Pojednali się z banderowcami. W czyim imieniu?

Coraz więcej informacji napływa z Ukrainy o pomnikach i innych formach gloryfikacji zbrodniarzy, ludobójców. Biorą w tym udział żydowscy rabini i greko-katoliccy biskupi. Następnie polscy biskupi katoliccy ogłaszają pojednanie z rezunami

W trakcie obrad Rady Biskupów Diecezjalnych Konferencji Episkopatu Polski we wtorek na Jasnej Górze gościem specjalnym był zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) abp. Swiatosław Szewczuk. Wraz z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim podpisał on deklarację o „woli dalszego dialogu i pragnienia głębszego pojednania” polsko-ukraińskiego. Polscy biskupi wypowiedzieli się także na temat ostatniej ofensywy ideologicznej LGBT.

W dokumencie zatytułowanym „W miłości i w prawdzie” abp. Gądecki i abp. Szewczuk wyrazili wolę „kontynuowania dialogu i pragnienie jeszcze głębszego pojednania” pomiędzy Kościołami polskim i ukraińskim. Odwołano się przy tym do roli, jaką w procesie tym odegrali m.in. św. Jan Paweł II oraz kard. Lubomyr Huzar. „Dziś również my chcemy patrzeć na naszą historię w duchu ewangelicznym, to znaczy: w prawdzie, w miłości i przebaczeniu, bez których niemożliwy jest jakikolwiek dialog” – napisano w dokumencie.

„Niech dzięki oczyszczeniu pamięci historycznej wszyscy będą gotowi stawiać wyżej to, co jednoczy, niż to, co dzieli, ażeby razem budować przyszłość opartą na wzajemnym szacunku, na braterskiej wspólnocie, braterskiej współpracy i autentycznej solidarności”. – przypomnieli słowa Jana Pawła II sygnatariusze deklaracji przyjętej we wtorek na Jasnej Górze.

„Niech dzięki oczyszczeniu pamięci historycznej wszyscy będą gotowi stawiać wyżej to, co jednoczy, niż to, co dzieli, ażeby razem budować przyszłość opartą na wzajemnym szacunku, na braterskiej wspólnocie, braterskiej współpracy i autentycznej solidarności”.

Abp. Gądecki i abp. Szewczuk podkreślili, że w oparciu o podwaliny zbudowane przez swoich poprzedników chcą „budować naszą dobrą przyszłość i podejmować kroki, które będą służyły zbliżeniu naszych wspólnot”, a szczególnie młodego pokolenia. Służyć mają temu spotkania modlitewne, uroczyste celebracje sakramentu Eucharystii w obrządku rzymskim i bizantyjsko-ukraińskim, pielgrzymki do sanktuariów ważnych dla obu Kościołów, inicjatywy studyjne i sympozja.

Obaj hierarchowie wyrazili też nadzieję na ogłoszenie przez Watykan św. Jana Pawła II patronem pojednania polsko-ukraińskiego.

Przypomnijmy, że podpisanie deklaracji o pojednaniu polsko-ukraińskim przez abp. Szewczuka odbyło się niespełna tydzień po tym, jak hierarcha ten poświęcił w Samborze krzyż poświęcony pamięci kilkunastu członków OUN-UPA, którzy mieli zostać zabici przez Niemców. „Niechaj ci chłopcy uczą nas kochać i szanować się nawzajem”. – mówił zwierzchnik UKGK. Abp. Szewczuk podkreślił też, że można być pewnym, że ten krzyż-kamień węgielny „którym są kości bohaterów Ukrainy, będzie kamieniem węgielnym takiej Ukrainy, jakiej wszyscy pragniemy”. Uroczystość, która odbyła się na terenie dawnego cmentarza żydowskiego, wywołała oburzenie Eduarda Dolinskiego, przewodniczącego Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego. „Ci ludzie organizowali pogromy Żydów i wspólnie z nazistami brali udział w masowym mordzie 1200 samborskich Żydów, a później sami zostali przez nazistów zabici” napisał Dolinsky na portalu społecznościowym.

Hipokryzja, obłuda i zakłamanie hierarchów kościoła greko-katolickiego sięgają zenitu! Czy zakaz ekshumacji i pochówków ofiar ukraińskiego ludobójstwa to też jeden z kroków, które będą służyły zbliżeniu naszych wspólnot? Czy Kościół Greko-Katolicki zajął kiedykolwiek stanowisko wobec tego barbarzyńskiego zakazu, uniemożliwiającego postawienie znaku Krzyża na mogiłach bestialsko pomordowanych ofiar „ukraińskiej drogi do samostijnej”? W takiej sytuacji przyjmowanie „na salonach” abp. Szewczuka to nobilitacja łajdactwa najgorszego sortu!

