PIĘĆ NAGŁÓWKÓW POKAZUJE OGÓLNOŚWIATOWE INCYDENTY ANTYŻYDOWSKIE – ANALIZA

Żydzi muszą rozważyć, czy bezpiecznie jest nosić identyfikowalne żydowskie symbole oraz zastanowić się, w jaki sposób i gdzie się modlą.
Autor: SETH J. FRANTZMAN 7 SIERPNIA 2019

Pięć nagłówków z ostatnich 48 godzin opisuje nasilające się incydenty antysemickie i antyżydowskie.

Pokazują ogólnoświatowy schemat nienawiści i ataków na Żydów, żydowskie symbole i nietolerancję wobec Żydów.

Tego rodzaju incydenty zdarzały się w przeszłości, ale bliskość ich wszystkich jednocześnie maluje niepokojący obraz świata, w którym w wielu krajach Żydzi muszą rozważyć, czy bezpiecznie jest nosić identyfikowalne żydowskie symbole i zastanowić się, w jaki sposób i gdzie się modlą.

„Drugi antysemicki atak w Kanadzie w ciągu niecałego tygodnia”, czytamy w nagłówku, który opowiada o incydencie w Toronto w Kanadzie, w którym napadnięto na dwóch młodych Żydów noszących kippot. W Montrealu taksówkarz przeklął także Żyda.

Według raportu w ubiegłym roku w Kanadzie miało miejsce ponad 2000 incydentów antyżydowskich.

Podczas innego incydentu w Monachium opisanego w tym tygodniu rabin i jego synowie zostali „obrażeni i opluci” podczas spaceru do domu z synagogi nad Szabatem.

Ataki antysemickie wzrosły prawie dwukrotnie w ciągu ostatniego roku, podczas gdy kanclerz Angela Merkel pozostaje na stanowisku.

Według danych liczba ataków wzrosła z 28 w 2017 r. Do 48 w 2018 r. Osobny raport Deutsche Welle mówi, że inna Żydówka znalazła graffiti w swoim budynku w tym tygodniu.

W Jordanii żydowscy turyści skarżyli się, że zostali przeszukani kippot i zabroniono im modlić się przy Grobie Aarona w Petrze. Ta sytuacja rzekomo rozpoczęła się po tym, jak wideo pokazało, że Żydzi modlili się przy grobie, a następnie zostało zamknięte przez władze religijne z powodu „nielegalnej” modlitwy. Ale bardziej kontrowersyjnym aspektem tej historii jest to, że Żydzi zgłaszali, że szukano szali modlitewnych i kippota.

 W Turcji na letnim obozie pokazano młode kobiety krzyczące „śmierć Żydom”. Obóz, rzekomo prowadzony przez skrajnie prawicową grupę islamską, pokazuje dziewczęta i nastolatki, niektóre odzianie na czarno, krzyczące „śmierć” i słowo „ Żyd ”. Wideo, które krążyło na Twitterze, wywołało kontrowersje w Turcji, gdzie więcej lewicujących głosów poprosiło o zbadanie tego. Grupa, która zachęcała młode kobiety do wezwania do zabójstwa Żydów, wzywa również do „oczyszczenia” Palestyny z Żydów, zgodnie z londyńską „The Jewish Chronicle”, łącząc nienawiść Żydów z nienawiścią do Izraela.

Litewscy Żydzi zamknęli ośrodek kultury z powodu gróźb. JTA informuje, że jedyna funkcjonująca synagoga w stolicy Wilnie została zamknięta po otrzymaniu groźnych telefonów. Gmina zamknęła Synagogę Chóralną. Przed Holokaustem Wilno, znane w jidysz jako Wilno, miało dużą populację żydowską i było nazywane „Jerozolimą północy”.

Nagłówki przedstawiają niepokojący obraz. Nienawiść do Żydów jest powszechna w krajach, w których Żydów jest niewielu lub nie ma ich wcale. Od obozów letnich, w których dzieciom nakazuje się intonować „śmierć Żydom”, do krajów, które boją się nawet modlitwy żydowskiej, po kwitnących społeczności żydowskich zmuszonych do zamknięcia drzwi, historie malują obraz ogólnoświatowego ataku na żydowskie prawa do normalnego życia, jak inni ludzie.

 Żadna inna grupa mniejszościowa na świecie nie jest poddawana tak dużej liczbie systematycznych ataków i prześladowań. W niektórych krajach antysemickie ataki na stosunkowo niewielkie mniejszości żydowskie są prawie równe wszystkim pozostałym zbrodniom z nienawiści lub zbrodniom z nienawiści motywowanym religijnie.

