Na jakiej podstawie i dlaczego „polski” rząd pozbywa się kolejnych elementów suwerenności ?

Wbrew obietnicom wyborczym rząd wyłącznie Prawa i Sprawiedliwości nie tylko sprowadza obce siły policyjne i wojskowe, ale już wdraża ich do kontroli Polaków, powoli oswajając ich z obcymi siłami najemnymi. Tego w okresie stacjonowania wojsk radzieckich nie było. Rosjan ani jako żołnierzy, ani jako policjantów nie używano do kontroli cywilnej, z wyjątkiem okresu wojny i krótko po.

Publikujemy dwa artykuły o patrolach wspólnych policjantów polskich i włoskich oraz o patrolach z udziałem żołnierzy amerykańskich oraz wybrane komentarze z portalu Gajowego Maruchy pod drugim tekstem.

Redakcja KIP

Włoscy policjanci patrolują ulice Warszawy i Krakowa

Od poniedziałku funkcjonariusze włoskiej policji pełnią służbę patrolową w Krakowie i w Warszawie. Odbywa się to – jak poinformowała Komenda Główna Policji – w ramach wypełniania zobowiązań wynikających z Porozumienia Wykonawczego pomiędzy Komendantem Głównym Policji Rzeczypospolitej Polskiej a Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Włoskiej w sprawie zasad i warunków prowadzenia wspólnych patroli. Na mocy niniejszego porozumienia włoscy funkcjonariusze będą asystować i pomagać polskiej Policji podczas wspólnych patroli w miastach najczęściej odwiedzanych przez włoskich turystów, a więc Warszawie i Krakowie.

„Inicjatywa polsko-włoskich wspólnych patroli stanowi kontynuację współpracy międzynarodowej z włoskimi partnerami realizowanej przez Biuro Prewencji KGP przy udziale Komendy Stołecznej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Od kilku lat polscy policjanci dbając o bezpieczeństwo Polaków podczas sezonu zimowego, doskonalą swoją technikę jazdy na nartach i ratownictwa górskiego na stokach Alp, zaś włoscy partnerzy w letnim sezonie wakacyjnym pełnią służbę w miastach najczęściej odwiedzanych przez ich rodaków, a więc Warszawie i Krakowie. Dwie włoskie policjantki patrolować będą ulice Krakowa, zaś dwóch włoskich policjantów ulice Warszawy. Polsko-włoskie patrole na terenie Polski zostały zapoczątkowane w ubiegłe wakacje” – czytamy w komunikacie polskiej policji.

„Obywatele Włoch stanowią w ostatnich latach jedną z najsilniej reprezentowanych grup obcokrajowców odwiedzających Polskę, a niezmiennie od wielu lat Polacy stanowią znaczny odsetek turystów we Włoszech. Stąd też potrzeba intensyfikacji współpracy z partnerem włoskim, również w zakresie zadań realizowanych przez służbę prewencyjną” – czytamy dalej.

 „Polska staje się istotnym celem turystyki międzynarodowej, stąd też polska Policja, wypełniając również oczekiwania strony włoskiej, intensyfikuje działania na rzecz zapewnienia optymalnego poziomu bezpieczeństwa włoskich turystów, w tym poprzez stosowanie sprawdzonego na arenie międzynarodowej rozwiązania jakim są wspólne patrole” – tłumaczy polska policja.

„Istotą tego rodzaju współpracy są działania na rzecz ułatwienia, w razie potrzeby, kontaktu funkcjonariuszy państwa partnerskiego ze swoimi rodakami oraz placówkami dyplomatycznymi, przełamanie bariery językowej, a także wskazania procedur karno-administracyjnych obowiązujących na terenie Polski. Dotychczasowe doświadczenia dowiodły, że pomoc „własnych” funkcjonariuszy, jest bardzo dobrze oceniana przez jego obywateli i zwiększa zaufanie do tego kraju, a także znacznie ułatwia wszelkie niezbędne kontakty ze służbami państwa goszczącego” – czytamy dalej.

Od blisko dekady polscy funkcjonariusze Policji są delegowani do wspierania swoich chorwackich kolegów pełniąc z nimi służbę na wybrzeżu Adriatyku, a w sezonie letnim 2018 r. nastąpiła w tej dziedzinie kontynuacja prowadzonej od 2016 r. współpracy z partnerem bułgarskim, gdzie polscy policjanci pełnią służbę na Słonecznym Brzegu Morza Czarnego.

