Co jest groźniejsze: agentów zdradziecka robota, czy naiwnych Polaków głupota ?

Publikujemy ważny tekst Dariusza Nejmana i bardzo ciekawą dyskusję na portalu Neon24 pt. „…wśród tej żądnej pieniędzy masy jest sporo agentów obcych państw i wrogich nam interesów. Jednak bez Polaków obecny stan państwa był nie do osiągnięcia…”.

Poruszony jest w nim ( tekście i dyskusji) dylemat

co jest groźniejsze w doprowadzeniu do upadku państwa i narodu: agentów celowa i zdradziecka robota, czy głupota naiwnych Polaków w dużej skali społecznej ?

Niestety skutki obu tych czynników są podobne, lecz jeśli są ze sobą połączone, dają w krótkim okresie 30 lat katastrofalne wyniki. Polecamy ten ważny artykuł i jeszcze ważniejszą dyskusję, aby rozsądzić, który czynnik jest ważniejszy.

Redakcja KIP

 Rejtan

Autor poniższego tekstu, Dariusz Nejman, nie jest jasnowidzem.

On po prostu myśli…

Podobnie upadła w XVIII wieku Rzeczpospolita. 

Rachunek za chciwość  przedstawicieli narodu, czyli wtedy szlachty, zapłacili ich wnukowie.

W XX i XXI wieku   chciwość, tym razem dużo liczniejszej grupy obywateli polskich, ponownie jest  głównym paliwem działań

 mafii politycznych.

 Źródło  https://web.facebook.com/dariusz.nejman.7/posts/1733893420017552

„””  GRUPA TZAKI

To było do przewidzenia, skorumpowane polskie elity, przegniła klasa średnia stali się zakładnikami swojej głupoty i krótkowzroczności.

Jak do tego doszło ?

Najpierw trzeba wrócić do roku 1989 , do roku przełomu.

Pisałem o tym wiele razy, że wszyscy rzucili się wówczas do pomnażania pieniędzy, 

za wszelką cenę dążąc do tego by się wyrwać z nizin i wspiąć się po drabinie społecznej jak najwyżej, zagarniając po drodze jak najwięcej. 

To było oczywiste, zachód tylko na to czekał, bacznie obserwował , 

zachód wiedział jak to będzie przebiegać.

Temu została podporządkowana transformacja w latach 1989 -2004

W pierwszej kolejności obłowili się ludzie służb i politycy wyprzedając obcemu kapitałowi gospodarkę kawałek po kawałku lub likwidując kolejne branże i i działy polskiej gospodarki. Opowiadał o tym okresie barwnie Wicemarszałek Lepper podczas przemówienia kiedy był odwoływany z funkcji Wicemarszałka Sejmu.

Stopniowo korumpowano klasę średnią sukcesywnie podnosząc wynagrodzenia sędziom, prokuratorom, lekarzom, architektom, inżynierom .

Zdecydowano się kupić 800 000 ludzi, by przejąć kontrolę nad państwem i 32 milionami pozostałych.

 Z czasem oderwano tę grupę od społeczeństwa i dziś czerpie ona duże korzyści ze zmiany systemu. 

To także było zamierzone, bo każda próba walki o Polskę, o jej przyszłość, odbierana była i jest przez te środowiska jako zamach na ich prawa nabyte, na solidne zarobki jakie dziś płaci się tym grupom zawodowym.
Środowiska te błyskawicznie reagują na każdą próbę naprawy kraju która wiąże się z osłabieniem ich pozycji, podporządkowaniem ich pracy i interesów wspólnocie.

Innymi słowy podążają oni za system, pilnie strzegąc z której strony wiatr wieje i w jakim kierunku płynie ta rzeka, czasem nie świadomi że wiodą siebie, swoje rodziny i kraj w przepaść.

 Po wymiarze sprawiedliwości i lekarzach, architektach, straży pożarnej, wojsku i policji zaczęto budować pasożytnicza klasę urzędniczą. 

Tak uformowano betonowy elektorat który gwarantuję nienaruszalność procesu upadku Polski.

Pisałem o tym systemie który w Grecji nazywa się Tzaki.

Do tego by rządzić Polską w ciągu ostatnich 20 lat potrzeba było mniej więcej 18-20% głosów uprawnionych do głosowania, czyli około 5-6 milionów głosów. 

Bazą tego elektoratu były środowiska budżetowe strzegące swoich łupów, czyli około 1,8 mln ludzi. 

Część z nich ma rodziny, a więc baza wzrasta do liczby około 3-3,5 mln ludzi. 

Z nimi powiązana była różnymi nieformalnymi układami, korupcją, zamówieniami publicznymi, kolesiostwem grupa około 3-3,5 miliona ludzi. 

Tak jak w Grecji ten betonowy elektorat strzegł systemu kosztem wspólnoty i państwa, 

skupiał się na zaspokajaniu prywatnych interesów. 

I tak jest do dziś.

To było oczywiste , że likwidując kolejne branże, fabryki, zakłady w latach 1989 -2004 zaczęło rosnąć bezrobocie, szczególnie wśród młodych, którzy nie mogli przebić się przez szczelny mur wybudowany przez elektorat Tzaki.

Nie przypadkiem zaraz po wejściu do Unii Europejskiej od razu Anglia otworzyła swój rynek pracy.

 Wyjechało szybko z Polski 3 mln młodych, dobrze wykształconych, dynamicznych i alergicznie reagujących na polskie szambo, korupcję ludzi. 

Zniechęcił ich elektorat Tzaki utrzymując opresyjne państwo, nękając ich podatkami, absurdalnymi przepisami i skorumpowanym i niewydolnym wymiarem sprawiedliwości. 

Dzieła dokończyły inne kraje które permanentnie i stopniowo odsysały z Polski najlepszych specjalistów wszystkich branż.