Panie Gądecki, a kiedy w ramach tego wyłącznie WASZEGO POJEDNANIA Z DZIEDZICAMI I KONTYNUATORAMI IDEI I CZYNÓW banderowskich ludobójców, wspólne celebry dla uczczenia rezunów z OUN – UPA?!

Może jeszcze wspólny wniosek o zbiorową beatyfikację tych „którzy „potrafili kochać tak, by oddać życie za swój naród i ojczyznę” i „którzy wiedzieli jak kochać, gdy, jak się wydawało, świat może tylko nienawidzić” a łapska mieli unurzane do łokci w lackiej i żydowskiej krwi?

Chyba Gądeckiego  obowiązuje tak jak i Szewczuka jakiś INNY Dekalog, którego nacjonalistyczne brednie nijak nie licują z nauką i powagą, nie tyle nawet samego Kościoła Rzymskiego, ale w ogóle nie mają absolutnie nic wspólnego z chrześcijaństwem, ale są jego całkowitym zaprzeczeniem.

O jakim dialogu i z kim chcą dialogować ci purpurowi ZAPRZAŃCY, i z KIM oraz w CZYIM IMIENIU chcą się jednać, podpisując ten cyrograf z diabłem! O jakiej miłości i prawdzie perorują ci Judasze, depcząc ofiary ukraińskiego ludobójstwa, które do dziś nie mają swoich grobów, a kreatura, z którą podpisali ten cyrograf, niemal co miesiąc poświęca, coraz to nowe pomniki banderowskich bestii, otwarcie stwierdzając, że kości tych herojów Ukrainy, będą kamieniem węgielnym takiej Ukrainy, jakiej wszyscy oni pragną. Czyli innymi słowy, Ukrainy czystej jak szklanka źródlanej wody, tylko dla Ukraińskich szowinistów.

Panie Gądecki o jakiej miłości i przebaczeniu opowiadasz pan bzdury, kiedy sama idea szowinistycznego ukraińskiego nacjonalizmu, których wyznawcą jest abp. Szewczuk, nie zna takich pojęć jak miłość i przebaczenie w stosunku do kogokolwiek!

A w końcu o jakim oczyszczeniu pamięci historycznej ,,eminencjo” mówisz??? Pamięć historyczna dotycząca ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach, zamieszkujących Kresy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, zakłamywana jest i to w sposób arcyordynarny po dzień dzisiejszy.

Więcej z polskich ofiar czyni się tam katów, z ukraińskich katów ofiary, odwracając zupełnie role pokrzywdzonych i winnych, przypisując przymioty, cechy charakteru, czyny oraz odpowiedzialność za to wszystko ukraińskich morderców, ich polskim ofiarom. O jakim więc również szacunku i wobec kogo, My Polacy mielibyśmy go mieć?

Wobec dziedziców i kontynuatorów idei tych banderowskich potworów, do których zalicza się tzw. abp. Szewczuk, czego nawet nie ukrywa, a z którym ,,eminencjo” podpisałeś ten diabelski pakt. Kogo więc nazywasz braćmi i o jakiej wspólen przyszłości z potomkami tych ludobójców ,,eminencjo” mówisz?

I na koniec, W CZYIM IMIENIU PODPISAŁEŚ TO POROZUMIENIE? Która z polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa lub grupa takich ludzi, którzy cudem przeżyli to piekło dała ci upoważnienie na zwarcie takiej koncesji??? Jeżeli NIKT z tych ludzi nie wyraził na coś podobnego swojej zgody, ani też cię do podpisania takowego dokumentu nie upoważnił, to ponawiam swoje pytanie, które brzmi:

KTO I KIEDY DAŁ CI ZGODĘ ,,EMINENCJO” NA ZAWARCIE TEGO JUDASZOWEGO PAKTU Z DIABŁEM, KTÓRY JEST ZARÓWNO AKTEM NAJWYŻSZEJ ZDRADY, JAK RÓWNIEŻ ZAPRZAŃSTWEM WOBEC CHRYSTUSA I JEGO SŁOWA!

Nie ma praktycznie dnia, żeby nie napłynęła z Ukrainy jakaś nowa, kolejna informacja o nowych pomnikach i innych formach gloryfikacji zbrodniarzy, ludobójców z OUN- UPA, SS Galizien i innych ukraińskich formacji zagłady w służbie III Rzeszy. Biorą w tym udział żydowscy rabini i greko-katoliccy biskupi. Następnie polscy biskupi katoliccy ogłaszają pojednanie z tymi, którzy dopiero co wygłosili mowy na cześć zbrodniarzy.