/policja.pl/

https://www.magnapolonia.org/wloscy-policjanci-patroluja-ulice-warszawy-i-krakowa/

Amerykanie kontrolują kierowców

Posted by Marucha w dniu 2018-07-10 (wtorek)

Kontrolują, bo im polskojęzyczne kurwy na to pozwalają. – admin
W ostatnim czasie, w związku ze zwiększoną ilością wojsk amerykańskich na terenie powiatu gnieźnieńskiego, z inicjatywy wydziału ruchu drogowego pojawiły się nowe trzyosobowe patrole.

W ich skład wchodzi policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański – Military Police. [Brakuje ewidentnie rabina – admin]

Gnieźnieńscy policjanci od wielu lat współpracują z Żandarmeria Wojskową, przede wszystkim w zakresie działań prewencyjnych. Funkcjonariusze Policji i żołnierze Żandarmerii Wojskowej organizują wspólne patrole w rejonach zagrożonych naruszeniem porządku publicznego, czy przeprowadzają kontrole ruchu drogowego.
[I to jest jak najbardziej w porządku – dwie polskie służby, które współpracują – admin]

W ostatnim czasie, w związku ze zwiększoną ilością wojsk amerykańskich na terenie powiatu gnieźnieńskiego, z inicjatywy wydziału ruchu drogowego pojawiły się nowe trzyosobowe patrole. W ich skład wchodzi policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański – Military Police, w tłumaczeniu – Policja Wojskowa, odpowiednik naszej Żandarmerii Wojskowej.

Ma to związek z poruszaniem się po drogach samochodami przez żołnierzy amerykańskich. Na chwilę obecną trudno mówić o efektach. Celem jest przede wszystkim zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń. [Taki chuj! Ma to na celu oswojenie polactfa z przejęciem kontroli przez naszych wrogów.  – admin]

Trzeba dodać, że żandarmi uprawnieni są m.in. do legitymowania i zatrzymywania, dokonywania kontroli osobistej oraz używania w stosunku do tych osób wszystkich prawem dopuszczonych środków przymusu bezpośredniego.

http://moje-gniezno.pl

Wybrane Komentarze

Sowa said 2018-07-10 (wtorek) @ 09:01:44

Tutaj źródło – Policja: http://www.gniezno.policja.gov.pl/wl3/aktualnosci/196900,Patrol-z-military-police.html?search=30315603

anty-qurwa pisowska said 2018-07-10 (wtorek) @ 09:17:54

Za chwilę będą strzelać do Polaków,, wszystko zgodnie z pisowskim planem eksterminacji narodu polskiego.

——-
Kwestia czasu… Napatoczy się jakiś hardy kierowca…
Admin

Marian Retelski said 2018-07-10 (wtorek) @ 09:27:56

Ustawa 447 zaczyna działać, pomału, aby nie płoszyć króliczka. Projektantem są stare Kiejkuty, które jak pamiętam, przed wprowadzeniem stanu wojennego, wprowadziły patrole robotniczo chłopskie. A co te chuje mają do naszych kierowców, czy Gniezno to już ich strefa okupacyjna…??? ano zobaczymy, 16-tego.

US Army robi tak, bo polskojezyczne władze im na to pozwalają.
Admin

Antymarxista said 2018-07-10 (wtorek) @ 09:42:10

A czy polska policja może zatrzymać pijanego amerykańskiego żołnierza? Albo źle prowadzącego swój USAński pojazd?

sarkazm said 2018-07-10 (wtorek) @ 10:08:38

@Marian Retelski said 2018-07-10 (wtorek) @ 09:27:56

Oczywiście, że tak. Dodam tylko, że bank Morgana jest powoływany do rozliczenia na miejscu tych 3 bilionów zł z Akt 447 a do tego jeszcze to gigantyczne lotnisko które posłuży do ewakuacji milionów żydów w pewnym momencie. Pod lotniskiem ma być centrala Mossadu o czym mówił p. Grzegorz Braun jak też inni. US Army będzie zabezpieczać całą operację na miejscu tak aby nie było żadnych przeszkód od Polaków jak się zorientują.
Sytuacja jest bardziej zaawansowana niż mówi pan Michalkiewicz. Braun naświetla to bardziej wnikliwie.

@Marucha

„Funkcjonariusze Policji i żołnierze Żandarmerii Wojskowej organizują wspólne patrole w rejonach zagrożonych naruszeniem porządku publicznego, czy przeprowadzają kontrole ruchu drogowego.
[I to jest jak najbardziej w porządku – dwie polskie służby, które współpracują – admin]”

  • To nie jest w porządku, za to powinien być trybunał i dożywotnie więzienie dla decydentów.
  • Wojsko jest do obrony przed wrogiem zewnętrznym, a nie wewnętrznym i nie wolno go używać w kraju wobec Polaków w czasie pokoju.
    A tak w ogóle, to jaki sens mają mieszane patrole.
  • Przy powyższym, jeśli już, to powinny być oddzielne żandarmerii i policji, bo robi się bałagan kompetencyjny, choćby z tego powodu, że każda formacja ma niezależne dowództwo i przełożonych.
    Współpraca niezależnych służb polega na przekazywaniu informacji, a nie wspólnych patrolach.