Osiągnięto wtedy kilka celów.

Najważniejszym było usuniecie fundamentu na jakim funkcjonowało państwo polskie, albowiem wyjazd tylu milionów młodych ludzi podważył pokoleniowy system emerytalno – rentowy.

 Z tą chwilą grupa Tzaki, by utrzymać system – swoje łupy, zaczęła stopniowo zadłużać państwo . 

To oczywiste , że gospodarka nie odpowiedziała od razu, tąpnięcie pokoleniowe zaczęło być mocno odczuwalne od kiedy władzę przejęły PO i PSL silnie związane z grupą Tzaki.

 Uważam do dziś że PIS doskonale zdawał sobie z tego sprawę, i dlatego oddał PO władzę w roku 2007, tym bardziej że stoi za PIS grupa Holocaust Industry , której zależało na tym by Polska znalazła się w sytuacji przymusowej , podatnej na szantaż militarny i ekonomiczny, dzięki czemu możliwym stało się wymuszenie zapłaty bajońskich odszkodowań Żydom, wyssanym z palca.

Osłabiono zdolność konkurowania polskiej, słabej gospodarki z gospodarkami zachodu.
Pozbyto się jednocześnie z Polski dużej grupy młodych,walecznych ludzi, która mogła być groźna dla obrotowej grupy Tzaki, gotowej układać się z każdym kto zagwarantuje jej status i wymusić jakieś zmiany.

W końcu zdynamizowano zwalniające gospodarki zachodu czerpiąc garściami z kompetencji, pracowitości i zdyscyplinowania polskich emigrantów. 

Ta grupa poszerzyła tam rynek zbytu., ożywiła system finansowy i wzmogła popyt na towary i usługi.

Od tej pory grupa Tzaki zainteresowana była usuwaniem z Polski kolejnych fal młodego pokolenia, by zabezpieczyć swoje interesy.

W roku 2018 możemy spodziewać się potężnego uderzenia w młode pokolenie, zbyt patriotyczne jak na polskie warunki. Już uderzono w Ruch Narodowy, w Endecję, w wolnościowców, w ONR , w Ruch Kukiz 15. 

To preludium. Grupa Tzaki porozumiała się z przedstawicielami obcych mocarstw  by wspólnie ten „problem’ rozwiązać. 

Sądzę że dojdzie z czasem do prześladowań , aresztowań, pobić, do nękania młodych przez służby i wymiar sprawiedliwości, przez aparat przymusu, by im obrzydzić życie w kraju, zmusić do wyjazdu i rozbić groźne dla Tzaki ruchy społeczne.

 Już czekają na młodych Polaków w Australii, Danii, Norwegii, Niemczech czy Anglii.

By utrzymać status grupy Tzaki PO i PSL najpierw okradły fundusze emerytalne , a potem dynamicznie, na niespotykaną skalę zaczęły zadłużać państwo.
Za rządów tej koalicji szeregi członków grupy Tzaki zaczęły rozkradać kraj na niebywałą skalę,  gdyż PO i PSL przejęły władzę w całym państwie i kontrolowały Sejm, Senat, Urząd Prezydenta, Miasta, Gminy, Województwa i Powiaty, wszystkie jego obszary.

Jak mówi Prof. Staniszkis żądana pieniędzy masa rzuciła się do grabieży.

 W efekcie zadłużenie zewnętrzne skoczyło z 524 mld w roku 2007 do jednego biliona złotych w ciągu 8 lat, czyli o 100% w roku 2015. 

Lawinowo zaczął rosnąć dług wobec emerytów i rencistów który osiągnął w 2015 roku poziom 2,2 bln złotych. 

Ten dług oszust Rostowski i grupa Tzaki ukryła za pomocą różnych machlojek legislacyjnych. Zadłużenie państwa zewnętrzne i wewnętrzne osiągnęło poziom astronomiczny w ciągu 8 lat i wynosiło w roku 2015 kwotę 3,2 bln złotych.

W zawrotnym tempie rósł dług prywatny Polaków.

Zadłużenie w kredytach hipotecznych wzrosło z 5 mld EUR w roku 2004 do 100 mld EUR w roku 2017.

 Zadłużenie w kredytach komercyjnych skoczyło z 100-150 mld w roku 2004 do blisko biliona w roku 2017.

Cała polska transformacja oparta jest na długu.

Nasz kraj przypomina krę pływającą po morzu, niestabilną i podatną na siłę wiatru i skoki temperatur. 

Tym różnimy się od zachodu, że tam rdzeń majątku państw budowany był stopniowo, przez wieki, w oparciu o mozolną i ciężką pracę pokoleń .

 Ten rdzeń jest wolny do jakichkolwiek obciążeń i zawirowań.

 Nas przekonali ekonomiści ( wiadomo jacy ) do przebudowy gwałtownej, opartej na długu.

 Co z tego że jeździmy po nowych drogach skoro za chwilę staną się one własnością kogoś innego. Ten sam los czeka domy, fabryki, zakłady, infrastrukturę. 

O to się dzisiaj biją zachodnie korporacje i finansjera , kto więcej z tego zagarnie, 

Niemcy, Francuzi, Anglicy, Amerykanie , czy Żydzi.

95% polskich gmin, i miast na prawach gminy to dzisiaj bankruci.

I ta sytuacja nie jest przypadkiem. Masie żądanej pieniędzy, która dorwała się do władzy w regionie, podsunięto z Unii „okazyjne” kredytu na infrastrukturę, która nie przynosi dochodów. 

By przemielić te „okazyjne” pieniądze władze lokalne zaczęły budować stadiony, baseny, rewitalizować parki, ogródki, reperować ulice, remontować mienie komunalne podstawiając naturalnie firmy zaprzyjaźnionych kolegów i koleżanek.

