Walencja idzie na wojnę z Izraelem. „To przestępczy kraj”

Rada miejska trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii przegłosowała uchwałę, o której piszą wszystkie media w Izraelu. Władze Walencji rozsierdziły mieszkańców Państwa Żydowskiego.

Walencja jest strefą wolną od izraelskiego apartheidu głosi przyjęta uchwała.

Głosowanie było pomysłem działaczy lewicowej partii Podemos. Jej przywódca nie przebiera w słowach pod adresem Izraela. Nazywa kraj nad Morzem Czerwonym „zbrodniczym państwem” i wzywa do jego powszechnego bojkotupisze „The Times of Israel” . Przytaczamy pełny tekst za pisze „The Times of Israel”.
Trzecie pod względem wielkości miasto Hiszpanii głosuje za bojkotem Izraela

Po tym, jak rada miejska zatwierdziła wniosek skrajnie lewicowej partii, aby uczynić Walencję strefą wolną od izraelskiego apartheidu, jej przywódca wzywa do nazywania państwa Izrael „zbrodniczym krajem”.

Po głosowaniu jednego z głównych hiszpańskich miast za bojkotem Izraela, przywódca trzeciej co do wielkości hiszpańskiej partii nazwał państwo żydowskie „zbrodniczym krajem” podczas wywiadu wyemitowanego przez nadawcę telewizji publicznej.Pablo Iglesias Turrión, przywódca skrajnie lewicowej partii Podemos, wypowiedział się w wywiadzie udzielonym w RTVE na początku tego tygodnia.„Musimy reagować bardziej stanowczo na taki nielegalny kraj, jak Izrael”, powiedział Iglesias Turrión, którego partia w 2015 r. wygrała 20 procent głosów w wyborach parlamentarnych zaledwie rok po jej utworzeniu. W zeszłym tygodniu przyjęto wniosek wysunięty przez lokalną frakcję Podemosa w Radzie Miasta Walencji, trzecim co do wielkości mieście Hiszpanii, ogłaszając bojkot Izraela, a Walencję jako „strefę wolną od izraelskiego apartheidu”.

Podemos wezwał do całkowitego bojkotu Izraela i wielokrotnie oskarżał swój rząd o prowadzenie polityki apartheidu. Jednak nazywanie istnienia Izraela nielegalnym jest nowym zjawiskiem.

Pablo Iglesias Turrión walczący w imieniu skrajnie lewicowej partii Podemos w Madrycie, Hiszpania, podczas wyborów europejskich w 2014 roku. (kopia za Wikimedia commons / Asqueladd)

ACOM, proizraelska hiszpańska grupa, powiedziała, że oświadczenie Iglesias Turrión odzwierciedla antysemityzm, ponieważ Podemos nie uważa żadnego innego kraju na świecie za nielegalny, tylko Izrael. ACOM poinformowała również, że wszczęła postępowanie prawne przeciwko Walencji w związku z głosowaniem w celu przyłączenia się do ruchu bojkotu, pozbycia się udziałów i sankcji. W ostatnich latach akcje ACOM doprowadziły do odrzucenia, unieważnienia lub zawieszenia 24 wniosków o zbojkotowanie Izraela przez hiszpańskie gminy.

Trybunały w Hiszpanii, w tym Sąd Najwyższy kraju w dwóch swoich orzeczeniach, unieważniły łącznie 16 bojkotowych wniosków zatwierdzonych przez gminy. Kolejne siedem gmin dobrowolnie zrezygnowało ze swoich bojkotowych wniosków pod groźbą działań prawnych ACOM. Jeden gminny wniosek o bojkot został zawieszony przez nakaz sądowy.

W zeszłym tygodniu hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza, jako druga co do wielkości w kraju, oraz Podemos, bez wyrażenia zgody na wotum nieufności, przegłosowały wniosek, który obalił rząd centroprawicowej Partii Ludowej w związku z zarzutami korupcyjnymi.

W tym tygodniu zaprzysiężono nowego socjalistycznego premiera Hiszpanii, Pedro Sancheza.

https://www.timesofisrael.com/spains-third-largest-city-votes-to-boycott-israel/

Krwawe zamieszki na granicy Strefy Gazy

WYBRANE KOMENTARZE

pod artykułem ‚Walencja idzie na wojnę z Izraelem. „To przestępczy kraj”

Guest02 08 cze, 21:55

Bardzo dobrze, czas najwyzszy

Brux 08 cze, 22:23

Ktoś ma odwagę powiedzieć głośno prawdę brawo hiszpanie

do Hagi z nimi!!!!! 37 minut temu

Nareszcie ktoś POwiedział prawdę , ze ci POwinni trafić do Hagi za uprawianie ludobójstwa Narodów Arabskich, nareszcie zaczęło się mówić prawdę o tych POtomkach szarona , mordujących ludność cywilna Palestyny niewinne dzieci , kobiety i starców !!!!!!