„Celem jest przede wszystkim zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń. [Taki chuj! Ma to na celu oswojenie polactfa z przejęciem kontroli przez naszych wrogów. – admin]”
I mamy już groteskę.
Każdy członek patrolu ma inne dowództwo, prawo i przełożonych.

Na dodatek amerykanin asystujący w zatrzymaniu Polaka stawia się w pozycji okupanta.
„czy Gniezno to już ich strefa okupacyjna…???”
Tylko Gniezno? 

Polskie Obserwatorium Praw Goja said 2018-07-10 (wtorek) @ 10:23:41

Warto zaznaczyć, że niemiecka policja już od kilku lat operuje (za przyzwoleniem funkcjonariuszy III RP) w niektórych przygranicznych polskich miastach (np. w Zgorzelcu i Świnoujściu).

witek said 2018-07-10 (wtorek) @ 10:54:51

Komentarz pod artykułem. Świetny

„Ostatni raz kiedy obcy żołnierze mogli kontrolować Polaków w Polsce było za czasów okupacji hitlerowskiej. To nawet jak sowieccy żołnierze stacjonowali w Polsce, to nie mogli nikogo kontrolować ani zatrzymywać a na opuszczenie bazy musieli mieć specjalne pozwolenia.
Do czego władza PiS doprowadziła? A wszystko pod hasłem ‚wstawania z kolan’.”
 

AlexSailor said 2018-07-10 (wtorek) @ 11:04:37

Te ich żołnierze ze zdziwienia nie mogą ochłonąć.
Przeniesieni w czasie do krainy białych Irokezów.
Może szeregowcy tego nie widzą, ale oficerowie na pewno.

Voodoosch said 2018-07-10 (wtorek) @ 11:39:09

Rzesza się odradza. Przeniosą bazy amerykańskie z Niemiec do Polski, co znaczy, ze amerykance opuszczają naszych słodkich sąsiadów. Czyżby suwerenność militarna po 75 latach? Może nowa armia europejska z milionami uchodźców jako żołnierzami. Werbunek już się rozpoczął?

Lily said 2018-07-10 (wtorek) @ 11:48:07

PiS, głosował przeciwko Ustawie 1066, a jak Kaczyński przejął całkowita władze w III.R.P,
to nadal trzyma ja w mocy.
W jednej sprawie, ci z prawa tak i ci z lewa, zawsze sa zgodni, jeśli ustawy dotyczą Żydów, wtedy wszyscy głosują ZA.

troll polonii said 2018-07-10 (wtorek) @ 12:05:03

Konrad Mazowiecki tez zaprosił…

Jakbyśmy nie patrzyli na ‚sowiecka niewole’, to sowieckich żołnierzy nie widać było na ulicach ani na drogach.. Pilnowali raczej granicy zachodniej ale do drogówki się nie wtrącali.
Strach..
Czy to też ’emigranci’. Jaki maja status wizowy?
Stały pobyt czy delegacja?
Amerykańscy żołnierze kontrolują polskich kierowców – w Polsce! – Magna Polonia

https://www.magnapolonia.org/amerykanscy-zolnierze-kontroluja-polskich-kierowcow-w-polsce/

adsenior said 2018-07-10 (wtorek) @ 12:07:11

Czy Polska jest jeszcze POLSKA????

Voodoosch said 2018-07-10 (wtorek) @ 12:25:33

Polska zmarła w 1795 roku zatruta przez swoje dzieci, a majątek zgarneli tamci Trzej.

 

NC said 2018-07-10 (wtorek) @ 13:21:26

„…uprawnieni są m.in. do legitymowania i zatrzymywania, dokonywania kontroli osobistej oraz używania w stosunku do tych osób wszystkich prawem dopuszczonych środków przymusu bezpośredniego.”
Trzeba tubylców w Polin oswoić z nowym panem, który bedzie ich trzymał za mordę przy użyciu najemnych żołdaków z US Army.
Żyję w USA, i tu nikt nie może mnie zatrzymać do kontroli czy wylegitymowania, jeśli nie popełniłem wykroczenia drogowego. Nie ma pojęcia kontroli prewencyjnej.

www said 2018-07-10 (wtorek) @ 13:40:37

trójki robotniczo chłopskie … kto na to pozwala!

