TTIP – umowa o wolnym handlu Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi, to kolejny krok wielkich tego świata do globalizacji i NWO.

TTIP koń trojańskiTo nie jest interes nas, obywateli, ale interes korporacji – skutkiem czego będzie wyzysk i zniewolenie całych narodów.

Wicepremier Morawiecki zaznaczył, że
TTIP przyczyni się do wzmocnienia relacji transatlantyckich i pobudzenia gospodarek po obu stronach Atlantyku”.
Z punktu widzenia Polski, kluczowe znaczenie ma kwestia dostępu polskich małych i średnich przedsiębiorstw do amerykańskiego rynku.
Obecnie MŚP napotykają szereg barier administracyjnych oraz biurokratycznych i nie mogą wykorzystać w pełni swojego potencjału.
– czy ten człowiek wie, o czym mówi?
Jak długo Suweren będzie pozwalał na taką ignorancję.
Przecież Polskie MŚP mają utrudniony dostępu do polskiego rynku, komu potrzebny jest rynek amerykański?

Faktycznym celem TTIP jest poszerzenie wpływu korporacji na państwa oraz na decyzje podejmowane przez suwerenne, demokratyczne władze.
W języku liberalizacji handlu jest takie określenie jak „bariera pozataryfowa” .
To podstawa do zakwestionowania przez firmę praktycznie każdej państwowej czy unijnej regulacji prawnej i żądania odszkodowania.

Ale – zdaniem Ministra – umowa TTIP zlikwiduje bariery biurokratyczne.

Takie stanowisko rodzi pytanie, czy to co się dzieje wokół nas, dzieje się naprawdę, czy to jakiś sen?

Negocjacje w sprawie przyjęcia umowy TTIP są prowadzone są w sposób ściśle tajny z wykluczeniem obywateli, a inni zainteresowani (lobbyści banksterów i korporacji) mają szeroki dostęp do dokumentów.
Porozumienie to ma zawierać niezwykle niebezpieczny dla gospodarki mechanizm rozwiązywania sporów pomiędzy państwami członkowskimi UE , a przedsiębiorstwami. System wprowadzi odszkodowania w przypadku, gdy zagraniczna firma (amerykańska) uzna iż przepisy w danym państwie członkowskim UE są bardziej restrykcyjne niż te w którym znajduje się siedziba firmy. Równość wobec prawa podmiotów gospodarczych jest uzależniona od posiadanej kasy dla prawników, na koszty sądowe i ewentualne odszkodowania.
Kto skorzysta więc z prawa konkurencji? Ci, których na to stać.

Czy widzicie tu cień korporacji MONSANTO?

Polityką firmy Monsanto jest doprowadzenie do stanu, w którym wszystkie produkty spożywcze będą pod kontrolą firmy poprzez uprawy genetycznie modyfikowane!
Plan Monsanto jest taki, by zniszczyć wszystkie odmiany roślin uprawnych nie będące dziełem Monsanto, zmuszając tym samym rolników na całym świecie, aby korzystali tylko z ich genetycznie modyfikowanych nasion.
Takie działanie przyczyni się do tego, że rolnicy, którzy nie chcieli przyjść do ich owczarni zostaną wypchnięci z rynku.
Tylko ta firma będzie produkować nasiona (GMO) i pestycydy totalne, niszczące środowisko naturalne.
Prezydent Obama stwierdził, że:
bez względu na to, jak szkodliwe są rośliny GMO Monsanto; bez względu na to, jak wiele zniszczeń sieją w kraju, amerykańskie sądy federalne nie mogą  powstrzymać  korporacji od dalszego rozprzestrzeniania się GMO”.

Obama podpisał ustawę, która sprawia, że Monsanto jest ponad wszelkimi prawami.
Przecież to zostanie implementowane do Europy i Polski

Monsanto wydaje miliardy dolarów na całym świecie wykupując jak najwięcej firm nasiennych, w celu całkowitego wymazania potencjalnych rywali i wyeliminowanie żywności ekologicznej z powierzchni ziemi.
Jeśli TTIP wejdzie w życie, trzeba będzie wpuścić na nasz rynek żywność nafaszerowaną antybiotykami i hormonami stosowanymi w produkcji powszechnie.
I ze względu na amerykańskie przepisy dot. znakowania żywności nawet nie dowiemy się, że dany produkt zawiera te substancje.
Pieniądze podatników trafią do zagranicznych korporacji, bo firmy krajowe będą miały mniejszą ochronę prawną niż zagraniczne, kolosalne odszkodowania dla zagranicznych korporacji za „utrudnianie prowadzenia działalności gospodarczej”.

