Ukraińscy kibice przed meczem z Polską: Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską

Wołyń a mecz

Ukraińscy kibice piłki nożnej przed meczem ich reprezentacji z Polską ostrzegają polskich rywali. W ukraińskim internecie roi się od grafik z hasłami ostrzegającymi przed „drugą Rzezią Wołyńską”.

Mecz pomiędzy polską a ukraińską reprezentacją w piłce nożnej odbędzie się dopiero 21 czerwca, jednak na długo przed nim na portalach społecznościowych i stronach traktujących o sporcie naszych wschodnich sąsiadów pojawiają się skandaliczne „ostrzeżenia”.

Najbardziej kontrowersyjną grafiką, która ożywiła ukraiński internet jest ta ze „wschodniego odpowiednika Facebooka” zamieszczona przez jeden z największych portali dla kibiców. „Брутальний Футбол” (tj. Brutalny Futbol) ostrzega za pośrednictwem vKontakte, że „Do Rzezi Wołyńskiej pozostało dwa tygodnie”.

Grafika rozbudziła w ukraińskich kibicach wyjątkowe ożywienie, które niezbyt dobrze świadczy o ich stosunku do Polaków. Pod wpisem pojawiło się wiele skandalicznych komentarzy, równie kontrowersyjnych co post ukraińskiego portalu sportowego.

Wołyń a mecz 2

„Powtórzmy rok 1943”, „Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską”, „Polaków nie ma co żałować tak samo jak nie żałujemy Ruskich wyrżniętych w Czeczeni” to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod kontrowersyjnym wpisem.

Skandaliczne posty Ukraińców skomentował Tomasz Maciejczuk, dziennikarz specjalizujący się m.in. w tematyce ukraińskiej.

 – Wśród Ukraińskiej młodzieży w sieciach społecznościowych panuje niepokojąca moda na robienie sobie żartów, na kpienie z ofiar „Rzezi Wołyńskiej”. Młodzi Ukraińcy wymieniają się obrazkami i filmikami, które wprost godzą w pamięć ofiar. Coraz częściej spotykam się z twierdzeniem, że Polacy zasłużyli na to, co stało się na Wołyniu w czasie II wojny światowej. To przerażające – napisał na jednym z portali społecznościowych Maciejczuk.

http://pikio.pl/ukrainscy-kibice-przed-meczem-z-polska-zrobimy-wam-druga-rzez-wolynska/

„Do rzezi wołyńskiej dwa tygodnie” – tak kibice ukraińscy szykują się na mecz Polska-Ukraina!

Jeżeli ktoś cały czas powtarza, że Ukraińcy czcząc Banderę i Szuchwycza po prostu słabo orientują się w tym co robiło OUN-UPA na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej to tutaj ma najlepszy dowód na to, że Ukraińcy dobrze wiedzą czym była rzeź wołyńska i wiedzą do kogo adresować podobne wpisy. Jak opisał sprawę portal wRealu24.pl zdjęcie dwóch kibiców z napisem „Do rzezi wołyńskiej dwa tygodnie” ukazał się na portalu ukraińskim „Brutalny Futbol” (Брутальний Футбол).

Portal cytuje też fragmenty komentarzy jakie ukazały się na portalu społecznościowym Vkontakte (rosyjski odpowiednik Facebooka) pod zdjęciem zamieszczonym przez Brutalny Futbol: „Zrobimy wam RZEŹ WOŁYŃSKĄ…”, „Powtórzymy 43′ rok…”, „Polaków nie ma co żałować tak samo jak nie żałujemy Ruskich wyrżniętych w Czeczeni…”. Zdjęcie zniknęło pozostał tylko jego opis „21 czerwca. Ukraina-Polska”.

Ten przykład dobrze pokazuje, że Ukraińcy doskonale wiedzą co się wydarzyło na Wołyniu i czym dla Polaków była ta tragedia. Dobrze znają swoją historię i właśnie tę historię dzisiaj wynoszą na swoje sztandary stawiając kolejne pomniki Banderze i Szuchewyczowi, czy nadając nazwy ulic ich imieniem.

http://www.dzienniknarodowy.pl/953/do-rzezi-wolynskiej-dwa-tygodnie-tak-kibice-ukrain/

Od redakcji KIP:  Czy polskie władze tego nie wiedzą i nie widzą wspierając neo-żydo-banderowski ruch na Ukrainie i powstały po Majdanie oligarcho-żydo-banderowski rząd ? Na pewno widzą, wiedzą i robią to świadomie, ale przed wyborami obiecują zawsze co innego, wiedząc, że „ludek głupi to kupi” jak mawiał Jacek Kurski z PiS.  Więc czy te polskie władze ( dotyczy to przede wszystkim rządów wywodzących się z solidarności) chcą użyć  szowinistów ukraińskich do poskromienia Polaków, kiedy zaczną się buntować przeciwko obecnej kolonialnej władzy ?  W takim razie kogo te rządy reprezentują ? Roman Dmowski blisko wiek temu skwitował teren Ukrainy tak: że było to i jest zbiegowisko różnych typów z pod „ciemnej gwiazdy” z całego świata i ostrzegał  przed mieszaniem się w sprawy Ukrainy.

Zamieszczone zdjęcia twarzy też wiele mówią…

Wypowiedz się