Zagadka: co robili u nas szefowie służb Izraela?

Mosad i prezydent Izraela

Tak jest, w ostatnich dniach wizytę w Polsce złożyli herszci:

 • Tamir Pardo, szef Mosadu (wywiadu zagranicznego),
 • Nadav Argaman, szef Szin Bet (wywiadu wewnętrznego), a także
 • Gadi Eizenkot, szef sztabu armii (IDF, Israel Defence Force),

oraz inni wysocy funkcjonariusze wojska i bezpieki państwa położonego w Palestynie.

Według doniesień medialnych odwiedzili nas „przy okazji” tzw. Marszu Żywych, który poprowadzili wspólnie prezydenci Riwlin i Duda.

Choć ten ostatni robił raczej wrażenie gościa – gdy ten pierwszy wykorzystał okazję, by po raz kolejny oficjalnie napluć Polakom w twarz i przedstawić ich światu jako morderców i złodziei.

Prez. belwederski Duda nie po raz pierwszy zamanifestował swoją pełną gotowość i determinację, by czołgać się w dowolnym kierunku wskazanym przez starszych i mądrzejszych.

Co zresztą nie odstaje bynajmniej od zasadniczej linii władzy warszawskiej – i nie należy łudzić się, że na zbyt dalekie koncesje nie pozwoli belwederskiemu prezydentowi stojący niezłomnie na straży polskiego interesu żoliborski prezes-premier-naczelnik.

Kogo jeszcze zaskoczyła decyzja ws. degradacji Jaruzelskiego, Kiszczaka et consortes, niechaj przypomni sobie, że ledwie pół roku temu prez. Duda z prez. Kaczyńskim wspólnie zakomunikowali nam, że aneksu do raportu o likwidacji WSI narodowi jednak nie pokażą. Przy okazji sam Kaczyński ujawnił, że dokument ten czytał (na jakiej podstawie prawnej, nie wiadomo) i że w jego najgłębszym przekonaniu „lepiej będzie, jeśli nie zostanie on opublikowany”, bo na razie „nie ma takiej konieczności”.

Zagadką pozostaje, czy świeża decyzja Dudy zmienia postać rzeczy i teraz może „konieczność” już zachodzi czy wręcz przeciwnie – należy ją przyjąć jako oznakę tego, że „tak jest lepiej”?

Prawda o zamachu smoleńskim już praktycznie odłożona została ad acta – a celebrowanie kwietniowej rocznicy posłużyło do oswajania wiernego elektoratu z myślą, że tej prawdy nie poznamy „być może nigdy”.

Jednocześnie warszawska dyplomacja ochoczo zgłosiła Rzeczpospolitą do roli zakładnika polityki mocarstw zachodnich, które wszak nie będą z kreaturami formatu Szczerskiego czy Czaputowicza konsultować, kiedy i w jakim stopniu spodoba im się eskalować napięcie wojenne na Bliskim Wschodzie.

Fałszywe flagi aż furkoczą na wiosennym wietrze – w sprawie zamachu w Salisbury (wszak jako koronny dowód rosyjskiego sprawstwa podawano wykrycie owego strasznego „nowiczoka”, który jakoś jednak nie okazał się w tym przypadku śmiertelny), czy w syryjskiej Dumie (gdzie podstawowe pytanie o motyw i ew. korzyść z chemicznego mordowania bezbronnych dzieci od początku każe powątpiewać w wersję oficjalną Londynu i Waszyngtonu).

Ale Warszawa z pełnym zaufaniem do Anglosasów przyzwala na wpychanie nas w ten konflikt jako strony już de facto wojującej.

Wszak już od dawna nasze F-16 i nasi „specjalsi” stacjonują w tamtych stronach – pozostając do dyspozycji naszych „strategicznych sojuszników”.

Polska zatem – powtórzmy, bo to istotny punkt w akcie oskarżenia aktualnego układu władzy – pozostaje zakładnikiem cudzej polityki zarówno w sprawach zagranicznych, jak i wewnętrznych.