Zawsze istnieje wymówka dla nienawiści. W jednym kraju powiedzą, że chodzi o „Palestyńczyków”, a w innym, na przykład na Litwie, powiedzą, że nękające rozmowy telefoniczne dotyczą „historycznej kontrowersji” dotyczącej roli niektórych Litwinów, którzy współpracowali z nazistami.

Ale prawdziwa historia jest znacznie głębsza. Prawdziwa historia jest taka, że w przeciwieństwie do innych grup, czy to sikhów, bahaitów, katolików czy szyitów, sami Żydzi są systematycznie wyróżniani w prawie każdym kraju na Bliskim Wschodzie i na Zachodzie za nienawiść i prześladowanie.

Oznacza to, że noszenie kippy jest potencjalnie powodem do strachu, a Żydów ostrzegano przed samym noszeniem symboli religijnych. Gwiazdy Dawida są zakazane od czasu niektórych wydarzeń w USA, twierdząc, że starożytny żydowski symbol jest „ofensywny”, ponieważ może przypominać międzysektorowym uczestnikom izraelskiej flagi. Jednak krzyże i półksiężyc i islamskie nie są zakazane, mimo że widnieją na wielu flagach narodowych.

Tylko jeden symbol jest „kontrowersyjny” i tak się składa, że jest używany przez Żydów. Tylko jeden rodzaj nakrycia głowy jest bardziej kontrowersyjny do noszenia w miejscach publicznych w większości krajów europejskich, a nie turban czy kippa, które noszą muzułmanie i katoliccy kardynałowie. Tylko kippa, którą noszą Żydzi, może spowodować, że ktoś zostanie opluty.

Kanada, kraj przechwalający się swoją tolerancją, jest nękany antysemityzmem. Obejmuje to przypadki islamistycznych kaznodziejów wzywających do zamordowania Żydów.

W Edmonton, Alberta, imam twierdził, że Żydzi byli za ISIS i atakiem terrorystycznym w Nowej Zelandii.

W Montrealu inny imam powiedział, że Żydzi powinni zostać „zniszczeni w dniu sądu”. Władze kanadyjskie nie zrobiły nic, aby oskarżyć tych mówców o mowę nienawiści lub powstrzymać takie podżeganie.

Roczna kontrola antysemityzmu przeprowadzona przez B’nai Brith w Kanadzie wykazała, że liczba ataków na Żydów wzrosła z 1752 do 2041 w 2018 r. Żydzi są prawdopodobnie, jeśli nie bardziej, ofiarami ataków w rzekomo najbardziej liberalnych i bogatych krajach zachodnich, jak w innych miejscach, mimo że kraje te rzekomo są tolerancyjne.

Powinniśmy być przekonani do tego rodzaju raportów. Tysiąc ataków tutaj, 2000 tam, wandalizm, plucie, nękanie, grożenie telefonami, groby zniszczone, rabini zaatakowani, dzieci uderzone wracają do domu z synagogi, chusty kobiet ściągnięte przez ochronę, kippot zakazane, zamknięte synagogi, a władze odrzucają zarzuty, twierdząc, że sprawcy są szaleni, nieletni lub po prostu „politycznie motywowani”.

We Francji mężczyzna, który zamordował Żydówkę, wykrzykując nienawiść religijną, nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej, ponieważ był pod wpływem marihuany, tak jakby przyjmowanie narkotyków lub upijanie się było teraz darmową przepustką do mordowania Żydów w tym kraju.

W Niemczech bombardowanie synagogi uznano za nie antysemickie, ponieważ sąd twierdził, że zamachy bombowe na Wuppertal zostały skierowane na Izrael. W Norwegii raper, który przeklął Żydów, okazał się nie być antysemitą, ale tylko antyizraelem.

W krajach europejskich i lokalne sądy starały się na nowo zdefiniować antysemityzm jako „polityczny”, aby nie oskarżać o przestępstwa z nienawiści, wandalizm i ataki na Żydów.

Według innego doniesienia w Finlandii ambasada Izraela została poddana 15 atakom neonazistów. Żadne inne ambasady w Finlandii nie są rutynowo atakowane przez neonazistów. Tylko Izrael. Tylko Żydzi.

Doniesienia budzą niepokojące pytania o wzorzec w niektórych krajach, w których nienawiść do Żydów nie tylko rośnie, ale jest dzielona przez władze i sprawia, że ludzie wydają się akceptowalni, w sposób, w jaki rasizm i nienawiść wobec innych grup nie są.

