Jak działa pieniądz i skąd się bierze ubóstwo? | Mikołaj Tesla rozmawia z Członkami KIP: Dariuszem Brzozowcem i dr Krzysztofem Lachowskim

Pieniądz i prawa

Prezentujemy rozmowę Mikołaja Tesli z członkami Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej: Dariuszem Brzozowcem Liderem Polskiej Waluty Lokalnej ZIELONY i dr Krzysztofem Lachowskim Prezesem Zarządu Towarzystwa Spółdzielców.

Tematem rozmowy jest sposób kreacji pieniądza i jego wpływ na powstawanie ubóstwa, wywłaszczanie Polaków z własności, koncentrowanie jej w rękach nielicznych ludzi oraz postawy kulturowe tego systemu w postaci bezwzględnej rywalizacji między ludźmi, nazywane konkurencją, nie tylko w sferze gospodarczej, ale w nieco mniejszym stopniu w każdej dziedzinie życia.

W polityce ta sama zasada nazywana jest „DZIEL, SKŁÓCAJ  I RZĄDŹ”. Polega ona na atomizacji społeczeństwa nie tylko między partiami politycznymi, grupami narodowościowymi i etnicznymi, ale także między rodzinami i pojedynczymi osobami, eliminując tym samym współpracę, która jest znacznie bardziej korzystna dla ludzi i która zdecydowanie dominuje nad rywalizacją, czyli egoistycznym własnym interesem, zarówno w organizmach żywych ( między komórkami) jaki i społecznych: mrówek, szczurów, pszczół.

Redakcja KIP

Od Autora wywiadu i wydawcy „Jak działa pieniądz i skąd się bierze ubóstwo?”:

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak trudno się żyje? Dlaczego w wielu krajach przeciętna rodzina ma oszczędności mniejsze, niż miesięczne zarobki – nawet w takich miejscach, jak Rzym czy Londyn? Jest tak z bardzo konkretnych powodów.

Te powody były mi znane już od jakiegoś czasu – jednak wreszcie udało mi się dotrzeć do osób – które w bardzo jasny, prosty i przejrzysty sposób wyjaśniają, dlaczego tak się dzieje. To była rozmowa, na którą czekałem dosłownie kilka lat!

To jest rozmowa, którą absolutnie każdy powinien zobaczyć. Bo okazuje się, że kluczowym problem w braku pieniędzy – jest właśnie pieniądz! I to w jaki sposób, na jakich zasadach i przez kogo jest tworzony. A także co się z tym pieniądzem później dzieje.

Z tej krótkiej, acz bardzo ważnej i treściwej rozmowy dowiesz się o przyczynie problemu. Natomiast na stronie www.WolnaWaluta.pl znajdziesz rozwiązania, które możesz wdrożyć już teraz. One nie naprawią problemu od ręki. Ale na pewno poprawią Twoją sytuację.

Naprawdę – to może być jedna z najważniejszych rozmów – jakie przeprowadziłem w swoim życiu. Warto, szczerze z serca polecam!

Za: https://www.facebook.com/tebusy

Jak działa pieniądz i skąd się bierze ubóstwo? | Mikołaj Rozmawia

Ps. od Redakcji KIP: Cytat na memie zdjęciowym, sprzed 2 wieków, jest autorstwa Amschela Meyera Rothschilda twórcy najpotężniejszego klanu banksterskiego na świecie, który kontroluje kreację i administrowanie pieniądzem w skali Ziemi. Klan Rothschildów posiada we własności i/lub zarządzaniu zdecydowaną większość państwowych banków centralnych, w tym Polski. Nie podlegają jego kontroli banki narodowe: Syrii, Białorusi, Wenezueli, Korei Północnej, Sudanu, prawdopodobnie: Iranu, Chin i Rosji (od 3 lat), chociaż w przypadku tych 3 krajów nie mamy pewności. Niezależne banki narodowe miały do niedawna: Irak, Libia i Afganistan, więc to co spotkało te kraje było konsekwencją tej niezależności.

Na szczęście świadomość w tym temacie szybko się zmienia i nadchodzi rewolucja, która zlikwiduje ten kosmiczny przekręt.

Polecamy dla Dociekliwych i Samodzielnie Myślących przeczytanie w tym globalnym temacie i przeanalizowanie, co najmniej zamieszczone na poniższych linkach teksty i połączenie wielu „puzli” w pełniejszy obraz mechanizmu pieniądza, w tym finansów, kredytów i zniewolenia zwykłych ludzi w Polsce i nie tylko. Zalecamy czytanie i analizowanie w podanej kolejności.

Czy Prawo i Sprawiedliwość zamierza wzmocnić grabież kredytową Polaków ? Uwagi do ustawy o kredycie hipotecznym i nadzorze…
Synagoga Szatana: tajna historia żydowskiej dominacji świata – część I
„Kreatywna księgowość” w bankowości jest legalna od 2008 r. !!!
Lichwiarze u bram, a encyklika Benedykta XIV o lichwie i innych nieuczciwych zyskach oraz historia lichwy
Świat tonie w długach. Polski dług to tylko ułamek puli sięgającej 260 bilionów złotych
Eliminacja gotówki – część większego planu?
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/richard-k-moore-bankowa-okupacja/
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/ellen-braun-o-kreacji-pieniadza-biuletyn-kwartalny-banku-anglii/
Lista Rothschilda i powiązania
Bliski upadek systemu bankowego i rezygnacja Iranu z petrodolara
TABU prywatnego lichwiarskiego pieniądza, jako długu – pozbawiającego własności: rodziny, firmy, samorządy i państwo – należy złamać !!!
PIENIĘDZY WYSTARCZY DLA WSZYSTKICH – CZY ORWELL POMYLIŁ DATY?
Postępy w tajnej wojnie z Synagogą Szatana
Ekonomia pieniądza (1): Cel ekonomii – połączyć dobra z tymi, którzy ich potrzebują

a następnie:

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/skarga-na-rzad-rp-do-komisji-europejskiej-w-zwiazku-z-zalegalizowaniem-grabiezy-kredytowej-w-polsce/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/richard-k-moore-bankowa-okupacja/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/ellen-braun-o-kreacji-pieniadza-biuletyn-kwartalny-banku-anglii/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/czy-polska-zbankrutuje/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/bankowy-tytul-egzekucyjny-hanba-dla-kolejnych-parlamentow-rzadow-prezydentow-i-trybunalow-konstytucyjnych-od-1997-roku/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/czy-kredyty-w-polsce-beda-troche-tansze-wsrod-najdrozszych-w-europie/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/koncentracja-systemu-bankowego-poprzez-likwidacje-bankrutow-na-koszt-obywateli/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/politycy-prostytuuja-sie-z-miedzynarodowa-finansjera/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/banki-napuszczaja-spoleczenstwo-i-kredytobiorcow-zlotowych-na-frankowiczow/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/kula-lis-65-banksterzy-grabia-ludzi-franka-najpierw-pokochaly-polskie-banki-dopiero-pozniej-polacy/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/wsrod-ludzi-i-malpiatek-tak-samo-czyli-kto-i-po-co-wprowadzil-ludzkosci-pieniadz/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/janusz-szewczak-bunt-juz-dawno-powinien-nastapic/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/w-szwajcarii-beda-glosowac-czy-odebrac-kreacje-pieniadza-bankom/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/geszeft-wszechczasow-a-plany-ludobojstwa-planetarnego/

Wnikliwe przestudiowanie i przemyślenie zawartych treści zaoszczędzi czytania co najmniej kilkunastu tysięcy stron, w tym zwłaszcza gazetowej „sieczki”, gdzie ważna prawda ukryta jest w mieszance wielkich kłamstw z mało ważną prawdą, która służy jedynie uwiarygodnieniu wielkich kłamstw.

Więc trzeba czytać i analizować, analizować, analizować… i wydobywać ważną prawdę na powierzchnię oraz … realizować według zasady australijskich Aborygenów: „Musisz stać się tą zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.”

Na podsumowanie kilka „złotych myśli” w tym temacie :

 • Kenneth Galbraith – laureat nagrody Nobla z ekonomii: „Proces przez który powstaje pieniądz jest tak prosty, że ludzki umysł go odrzuca. Naprawdę nie ma potrzeby posiadania więcej, niż się potrzebuje. W gospodarce jest tak, że nie możesz handlować pracownikami, ale możesz ich dzierżawić. Po angielsku: Job – to praca dla pieniędzy; work – to praca, którą robisz bo lubisz, albo jesteś w tym dobry.”
 • Maurice Allais, profesor ekonomii i laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 1988 roku, napisał w swej książce „Les Conditions Monetaires d’une Economie de Marche” („Monetarne uwarunkowania rynku ekonomicznego”, str.2): „W istocie, obecny sposób tworzenia pieniądza z niczego przez system bankowy jest, nie waham się tego powiedzieć, aby pomóc ludziom wyraźnie uzmysłowić sobie, o co tu chodzi, podobny do wytwarzania pieniędzy przez fałszerzy, tak słusznie potępianego przez prawo. Mówiąc konkretnie, daje te same rezultaty”.
 • Lew Tołstoj: Pieniądz to nowa forma niewolnictwa, odróżniająca się od starej tym, że jest niepersonalna – że nie ma relacji międzyludzkiej pomiędzy panem i niewolnikiem.
 • Św. Tomasz z Akwinu: „Pieniądze wynaleziono głównie dla ułatwienia wymiany, i dlatego właściwym i głównym użyciem jest ich zużycie, czyli wydanie przy wymianie rzeczy. Dlatego samo przez się jest niedozwolone brać zapłatę za użycie pieniędzy, a na tym polega lichwa.”
 • Clifford Hugh Douglas założyciel szkoły Kredytu Społecznego: „Władza pieniądza nie chce i nigdy nie chciała ulepszenia systemu pieniężnego. Tarcia społeczne, wojny i sabotaż to jest dokładnie to, czego ona chce.”
 • Henry Forda twórcy koncernu Forda ( nazwanego tak od jego nazwiska) sprzed blisko wieku temu: „Jeżeli ludzie w kraju rozumieliby naszą bankowość i system monetarny, wierzę, że przed jutrzejszym rankiem wybuchłaby rewolucja”
 • Marshall McLuhan „Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.”

Redakcja KIP

 

 

 

 

Comments

 1. fiesta says:

  Temat: Jak działa pieniądz i skąd się bierze ubóstwo?

  Komentarz „fiesta”

  Spojrzmy na to objektywnie.
  Otoz pieniadz dziala na rozne sposoby i w zaleznosci od sposobu, w tym przypadku pozyczki osobistej lub panstwa, pieniadz moze byc jedna z wielu przyczyn ubostwa czlowieka lub panstwa, ale nie musi.
  Do innych przyczyn ubostwa czlowieka nalezy:
  – brak pieniedzy,
  – niskie wynagrodzenie za prace,
  – niezdolnosc do pracy,
  – brak pracy,
  – brak pracownikow wykwalifikowanych z powodu emigracji zarobkowej z Polski,
  – lenistwo, pijanstwo etc,
  – naiwnosc i glupota czlowieka,
  – brak samozaradnosci,
  – ludzka zazdrosc , donosy, dzialania na zlosc drugiemu czlowiekowi,
  – niedostateczny brak wiedzy i kwalifikacji w zawodzie,
  – brak znajomosci i powiazan ze sferami wplywowymi,
  – zniszczenie materialne, gospodarcze i ekonomiczne panstwa,
  – rozbior ekonomiczny panstwa,
  – korupcja wladz,
  – zlodziejstwo,
  – brak rozliczenia okresu PRL i PRL”bis”,
  – nieumiejetnosc zarzadzania,
  – bledy w podejmowanych decyzjach,
  – niewiedza zagadnien ekonomicznych, gospodarczych i politycznych,
  – podejmowanie wysokiego ryzyka,
  – sabotaz wladz i dzialania w obcym interesie,
  – wrogie dzialania innych panstw,
  – brak kontroli nad pieniadzem wlasnym i panstwowym,
  – spekulacje na gieldach,
  – niekontrolowane wydatki wlasne i panstwa,
  – rewolucje i wojny,
  – dezinformacja prowadzona przez media i rzad,
  – powiazania mafijne politykow i wladz,
  – zdrada interesow Polski i Polakow,
  – wysokie podatki,
  – niska sila nabywcza zlotowki,
  – iflacja i wzrost cen,
  – istnienie grup uprzywilejowanych,
  – lobby: zydowskie, lewackie, libertynskie, watykanskie, unijne, masonskie etc.
  – brak swiadomosci narodowej u wiekszosci Polakow i Polek,
  – brak prawdziwej wiedzy historycznej o Polsce, Polakach i swiecie,
  – podzialy w polskim spoleczenstwie.