——-
Na pewno kelnerzy albo sprzątaczki.
Admin

DorkaC said 2018-07-10 (wtorek) @ 14:04:08

Jak widzimy mimo ogorkowego sezonu rozrywek, rewelacji i siupriz nie brakuje. To ze obcy przejmuja kraj jest rezultatem wczesniejszych wydarzen o których kilka slow poniżej.

Od czasów Okrągłego Stołu polactfo wybierało niezmiennie uczestników Magdalenki jako siłę przewodnia ku świetlanej przyszłości. Działo się to przy stałym bełkocie koncesjonowanych “elit i autorytetów”, czyli pudeł rezonansowych aktualnej władzy generujących tematy zastępcze.

Znów biorę p. Michalkiewicza na tapete, jako wszedobylskiego guru o znacznych mocach produkcyjnych. Niemniej, by nikt nie pomyslał że się na niego uwziełam, oświadczam że niezbędna jest kuracja przeczyszczająca, “Wszyscy won!”, także w kręgach obecnych “elit i celebrytów”.

Obecnie, wobec spektakularnych sukcesów tychże władz, jedyna rada jaka p. Michalkiewicz może udzielić przerażonym Irokezom to: “Już tylko dbać o przetrwanie narodu!”, podpisać wybraną Volkslistę i kupować jego wiekopomne dzieła.

Wbrew twierdzeniom p. Michalkiewicza polactfo w pełni zapracowało na miano najszczęśliwszego z narodów – by nie rzec wybranego. Jednak by przezornie uniknać kłopotów nazwijmy ich, po konsultacjach z uroczą panią Azari, narodem wybranym drugiego sortu, co pozwoli panom Prezydentowi i Premierowi uniknąć kolejnego przeczołgiwania przez ich strategicznych partnerów i niezawodnych przyjaciół.

Tu oficjalne obwieszczenie magicznego remedium p. Michalkiewicza: https://www.youtube.com/watch?v=Svbtbd7jxUU

A tu, najnowsza perla zurnalistyki PRL-bis: https://www.youtube.com/watch?v=U1_2wIWZqHc

…czyli rozmowa srula-pierwotniaka z teoretycznej TV “wPolsce” z handlarzem koszernych marzeń, biadolącego ze 20 lat temu nie sprzedano kraju Usraelowi, za odpowiednia cene, jako strefy zgniotu w wojnie z Rosją, mimo ze niewątpliwie zamieniło by to kraj w radioaktywna pustynie.

Ta idee p. Michalkiewicz suflował różnym rządom bez powodzenia. Dlatego nieustannie cierpi nie mogąc opanować marzeń choćby pomacania 30 usraelskich srebrników przed śmiercią. Okazało się jednak że polskojęzyczne rządy maja lepszych doradców. Jak wiemy obce wojska są w kraju z prawem strzelania do lokalnych Irokezow, jeśli zajdzie tego potrzeba co zagwarantuje ustawa 1066, a Usrael nie tylko żadnych kosztów nie poniósł, ale PiS chce placić za stacjonowane obcych wojsk. Dziwne że ten kolejny sukces jest zamilczany.

Isreal said 2018-07-10 (wtorek) @ 14:13:51

[Brakuje ewidentnie rabina – admin]

rebe kasuje za mandaty

Moher49 said 2018-07-10 (wtorek) @ 14:22:37

Ani rebe nie pomoże, ani pastor nie pomoże. Był taki film amerykański jak wiali z półwyspu koreańskiego. Zostawiali swoje kochanice z przychówkiem, byle szybciej do samolotu, kiedy z tyłu nadciągał Kim Ir Sen. Z Polski też będą zwiewać.

Kto ich z Polski pogoni?
To bezmyślne polactfo?
I gdzie jest polski Kim Ir Sen?
Admin

Marucha said 2018-07-10 (wtorek) @ 16:18:59

Ja napisałem:

Funkcjonariusze Policji i żołnierze Żandarmerii Wojskowej organizują wspólne patrole w rejonach zagrożonych naruszeniem porządku publicznego, czy przeprowadzają kontrole ruchu drogowego.
[I to jest jak najbardziej w porządku – dwie polskie służby, które współpracują – admin]”

Na co p. Alex zareplikował z grubej rury:

To nie jest w porządku, za to powinien być trybunał i dożywotnie więzienie dla decydentów.
Wojsko jest do obrony przed wrogiem zewnętrznym, a nie wewnętrznym i nie wolno go używać w kraju wobec Polaków w czasie pokoju.
A tak w ogóle, to jaki sens mają mieszane patrole.