Dlatego daję link do kilku dokumentów, które stanowią dowody zbrodni – aby ci biskupi, kiedy staną przed swym Panem, nie mogli się zasłaniać niewiedzą. Na początek – nazwisko nr 4 z tablicy upamiętniającej w Równem. Mieszkaniec piekła, uczestnik Holokaustu, ludobójca, Wołodymyr Łogwynowycz.

Protokół przesłuchania oskarżonego Łogwynowycza Wołodymyra Stepanowycza

http://suozun.org/warto-obejrzec-i-przeczytac/i_w-miescie-rowne-oddano-hold-okrutnym-ludobojcom/

I na takim właśnie bezczelnym zakłamywaniu rzeczywistości i nade wszystko niewygodnych dla obecnych purpuratów, faktów historycznych, których sobie Oni nie życzą, by psuły Im Ich dobre samopoczucie, polega to oczyszczenie pamięci historycznej, gdy wszyscy będą wreszcie gotowi stawiać wyżej to, co jednoczy, czyli KŁAMSTWO, niż to, co dzieli czyli PRAWDĘ, ażeby razem budować przyszłość opartą na wzajemnym szacunku, na braterskiej wspólnocie, braterskiej współpracy i autentycznej solidarności”. Panowie biskupi, od dziś nie możecie już poprzestawać tylko na samej idei pojednania ze spadkobiercami idei i czynów upowskich ludobójców. Musicie teraz uczynić krok drugi, wnieść do Watykanu postulat beatyfikacji Bandery, Szuchewycza, Eneja, Burłaki, Dmytro Kłaczkiwskiego, Mykoły Łebedia i wszystkich pozostałych rezunów, by idea Waszego pojednania stała się autentyczna i pełna w swojej doskonałości

Czyli budowlę fałszu, kłamstwa i iluzji wzniesionej na fundamencie z pisaku i wyłącznie Ich pobożnych życzeń.

Źródła:

Zwierzchnicy Kościołów polskiego i ukraińskiego podpisali dokument o pojednaniu

https://kresy.pl/wydarzenia/religia/zwierzchnicy-kosciolow-polskiego-i-ukrainskiego-podpisali-dokument-o-pojednaniu/

Osoba gloryfikowana na Ukrainie – uczestnik Holokaustu. Jeden z tysięcy ludobójców. W mieście Równe oddano hołd okrutnym ludobójcom

http://suozun.org/warto-obejrzec-i-przeczytac/i_w-miescie-rowne-oddano-hold-okrutnym-ludobojcom/

KOMENTARZ

@Jacek Boki

Od 1989 roku jesteśmy zrobieni w Polin , banderpiteki też ich kochają . Salute . :))) Z udziałem zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) Światosława Szewczuka, metropolity Prawosławnego Kościoła Ukrainy Epifaniusza i naczelnego rabina Ukrainy Jakuba Dow Blajcha, 21 sierpnia na starym żydowskim cmentarzu w Samborze odbyła się ceremonia położenia kamienia węgielnego pod budowę Parku Pamięci.
Pierwszym punktem uroczystości było poświęcenie nowego krzyża pamięci kilkunastu członków zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii. Podczas uroczystości podkreślano, że krzyż poświęcony jest „bojownikom OUN-UPA, ofiarom nazizmu”.
Na uroczystość NIE zaproszono organizacji polonijnych ani tym bardziej członków KK.
https://kresy24.pl/zwierzchnik-kosciola-greckokatolickiego-poswiecil-w-samborze-pomnik-oun-upa/

Polubione przez 4 ludzi
bladyswit , Sierpień 24, 2019 at 12:44 Tyle z internetu .

Repsol 28.08.2019 21:51:03

Opublikowano za: http://kresywekrwi.neon24.pl/post/150434,pojednali-sie-z-banderowcami-w-czyim-imieniu

Od Redakcji KIP:

Największym zagrożeniem dla Kościoła Katolickiego są sami biskupi !!!

W uzupełnieniu polecamy teksty na poniższych linkach:

List Konferencji Episkopatu Polski wybaczający zbrodnie banderowskie, tak jak List Biskupów Polskich wybaczający zbrodnie niemieckie

LIST BISKUPÓW POLSKICH DO BISKUPÓW NIEMIECKICH Z 1965 r.

STANOWISKO WŁADZ POLSKICH WOBEC ORĘDZIA BISKUPÓW POLSKICH DO NIEMIECKICH I ICH ODPOWIEDZI, styczeń 1966 r.

Po której stronie stoi Kościół?

