Czy i kiedy Polacy „włączą” sobie umysły i aktywują roztropność i rozum ?

Polecamy przeczytanie i obejrzenie 10 materiałów filmowych w których jak w soczewce skupionych jest wiele z kluczowych problemów Polski i Polaków, narastających planowo od 30 lat, które wskazują na rządy przestępczości zorganizowanej i okupacyjnej.

SKOKI powstały za pieniądze banków żydowskich z USA, ukryte pod „płaszczykiem” Credit Union – struktury amerykańskich spółdzielni oszczędnościowo-kredytowych, obsługujących biedniejszą cześć społeczeństwa w USA. Piszący ten tekst miał rozmowę z figurantem SKOK -u w Wołominie prezesem Gazdą, 5-6 lat temu, w której wymieniony przechwalał się  wieloma kontaktami biznesowymi w Izraelu. Wskazywało to, że główny ośrodek sterowniczy, podobnie jak przy słynnym ART-B i wielu innych aferach finansowych, zlokalizowany jest w Izraelu. Potwierdzeniem  działań tego ośrodka w skali świata, w tym oczywiście i Polski, jest następujący materiał z prasy izraelskiej na linku:

Nie pozwól by Izrael stał się ziemią obiecaną bezkarności dla łotrów i oszustów.

Struktury SKOK-ów nie powstałyby bez zaangażowania księży, biskupów i środowisk około parafialnych. Głównymi aranżerami powstania SKOK-ów od strony prawnej byli wymieniani w nagraniach adwokaci ( już nie żyjący): Zwara i Jedliński. Tu należy nadmienić, że adwokat Zwara był zarekomendowany przez Episkopat organizacjom żydowskim z Nowego Jorku do odzyskania mienia pożydowskiego w Wadowicach – miejscowości, gdzie urodził się Karol Wojtyła ( Papież Jan Paweł II).

Chociaż te spółdzielnie oszczędnościowo- kredytowe wywodzą swój rodowód od SKOK-ów założonych na przełomie XIX i XX wieku przez Franciszka Stefczyka, to w sposobie funkcjonowania nie miały od początku, a zwłaszcza   obecnie, nic wspólnego z nimi. W okresie II RP funkcjonowało w Polsce ponad 1500 KAS BEZODSETKOWYCH. Jedynie dwie rzeczy pozostały prawdziwe w tej strukturze spółdzielczej: LOGO SKOK i wizerunek FRANCISZKA STEFCZYKA –  założyciela. 

Stąd należy postawić pytanie:
KTO W KRAJOWEJ RADZIE SPÓŁDZIELCZEJ ZATWIERDZIŁ W 1992 r. STATUT KRAJOWEJ SPÓŁDZIELCZEJ KASY OSZCZĘDNOŚCIOWO – KREDYTOWEJ i/lub JEGO KOLEJNE ZMIANY – NIEZGODNIE Z PRAWEM SPÓŁDZIELCZYM ?

Część prelegentów z nagrań filmowych, zwłaszcza Pan Żak, a także prowadzący nagrania, nie może się w dalszym ciągu pozbyć fałszywych stereotypów, że to wszystkiemu winne jest WSI, KGB, FSB i sam Putin, dla odwrócenia uwagi od faktycznych sprawców i promotorów wśród rządzących i od największego „przyjaciela” Polski na Bliskim Wschodzie.

Te stereotypy są niestety jeszcze eksploatowane nawet przez znanych publicystów: Michalkiewicza i Sumlińskiego. Dlatego trafne są uwagi korygujące te fałszywe stereotypy napisane poniżej przez blogera Opolczyka do wielu wypowiedzi w nagraniach.

Stąd należy postawić pytanie kim są i jakiego pochodzenia są ludzie, którzy uchwalają dogodne dla przestępczej działalności prawo i realizują grabież Polaków, często gdy trzeba, nie przestrzegając nawet tego złodziejskiego prawa?
Aby odpowiedzieć na to pytanie i zacząć realizować wskazania postawione w tytule, należy  zacząć od przestudiowania następującego artykułu i zamieszczonej w nim na linkach bogatej literatury:
Sytuacja jest bardziej poważna, niż się zdaje… to dla Polaków i Polski BYĆ, albo NIE BYĆ !!!!!!

