Czy Amerykańscy Senatorowie współpracują z oszustami, złodziejami i kryminalistami ?

PIĘCIU IZRAELSKICH POLITYKÓW ZOSTAŁO POSTAWIONYCH W STAN OSKARŻENIA KARNEGO.
We wtorek oświadczenie policji, że zaleca oskarżenie wiceministra zdrowia Ya’acova Litzmana, podnosi liczbę wybranych urzędników zagrożonych oskarżeniem do pięciu.
Autor:  Jerusalem Post ,  6 Sierpnia, 2019

Benjamin Netanjahu /PHILIPPE WOJAZER / POOL /AFP
Benjamin Netanjahu oskarżył  Polaków o udział w eksterminacji Żydów podczas drugiej wojny światowej.

Premier Benjamin Netanyahu

Prokurator generalny Avichai Mandelblit ogłosił w marcu swój zamiar oskarżenia Benjamina Netaniahu o zarzuty przekupstwa, oszustwa i nadużycia zaufania w trzech przypadkach: sprawa 4000, sprawa Bezeq-Walla; za naruszenie zaufania w sprawie 1000, sprawa dotycząca nielegalnych prezentów; oraz za naruszenie zaufania w sprawie 2000, sprawa Yediot Aharonot-Israel Hayom. 

Mandelblit ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie aktu oskarżenia i zarzutów, które zostaną uwzględnione po przesłuchaniu, które odbędzie się w październiku, po wyborach parlamentarnych 17 września.

Minister spraw wewnętrznych Arye Deri

Przywódcę Szasu, ponownie czeka kara więzienia po tym, jak policja w listopadzie zaleciła mu postawienie go w stan oskarżenia pod zarzutem oszustwa i nadużycia zaufania. 

W dochodzeniu znaleziono wystarczające dowody przeciwko Deri w odniesieniu do jego postępowania z biznesmenami, podczas pełnienia funkcji ministra, a także w przypadku poważnych przestępstw podatkowych na sumy milionów szekli, pranie brudnych pieniędzy, zakłócanie postępowania sądowego i przekazywanie fałszywych informacji z mównicy Knessetu oraz kontrolę stanu w zakresie jego aktywów i dochodów. 

To drugie spotkanie Deri z prawem. W 2000 r. udał się do więzienia Ma’asiyahu na 22 miesiące po tym, jak został skazany za przyjmowanie łapówek, jako minister spraw wewnętrznych w latach 90. Deri wrócił do polityki w 2012 roku i został mianowany ministrem spraw wewnętrznych przez premiera Benjamina Netanjahu, po ostatnich wyborach.

Israel Katz Foto: PAP/EPA/ABIR SULTAN / POOL .  Israel Katz 17 lutego, w dniu swej nominacji na p.o. szefa MSZ Izraela stwierdził, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki” ( za AFP). 

Minister pracy i usług społecznych Haim Katz

W lutym policja zaleciła oskarżenie Katza w sprawie dotyczącej okresu, w którym pełnił funkcję Przewodniczącego Krajowego Związku Pracowników Israel Aerospace Industries. 

Policja poinformowała, że ​​znalazła wystarczające dowody, aby postawić w stan oskarżenia Katza i innych wyższych urzędników IAI o przestępstwa przekupstwa, oszustwa, naruszenia zaufania i wymuszenie. 

Katz wraz z wyższymi urzędnikami rzekomo skorzystał ze swojego stanowiska, by wykorzystać innych pracowników dla własnych korzyści. Powiedział także, że w zamian za pomoc, minister zapewnił dochodowe miejsca pracy „swoim ludziom” na terenie IAI i poza nim, oraz że w czasie swojego przewodnictwa Katz wykorzystał tysiące szekli zasobów IAI oraz pracowników na prywatne potrzeby.

Likud MK David Bitan

W marcu policja zaleciła oskarżenie Bitana, powiernika Benjamina Netanjahu i byłego przewodniczącego koalicji, za przekupstwo, pranie pieniędzy, oszustwa, naruszenie zaufania i przestępstwa podatkowe. 

Podobno Bitan otrzymał setki tysięcy szekli i obietnicę otrzymania mieszkań w formie łapówek w latach 2011-2017, które obejmują zarówno jego kadencję, jako zastępcy burmistrza Rishona Leziona, jak i członka Knessetu. 

W zamian za łapówki, Bitan rzekomo działał na rzecz interesów tych, którzy wręczają łapówki, w tym Danyi Cebus Ltd., sieci handlowej oraz deweloperów i wykonawców nieruchomości.

Ja’acov Litzman

We wtorek policja zaleciła postawienie w stan oskarżenia Litzmana, przywódcę judaizmu United Torah, pod zarzutem oszustwa i nadużycia zaufania za ingerencję w ekstradycję  rzekomego pedofilki Malki Leifer. 

Policja poinformowała, że ​​znaleziono wystarczające dowody, aby oskarżyć Litzmana o próbę wpłynięcia na opinię psychiatrów wyznaczonych przez jego ministerstwo, aby pomóc Leifer i zapobiec jej ekstradycji do Australii, gdzie jest poszukiwana z powodu dziesiątek przypadków wykorzystywania seksualnego, które rzekomo popełniła podczas pracy, jako dyrektor szkoły w Melbourne.

Autor:  Jerusalem Post ,  6 Sierpnia, 2019

[ Składamy podziękowania dla komentatora krnąbrny1 za przetłumaczenie tekstu z Jerusalem Post. ]

[ ilustracje i opis pochodzą od redakcji kip]

Opublikowano za: https://www.jpost.com/Israel-News/The-five-Israeli-politicians-facing-criminal-charges-597841

Od Redakcji KIP:

Tytuł artykułu postawiony w kontekście listu Senatorów USA do Mike’a Pompeo domagającego się restytucji mienia ofiar holokaustu od Polski na linku:

Wraca sprawa restytucji mienia ofiar Holocaustu. Mocny list senatorów USA ws. Polski

Comments

  1. krnabrny1 says:

    Dobra robota, teraz należy rozesłać ten artykuł komu trzeba. Duch Andrzeja Leppera jest na pewno zadowolony! On miał wątpliwości, twierdził czasami że „z nimi nie można wygrać”. Myślę że Pan Andrzej będzie Wam wdzięczny, może jego syn powinien to zobaczyć?

    Na pewno powinni to zobaczyć Amerykańscy senatorowie oraz Polscy posłowie, ministrowie, premier i prezydent. Powinni to zobaczyć też WSZYSCY POLACY!

  2. krnabrny1 says:

    To początek, końca fazy „Cicho sza…..Sza!”:-))))

Wypowiedz się