PRAWDA o relacjach POLSKI z WATYKANEM i jego współpracy z HITLEREM

Konkordat Rządu II RP z Watykanem z 10 lutego 1925 r. i analiza korzyści dla stron umowy.

Zerwanie Konkordatu z 1925 r. i Porozumienie zawarte między Rządem RP i Episkopatem Polski z dnia 14 kwietnia 1950 r.

Andrzej Nowicki: CHŁOPI A BISKUPI

Na jakim etapie jest proces przekształcania III RP w państwo wyznaniowe (teokratyczne) na wzór takich państw jak: Izrael, Iran i Arabia Saudyjska ?

Żydowski KOR i żydo-katolicki Kościół przeciw Polakom

REKONKWISTA. Jak Niemcy chcą odebrać Polsce Ziemie Zachodnie ?

Czy celem „polskiej” polityki zagranicznej jest powrót do Granic Polskich ustalonych w Traktacie Wersalskim ?

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/12/gdzie-rzadza-dogmaty-tam-kwitnie-niewolnictwo-oraz-degradacja-moralna-i-duchowa/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/watykan-i-hierarchia-kosciola-katolickiego-wspiera-islamski-multikulturowy-podboj-europy/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/ludobojstwo-indian-w-kanadzie-trwa-do-dzis/

Zielone szaleństwo owładnęło Watykanem. Papież wzywa do utworzenia Nowego Porządku Świata.

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/czy-satanizm-jest-promowany-jako-jedyna-swiatowa-religia-xxi-wieku/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/niepokojace-zmiany-satanizm-rosnie-w-sile-a-publicznosc-sie-cieszy/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/nowa-globalna-religia-1/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/transhumanizm-pulapka-dla-ludzkosci/

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Ha, ha zabawne. Tutaj mała opowieść. Jak byłem mały oglądałem pierwszy raz film „Potop”. Oczywiście jako malcowi bardzo spodobała mi się obrona Częstochowy. Ale już wówczas jako malec zadziwiłem się i nie wiedziałem co myśleć. Widziałem wojska szwedzkie oblegające Częstochowę przez dzielną załogę oraz księży. Byłem w stanie to zrozumieć, wróg atakuje miejsce święte, księża się nie poddają.

  Ale w pewnym momencie Szwedzi postanowili sprowadzić Kolubrynę, pokazana jest pięknie scena gdzie mnóstwo ludzi pcha w błocie tego „potwora”….lecz cóż zobaczyłem w tym ujęciu jeszcze? Otóż przed Kolubryną zasuwają CI SAMI KSIĘŻA!!

  Dla umysłu małego dziecka jest to NIE DO POJĘCIA!! Czy Wy jako dorośli ludzie potraficie to pojąć?:-)

 2. krnabrny1 says:

  …Aż pewnego dnia POJĄŁEM…i balsam spokoju spłynął na mnie.
  Wówczas to zrozumiałem Kmicica, zrozumiałem go bo stanąłem w tej samej sytuacji co Kimicic kiedy odkrył podwójną grę Radziwiłłów. Wtedy to kazał lać na siebie wodę ze studni raz za razem, i mnie na początku też by się to przydało!:-)

  Takiego zrozumienia życzę wszystkim katolikom i chrześcijanom. Wszystkim którzy z gruntu wyznają słuszne „zasady życia”, ale nie rozumieją że najsłuszniejsze postawy powstałe pod fałszywą egidą służą jedynie celom tych którzy są tą egidą.

  To dlatego Jahwe przedstawił Mojżeszowi zdawało by się oczywistości podczas spisywania 10 przykazań. Właśnie temu miało to służyć, aby każde z nich PRACOWAŁO DLA NIEGO. To właśnie dlatego pierwsze tablice Mojżesz potłukł i musiał wchodzić na górę Horet drugi raz. On wiedział co z tego wyniknie.

 3. krnabrny1 says:

  Można iść tak dalej, można by sobie zadać pytania, na przykład takie, że skoro bogowie sprzedają nam nasze własne mądrości, tyle że ze swoim własnym „obrandowaniem”, to w zasadzie PO CO NAM TACY BOGOWIE?

  Wygląda na to że, PO NIC. Wygląda na to że to MY jesteśmy IM BARDZIEJ POTRZEBNI…. niż oni nam.

  To nie koniec tej drogi, ale wykroczył bym poza pojemność i treść tego artykułu.