Redakcja KIP

Oto Polska właśnie…

A raczej Katolandia-Klechistan alias Judeopolonia-Polin. Czyli El Dorado dla tych, co potrafią kręcić lody…

Znajomy, Robert, podesłał mi link do filmu z yt, pisząc, że muszę to obejrzeć, bo włosy się jeżą na głowie.

Z góry ostrzegam – ludzie skorzy do śmiechu oglądający część pierwszą powinni trzymać się mocno krzeseł, bo mogą z nich pospadać. Nadmienię też, że jeśli ktoś nie zna tej historii, zwłaszcza jej części „religijnej” i obejrzałby nagrany na jej podstawie film, pomyślałby pewnie, że to niewyobrażalnie bzdurna zmyślona fabuła. Ale to są fakty. Dotyczą tzw. „Ruchu Rodzin Nazaretańskich” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Rodzin_Nazareta%C5%84skich), ich założyciela, „ksiendza” profesora docenta doktora habilitowanego Tadeusza Dajczera (https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Dajczer) i wykreowanego przez niego na – UWAGA – „wcielenie matki boskiej” Sławomira Bielę (https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Biela). W sumie ów „ruch” był małą sektą w łonie wielkiej sekty. Przywrócił nawet tradycję dziesięcin – ogłupione, „wtajemniczone” owieczki były zobowiązane do oddawania szefom sekty 10 % zarobków i wszystkich dochodów. Był to więc i powrót do wielowiekowej „tradycji” kk z okresu feudalizmu tej pasożytniczej oszukańczej sekty (RRN).

Oto pierwsza część owego filmu:

Musisz to wiedzieć!(482) Afera SKOK. Historia Krzysztofa Dąbkowskiego cz.1

https://youtu.be/jvV1Dwg_O-s

W drugiej części jeszcze wyraźniej widać pazerność „matki boskiej” Bieli i „ksiendzuf” spowiedników z sekty RRN – w podstępny sposób chcieli przywłaszczyć sobie cały, wielomilionowy majątek zahukanej owieczki Dąbkowskiego:

Musisz to wiedzieć (483) Afera Skok. Historia Krzysztofa Dąbkowskiego cz 2.

https://youtu.be/RN22zUQS2hE

W trzeciej części wkracza do akcji syndyk SKOK-u wołomińskiego, Kochański i do spółki z Hiszpanem i tzw.  „sądami” ograbia owieczkę Dąbkowskiego z majątku:

Musisz to wiedzieć (484) Afera Skok. Historia Krzysztofa Dąbkowskiego cz 3.

https://youtu.be/ZnQIdYxTdRQ

Ostatni odcinek to już syndyk Kochański, prokuratury wszystkich szczebli i tzw. „sądy”:

Musisz to wiedzieć (489) Afera Skok. Historia Pana Krzysztofa Dąbkowskiego cz. 4

https://youtu.be/VSbAmzF-Uy0

W sumie film pokazuje specjalistów od kręcenia lodów – sektę wewnątrz sekty – oraz  syndyka  w połączeniu z mafią sądowniczo-prokuratorską, którzy okradli, zniszczyli i po prostu puścili z torbami naiwną owieczkę, ogłupionego katolicyzmem, świetnego skądinąd przedsiębiorcę, Krzysztofa Dąbkowskiego. Niemniej należy się mu wyrazić uznanie – wie, że wyszedł na totalnego, kompletnego idiotę, ale mimo to zdecydował się opowiedzieć o tym publicznie.

Fragmenty filmu dotyczące wątku „religijnego” dają każdej osobie myślącej naprawdę do myślenia. Jak to jest, że ludzie z wyższym wykształceniem dali sobie wmówić taką brednię, że niby ów Biela to „wcielenie” żydówki Miriam, krystowierczej „matki boskiej”.

Jedynym tego logicznym wyjaśnieniem jest to, że byli „wierzącymi”, byli katolikami. I przez to byli przez żydo-katolicyzm zaprogramowani na tępą, ślepą i bezrefleksyjną wiarę w „prawdy objawione”, dogmaty i „nauki kk”. I wtedy wystarczyło przy pomocy perfidnej psychomanipulacji wmówić im owo niewyobrażalne oszustwo.

W stosunku do takich osób – ofiar ślepej wiary – termin „katodebil” to nie inwektywa czy obraza, a stwierdzenie faktu. Bo trzeba być faktycznie debilem, by w taką brednię – że Biela to „wcielenie matki boskiej” – uwierzyć.