 Wszystko to z kredytu.

 Dam przykład tego niebywałego marnotrawstwa. 

W Zachodniopomorskim , na stosunkowo niewielkim obszarze wzniesiono z pieniędzy publicznych Aquparki w Świdwinie ( najwyższe bezrobocie w kraju ), w Białogardzie ( jedno z najwyższych bezroboci w kraju ), w Kołobrzegu , w Ustroniu Morskim , w Koszalinie , i w Darłówku.

 Łącznie 6 Aquparków w miastach z których większość jest oddalona od siebie 20-30 kilometrów. Nie ma szans by były one rentowne. 

To są miasta od 2-3 tys. mieszkańców ( Ustronie ) przez miasta 15-25 tys ( Darłowo, Białogard, Świdwin ) do Kołobrzegu ( 70 tys ) i Koszalina ( 110 tys ).

Wszystkie te „inwestycje” obciążają dalej miasta , zmuszają do utrzymania obiektów , oraz do obsługi dużych , jak na ich budżety, kredytów.

Białogard już ogłosiłby bankructwo gdyby nie pożyczka rządowa w 2017 roku w kwocie 20 mln złotych. 

Pierwszą gminą jaka ogłosiła bankructwo w Polsce jest gmina Ostrowice , niedaleko tych, wyżej wymienionych miast. 

Wcale nie jest lepiej w Bydgoszczy ( 111% zobowiązań w stosunku do wpływów ), Poznaniu ( 110% zobowiązań w stosunku do wpływów ), Szczecinie ( 108 % zobowiązań w stosunku do wpływów ) .

 Dług całkowity w stosunku do dochodów przekroczył 90 proc. we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Gdańsku. 

Zła sytuacja finansowa jest w Rzeszowie, Elblągu, Płocku. 

Tam, w tych dużych miastach skala „inwestycji” była porażająca , kredyty zaciągnięte, by je przemielić przez podstawione firmy kolegów i koleżanek, astronomiczne.

 Dziś spora część dużych miast w Polsce powinna już ogłosić upadłość. 

Nie jest to, jak pisałem przypadkowa sytuacja. 

Ktoś czekał aż żądna pieniędzy masa wyszarpie dla siebie nie myśląc o wspólnocie i przyszłości. Niestety, ludzi mądrych i odpowiedzialnych nie dopuszcza się do władzy, a gdy słusznie krytykują , wytykają głupotę, to niszczą je do spółki służby, sądownictwo i lokalne środowiska.

Nie ma tu miejsca by opisać całą tę operację, w każdym razie korporacje z zachodu opanowały nie tylko rynek finansowy, ale także rynek handlu detalicznego i hurtowego towarami rolnymi, spożywczymi i przemysłowymi.

I tak w roku pańskim 2017 Polska jest krajem totalnie sterowalnym, podatnym na dziesiątki zagrożeń natury ekonomicznej , społecznej czy kulturowej i te zagrożenia zaczynają się mnożyć.

 I wtedy do grupy Tzaki zgłosiła się Holocaust Industry, oczywiście by pomóc zwalczać te zagrożenia.

 Zadziwiające, zaraz potem zaczęło rosnąć zagrożenie atakiem militarnym ze strony Rosji, skoczyła inflacja napędzana przez dziwny skok cen w sieciach wielkopowierzchniowych, a Bruksela zapowiada uruchomienie art. 7 Traktatu. 

Jak na złość zaczynają zgłaszać swoje roszczenia zachodnie koncerny, za Caracale, elektrownie wiatrowe i grożą pozwami przed arbitrażem za dziesiątki milionów euro i dolarów. Przed grupą Tzaki codziennie staje widmo upadku i utarty łupów, nie ma rady trzeba płacić za ochronę.

Krowę trzeba najpierw podtuczyć przed wydojeniem.

 Holocaust Industry zaproponowała zatem grupie Tzaki, że najpierw posili się z wyrębu drzewa, a potem possie przez co najmniej dwie kadencje gospodarkę. 

Były owszem jakieś tarcia od momentu kiedy PIS objął władzę , bo Niemcy, czy Francja, Rosja i Anglia, a i Włochy, Grecja, Hiszpania, Dania , Szwecja, a nawet Portugalia gniewnie pomrukiwały , że nie można tak wydzierać tej polskiej padliny, odtrącając innych, ale już jest , od lipca 2017 roku zawarty układ i każdy bierze swoje.

 Jak wiadomo zgoda buduje, niezgoda stwarza problemy w eksploracji kolonii.

Jeżeli komuś się wydaje że to się dobrze skończy to powiem że nie podzielam tego zapatrywania. Uważam że polskie truchło zostanie poszarpane , przeżute , a potem rzucą resztki na pożarcie hienom.

Czyż Bismarck nie miał racji, przekonując że dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą ?

 No przecież to co tu opisałem to dzieło Polaków , sami sobie zgotowali jak zwykle ten los. 

Zgadzam się, wśród tej żądnej pieniędzy masy jest sporo agentów obcych państw i wrogich nam interesów. 

Jednak bez Polaków obecny stan państwa był nie do osiągnięcia. ( podkreślenie Z.J.)

Ten nieco przydługi wpis dedykuję członkom grupy Tzaki , tym pysznym, chełpiącym się swoją władzą, przekonanym o swojej nieomylności i potędze sprawcom naszego losu.

 Zapewniam was, że upadek będzie bolesny. 

Jeżeli do niego dojdzie, a uważam że przestanie on istnieć za lat najdalej 12. to bądźcie pewni, że oni was nie zatrudnią, że pierwsi pójdziecie w odstawkę, najlepiej do piachu. 

Nikt o zdrowych zmysłach nie zatrudni ludzi którzy doprowadzili do upadku swój własny kraj.”””