Nawet gdy kraje zachodnie pozornie walczą o bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści, z jakiegoś powodu największy cel takich przestępstw, członkowie mniejszości żydowskiej, są czasami najmniej chronieni z powodu tendencji do przedstawiania poglądów antyżydowskich jako anty- Izrael.

[ Składamy podziękowania dla komentatora krnąbrny1 za przetłumaczenie tekstu z Jerusalem Post. ]

Opublikowano za: https://www.jpost.com/Diaspora/Five-headlines-show-worldwide-anti-Jewish-incidents-analysis-597926

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Zwrócę jedynie uwagę na mały drobiazg, dość ciekawy. Jerusalem Post umieściło artykuł o antysemityźmie w swoim dziale DIASPORA, chociaż mają dział ANTYSEMITYZM, gdzie ZAWSZE wrzucają nawet drobne sprawy ocierające się o antysemityzm. Dlaczego tak to zrobili?;-)

 2. krnabrny1 says:

  Do tego artykułu pasuje trzecia strona medalu:-)

  Oto taki artykuł tym razem z U.S.A.
  https://www.zerohedge.com/news/2019-08-08/new-york-times-shares-decimated-after-company-admits-ad-revenue-will-decline-next

  Opowiada on o tym jak to spadają przychody New York Times, ale proponuję kliknąć na link, tam jest wykres, to nie wygląda na spadek przychodów, to wygląda jak TOTALNE ZAŁAMANIE.

  Nie pisał bym tego w tym temacie gdybym nie wiedział kto jest właścicielem gazety New York Times…jeśli nie wiecie sprawdźcie:-)

  TŁUMACZENIE:
  Akcje New York Times nadal spadają, gdy firma przyzna, że ​​przychody z reklam spadną w następnym kwartale.

  Według „ Markets Insider ” akcje „upadającego New York Timesa” zostały zmiażdżone do 20% w środę po tym, jak spółka powiedziała inwestorom, że spodziewa się, że jej przychody z reklam spadną o „więcej niż jednocyfrowo” w trzecim kwartale.

  Przychody firmy wyniosły 436,25 mln USD, czyli mniej niż 439,25 mln USD, których spodziewali się analitycy. I pomimo pokonania EPS o 0,02 USD, zysk operacyjny spółki spadł z zeszłego roku do 37,9 mln USD, z 40 mln USD.

  Jednak okazało się, że firma przyznała, że ​​spodziewa się, że całkowity przychód z reklam spadnie w dwucyfrowej wielkości w trzecim kwartale w porównaniu do ubiegłego roku. Oczekuje się również, że przychody z reklam cyfrowych, które w dalszym ciągu stanowią większą część asortymentu reklamowego firmy, będą spadać o jedną cyfrę.

  Mark Thompson, dyrektor generalny, skomentował:
  „Oczekujemy, że druga połowa 2019 r. będzie nieco trudniejsza dla reklamy cyfrowej niż pierwsza połowa, a tegoroczne przychody będą porównywalne z naszymi dużymi zyskami w trzecim i czwartym kwartale 2018 r.”

  Reklama cyfrowa stanowiła 48,1% całkowitych przychodów firmy z reklam w drugim kwartale.

  Firma zdecydowała, że ​​sprzedaż subskrypcji wzrośnie „od niskich do średnich jednocyfrowych” w trzecim kwartale, a abonament cyfrowy wzrośnie u „nastolatków”.

  The Times powiedział, że dodał 197 000 cyfrowych abonentów w tym okresie, co podnosi całkowitą bazę abonentów do 4,7 miliona. Celem firmy jest osiągnięcie 10 milionów subskrypcji ogółem do 2025 r.

  Dyrektor naczelny Thompson podsumował: „Chociaż rentowność spadła w tym kwartale, jest to w dużej mierze wynikiem ciągłych inwestycji w rozwój naszej działalności związanej z subskrypcją”.

  Wygląda na to, że śmierć RussiaGate i Raport Muellera zepsuły imprezę?

 3. niepostepowyoszolom says:

  jakzesz moze nie byc „antysemityzmu” skoro nawet pocalowanie poblicznie malego dziecka przez matke,ojca czy rodzenstwo …jest traktowane w krajach anglosaskich jako wlasnie ” rasizm ,ksenofobie ,nacjonalizm a to sie nazywa ,wlsnie antysemityzm 🙂

Wypowiedz się