ISRAEL PROJECT ZAMYKA SWOJE BIURA W WASZYNGTONIE

Izrael Projekt

Organizacja założona w 2002 r. Odnotowała gwałtowny spadek datków w ostatnich latach.

WASHINGTON – po tygodniach niepewności Israel Project, proizraelska organizacja z siedzibą w Waszyngtonie, zakończyła swoją działalność w Jerozolimie. Oczekuje się również, że biuro w Waszyngtonie zostanie zamknięte.

Organizacja założona w 2002 r. Odnotowała gwałtowny spadek darowizn w ostatnich latach: z 8 696 052 USD w 2015 r. Do 4 922 854 USD w 2016 r. W ubiegłym miesiącu prezes Josh Block również zrezygnował.

„Ludzie z wielu różnych organizacji wzywają do okazania wsparcia” – powiedział Lior Weintraub, były szef izraelskiego biura projektu. „Od IDF po izraelskich polityków ludzie chcą wiedzieć, co się stało”.

Weintraub powiedział The Jerusalem Post , że wierzy, że stosunki amerykańsko-izraelskie ucierpią z powodu zamknięcia organizacji.

„Istnieje wielka potrzeba organizacji bezstronnej, która mogłaby pośredniczyć w rzeczywistości w Izraelu dla starszych dziennikarzy i komentatorów” – powiedział. „To ludzie kształtują światową narrację i wymagają innego rodzaju zaangażowania. Nie przekonają ich reklamy wideo na Facebooku dotyczące konfliktu ”.

Według Weintrauba prowadzone są rozmowy na temat kolejnych kroków. Powiedział, że „istnieje szansa, że ​​organizacja będzie miała następcę. TIP ma wyjątkową misję. Jeśli nikt nie będzie kontynuował pracy, konieczne będzie jej ponowne opracowanie. „Coś innego będzie musiało wypełnić pustkę”.

W długim poście na Facebooku zasugerował, że przyczyną odrzucenia wsparcia jest bezstronność organizacji.

„WSKAZÓWKA Izrael był izraelskim oddziałem oraz producentem treści i organizacji amerykańskiej, która na jego podstawie czerpała zaangażowanie i życzliwość głównie obywateli amerykańskich, głównie Żydów, z obu stron spektrum politycznego – demokratów i republikanów” – napisał.

„W walce o irańską umowę nuklearną przeszliśmy całą drogę bezkompromisowo” – kontynuował. „Następnie, w ciągu ostatnich dwóch i pół lat, kiedy polaryzacja w Ameryce osiągnęła nowy szczyt, strzegliśmy naszej apolitycznej dwupartyjnej linii środkowej z wszelką możliwą siłą i bez kompromisów, ponieważ wiedzieliśmy, że to właściwy sposób, aby służyć Izraelowi i to był sposobem służenia stosunkom Izrael-USA.”

„Demokratyczni zwolennicy zwrócili się na nowe sposoby, ponieważ zaatakowaliśmy umowę, ponieważ polityka amerykańska umieściła Izrael w politycznej debacie w Ameryce, ponieważ nie wybraliśmy strony i ponieważ poparcie dla Izraela jest dla nich złożone.”

„Republikańscy zwolennicy wybierają wspieranie przedsięwzięć, które wyrażają ich światopogląd w sposób jasny i ostry” – kontynuował Weintraub. „W 2019 roku nie było kupujących niczego w połowie, a TIP jako organizacja średnia była pierwszą ofiarą polaryzacji w proizraelskim systemie w Ameryce i w dużej mierze jest to w porządku, są cele, za które warto zranić na dłuższą metę ”.

AUTORSTWA OMRI NAHMIAS 2 SIERPNIA 2019 11:43

Dziękujemy komentatorowi krnąbrnemu za przetłumaczenie [ red. kip]

Opublikowano za: https://www.jpost.com/Diaspora/Israel-Projects-closes-its-offices-597477

[ilustracje zamieściła redakcja KIP]

Wypowiedz się