Koniec diagnozy.

Propozycja terapii:

http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com.au/2017/12/co-robic-po-przebudzeniu-nie-chodzi-mi.html

Ród

Komentarz pod tekstem Dariusza Nejmana:

„Chciałoby się krzyczeć, ale to niemy krzyk”. 

Odpowiedziałem:

Mimo że niemy jest ten krzyk, to krzyczmy … 
Łączmy nasze nieme krzyki… 
W ich ciszy narodzi się początek cudu mocy SŁOWA…

WYBRANE KOMENTARZE

Bardzo dobry obraz „rewolucji Solidaruchów”

Ja tylko spuentuje jak zwykle….
a wszystko zawdzięczamy solidaruchom oraz KK z JPII na czele.

Solidaruchy można podzielić na dwie grupy.
– pożytecznych idiotów którzy rozwalali własny kraj sądząc, że na tym polega patriotyzm.
– zdrajców i obcą agenturę którzy to w pełni świadomie pracowali dla zagranicznych sponsorów i którzy mieli świadomość jaki los gotują Polakom.
KK z JPII na czele należą ewidentnie do grupy działającej z pełną świadomością zdrady narodu Polskiego… zresztą ich lojalność jest powiązana z Watykanem, a nie z narodem Polski. Można powiedzieć że to nie zdrajcy ale wprost obca Watykańska agentura w Polsce.

Wszystkie elity będące u władzy po 89r to zdrajcy, bo na tym poziomie w hierarchii społecznej (władza) już nie można rżnąć głupa czyli pożytecznego idioty.

Jeden wyraźny wyjątek (jest ich kilka) to Lepper który od samego początku mówił narodowi prawdę i walczył o interesy Narodu.
No i został zamordowany… i tu charakterystyczna jest cisza ze strony PO i PIS…to na pewno moralni wspólnicy tej zbrodni.

Oscar 06.01.2018 07:54:51

@Oscar 07:54:51

Tak, tekst Dariusza Nejmana skłania do głębszej refleksji.
Zwłaszcza tych , którzy żyli w tamtym okresie

Lepper jawi się jak ucieleśnienie Reytana .
Po sejmie rozbiorowym Reytan wyjechał na Litwę i według tradycji rodzinnej popadł w obłęd, w wyniku czego 8 sierpnia 1780 roku popełnił samobójstwo.

Szlachetny opór zakończony śmiercią.
W obu przypadkach.


Widziałem zachłanność polskich funkcjonariuszy Watykanu.
Jak małpy na banany oni rzucili się na różne przywileje, np. zwolnienia celne.
I importowane samochody zaczęły być traktowane jako przedmioty „kultu religijnego”.

Widziałem krewnych , którzy stali w kolejkach po świadectwa udziałowe.
Był to smutny widok…

Wymienione przez Ciebie struktury zniszczyły i zadłużyły kraj przede wszystkim dzięki chciwości milionów naszych rodaków.

Ta bezmyślna chciwość trwa nadal.
Dla 500 złotych miliony Polaków ( świadomie z małej litery) zadłuża swoje dzieci i wnuki.

ilu jest mężczyzn i kobiet , które chcą i potrafią zabić chciwość w sobie?

Zbyt mało, aby oczekiwać szybkiego polepszenia losu naszych rodaków.

Zbigniew Jacniacki 06.01.2018 08:23:50

@Zbigniew Jacniacki 08:23:50

Dekret Bieruta jak gruba kreska, odcięła Polaków: od własnego gruntu, od korzeni.

Nic dziwnego Polacy zawieszeni w przestrzeni żadni są wody jak i pieniędzy.

Czy nowa konstytucja pozwoli na stałe połączenie, Polaków z ziemią i własnymi korzeniami ?

goodness 06.01.2018 10:33:19

@goodness 10:33:19

To nie takie proste.
Reforma rolna nie odcięła Narodu Polskiego od ziemi ale wręcz odwrotnie udostępniła Polską ziemię Polskim chłopom.

A z ziemią jest problem. Czy prywatne latyfundia Watykanu w Polsce to jeszcze Polska czy już Watykan.
Czy latyfundia Oligarchów ziemskich to jeszcze Polska czy już własność np. globalnej mafii żydowskiej .. a oni mogą „wykupić” cała ziemie w Polsce…
a sprzedadzą im ją ich agenci na stołkach ministerialnych i przegłosują sprzedaż (prywatyzację) ich agenci na stołkach sejmowych.


A czy ziemia prywatna zwykłego chłopa jest tak prywatna, że może on sprzedać ją Niemcowi albo żydowi ?
A czy taka ziemia jest jeszcze Polska, czy już Niemiecka albo żydowska (mienie żydowskie).
Jak widać ziemia to nieruchomość Polska i nie powinna być niczyją własnością prywatną, ale zawsze pozostawać własnością, majątkiem narodowym Państwa Polskiego.

Oczywiście można taką ziemię dzierżawić do uprawy, ale nigdy nie wolno jej sprzedawać nikomu nawet Polakowi, bo Polak też może sprzedać żydowi, Watykanowi, Niemcowi.. czy ruskiemu (a ruskiemu na co Polska ziemia, on dość swojej na Syberii).

Jak widać dekret Bieruta a sprawa Polska jest całkiem pro Polski.
A dekrety „prywatyzatorów” najjaśniejszej są całkiem anty Polskie.

Oscar 06.01.2018 10:52:51

@Oscar 07:54:51

O czym pieprzysz człowieku?
Tu nie ma żadnych „solidaruchów”.
Do takiego stanu państwa i świadomości Polaków doprowadziły rządy zdrajców z obcego nadania w latach 1944-89, a także wyrżniecie elit w czasie i po II WŚ.
Kiepskie były to elity, ale i tak lepsze.
To właśnie ci zdrajcy, a raczej ich potomkowie lub wychowankowie przekazali władzę ściśle wyselekcjonowanej grupie agentów, kapusiów, innych zdrajców, pospolitych przestępców i obcoplemieńców.
Zawierając przy tym zdradzieckie i kapitulanckie porozumienia z wierzycielami.

