Zeitgeist Addendum – czyli jak globalna mafia finansowa zniewoliła świat za pomocą pieniądza i… Projekt Venus

zeitgeist-addendum

Zeitgeist: Addendum (2008) powstało na fali zainteresowania publicznego poszukiwaniem rozwiązań problemów społeczno-gospodarczych przedstawionych w pierwszym filmie Petera Josepha „Zeitgeist: The Movie”. W odróżnieniu od „The Movie” jednak Zeitgeist: Addendum prezentuje możliwe rozwiązania.

W filmie pojawia się pracujący dawniej jako „Ekonomiczny Zabójca” (Economic Hit-man) John Perkins, który jest także autorem bestsellerowej książki o praktykach „Ekonomicznych Zabójców” na usługach Stanów Zjednoczonych. Film przedstawia również Projekt Venus, organizację działającą na rzecz kreowania zmian społecznych bazujących na ponad 70-letnim dorobku Inżyniera Społecznego i Projektanta Jacque’a Fresco.

Film Zeitgeist: Addendum miał swoją premierę na piątej edycji festiwalu filmowego Annual Artivist’s Film Festival, na którym otrzymał najwyższą nagrodę w 2008 roku.
„Reżyser Peter Joseph pokazuje, że możliwe jest przedstawienie trudnych i ryzykownych społecznie treści w sposób wizualnie, emocjonalnie i intelektualnie spójny pozwalając spojrzeć na nie całościowo,” powiedział Diaky Diaz. „Fi;m Petera Josepha przyciągnął miliony ludzi. Cieszymy się, że tegoroczny Artivist Film Festival umożliwia podrażnienie ciekawości milionów widzów i kontynuowanie dialogu na temat tematów dotyczących zarówno obywateli Ameryki jak i świata jako całości.”

Swoją premierę internetową film miał 3 października 2008 roku. Oblicza się, że od czasu premiery film został ściągnięty ponad 70 milionów razy. Został on udostępniony legalnie za darmo do celów nie-komercyjnych dla wszystkich. Ściąganie, pokazywanie i rozpowszechnianie filmu jest nie tylko dozwolone ale nawet popierane. Film można zdobyć też w formacie DVD dostępnej na stronie www.tzmpolska.org oraz na stronie http://www.zeitgeistaddendum.com.

Od redakcji KIP

Gorąco polecamy obejrzenie tego ważnego filmu. Zapewniamy, że nie będzie to czas stracony. Wielu „przejrzy na oczy” w jakim świecie żyje, inni uzupełnią posiadane fragmenty wiedzy na ten temat o brakujące „puzle” do pełniejszego obrazu rzeczywistości.

Na podsumowanie kilka „złotych myśli” w tym temacie :

 • Kenneth Galbraith – laureat nagrody Nobla z ekonomii: „Proces przez który powstaje pieniądz jest tak prosty, że ludzki umysł go odrzuca. Naprawdę nie ma potrzeby posiadania więcej, niż się potrzebuje. W gospodarce jest tak, że nie możesz handlować pracownikami, ale możesz ich dzierżawić. Po angielsku: Job – to praca dla pieniędzy; work – to praca, którą robisz bo lubisz, albo jesteś w tym dobry.”
 • Maurice Allais, profesor ekonomii i laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 1988 roku, napisał w swej książce „Les Conditions Monetaires d’une Economie de Marche” („Monetarne uwarunkowania rynku ekonomicznego”, str.2): „W istocie, obecny sposób tworzenia pieniądza z niczego przez system bankowy jest, nie waham się tego powiedzieć, aby pomóc ludziom wyraźnie uzmysłowić sobie, o co tu chodzi, podobny do wytwarzania pieniędzy przez fałszerzy, tak słusznie potępianego przez prawo. Mówiąc konkretnie, daje te same rezultaty”.
 • Lew Tołstoj: Pieniądz to nowa forma niewolnictwa, odróżniająca się od starej tym, że jest niepersonalna – że nie ma relacji międzyludzkiej pomiędzy panem i niewolnikiem.
 • Św. Tomasz z Akwinu: „Pieniądze wynaleziono głównie dla ułatwienia wymiany, i dlatego właściwym i głównym użyciem jest ich zużycie, czyli wydanie przy wymianie rzeczy. Dlatego samo przez się jest niedozwolone brać zapłatę za użycie pieniędzy, a na tym polega lichwa.”
 • Clifford Hugh Douglas założyciel szkoły Kredytu Społecznego: „Władza pieniądza nie chce i nigdy nie chciała ulepszenia systemu pieniężnego. Tarcia społeczne, wojny i sabotaż to jest dokładnie to, czego ona chce.”
 • Henry Forda twórcy koncernu Forda ( nazwanego tak od jego nazwiska) sprzed blisko wieku temu: „Jeżeli ludzie w kraju rozumieliby naszą bankowość i system monetarny, wierzę, że przed jutrzejszym rankiem wybuchłaby rewolucja”
 • Marshall McLuhan „Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.”
Na szczęście świadomość w tym temacie szybko się zmienia i nadchodzi rewolucja, która zlikwiduje ten kosmiczny przekręt.

