Urodziny Radia Maryja – absmak większy niż po „Klerze”?

Politycy partii rządzącej trzymają się za ręce, kołyszą w rytm „Abba Ojcze”, wśród nich ojciec Tadeusz Rydzyk i inni duchowni.

 Fragment rozmowy z księdzem Pawłem Gużyńskim w ortalu natemat.pl

Nt: –

Wrócę jeszcze na moment do polityków, ale tych, którzy są bliscy ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. Na początku sobotniej uroczystości odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy, później swoje wystąpienie miał premier. Mateusz Morawiecki apelował do Matki Boskiej, by miała w opiece naród cały. „A również tych, którzy nie kochają Polski tak mocno jeszcze, póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała rodzina Radia Maryja”. Polityk powinien tak dzielić Polaków? 

ks Gużyński: –

Każdy jest godny szacunku jako człowiek. Ale jest też wymiar naszego działania, postaw, słów. I one mogą być godne szacunku lub nie. I w tym sensie, słowa pana premiera nie wzbudzają we mnie nawet odrobiny szacunku, ponieważ zniżył się do tej retoryki przysłowiowego prowincjonalnego plebana.
Mówił tym samym językiem, co ojciec Tadeusz Rydzyk. Pewnie dlatego, że zwracał się do tzw. radiomaryjnego elektoratu. Zniżenie się z powodów politycznych do mówienia takich rzeczy jest niegodne. Ludzie o pewnym wykształceniu, klasie, dzierżonej odpowiedzialności, nigdy nie powinni robić takich rzeczy. Z tego punktu widzenia to było co najmniej żenujące

Nt: –

 „Ręce do góry, kto był na filmie ‚Kler’? Przyznajcie się. Jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili. Kto był? Ręka do góry. Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami. I to będzie normalne” – mówił ojciec Rydzyk. Duchowny ma prawo zadawać takie pytanie? I wychodzić z założenia, że ktoś, kto poszedł na film „Kler”, wcale nie jest katolikiem?

ks Gużyński: –

Chciałem unikać wypowiedzi emocjonalnych, ale doprawdy wobec takich słów o. Rydzyka trudno się pohamować. Są one nad wyraz obrzydliwe przez swoje prostactwo. Oczywistym jest, że duchowni mają prawo dyskutować o filmie „Kler”, to otwarta polemika i ważne, aby się toczyła.

Ale skorzystanie z prawa do wypowiedzi także w tej materii nikogo automatycznie nie pasuje na mędrca. Nie o to chodzi, kto z kim trzyma, lecz o to, czy się poprawnie używa rozumu. Faktyczną przynależność do wspólnoty Kościoła Katolickiego określa się stopniem wierności Ewangelii, której treść była i pozostaje szczególnie surowym recenzentem dla duchownych, o czym już wspomniałem.

Ku zgryzocie o. Tadeusza zaryzykuję hipotezę, że szkody wizerunkowe Kościoła, jakie spowodowały ostatnie uroczystości urodzinowe Radia Maryja, mają prawdopodobnie tę samą siłę obrzydzania Kościoła ludziom, jak wszystkie razem wzięte seanse filmu „Kler”.

List pasterski arcybiskupa Wiktora Skworca (styczeń 2019):

„Trzeba stanowczo przypomnieć, że cel, jakim jest zdobycie władzy, nie uświęca środków używanych do jej zdobycia; co więcej, takie moralnie naganne postępowanie kompromituje polityków czy samorządowców, jest przekroczeniem Bożego przykazania <Nie mów fałszywego świadectwa>. Ostatecznie tak postępujący tracą wiarygodność, bo rodzi się podejrzenie, że dążą do objęcia urzędu nie w celu budowania dobra wspólnego, tylko do zyskania władzy, wpływów i korzyści materialnych”.

Mówiąc o moralnie nagannym postępowaniu, arcybiskup nie precyzuje kogo i według jakiego kryterium ocenia.

Być może, skoro wspomina przykazania Boże, daje do zrozumienia, że wie, iż zwyczaj obchodzenia urodzin, jest pogański, ma związek z astrologią i dla Boga jest obrzydliwością.

Możliwe też, że arcybiskup przestrzega przed nieuchronną katastrofą ludzkich rządów.

