Szokująca zmiana polityki wobec GMO w Polsce. Czy PiS realizuje ludobójstwo Polaków ?

GMOSzokująca zmiana polityki wobec GMO w Polsce. Stanowisko ICPPC, prezes Sir Julian Rose

PiS wprowadza GMO tylnymi drzwiami i proponuje przesunięcie terminu wejścia w życie zakazu stosowania pasz GMO o kolejne 4 lata!

Zakaz stosowania pasz GMO został wprowadzony ustawą w 2006 r. i miał wejść w życie po upływie 2 lat od dnia jej ogłoszenia, tj. od dnia 12 sierpnia 2008 r. Termin wejścia w życie ww. zakazu został jednak ponownie przesunięty na dzień 1 stycznia 2013 r., a później na dzień 1 stycznia 2017 r. …CO BYŁO MOCNO KRYTYKOWANE PRZEZ POSŁÓW PiS.
UWAGA! Obecny projekt ustawy o paszach, autorstwa Ministra Rolnictwa (PiS), przesuwa termin wejścia w życie ww. zakazu na dzień 1 stycznia 2021 r., czyli o kolejne 4 lata!

PiS proponuje też tworzenie stref upraw GMO!!!

Projekt „Ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw z dnia 29 czerwca 2016 „(!) sugeruje, że możliwa jest koegzystencja/współistnienie/sąsiadowanie upraw tradycyjnych i GMO.

JUŻ OD DAWNA WIADOMO, ŻE NIE JEST TO MOŻLIWE!

UWAGA! W projekcie ustawy wspomnianej wyżej są min. zapisy:

Art. 49a 1. Ustanawia się terytorium Rzeczypospolitej Polskiej strefą wolną od GMO, z zastrzeżeniem (!!!) ust. 2:
Uprawę GMO prowadzi się (!) wyłącznie w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze położonym na terenie gminy, zwanej dalej strefą wskazaną do prowadzenia upraw GMO… itd.

GMO 4

Nowa postawa partii Prawo i Sprawiedliwość jest kontrowersyjnym zwrotem od dotychczasowego stanowiska przeciwko importowi i uprawie GMO oraz jego stosowaniu w paszach. Zarówno obecny Minister Środowiska, prof. Jan Szyszko, jak i Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa, Krzysztof Ardanowski, publicznie wypowiadali się za wprowadzeniem całkowitego zakazu GMO m.in. w czasie konferencji prasowej w 2012 roku

Z uwagi na mocne stanowisko PiS (w przeszłości), który opowiadał się przeciwko GMO, partia zyskała silne poparcie społeczeństwa, które było zawsze podejrzliwe wobec genetycznie modyfikowanych roślin i wprowadzania ich do łańcucha pokarmowego.

TO SKANDAL! NOWE STANOWISKO PiS WOBEC POWYŻSZYCH USTAW TO WYRAŹNY GEST POPARCIA DLA KORPORACJI KOSZTEM ZDROWIA, NIEZALEŻNOŚCI I WOLNOŚCI POLAKÓW.

Niżej podpisane organizacje domagają się, by Rząd PiS wytłumaczył się z tej zaskakującej zmiany w stronę upraw i pasz GMO, które stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego, dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz dla polskiego rolnictwa.

  • Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC, Sir Julian Rose – prezes, rolnik, pisarz
  • Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO – Anna Szmelcer – prezes, specjalista biolog
  • Stowarzyszenie BEST PROEKO, Anna Bednarek – prezes
  • Stowarzyszenie EKOLAND o/Zachodniopomorski, Edyta Jaroszewska – Nowak, prezes, rolniczka
  • Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT, Lena Huppert prezes

Adres do korespondencji:

Sir Julian Rose, prezes
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland, tel./fax +48 33 8797114, biuro@icppc.pl

GMO polska-wolna-od-gmo

WYBRANE KOMENTARZE

greg2014

20 lipca 2016 at 15:50 · Odpowiedz

==Nie pochwalam tej polityki, bo znamy zbyt słabo wpływ łańcucha żywnościowego z elementami GMO na zdrowie ludzi i zwierząt.==