  Wymienione powyzej kilkadziesiat przyczyn, ktore maja wplyw na ubostwo czlowieka i panstwa wymagaja oddzielnego omowienia.
  W przypadku Polski i Polakow te przyczyny ubostwa sa zwiazane z wydarzeniami ostatnich ponad 300 lat i historia Polski i Polakow ostatnich 300 lat jest odpowiedzia.
  Jako ciekawostke dodam, ze panstwa zaborcze: Prusy, Rosja i Austria postanowily, ze zrobia wszytko, aby Polska nie odrodzila sie juz nigdy.
  Zas kolaborujace z zaborcami zydostwo nie chcialo dopuscic do powstania niepodleglego panstwa polskiego na konferencji pokojowej w Wersalu w 1919r.
  To sa dowody na odwieczny spisek przeciwko Polsce i Polakom, a jednoczesnie dowod, ze nie tylko lichwa jest narzedziem na zniszczenie Polski i Polakow.

  fiesta

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Patrząc na to obiektywnie to przyczyny, które Pan wymienił są natury trzeciorzędnej, a co najwyżej drugorzędnej. I nie chodzi tu o Polskę, lecz o ludzkość, którą zniewala ten system pieniądza odsetkowego i kreowanego z powietrza, czyli fałszywego, w rękach kilku – do kilkunastu osób w świecie. Radzę posłuchać jeszcze raz i poczytać w innych opracowaniach na temat pieniądza, których jest na naszej stronie bardzo dużo – chyba na żadnej innej nie ma tyle wszechstronnych na ten temat opracowań !
   Pozdrawiamy ciepło

 2. fiesta says:

  Szanowna Redakcjo KIP,

  Ja znam te tematy od 25 lat i faktem jest, ze bankierzy kreuja pieniadze z niczego i w ten sposob kontroluja panstwa i narody, ale zeby bankierzy mogli zarabiac to potrzebuja owieczek i baranow, i niestety wladze wiekszosci panstw swiata biora pozyczki od bankierow, a zastawem jest panstwo i narod.
  Czy Redakcja KIP wie z czego to wynika ?
  Zwykly zjadacz chleba i kartofli nie ma innego wyboru, jak wziac pozyczke od bankierow, ktora nastepnie bedzie splacal z procentem, aby miec wlasny dom lub samochod i zyc na luzie.
  Czy Redakcja KIP widzi w czym jest problem ?
  Czy Redakcja KIP zdaje sobie sprawe z konsekwencji finansowych, ekonomicznych i politycznych np. dla Polski w przypadku wycofania sie z ukladu z bankierami ?
  Czy Redakcja KIP zna inne rozwiazania alternatywne, oprocz „jedynie slusznego”, zeby zamniejszyc wplywy bankierow na panstwa i narody ?

  Ja moze zasugeruje, ze wplywy bankierow mozna powaznie ograniczyc, jesli rzad wykaze dobra wole i wyda serie narodowych bonow skarbowych, ktore sprzeda narodowi, a zebrane pieniadze, rzad odpowiednio zainwestuje.
  Innym sposobem jest wprowadzenie przepisu dotyczacego powstania funduszu zakladowego dla pracownikow, ktorym nie bank, a zaklad bedzie udzielal pozyczek na budowe wlasnego domu, kupno samochodu etc.
  Panstwo moze otrzymac pozyczke od wielkiego zakladu zagranicznego w zamian za pozwolenie wybudowania fabryki tego zakladu w Polsce, przez co zostana wykreowane dodatkowe miejsca pracy w Polsce.
  Poza tym jestem zdania, ze STRACH MA WIELKIE OCZY i straszenie Polakow bankierami nie wnosi nic nowego do rozwiazania tego problemu i problem pozostaje nierozwiazany.
  Dlatego trzeba zmusic mozg do myslenia i poszukac rozwiazan alternatywnych do czego potrzebna jest znajomosc przepisow prawnych, bankowych, finansowych, podatkowych, inwestycyjnych etc.
  Niech wiec nikogo nie zdziwi gdy napisze, ze na bankierach mozna zarabiac pieniadze lokujac pozyczone pieniadze w odpowiednie inwestycje…. i dodam, ze procent pobierany przez bankierow od pozyczki kwalifikuje sie do ODLICZENIA PODATKOWEGO, czyli koszt pozyczki wynosi ZERO ( O !).
  W zwiazku z tym odpowiedz Redakcji KIP z dnia 26.12.2017 o godz 2:26 na moj wczesniejszy komentarz z dnia 25.12.2017 o godz 23:37 , uwazam za standardowa papke propagandowa.
  Jako przyklad podam Niemcy, ktore przegraly wojne i skorzystaly z Planu Marschalla na odbudowe zniszczonych Niemiec, podczas gdy Stalin zadecydowal za Polske i odrzucil Plan Marschalla.
  Kto na tym lepiej wyszedl: Niemcy czy Polska i Polacy ?