22 09 cze, 19:07

To samo powinna zrobić Polska. Ale najpierw trzeba się pozbyć żydów z rządu.

gh 09 cze, 18:16

przecież powiedzieli prawdę…….. kogo chcą podawać do sądu? Chyba żydów którzy mordują niszczą studnie pobierają od zabitych albo rannych organy

Shahs 09 cze, 17:42

Zdelegalizowac Izrael co tworzy POLONOFOBIE.

Czesio 09 cze, 16:29

Nie dziwi mnie taka reakcja. Hiszpanie mają w sobie bardzo dużo ciapatej krwii, taka zemsta historii.

Baca 09 cze, 16:24

To prawdziwi ludzie którzy nie chca zydowskiego zdania nad swoim nie tak jak podległa Polska.Oni potrafia bronić swojej racji stany i państwowości.

Antek 09 cze, 16:24

Co na to największy opozycjonista towarzysz Kalkstein, który za walkę starych Kalksteinów z szydomkomuną dostał w ramach represji od tejże komuny rolę w filmie O dwóch takich… ?

prawda 09 cze, 16:20

POPIERAM HISZPANÓW,JESTEM PRZECIW BANDYTOM Z IZRAELA NIECH ODDADZĄ ZIEMIE PALESTYNCZYKOM.

bogu 09 cze, 16:19

Może Hiszpanie znowu zechcą nawracać i wypędzać Żydów ?

dyzmal 09 cze, 16:17

Wreszcie jakiś odważny kraj, nie to co nas tchórzliwy rząd. I kichają na reakcję amerykańskiego senatu opanowanego przez tych ludzi.

tomasz12 09 cze, 16:16

Dominik Tarczyński ujawnia kim jest Jonny Daniels i jaką rolę odgrywa w polityce!

Joanna 09 cze, 16:16

Hiszpanie poznali się na Nich już kilkaset lat temu i królowa wypędziła całe plemię.

tomasz12 09 cze, 16:15

W 13 minucie poniższego filmu mówi sie o tym jak za czasów premier Szydło na szbasowej kolacji u Danielsa byli:Morawiecki, Dziedziczak, Glinski, Bielan i Mularczyk.”Nasza złota pani” obiecała panu Dudzie stanowisko Donalda Tuska? – Stanisław Michalkiewicz

ben 09 cze, 16:15

państwo spod synaju, to rasistowskie państwo!

rogol 09 cze, 16:11

Żydzi posiadają broń atomową, o której wszyscy wiedzą i nie cofną się przed jej użyciem w razie zagrożenia, wiec atak na nich musi być apokaliptyczny i całkowicie eliminujący użycie ich broni atomowej.

[ Po cofnięciu 8 dni temu ochrony Izraela przez Sekretarza Generalnego NATO – Stoltenberga, Premier Izraela Netanjahu jeździ po stolicach ważniejszych krajów Unii Europejskiej i szantażuje użyciem broni jądrowej na te państwa, jeśli NATO nie przywróci mu ochrony – red.kip]

Viva España 09 cze, 16:09

Hiszpanie już w 1492 poznali się na Żydach i ich wypędzili a Polska udzieliła im wtedy gościny.

To jest 09 cze, 16:07

dlaczego oni wciąż nie widzą dlaczego większość tych, którzy z nimi miała styczność,  nie może ich znieść ? No tak … pytanie retoryczne dla nas. Dla nich powód do wytaczania powództwa o antysemityzm. Popatrzcie na siebie, przestańcie oskarżać innych o nienawiść !!! Zacznijcie traktować innych na równi !!! Szanujcie prawa państw w których mieszkacie. Nie żądajcie specjalnych przywilejów jak np. szkół religijnych czy policji lokalnej !!!

asd 09 cze, 16:05

Izrael to drudzy naziści ,sami byli mordowani ,a teraz mordują palestyńczyków ,ktoś w końcu głośno powiedział prawdę

Jol 09 cze, 16:05

Czy Andrzej Juda już przeprosił za Hiszpanię i poprosił swoich braci o wybaczenie ?

cvq 09 cze, 16:03

Wygląda na to, że kończy się czas ,gdy Izrael robił co chciał . Coraz więcej krajów będzie przeglądać na oczy . Nie jestem zwolennikiem arabów w Europie ,ale tam oni są u siebie . To im są zagrabiane ziemie i pacyfikowana społeczność.

jagodaopetana 09 cze, 16:02

Jak tak dalej państwo Izrael będzie postępować na arenie międzynarodowej to nawet USA i całe brygady pancerne nie pomogą . Niestety naród wybrany przez Hitlera w 1938, niczego się nie nauczył, wciąż powiela te same błędy i wciąż z uporem maniaka chce wszystkimi rządzić i wszystkim ubliżać. Kto od miecza wojuje………….