Zauważmy bowiem, że rozpoczęta w zimie i do dziś trwająca, szczególnie gwałtowna kampania wojny propagandowej Żydów z Polakami prowadzona jest w znacznej mierze na naszym własnym terenie – za pomocą narzędzi oddziaływania politycznego i medialnego wykreowanych i utrzymywanych za polskie pieniądze.

Dla nikogo przytomnego nie może już ulegać wątpliwości jawnie antypolski i faktycznie eksterytorialny charakter takich ośrodków jak „Polin”, Muzeum Historii Żydów Polskich – tam na nasz koszt prowadzi się szeroko zakrojone działania, które z polską racją stanu i interesem narodowym nie mają i nigdy nie miały niczego wspólnego.

Ale przecież przywódcy „dobrej zmiany” i liderzy opinii „prawicowej” nadal stawiają sobie z punkt honoru robienie dobrej miny do złej gry.

Czego spektakularny przykład mieliśmy właśnie w ostatnich dniach, kiedy to po owym bezczelnym występie prez. Rivlina w Auschwitz-Birkenau w otulinie propagandowej „dobrej zmiany” niektórzy na głowie stawali, by wmawiać sobie i innym, że nic złego się nie wydarzyło, że zniesławiające nas insynuacje w ogóle nie padły.

Cała ta niespójna narracja sypie się już jednak gruntownie i może być „w zaparte” podtrzymywana jedynie dzięki determinacji funkcjonariuszy frontu ideologicznego p.o. redaktorów i komentatorów, którzy zachowują cenzorską władzę moderowania przekazu w centralnych mediach.

Najwyraźniej jednak na wysokich szczeblach egzekutywy politycznej przekonująca wiarygodność przekazu propagandowego nie jest już priorytetem.

Najwyraźniej przeszliśmy już do następnego etapu –transferu aktywów politycznych i inwestycji infrastrukturalnych.

Innymi słowy: etap realnej instalacji żydowskiej suwerenności wyspowej na polskim odcinku Międzymorza (bo wszak na Ukrainie i w Rumunii są już u siebie i specjalnie tego nie kryją – patrz akcja ze zbieraniem szczątków śmigłowca w Karpatach już w 2010 r.).

Na tym nowym etapie najwyraźniej przewidziano jakieś inne środki, które zagwarantują pacyfikację nastrojów tubylczych malkontentów – niezależnie od tego, kto dalej wierzy, a kto już nie daje się nabrać na „dialog i pojednanie” z Żydami.

Być może bliski jest czas zastosowania środków przymusu bezpośredniego i być może temu właśnie zawdzięczamy obecność w Polsce tak doborowej bandyckiej stawki, jak wyżej wymienieni.

Słowo „bandyckiej” nie jest przecież nie na miejscu wobec facetów od mokrej roboty osobiście odpowiadających za politykę, której stałym instrumentem jest karabin wymierzony w nieletnich Palestyńczyków.

I otóż takich ludzi coś sprowadziło w nasze skromne progi. Sz. Czytelnik pojmuje oczywiście w lot, że ów Marsz Żywych w Oświęcimiu to zaledwie przykrywka, „zalegendowanie” ich pobytu.

Mowa o ludziach, którym zwyczajna pragmatyka służbowa, a przede wszystkim żelazne reguły bezpieczeństwa państwa nie pozwalają w ogóle pokazywać się razem nawet we własnym kraju, a co dopiero za granicą.

Jeśli podjęli mimo wszystko taką eskapadę, to oznacza to ni mniej, ni więcej, że w ostatnich dniach przeprowadzona została na terytorium Polski jakaś kombinacja operacyjna, której doniosłość wymagała osobistego nadzoru, a może wręcz udziału w procesie decyzyjnym najwyższych przełożonych.
Cóż to być mogło? Zwykłą odprawę na tak wysokim szczeblu mogli sobie urządzić u siebie – jeśli przyjechali do nas, to musiało to być podyktowane koniecznością przejścia na „ręczne sterowanie” w kontakcie z agenturą (tutejszą, polskojęzyczną agenturą, której z jakichś względów nie można było sprowadzić do Jerozolimy), lub/i koniecznością przeprowadzenia wizji lokalnej – osobistej wizytacji miejsc, obiektów, które wytypowano jako kluczowe w jakiejś nadchodzącej operacji.