Zuchwałość tego oszustwa, wymyślonego i zrealizowanego przez tandem „ksiendza” profesora docenta doktora habilitowanego Dajczera i jego byłego studenta Bieli jest naprawdę niewyobrażalna.

Nie zadbali nawet o to, by na „wcielenie” żydówki Miriam wybrać kobietę (choćby żonę Bieli). Przez co stworzyli „wcielenie matki boskiej” z… penisem. A to już pachnie ideologią LGBT, gdyż „wcielenie matki boskiej” w mężczyznę to czysty trans-seksualizm, w którym „matka boska” staje się facetem! No i w dodatku mamy jeszcze „wcielenie”, co pachnie reinkarnacją przeklętą, potępioną i zakazaną przez kk na soborze powszechnym w Konstantynopolu w roku 553.

Interesuje mnie, czy w czasach, gdy „wtajemniczeni” klękali przed „matką boską” Bielą, sekta miała ołtarzyki lub kapliczki z jego zdjęciami?

Interwencja episkopatu i uwalenie kultu „matki boskiej” Bieli jest oczywiście zrozumiałe. Hierarchiczna i autorytarna instytucja, jaką jest kk, nie mogła pozwolić na dalszy rozwój kultu „matki boskiej” Bieli, gdyż groziło to dwuwładzą, a nawet przelicytowaniem autorytetu episkopatu przez uzurpatorską „matko-boskową” oszukańczą szajkę. Orzeczenie powołanej komisji nie mogło być inne. Dodam, że byłoby takie same nawet wtedy, gdyby Biela był faktycznie wcieleniem żydówki Miriam.

Niestety powyższy film z yt poza ową niewyobrażalnie groteskową historią o „wcieleniu matki boskiej” – Bieli – i jego kulcie, ma też wątek w sumie tragiczny – zuchwałe i całkowicie bezprawne ograbienie świetnie prosperującego polskiego przedsiębiorcy. Przy okazji ograbienia go wypływa nazwisko syndyka SKOK-u Wołomin – Kochańskiego.

Znacznie więcej o nim i o samej aferze związanej ze SKOK-iem jest w kolejnym filmie (rozłożonym na 6 części) na kanale M. Maciaka, który także polecam. Zwłaszcza część pierwszą i wypowiedzi Marcina Karlińskiego:

Musisz to wiedzieć (471)Nie dajmy sobie odwrócić uwagi od Afery Skok Wołomin ! (cz 1.)

https://youtu.be/fMn9u7eactA

Z jednym jego tylko stwierdzeniem absolutnie się nie zgadzam. Otóż stwierdził on, że opisywane przez niego ograbianie Polski i Polaków trwa od 1944 roku. Jest to oczywista nieprawda. Gdyby „zła” komuna, zwłaszcza za Gomułki i Gierka nie budowała fabryk, zakładów produkcyjnych, stoczni, hut (a także szkół, szpitali i osiedli mieszkaniowych), złodziejska szajka, która przejęła po Magdalence władzę, nie miałaby co rozgrabiać.

Za komuny budowano Polskę i jej gospodarkę. Od 1989 roku częściowo celowo niszczono, a częściowo rozszabrowano i rozgrabiono majątek narodowy Polaków budowany właśnie po 1944, a zwłaszcza po 1956 roku. Powyższe zastrzeżenie nie ujmuje nic  z pozostałych wypowiedzi Karlińskiego – świetnie opisał on wspólne, bratnie wręcz przygotowanie skoku na SKOK przez PiSrael i POsrael. Wytłumaczył też, po co eksploatowana jest mityczna WSI – robi za kozła ofiarnego, na którego zwalane są wszystkie możliwe oszustwa i szalbierstwa.