Pikolo 09 cze, 15:59

No to trzymamy kciuki za Walencję ! Powodzenia, chłopaki – dobrze, ze znalazł się wreszcie jeden odważny, który się tym bezczelnym Żydom postawił!. Przyłączam się do nich !!!

as 09 cze, 15:57

Hiszpanie mają zapisane w PAMIECI MASOWEJ wysługiwanie się ZYDOW ARABOM (kosztem Hiszpanów) przez 5 wieków w czasie Najazdów Arabów na Hiszpanie. Wygnanych Żydów z Hiszpanii PRZYGARNĄL POLSKI KROL KAZIMIERZ WIELKI

as 09 cze, 15:52

W czasie najazdu Arabów na Hiszpanie  w 7 wieku, to liczna mniejszość Żydowska witała najeźdźców z entuzjazmem. O ile pamiętam to BRAMY ALHAMBRY otworzyli Arabom Źydzi. Przez 5 wieków dominacji Arabów stanowili elitę wysługującą się najeźdźcom. Po wyparciu Arabów, Hiszpanie WYGONILI ŻYDÓW..

lololololol 09 cze, 15:50

Izrael znajduje się w potrzasku idiologicznej wojny jaką piewcy wieloetniczności wydali cywilizacji białego człowieka… Z jednej strony niechętne temu państwu ze względów historycznych oraz ideologicznych koła „prawicowe”, a z drugiej… No właśnie, kto? Ugrupowania „lewicowe”… Zmiana struktury demograficznej państw europy zachodniej oraz metodycznie postępująca islamizacja, zaczynają odciskać swe piętno na programach partii politycznych. Nie jest tajemnicą, że ugrupowania lewicowe chętnie odwołują się do elektoratu mogącego poszczycić się imigranckim rodowodem wiadomego autoramentu. Tak więc partie odpowiadają na oczekiwania swego elektoratu, a wyborcy po przez demokratyczny proces wyborczy kształtują programy partii:) Czysta demonokracja… Ta tendencja będzie ulegać jedynie dalszemu nasileniu i to niezależnie od tego czy chodzi Europe zachodnią czy też USA. Demografia jest po prostu bezlitosna!:)

aras 09 cze, 15:42

dlaczego kiedy mówi się o barbarzyńskie Izraela zaraz padają teksty w stylu antysemita… to tak jakbym nazwał w 39 Państwo Niemieckie zbrodniczym, a cały świat się na mnie rzucił z tekstem „ty cholerny antynazisto”

Antek 09 cze, 15:39

Czy Kalkstein i Juda wyślą wojska do Hiszpanii jeśli ich bracia w wierze tego sobie zażyczą ?

obserwator 09 cze, 15:33

Apartheid – państwowy system polityczny oparty na segregacji rasowej. (RPA, Izrael) Raport komisji ONZ z 2017r. „Izrael wprowadził system apartheidu, który systematycznie instytucjonalizuje dyskryminację rasową” Amerykański Żyd prof. Richard Falk specjalny sprawozdawca ONZ do spraw praw człowieka na terenach palestyńskich ” izraelski rząd stosuje politykę czystek etnicznych i dyskryminacyjny system oparty na podwójnym prawie – inne obowiązuje Izraelczyków a inne Palestyńczyków”

mocium panie 09 cze, 15:28

Dla mediów polskojęzycznych każdy, kto krytykuje żydowskich zbrodniarzy jest albo niepoczytalny albo mu puściły nerwy. Gratuluje kretynizmu i czekam na reakcje jak zaczną robić to z wami.

hszonszcz 09 cze, 15:21

Cały świat powinien zbojkotować I Z R A E L. Strzelanie do bezbronnych ludzi to jest bandytyzm u nas takie czyny kwalifikowane są jako ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego rząd PiS-u reprezentujący Polskę MILCZY. Potrafią ujadać na Rosję a tu im mowę odjęło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mazoo 09 cze, 15:06

Jeszcze czosnkom zrzedną miny jak się inni zaczną przyłączać do bojkotu !

szekl 09 cze, 15:06

Przed wiekami tam właśnie zaczęło się wypędzanie pasożytów

Red Sea 09 cze, 14:50

Za ANTYPOLONIZM i fałszywe oskarżenia wobec Polski – Izrael i fałszerze historii o II WŚ u mnie również mają przechlapane !

