Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja przeprowadzają ostry atak rakietowy na Syrię: szczegóły

Syria - atak USA, W. Brytanii i Francji

… z SouthFront

14 kwietnia Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja rozpoczęły wspólny, zmasowany atak rakietowy  w Syrii, uzasadniając swe działania odpowiedzią za domniemane użycie broni chemicznej w Douma 7 kwietnia.

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony, Syryjskie Siły Obrony Powietrznej zestrzeliły 71 z 103 pocisków wystrzelonych przez blok kierowany przez USA.

  • Na obszarze Międzynarodowego Portu Lotniczego w Damaszku wystrzelono cztery pociski. Wszystkie pociski zostały przechwycone.
  • 12 pocisków wystrzelono na lotnisko wojskowe Al-Dumayr. Wszystkie pociski zostały przechwycone.
  • 18 pocisków wystrzelono na lotnisku Baly Military Airport. Wszystkie pociski zostały przechwycone.
  • 12 pocisków wystrzelono na lotnisku wojskowym Shayarat. Wszystkie pociski zostały przechwycone.
  • Na Mezzeh Military Airport wystrzelono 9 pocisków. Pięć pocisków zostało przechwyconych.
  • Na lotnisku wojskowym Homs wystrzelono 16 pocisków. 13 pocisków zostało przechwyconych.
  • 30 pocisków wystrzelono na cele w rejonach Barzah i Jaramani. Siedem pocisków zostało przechwyconych.

Pentagon odrzucił doniesienia, że ​​siły syryjskie przechwyciły coś, –  mówi, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy „z powodzeniem uderzyli w każdy cel”.

Zgodnie z tą wersją wystrzelono 105 pocisków rakietowych na  rzekome obiekty „broni chemicznej” rządu Assada.

  • 76 pocisków – „Centrum Badawczo-Rozwojowe Barzah”
  • 22 pociski – „Miejsce przechowywania broni Shinshar Chemical Chemicals”
  • 7 pocisków – „Jego Shinshar CW Bunker”

Sytuacja się rozwija.

Przez Południowy Front 14 kwietnia 2018 r

Opublikowano za: https://www.veteranstoday.com/2018/04/14/u-s-u-k-france-conduct-massive-missile-strike-on-syria-details/

Tłumacz: https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.veteranstoday.com/&prev=search

Jak Izrael przełożył WW3 (przypadkowo)

W 2014 r. Właściciel i potentat medialny Rupert Murdoch zdobył nagrodę ADL . Honor został wyraźnie przyznany z jakiegoś powodu. Czasami Sky zmienia się w państwową służbę propagandową. Powyższe wideo pokazuje takie wydarzenie.

Sky z grubsza odcięło byłego dowódcę brytyjskich sił zbrojnych, Jonathana Shawa, gdy tylko odszedł od scenariusza, sugerując, że syryjski reżim nie mógł stać za atakiem gazowym Douma. Generał Shaw próbował wskazać, że wojna chemiczna jest desperackim aktem, a nie czymś, czego można się spodziewać po reżimie Assada, który w zasadzie wygrał.

Syria gen brytyjski ShowJeśli masz tylko 60 sekund, obejrzyj ten krótki film.

Przedwczoraj nie wierzyłem, że Ameryka będzie na tyle głupia, by poprowadzić atak na Syrię. Moje uzasadnienie było proste. Rosjanie niedawno wdrożyli swój najbardziej zaawansowany, jeszcze niesprawdzony system obrony powietrznej S-400 w Syrii.

Rosyjska S-400 została zaprojektowana do przechwytywania rakietowych pocisków samosterujących America’s 1970. Sądziłem, że może to być śmiertelny cios dla Ameryki i dla NATO, że znajduje się w sytuacji, w której wiele jego pocisków Tomahawk atakujących Syrię zostało zestrzelonych przez rosyjski system przeciwlotniczy.

Byłem prawie pewien, że amerykańscy przywódcy wojskowi nie podejmą takiego ryzyka, a już na pewno nie dla Izraela. Myliłem się. Ameryka, Wielka Brytania i Francja podjęły to ryzyko.

Według Rosjan i Syryjczyków większość pocisków samosterujących została zestrzelona. Jeśli Syria i Rosja mówią prawdę, NATO jest przestarzałym wojskowym dowcipem. Może powinniśmy podziękować Izraelowi za to, że wszystko wyszło na jaw.

Syria - S400Izraelska prasa doniosła w zeszłym tygodniu, że w rozmowie telefonicznej premier Netanjahu i prezydenta Trump doszło do spięcia z powodu ogłoszonego przez Trumpa zamiaru wycofania sił amerykańskich z Syrii.

Wiemy, że Izrael był zrozpaczony zwycięstwem Assada. Izrael nie może znieść sojuszu między Hezbollahem, Iranem, Assadem, Turcją i Rosją, który dzieje się na północnej granicy. Izrael otwarcie ogłosił, że odmawia Iranowi interwencji w Syrii.