Znamy, nie wszyscy, w tvn tego nie puszczą:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiecej-pestycydow-herbicydow-gmo-szokujace-zdjecia-zmutowanych-zwierzat-2016-06

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3600831/A-goat-two-heads-eight-legged-pigs-puppy-born-TRUNK-Shock-photos-mutant-beasts-bizarre-deformities-caused-GM-pesticides.html

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/najlepszy-przewodnik-po-gmo-2015-12

Julka

20 lipca 2016 at 13:30 · Odpowiedz

Jeszcze jesienią ubiegłego roku Polska z wieloma krajami unii występowała o wprowadzenie zakazu GMO na terenie wszystkich państw unijnych. Unia zakazu nie wprowadziła, ale dała wolną rękę wszystkim krajom. Znowu widać zakłamanie pisowców, którym bliższe są interesy obcych koncernów (i ich własne) niż Polaków. Nie mamy szczęścia do rządzących. Jak na horyzoncie pojawi się ktoś, kto naprawdę zasługuje na najwyższe urzędu, jest przemilczany przez polskojęzyczne merdia, a i armia płatnych albo zainteresowanych inaczej trolli wystawi mu „laurkę”. Taki naród nie zasługuje na nic lepszego, dlatego jest niemiłosiernie i z każdej strony łupiony, truty i szczepiony. Korytowi umizgują się do zagranicy, sobie nie szczędzą i zamydlają mmotłochowi usta 500+ (to dla nich konieczność, bo z kogo będą zdzierać jak barany pouciekają albo powymierają z głodu). Przy okazji zarobią markety, banki -jednym słowem obietnica spełniona, wilk syty i owca cała. Gorzej z emeryturami, które według obiecanek Dudusia miały być na zaraz. Póki co przywrócenie dawnego wieku emerytalnego okazało się być niesamowicie skomplikowanym procesem. W końcu rząd Szydło coś tam sklecił z zastrzeżeniem, że nie wcześniej jak od jesieni przyszłego roku. Pilniejszy okazał się pkt.1 Szczytu NATO tj. zwiększenie danin państw-członków na organizację rozbójniczą. Warszawska w ochach i achach, że szczyt tutaj. Ciekawe za ile. I nie tylko w kwestiach finansowych ale i wysłaniu dodatkowego mięsa armatniego na prowadzone wojenki. Strategiczny sojusznik każe, kundle muszą. Sytuacja w świecie tak szybko ulega zmianom, że wkrótce może się okazać, że to ich nadęcie przeciw Rosji, pryśnie jak bańka mydlana. I wyjdą na głupków jak zwykle.

Pink

20 lipca 2016 at 17:04 · Odpowiedz

Przedwyborami obiecywali zrezygnować z kontrowersyjnego projekt Krajowej Administracji Skarbowej która wprowadzi całkowity chaos w sferze poboru podatków dla budżetu i wpływów z podatków i ceł oraz Spowoduje likwidacje miejsc pracy w mniejszych ośrodkach i dalsze utrudnienia dla podatników, obiecywali też zrealizować projekt obywatelski podpisany przez 200 tys. obywateli oraz pisowców takich jak Szydło , Duda i Kuchciński oraz min Zieliński dotyczący służby celnej, która generuje 1/3 wpływów dla budżetu przy 14 tys funkcjonariuszy, a teraz wprowadzają siłowo nie licząc się z argumentami ekonomicznymi, prawnymi, opiniami sądu najwyższego i bezpieczeństwem pastwa w sytuacji napływu imigrantów, broni, towarów niebezpiecznych i powszechnego terroryzmu projekt KAS i jednocześnie likwidują służbę celną . mocą ustawy chcą rozwiązać stosunki pracy i stosunki służby i wysłać 85 tys. Ludzi na zieloną trawkę bez odpraw, prawa do zasiłku i z utratą praw nabywanych

Bon Ton

22 lipca 2016 at 21:00 · Odpowiedz

http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/86407-w-polsce-po-cichu-likwiduje-sie-sluzby-celne

