Wicemarszałek Stanisław Tyszka (Kukiz’15) ujawnia kulisy procedowania sprawy CETA w Sejmie

ceta-i-ttip-protestMapa protestów w Europie przeciwko CETA/TTIP/ TISA

Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15 przedstawił na portalu społecznościowym kulisy dotychczasowego procedowania sprawy umowy CETA, a także TTIP, w Sejmie.

– Myślę, że ukazują dobrze charakter obecnego systemu. Zobaczcie, jak jedna po drugiej spadają partyjne maski…- pisze Tyszka.

Poniżej zamieszczamy wpis, zamieszczony przez wicemarszałka na Facebooku:

– 12 lipca składamy projekt uchwały w sprawie TTIP i CETA (druk 727). Celem projektu jest wezwanie rządu do zajęcia stanowiska, że jeśli umowy te miałyby wejść w życie to zgodnie z art. 90 Konstytucji powinny zostać zaakceptowane przez Sejm i Senat większością 2/3 lub w referendum. Chodzi też o powstrzymanie tzw. tymczasowego stosowania tych umów. (Równolegle projekt uchwały dot. tylko CETA składa PSL – druk 728).

– Na ostatnim przedwakacyjnym posiedzeniu Sejmu (19-22 lipca) zaczyna się wyścig z czasem. Zależy nam, żeby uchwała przeszła przed wakacjami. Tłumaczę na Prezydium Sejmu i Konwencie, że to sprawa niecierpiąca zwłoki, bo decyzje mogą zapaść już w trakcie wakacji. Wydaje się, że PiS nie jest przeciwne procedowaniu uchwał. Marszałek zgadza się nawet na mój wniosek, żeby ze względu na wagę sprawy debata nad projektami odbyła się na posiedzeniu Sejmu a nie w komisji.

– Do pierwszego czytania uchwały naszej i PSL marszałek dopuszcza jednak dopiero w czwartek 21 lipca i to późno w nocy. To oznacza, że na drugie czytanie nie będzie czasu. Co więcej, wniosek o odrzucenie naszej uchwały już w pierwszym czytaniu składa Platforma Obywatelska. Spada pierwsza maska – niewielkie zaskoczenie.

– W piątek 22 lipca rano głosujemy kwestię odrzucenia uchwały. Za odrzuceniem uchwały głosuje zdyscyplinowanie nie tylko PO, ale również jej Nowoczesna młodsza siostra. Spada druga maska. Wiemy już kto broni interesów polskiego rolnictwa i sektora MŚP, a kto tylko zagranicznego kapitału. Ale dzień i tak dominuje kwestia ustawy o Trybunale.

– Jednak dzięki głosom PiS uchwały o CETA trafiają do komisji. Posłowie rozjeżdżają się na wakacje.

– Sprawa wraca po przerwie we wrześniu. Teraz jesteśmy już uzależnieni od Komisji ds. Unii Europejskiej, do której projekty trafiły. Na pierwszym jednodniowym posiedzeniu 5 września nic się nie dzieje. Następnie „dobra zmiana” jedzie się lansować do Krynicy.

– 9 września PiS nagle składa swój projekt uchwały ws CETA (druk 831). Projekt niby podkreśla, że umowa powinna być zaakceptowana przez Sejm, ale (uwaga!) dopuszcza częściowe tymczasowe stosowanie umowy! Teraz już mniej więcej wiemy co się święci, ale nie odpuszczamy. Projekt PiS nie jest jak poprzednie dyskutowany na posiedzeniu Sejmu tylko trafia bezpośrednio do komisji.

ceta-i-ttip-8

– W następnych dniach dostajemy sygnały, że w partii rządzącej trwa ponoć przepychanka między zwolennikami i przeciwnikami CETA. Nie wiemy na ile to u nich kwestia przekonań, a na ile po prostu oręż w wewnętrznych wojenkach.

– W trakcie posiedzenia 13-14 września na Prezydium Sejmu ustalamy, że debata o uchwałach w sprawie CETA odbędzie się na kolejnym posiedzeniu, jako punkt poprzedzający ustawy dotyczące aborcji w czwartek 22 września.

– Na początku posiedzenia 21-23 września wnioskuję o wydłużenie debaty o CETA (z 5 min dla każdego klubu na 10 min) ze względu na wagę sprawy i informacje, że minister Morawiecki jedzie do Bratysławy na nieformalne spotkanie unijnych ministrów gospodarki, gdzie mają zapaść wstępne decyzje ws CETA. Całe Prezydium zgadza się na dłuższą debatę.