„Śmiejcie się, tańczcie – szalajcie –
Ale tańcząc, moje panie,
Pamiętajcie – pamiętajcie,
Że tańczycie na wulkanie. –
Więc przezornie i ostróżnie –
Bo jak wulkan znagła pęknie,
Może wam być bardzo różnie,
Niebezpiecznie i niepięknie!
Więc ostróżnie i leciuchno
Płochą stopką trącać ziemię
Bo pod ziemią proch i pruchno.
Bo pod ziemią iskra drzemie; 
A jak stopka nieostróżnie
Iskrę zbudzi i grob pęknie
Może być wam bardzo różnie
Niebezpiecznie i niepięknie”

 Zdjęcie: You tube

Wiersz: Ryszard Berwiński (1844)

WYBRANE KOMENTARZE

5* – dzieła T. Rydzyka to syjonistyczna zgnilizna dostosowana do mentalności prostackich owieczek


Puzzle z obrazkiem Radia Maryja – https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/116441,puzzle-z-obrazkiem-radia-maryja-na-jego-23-urodziny

Rydzyk też jest na focie.

(Bloger MacGregor powinien w końcu zrozumieć, że Bóg – niezależnie w jakiego kto wierzy albo nie wierzy – nie ma tu nic do rzeczy, to jest żydowska, syjonistyczna polityka, która dla osiągnięcia swoich celów wykorzystuje wszystko, co może przysłużyć się do ich osiągnięcia.)

Rzeczpospolita 09.01.2019 13:33:03

@Rzeczpospolita 13:33:03

A co tam robi trzeci od lewej od dołu były pani domów rozenek majdan ?

provincjal 09 09.01.2019 13:57:00

Ojciec Dyrektor to bardzo sprawny cwaniak. Jak doszły mnie słuchy, że słynny na cały świat (a w każdym razie na Polskę) spadochroniarz st. sierżant Daniels został członkiem rodziny radia Maryja, to myślałem, że w środowisku owym podniesienie się klangor. A tu nic. Cisza. Widać i Danielsa i Rydzyka zdecydowanie więcej łączy niż dzieli.

zbig71 09.01.2019 15:37:20

@MacGregor 14:25:33

/ cała rodzina to wilniuki //

Problem polega na tym że ja (mimo małego zainteresowania etnografią) wiem co to Kaziuki, zaś wilniuki i ich potomkowie mogą pozwolić sobie na niejedną „nieznajomość”. To efekt źle a nawet niesprawiedliwie rozłożonych akcentów w polityce informacyjnej ostatnich 70 lat.
Nawet nie wiem czy fakt niemożności odczytania np. zdjęcia poniżej
jest bardziej smutny czy straszny ?

Ale fakt jest faktem, Polacy (dzięki aktywności National Geographic ) bieglej znają zwyczaje Papuasów niż swoich współziomków. Nie tracąc przy tym ani na chwilę poczucia silnego patriotyzmu.

ikulalibal 09.01.2019 16:53:35

@zbig71 15:37:20

// st. sierżant Daniels został członkiem rodziny radia Maryja, to myślałem, że w środowisku owym podniesienie się klangor.//

Nic z tego. Środowisko rodzin radyja to typowa sekta. Duża, ale sekta ze wszelkimi właściwymi sekcie atrybutami. Są tak zaślepieni że nie zauważyliby nawet ogona wystającego spod sutanny ojca dyrektora.
Zupełnie nie niepokoi ich fakt, że ichniejsze sanktuarium bardziej przypomina synagogę, niż Kościół,  zwłaszcza w jego tradycyjnej architektonicznej formie, a miałby ich zaniepokoić jakiś Daniels?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_NMP_Gwiazdy_Nowej_Ewangelizacji_i_%C5%9Bw._Jana_Paw%C5%82a_II_w_Toruniu#/media/File:Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Maryi_Gwiazdy_Nowej_Ewangelizacji_i_%C5%9Bw._Jana_Paw%C5%82a_II_w_Toruniu_(10).jpg