A cóż to za operacja?

Jasna sprawa: MOST 2 – transfer części aktywów państwa żydowskiego z Palestyny w bezpieczne rejony, nad którymi służby i armia żydowska sprawować muszą suwerenną kontrolę.

Gdzie szukać takiego miejsca, gdzie bezpiecznie i do czasu dyskretnie będzie można dyslokować część żywotnie istotnych kadr (elit państwowych), broni (głowic atomowych) i baz danych (serwery) – oczywiście nad Wisłą.

Gdzie konkretnie?

Oto zagadka – konkurs, do udziału w którym niniejszym zapraszam Sz. Czytelników.

Może gdzieś w Państwa okolicy uruchomiono już dawno jakąś wielką inwestycję, do której zwykli śmiertelnicy nie mają dostępu – ze względów bezpieczeństwa, ma się rozumieć?

Może gdzieś tam już od dawna kopią jakiś tunel donikąd albo leją tysiącami ton beton w niewiadomego przeznaczenia monstrualną dziurę w ziemi?

Ot, choćby coś takiego jak Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie/Stanisławowie – pasowałby jak ulał. Ale może Państwo wpadną na inny trop.

Proszę o nadsyłanie zdjęć i opisów – nagrodą dla autorów najciekawszych typowań będą tanie loty z dowolnie wybranego miasta wojewódzkiego w Polin do Tel-Awiwu 😉

Grzegorz Braun

Źródło: https://polskaniepodlegla.pl/

WYBRANE KOMENTARZE

Tekst jak widzę dostał 5*

a już obawiałem się, że będą same pały z komentarzem, że Grzegorz Braun to Żyd (co widać po zapuszczonej brodzie – nie wiem, od kiedy brody są w modzie), a jak Żyd, to wiadomo, tylko po to ostrzega nas przed innymi Żydami, żeby nas z

MacGregor 30.04.2018 14:51:37

Czy istnieje dla blogera MacGregor szansa na nawrócenie na racjonalne i logiczne myślenie -?
Wspólne duchowe dziedzictwo chrześcijan i Żydów – list pasterski Episkopatu Polski z okazji 50. rocznicy „Nostra aetate” – http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/127958,list-pasterski-episkopatu-polski-czy-judeopolonii

Rzeczpospolita 30.04.2018 15:23:24

@Rzeczpospolita 15:23:24

Ja to wszystko rozumiem -mamy dziś wyjątkowo żałosny episkopat, to prawda, ale katolik to nie czytelnik „Gazety Wyborczej”, który nie potrafi sam myśleć.
Z tekstem Grzegorza Brauna trudno się przecież nie zgodzić, a z przytaczanym listem episkopatu ani on, ani ja nie mamy nic wspólnego.

MacGregor 30.04.2018 15:56:36

I to cały obraz byłej „patriotycznej” opozycji obrońców robotników i znękanych Polaków

Szkoda że „łopozycjoniści” z Wybrzeża nie zobaczyli przyszłości w latach 80 tych!! Zresztą, wielu z nich byłaby zadowolona, weszli do sejmu, Senatu , do spółek Skarbu Państwa, dostali odszkodowania z budżetu wszystkich Polaków, dodatki, emerytury itp.

Mogą spokojnie i dostatnio wypoczywać na emeryturze i kupować dzieciom i wnukom mieszkania i samochody.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/557255,prezes-ipn-pieniadze-dzialacze-opozycji-prl-pis-polityka.html

https://wiadomosci.wp.pl/zbigniew-romaszewski-dostanie-gigantyczne-odszkodowanie-za-2-lata-wiezienia-6031594911876225a

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/gigantyczna-emerytura-bylego-premiera-jan-olszewski-dostal-od-beaty-szydlo-8-tys-zlotych_762466.html
O take Polske „walczyli”.
Teraz mogą spokojnie odnawiać żydowski kirkut!!i budować kolejne muzeum, tym razem getta.
https://miziaforum.wordpress.com/2018/04/26/witam-konto-you-tube-jack-caleib-zlikwidowali-nic-to-budujemy-polski-y-t-ale-lepszy-o-niebo/

ze strony miziaforum.wordpress.com
Tom said
Kwiecień 26, 2018 @ 8:28 PM
UDOSTĘPNIAĆ !!!