  Na zakonczenie napisze, ze propaganda komunistyczna okresu PRL glosila, ze komunizm jest najlepszym systemem na swiecie i ze kazdy otrzyma w/g swoich potrzeb oraz ze Zwiazek Radziecki jest najwiekszym przyjacielem Polski i Polakow.
  Tymczasem w PRL panowala dyktatura komunistyczna od 1945r pod dyktando Moskwy i w miedzyczasie doszlo do czterech strajkow robotniczych z powodu niskich zarobkow i wzrostu cen na artykuly powszechnego uzytku w latach:
  1956, 1970, 1976 i 1980.
  W 1981r PRL opuscilo okolo 950 tysiecy Polakow i Polek, i to byla ich odpowiedz dla rzadzacych komunistow i obiecanego „komunistycznego raju”, ktory komunisci faktycznie budowali, ale dla siebie i swoich rodzin.
  Propaganda komunistyczna rowniez glosila, ze kapitalizm jest najgorszym systemem na swiecie i wyzyskuje czlowieka, w co nie wierzylem i co okazalo sie wielkim klamstwem, poniewaz po 3 miesiacach pracy na zachodzie bylem w stanie odlozyc pieniadze i kupic wlasny uzywany samochod, ktory sluzyl mi przez prawie 5 lat, po czym go sprzedalem za 70% ceny jaka zaplacilem 5 lat wczesniej , gdyz nadal byl w dobrym stanie i kupilem wiekszy samochod uzywany.
  Dla kontrastu podam przyklad nauczyciela szkoly sredniej z PRL , ktory w latach 1970-tych zalil sie do mnie, ze ma prawo jazdy samochodowe przez 20 lat i nie stac go na kupno samochodu, ktore na dodatek psuly sie dosc czesto.

  Ja rowniez pozdrawiam Redakcje KIP i przypomne, ze bankierow tez mozna legalnie okrasc, tylko trzeba wiedziec jak to zrobic.