A dalej, to już samo się toczyło na zasadzie kuli śniegu, to jest ta banda przylepiała coraz to nowych ludzi.
A to wszystko za przyzwoleniem i aplauzem ogłupionych do cna Polaków.

Gdzie masz tych „solidaruchów” człowieku?
Zobacz jaki był skład rządów z balcerkiem na czele, byłym lektorem szkoły marksizmu-meninizmu dla kadr PZPR.
Mało takich w każdej partii i we władzach???

Na prawdę trzeba mieć albo bardzo złą wolę, albo nasrane, żeby ciągle powielać te brednie o „solidaruchach”.

AlexSailor 06.01.2018 11:27:33

@Zbigniew Jacniacki 08:23:50

Moim zdaniem odwraca Pan pewne rzeczy, to jest robi pospolity błąd Polaków.
To jest tej części, której chce się jeszcze myśleć.
Otóż nie można żądać od ludzi, by działali przeciw sobie.
A to dlatego, że ci działający przeciw sobie, sami się zlikwidują.
Dlatego trudno mieć pretensję do ludzi, że biorą te 500+.
Podobnie w innych kwestiach.

Natomiast można mieć pretensję o zupełny brak zainteresowania sprawami publicznymi, np. długiem narastającym, wydawaniem pieniędzy na wodotryski, destrukcyjne działanie wobec Polski i Polaków.

Ale ludzie mają to w tyle.
Wrocław zadłużony na 90% dochodów – a kogo to obchodzi, ważne żeby były fontanny, imprezy noworoczne i inne bzdury.
Są ludzie, którzy nigdy 500+ nie dostaną, np. starsi słuchacze pewnej rozgłośni.
I oni to 500+ popierają, MIMO ŻE jest to działanie przeciw sobie.
Taki przykład.

A tak w ogóle, to uważam, że 500+ jest punktem zwrotnym, czy raczej punktem bez powrotu.
Od tego momentu mamy pozamiatane.
Co prawda trzeba próbować i mam nadzieję (no w zasadzie nie mam), że się mylę, ale to już koniec.
Teraz tylko cud może nas uratować.

Prawdopodobnie, jak będziemy mieli szczęście, skończy się jak w Argentynie czy Wenezueli, bo na Grecję nie mamy szans.
To jest powtórka dekady 1980-89 z późniejszą grabieżą, ale na znacznie ostrzejszych warunkach.

AlexSailor 06.01.2018 11:48:28

@goodness 10:33:19

Pan też pisze o Marsjanach?
Przecież Polak nie może kupić ziemi we własnym kraju, a jak już tą ziemię jakimś cudem ma, to w zasadzie tylko formalnie.
Od 3 stycznia ma się wynosić pod karą 5000 zł z własnej ziemi, bo myśliwi zechcą polować.
Czy Pan to rozumie??

AlexSailor 06.01.2018 11:51:07

@AlexSailor 11:48:28….Otóż nie można żądać od ludzi, by działali przeciw sobie….

Od nikogo nic nie żądam.
Nie odwracam też kota ogonem.

Uważam tylko , że chciwość kosztuje dużo więcej niż ludziom się wydaje.

Ludzie biorą 500+.
Ok. Nie mam o to żadnych pretensji.
Tylko niech nie płaczą, że muszą spłacać zadłużenie państwowe zaciągane na te darowizny.

Zbigniew Jacniacki 06.01.2018 12:03:31

I jeszcze małe dopowiedzenie

To każdy człowiek powinien coś od siebie żądać
Coraz bardziej jestem przekonany, że ludzie chcą być niewolnikami.
Wręcz żądają tego dla siebie i tylko troszczą się o to,, aby „łańcuchy” nie były zbyt widoczne..