Strona amerykańska przeforsuje rozwiązania z odrzuconej – w wyniku protestów ulicznych – umowy ACTA, co ograniczy dostęp do zasobów sieci Internetu.
Umowa spotęguje problem własności intelektualnych i dostępu do patentów.
Edukacja, ochrona zdrowia, dostawy wody, transport – mogą być łakomym kąskiem dla firm z USA, mogą przejąć one część sektora zamówień publicznych.

Po przyjęciu TTIP staniemy się europejską specjalną strefą ekonomiczną.
Pojawi się koszmar zatrudniania przez agencje pracy tymczasowej, zmuszanie do samo zatrudnienia, brak ochrony w przypadku choroby czy rodzicielstwa.
Należy zapomnieć o emeryturach, których po prostu nie wypracujemy.

ISDS ((inwestor przeciwko państwu) to mechanizm rozstrzygania sporów na linii państwo-inwestor, pozwala firmom ponadnarodowym zaskarżać rządy państw do arbitrażu, a nie do sądu, przy każdym wprowadzeniu przepisów, które ograniczałyby zyski tychże.
Korporacje wykorzystują ISDS do wysuwania roszczeń wobec państw także z tytułu „pośredniego wywłaszczenia” z przyszłych, zakładanych, zysków, a więc z zysków nieistniejących. Jeśli ISDS będzie częścią TTIP, to nie pozbędziemy się go przez dziesiątki a może setki lat.
Będziemy pod groźbą wypłacania odszkodowań zagranicznym korporacjom – kosztem szkół, szpitali, dróg i kolei w naszym kraju.

Ucichła sprawa Codex Alimentarius, po wprowadzeniu TTIP będzie obowiązywać w każdym szczególe (np. żywność ekologiczna będzie napromieniowywana, by była bezpieczna!). Będą wydawane zezwolenia na uprawę warzyw na własne potrzeby.
Okazuje się, że w mięsie wołowym jest więcej selenu niż przewidują normy, a orzechy włoskie mają właściwości narkotyczne !?

Codex Alimentarius to już nie jakaś idea – zbiór przepisów – to korporacja mająca swoje prawa i własne organizacje.

Ponad 2,6 miliona ludzi w Europie domaga się zaprzestania negocjacji w sprawie TTIP.
W wielu krajach UE zebrano więcej podpisów niż oczekiwano pod oddolną Europejską Inicjatywą Obywatelską (EIO) STOP TTIP:
Czechy zgromadziły 116 proc. wymaganej liczby, Włochy 113, Austria 628 proc., Wielka Brytania 747 a Niemcy 1684 proc. zakładanego wyniku.
A Polska śpi (na 5 września mieliśmy 41% wymaganej liczby podpisów).
Statystyczny „Kowalski” powinien zacząć się nią interesować, ale w naszej przestrzeni dyskursu politycznego ważniejsze są sprawy sylwestrowych gwałtów w Niemczech, bolkowych teczek czy marszów zblazowanych KOD-owców.
Można odnieść wrażenie, że zarówno strona rządząca jak i opozycja grają do tej samej bramki – „zająć małpę bananem”!

Komisja Europejska zmusi swoich obywateli do zaakceptowania traktatu, o którym nie mogą się niczego dowiedzieć, posłowie Parlamentu Europejskiego nie mają tu nic do gadania. Nasza konstytucja stanie się literaturą sf, nasz Parlament stanie się zbędny, prawa już będą ustanawiane nie w Brukseli, ale w USraelu.
TTIP ma zakończyć tę „samowolę” rządów i parlamentów.
TTIP nie jest w interesie ani narodu amerykańskiego ani narodów europejskich. To jest wielki interes korporacji!

To będzie koniec świata, jaki znamy.
—————————————-

Grace Krulasik Komentarz na Fb:       Tłumaczenie z YT….

AMERYKAŃSKA STRATEGIA, JAK STWORZYĆ LEGALNY I EKONOMICZNY SYSTEM

TTIP to jest coś olbrzymiego .
To jest końcowa TOTALNA KONTROLE EKONOMICZNA! USA będzie miało ABSOLUTNĄ WŁADZĘ !
To jest przyszłość wszystkich umów międzynarodowych . To ZMIENI NASZA EKONOMIE JAKA ZNAMY !