Dozywotnie więzienie? Tylko? A nie od razu kara śmierci?

Co zlego jest we współpracy podobnych polskich służb?
Wchodzenie sobie w kompetencje? Przecież to jest trywialne…

Wojsko nie jest tylko od obrony przed wrogiem zewnętrznym – ale jeszcze za mojej pamięci pomagało np. przy katastrofach
żywiołowych, żniwach itd.
Wróg zewnętrzny? A przypadkiem nie gorszy jest wróg wewnętrzny?

stan. Said 2018-07-10 (wtorek) @ 17:12:53

Panie Marucha, coś wam umyka. Polska Policja i to duże jej formacje ćwiczy na drawskim poligonie jak jednostki wojskowe. Mieszkam nie daleko i przez 46 lat NIGDY takiego czegoś nie widziałem. Policji ok 1500 osób i ze 100 wozów, jak nie więcej. Pytanie po co to wszystko i do czego to służy? Dodam, ze wydarzenie jest takie, że nie jeden wojskowy by pozazdrościł!

Marucha said 2018-07-10 (wtorek) @ 17:20:35

Panie Stan, to chyba Panu umyka sens tego, co napisałem.
Powtórzę jeszcze raz:
NIE MA NIC ZŁEGO ANI NAGANNEGO WE WSPÓŁPRACY RÓŻNYCH POLSKICH SLUŻB. Tak było od zawsze.
I tylko tyle.

stan. Said 2018-07-10 (wtorek) @ 17:36:30

Panie Maruch, ja nie neguję współpracy różnych służb. Na drawskim poligonie nie mam rożnych służb. Jest jedna formacja(możliwe ze pod szyldem Policji). Tylko, ze Policja zaczyna bardziej przypominać jednostki wojskowe niż formację mającą służyć i chronić obywateli. Funkcjonariusze policji przechodzą intensywne szkolenia o wojskowym charakterze i zyskują szerszy dostęp do broni ciężkiej, w nocy odbywały się takie ćwiczenia, ze noc stała się jak dzień. A tak, ze broni maszynowej i helikopterów. I nie mów mi panie marucha ze tak nie jest bo mieszkam przy samym poligonie i wiem kiedy jakie formacje ćwiczą.

stan. said2018-07-10 (wtorek) @ 17:44:42

Panie Marucha jeszcze jedno napiszę, co do p. Leppera. Pan Lepper nie musiał dowiadywać się od nie wiadomo od kogo, ze w Polsce przybywają Talibowie i jednostki z USA tak zwanych Klewkach . Bo sami chłopi mogli mu o tym donosić. Bo jaka pan myślisz bo chłop z Klewkach to głupi. Te go nikt nie bierze pod uwagę.

———–
Przyjmuję bez zastrzeżeń do wiadomości.
Admin

aalfa.oomega said 2018-07-10 (wtorek) @ 19:47:42

Na razie łagodnie przyzwyczają tubylców do obecności wojsk okupacyjnych! Po V. rozbiorze Polski – dzieci kształcone w antypolonizmie przez min. Benneta jak urosną – będą w wojskach okupacyjnych stacjonujących w protektoracie POLIN i nie wykażą dla goyów=”zwierząt podobnych do ludzi” (Talmud) nawet cienia litości!!!!!!!!!!!!!!

Marucha said 2018-07-10 (wtorek) @ 19:57:23

Rzecz ciekawa, że Polacy (większość?) są święcie przekonani, że za czasów PRL wojska radzieckie panoszyły się w Polsce, wszędzie ich było widać. mogli aresztować Polaków, strzelać do nich itd.

revers said 2018-07-10 (wtorek) @ 20:09:05

takie ćwiczenia w reichu już dawno bo w 2010 roku były przeprowadzone na terenie BRD, bo już przygotowywano się do planu „uchodźców” i wiedziano o tych planach pod dyktando CIA i wysokiej finansjery w tym Soros.

A to że ćwicza podobne scenariusze w RP tzn. ze „uchodźcy” zgodnie z planem będą w RP, czy 100 tys. tubylców będzie protestowało, gifkowało, pisało negatywne opinie i życzenia „bezuchodzcze” lub pół miliona flagowców, szalikowców przejdzie 11 listopada po warszawce, jak pozwolą. i innych zam wojowników klawiatury palcem grożących i wymachujących, w tym po klawiaturze..