Zbigniew Jacniacki 06.01.2018 12:13:14

@Zbigniew Jacniacki 08:23:50

Niestety, ale tekst pokazuje powierzchowny problem Polski w przekroju 30 lat. Tekst nie sięga źródła problemu, błędne opinie itd.
Oceniacie peło i psl, pomijając pisiorów, przecież to jedna pięść, to jedna opcja – opcja syjonistyczno – banderowska, narzucona Polsce z zewnątrz, realizująca politykę dla swoich mocodawców z usraela, a więc światowej mafii finansowej. Mafia ta, ma w kieszeni w Polsce wszystkich od wierchuszki tzw. pseudo – lewicy, do pseudo-prawicy, RN, ONR, Kukiz, OTR i jego media do tzw. komuny liberalnej skrzydła Kwaśniewskiego i Borowskiego, Cimoszewicza. Przecież np. oni wszyscy wspierali ,,pomarańczowy majdan” rewolucje na majdanie itp. Oni wszyscy razem prowadzili ekonomiczne rozbiory Polski, prowadzą ją nadal w formie księżycowych długów, oraz tzw. repolonizacji.
Oni razem entuzjastycznie przyjmowali ,,prawo”, by ,,przyjąć” tu nad Wisłę, okupacyjne wojska usraelskie w Polsce.
Oni razem wprowadzali nas do eruokołchozu, przyjmowali TL, akceptowali umowy UE – Ameryka Północna w wyniku której, trucie ludzi będzie na wielką skalę.
Co do tzw. RN, to żaden z nich nie broni np. M. Piskorskiego, żaden Poseł nie chce nawet interpelacji poselskiej złożyć w sejmie w obronie Piskorskiego. Każda ich inicjatywa jest tak prowadzona, aby nie naruszyć interesów usraelskich w Polsce, uciekają przed prawdą w sprawie okupacji Polski przez USA i Izrael.
Taki Jonny Daniels 30 – letni mosadowiec prowadzi pod pachę całe środowisko pisiorów a Poseł Winnicki milczy, RN milczy???? O czym to świadczy?.
Polacy nie chcą wierzyć w to, co ich czeka.
Życie na kredyt z obcych banków, to nic innego jak w przyszłości głodowe pensje, wysokie podatki, ogólna bieda a nawet bankructwo jako wspólnota. Najszybsze tempo zadłużania Polaków ma obecny ,,żond”, szybsze nawet od wielu krajów afrykańskich.
Ludność jest w obrzydliwy sposób manipulowana, (patrz prymitywne chałtury w Zakopanem TVP, W-wa TVN, Katowice Polsat, gdzie przy tej obleśniej chałturze bawiło się prawie 12 mln ludzi razem), manipulowana na własne życzenie. Tak prowadzony na smyczy i na kolanach Naród, nie ma przyszłości, dlatego wyjątki są niszczone, zamykane do więzień, otoczone służbami specjalnymi, a nawet mordowane (np; A. Krzepkowski z Ursusa)
Dlatego wskazywanie zdrady jednych zdrajców, a pomijanie zdrady zdrajców innych, jest strasznym nadużyciem, taki przeciętny odbiorca zrozumie, że jak peło zdrajcy, to głosuję na kolejnego bardziej wyrafinowanego zdrajcę.
Masonerii, szpiegom, złodziejom, szabes – gojom chodzi cały czas o to, aby Polacy głosowali jednych na drugich, nie za czymś dobrym tylko przeciw drugim, a jedni i drudzy to praktycznie są ci sami. itd.

Wrzodak Z. 06.01.2018 13:02:37

@Wrzodak Z. 13:02:37

Przepraszam, ale uważam , że nie przeczytał Pan zbyt dokładnie tekstu Dariusza Nejmana.

Na podstawie jakiego fragmentu wyciągnął pan wniosek , że „…Oceniacie peło i psl, pomijając pisiorów,…” ?

D.Nejman wyraźnie napisał:
„Najpierw trzeba wrócić do roku 1989 , do roku przełomu.
Pisałem o tym wiele razy, że wszyscy rzucili się wówczas do pomnażania pieniędzy, za wszelką cenę dążąc do tego by się wyrwać z nizin i wspiąć się po drabinie społecznej jak najwyżej, zagarniając po drodze jak najwięcej.
To było oczywiste, zachód tylko na to czekał, bacznie obserwował ,
zachód wiedział jak to będzie przebiegać.
Temu została podporządkowana transformacja w latach 1989 -2004
W pierwszej kolejności obłowili się ludzie służb i politycy wyprzedając obcemu kapitałowi gospodarkę kawałek po kawałku lub likwidując kolejne branże i i działy polskiej gospodarki. Opowiadał o tym okresie barwnie Wicemarszałek Lepper podczas przemówienia kiedy był odwoływany z funkcji Wicemarszałka Sejmu….”

Teza Nejmana jest prosta- chciwość elit pasła się na chciwości większej części społeczeństwa…

Zbigniew Jacniacki 06.01.2018 13:20:12

@AlexSailor 11:27:33

Chce Pan powiedzieć, że Solidarność nie wygrała z komuną w 89r ?
Polska nie uzyskała wolności ?
Solidaruchy nie świętowały zwycięstwa ? nie nastawiały sobie pomników ?
świat wychwalający Solidaruchów za wielkie zwycięstwo nad komunizmem się myli a może kłamie ?
Liberałowie to komuniści ?
A JPII to KK to też komuniści.
A Regan, Bush, Obama świętujący zwycięstwo nad komunizmem to też komuniści ?
A Oligarchowie żydowscy zagraniczni i Polscy świętujący zwycięstwo solidarności to też komuniści ?

Czyli co nie było zwycięstwa solidarności ? zwyciężyła komuna ?
I komuna oddała władzę swoim wrogom ideowym liberałom i KK z JPII na czele ?

O kurde .. ale komuś się we łbie napieprzyło.
Bo z czystej logiki tak wynika …
Solidaruchy są w opozycji… i cały czas byli w opozycji od 89r..
tylko ja tej opozycji nie widziałem… a w PRLu jak obalali komunę to ich widziałem … każdy widział.

No ktoś ma tu mocno na…rane w główce.

Oscar 06.01.2018 13:21:05

@AlexSailor 11:27:33

A solidaruchów oczywiście we władzach po 89r nie było ?
A jak głosowały solidaruchy co ich tam nie było ?

PO to komuniści ? a PIS też ?.
A SLD to co ? Solidaruchy że ich tak „wypinkowano” ?
A Samoobrona z Lepperem co Solidaruchy ? że im Leppera zamordowano ?
A KK z JPII na czele to kogo w końcu popierał komuchów czy solidaruchów ?

Oscar 06.01.2018 13:24:58

Jak żydowskie elity bronią swojej pacynki w Polsce.

Ten kretyn Macierewicz jest już znienawidzony przez wszystkich i Premier RP wraz z Kaczyńskim chcą go w końcu wywalić. Co robią elity żydowskie ? Zapraszają gnoja do Białego Domu. Ch..j wie po co i dlaczego ( w jakiej sprawie ) . Spotka się tam z jakimś niższym urzędnikiem, ale to nie ważne. Ważne , że tę ofiarę zaproszono do BIAŁEGO DOMU, a takiego „wyróżnionego” gnoja wyrzucić po prostu przecież nie można !!!! – z komentarza danielmarek2552 , 6 stycznia 2018 at 08:52 na bruskablog

Moja odpowiedź : Antonio to ciężki zawodnik zarówno dla marionetek z Polski jak i marionetek z BIAŁEGO DOMU, tudzież , a raczej i przede wszystkim dla samego tajnego światowego centrum władzy w skrócie TŚCW. Istnieje opcja , że stamtąd już do Polski nie wróci, tak jak kiedyś Bierut z Kremla. I znowu będzie tak jak w powiedzeniu „pojechał dumnie , przyjechał w trumnie”.