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Szanowny Panie
   Postaramy się Panu odpowiedzieć polemicznie, nie tylko na wątki zawarte w powyższym komentarzu, ale też w innych, w miarę syntetycznie, ponieważ mało zna Pan realia zarówno polskie, żyjąc za granicą, jak i globalne:
   1) Pisze Pan: „ale żeby bankierzy mogli zarabiać to potrzebują owieczek i baranów, i niestety władze większości państw świata biorą pożyczki od bankierów, a zastawem jest państwo i naród.
   Czy Redakcja KIP wie z czego to wynika ?”
   Czym się różni branie pożyczek od bankierów przez władze kraju od brania indywidualnego, tak jak Pan brał i dlaczego to pierwsze jest złe, a to drugie jest dobre ?
   Kształtowanie świadomości społeczeństwa przez media, marketing, polityków, także nieuświadamianymi metodami kontroli umysłu w skali powszechnej (na duża skalę zastosowane przez Zachód w ciągu kilku miesięcy z okrętów w portach, z lądu i z satelitów w 1989 r. przyczyniło do zdecydowanego zwycięstwa „S”, gdyby nie to – „S” by nie wygrała ) nie jest żadną bajką, choć nawet obecnie niewiele ludzi ma świadomość jak „prane są mózgi” podprogowo i innymi zaawansowanymi metodami, (nie będziemy się jednak w tym temacie rozpisywać)jak zrobiło swoje i wywarło presję na władzę, aby także się zadłużyły. Kredyty zagraniczne, które w ograniczonej i dobrze wykorzystanej skali zaciągnął Gierek ( zaciągał przy oprocentowaniu 1-3%) były jednym z elementów pułapki, w którą wpadło bardzo dużo krajów III i mniej II świata. W latach 80-tych zwiększono oprocentowanie do 15-18 %, doprowadzając do finansowej kolonizacji tych krajów. Jak wygląda podbijanie krajów przedstawia ciekawa książka Johna Perkinsa „HITMEN. Byłem ekonomistą od brudnej roboty”. Etapy postępowania takich agentów jak John Perkins wobec najważniejszych rządzących ( jeśli to były nie podstawione marionetki, lecz ludzie z mniejszą lub większą osobowością) są w skrócie następujące: perswazja i groźby, szantaż, walizki pieniędzy, dokonanie destabilizacji społecznych i rewolt w danym kraju, wysłanie szakali i zabicie tych osób, wywołanie wojny jak np. w Iraku, Libii , Afganistanie, kiedy poprzednie metody zawiodły. Mechanizm działania podbijania poprzez tzw. wojny hybrydowe (np. kolorowe rewolucje w Polsce i na Ukrainie) jest też opisany na naszej stronie w artykule: „Obusieczny miecz imperiów: globalny militaryzm i organizacje pozarządowe”. Należy tu dodać, że wymienione w artykule imperia były i są jedynie narzędziami tajnych judeo-satanistycznych organizacji, które posiadając możliwości tworzenia i administrowania pieniądzem mogły stopniowo destabilizować podbijane kraje.
   2) Pisze Pan „Zwykły zjadacz chleba i kartofli nie ma innego wyboru, jak wziąć pożyczkę od bankierów, która następnie będzie spłacał z procentem, aby mieć własny dom lub samochód i żyć na luzie.” I swoim doświadczeniem potwierdza Pan to dosyć powszechne myślenie: „po 3 miesiącach pracy na zachodzie bylem w stanie odłożyć pieniądze i kupić własny używany samochód, który służył mi przez prawie 5 lat, po czym go sprzedałem za 70% ceny jaka zapłaciłem 5 lat wcześniej , gdyż nadal był w dobrym stanie i kupiłem większy samochód używany.”
   Właśnie takie myślenie jak Pana zdominowało myślenie wielu ludzi w Polsce, by szybciej mieć wiele dóbr materialnych ( oglądali filmy w stylu ‚Dynastia” i wyobrażali sobie nierzadko, że będą lordami Carringtonami, jak przyjdzie kapitalizm) i dlatego była możliwa „kolorowa” rewolucja solidarnościowa i pełna kolonizacja kraju.
   Mówi Pan o jakimś „luzie w życiu na kredyt”. Kiedyś jeszcze było to możliwe na Zachodzie, ale to obecnie się skończyło, zwłaszcza przy rosnącym bezrobociu. W Polsce przy poziomie dochodów 3-4 krotnie niższym niż w krajach Europy Zachodniej (ponad 80 % ludzi w Polsce zarabia poniżej średniej krajowej), ceny usług bankowych, w tym zwłaszcza kredytów są wyższe o 2,5-3,0 krotnie niż w krajach „starej Unii” . To co Pan pisze, nie ma zastosowania w Polsce, która jest tym specyficznym miejscem w Europie, które co najmniej od trzech wieków ( tą specyfikę Polski dostrzegł nawet Hitler w raporcie do Himmlera z początku 1944 r) podlega wielkim presjom, działaniom destabilizującym i niszczącym nasz kraj oraz ludzi, jak np. I i II wojna światowa. Obie wojny były starannie zaplanowanym ludobójstwem Słowian (haplogrupa R1a1), a zwłaszcza Lechitów z podhaplogrupą R1a1a7 (1/3 zabitych w II wojnie światowej, licząc razem z Chińczykami, stanowiły osoby, głównie Słowianie, a przede wszystkim Lechici/Polachy z terenu obszaru I RP przed rozbiorami). Także dokumentują te plany, jako zamierzenia Hitlera – wymordowania 85 % Polaków, 55% Rosjan i 65-85% Białorusinów, Ukraińców i innych narodów na obszarach wschodnich. Według 9 tomowego opracowania na cienkim papierze, na podstawie tajnych dokumentów NKWD pt. „Martyrologia Polaków na terenach wschodnich, północnych, centralnych i zachodnich ZSRR ( bez Ukrainy) w latach 1917-1953” wymordowano 15 milionów osób narodowości polskiej, w tym także z terenu II RP. To opracowanie było dziełem 40 osobowej grupy historyków: w połowie Narodowości Polskiej, w połowie Rosjan, pod przewodnictwem polskiego księdza katolickiego i za zgodą Prezydenta Putina na udostępnienie wszelkich archiwów do tego opracowania, które przywiózł kilka lat temu do Polski wnuk Polaka Marszałka Konstantego Rokossowskiego. Trzeba wiedzieć, że zarówno bolszewicy jak i Niemcy na zajmowanych terytoriach dokonywali skrupulatnej inwentaryzacji, która jest dostępna i w Międzynarodowym Czerwonym Krzyżu w Genewie i w siedzibie ONZ. Posiadają ją także zarówno Rosja obecna jak i Niemcy. Ale nikt nie chce z tego korzystać, bo to spowodowałoby konieczność napisania historii od nowa !!!
   Polska i Polacy byli w czasie ostatniej ( ale także i I wojny) wojny światowej najbardziej zniszczonym materialnie i ludnościowo krajem ze wszystkich biorących udział w tych wojnach, w stosunku do potencjału, 2 krotnie bardziej niż druga z kolei Jugosławia ( też Słowianie) i 3-4 krotnie bardziej niż agresor niemiecki. Łączne oszacowane straty w wysokości 38% substancji materialnej i 6 mln ludności, w tym 3 mln narodowości polskiej są jednak mocno zaniżone. Szacunki z Trybunału w Norymberdze mówią o eksterminacji 1/3 ludności na obszarze II RP ( ludność Polski przed wojną liczyła 36 mln, po wojnie 23 mln, na innym obszarze, czyli różnica wynosi 12-13 mln, nie licząc przybyłych obcych obywateli i miejscowych Chazarów na nazwiskach pomordowanych Polaków. Badania dr Ludwika Staszyńskiego ( książka „W szponach ludobójców i grabieżców” ) wskazują na straty w zabitych na co najmniej 8,5 miliona ( ile więcej, to według niego wymaga dalszych badań), z czego zdecydowana większość to ludzie narodowości polskiej.
