowa umowa na dostawy gazu z Gazpromu ( GAZP.MM ) wygasa.

Polski import LNG, w tym z USA, przez terminal Morza Bałtyckiego w Świnoujściu bardzo wrósł w ostatnich latach w ramach szerszego planu ograniczenia uzależnienia od rosyjskich dostaw.

Na początku tego tygodnia polska firma PGNiG ( PGN.WA ) poinformowała, że ​​kupiła ładunek skroplonego gazu ziemnego z USA i sprzedała go Ukrainie.

Raport: Agnieszka Barteczko; Redakcja Alison Williams i Stephen Powell

Podziękowania dla komentatora „krnabrny1” za nadesłanie i przetłumaczenie tekstu.

Opublikowano za: https://www.reuters.com/article/uk-poland-usa-energy/us-to-help-poland-ukraine-disconnect-from-russian-gas-idUSKCN1VL0HH?utm_source=reddit.com

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Pięknie, trzeba napisać jeszcze nie tylko w czyim imieniu, ale i za co?
  Proszę Państwa ZA JUDASZOWE SREBRNIKI!

  Wiecie co, faszyści mieli przynajmniej jakiś cel…ale księża kościelni katoliccy ich prześcignęli w gonitwie, robią to tylko dla ZŁOTEGO CIELCA!:-)
  Ta sytuacja pokazuje dobitnie że sprzedadzą KAŻDEGO. Pamiętacie jak wspominałem kto szedł przed szwedzką Kolubryną wiezioną tu na Częstochowę?;-)))

  Powiem Wam tyle, CZARNI W TYM KRAJU SKOŃCZĄ NA KRZYŻU, TAK JAK KAŻDY Z NICH PROPAGUJE, DOSTANĄ O CZYM MARZĄ.

  I mały manifest do każdego kto wyznaje Jahwe w tym kraju bądź deklaruje przynależność do instytucji kościoła katolickiego lub każdej innej firmowanej przez Jahwe.

  Macie czas na to aby się wycofać, NIE MUSICIE BYĆ KSIĘŻAMI I SIOSTRAMI ZAKONNYMI ABY SPEŁNIAĆ SWE POWOŁANIE!
  Zastanówcie się czy aby na pewno drużyna w której gracie jest tą w której chcecie grać.

 2. krnabrny1 says:

  Nadchodzą czasy w których szata kościelna będzie synonimem hańby!

Wypowiedz się