Soros odpowiedzialny za wojnę domową na Ukrainie

Soros i UkrainaGeorge Soros powiedział Fareedowi Zakaria z CNN, że jest odpowiedzialny za stworzenie w Ukrainie fundacji, która ostatecznie przyczyniła się do obalenia wybranego w wyborach przywódcy państwa i instalacji starannie dobranej przez Departament Stanu USA junty.

„Najpierw o Ukrainie. Jedną z rzeczy, którą wiele osób o tobie wie jest to, iż w trakcie rewolucji w 1989 r. finansowałeś wiele działań dysydenckich, grup społeczeństwa obywatelskiego w Europie Wschodniej, Polsce i w Republice Czeskiej. Robisz podobne rzeczy na Ukrainie?” – zapytał Zakaria Sorosa.

„Cóż, założyłem fundację na Ukrainie zanim Ukraina uniezależniła się od Rosji. Działa ona od tego czasu i odegrała ważną rolę w obecnych wydarzeniach” – odpowiedział Soros.

Jest dobrze znanym faktem, choć zakazanym by wspominać o nim w mediach, że Soros współpracował ściśle z USAID, National Endowment for Democracy NED (obecnie wykonujący pracę wcześniej przypisaną CIA), Międzynarodowym Instytutem Republikańskim, Narodowym Demokratycznym Instytutem Spraw Międzynarodowych, Freedom House i Instytutem Alberta Einsteina w inicjacji serii kolorowych rewolucji w Europie Wschodniej i Azji Środkowej zaraz po zaaranżowanym upadku Związku Radzieckiego.

„Wielu uczestników w Kijowskiej demonstracji EuroMajdanu było członkami finansowanych przez Sorosa organizacji pozarządowych i/lub byli szkoleni przez te same organizacje pozarządowe podczas wielu warsztatów i konferencji sponsorowanych przez Międzynarodową Fundację Odrodzenia (IRF) Sorosa, i jego różnych instytucjach społeczeństwa otwartego i fundacjach. IRF, założona i finansowana przez Sorosa, szczyci się tym, iż dała „więcej niż ktokolwiek inny” na „demokratyczną transformację” Ukrainy” – pisze William F. Jasper.

Ta transformacja doprowadziła do przejęcia kontroli faszystowskich ultranacjonalistów nad służbami bezpieczeństwa Ukrainy. W kwietniu ogłoszono, iż Andrij Parubiy i inni przywódcy puczu pracują z FBI i CIA, by pokonać i wymordować separatystów sprzeciwiających się rządom junty zainstalowanej przez Victorię Nuland i Departament Stanu. Parubiy jest założycielem socjalistyczno-narodowej partii na Ukrainie, a obecnie jest szefem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony kraju.

Teraz, kiedy miliarder, „czekoladowy król” Petro Poroszenko jest prezydentem Ukrainy, wysiłek, aby zniszczyć wszelką opozycję we wschodniej Ukrainie przyspieszy. Poroszenko jest niemalże idealnym wyborem dla globalistów i aparatczyków UE. Zasiadał w Radzie Narodowego Banku Ukrainy i współpracował z MFW, Wall Street i Komisją Europejską.

Poroszenko i przywódcy puczu zabijają obecnie cywilów w Doniecku jako działania dla dalszego usuwania i eliminacji „prorosyjskich bojowników” i „terrorystów”, czyli uzbrojeni bojownicy ruchu oporu walczą przeciw Prawemu Sektorowi ewentualnie wspieranemu przez amerykańskich najemników i CIA. Wraz z pogłębianiem działań Kijowa wobec sił oporu przeciw juncie cywile stają się ofiarami „Rebelii”, mającej miejsce w Slovyansku i sąsiednim Kramatorsku.

Wojskową, o faszystowskim charakterze odpowiedź na bunt, obejmującą podpalanie budynku związków zawodowych w Odessie przez „proreżimowych chuliganów” (czyli paramilitarnego Prawego Sektora), można bezpośrednio przypisać aktywizmowi George’a Sorosa i amerykańskiemu Departamentowi Stanu, oraz różnym organizacjom pozarządowym (które są, w rzeczywistości, frontami dla rządu i Wall Street), USAID, NED, „Freedom House”, itp.

Po zabójstwie i wydaleniu przeciwników MFW, który to Fundusz kontroluje rząd i naród Ukrainy, Rosja może oczekiwać dalszych prowokacji, zwłaszcza teraz, gdy odstąpiła od wspierania ruchu oporu. Elity finansowe i ich kolaboranci z UE chcą zmniejszyć i ostatecznie wyeliminować jakiekolwiek wyzwanie rzucone przez Rosję i BRICS, które są krajami obecnie zwalczającymi finansową, neoliberalną agendę.