   Przy takich stratach mimo podpuszczania przez Zachód i masoński Rząd Londyński do walki z ZSRR oraz mrocznego okresu Komunizmu Wojennego ( 1944-1956) Polska była odbudowywana i uprzemysłowiona do poziomu 10 potęgi przemysłowej świata w 1988 r. i to własnymi siłami bez kredytów zagranicznych z wyjątkiem okresu Gierka w małej skali, ale dobrze wykorzystanej do wybudowania więcej niż kilkuset zakładów.
   Piszący te słowa nie był beneficjentem poprzedniego ustroju, był do niego krytyczny, tak jak do ZSRR, trochę pod wpływem propagandy tzw. opozycji , RWE i Głosu Ameryki. Ale „wyleczył się” z „Solidurności po Odezwie do Narodów Wschodniej Europy z Hali Oliwii w Gdańsku w 1981 r., ponieważ zrozumiał wtedy wyraźnie, że ten ruch nie jest kierowany przez Polaków. Mało tego, przewidział skutki transformacji w marcu 1990 r. w anty-balcerowiczowskim programie gospodarczym dla znaczącej partii politycznej.
   3) Pisze Pan „Jako przykład podam Niemcy, które przegrały wojnę i skorzystały z Planu Marschalla na odbudowę zniszczonych Niemiec, podczas gdy Stalin zadecydował za Polskę i odrzucił Plan Marschalla. Kto na tym lepiej wyszedł: Niemcy czy Polska i Polacy ?”
   Szanowny Panie – Plan Marshalla to były pieniądze niemieckie wytransferowane z Niemiec pod koniec wojny, które wróciły do Niemiec pod tą przykrywką. Na jesieni 1944 r. kiedy było wiadomo, że Niemcy wojnę przegrają, odbyło się w Strasburgu tajne spotkanie przemysłowców niemieckich z wysłannikiem Martina Bormana, zastępcy Hitlera. Ten wysłannik przestawił plan wycofania z terenu Rzeszy, w ciągu 9 miesięcy, finansowych aktywów niemieckich, w tym zrabowanych na podbitych terytoriach i … wojna trwała dokładnie 9 miesięcy od tego spotkania. Pyta Pan dlaczego nie wzięliśmy pieniędzy z planu Marschalla ? Czy ktoś daje pieniądze za darmo, nie, to była pułapka zastawiona na kraje wschodniej Europy, tak samo jak późniejsze zadłużenie Gierka i obecne gigantyczne zadłużenie w III RP, które grozi nam zrolowaniem długów za Ziemie Zachodnie i odebranie ich nam. Stalin w tej dezyzji miał pełną rację, a potwierdziła to dobitnie najświeższa rzeczywistość Polski i bardzo wielu innych krajów.
   4) Pisze Pan naiwnie: „Tymczasem w PRL panowała dyktatura komunistyczna od 1945r pod dyktando Moskwy i w międzyczasie doszło do czterech strajków robotniczych z powodu niskich zarobków i wzrostu cen na artykuły powszechnego użytku w latach: 1956, 1970, 1976 i 1980.”
   Byłem w 1980 w Hamburgu na Uniwersytecie i w rozmowie z Niemieckimi studentami, kiedy stwierdziliśmy, że jesteśmy uzależnieni od ZSRR, odpowiedzieli, że w inny sposób, ale Niemcy są pod okupacją anglosasów tak samo. Cały Zachód obecny jest skolonizowany przez chazaro-banksterów i tajne satanistyczne organizacje, a „pranie mózgu” ludności tych krajów od wojny w Niemczech, Francji, Szwecji, Norwegii i innych krajach zrobiło w dłuższym okresie znacznie większe spustoszenie, niż w ciągu blisko 30 lat kolonializmu w Polsce – na nasze szczęście. Wielu światłych ludzi, nie tylko Polaków, z Niemiec, Francji, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i innych krajów po pobycie w Polsce stwierdza, że w Polsce jest zdecydowanie normalniej mimo trudniejszych warunków egzystencji, niż w tych krajach, gdzie coraz bardziej nie daje się normalnie żyć i… coraz więcej, także obcokrajowców zaczyna się przenosić do Polski na stałe.
   W związku z powyższym dam Panu radę, którą powtarzam Polakom od ponad 30 lat. Jeśli nie ma Pan jakiegoś majątku lub domu w Polsce, to radzę nabyć i trzymać w rezerwie, na wypadek, gdyby musiał Pan uciekać z kraju, w którym Pan aktualnie żyje. Wielu tak robi, zgodnie z zasadą – lepiej stać na dwóch nogach niż na jednej.
   Pisze Pan co spowodowały podwyżki cen na artykuły powszechnego użytku, ale nie dostrzega, że obecnie wielu ludzi, mimo 72 lat po wojnie, cierpi biedę i niedojada, jak po zniszczeniach wojennych i ludobójstwie na skalę niespotykaną w historii Polski, które cofnęły nasz kraj w rozwoju w stosunku do krajów Zachodu o kilkadziesiąt lat. Na początku XX wieku różnica przeciętnego poziomu życia i wytwórczości w Porównaniu do krajów Zachodu, w tym Niemiec, była znacznie mniejsza niż obecnie, mimo zaborów. Takie są brutalne fakty. Teraz , o dziwo ludzie nie protestują… bo bezrobocie faktyczne wynosi 5-8 milionów ludzi, w tym obejmuje tych którzy wyjechali z Polski za pracą ( dane GUS o bezrobociu są ewidentnie sfałszowane – w myśl zasady chorego, gdy zobaczył że ma gorączkę 40stopni stłukł termometr, aby nie mieć gorączki). Przytoczone 4 rewolty w Polsce zostały zorganizowane, przy poparciu kleru, w tym zwłaszcza jego hierarchii, przez tajną sieć płk. Józefa Światły, którą stworzył na zlecenie szefa NKWD Chazara Berii, poza strukturami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. To w okresie żydokomuny (1944-1956) wymordowano około kilkuset tysięcy Polaków, w tym należy odliczyć istniejący po wojnie bandytyzm i rabunek cudzego mienia, często przez zorganizowane grupy przestępcze, czy tak zwanych i gloryfikowanych Żołnierzy Wyklętych. Część z nich, rzeczywiście nie miało wyjścia, cześć posłuchało żydomasońskiego Rządu Londyńskiego oczekując iluzji, że „Anders przybędzie na Białym koniu”, cześć zajmowała się bandytyzmem ( wiem to od swoich rodziców i starszych krewnych), a część mordowaniem na zlecenie, także UB – ludzi, którzy organizowali po wojnie odbudowę i normalizacją w kraju, po Hekatombie Wojny. V Komenda organizacji Wolność i Niepodległość została stworzona w pełni przez chazaro-żydowski Urząd Bezpieczeństwa.
   5) W swoich komentarzach prezentuje Pan często obraz bardzo uproszczony, czarno biały, wszyscy komunistów wkłada do jednego „worka” i twierdzi, że są źli, a wszyscy przeciwnicy komunizmu i zwolennicy kapitalizmu oraz sam kapitalizm są dobrzy. Takim przykładem jest eksponowany przez Pana Władysław Gomułka, jako agent kominternu itd. itp.
   Gomułka razem z Mieczysławem Moczarem byli czołowymi przedstawicielami narodowej frakcji wśród komunistów, którzy ten ustrój wdrażali. Kiedy wypuszczono Gomułkę z więzienia i narastała polityczna „odwilż”, to na spotkanie z nim na wiecu na placu Defilad w Warszawie w 1956 r. przyszło setki tysięcy ludzi, jak na żadne inne spotkanie z kimkolwiek. To o czymś świadczy, a było to w pełni spontaniczne, po doświadczeniach mrocznego okresu rządów żydokomuny.
   I za rządów Władysława Gomułki, a następnie Gierka zaczęła się stopniowa normalizacja w kraju, poprzez dochodzenie do władzy Polaków i usuwanie polskojęzycznych komunistów. Skrytobójst z roku na rok było coraz mniej. Dopiero zaczął się rejwach i różne orszaki oraz msze żałobne organizowane w związku z zabójstwem lub skrytobójstwem około 100 osób w okresie Solidarności w latach osiemdziesiątych XX w. Tylko że tych zabójstw jedynie w niewielkiej części da się przypisać ostatniej władzy w PRL. Badał to poseł. Jan Maria Rokita wydelegowany przez Sejm Kontraktowy i nic nie udowodnił. A obecnie tylko od 2010 r. zostało ustalonych 2800 skrytobójstw, co przedstawił w NTV z Wrocławia w marcu tego roku Pan chyba nazywający się Huk ( czy Huke) w rozmowie z Januszem Zagórskim, na podstawie danych ABW. A ile rodzin nie zdaje sobie sprawy, że ich bliscy zostali zamordowani: niby w wypadku, w szpitalu czy innych niewyjaśnionych okolicznościach ? A ile takich osób zostało zamordowanych od początku transformacji ?