Piskorz said 2018-07-10 (wtorek) @ 20:17:37

re 29 „Od wczoraj w całej Rosji -jak długaśna I szeroka ….trwają protesty przypominające gorące lato Sierpnia 80….Rosjanie oburzeni są podniesieniem ,,,panom podniesienia wieku emerytalnego…” ZGADZA SIĘ ..na kilku portalach rosyjskich o tym czytałem…Rosjanie mają dosyć. Oni dobrze wiedzą jaka jest sytuacja i dobrze wiedzą czego chcą..!!.Oj będzie się chyba tam działo.. PS. Wnikając trochę w szczegóły…NIE CHODZI
TYLKO O TEN WIEK EMERYTALNY..!! Wystarczy czytać rosyjskie portale…

——
A z ilu na ile lat podnoszą im wiek emerytalny?

Ok. Pomogę. Obecny wiek emerytalny w Rosji to 55 lat dla kobiet i 60 dla mężczyzn.
Planowane jest podniesienie go do 63 lat dla kobiet (do roku 2034) i 65 dla mężczyzn (do roku 2028).

Wniosek?
Zajmijcie się polskim wiekiem emerytalnym.
Admin

Polskie Obserwatorium Praw Goja said 2018-07-10 (wtorek) @ 20:52:34

Wierchuszka izraelskiej policji odwiedziła Kielce, żeby uczcić ofiary pseudopogromu z 1946 r.
http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/najwazniejsi-izraelscy-policjanci-przebywali-w-kielcach,4664345,artgal,t,id,tm.html

a izraelscy desantowcy ćwiczyli sobie w Polsce, jakby nigdy nic:

zapiniotodement said 2018-07-11 (środa) @ 06:49:02

“Do czego władza PiS doprowadziła? A wszystko pod hasłem ‚wstawania z kolan’.”
Doprowadziła właśnie do tego, co sobie zaplanowała: niech goje myślą o goji wstawaniu z kolan – a hazaraki wiedzą, że to wezwanie bliźniaka jednojurtowego jest skierowane tylko do nich: wstać i oficjalnie dokończyć przemianę Polski w Polin.

Jabberwocky said 2018-07-11 (środa) @ 15:27:44

A za Niemca też były takie patrole na drogach i ulicach. W Wietnamie też zaczęło się od kilku „doradców” wojskowych.

Marucha said 2018-07-12 (czwartek) @ 07:03:10

Zrobiłem ogólną, bardzo słuszną uwagę, że Polacy zasługują na traktowanie jak śmieci – i tak są też traktowani. Zwłaszcza przez swoich sojuszników.

troll polonii said 2018-07-12 (czwartek) @ 14:08:08

Sołowiow ma znakomite programy; jego wywiady są profesjonalne, informacyjne i niejeden raz Sołowiow pokazał, że dla niego jest Rosja ważna a nie żadne głupactwa i nowinkarstwo zagraniczne.
Bardzo było to widać w czasie kampanii wyborczej i jego wywiady ze wszystkimi chyba kandydatami.
My trochę Rosjan nie rozumiemy.

Wielu Polaków przyjęło zasadę, ze jak kogoś nie lubimy, to nie będziemy słuchać i kompletnie lekceważymy co maja do powiedzenia.
Chyba jednak za często czepiamy się ‚genów’.
Ani nam to nie pomaga, ani nas nie wzbogaca politycznie bo nawet nie wiemy kto wróg – kto sprzymierzeniec.
Dla mnie Jerzy Urban- tak boleśnie prawdomówny jest większym sojusznikiem i właściwie Polakiem niż cala banda przebierańców, którzy pieprza jak chora dupa na każdy temat i wpędzają każdą dyskusję w żydowski zaułek.
Jeśli Urban opowiada, ze został złapany w pułapkę polskości — to jest naprawdę szczery. On nikim innym być nie może i nikim innym nie chciał być.
Nie zna innego języka, nigdy nie chciał emigrować i nigdy nie siuchtał z wrogami Polski.

Nie bardzo go lubię za ateizm ale przecież nikt go nawet nie próbował ochrzcić. Jest bardziej lojalnym Polsce niż cała banda żydów- przebierańców, którzy nawet do kościoła chodzą dla pucu .
Przynajmniej Urban nie obchodzi żadnych świat – Chanuki tez nie. I nie bierze udziału w poświęcaniu muzeów.