6 USTAW ANTY POLSKICH !!!

PATRZYĆ DOKŁADNIE NA WYNIKI INDYWIDUALNE KTO NA CO GŁOSOWAŁ !!!

ROZLICZAĆ POSŁÓW Z GŁOSOWAŃ !!!

1. GMO

Głosowanie nr 39 na 58. posiedzeniu Sejmu
dnia 08-02-2018 r. o godz. 10:57:56

2. przyznanie 100 mln zł na żydowski cmentarz

Głosowanie nr 59 na 53. posiedzeniu Sejmu
dnia 08-12-2017 r. o godz. 10:43:47

3. emerytury bez podatku – ustawa o pomocy państwa dla seniorów

Głosowanie nr 89 na 60. posiedzeniu Sejmu
dnia 22-03-2018 r. o godz. 18:50:01

4. marzec 68

Głosowanie nr 78 na 59. posiedzeniu Sejmu
dnia 06-03-2018 r. o godz. 12:32:34

5. CETA

Głosowanie nr 27 na 27. posiedzeniu Sejmu
dnia 06-10-2016 r. o godz. 13:04:26

6. ustawa rozbrajająca żołnierzy Wojska Polskiego

Głosowanie nr 8 na 58. posiedzeniu Sejmu
dnia 08-02-2018 r. o godz. 09:25:01

Jak głosowali „polacy”/z małej/ z „polskich” partii w Sejmie!!!

Tom said
Kwiecień 27, 2018 @ 12:31 AM
GMO – http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/58_39/$file/glos_58_39.pdf

100 mln zł na żydowski cmentarz – http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/53_59/$file/glos_53_59.pdf

emerytury bez podatku – http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/60_89/$file/glos_60_89.pdf

marzec 68 – http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/59_78/$file/glos_59_78.pdf

CETA – http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/27_27/$file/glos_27_27.pdf

ustawa rozbrajająca żołnierzy Wojska Polskiego – http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/58_8/$file/glos_58_8.pdf

Tom said
Kwiecień 27, 2018 @ 12:36 AM
GMO – http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=58&NrGlosowania=39

100 mln zł na żydowski cmentarz – http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=53&NrGlosowania=59

emerytury bez podatku – http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=8&nrposiedzenia=60&nrglosowania=89

marzec 68 – http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=59&NrGlosowania=78

CETA – http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=8&nrposiedzenia=27&nrglosowania=27

ustawa rozbrajająca żołnierzy WP – http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xspsymbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=58&NrGlosowania=8

trojanka 30.04.2018 16:19:22

@trojanka 16:19:22

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=58&NrGlosowania=8

trojanka 30.04.2018 16:24:25

@MacGregor 15:56:36

Cyt: //Ewa Kurek, Grzegorz Braun i inni publicyści nawołują, żeby brać przykład z naszych „starszych braci w wierze” i robić dokładnie to samo co oni , czyli docierać do ludzi całego świata z prawdą o sytuacji Żydów w latach drugiej wojny światowej, żeby tłumaczyć świadectwa żydowskie, np. Adama Czerniakowa na angielski, rosyjski, francuski, hebrajski, niemiecki, chiński itp i docierać do tamtych ludzi.//

Czyli pełną gębą obrońcy holomitu i to jest ich główny cel.

Właśnie przeczytałem „interesującą”, a dla mnie oczywistą wypowiedź żydówki Ewy Kurek w języku angielskim. Tak „docierają do ludzi całego świata z prawdą”. Ciekawe czy odważyłaby się powiedzieć to otwarcie po polsku.

Cyt://

„Jedyne grupy rzekomo „żydowskie”, które z pewnością wejdą konflikt z państwem polskim w przypadku decyzji o ekshumacji w Jedwabnem to grupy lewicowe skupione wokół Jerzego Urbana, „Gazety Wyborczej”, Tomasza Grossa, stacji TVN, i prawdopodobnie Muzeum Polskich Żydów „Polin”.