   Chyba nikomu po wojnie Polacy i Polska nie zawdzięczają tyle co Władysławowi Gomułce. Jako minister ds. Ziem Odzyskanych przyczynił się bardzo do ich zagospodarowania i stworzenia polskiej administracji. Jego najważniejszym priorytetem w polityce zagranicznej było utrzymanie zachodniej granicy na Odrze i nysie Łużyckiej z Niemcami i normalizacja stosunków z obydwoma państwami niemieckimi, w tym zwłaszcza z rewizonistycznymi władzami Niemiec Zachodnich. W końcu mu się udało, choć nie do końca, wskutek utrudnień biskupów polskich ( słynny list do biskupów niemieckich). I ten największych sukces spowodował zmontowanie mu prowokacji w grudniu 1970 r na Wybrzeżu i usunięcie go z przywództwa kraju.
   W. Gomułka przeżył w 1959 i 1961 dwie próby zamachów na swoje życie.
   Ale najważniejszymi chyba jego dokonaniami było zablokowanie na Biurze Politycznym KC PZPR uchwał o fizycznej eksterminacji byłych żołnierzy Armii Krajowej i chłopów polskich za opór wobec przymusowej kolektywizacji. Zapobiegł tym samym ludobójstwu na Polakach przez żydokomunistów w skali od 1,5 do nawet 3 milionów ludzi. To Władysławowi Gomułce i Edwardowi Gierkowi powinni Polacy stawiać pomniki i nadawać nazwy ulic, a nie zdrajcom !!! Ujawniła to Albinowi Siwakowi ( zawarte w jego książkach) prof. Maria Kwiatkowska (prywatnie matka byłego ministra Boniego), u której w domu odbywały się przez wiele lat narady czołówki elit chazaro-żydów w Polsce. Właśnie za to Gomułka został pozbawiony wszelkich stanowisk, wsadzony do więzienia w sierpniu 1951 r., gdzie siedział do 13 grudnia 1954 r. Jego zwolnienie było efektem „odwilży” w ZSRR spowodowanej po zamordowaniem Stalina przez Berię i Kaganowicza, a przede wszystkim zastrzeleniem w około 100 dni po Stalinie na posiedzeniu Biura Politycznego KC KPZR– Wszechwładnego Szefa NKWD, chazara, Ławrentija Berię przez Marszałka Żukowa. Dokładnie w czasie tego posiedzenia „prawa ręka” Żukowa i inni generałowie Rosjanie wybili co do jednego wszystkich chazaro-żydów w dwóch garnizonach NKWD w Moskwie, w tym na słynnej Łubiance.
   Dziwnym jest, że niewiele Pan dotyka w swoich komentarzach faktycznych wdrożycieli komunizmu wojennego i władców Polski w tym czasie: Jakuba Bermana, Antoniego Zambrowskiego, Hilarego Minca, Bolesława Bieruta, Eugeniusza Szyra ( w kolejności od najważniejszych ). Wrzuca Pan Polaków komunistów do jednego „worka” z chazarożydami i utożsamia Pan PRL II – socjalizmu (1956-1989) z okresem PRL I, czyli Komunizmu Wojennego ( 1944 – 1956). Wpisuje się więc Pan w ten sposób w propagandę „władców” III RP, potomków wdrożycieli żydokomuny w okresie PRL I, którzy w sytuacji gdy wymarli ich przodkowie, to całość odpowiedzialności zwalają na Polaków, którzy w okresie socjalizmu PRL II ustabilizowali sytuację społeczna w Polsce i odbudowali nasz kraj. Zabierają im emerytury i stopniowo wywłaszczają z własności wypracowanej przez pokolenia, m.in. przez system pieniądza ( lichwy, kreacji pieniądza z niczego i złodziejskiej spekulacji), który jest mega przekrętem kosmicznym wszechczasów, a jednocześnie fundamentem kapitalizmu, gdzie obecnie 8 ludzi posiada majątek równy majątkowi połowy biedniejszej ludności świata ( według angielskiej agencji Oxfam, która dodała jedno zero [80], żeby było bardziej wiarygodnie ).
   6) Pisze Pan: „ W 1981r PRL opuściło około 950 tysięcy Polaków i Polek, i to była ich odpowiedz dla rządzących komunistów i obiecanego „komunistycznego raju”, który komuniści faktycznie budowali, ale dla siebie i swoich rodzin.
   Propaganda komunistyczna również głosiła, ze kapitalizm jest najgorszym systemem na świecie i wyzyskuje człowieka, w co nie wierzyłem i co okazało się wielkim kłamstwem, ponieważ po 3 miesiącach pracy na zachodzie bylem w stanie odłożyć pieniądze i kupić własny używany samochód, który służył mi przez prawie 5 lat, po czym go sprzedałem za 70% ceny jaka zapłaciłem 5 lat wcześniej , gdyż nadal był w dobrym stanie i kupiłem większy samochód używany.”
   Ta liczba jest niestety zawyżona, lub pomylona z liczbą tych osób, którzy wyjechali na zarobek i wracali. Nawet w ciągu całych lat osiemdziesiątych chyba tyle osób nie opuściło Polski na stałe. Natomiast, nie zwraca Pan uwagi, że w tym gloryfikowanym przez Pana kapitalizmie od początku transformacji opuściło Polskę 4-5 milionów Polaków w poszukiwaniu pracy.
   David Korten autor książki „Świat po kapitalizmie” Polakowi, który na początku lat dziewięćdziesiątych będąc w USA z radością oświadczył mu, że mamy wreszcie kapitalizm i koniec komunizmu, odpowiedział tak: „Ludzie, którzy słyszeli syrenę komunizmu powinni być wyczuleni na jej kapitalistyczną siostrę. (…) Społeczeństwa oparte na ekstremistycznych ideologiach, czy to skrajnie lewackich ( surowa kolektywizacja i system represyjny), czy to skrajnie prawicowych ( bezwzględny indywidualizm i nieusprawiedliwiona chciwość ) są z natury rzeczy niestabilne. (…) Życie wykazuje, że obie te idee są ekstremistyczne, a zatem patologiczne. Bowiem życie udowadnia, że nie istnieje konflikt pomiędzy społecznością, a jednostką, gdyż w zdrowym żywym systemie obie wzajemnie się wspierają i wzmacniają”.
   Dzisiaj jest już dostępna wiedza, że oba nieludzkie ustroje zostały stworzone przez te same kręgi finansowo- banksterskie i żydo-masońskie. Jeden upadł na przełomie lat 80/90 –tych ubiegłego wieku, drugi jest w stanie agonii tuż przed upadkiem obecnie.
   Odnośnie tego, co Pan odnosi do komunistów, że budowali dla siebie i swoich rodzin komunizm, to pisze Pan nieprawdę. Rozpiętości dochodowe między najwyżej zarabiającymi, a najniżej zarabiającymi w PRL-u i jednym i drugim były bardzo małe, wszyscy mieli pracę, bezpłatną opiekę zdrowotna, bezpłatne kształcenie i wiele innych udogodnień socjalnych w miarę odbudowy kraju ze zniszczeń i podnoszenia wytwórczości i poziomu życia. Obecne rozpiętości dochodowe w kapitalizmie, nie tylko w Polsce są co najmniej kilkanaście razy większe niż w komunizmie czy socjalizmie.
   Pana osobisty wywód dowodzi, że patrzy Pan na rzeczywistość jedynie przez pryzmat własnego interesu, a nie w kategoriach społecznych, narodowych, czy państwowych, więc dla Pana jedynym dobrym ustrojem jest ten w którym sam ma Pan dobrze, czyli kapitalizm. I nie dostrzega Pan, że ten ustrój jest zupełnie „spróchniały” podobnie jak lichwiarska cywilizacja zachodu i w ciągu kilku do co najwyżej kilkunastu lat one upadną.
   Pozdrawiamy