PS. Polecamy dla Dociekliwych i Samodzielnie Myślących przeczytanie w tym globalnym temacie i przeanalizowanie, co najmniej zamieszczone na poniższych linkach teksty i połączenie wielu „puzli” w pełniejszy obraz mechanizmu pieniądza, w tym finansów, kredytów i zniewolenia zwykłych ludzi w Polsce i nie tylko. Zalecamy czytanie i analizowanie w podanej kolejności.

WOLNY RYNEK – OPIUM DLA MAS, a WIĘŹ – ISTOTA ISTNIENIA
Czy Prawo i Sprawiedliwość zamierza wzmocnić grabież kredytową Polaków ? Uwagi do ustawy o kredycie hipotecznym i nadzorze…
„Kreatywna księgowość” w bankowości jest legalna od 2008 r. !!!
Lichwiarze u bram, a encyklika Benedykta XIV o lichwie i innych nieuczciwych zyskach oraz historia lichwy
Świat tonie w długach. Polski dług to tylko ułamek puli sięgającej 260 bilionów złotych
Eliminacja gotówki – część większego planu?
Lista Rothschilda i powiązania
Kto jest właścicielem NBP – czy to Nowy Bank Rothschildów ? I jak to zmienić ?
Bliski upadek systemu bankowego i rezygnacja Iranu z petrodolara
TABU prywatnego lichwiarskiego pieniądza, jako długu – pozbawiającego własności: rodziny, firmy, samorządy i państwo – należy złamać !!!
PIENIĘDZY WYSTARCZY DLA WSZYSTKICH – CZY ORWELL POMYLIŁ DATY?
Ekonomia pieniądza (1): Cel ekonomii – połączyć dobra z tymi, którzy ich potrzebują

a następnie:

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/skarga-na-rzad-rp-do-komisji-europejskiej-w-zwiazku-z-zalegalizowaniem-grabiezy-kredytowej-w-polsce/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/richard-k-moore-bankowa-okupacja/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/ellen-braun-o-kreacji-pieniadza-biuletyn-kwartalny-banku-anglii/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/czy-polska-zbankrutuje/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/bankowy-tytul-egzekucyjny-hanba-dla-kolejnych-parlamentow-rzadow-prezydentow-i-trybunalow-konstytucyjnych-od-1997-roku/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/czy-kredyty-w-polsce-beda-troche-tansze-wsrod-najdrozszych-w-europie/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/koncentracja-systemu-bankowego-poprzez-likwidacje-bankrutow-na-koszt-obywateli/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/politycy-prostytuuja-sie-z-miedzynarodowa-finansjera/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/banki-napuszczaja-spoleczenstwo-i-kredytobiorcow-zlotowych-na-frankowiczow/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/kula-lis-65-banksterzy-grabia-ludzi-franka-najpierw-pokochaly-polskie-banki-dopiero-pozniej-polacy/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/wsrod-ludzi-i-malpiatek-tak-samo-czyli-kto-i-po-co-wprowadzil-ludzkosci-pieniadz/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/janusz-szewczak-bunt-juz-dawno-powinien-nastapic/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/w-szwajcarii-beda-glosowac-czy-odebrac-kreacje-pieniadza-bankom/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/geszeft-wszechczasow-a-plany-ludobojstwa-planetarnego/

Wnikliwe przestudiowanie i przemyślenie zawartych treści zaoszczędzi czytania kilkunastu tysięcy stron, w tym zwłaszcza gazetowej „sieczki”, gdzie ważna prawda ukryta jest w mieszance wielkich kłamstw z mało ważną prawdą, która służy jedynie uwiarygodnieniu wielkich kłamstw.