Izrael chciał, aby ktoś, podobnie jak USA i NATO, zaangażował się w eskalację sprzeciwu wobec Assada. Nic więc dziwnego, że trzy kraje, które chciały spełnić to, czego Izrael chciał,  słyną z silnych i jastrzębich żydowskich lobbystów.

W USA dominacja AIPAC w zakresie spraw zagranicznych była przedmiotem szeroko zakrojonych badań akademickich . W Wielkiej Brytanii 80% posłów torysów jest członkami wojowniczych Konserwatywnych Przyjaciół Izraela, a we Francji CRIF (Rada Przedstawicieli Instytucji Żydowskich we Francji) jest najsilniejszym organem w kraju.

Wcześniej w tym tygodniu wydawało się, że WW3 może być blisko. Żaden uważny obserwator Bliskiego Wschodu nie może nie zauważyć, że Izrael i wspierające go lobby wojenne były jakoś w centrum tego wszystkiego.

Teraz wydaje się, że Izrael i jego lobby pchnęły Amerykę, Wielką Brytanię i Francję do działania przeciwko własnym interesom narodowym.

Dziś rano, po niedawnym zbrodniczym, ale daremnym ataku na Syrię, jasne jest, że NATO nie jest dokładnie potęgą militarną.
Jest to niszczejące narzędzie syjonistyczne. Nie jest gotowy na wojnę. Na razie WW3 została przełożona. Sądzę, że możemy przynajmniej wdzięczni Izraelowi za to.

Autorzy: Gilad Atzmon 14 kwietnia 2018 r

Opublikowano za: https://www.veteranstoday.com/2018/04/14/how-israel-postponed-ww3-inadvertently/

Tłumaczenie: https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.veteranstoday.com/&prev=search

Rosyjscy wojskowi publikują pełny raport o ataku rakietowym na Syrię pod dowództwem USA, jakie systemy obrony powietrznej zostały użyte i ich skuteczność

Al Masdar

BEIRUT, LEBANON (10:25) – Rosyjskie wojsko opublikowało pełny raport o ataku rakietowym na Syrię w dniach 14 kwietnia rano, z których część zawiera szczegółowe informacje na temat syryjskich systemów obrony powietrznej i skuteczności taka broń.

Według raportu, sto trzy (103) amerykańskie, brytyjskie i francuskie rakiety cruise wystrzeliwane w Syrii były zaangażowane w szereg syryjskich systemów obrony powietrznej, w tym Pantsir-S1, Buk-M2, Kub, Strela-10, Osa, S -125 i S-200, które z kolei odpowiedziały na 112 pociskami ziemia-powietrze (SAM).

Aby skuteczność tych systemów obrony powietrznej została odnotowana w następujący sposób:

Pantsir-S1: 25 wystrzelonych rakiet, 23 trafienia.
Buk-M2: 29 wystrzelonych rakiet, zdobyły 24 trafienia.
Kub: 21 pocisków wystrzeliło, trafiło 11 trafień.
Pociski Strela-10: 5 wystrzeliły, zdobyły 3 trafienia.
Osa: 11 pocisków wystrzelonych, 5 trafień.
Wystrzelono pociski S-125: 13, 5 trafień trafiło.
Pociski S-200: 8 wystrzeliwane, trafienia 0 trafień.

Kompletna nieskuteczność S-200, aby skutecznie zaatakować którykolwiek z atakujących pocisków samosterujących, została sprowadzona do nieobiektywnego projektu systemu SAM w kierunku przechwytywania samolotów o dużej wysokości, a nie nisko latających pocisków.

Statystyki prawdopodobnie nie uwzględniają zachodnich pocisków samosterujących, które zostały zestrzelone lub odjechały z celu, dzięki „elektronicznym systemom walki” z miękkim zabijaniem – coś, czego rosyjskie źródła nigdy nie potwierdzą.

W każdym razie, według oficjalnych liczb, współczynnik przechwytywania syryjskich systemów obrony powietrznej podczas ataku rakietowego pod dowództwem USA wynosi około 70 procent.

Przez Ian Greenhalgh 17 kwietnia 2018 r

Za: https://www.veteranstoday.com/2018/04/17/russian-military-releases-full-report-for-us-led-missile-attack-on-syria-what-air-defense-systems-were-used-and-their-effectiveness/

Tłumacz: https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.veteranstoday.com/&prev=searc

Od redakcji KIP: Efektem zdarzeń  z 12/13 kwietnia ( ataku rakietowego Państw NATO na Syrię ) jest uznanie przez NATO wyższości technologicznej systemów obrony rakietowej Rosji wyprodukowanych w okresie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku nad technologiami ofensywnymi NATO wdrożonymi  i wyprodukowanymi w XXI wieku przez USA i Kraje Zachodniej Europy.

Dowodem tego jest akceptacja przez USA i kraje NATO dokonania zakupów rosyjskich systemów obrony przeciwrakietowej S400 przez Turcję.

Przed  dokonaniem ataku na Syrię  w  nocy z 12/13 kwietnia 2018 r. USA i NATO używały wszelkiego rodzaju nacisków i gróźb żeby zmusić Turcję  do wycofania się z transakcji zakupu rosyjskich systemów S400.

Wypowiedz się