NEO -śledczy Mueller bierze dwóch skoczków Trumpa w ostatnim ruchu szachowym

Jim W. Dean  z New Eastern Outlook, Moskwa

 [ Uwaga : ten artykuł dał mi szansę, by zwrócić uwagę na słonia w salonie – na całą jego rosyjską interwencję wyborczą – dżihad, który stał się tym, czym się stał, z takiego punktu widzenia, że mass media wydają się całkowicie bezinteresowne w badaniu interwencji wyborczych w szerszym zakresie międzynarodowym i historycznym.

Przez to konkretnie mam na myśli, że kto robi czegoś najwięcej, zawsze ma i zawsze będzie to robić bez żadnych przeprosin, ponieważ jest to „sprawa jednobiegunowa”, i tak się zazwyczaj dzieje. Ten kraj to Stany Zjednoczone, a następnie Brytyjczycy, Izrael, a następnie Francja i Niemcy na zachodzie. ]

Cybernetyczna wojna jest podobną sytuacją. Stany Zjednoczone miały technologiczny skok na wszystkich i wykorzystały go w pełni. Ci, których atakowano, musieli szybko się podnieść, a teraz mamy te nieprzerwane pola bitew w tle, dzięki selektywnym raportom zachodnich mediów.

Jak zwykle robimy tutaj w VT, brniemy w te obszary, w których widzimy innych wahających się, ponieważ fałszywe media porzuciły wiele z prawdziwego geopolitycznego pola bitwy.

Większość głównych ośrodków masowego przekazu służy agendom politycznym, które są w ich najlepszym interesie gospodarczym i ideologicznym, co jest staromodnym sposobem robienia tego, za co gracze mediów społecznościowych są obecnie grilowani – wpływając na opinię publiczną.

A kiedy udają oburzenie nad fałszywymi wiadomościami, zawsze dają sobie przepustkę, oskarżając wybrane cele. Najwyraźniej czują, że mogą po prostu zmyślać Jim W. Dean ]

Pierwsza publikacja 24 sierpnia 2018 r.

To był wielki dzień ujrzeć podpisy na ośmiu oskarżeniach Paul’a Manafort’a, i prawnika Trumpa, Eliota Cohena, przyznającego się do winy w innej sprawie, potwierdzającego, że jego czyny były kierowane przez pana Trumpa. Jest to pierwszy przypadek w historii prezydenckiej Ameryki.

Proces Manaforta był niepokojący, jak w przypadku tak wielu oskarżeń, prokuratorzy przeciążyli biedną ławę przysięgłych. Teraz zgarnął 80 lat prawdopodobnego wyroku, a kolejny proces przypadnie we wrześniu, kiedy będzie mógł dostać trochę więcej; a sędzia odesłał go do więzienia.

69-letni mężczyzna przyzwyczajony do dobrego życia zwykle robi wszystko, aby uniknąć spędzenia reszty życia w więzieniu. Doniesiono, że „oceniał swoje opcje” ze swoimi prawnikami.

Jak długo pracują prokuratorzy

Były szef FBI Mueller nie wymyślił nic nowego w swojej pracy nad śledztwami Trumpa. Wybierając się na dużą rybę, rzucasz dużą sieć, aby złapać jak najwięcej małych rybek, szukając takiej, która może doprowadzić cię do króla ryb.

Robert Mueller: jako dyrektor FBI prowadzi zatuszowanie udziału Saudi w ataku 11/09

Zaczynasz od rozmowy z wszystkimi wokół celu, a pierwszymi, którzy zostaną złapani, są ci, którzy łamią dwie złote zasady. Pierwsza nigdy nie kłam przed FBI, ponieważ masz gwarancję pięcioletniego oskarżenia o przestępstwo. A jeśli później dowiedzą się, że odmówiłeś im informacji, odznaczą cię kolejnym, pięcioletnim oskarżeniem o utrudnianie wymierzenia sprawiedliwości.

Generał Michael Flynn zszedł szybko, gdy został przyłapany na kłamstwie, biorąc ze sobą swojego syna, co sprawiło, że był jeszcze bardziej podatny na naciski, by się usprawiedliwiać. Szybko przekaż to Manafortowi i własnemu prawnikowi prezydenta, Elotowi Cohenowi, który jest świętym graalem, w dostawaniu się teraz do szortów Trumpa.