Wracając do Rosjan. Rosja ma wielu lojalnych Rosji żydów. W obecnym paskudnym świecie należy dbać o sprzymierzeńców.
Putin nie bał się wywalić z Rosji cała masę żydowskich bandziorów, i bardzo ceni sobie tych, którzy pomagają Rosji. Rosja jest bardzo wielka – i ogromnie trudna do administrowania choćby ze względu na obszar.
Putin miał odwagę wywalić sorosowskie NGOs – a na końcu samego Sorosa.
Putin ma przyjaciół w Izraelu – ostatnia awantura z Haaretzem jest znakomitym przykładem, do czego się lewica w Izraelu Rosji przydaje.
Putin dba o rosyjskich żydów w Izraelu i Rosja dobrze na tym wychodzi..
Nam bardzo brak tego rozeznania politycznego – dlatego osobiście nie bardzo widzę rozwiązanie dla Polski.
Nie lubimy tych żydów. Zgoda. Ale pozwalamy im szkodzić Polsce.
Ta cała idiotyczna zagrywka z IPN – to przecież wyraźna pułapka!
Pisałem o tym wcześniej, ale powtórzę jeszcze raz:

napuszczanie Polaków na różniste sentymenty i niczym nie uzasadnione emocje jest szalenie łatwe.
Ale i bardzo dla Polski szkodliwe. Awantura z trybunałem śmierdzi na milę prowokacją.

U nas panuje wszechwładna poprawność polityki amatorskiej, antypolskiej..
Ja jakoś nie mogę wybaczyć Polakom polityki gazowej!
Jak można w ogóle popierać gaz trujący, który nam wymorduje dzieci i zniszczy kraj, a na który nas nie stać!. A my do tego dopłacamy!!! To przecież jakiś neandertalizm z epoki kamienia jeszcze nie rozłupanego!.
Dlaczego tak nienawidzimy polskie przyszłe pokolenia, żeby rozpieprzyć, rozsprzedać za pół darmo cały kraj?? Dostęp do wody oddaliśmy w prywatne zagraniczne łapska! Dostęp do źródeł energii i kontroli nad nimi maja obcy kapitaliści, dla których Polska jest skocznią na Rosje.
Już tak przysłużyliśmy się Jugosławii i Ukrainie!! Mało?

Chłop Drzymała miał więcej rozeznania niż te nasze kulfony w sejmie i tysiące, tysiące ‚glosowaczy’- w kraju i zagranica.

Oglądam rosyjskie programy i rosyjskie wywiady.
Rosjanom naplewac co kto gada. Bardzo dokładnie przysłuchują się każdemu -nawet idiocie. Pokazują go na wszystkie strony , traktują poważnie: niech każdy sobie go obejrzy.
Tak załatwili nie tylko Sobczak w czasie kampanii ale i dyrektora kołchozu i partie Jabłoko.
Nigdy nie zapomnę jak właśnie Sołowiew załatwił Grudinina jednym bardzo skromnym pytaniem: Ile pan zarabia jako dyrektor kołchozu?
Odp: 170 milionów rubli. ( a przeciętny pracownik cud-kołchozu pod Moskwą zarabia 20 tysięcy rubli) Pan dyrektor był ugotowany. Okazało się też, że miał dwa konta za granicą.

W czasie kampanii wyborczej w Rosji, każdemu wolno było opowiadać, że należy oddać Krym – Ukrainie.
Partia Jabłoko szybko zmieniła zdanie. Też im już nie pomogło.
Ksenia Sobczak aż do USA poleciała, żeby się pochwalić swoimi pomysłami.
Putin poparł jej ambicje, żeby kandydowała na prezydenta!.
Ale we wszystkich wywiadach i występach panią Sobczak przemaglowali NIE politycy. Wyborcy.
W USA kandydaci na prezydenta obrzucają się wyzwiskami i wyciągają brudy rodzinne i ploty. Media zachowują się jak płatne sutenery.
Ale niewielu wyborców zna prawdziwe oblicze kandydatów.
Zaś w Rosji: jak w warszawskiej piosence: „Przyszli ładnie, grzecznie – krawat niekoniecznie..”

Trzeba było wtedy oglądać Sołowiewa i jego wywiady nie tylko z Ksenią.
Rosjanin to nie Jankes ani Polak.
W gówna nie wierzy. Rosjanin ma ten komfort, ze każdy może sobie dokładnie obejrzeć kandydata na widelcu. My takiej demokracji nie mamy.
Kiedy Trump puścił hasło MAGA – Make Ameryka Great Again – tłumy sikały po nogach z podniecenia i radości!!