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   W uzupełnieniu do poprzedniej odpowiedzi:
   Niezależnie od tego, czy jest Pan Polakiem, czy tylko udaje Polaka, polecamy Panu do przeczytania i obejrzenia tekst i film napisane i nagrane przez uczciwych chazaro-żydów i zaadresowane do zwykłych ludzi, w tym zwłaszcza do myślących Polaków, bo przecież w Polsce żyli:
   1) Juliana Tuwima znanego poety żydowskiego pochodzenia: …Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin pobłogosławić twój karabin… i link: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/10/gdy-wyjdzie-biskup-pastor-rabin-poblogoslawic-twoj-karabin/
   2) Kobuszewskiego i Brusikiewicza skecz kabaretowy pt. Dług: https://www.youtube.com/watch?v=mtF0UucNe14

 3. marcin says:

  Dodam nieśmiało parę zdań do doskonałego komentarza KIP (27/12/2017 AT 20:03).

  Chciałem się odnieść do Planu Marshalla. Plan ten miał doprowadzić do odbudowy przemysłu Niemiec, skoncentrował się na Niemczech okupowanych przez Stany Zjednoczone i wasali. Pierwotnie plan ten obejmował również odbudowę Europy wschodniej, w tym Polski. Tylko że dla Polski docelowy model gospodarczy to była kolonia Zachodu, miejsce pozyskiwania surowców i taniej siły roboczej.

  Józef Stalin odrzucił ten plan dlatego że zrozumiał, że chodziło o podporządkowanie, kolonizację Związku Radzieckiego o jego (przyszłych) wasali.

  Plan Balcerowicza (to oczywiście umowna i błędna nazwa), który doprowadził do dezindustrializacji Polski, był właśnie takim Planem Marshalla. Więc jeśli fiesta tęskni za „Planem Marshalla” to powinien wiedzieć, że go otrzymał pół wieku później. Tylko że wtedy, Plan dla osiągnięcia zadanego rezultatu, był skoncentrowany na destrukcji dorobku PRL zamiast na odbudowie z ruin.

  Gdyby Polska otrzymała Plan Marshalla, to na pewno nie byłoby ciągników „Ursus”, kombajnów „Bizon”, „Syren”, Polskich Fiatów” czy lodówek „Polar”. Większość Polaków musiałaby ciągle robić na plebana czy innego chazarskiego pana utrzymując się z bieda-pól, wegetując na dwóch morgach. Od początku musiałaby trwać wyniszczająca kraj emigracja za chlebem.

  Teraz nie pamiętam dokładnie, ale podobno w Jałcie Churchill i Rosenvelt zamienili się ze Stalinem, Polska za Grecję. Ta geopolityczna zamiana z pewnością miała miejsce. Stalin odpuścił Grecję, którą mógł zająć, bo bardziej potrzebował Polski a Judeoanglosasom bardziej zależało na Grecji. Warto porównać los Polski i Grecji po 1945 roku. Przeprowadzenie takiego porównania pozwoli pozbyć się złudzeń.

  Nawiązując do tytułu artykułu, zamieszczam dwa wykresy stóp procentowych banków centralnych. Uważne postudiowanie tych wykresów ze zrozumieniem, jakie mechanizmy one wywołują, pozwoli lepiej zrozumieć, co się właściwie dzieje.

  https://i.pinimg.com/originals/5b/23/f4/5b23f4b06200cea06d78ad14b5fe77ae.png

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/21/CBR_Discount_Rate_1992-2009.png/447px-CBR_Discount_Rate_1992-2009.png

Wypowiedz się