Więc trzeba czytać i analizować, analizować, analizować… i wydobywać ważną prawdę na powierzchnię oraz … realizować według zasady australijskich Aborygenów: „Musisz stać się tą zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.”

Zdecydowanie nie polecamy czytania prezentowanych tekstów i oglądania filmów dla ENTELEGENCJI, także tej wielobarwnej. ENTELEGENCJA (według komentarza na portalu onet.pl) są to ludzie, którzy zamiast mózgu mają w głowie papier z gazety wyborczej i wiadomości z tvn !!! Więcej wyjaśniono na: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/12/yntelygencja-akceptuje-bereze-kartuska-i-lichwe-banksterow/
 

Redakcja KIP

Comments

 1. forgetolerance says:

  Proszę niech ktoś dobrze przetłumaczy poniższe artykuły .
I trzeba ” rozsypać ” po całej Polsce.
Niemozemy pozwolić żeby nasze polskie dzieci zostały zatrute i zniszczone przez multi-kulti. Co dla pasozyda znaczy ludobójstwo europejskiej rasy.

  A must read, study material.
Renegadetribune:
„The Source of it All”

  http://www.renegadetribune.com/the-source-of-it-all/

  Compare the story of Egypt with current events.

  Dailystormer:
„How & Why Jews Brought Multiculturalism to Sweden”

  http://www.dailystormer.com/how-why-jews-brought-multiculturalism-to-sweden/

  Teach that to your children, let that never depart their hearts.

 2. fiesta says:

  Zaczne od tego, ze poinformuje czytelnikow, ze znam te tematy od ponad 20 lat i czerpalem informacje ze zrodel w j.angielskim, ktore zamieszczalem na grupach dyskusyjnych w j.polskim, ale w tamtym czasie nie bylo z kim dyskutowac, poniewaz Polacy nie mieli o tych sprawach zielonego pojecia.
  Np. zauwazylem, ze okolo 10 lat temu wzroslo zainteresowanie tymi tematami na internecie wsrod Polakow, kiedy zaczely ukazywac sie ksiazki w j.polskim, a mowiac dokladnie, byly to tlumaczenia ksiazek autorow zagranicznych, ktore pojawily sie wczesniej w j.angielskim na internecie w formacie pdf .
  Rowniez od niedawna pojawily sie na internecie ksiazki polskich autorow i historykow okresu miedzywojennego, a nawet z konca XIX wieku, do ktorych Polacy nie mieli dostepu, ktore rowniez poruszaly kwestie zydowskie i stosunkow polsko-zydowskich na przestrzeni wiekow i tutaj nalezy wspomniec o takich historykach jak:
  W.Konopczynski, T.Jeske-Choinski, S.Didier etc.

  Ta literatura, ktora poznalem prowadzi do wniosku, ze ZYDOSTWO SPISKUJE PRZECIWKO NIE-ZYDOM PRZEZ OSTATNIE 2000 LAT !…. i co do tego nie ma watpliwosci, a kto mysli lub mowi inaczej jest naiwny i glupi, albo kolaboruje z Zydami, ktorych ksiadz dr S.Staszic nazwal dosadnie „LETNIA I ZIMOWA SZARANCZA, KTORA POLSKIE WSIE UBOZY, A MIASTA SMRODEM NAPYCHA” i ks.S.Staszic powiedzial to 200 lat temu jako czlowiek uczony i znajacy realia zyciowe.
  Pomimo, ze ks.S.Staszic byl uczonym czlowiekiem w swoich czasach to ktos moze starac sie podwazyc slowa ksiedza S.Staszica i uwazam, ze slusznie, poniewaz opinia jednej osoby wcale o niczym nie swiadczy.
  Ale takich opinii jak ks.S.Staszica sa setki i tysiace na przestrzeni ostatnich 2 tysiecy lat i to dowodzi, ze ks.S.Staszic nie byl w swojej opinii odosobniony i nie mylil sie.