„Nagromadzenie sił lądowych i powietrznych NATO w Europie Wschodniej, wzdłuż granic Rosji oraz podróże prezydenta Baracka Obamy do Azji mają jeden cel” – napisał Wayne Madsen wcześniej w tym miesiącu. „Widzialne i niewidzialne siły, które dyktują politykę swoich marionetek politycznych w Waszyngtonie, Londynie, Paryżu, Brukseli, Berlinie i innych wasalnych stolicach postanowiły rozbić BRICS – wyłaniający się nowy blok obejmujący Brazylię, Rosję, Indie, Chiny i Republikę Południowej Afryki.”

Transkrypcja wywiadu z George’m Sorosem TUTAJ.

Autor: Kurt Nimmo
Źródło oryginalne: Infowars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

Wybrane Komentarze

  1. dfg 14.06.2014 21:45

Kim jest Soros? Soros związany jest z funduszem hedingowym Quantum Funds. Cytat: „W jego radzie nadzorczej zasiadają: Richard Katz, członek rady nadzorczej banku Rothschildów w Londynie, pełniący też funkcję CEO w mediolańskim banku rodziny Rothschildów, Nils Taube, partner w londyńskiej grupie bankowej St. James Place Capital, w której operacjach główną rolę odgrywa rodzina Rothschildów;
William Lord Ress-Mogg, komentator w „The Times”, również partner w kontrolowanej przez Rothschildów grupie St. James Place Capital;
Sekretne i bliskie związki Sorosa z kręgiem Rothschildów uczyniły zeń najpotężniejszego i najbardziej zakonspirowanego na świecie żołnierza owej wielkiej grupy finansowej. […]
Zainwestował 100 milionów dolarów prywatnego kapitału w słynną amerykańską firmę zajmującą się handlem bronią, Caryle Group. Dla tej korporacji pracują zarówno Bush senior, jak i dawny amerykański sekretarz skarbu James Baker oraz inne ważne osobistości. Bardzo wcześnie, bo już w latach osiemdziesiątych, Soros wraz z częścią wpływowych członków amerykańskich kręgów politycznych, takich jak na przykład Zbigniew Brzeziński, czy Madeleine Albright, założył fundusz National Endowment for Democracy (Narodowy Dar dla Demokracji). W istocie ów fundusz został ustanowiony z kapitałów dostarczonych przez CIA oraz osoby prywatne.
[…]
Znany amerykański komentator Gilles Aymery precyzyjnie opisał prawdziwe intencje Sorosa i jego międzynarodowej grupy, udzielających „żarliwej” pomocy finansowej:
Za maską legalności oraz humanitaryzmu ludzie zawsze mogą odkryć tę samą grupę bogaczy, miliarderów, „dobroczyńców”, oraz wszystkie organizacje, którym udzielają pomocy finansowej – weźmy tu choćby The Open Society Institute Sorosa, Ford Foundation, American Peace Society, National Endowment for Democracy, Humań Rights Watch, Amnesty International, World Crisis Organization itd. Spośród ludzi pracujących dla tych organizacji, Soros jest najbardziej wyrazistą postacią. Przypomina wielką ośmiornicę, która wyciąga swoje macki po całą Europę Wschodnią, Azję Południowo-Wschodnią, Kaukaz oraz pozostałe postsowieckie republiki. Przy wsparciu owych organizacji, może on nie tylko modelować, ale wręcz tworzyć newsy, urabiać opinię publiczną, sprawując kontrolę nad światem i jego zasobami naturalnymi, urzeczywistniając ideę nowego wspaniałego świata made in America.”

„Wojna o pieniądz” Song Hongbing str. 226, 227, 228

  1. Prometeo 15.06.2014 23:20

Wszyscy chcą Ukrainy a Ukraina powinna się w sobie zorganizować żeby jak najwięcej skorzystać na tym pożądaniu Gdyby umieli pogodzić miłość z Rosją z miłością do Polski to by byli potęgą i nie mam na myśli polityków tylko zwykłych ludzi którzy pragną pokoju i stabilności Ten kraj ma możliwości o jakich inne mogą marzyć. Słowianie na litość bossską dogadajcie się w końcu poza politykami Niech że praca wre a kraina nasza mlekiem i miodem płynie jak dawniej

Opublikowano za: http://wolnemedia.net/polityka/soros-odpowiedzialny-za-wojne-domowa-na-ukrainie/

Wypowiedz się