Po II WS , USA była liderem światowej ekonomii .Mogła pisać międzynarodowe prawa dla korzyści amerykańskiego businessu .
Kiedy Chiny i India połączyły się w WTO , USA miała coraz trudniej wdrażać nowe międzynarodowe decyzje . USA straciło kontrolę .
USA potrzebowało nowej strategii ,by mieć globalna dominacje . Żeby utrzymać swój amerykański styl , poszli z rozmachem .

Wymyślili międzynarodowe umowy ..TRZY DUZE T .

BTTP -11 krajów,

TTIP ( Europa) ? ,

 TISA– 51 krajów czyli 1. 6 bilonow ludzi , a USA po środku . 2/3 globalnego GEP. …..

One wszystkie będą negocjowane w sekrecie w imię nas wszystkich !! Nawet wybrani parlamentarzyści NIE WIEDZĄ!!

DUZE KORPORACJE MAJA absolutny dostęp do wszystkiego !! Narody i nasze rządy nie wiele wiedzą ! TO SA UKLADY TYLKO WIELKICH KORPORACJI !

Wyłączone są: Brazylia , Rosja , India ,Chiny, Afryka Południowa ( BRICS) jako dołączające ekonomie. To jest nowa geopolityczna wojna, która bierze już dzisiaj początek .
USA obawia się Chin militarnie , wiec teraz uruchamia system ekonomiczny .

Odłączyli Centralną Amerykę od Brazylii , odłączyli południowo – wschodnia Azję od Chin i Europę odciągają od Azji w kierunku Atlantyku !
Polecam linki do filmów o systemie TPP, TTIP, TISA.
https://www.youtube.com/watch?v=Rw7P0RGZQxQ
http://youtu.be/Rw7P0RGZQxQ

Poparcie dla TTIP stawia rząd PiS W JEDNYM SZEREGU z Ryszardem PETRU i innymi politycznymi wykonawcami interesu wielkiego kapitałuhttps://opolczykpl.wordpress.com/2016/01/31/no-i-…
http://youtu.be/Rw7P0RGZQxQ

https://web.facebook.com/groups/ruch.oburzonych/

Ktoś fajnie podzielił nas Polaków! Bo jeśli nie popierasz „demokratycznie” wybranych rządów i jedynie „patriotycznej” partii PIS-u to jesteś poplecznikiem PO i Nowoczesnej.

Ale jak można dalej ufać rządowi, który kompletnie ignoruje głos obywateli i niczym somnambulik realizuje interesy światowych korporacji?
Co można powiedzieć o Wicepremierze, który działa wbrew interesom Narodu, do którego nie dociera głos konstruktywnej krytyki Suwerena?
Dlaczego rząd nie podejmuje publicznej debaty nad fundamentalnymi sprawami państwa – dobra wspólnego nas, wszystkich Polaków?
Dlaczego rząd – swoimi działaniami i decyzjami – ciągle dostarcza paliwa dla protestującego KOD-u, co sprawia wrażenie jakby im taka zadyma była na rękę?
Czy my Polacy będziemy zmuszeni do organizacji alternatywnego państwa podziemnego?

Współczesna wojna toczy się na wielu frontach. Teczki Bolka czy marsze KOD-u to fałszywe barykady.
To, co nam naprawdę zagraża to najazd ludów z południa na Europę i Umowa TTIP.
To wszystko dzieje się z inicjatywy ponad narodowych korporacji, dla których zwykli ludzie są zwierzyną do polowania.
Możemy pisać petycje i zbierać podpisy pod referendum – dobre i to, bo wzrasta świadomość.
Ale nie należy oczekiwać, że politycy i rządy do czegoś to zobowiąże. Partie i władza to takie małe firmy na usługach korporacji.
Jeśli wszyscy nie zbojkotujemy tego SYSTEMU, jeśli nie wykorzystamy instytucji obywatelskiego nieposłuszeństwa,
to już niedługo wszyscy, nie wyłączając tych, co ten system popierają – staniemy się niewolnikami,
rodzajem zwierząt hodowanych dla kaprysu światowej, zdemoralizowanej „elyty”!

Czym jest umowa TTIP i dlaczego powienieneś się jej obawiać?

Dwuminutowe wyjaśnienie jakie niebezpieczeństwa wiążą się z TTIP.
Podpisz Europejską Inicjatywę Obywatelską na temat TTIP:
https://stop-ttip.org/pl/…

Jan Sposób

Wypowiedz się