Ważną informacją podaną przez niego było to, że udział w skoku na SKOK brały udział osoby zamieszane dużo wcześniej w inne afery – aferę FOZZ i aferę ART-B. Z Aferą FOZZ wiąże się seria „niewytłumaczalnych” zgonów:

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/zgineli-bo-tropili-afere-fozz-aa-kmEs-QbtH-VNPQ.html

Po nich widać, że grabieżcy gotowi są mordować tych, którzy grożą ich ujawnieniem. Rzeczywistych pomysłodawców i beneficjentów skoku na FOZZ nigdy nie ujawniono i nie ukarano. Natomiast jeden z głównych animatorów afery ART-B – A. Gąsiorowski – zwiał do swojej prawdziwej ojczyzny, Izraela – i tam doczekał przedawnienia sprawy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_G%C4%85siorowski_(przedsi%C4%99biorca)

W drugiej części filmu o SKOK-u już na początku w pierwszych minutach rozłościł mnie jego zaślepieniem i durnotą Henryk Żak, który nie tylko idiotycznie eksploatował wątek WSI jako w domyśle „ruskiej agentury”, to jeszcze winę za ograbienie Polski zwalił na Rosję, że to niby ona przejęła od Rzymu metody ograbiania ludzi i państw.

Musisz to wiedzieć (472)Nie dajmy sobie odwrócić uwagi od Afery Skok Wołomin! (cz 2.)

https://youtu.be/fMn9u7eactA

Powinien Henryk Żak zapoznać się z artykułem Stana Tymińskiego, w którym opisał on, jak pobratymcy „naszych” aferzystów-złodziei ograbili Rosję po upadku ZSRR:

https://wirtualnapolonia.com/2013/01/08/stanislaw-tyminski-rosja-najwieksza-grabiez-xx-wieku/

Pisałem o tym tu:

https://opolczykpl.wordpress.com/2013/01/22/najwieksze-oszustwa-w-historii-ludzkosci/

A co się tyczy WSI – tylko skończony idiota uwierzy w to, że Polskę (a raczej Polin) wciągnięto do bandyckiego NATO nie oczyściwszy wcześniej zwłaszcza wojska, a tym bardziej wojskowych służb – a więc WSI – z elementu prorosyjskiego. W Pentagonie nie urzędują pętaki – czystka w polskim wojsku zaczęła się od 1989 roku i wycięto z niego pod nadzorem Pentagonu, DIA (wywiad wojskowy usraela)  i CIA oraz Mosadu wszystkich prorosyjskich oficerów – zwłaszcza właśnie w służbach. Przez co WSI tuż po wejściu Polin do NATO zarekwirowany genialny wynalazek Łągiewwki dostarczyła do Izraela a nie na Kreml.

Musisz to wiedzieć (473)Nie dajmy sobie odwrócić uwagi od Afery Skok Wołomin! (cz 3.)

https://youtu.be/cdCVfDgBtdk

Niech więc Henryk Żak i jemu podobni (Macierewicz/Singer, Sumliński, Michalkiewicz & spółka) skończą bredzić o WSI wskazując równocześnie palcem w stronę Rosji. WSI była przestępczym kartelem służącym żydowskim, a nie rosyjskim interesom.

Zainteresowanym polecam wszystkie odcinki drugiego filmu (w sumie 6).

https://www.youtube.com/watch?v=6VgSJh6v1Ts

https://www.youtube.com/watch?v=RQMr1CK7qws

https://www.youtube.com/watch?v=_sduBuA3fco

Pokazują one niewyobrażalny wręcz udział tzw. „wymiaru sprawiedliwości” w ochronie oszustów i złodziei – wykonawców i beneficjentów skoku na SKOK  – oraz ich politycznych patronów. A co najgorsze – ta sama mafia prokuratorsko-sądownicza ściga, karze i wywłaszcza niewinnych Polaków, okradzionych przez złodziejski syndykat SKOK-u. I wszystko to dzieje się pod patronatem „dobrej zmiany” – PiSraela – przy aktywnej kooperacji POsraela.

Oczywiście współczuję wszystkim niewinnym okradzionym przez SKOK Polakom, zwłaszcza tym, których dosięgły represje. Podziwiam tych, którzy mają odwagę otwarcie demaskować złodziejski SKOK, złodziei beneficjentów i mafię prokuratorsko-sądowniczą, chroniącą giga-złodziei. Drażni mnie jednak to, że ich stowarzyszenie nazwali imieniem „świentego” Michała „archanioła” – postaci z judaistyczno-krystowierczo-muzułmańskiej mitologii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Archanio%C5%82_Micha%C5%82

Czyż nie można było nazwać stowarzyszenie inaczej? Czyż potrzebujemy judajskie fikcyjne postacie firmujące działania w samoobronie Polaków przed okupantem?

Czyż nie nadszedł już czas, aby te judajskie wymysły wywalić na śmietnik i nie zażydzać nimi nadal naszych umysłów i naszej kultury?