A kiedy Ksenia Sobczak obiecała Sołowiowi, że „nie pójdziemy do Europy- my Europe sprowadzimy do Rosji” – to miała przegwizdane w całej Rosji.
Nie na Kremlu.
Kreml czekał aż się do końca poślizgnie na własnej skórce…
Putin, Ławrow, Szoigu pozwolili jej się wygłupiać do końca.
Ale zostawili ją na pastwę … Żyrynowskiego. i…. Nawalnego i publiki.
Pani, która tak gardłowała w obronie Nawalnego – dostała nawet od niego po głowie.
Przypomina to znakomity kiedyś pomysł Urbana, który proponował, żeby tę kiczowatą piosenkę: „żeby Polska była Polska” powtarzać dzień i noc na każdej radiostacji, w każdej gazecie i stacji telewizyjnej. Już po dwóch tygodniach wszyscy by nią rzygali.
Nie posłuchali Urbana.
Szkoda.

Dla mnie Sołowiew może być nawet Maorysem. Ale kocha Rosje i nie udaje światowca, któremu marzy się wielki monde i zachodnia kultura. Wystarcza mu rosyjska.

Przez calutką kampanie wyborcza w Rosji, przez calutką czystkę oligarchów- ani raz nie padło w Rosji słowo: Żyd. A przecież… tylu musiało się wynieść.
I Rosjanie nie lubią‚ grzebać po cmentarzach’. W Rosji mieszka bardzo dużo grup etnicznych. Rosji nie są potrzebne dyskusje „etniczne”, żeby się „dowartościować”. .

USA od jakiego czasu próbuje infiltrować Tatarstan. Chyba im się po mundialu na pewno nie uda.
Bo takiego miasteczka akademickiego jak Innocity w Kazaniu – nie ma na całym Zachodzie. Nikogo teraz nie stać na taki luksus akademicki.

Sen Jerzego Urbana. Spełniony – Sputnik Polska

https://pl.sputniknews.com/opinie/201609173887076-Sen-Jerzego-Urbana-Spelniony-Maciej-Wisniowski/

troll polonii said 2018-07-12 (czwartek) @ 14:40:57
Rosjanie wpuszczają różnych ludzi do programów.
Rosjanin nie zna poprawności politycznej. Każdy może gardłować aż po niebiosa. To publiczność ocenia tych krzykaczy..
Ja bardzo często oglądam te rosyjskie programy.
A dla ‚ożywienia dyskusji’ sprowadzają różniste ambitne charaktery.
Jest to znakomite ćwiczenie argumentów.
I ci, którzy prowadza programy są bardzo dobrze przygotowani.
Polacy na ogół opowiadają to, co przeciętny Polak ma do powiedzenia.

To Żyrynowski powiedział, ze marzy mu się rosyjsko-niemiecka granica.
„A jak głodny Polak przyjdzie , to go Rosjanie nie wyrzuca. Pozwolą mu się najeść kartofli.”
Była to odpowiedz na zarzuty, ze Rosja ukradła Krym i morduje ludzi w Syrii i na Donbasie.
Taka dyskusja w Polsce byłaby niemożliwa.
Żyrynowski nie ukrywa, ze Lwów należy oddać Polakom
;
„Niech się sami użerają z banderowcami”
Rosjanie zapraszają do tych dyskusji nie tylko Polaków; zapraszają Estonie, Ukraińców z Kijowa, Ukraińców z Donbasu, Ukraińców z Rosji, Rosjan , politologów i akademików , artystów, kto tylko zechce dyskutować.

Ostatnio ‚gościł” rosyjski żyd z Izraela – Kedym.

Wykrzyczał mu Żyrynowski: ” u was nawet Morze jest Martwe. Nasz polityk się tam utopił w tamtym roku!”.

Na co Kedym: „Na plaży jest tablica ostrzegawcza: Pijanym nie wolno wchodzić do wody!. Niestety, napis jest tylko po hebrajsku

Nie ma świętości w tych dyskusjach ale wszyscy rozchodzą się w pogodnym nastroju z satysfakcja, ze każdy komuś porządnie przyłożył.

Ale też wielu dyskutantów ma ogromną wiedzę; specjalnie spraszają gramotnych i niegramotnych.
Korzyść z tego jest taka, że Rosjanie maja dość duże rozeznanie i dużo informacji o tym co się dzieje w świecie i co kto myśli, a przede wszystkim jest to bogactwo argumentów politycznych co bardzo Rosjanom pomaga w ocenie różnych zjawisk geo-politycznych.
My jesteśmy troszkę niegramotni w polityce zarówno wewnętrznej jak i międzynarodowej.
Złościmy się, pyskujemy, wyzywamy – ale wiadomości mamy bardzo wybiorcze.
Słabo dyskutujemy zjawiska i ich przyczyny.
Bardziej nam podchodzą osobiste wycieczki i inwektywy.

Opublikowano za: https://marucha.wordpress.com/2018/07/10/amerykanie-kontroluja-kierowcow/

 

Wypowiedz się