Trump milczał przez jeden dzień, ale Cohen może wyrządzić mu wiele szkód. Zaproponował już złożenie zeznań przed Kongresem bez immunitetu. Spodziewaj się, że wkrótce pojawi się on w programie talk-show, ponieważ dał do zrozumienia, że ma wiele opowieści do przekazania.

Reprezentanci Kongresu i eksperci prawni wskazali na oczywistość, że zarzuty Cohena o złamaniu prawa pod kierunkiem Trumpa, nie sprawiają, że Trump ma prawo do toastu. Cohen złożył wniosek, który musi zostać udowodniony, i może zakończyć się oskarżeniem, ale nigdy nie może być rzeczywistego ścigania.

Jak można się było spodziewać, Trump sam się wkopuje poprzez absurdalne oświadczenia, że nawet jeśli jego kampania zrefundowała pieniądze firmie średniej wielkości, która płaciła dziewczętom, z którymi miał romans, to „nie jest to nielegalne”. Potem, on popełnił duży błąd. Powiedział, że nie wiedział o wypłacie, kiedy Cohen potajemnie nagrywał taśmy, które już zostały wyemitowane tam, gdzie omawiał jedną z wypłat. Na pewno się cieszę, że nie jestem adwokatem Trumpa.

Immunitet prezydencki – kartą Trump’a

Istnieje duża liczba opinii prawnych, które pod koniec dnia, jedna za drugą mogą zdać się na nic, ponieważ Trump ma w swoim zestawie narzędzi obronnych dwa duże atutyimmunitet prezydencki i jego prawo do przebaczenia.

Prezydenckie “ułaskawienie”

Kwestie związane z immunitetem prezydenckim mają długą historię debaty, przy ogólnej zgodzie, że prezydentów nie można ścigać za cokolwiek podczas pełnienia urzędu, ponieważ mogłoby to umniejszyć ich kluczową rolę w prowadzeniu kraju, ze szkodą dla wszystkich, więc nie byłoby to w „interesie publicznym”, aby ścigać prezydenta.

Kontrargumentem jest to, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Dyskusja historyczna była teoretyczna, ponieważ żaden z prezydentów nie był ścigany w urzędzie; jednak może być po tym, jak odejdzie.

Trump ma w kieszeni „kartę wydostania się z więzienia”. Przedawnienie stawianych mu zarzutów wynosi pięć lat. Zakładając, że zostanie wybrany ponownie na drugą kadencję, to postawiłoby go w bezpiecznej strefie, o czym, podejrzewam,  jest już świadomy, stąd widzimy jego postawę „wszystko i nic do zrobienia”.

Wpływ na średnioterminowe wybory

Nie możemy powiedzieć, że republikanie Kongresu znajdują się w bezpiecznej strefie, ponieważ mogą wkroczyć w śródterminowy okres z „niedopraną plamą krwi” Trumpa. Mocno trzymają się publicznej linii, że żaden z tych zarzutów nie ma nic wspólnego z potwierdzeniem rosyjskiego wtrącania się w wybory, i na razie to prawda.

Wyrzuć meneli z Kongresu. Zostaw to. Bedziemy potrzebować go za dwa lata.

Jak powiedział pewien republikański konsultant w artykule Politico, „łapówki i gwiazdy porno, i romanse, i oskarżenia, i wszystkie te rzeczy nie czynią Ameryki Wielką na przedmieściach”.

Krytycy, którzy twierdzą, że jak dotąd żaden ze skandali nie jest politycznie wielki, opierają się na twardych zwolennikach Trumpa, wciąż go popierających, jak pokazują sondaże. Nawet jeśli tak jest, istnieją dwa obszary, w których ma on wpływ.

Po pierwsze, jest to wrzucanie gazu do ognia na rekordową frekwencję Demokratów w połowie sezonu, na co osobiście postawię spory zakład. Po drugie, to przeoczenie niezależnych wyborców, którzy nie oglądają Fox News, aby kształtować swoje opinie.

Istnieją solidne oznaki, że osoby niezależne boją się Trumpa na wielu poziomach; na przykład. skandale typu „miłosne podboje”, wielkie bitwy handlowe z sojusznikami i kontynuacja niekończących się operacji wojskowych poza granicami kraju.