– W środę dowiaduję się, że komisja odrzuciła naszą uchwałę i poparła tę PiSu. Bez zaskoczenia, grunt, że ma się odbyć debata i obywatele będą mieli w końcu szansę usłyszeć czym jest CETA.

– A jednak nie! W czwartek rano dostaję informację, że na 8.55 Marszałek zwołał Konwent Seniorów. A na Konwencie… oczywiście zdejmują z porządku obrad debatę o CETA! Dlaczego? Ponoć „nie ma stanowiska rządu”. Czyli nie ma niby tego stanowiska, które dzień później ma przedstawiać minister Morawiecki w Bratysławie Obywatele mogą za to posłuchać niezwykle agresywnej debaty o aborcji.

– W piątek marszałek łaskawie zgadza się by debata o CETA otwierała następne posiedzenie sejmu – 4 października.

– Dzień później dowiadujemy się, że PiS zaakceptował tymczasowe stosowanie CETA. Podpisanie umowy zaplanowano na  październik. Spada trzecia maska, najważniejsza…

– I tak to wygląda od 27 lat – podsumowuje Tyszka. – Tematy strategiczne, te dotyczące polskich interesów, kieszeni Obywateli, są wyciszane albo zakrzykiwane przez partyjniaków i służących im klakierów. Nie ma żadnej „dobrej zmiany”, zmieniła się tylko ekipa oszukująca Obywateli.

Polityk Kukiz’15 przypomniał również, że jak wynika z ostatnich wypowiedzi medialnych części polityków PiS, niektórzy członkowie tej partii pod presją opinii publicznej próbują niuansować swoje stanowisko.

– Obstawiam jednak, że ostatecznie będą za tymczasowym częściowym stosowaniem CETA bez zgody Sejmu. Okaże się we wtorek. Jeśli znowu nie zdejmą debaty… – napisał Tyszka.

facebook.com / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Zob. też:
Cień CETA nad Polską

ceta-i-ttip-4

Komentarze

Marek said 2016-09-30 (piątek) @ 20:14:39

Nie da się tego spokojnie czytać. Z miejsca człowieka ponosi. Czy naprawdę nie ma bata na tę chazarską bandę?

Agusia said 2016-09-30 (piątek) @ 20:49:31

Zbyt wiele energii wymagałoby ode mnie zrozumienie tego następstwa wydarzeń w/g p. Tyszki. A i szanse chyba żadne. Czy ktoś z Gajówkowiczów wiele, wiele lat poza Polska to rozumie?
Mógłby ktoś z Gajówkowiczów w kraju, proszę wyjaśnić mi krótko:
Prawda to i jeśli tak, to dlaczego nie ma żadnej „dobrej zmiany” ?
Czy Jarosław Kaczyński i PiS nie był najlepszym wyborem dla Polski ok. rok temu ?

Jabo said 2016-09-30 (piątek) @ 21:38:43

Pani Agusiu, dam pani taki przykład. Ma pani w pokoju kocie łajno i zaśmiardłe jajko. Może pani wyrzucić tylko jedno z nich. Wyrzuca pani jajko, bo gorzej śmierdzi, ale zostaje kocie łajno, które może trochę mniej, lecz także cuchnie. Taki był ten najlepszy wybór dla Polski, w który wielu uwierzyło. Niestety1

antonio said 2016-09-30 (piątek) @ 21:45:10

Czy to PiS czy PO, SLD czy jeszcze inna partia = CHAZARIA przyjdzie na nich czas, ale jeszcze dużo popłaczemy MIEJ NAS PANIE BOŻE W SWEJ OPIECE I DAJ PRZETRWAC AMEN !!!!!!!

romanusminutus said 2016-09-30 (piątek) @ 21:45:49

Na tym polega właśnie demokracja liberalna.

Listwa said 2016-09-30 (piątek) @ 21:50:45

Macierewicz do USA pojechał, będzie się spotykał z weteranami i Mccainem.

Yah said 2016-09-30 (piątek) @ 22:08:59

Przecież co bardziej rozgarnięty obserwator sceny politycznej powinien sobie zdawać sprawę, co najmniej od 2006 roku, że w Polsce rządzi posdrugosolidarnościowopostkomunistycznoliberalnamafia. Panie wicemarszałku Tyszka – maski spadły dawno temu, tylko ciemno i słabo widać, a na dodatek ludzie ślepi i naiwni.