Ja tam Antoniemu , ze swojej strony, życzę jak najlepiej. Przecież po bohaterze Kuklińskim, to największy po II wś. stwórca „polskiej armii”.

PS. Przepraszam wszystkich za pomyłkę w nazewnictwie zamiast TŚCW, powinno być TŚWC…

ciąg dalszy dyskusji o Antonio : Jak nie wiadomo o co chodzi, to doskonale wiadomo ze chodzi o $

detektywmjarzynski 06.01.2018 13:53:55

@goodness 14:01:30

Każdy Polak w Polsce powinien mieć szansę na swój kawałek Polski (ziemi)
ale tylko w trybie dzierżawy … z prawem do dziedziczenie dzierżawy..
jeżeli potomek nadal mieszka w Polsce.
Jak Polak jedzie na emigrację do ziemię przejmuje państwo które może ją wydzierżawić innemu Polakowi..
Ja piszę o tym jak powinno być…
Bo że jest burdel w tej sprawie to wiem.
Wielu zdrajców i obcych amatorów na Polską ziemię jest za tym by ten burdel pogłębiać…a ziemie wyprzedawać za srebrniki (zdrajcy) albo wykupować za bezcen (obcy).

Ziemia i jej skarby a również woda, lasy, jeziora, rzeki, góry… to niezbywalne skarby narodowe…. Można je dzierżawić a nawet oddawać do eksploatacji ale nigdy sprzedawać i zawsze w interesie Narodu Polskiego.

Tej zasady rządzące solidaruchy nie przestrzegają.
Warto dodać że KK też obcy to Watykan a inne związki wyznaniowe to wszystko obce twory (żydowskie, nie słowiańskie religie).

Oscar 06.01.2018 16:35:01

@Oscar 16:35:01

Nie powinno się dopuszczać by na terenie Polski instalowały się obce kultury
przyjmujące ziemię i zasoby gospodarcze…
Niedopuszczalnym są wręcz eksterytorialne enklawy w których praktycznie nie obowiązuje prawo Krajowe (całe dzielnice w Paryżu, i innych zachodnich miastach)
Również pojęcie „mienia żydowskiego” jest niedopuszczalne (ruchomości tak ale nieruchomości a zwłaszcza ziemia to już na pewno nie).
Żydzi byli obywatelami Polskimi i prawnym spadkobiercą ich mienia (ruchomego) jest Polska… lub byli właściciele ..mieszkający na stałe w Polsce…a ziemia należy do Narodu Polskiego jako niezbywalna własność narodowa.

Takie powinny być zasady.

Oscar 06.01.2018 16:43:25

Nej-man, to żyd Newman (czyt. Niułmen, nowy-człowiek), czyli Dar-i-usz(y) Nej-man(a) i wszystko jasne – Koń Trojański !!

Jak zwykle, KACI i OPRAWCY oskarżają swoje OFIARY !!

U niektórych zmanipulowanych ofiar, występuje symptom załamania psychicznego, nazwany przez oprawców – „SYNDROM SZTOKHOLMSKI”.

500+

TONĄCY ZAWSZE ZŁAPIE SIĘ BRZYTWY !!!

Krystyna Trzcińska 06.01.2018 17:46:23

  • @Krystyna Trzcińska 17:46:23

Oceniamy tekst a nie korzenie autora.
Korzenie mogą jedynie jakoś motywować treści.
Ale trzeba interes autora w pisaniu takiego tekstu,

Moim zdaniem tekst oddaje rzeczywistość.

Oscar 06.01.2018 19:18:06

  • @Zbigniew Jacniacki 13:20:12
No i gdzie ta krytyka pisorów???
Przecież w naszym upadłym kraju toczy się wojna między nimi, a nami czyli między szpiegami – syjonistami i ich szabes – gojami, a normalnymi Polakami, którzy pragną żyć w Niepodległej Polsce.
Wojnę tą toczyli Polacy w okresie 44-56 z żyd- bolszewikami, toczył wojnę Gomułka z nimi, wprowadzając desowietyzacje agentury żydo – bolszewickiej, toczył też taką swoją wojnę Gierek, dopóki Jaruzelski nie wyhodował swoją opozycję w rodzaju KOR-ru, gdzie ich zadaniem było oddać Polskę tym, co Gomułka ich wywalił z Polski i do dziś oni w różnej konfiguracji rządzą upadłą Polską.
Obecnie mamy do czynienia z sztucznym wrogiem pisu, czyli środowisko peło oraz UE, po to aby widz – wyborca miał do wyboru te same mechanizmy, które są wdrażane w Polsce od blisko 30 lat.
Przecież pół obecnego rządu to ludzie z PO, wcześniej z PZPR – skrzydło judaistyczne, UW, AWS- PC – KL-D itd. Oni wszyscy razem pracują na rzecz obcych interesów i te najważniejsze sprawy dla Polaków są przywożone z zewnątrz do realizacji.
Pamięta Pan jak CIA przywiozło 40 mln $ celem przekupienie partii politycznych w Polsce by zgodzili się na wojnę w Iraku. Wtedy tylko LPR i Samoobrona była zdecydowanie przeciw okupacji i ludobójstwa narodu irackiego, to mówi wiele. Podobnie było z wieloma antynarodowymi posunięciami kliki szpiegów i karierowiczów z tzw. klasy politycznej w Polsce.
Także nie ma co oszczędzać POPIS czy SLD-.N , Kukiza czy wierchuszkę RN.