sprawiedliwy 09 cze, 14:48

Nareszcie ktoś odważył się powiedzieć PRAWDE !!! AJ AWJ ,AJ WAJ , gewałt się robi !!! Mam szczerą nadzieje że czytacie te komentarze ZYDY czy IZRAELCZYCY, jak tam sobie wolicie !!

rhrth 09 cze, 14:44

brawo Walencja – żydów trzeba powstrzymać dopóki nie jest za późno – od czasu jak opanowali władzę w usa panoszą się wszędzie niczym zaraza

efg 09 cze, 14:42

mają całkowitą rację – Israel jest krajem zbójeckim, najpierw ukradli ziemię palestyńczykom, następnie zamknęli ich w gettach, takich jak strefa Gazy lub przepędzili do krajów ościennych, a teraz mordują i panoszą się wszędzie

Tolek 09 cze, 14:39

Czy Polska chce być podpaską higieniczną Izraela? Niech nią zostanie Ciaputowicz i Gówin! Reszta to patrioci!

Jacool 09 cze, 14:39

BARDZO DOBRZE! Najwyższy czas nazwać bandytów bandytami! Oszukańczy, złodziejski nielegalny kraik!

ja 09 cze, 14:31

Czy ktoś jest z tym państwem w przyjacielskich stosunkach, bo wydaje mi się, że już ze wszystkimi wojują, a my się tak obawiamy bronić swojej ojczyzny przed ich cwaniactwem?

Hans 09 cze, 14:25

Adolfie wróć!!!!!

Jasiu 09 cze, 14:23

PiS musi być wydalony z Polski żeby nie robili żadnego zamieszania Polakom

Ola 09 cze, 14:17

Wydaje mi się, że Izrael – jako państwo zbrodnicze – powinno zostać zlikwidowane.

Baciar 09 cze, 14:12

Ustawa 447 już robi swoje! Polsko wylecz się z USA czyli z Izraela!

Aaron 09 cze, 14:10

Polin jest już nasz, jak podniesiemy opłaty za czynsz, wodę, prąd to goje sami będą wiać ze swoich gniazdek.

Aster100 09 cze, 14:08

Oczywiście ze Izrael to kraj zbrodniczy. Wszystkie kraje powinny go bojkotowac. Zbrodnie Izraela na Palestynczykach powinny byc osadzone przez miedzynarodowy sad.

No pasaran 09 cze, 14:01

Hiszpanie zawsze byli pierwsi i pierwsi przelewali krew w walce z tyranami i niesprawiedliwością, dlatego bardzo im kibicuje i wspieram bo mówia prawdę a polskie MSZ proponuje Polakom zmianę ustawy o IPN żeby Żydów nie drażnić i posłusznie wykonywać ich rozkazy……Boże widzisz to i nie grzmisz, jakim trzeba być słabeuszem żeby tak się zachowywać, niech żyje waleczna Hiszpania i jej demokracja.

talib 09 cze, 13:54

Żydzi z antysemityzmu zrobili sobie naturalna ochronkę i swój monopol n zbrodnicze działania przeciw swoim przeciwnikom , jak powiesz na żyda że jest złodziejem bo ukradł ci kromkę chleba to jesteś antysemita i trzeba cię potępić!!!!

Baca 09 cze, 13:50

Ciekawe kiedy nerwy puszczom polakom i wstaną z kolan przed żydami i nie pozwola sie dalej opluwać po całym świecie.Zauważcie że cały świat zaczyna ma mieć ich dość i ich wrednego zachowania i egoistycznego.Uważają że żyd to PĘPEK ŚWIATA=a tak nie jest .

Zab 09 cze, 13:20

imperium baphometa musi byc rozliczone za wszystkie wojny I konflikty od zarania swiata Tylko Prawda Nas oswobodzi przed biblijnym szarlatanem

Polka4 09 cze, 13:20

Brawo Hiszpania, powoli inne państwa zaczynają mówić prawdę o tym sztucznym i nielegalnym kraju oraz ich zbrodniczym narodzie !!! Jeszcze raz brawo Hiszpania !!! My Polacy też nie chcemy w Polsce Żydów !!!

POLAK 09 cze, 13:05

WITAM ! NA CO CZEKA POLSKA. ZERWAĆ STOSUNKI DYPLOMATYCZNE I HANDLOWE Z TYM BANDYCKIM PAŃSTWEM IZRAEL.

Opublikowano za: https://www.o2.pl/artykul/walencja-idzie-na-wojne-z-izraelem-to-przestepczy-kraj-6260680135362177a

Wypowiedz się