RomanK said 2016-09-30 (piątek) @ 23:54:21

Droga pani Agusiu…a co tu trudnego do zrozumienia???
Taki w Polsce mamy UKLAD.. w którą stronę się pani nie obróci , dupa zawsze z tylu:-))))

Isia said 2016-10-01 (sobota) @ 03:13:26

… (2) Pani Agusiu …

… W Polsce rządzi mniejszość żydowska … żydzi wykreowali i zagospodarowali naszą scenę polityczną … mamy u nas taki teatr polityczny, a w rolach głównych występują partie założone przez żydów i z ich udziałem czyli … PIS, PO, Nowoczesna, SLD … to podział umowny … wszystko na użytek nas, rdzennych Polaków … żeby ludziom wodę z mózgu robić … bo nie ma żadnej prawicy, lewicy etc., w rzeczywistości wszystkie te partie realizują żydowskie (syjonistyczne) cele i interesy … a takim strategicznym ich celem jest eksterminacja Narodu Polskiego … a Polacy, w istocie, niewiele mają do powiedzenia we własnym Kraju …

… przykładowo taki PIS … tworzą głównie żydzi, paru Polaków to jedynie listek figowy … udają partię patriotyczną i prawicową, na co wielu Polaków dało się nabrać … ale maski zaczęły żydopisowcom spadać ( choćby w sprawie CETA i TTIP – pisze o tym wicemarszałek Tyszka, w publikacji zapodanej właśnie przez Pana Gajowego, proszę przeczytać) … i tym, którzy głosowali na PIS, w przekonaniu, że oddali głos na partię propolską … też już, chyba, otworzyły się oczy … proszę nie wierzyć w prawdziwość sporu (bo to spór pozorny) pomiędzy tymi żydowskim partiami … gdy chodzi o realizację celów i interesów żydowskich, wszystkie te partie głosują w Sejmie jednakowo … to tak w skrócie …

Isia said 2016-10-01 (sobota) @ 04:25:05

…. Zatrzymać CETA …

… „Rząd PIS postanowił przyjąć umowę CETA.
Mówiąc wprost, jest to oddanie resztek władzy najpotężniejszym korporacjom na świecie oraz poddanie się jednemu sądowi arbitrażowemu, który będzie działał na zlecenie korporacji.
… Firmy będą mogły pozywać całe państwa, jeśli tylko uznają, że szkodzi ono ich interesom. Z taką ochroną wprowadzą do kraju produkty genetycznie modyfikowane – żywność i nasiona, po czym zmonopolizują rynek wykańczając uprawy organiczne i lokalne.
… Pod pretekstem ochrony, wtłoczą w nasze dzieci kolejne szczepionki, unikając wszelkiej odpowiedzialności za powikłania, zaś prywatne banki zyskają nietykalność absolutną praktykując lichwę na niespotykaną dotąd skalę.

… W ekspresowym tempie wprowadzane są środki cenzury i inwigilacji dyktowane koniecznością „ochrony przed terroryzmem”. Zobaczcie jak szybko PIS zmienił zdanie o GMO, jak ochoczo podejmuje decyzje szkodzące nie tylko interesowi suwerennej Polski, ale prawom człowieka i wolności słowa. Zauważcie jak jednolita jest ich polityka w kontekście działań poprzednich rządów, gdy odfiltruje się drobne, pokazowe sprzeczki i odciągające uwagę afery. (…)” …

http://www.alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-akcje-i-inicjatywy/item/96136-zatrzymac-ceta-akcja-anonymous-polska-pod-kryptonimem-oplawina

zydzi-za-gmo

Isia said 2016-10-01 (sobota) @ 04:57:21

… „CETA, czyli takie TTIP z Kanadą.
Polski rząd chce „tymczasowo” przyjąć tę umowę.

… Co to jest CETA ?
CETA (The Comprehensive Economic and Trade Agreement) … to umowa handlowa między UE a Kanadą. (…) Tekst umowy, choć podobny do TTIP, skupia się na zniesieniu barier handlowych … (…)” … tutaj znajdziecie tekst umowy.

https://bezprawnik.pl/co-to-jest-ceta/

guła said 2016-10-01 (sobota) @ 06:24:59

Nic nie udają. Sami określili siebie jako „genetyczni patrioci” a co nie jest równoznaczne z etnicznymi Polakami jak z wpisu Pani Isi wynika. Dbają o własny intełes. I tyle.
Etniczni Polacy też mają zajęcie.

revers said 2016-10-01 (sobota) @ 07:27:02

Prawda to i jesli tak, to dlaczego nie ma żadnej „dobrej zmiany” ?