Obserwują także, jak rodzina Trumpa wzbogaca się o główne kraje, z którymi tata ma do czynienia, i widzi coraz więcej dowodów na to, że Ameryka może mieć swojego pierwszego certyfikowanego socjopatę u steru.

Nie zgadzałbym się z tym w pewnym stopniu. Moje wieloletnie podążanie za stabilnym politycznym osuwaniem się USA doprowadziło mnie do wniosku, że amerykański system polityczny zwyczajowo przyciąga najzdolniejszych socjopatów do wysokich stanowisk politycznych. Elitą tej grupy są socjopaci przestępcy, dla których Trump może zostać honorowym Ojcem Chrzestnym.

Jakie karty ma Mueller, aby grać dalej?

Przewiduję, że Mueller zmniejszy liczbę wyroków skazujących, aby mógł wnieść nowe oskarżenia wobec osób bliższych głównym celom śledztwa, które jest poza zasięgiem interwencji wyborczej. Ale to niekoniecznie oznacza, że rosyjski rząd był bezpośrednio zaangażowany, ponieważ do tej pory nie widzieliśmy nic poza zapewnieniami.

A przez ingerencję mam na myśli nie robienie niczego, czego USA nie robią od wielu lat. To jest, jak szpiegowanie się nawzajem. Robią to i zawsze mają tak robić.

Kiedy Putin zatrzymał amerykańską organizację pozarządową wspierającą finansowanie rosyjskiej opozycji, ich liczba spadła. Dyskusja o czyjejś ingerencji w amerykańskie wybory bez porównania z historią amerykańskich interwencji wyborczych jest ustawioną, fałszywą dyskusją.

Trump ma długą historię pracy z byłymi rosyjskimi oligarchami, dokładniej określonymi jako żydowscy rosyjscy oligarchowie, ponieważ nie znam publicznie nazwanego, który nim nie jest.

Istnieje długa historia nt. Trumpa i prania ogromnych ilości pieniędzy, które oni nielegalnie wyprowadzili z Rosji poprzez nieudane transakcje nieruchomościowe Trumpa.

Jest to powszechnie znane w świecie egzekwowania prawa, i praktycznie każdemu w świecie wywiadu. W swoich początkach, Trump wyprał pieniądze mafii nowojorskiej, a ona zadbała o sprawy związków zawodowych dla niego.

Rosyjscy oligarchowie mają długą historię przypochlebiania się potężnym ludziom i podmiotom, na przykład Izraelowi i jego armii wywiadowczej. Wszyscy oni są podwójnymi obywatelami Izraela; i zawsze byli otwarci na pomoc izraelskiemu wywiadowi w każdy możliwy sposób, aby mieć jakąś zasługę w banku, gdy potrzebowali izraelskiego lobby politycznego, aby pomóc im uniknąć blokady w danym kraju.

Oligarchowie również hojnie dzielili się swoim bogactwem. Uważają, że opłacanie pieniędzy na ochronę stanowi tylko część prowadzenia działalności i nie są to, w żadnym wypadku, jedyne podmioty zaangażowane w takie działania.

Podejrzewam, że Mueller powstrzymuje się również od pewnych zarzutów, na których wycofanie czeka, aby zachęcić innych, którzy wiedzą, że są na liście dochodzeniowej, aby wnieśli to co mają, by dostać dobrą ofertę ugody, zamiast ujawnienia ich przez współspiskowców, gdy ich dobrowolna współpraca nie będzie już potrzebna.

Nie będziemy musieli długo czekać, bo czas się kończy. Pamiętaj, że oskarżenia nie są wyrokami skazującymi, ale kiedy zostaną popełnione, akty oskarżenia zostaną upublicznione wraz ze spowiedziami tych, którzy się przewrócili. To tam nastąpi punkt zwrotny, a polityczny krajobraz amerykański, jaki znamy, ulegnie zmianie.

Autor: Jim W. Dean, redaktor naczelny: 25 sierpnia 2018 r.

Jim W. Dean, redaktor naczelny Veterans Today , producent / gospodarz Heritage TV Atlanta, specjalnie dla magazynu internetowego „New Eastern Outlook„.

Opublikowano za: https://www.veteranstoday.com/2018/08/25/neo-mueller-investigation-takes-two-trump-knights-in-latest-chess-move/

Wypowiedz się