„Chciałabym zwrócić Państwa uwagę na pewien ciekawy wątek, o którym jest cicho w mediach (embargo informacyjne?), mianowicie: LIKWIDACJA SŁUŻBY CELNEJ RP.
Gdyby nie to, że znam dobrze środowisko celników – nie miałabym pojęcia, ze coś jest na rzeczy.
Pozwoliłam sobie na przesłanie przekopiowanych, wybranych artykułów dotyczących likwidacji SC – jestem przerażona, choć nie zaskoczona. Jaka jest prawdziwa przyczyna likwidacja SC?? Na całym świecie rządy poszczególnych krajów wręcz dążą do umocnienia granic, poszerzają obowiązki służb celnych, skutecznie kontrolują przepływ towarów czy nawet znają skalę i drogi przemytu (wiemy, ze czasem przymykają oko).
Rozmawiając z celnikami, stwierdzam, że ludzie ci są przerażeni. Przerażeni niewiedzą i perspektywą utraty pracy.
W chwili obecnej wygląda to następująco:
– do końca 2016 pracują na starych zasadach
– od 01.01.2017- powstaje Krajowa Administracja Skarbowa – każdy funkcjonariusz dostaje tzw.”angaż tymczasowy” na 4-5 miesięcy. Będzie prześwietlany i oceniany. Przez kogo i pod jakim kątem? Nie wiadomo. Nie wiadomo, kto będzie likwidował Izby i Urzędy Celne. Funkcjonariusze mają zostać pozbawieni stopni, mundurów – z dnia na dzień z formacji mundurowej stają się korpusem cywilnym urzędników… skarbówki (!!!)
– po upływie 5 miesięcy – do 01.06.2016- 3/4 funkcjonariuszy zostaje zwolnionych (z 15.000) – część odejdzie na emerytury, część zrezygnuje po zapoznaniu się z nowymi warunkami (np. połowa dotychczasowej pensji + oddelegowanie 200 km od miejsca zamieszkania), warto dodać, ze każdy celnik, który urodził się przed rokiem 1974 będzie lustrowany wraz z całą rodziną pod kątem współpracy z SB. W chwili znalezienia czegokolwiek – zostaje wydalony dyscyplinarnie i natychmiast.
– pomysłem pana Szałamachy jest danie większych uprawnień dla naczelników i kierownictwa… Urzędów Skarbowych. Mają dostać… stopnie, mundury (jakim prawem ???) i inne przywileje. Podobno oni mają stać na czele nowych KAS-ów. Dodam tylko, ze skarbówka również jest przerażona KAS-em i również nie wie, czy po 01.01.2017 pracownicy szeregowi będą mieli gdzie pracować, czy zostaną wywaleni na bruk.
13 maja 2016 odbył się protest Służby Celnej w Warszawie, który media przedstawiły jako… walkę celników o emerytury mundurowe (sic!). O likwidacji UC i US – cisza. Około 20.000 ludzi – celnicy i skarbówka idzie na bruk najpóźniej do 31.05.2017. Ludzie z kredytami, rodzinami – chcący normalnie pracować i żyć.
Najgorsze jest to, ze pracownicy NIC NIE WIEDZĄ. Nikt z nimi nie rozmawia, kierownictwo zamyka się w gabinetach i szuka miękkiego lądowania dla siebie.
Co zlikwidują potem? Wojsko? Policję?
Proszę, nagłośnijcie ten problem. „Leniwy celnik-łapówkarz” czy „opryskliwa i tępa baba ze skarbówki – kuzynka księgowej, bez matury” – to MIT. To dramat fundowany ludziom przez ograniczonego urzędasa zza biurka! Jak likwidacja i wysadzenie w kosmos struktur powiązanych z bezpieczeństwem fiskalnym ma wpłynąć na polepszenie polityki fiskalnej i wpływ podatków??!! Przecież to absurd!! W mediach celowo kreuję się obraz frankowicza-kombinatora, celnika-łapówkarza i lenia, skarbowców – bezdusznych nierobów etc. Po co – pewnie wiecie – żeby nastawić negatywnie do nich społeczeństwo.
Przeraża to, że rząd robi sobie co chce, mając w głębokim poważaniu swoich obywateli oraz państwo, w stosunku do którego pełni służbę przecież!”