I wreszcie czyż judajski „archanioł” służący pan bukowi Jahwe pomoże Polakom w walce z agenturą okupanta wywodzącą się z „narodu wybranego” przez tegoż pan buka Jahwe? Wszak dla niego Polacy to goje!

Oto Polska właśnie – myślałem oglądając te nieprawdopodobne wręcz relacje oszukanych i ograbionych prelegentów. I gdy tak oglądałem powyższe filmy, przypomniała mi się pewna komiczno-żałosna historia, która wydarzyła się w Opolu pod koniec kwietnia br. i jeden komentarz z nią związany. Poszło o odsłoniętą przez byłego rektora na wzgórzu uniwersyteckim  w Opolu z okazji 25-lecia opolskiego uniwersytetu poniższą rzeźbę Atlasa.

I mniejsza o to, że mitologiczny Atlas dźwigał nie kulę ziemską a sklepienie niebieskie. I nie idzie też o to, że posągowy Atlas z wyglądu przypomina bardziej wychudłego i wyniszczonego chorobą suchotnika niż tytana. Sprawa poszła o umocowanie rzeźby…

Zamieszczone w gazetach i w sieci fotki umocowania Atlasa-suchotnika wywołały burzę szyderstw i kpin. Do najłagodniejszych należały takie:

Pytanie – dlaczego Atlas ma taki grymas na twarzy?

Odpowiedź – jakby ci wsadzili do d… taki pręt, też byś się nie uśmiechał.

Zwróciłem jednak uwagę na inny komentarz. Brzmiał tak:

Metafora Polaka – tyraj i dawaj się dymać…

I ten komentarz ciągle błąkał mi się po głowie, gdy oglądałem oba filmy Macieja Maciaka o SKOK-u i „matce boskiej” Bieli – tyraj i dawaj się dymać

opolczyk

Opublikowano za: https://opolczykpl.wordpress.com/2019/06/17/oto-polska-wlasnie/

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Zagadka rozwiązana. Jednakże wielu jest takich co dochodzi do tego momentu i stawia sobie pytanie, ….no dobrze, ale co dalej?

  Jak myślicie, co może zrobić ten Atlas z globusem na głowie i rurą w tyłku?;)))

 2. krnabrny1 says:

  Nie ma odpowiedzi, więc podpowiedź, nie uwierzycie mi, ale oni to robią przy pomocy KOBIET! Krótko i enigmatycznie żeby można sobie to było przemyśleć, każdy po swojemu:-)))

 3. krnabrny1 says:

  Dobra, szanowna redakcjo KIP, nie będę owijał w bawełnę i powiem wprost, chcę Was wciągnąć w polemikę na podstawie tego artykułu? Dlaczego? Oto Powody:

  1.Czy i kiedy Polacy „włączą” sobie umysły i aktywują roztropność i rozum ?
  Nadaliście taki temat temu artykułowi, wg mnie ten temat jest OKRUTNY!
  Jego okrucieństwo wynika z faktu iż jest roszczeniowy, „Czy i kiedy Polacy włączą…” tak jakbyście oczekiwali czegoś od innych a sami byli poza nawiasem. Twórcze podejście do problemu było by gdybyście się spytali JAK Polacy włączą sobie…. :-)))

  2. Uważam że znam odpowiedzi na te pytania i chętnie poddam je Waszej i czytelników opinii, przedstawię je na przykładzie Atlasa, który sami zapodaliście:))

  …ale najpierw mam do Was pytanie czy WY WIECIE JAK POLACY WŁĄCZĄ…?;-)))

 4. krnabrny1 says:

  Dla podpowiedzi zastosuję SUGESTIE. Otoż zobaczcie jeszcze raz zdjęcie ATLASA przedstawione przez Was, opisaliście go jako „suchotnika”, fizycznie słuszne , ale nie o to w tym jednak chodzi, rzecz w tym że to nie jest Atlas, to Chrystus, ten człowiek jest UKRZYŻOWANY, wiecie już czym?;-) Spójrzcie na Atlasa jeszcze raz…czyż to nie wykapany Jezus na krzyżu, cierpiący za GRZECHY?

 5. krnabrny1 says:

  Cwaniaki dodali mu tylko przyklejoną twarz. żeby wyglądała jak z mitologii i trochę ugieli ręce co by wyglądało że coś trzyma, a nie wisi:-)

Wypowiedz się