Doradca premiera Węgier: nowy szlak migracyjny, m.in. do Polski

imigranci-fotO nowym szlaku migracyjnym, który prowadzi do Unii Europejskiej od wschodu, wspomniał w sobotę doradca premiera Węgier Viktora Orbana ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Gyorgy Bakondi. Według niego coraz więcej nielegalnych imigrantów dociera do Polski.

Bakondi powiedział w wieczornym programie na kanale telewizyjnym M1, że coraz więcej nielegalnych imigrantów dociera do Polski przez Ukrainę, Białoruś i Litwę. Jak podkreślił, w ostatnim czasie liczba uchodźców na tej trasie wzrosła o rząd wielkości.

Zdaniem doradcy węgierskiego premiera, imigranci oraz przemytnicy ludzi nieustannie szukają słabych punktów systemu ochrony granic i dlatego należałoby jak najszybciej przyjąć węgierską propozycję zatrzymania imigracji na granicy strefy Schengen.

Bakondi dodał, że obecnie w Serbii przebywa około 7500 imigrantów, ale ponieważ z nastaniem mrozów są plany ulokowania ich w obozach, wielu chce tego uniknąć, gdyż musieliby się tam zarejestrować i złożyć wniosek o azyl.

W 2015 r. Węgry wzniosły wzdłuż granicy z Serbią i Chorwacją ogrodzenie w celu zatrzymania nielegalnych imigrantów. Wzmocniono też ochronę granicy. Imigranci zatrzymani w pasie 8 km od granicy z Serbią i Chorwacją są transportowani do najbliższego przejścia znajdującego się w ogrodzeniu granicznym i kierowani do strefy przejściowej. Zapowiedziano też oddelegowanie dodatkowych 3 tys. policjantów do ochrony granicy.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

PAP

15.01.2017 06:04

Opublikowano za:  http://forsal.pl/artykuly/1010599,powstal-nowy-szlak-migracyjny-do-polski-dociera-coraz-wiecej-imigrantow.html

Komentarze (2)

zfd3 zmień

¡         zfd3

Pokłosie braku ochrony granicy z Ukrainą rządzonej przez pobratymców i krewniaków neo-żydokomuny i w Polsce rządzącej wespół zespół z neo-żydo- banderowcami zamieszkałymi w III RP

qudaq

Stojący na straży interesów państwa z pełna gębą frazesów o pomocy dla bratniej Ukrainy , nasz kochany rząd z pewnością oleje tą informację i przyspieszy prace nad zniesieniem wiz. Za ekstradycję przejeżdżających przez Polskę nielegalnych i na fałszywych dokumentach zapłaci budżet państwa, ale wyjdziemy z twarzą, że daliśmy opór wrednym insynuacjom. Czy przemytnicy ludzi docenią dobrą intencje naszych frazesowych patriotów?

Wypowiedz się