ikulalibal 09.01.2019 17:06:22

@MacGregor 12:07:30

T. Zaleski-Isakowicz o nominacji biskupa Skworca:

„Wczorajsza decyzja ucieszyła niektórych, w tym wielu księży diecezji tarnowskiej, którzy odetchnęli z ulgą z powodu odejścia nielubianego biskupa do Katowic. Zasmuciła ona jednak tych świeckich i duchownych, którzy mieli nadzieję, że Kościół polski wyciągnie wnioski tak z kryzysu lustracyjnego sprzed pięciu lat, jak i ze spadku zaufania społecznego w ostatnim czasie.
Awansowanie na arcybiskupa byłego tajnego współpracownika komunistycznej Służby Bezpieczeństwa o pseudonimach „Dąbrowski” i „Wiktor”, za którym na dodatek ciągną się niewyjaśnione sprawy samobójczych śmierci kilku jego podwładnych, jest fatalnym ruchem .
W komunikatach tak Katolickiej Agencji Informacyjnej, jak Polskiej Agencji Prasowej, wszystkie te trudne sprawy zostały przemilczane.”
http://isakowicz.pl/archiwum/index.php?page=news&kid=8&nid=5093

roux 09.01.2019 20:43:27

@ikulalibal 17:06:22

Albo masońską świątynie. Ale nad tym pracowano lata. Również poprzez różnoraką architekturę kościołów.

zbig71 09.01.2019 21:26:10

Widzę że uparcie powtarzasz pan wszystkie nieznośne stereotypy.

// zdjęcie kojarzy mi się z „tutkami” pełnymi słodyczy w szkołach w NRD – u nas w szkole nie dostawaliśmy takowych //

Niepokoi mnie pewność w użyciu słów „u nas” .Co w tym przypadku znaczy „u nas” ? u nas na osiedlu? u nas w naszej szkole? czy jak?
Bo U WAS nie a U NAS każdy pierwszoklasista, każdego 1 września zapieprza do szkoły z tytą (a nie z tutką) https://pl.wikipedia.org/wiki/Tyta Zdjęcie nie zostało zrobione w NRD ale „u nas” https://nk.pl/szkola/52477/klasa/24/galeria/2 pewnie w jakiś Świętochłowicach albo innym Chorzowie lub Zabrzu.
Czyżbyśmy faktycznie żyli w dwu różnych światach?

ikulalibal 10.01.2019 12:03:06

Opublikowano za: http://roux.neon24.pl/post/147116,urodziny-radia-maryja-absmak-wiekszy-niz-po-klerze

Comments

 1. marcin says:

  Ten wpis to właściwie apel do KIP. Piszący te słowa nie ma na ten temat wiedzy, tylko przeczucie. I nie znalazł na ten temat tekstu w Internecie albo znalazł go dawno i zapomniał.

  Wiadomo co powiedział kiedyś święty Karol Marks: historia powtarza się jako farsa. Zobaczymy jak się skończy ale wiadomo, że dzisiejszy naczelnik państwa, Jarosław Kaczyński, wzoruje się na Józefie Piłsudskim. Z biegiem czasu widać, że Kaczyński, tak jak Piłsudski, wybrał (czy ONI wybrali?) niewolnicze podporządkowanie Londynowi (teraz bardziej NY) jako orientację polityczną. Wiadomo też że dla Londynu (NY) Polacy mają być jedynie mięsem armatnim, zresztą tak jak Ukraińcy.
  Jeśli chodzi o metody sprawowania władzy, również widzimy oczywiste paralele. Kaczyński jak Piłsudski steruje „z tylnego siedzenia”.

  Wiemy że sanacja w swoich rytuałach eksploatowała katolicką ludową dewocję dla zdobycia i umocnienia poparcia, która to polityka wydaje się być naśladowana przez panów Rydzyka i Kaczyńskiego.

  Czy to tylko złudzenie, czy rzeczywiście Kaczyński stosuje w swojej polityce metody (zwłaszcza tą metodę) kopiuj-wklej z dorobku junty Piłsudskiego?

  I jak daleko to nas zaprowadzi, do września 1939?

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Podobieństwo działań JK do Piłsudskiego i Sanacji jest bardzo duże na wielu obszarach polskiej rzeczywistości. To jest tak, jak nie zaliczona klasa w szkole, i powtarzamy klasę dlatego, że nie nauczyliśmy się z lekcji w tej klasie w okresie Sanacji i Piłsudskiego. Skutkiem tych rządów żydomasonerii w II RP była największa klęska w historii Polski. I niestety nieuctwo Polaków w skali powszechnej może dotknąć Polskę i Polaków w skali jeszcze gorszej obecnie !!!

Wypowiedz się