W jakim celu stworzono „Edwarda Snowdena”?

Snowden 1Dominujący obecnie sposób rozumowania, zarówno naukowy, jak i w konsekwencji powszechny, ujmuje stosunki międzynarodowe, jako rywalizację krajów albo mocarstw w zakresie: gospodarczym, ideologicznym, kulturowym, politycznym, czy militarnym. Jest to uproszczenie w dużym stopniu nieprawdziwe współcześnie. Ukrywa ono oddziaływanie całych sieci organizacji jawnych i tajnych o charakterze międzynarodowym lub powiązanych z nimi, które są kontrolowane przez światową oligarchię finansową powiązaną z monarchiami.

Natomiast oligarchia finansowa i monarchie są kontrolowane przez supertajne organizacje, głównie o charakterze judeo-satanistycznym. Posiadają one w swoim ręku ogromny majątek, finanse, w tym monopol na kreacje i zarządzanie pieniądzem, media oraz potężne wpływy polityczne. Ten potencjał jest znacznie większy niż rządów państw, które stanowią dla tej oligarchii wygodne narzędzie i przykrywkę do rozgrywania własnych interesów, kosztem tych państw i ich społeczeństw. Niestety świadomość tego wśród naukowców i zwykłych ludzi jest mała, zwłaszcza w słowie pisanym – literaturze naukowej i popularno-naukowej. Natomiast w globalnych mediach będących we własności globalnej finansjery ten problem nie istnieje, albo jest zaciemniany i minimalizowany.

Natomiast internet w coraz większym stopniu wyjaśnia ten podział, w każdym kraju, na siły globalistyczne – „elity światowe”, które osłabiają siły propaństwowe i pronarodowe, tocząc z nimi zażartą walkę, w celu ich rozbicia i podporządkowania. Tą linię konfliktu między słabnącymi coraz bardziej zwolennikami Nowego Porządku Świata, a jednoczącymi się w skali Świata elitami narodowymi, prezentuje poniższy artykuł o wykreowanym idolu „wolności” i „demokracji” Edwardzie Snowdenie.

Redakcja KIP

 W jakim celu stworzono „Edwarda Snowdena”?

Kto i dlaczego zorganizowała to show i dlaczego Snowdena tak zgodnie poparły nie tylko światowe media ale też rosyjskie, poczynając od absolutnie liberalnej „Nowej gazety” a kończąc na państwowej „Rosyjskiej gazecie”.

Były pracownik CIA i NSA z USA Edward Snowden stał się znany na całym świecie w czerwcu 2013 roku, kiedy to przekazał gazetom The Guardian i The Washington Post tajne informacje dotyczące totalnej inwigilacji przez amerykańskie i brytyjskie służby specjalne ludzi z całego świata. Z opublikowanych dokumentów wynika, że Londyn i Waszyngton mają dostęp do baz danych takich gigantów jak Microsoft, Google, Yahoo, Facebook, YouTube, Skype, Apple i wykorzystają ten dostęp do rozwiązywania swoich problemów.

Dziś o Snowdenie napisano już parę książek, nakręcono film biograficzny Citizenfour, który otrzymał Oscara, w przyszłym roku powinien ukazać się szeroko rozpowszechniony debiutancki thriller. Dzięki szerokiemu rozgłosowi międzynarodowych mediów, cały świat obeznany jest z historią ucieczki byłego pracownika CIA z USA, w tym jak dotarł do Rosji i dostał tu czasowe schronienie. Zachodnia, zresztą i rosyjska prasa zdążyły stworzyć już Snowdenowi wizerunek bohatera i bojownika o sprawiedliwość. A teraz o tym, kto i po co zorganizował to show i dlaczego Snowdena tak zgodnie popierają nie tylko światowe media, ale też rosyjskie, poczynając od absolutnie liberalnej „Nowej gazety” a kończąc na państwowej „Rosyjskiej gazecie”.
Przede wszystkim projekt „Edward Snowden” ma charakter długoterminowy. Do tej pory zbieg przekazał zachodnim dziennikarzom bazę tajnych dokumentów, w prasie regularnie pojawiały się następne brudy dotyczące amerykańskich i brytyjskich służb specjalnych, ciosy wymierzone były w prestiż tych krajów osłabiając zaufanie do rządzących nimi ludzi.