  Takim zrodlem informacji i opinii o Zydach sa takie strony, jak:
  1001 Quotes By and About Jews (1001 cytatow podanych przez Zydow i o Zydach) na stronie:
  https://www.stormfront.org/posterity/13texan/1001ndx.htm
  Podana tabela zawiera informacje tematyczne, jak:
  The Jewish Religion (Zydowska religia)
  Jews and Economics (Zydzi i ekonomia)
  Jewish Influence (Zydowskie wplywy)
  Characterizations of the Jews (Charakterystyka Zydow)
  Famous People about Jews (Slawni ludzie o Zydach)
  etc.
  I tak np. w temacie pt. Famous People about Jews (Slawni ludzie o Zydach) znajduje sie az 900 cytatow o Zydach i sa to wypowiedzi wielu slawnych i znanych ludzi na swiecie i wszytkie wypowiedzi sa dobrze udokumentowane.
  Z kolei dla Polakow nie znajacych j.angielskiego podany przeze mnie tekst na polecanej stronie nie bedzie zrozumialy, ale o tym tez pomyslalem i polecam strone w j.polskim o Zydach – patrz strona:
  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/c5bcydzi-w-dawnej-polsce.pdf
  oraz
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=4929

  Co jest bardzo istotne w podanych informacjach, ze na przestrzeni wiekow KK w Polsce ostrzegal chrzescijan przed Zydami, natomiast posoborowy KK w Polsce oraz Watykan w ogole tego nie robi, poniewaz po Soborze Watykanskim II (1962-1965) KK zamienil sie z zydo-masono-libertynska sekte religijna, ktora realizuje zydowskie interesy lokalne i globalne , a JP2 (Wojtyla) , B16 (Ratzinger) i F1 (Bergoglio) opowiadali sie za utworzeniem jednego rzadu swiatowego do czego dazy przede wszystkim SWIATOWA ZYDOMASONERIA, bo glownym jej celem jest panowanie nad calym swiatem i nie-zydami (gojami), ktorych Zydzi uwazaja za „bydlo” i tego typu opinie Zydow o gojach znajduja sie w TALMUDZIE, ktory Zydzi uwazaja za swoje „pismo swiete” i przewodnik zyciowy.
  O tym, ze nie-zydzi (goje) to „podludzie” nauczaja rabini sekty Chabad-Lubawicz – patrz strona:
  http://www.chabad-mafia.com/supremacy
  I jesli menora pali sie w Nowym Jorku, Berlinie, Brukseli, Moskwie, Londynie etc to tam zydowska sekta Chabad-Lubawicz ma swoja siedzibe i wplywa na polityke tamtejszych panstw, podobnie jak Swiatowy Kongres Zydow, Europejski Kongres Zydow, B’nai B’rith, AIPAC etc.

  O szkodliwosci Talmudu dla chrzescijanstwa, chrzecijan i KK mowil papiez Grzegorz IX w XIII wieku – patrz strona 12 broszury pt. „Talmud i Zydzi „, ktora ukazala sie w 1875r w Krakowie – patrz strona:
  https://books.google.ca/books?id=kKAtAAAAYAAJ&pg=PA7&lpg=PA7&dq=wyjatki+z+talmudu&source=bl&ots=BODGjnJiRP&sig=5y6nZMCuVZGx1DcRlIXXjtDW9RU&hl=en&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q=wyjatki%20z%20talmudu&f=false