Tomek

20 lipca 2016 at 18:40 · Odpowiedz

Pis to takie lustrzane odbicie polityki pewnego kraju. Najgorszy wróg Rosja, Żydzi to zawsze poszkodowany naród, wydobycie gazu łupkowego nie zagraża środowisku, GMO jest zdrowe itd.

Napewnosiemyle

21 lipca 2016 at 00:31 · Odpowiedz

Ale zydki beda jesc tylko koszerne zarcie.A wy GOIE zdychajcie jak najszybciej Zwlaszcza Polskie GOIE.Bo ;;;polin jest juz nasz.Akbhar albo szalom Jak kto woli.
Powie ktos ;;Gosciu nie przesadzaj?Ja nie przesadzam .Ale za to oni przesadzaja NAS.Z wlasnego kraju.(Brak pracy).OT nowoczesna bron.Nie zdychaja z glodu.

Ania

21 lipca 2016 at 11:09 · Odpowiedz

https://treborok.wordpress.com/2016/07/20/20-lat-bez-lopaty-madry-ogrod-zamiatkina/

Już kiedyś o tym było.
Ale wstawiam, bo ciekawe.
Chodzi o to, zeby ludzie wreszcie zrozumieli, że da się uprawiać żywność bez sztucznych nawozów.
I wystarczy jej, na wymianę z innymi ogrodnikami też.

A zresztą :
Pierwszym błędem naszej cywilizacji jest to, że ludzie pozwolili zabrać sobie ziemie i przestali sami uprawiać dla siebie jedzenie.
A potem to już poszło.
Dzisiaj to przynajmniej połowa ludzi nie umiałaby nic wyhodować. Nawet ogórków.

  • dalmat

21 lipca 2016 at 11:21 · Odpowiedz

Przykładowo tak:
https://treborok.wordpress.com/20-lat-bez-lopaty-madry-ogrod-zamiatkina/?preview_id=15303&preview_nonce=e08d4f5f3c&preview=true

waryjat

21 lipca 2016 at 13:38 · Odpowiedz

Ja od wielu lat w internecie przy każdej możliwej sytuacji promuje podobne rolnictwo bez orkowe i z roku na rok widzę prawdziwy cud. W tym roku nie mam nigdzie mszyc, które jeszcze kilka lat temu strasznie utrudniały życie, kiedy stosowałem opryski. Po tym jak przestałem opryskać mszyce są zjadane, w tym roku przez „plagę” biedronek

Prawdziwą inspiracją był dla mnie Paul Gautschi polecam dokument „Back to eden garden” i kanał YT jego przyjaciela https://www.youtube.com/user/L2Survive/videos , który nagrywa spotkania Paula w ogrodzie i przekazuje wiedzę często poruszaną na tym blogu, głównie chodzi o zdrowie. Paul prowadzi praktycznie samowystarczalne gospodarstwo na niewielkim obszarze i pokazuje na wielu przykładach jak ludzie nawet na studiach rolniczych są okłamywani. Np. uprawia borówkę amerykańską (kwasolubną) obok lawedny czy ogórka które lubią ziemię zasadową.

Wiele rzeczy przetestowałem na malutkim obszarze i działa!!! (sadzenie ziemniaków na jesień! i zbór na przyszły rok latem, albo jak chcemy to zostawiamy ziemniaki do zimy a nawet przyszłej wczesnej wiosny (nie musimy targać worów do piwnicy) Nakryte warstwą zrębków u mnie nie przemarzły nawet podczas silnych mrozów nawet -20C. Ziemniaki po wyjęciu z ziemi czyste tylko przepłukać wodą i już gotować. Zostawiłem sałatę do przerośnięcia i wypuszczenia nasion. Nasiona się same rozsiały z wiatrem i kolejnej wiosny na zrębkach rosły już małe sałatki. ZERO KUPOWANIA NASION, ZERO ROBOTY, (może tylko przerwanie niepotrzebnych sadzonek), Jak ktoś się mnie pyta co to za odmiana sałaty to mówię „odmiana samorosnąca”. Tej zimy zające i sarny zjadły mi na testowym poletku prawie do korzenia kapustę toskańską, jarmuże, brokuła chciałem zerwać zimą i spróbować … dziki zwierz wiedział co dobre, ale i tak wyszło lepiej, bo z resztek korzenia wiosną wyszły łodygi a na nich gniazda nasienne, wszystkich tych roślin. Na jesień będę miał nasiona a kilka z nich rzucę do zrębków.