Zmiane to zamknieto juz od czerwca siedzi w areszcie w osobie Mateusza Piskorskiego a nawiedzone panie i specjalistki od terapii nie konwencjonalnych na portalach społecznościowych, sadza zmianę po Pawle Piskorskim.

lub eugenika lebensborn w polsce przyjmuje sie

Isia said 2016-10-01 (sobota) @ 07:52:12

… (12) Panie Guła …

… „Dbają o własny interes” … znaczy żydowski … rzeczywiście „genetyczni patrioci”

… tyle tylko, że ci, jak Pan pisze, „genetyczni patrioci”, posługują się polską symboliką narodową ( np. umieszczając w logo partii naszego orła), zawłaszczają naszą, Polaków, historię etc … jednym słowem podszywają się pod Polaków i polskich patriotów … choć de facto prowadzą antypolską politykę …

Krzysztof M said 2016-10-01 (sobota) @ 07:58:46

Ad. 1

„Czy naprawdę nie ma bata na tę chazarską bandę?”

– Oczywiście, że bata nie ma. Bo ta banda podaje się za Polaków, za patriotów, za katolików. I większość ludzi ten kit kupuje. A kto by sobie zawracał głowę tym, co myśli mniejszość?

revers said 2016-10-01 (sobota) @ 08:09:14

dopóki proces edukacji będzie znajdował się w rękach koczowników, ten proces judaizacji polski będzie się nasilał

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/system-edukacji-w-koczowniczych-lapach-2016-09

Krzysztof M said 2016-10-01 (sobota) @ 08:33:17

Ad. 16

Dlatego od lat powtarzam… Najważniejsza jest EDUKACJA!

guła said 2016-10-01 (sobota) @ 10:44:42

Dokładnie tak, Pani Isiu, świat nazwał tego typu, nie nowe w końcu działania, „podwójną moralnością.” No i zaakceptował.
Na ten przykład: o ile gloryfikujemy tzw. żołnierzy wyklętych, to tylko po to – moim zdanie – coby przez analogię zaakceptować banderowców.
Jak to szło: bander, bander bander … sława banderowcom, heroiom sława.

Opublikowano za: https://marucha.wordpress.com/2016/09/30/wicemarszalek-stanislaw-tyszka-kukiz15-ujawnia-kulisy-procedowania-sprawy-ceta-w-sejmie/

Od redakcji KIP: W Polsce realizowane jest cały czas ludobójstwo, niezależnie od tego jaka partia dominuje przy władzy, m.in.  następującymi metodami:

  • ekonomicznymi, o czym mówił św. pamięci Andrzej Lepper, którego partię Samoobronę i LPR skasowali właśnie PiS z PO. Rozwiązanie parlamentu w 2007 r. nastąpiło bezpośrednio po wizycie w Polsce Prezesa Axel Springera, wtedy jeszcze niemieckojęzycznego koncernu, a od 2013 r. już ogólnoeuropejskiego, który posiada wiele czasopism i magazynów także w Polsce. W siedzibie bulwarówki tego koncernu o nazwie „Fakt” doszło do spotkania Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego, który przyszedł z pełnomocnictwami Jarosława Kaczyńskiego. W obecności Prezesa  Axel Springera doszło do zawarcia umowy o rozwiązania parlamentu i innych wspólnych działaniach. Umowa była zaakceptowana przez Episkopat Kościoła Katolickiego;
  • zatrutą, zwłaszcza importowaną przez sieci handlowe żywnością,
  • szczepionkami, wielu lekami i ich zastosowaniem przez lekarzy ukształtowanych na uczelniach programami nauczania opracowanymi przez Wielką Farmę. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która  pozwala ona na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych. Będziemy jedynym krajem na świecie, w którym wprowadzono przymusową kontrowersyjną szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV. Podpisał mimo Apelu 20 tysięcy rodziców o niepodpisywanie !!!
  • Coraz bardziej intensywnymi, trującymi substancjami przez samoloty (chemtrails). Ostatnie miesiące ubiegłego roku i pierwsze miesiące obecnego roku charakteryzowały się mniejszą intensywnością rozsiewania szkodliwych smug chemicznych przez nieoznakowane samoloty.
  • trującymi domieszkami do kosmetyków, pasty do zębów (fluor) i wody ( substancje z butelek plastikowych, fluor, chlor) itp.;
  • żywnością genetycznie zmanipulowaną co CETA/ TTIP umożliwią na znacznie większą skalę, niż to dzieje się obecnie. Obiektywne badania na szczurach i myszach dowodzą, że żywione GMO częściej chorują i krócej żyją, w II pokoleniu były częściowo bezpłodne, a w III były już zupełnie bezpłodne.

ceta-ttip

Wypowiedz się