 4. marcin says:

  Dwie uwagi:

  =======================

  Redakcja „Kresów” pyta się retorycznie, czy ktoś upoważnił polskich (to chyba dość umowny epitet, biorąc pod uwagę fakt że szefem tej zgrai jest osobnik o zagadkowym nazwisku „Polak”) biskupów do pojednania z grekokatolikami, następcami słynnego kapelana banderowców, biskupa Andrieja Szeptyckiego, błogosławionego in spe.
  To jest jakieś pytanie. Inne pytanie, które w tym miejscu się nasuwa, czy ponad pół wieku wcześniej ktoś upoważnił polskich (?) biskupów do określania ziem nazywanych w polskiej propagandzie „Ziemiami odzyskanymi” jako „poczdamskie tereny zachodnie” (https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/kep/oredzie-niem_18111965.html). Kto upoważnił wówczas polskich (?) biskupów do składania „prośby o wybaczenie” w imieniu polskiego narodu? Kim byli ci ludzie i kogo reprezentowali?
  Co zrobili niemieccy biskupi w tej sprawie w odpowiedzi na „prośbę o wybaczenie”?

  =======================

  Oglądam właśnie propagandowy film „Proroctwo” (https://www.youtube.com/watch?v=2p2WWQkKzso) i mam wrażenie że tego rodzaju dzieła to wyraz nasilającej się akcji służb specjalnych poszukujących metod rekrutacji na ubój rytualny.
  Aktywność na tym kanale YT wskazuje że film jest jednym z przejawów długotrwałej operacji typu PsyOp (operacji psychologicznej).
  Wiadomo że judeochrześcijanski bóg znajduje szczególne upodobanie w otrzymywaniu ofiar z ludzi (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=119).
  Poświęcenie przez „cherem”:
  28 Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako „cherem”: człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego – to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde „cherem” jest rzeczą najświętszą dla Pana. 
  29 Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako „cherem”, nie może być wykupiony. Musi on być zabity.
  (…)
  34 To są przykazania, które Pan dał Mojżeszowi na górze Synaj dla Izraelitów.

  Film „Proroctwo” interpretuję jako wezwanie Polaków do złożenia daniny krwi dla tej bozi, wzorem bohaterskich warszawiaków, którzy topili swoje dzieci w g#wnie, co zapewne doprowadziło judeochrześcijańską bozię do… pewnej ekscytacji, pomińmy szczegóły anatomiczne.
  Jest tam wszystko, jest wizja „znaków na niebie” co ma pewnie związek z Projektem Blue Beam, który ma być zdolny do wyświetlania na niebie olbrzymich hologramów, na przykład „pana Jezusa”.
  Jest tam Matka Boska Częstochowska Królowa Polski, bez nadmienienia że obraz w Częstochowie to po prostu ruska ikona, co zrobiła nadzwyczajną karierę w świecie papistów (http://www.lublin.cerkiew.pl/ikony.php?id=167&id_n=12). W dzisiejszych warunkach geopolitycznych chyba niedalekim od rzeczywistości jest przypuszczenie że Matka Boska Częstochowska to po prostu agentka Putina.
  W każdym razie filmik tworzy urojenia i wzywa do złożenia ofiary najwyższej w stylu całkowicie samobójczym, a jednocześnie daje nadzieję, że „nic się nie stanie”.
  Judeochrześcijański bóg wyraźnie potrzebuje krwi, świeżego mięcha, i przebiera nóżkami także wokół Polski, wysyłając tam specjalistów rodem z Tavistock Institute, aby wykorzystali urojenia religijne ciemnego ludu w taki sposób, aby ten lud sam, najlepiej śpiewającym krokiem, wszedł w przepaść.

  =======================

  Być może pojednanie polskich (?) biskupów z grekokatolikami to element tej samej operacji przygotowania do wojny, której innym przejawem jest film i cała operacja psychologiczna pod pseudonimem „Proroctwo”. Przecież wiadomo że Sanhedryn zaplanował dla Polaków biologiczne wyniszczenie w wojnie, w której w warunkach braterstwa broni Polacy mają walczyć z żydobanderowcami przeciwko Rosjanom.
  Czołową religią żydobanderowców jest grekokatolicyzm, więc przeprowadzane na siłę „pojednanie” z hierarchią tego obrządku może być elementem tego samego planu.
  Nie wiem na ile sprawa jest poważna, w każdym razie rebe YouTube pokazuje, że film otwarto prawie 803 tysięcy razy.

 5. krnabrny1 says:

  TO NAJWAŻNIEJSZY AKAPIT Z CAŁEGO ARTYKUŁU!!!

  „Na początku tego tygodnia polska firma PGNiG ( PGN.WA ) poinformowała, że ​​kupiła ładunek skroplonego gazu ziemnego z USA i sprzedała go Ukrainie.”

Wypowiedz się