Wrzodak Z. 06.01.2018 21:09:10

Od XII wieku n.e. nie było czystej „POLSKIEJ KLASY ŚREDNIEJ”
była na pewno „POLSKO-JĘZYCZNA KLASA ŚREDNIA” utworzona z napływowych bastardów (dzieci, wnuki i pra, pra, prawnuki upadłych aniołów) po wymordowaniu „POLSKIEJ KLASY RZĄDZĄCEJ” w czasie wprowadzania tzw. religii katolickiej „RZYMSKIEGO CESARSTWA” w czasie tworzenia tzw. kraju niemieckiego w X wieku n.e.
Jak wiemy, od tego czasu, a więc od X wieku do wieku XVII w przeciągu 800 lat, POLSKA JAKO PAŃSTWO PRZESTAŁO ISTNIEĆ. Jest to zasługa, przede wszystkim tzw. kościoła katolickiego, utworzonego w 313 roku przez Konstantyna (bastarda) w dzisiejszej Turcji.
Od 325 roku nastąpiło rozdzielenie funkcji cesarza cesarstwa wschodniego od cesarza cesarstwa zachodniego, REPREZENTOWANEGO OD TEGO MOMENTU PRZEZ tzw. PAPIEŻA, czyli CESARZA CESARSTWA ZACHODNIEGO zwanego od X wieku n.e. ŚWIĘTYM CESARSTWEM RZYMSKIM, na ziemiach UKRADZIONYCH, CZYLI PODBITYM NARODÓW, Franków i zachodnich Słowian. Krzyż szedł przed bandytami, najemnikami papieży, których to pochód trwa do dzisiaj i końca jego nie widać. Wręcz przeciwnie, tworzy się światową religię, religię ekumenizmu, która ma być zlepkiem wszystkich religii świata, pod dowództwem jezuitów watykańskich, z których jeden z nich napisał książkę „Mein Kampf” pod którą podpisał się tylko, jeden z największych bandytów świata, pederasta Adolf Hitler (bastard)! Jeszcze wcześniej, inny pederasta tzw. Lenin (bastard) , za pieniądze tegoż Cesarstwa Rzymskiego rozpoczął największą tragedię Rosjan, naszych braci, rozpoczynając ludobójstwo tego narodu, którego sumę ofiar od roku 1914 do 1956 szacuje się na około 60 000 000 ludzi!
Aby ukryć prawdziwych bandytów rzymskich, podstawiono bastardów, zwanych dzisiaj żydami, którym pozwala się na okradanie i mordowanie tubylców, a ochroną tych skur… zajmuje się wilk w owczej skórze, tzw. kościół katolicki, pobierając za to sowitą opłatę.
W Iraku od 2003 roku działała armia najemników watykańskich pod nazwą BLACWATER, z powodu ich ludobójczego działania, musieli zmienić nazwę na ACADEMI i mordują swobodnie nadal. Z ich trzonu głównego, utworzono (już dzisiaj rozwiązane) dowództwo tzw. PAŃSTWA ISLAMSKIEGO, armii najemników ISIS za namaszczeniem USraela i przez nich finansowanego, pod nadzorem jezuitów rządzących Watykanem, a poprzez Watykan całym światem tzw. cywilizacji łacińskiej, a więc światem bandyckiego zachodu!

Uchoigielne 06.01.2018 21:25:00

@Oscar „Oceniamy tekst a nie korzenie autora” Czy dla ryby ma znaczenie na jakie smaołyki (przynętę) została schwytana??

Ty się zachwycasz tym panem, który karmi cię trucizną ukrytą nie w schabowym, tylko w polędwicy.

Półprawda = Jedno Wielkie Kłamstwo.

Wszyscy wiedzą, że ty uważasz:

Że w gułagach i katowniach SOWIECKICH winą Polaków było to, że zgodzili się przyjmować od swoich oprawców tak zwany „darmowy” chleb, a w zamian nie chcieli za darmo, aż do śmierci, zaiwaniać w syberyjskich, bolszewickich, BANKIERSKICH KOPALNIACH URANU.

Idąc dalej twym tokiem rozumowania:

To, że światowi socjaliści i klerykaliści wymordowali miliony Polaków, to też Polaków wina, bo nie chcieli się dać zniewolić, wydziedziczyć i wygnać z własnej ziemi – ziemi ich Słowiańskich ojców.

W 1939 FRANKIŚCI zaproponowali wybudować KORYTAŻ do GDAŃSKA!

A w 2013 FRANKIŚCI wymagają wybudować KORYTAŻ aż do SYRII !
Arystokracja, KRZYŻOWCY (krzyżacy), biskupi, królowie GADYali po FRANCyjskiemu.

To ŻYMSCY panowie, magnaci spłodzili katolicyzm i komunę, którymi zainfekowali Słowian i cały wolny świat.

A dziś już mamy WIEŻĘ BABILON i NWO.

Babilon
Krystyna Trzcińska 06.01.2018 22:49:44
  • @Uchoigielne, Amen

„Broniąca” obywateli i ich praw do wolności i od tyranii domorodnych tyranów FRANC(usk)a policja to Najemnicy ŻYMU przeznaczeni do pacyfikacji poddanego im narodu – W tym przypadku narodem tym są mieszkańcy Galii.
Babilonu żołnierze

Krystyna Trzcińska 06.01.2018 22:49:48

Opublikowano za: http://zbigniew1108.neon24.pl/post/141839,wsrod-tej-zadnej-pieniedzy-masy-jest-sporo-agentow

(Wytłuszczenia, powiększenia i podkreślenia pochodzą od red. kip.)

Wypowiedz się