  W 1240r odbyl sie proces sadowy we Francji za panowania Ludwika IX (1226-1270) w sprawie zapisow w Talmudzie i nauk talmudycznych przeznaczonych wylacznie do nauczania Zydow, co bylo wymierzone w chrzescijanstwo, chrzescijan i inne narody – w Talmudzie znajdowaly sie rowniez zapisy ponizajace Maryje, ktora byla nazwana „prostytutka” oraz zapisy ponizajace Jezusa, ktory byl nazwany „pomylonym i niespelna rozumu” oraz ze „Jezus przebywa w piekle i gotuje sie w goracym ekstremencie” (Gittin 57a).
  Te rzeczy potwierdzil historyk dr M.Hoffman – patrz strona:
  http://fathersmanifesto.net/talmudhoffman.htm
  oraz ks.prof.I.B.Pranajtis (znawca Talmudu i hebraistyki, ktory porzucil judaizm i przeszedl na katolicyzm ) w przekladzie Talmudu na inne jezyki w 1892r, wydanym w St.Petersburgu – patrz strona:
  http://www.talmudunmasked.com/
  Na temat szkodliwosci i wrogosci Talmudu dla chrzescijanstwa, chrzescijan i nie-zydow pisal ksiadz prof.J.Kruszynski oraz ksiadz dr S.Trzeciak w okresie miedzywojennym – ks. S.Trzeciak byl znawca tej tematyki i ekspertem i wielokrotnie wystepowal w procesach sadowych.
  Przyslowiowego smaku Talmudowi dodaja ZYDOWSKIE ZBRODNIE RYTUALNE, ktore w pelni udokumentowal dr A.Leese w 1938r – patrz strona:
  http://vho.org/aaargh/fran/livres7/LEESERitual.pdf

  W 1940r A.Leese wydal swoja kolejna w pelni udokumentowana ksiazke pt. „The Rothschilds” (Rotszyldowie) – patrz strona:
  http://www.jrbooksonline.com/HTML-docs/The_Rothschilds_Leese.htm
  i ukazuje czytelnikom nieznane informacje o potedze finansowej rodziny Rotszyldow, ktorzy wraz z innymi bankierami zydowskimi (Schiff, Kuhn, Loeb, Oppenheim, Morgan etc) opanowali finanse panstw i narodow Europy w XIX wieku, ale tym razem juz na stale, oczywiscie z pomoca naiwnych i glupich gojow, ktorzy stali na czele panstw i narodow i uzaleznili siebie oraz panstwa i narody od zydowskich pozyczek i pieniedzy.
  Stad mamy wiec do czynienia z dwojakim problemem:
  1. Zdrada przywodcow panstw i narodow.
  2. Zydowska lichwa.
  Ale to nie sa wylacznie te 2 problemy, poniewaz kolejny problem to MEDIA, ktore sa prawie calkowicie opanowane przez Zydow i piora mozgi gojom przez 24 godziny na dobe.
  Przez Zydow opanowana jest rowniez:
  – Gospodarka wielkich panstw,
  – Przemysl,
  – Handel,
  – Gielda i Inwestycje,
  – Urzedy Panstwowe,
  – Sektor Ubezpieczen,
  – Surowce Naturalne,
  – Metale i Kamienie Szlachetne,
  – Nieruchomosci (obiekty budowlane i ziemia)
  – Edukacja i Szkolnictwo,
  – Instytucje Prywatne i Religijne, jak Kosciol Katolicki,
  – Instytucje Miedzynarodowe,
  – Systemy Polityczne i Ideologie (komunizm, socjalizm, kapitalizm),
  etc.
  Z cala pewnoscia moge stwierdzic, ze Zydzi rzadza dzieki naiwnosci i glupocie wiekszosci gojow, ktorzy nie znaja podstepnej i wrogiej gojom mentalnosci Zydow, ktorych w przeszlosci nazwalem PASO-ZYDAMI, poniewaz oni zeruja na panstwach i narodach tak jak bacterie zeruja na kazdym zywym organizmie.

  Na razie tyle podstawowych informacji, ktore podalem w wielkim skrocie, zeby pokazac przyczyny panowania Zydow nad gojami i ukazac skale tego zjawiska z czego zdaje sobie sprawe mala grupa ludzi, a reszta jest pokarmem dla PASO-ZYDOW.

Wypowiedz się