Dlatego staje się jasne, że celem jest dyskredytacja Londynu i Waszyngtonu oraz planowe zmniejszenie ich wpływów na arenie międzynarodowej. Naturalnie, proces ten toczy się pod kosmopolitycznymi hasłami walki o prawa człowieka i interesy społeczeństwa, które cierpi z powodu działania amerykańskich służb specjalnych. Dobrze jest ucieszyć gawiedź prawdziwym bohaterem i człowiekiem z dużej litery Snowdenem, który otwiera wszystkim oczy na ciężkie przestępstwa CIA, NSA i MI6, ale to nie przejdzie. A to dlatego, że głównym elementem całej tej kampanii informacyjnej jest: główna londyńska gazeta The Guardian i waszyngtońska The Washington Post. Właśnie one rozreklamowały Snowdena na całym świecie, właśnie dziennikarzom tych gazet przekazał on bazę informacyjną dwustu tysięcy tajnych dokumentów, i to oni pomogli mu zbiec z USA i dotrzeć do Rosji.

I tu, drodzy czytelnicy macie wybór: albo przyznać, że prasa brytyjska i amerykańska jest tak sprawiedliwa i uczciwa, że gotowa jest w imię abstrakcyjnego humanizmu przez kilka lat, otwarcie dyskredytować rządy ich własnych krajów; lub uznać, że istnieją inne siły, które są nad Londynem i Waszyngtonem, w których interesie były te publikacje.

W drugiej wersji, zademonstrujemy główny cel dla którego uruchomiono projekt „Edward Snowden”. Do niedawna kontrolę nad serwerami i bazami danych Microsoftu, Google, Facebooka i innymi zachodnimi gigantami informacyjnymi miały nie tylko służby specjalne USA, ale również szefostwo samych tych korporacji. Ta ważna informacja praktycznie nigdzie się nie pojawia w licznych publikacjach poświęconych tej historii. Czytelnik powinien się domyśleć, że kierownictwo tych gigantów w odróżnieniu od służb specjalnych i rządów nie koniecznie będzie wykorzystywać wspomniane narzędzia tylko w dobrych celach. Było by to naiwne. Pracownicy CIA, NSA i innych resortów specjalnych przynajmniej minimalnie, ale pracują i działają zgodnie z konstytucją i innymi przepisami prawa. W odróżnieniu od nich, właściciele podobnych ponadnarodowych korporacji służą swoim własnym interesom i działają w ramach tylko jednego prawa – maksymalizowania zysków. Dzięki wdrożeniu kampanii informacyjnej dyskredytującej służby specjalne, właściciele TNK wyczyszczają swoją konkurencję i uzyskują pełną i indywidualną kontrolę nad podstawowymi przepływami informacji, eliminując jakikolwiek wpływ ze strony rządów danego kraju.
Podsumowując:
– Głównym celem, dla którego uruchomiono projekt „Edward Snowden” – to wyeliminowanie kontroli rządów i państw nad dużymi koncernami informacyjnymi (Google, Facebook, Apple itd.), które w tym momencie stają się najpotężniejszym narzędziem niestrukturalnego zarządzania społeczeństwem.
– Z przemilczenia tego faktu wynika, że bezwzględna kontrola tych zasobów pozostanie wyłącznie w rękach właścicieli korporacji ponadnarodowych.

Kolejne wnioski wynikające z niniejszej analizy:
– Główne brytyjskie i amerykańskie media, takie jak The Guardian i The Washington Post nie podlegają rządom USA i Wielkiej Brytanii, a służą interesom ponadnarodowych korporacji.
– Na szczeblu taktycznym – na poziomie polityki międzynarodowej – operacja informacyjna „Edward Snowden” jest na rękę Rosji, tak jak działania osłabiające USA i Wielką Brytanię.
– W kategoriach strategicznych – z poziomu globalnej polityki – projekt „Snowden” działa na rzecz przekazania władzy z poziomu narodowych elit do ponadnarodowych struktur, co niesie zagrożenie dla ludzi we wszystkich krajach, w tym Rosji.

W jakim celu stworzono ”Edwarda Snowdena”’ PL [Video]

https://youtu.be/n8I50RVzzLY

Źródło: http://whatisgood.ru/raznoe/s-kakoj-celyu-sozdan-brend-edvard-snouden/

Opublikowano za: https://treborok.wordpress.com/w-jakim-celu-stworzono-edwarda-snowdena/

Wypowiedz się