Poganka

21 lipca 2016 at 12:39 · Odpowiedz

Zydowski diabeł podstępnie wlazł od kuchni czyli tam gdzie podtrzymywane jest życie czyli też na rolnictwo poczynając od „nawozów sztucznych” a kończąc na opryskach z nieba, truciu wody i Roundup.

A wy tu się żołądkujecie „polityką”, którą sami się karmicie mendialnie i ją sami potwierdzacie ze strachu i ze ślepą wiarą w ten cyrk korporacyjny, chociaż tak naprawdę jest to złudzenie optyczne, rodzaj fortelu wojennego na który dajecie się ciągle nabierać ! Tak naprawdę ta banda przybłędów na szczytach „władzy” to nic innego, jak następcy żydowskich wędrownych handlarzy z ich jarmarcznymi teatrzykami.

To następcy krzykaczy z targów rybnych tylko, że teraz mający do dyspozycji mikrofony, głośniki i speców od reklamy . Dobrze oni wiedzą, że przyjdzie głupi co wszystko kupi !

Gdzieś w necie krąży zdjęcie z początków „kariery” handlowej Tuska !

Otóż na jakimś warszawskim bazarze ze starociami siedzi on na ziemi przed rozłożoną matą z jakimiś bublami ! Dzięki wierze głupców w cały ten handlowy system „narodu bez ziemi” zwany „polityką” wlazł na szczyty „unii jewropejskiej” tak jak Nikoś Dyzma !

Jednak na te wszystkie blefy i kłamstwa przyszedł koniec, bo to my ludzie jesteśmy prawomocnymi gospodarzami naszych ziem i obszarów i tylko my decydujemy, co mamy na nich siać, zbierać i czym się odżywiać !

Zadne ich parszywe „ustawy” nas nie obowiązują, bo USTAWA NIE STANOWI WYKŁADNI PRAWA ! Proste ?

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/podstepne-wepchniecie-polski-do-unii-europejskiej-henryk-pajak-2016-07

Oczywiście wędrowne parchy handlowe pod płaszczykiem pirackiegp „prawa morskiego” nie były by sobą, gdyby nie nękanie i niszczenie rolników po to, żeby ich zniechęcić do tradycyjnego uprawiania ziemi, a co już się odbija na ludności GŁODEM JAKOSCIOWYM !

Wszelkie kolorowo opakowane toksyczne wypełniacze żołądków „bydła roboczego” w żydowskich marketach są na to jednoznacznym dowodem !

Są jednak rolnicy, którzy trwają na swojej ziemi pomimo szatańskich ataków ze strony „wymiaru sprawiedliwości” i pomimo nieudanych zamachów – EGZEKUCJI sądowniczych na ich życie.

Oto jeden z nich,po bezpośredniej egzekucji, który cudem został uratowany po strzale morderczego „sąsiada”, który wcześniej bezprawnie pozbawił go 40 ha własności ziemskiej, a teraz jako „niewinny” jest na wolności i wysyła pachołków do zastraszania tego rolnika oraz „sądownie” ustalił „odszkodowanie” z zamianą na więzienie według paragrafu dotyczącego jakoby jego „zniesławienia” !!!

Kto jeszcze wierzy, że takie jest „prawo” podług Kalksteina/Kaczyńskiego i Ziobry, to niech lepiej od razu się powiesi !

http://zzrojczyzna.pl/

  • Graża

21 lipca 2016 at 15:15 · Odpowiedz

Tusk handlujący starociami: http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tusk-i-jego-przemiany-droga-tuska-na-szczyt-unii-europejskiej/j1d8rd6

Opublikowano za: www.monitor-polski.pl

Wypowiedz się