Tylko, że oni nie są Żydami! Być może przodkowie niektórych z tych ludzi byli Żydami, ale sto lat temu zostali ekskomunikowani przez ich żydowskie rodziny z powodu komunizmu i obecnie nie są już Żydami, ale bolszewikami naszego rodzimego polskiego chowu.”

https://www.poloniainstitute.net/history-of-poland/jedwabne-anatomy-of-deception/

Czyli Michnik, Urban, Gross to nie żydzi to Polacy!

Gra w tzw. dobrego i złego żyda to domena Brauna i Kurek.

Zaraz potem należy zacytować ten fragment, który jasno tłumaczy ich intencje:

//Od pewnego czasu pojawiają się wypowiedzi całkiem rozsądnych ludzi, którzy proponują abyśmy potencjalnymi odszkodowaniami uzyskanymi od Niemców podzielili się z Żydami. Ma to być recepta na podnoszone otwarcie lub w zawoalowanej formie bezczelne żądania „starszych braci w wierze”. Ruchami świadczącymi o naszym sprycie mają być rozwiązania polegające na współpracy z żydowskimi kancelariami prawniczymi, które ugadane na procent od odszkodowań mają wznieść się na wyżyny sztuki retorycznej i ręka w rękę z państwem polskim wywalczyć należną nam rekompensatę.

W tym chórze wyróżniają się takie postacie jak E. Kurek, M. Jakubiak, W. Sumliński… //

https://www.salon24.pl/u/bazyli1969/862501,o-tym-jak-kurek-jakubiak-i-sumlinski-myla-sie-jak-cholera

Arjanek 30.04.2018 16:32:46

@trojanka 16:24:25

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=59&NrGlosowania=79

http://www.bibula.com/?p=74964

trojanka 30.04.2018 16:48:30

@Arjanek 16:32:46

„Czyli pełną gębą obrońcy holomitu i to jest ich główny cel” – otóż nie. dr Kurek mówiła np. o potrzebie przetłumaczenia tego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pie%C5%9B%C5%84_o_zamordowanym_%C5%BCydowskim_narodzie

czyli o roli Judenratów i policji żydowskiej w zagładzie własnego narodu – Kolega chyba nie słuchał ze zrozumieniem

Poza tym pani Ewa Kurek nie jest Żydówką

Ponadto sam słyszałem jak pani Ewa Kurek mówiła o nierealności uzyskania odszkodowań od Niemców, więc o co Koledze chodzi, co to za jakieś bzdety?

MacGregor 30.04.2018 16:58:07

@MacGregor 16:58:07

//https://pl.wikipedia.org/wiki/Pie%C5%9B%C5%84_o_zamordowanym_%C5%BCydowskim_narodzie

czyli o roli Judenratów i policji zydowskiej w zaglądzie własnego narodu – Kolega chyba nie słuchał ze zrozumieniem//

Zanim się wypowiem delikatnie zapytam. Czy kolega to czytał, że się tak wymądrza ?

Arjanek 30.04.2018 18:44:02

Ustawę 1066 tez mieli anulować

A widzimy, jak ją poszerzyli o możliwość przebierania obcych w polskie mundury i wyposażania w broń. Dudasz z Kaczką szykują nam straszną przyszłość, PO nie udało się sprzedać lasów, ta ekpa sprzeda nie tylko lasy, a na partyzantkę to teraz chyba nie ma szans.

finka 30.04.2018 20:59:00

Za: http://macgregor.neon24.pl/post/143526,grzegorz-braun-wiosenne-nieporzadki

Comments

 1. citko3445 says:

  KONKURS
  https://www.youtube.com/watch?v=TSnQzIR_5ww od 5:40 do 6:23 takie dziwne

 2. carlos says:

  od dawno was odwiedzam, i polecam innym, ale wiekszosc, ktorym polecam wasza strone, skarzy sie na zbyt rozwlekle artykuly, za duzo szczegolow, ktore ciezko ogarnac. Skad taka zmiana, ktora nie jest korzystna- laczenie roznych autorow w jednym felietonie nie jest dobrym pomyslem.

Wypowiedz się