Aleksander Jabłonowski: Biskupi nas zdradzili nie służą już Narodowi, a lewactwu.

Zakwestionowanie listu biskupów i deprecjonowania przez nich określenia NACJONALIZM – słowami Prymasa Stefana Wyszyńskiego – przez Aleksandra Jabłonowskiego, który nazwał ten list FARYZEJSKIM.

Pełny tekst listu pasterskiego biskupów zamieszczony jest w artykule: Czy Kościół ma prawo do wskazań moralnych i politycznych?

 

 

Aleksander Jabłonowski – Fundament Polskości – Roman Dmowski – Jestem Polakiem

Comments

  1. marcin says:

    Uważam że Aleksander Jabłonowski to, jak się ładnie mówi, „kontrolowana opozycja”. Na razie znajduje się na etapie budowania wiarygodności, więc mówi to, co lud chce usłyszeć. Jako zawodowy komediant potrafi mówić dobrze, stąd pewnie jego popularność.

    Jabłonowski historycznie jest podłączony pod fanatycznych katolików, jak się elegancko mówi: moherów. Błędem moherów jest założenie, że Kościół katolicki, hierarchia, kieruje się w swojej działalności interesem Polaków. Ten błąd popełnia również Jabłonowski. W rzeczywistości ta globalna organizacja ma własne interesy, zwykle niezgodne z polskimi i Polska i Polacy są przez rzymską kurię traktowani przedmiotowo od setek lat. Mohery jednak tego nie wiedzą bazując na swojej infantylnej religijności, której założeniem jest teza o rzymsko-katolickiej nadbudowie dla bazy istniejacej w każdym zdrowym człowieku: instynkcie odróżniania Dobra od Zła i dążenia do Dobra.

    Moim zdaniem Jabłonowski zdradza się rozpatrując konflikt polityczny w kategoriach lewica-prawica. Jest to kompletnie głupie a jednocześnie wiemy, że ta koncepcja jest ciągle, uparcie lansowana przez Sanhedryn. Powołując się na tego typu dziecine rozumowanie Jabłonowski albo (1) zdradza swoją nieporadność w polityce albo (2) uparcie realizuje dyrektywy Sanhedrynu.

    Moim zdaniem chodzi o (2). W starożytnej Grecji zawód aktora cieszył się powszechną pogardą podobno dlatego, że istotą komedianctwa jest kłamstwo. Ten człowiek wiele lat uczył się kłamać i dobrze sobie z tym radzi.

Wypowiedz się