POPiSowe władze zjednoczyły w Europie wszystkich przeciwko Polsce

Polska w trybachZwrot w polityce zagranicznej to skręt supertankowcem na oceanie, promień skrętu wynosi kilkadziesiat kilometrów. Nowy prezydent znalazł się w roli „sternika” tego politycznego „supertankowca” w sytuacji, gdy nie ma pełnej władzy i wprawy posługiwania się sterami oraz gdy silniki napędowe są jeszcze do wyborów w rękach POpychaczy sterowanych,  bardziej w Brukseli niż za oceanem.

Rządy krajów Zachodniej Europy, zwasalizowane wobec anglosasów, a bardziej ich finansjery, zorientowały się, że z wojny domowej na Ukrainie powstałej wskutek zbrojnego puczu, może być III wojna światowa zaczynając się po raz kolejny od Europy. Jak nie wyszedł eksport „demokracji”, którą szczycą kraje Zachodu, to rozpoczeto operację militarną najemników prywatnych armi NATO, opakowując  propagandą w stylu: to co sam wrednego robię – zarzucam Rosji. Ale skutkowało to tylko z poczatku i zaczęły się przysłowiowe schody.

Stopniowo więc wyhamowują popieranie zbrodniczego rządu oligarcho-banderowskiego na Ukrainie, w sytuacji gdy polskojęzyczne władze niezmiennie popierają i pomagają mu, nawet przy jego niechęci wobec tej pomocy. Próba wywołania wojny z Rosją i wciągnięcia jej na Ukrainę, nie udała się. „Przynęta” wobec Rosji w postaci zbrojnego puczu, wywołania wojny domowej i ludobójstwa na Ukrainie, stała się pułapką dla USA i UE, dzięki arcymistrzostwie Putina w szachach politycznych. W tej sytuacji prawie wszystkie kraje europejskie wycofują się z awantury z wyjątkiem Polski i Wielkiej Brytanii pod przywództwem finansjery londyńskiego CITY.

Tylko, że Polska jest krajem sąsiednim i rozkręcanie awantury wojennej z Rosją jest ewidentnie wbrew jej interesowi. Wysyłanie po raz kolejny Polaków do walki z Rosją, jako bywało wielokrotnie w historii, się nie uda, ponieważ mimo zmasowanej propagandy około 80% polskiego społeczeństwa jest przeciwna temu. To świadczy niestety o psychopatologi polskiej klasy politycznej albo o zdradzie stanu.

Prezydent Duda kontynuując linię polityki, podobno odmiennej partii jaką jest PO, spowodował, co pośrednio zawarte jest w poniższym artykule, że kraje Zachodniej Europy postawiły całej władzy obecnej POPiS-owej – ultimatum: jeśli będą dalej popierać obecny rząd ukraiński, wojnę domową i konfrontację z Rosją to uszczelnią swoje granice i nie przyjmą uchodźców z upadłej Ukrainy, co doprowadzi do destabilizacji Polski.

A może o to chodzi obecnym elitom pookragłostołowym, aby Polacy wyjeżdżali ze swojego kraju nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również uciekając od powtórki ludobójstwa Polaków przez banderowców w II wojnie światowej ? Nie osądzone ludobójstwo z czasów wojny, powtarza się w Donbasie… na razie…

Redakcja KIP

Prezydent Duda zjednoczył wszystkich przeciwko Polsce

 Niestety rzeczywistość jak zawsze w przypadku naszego kraju jest ciekawsza od najbardziej wysublimowanej fikcji. Okazuje się bowiem, że nie trzeba było długo czekać, żeby Polska znalazła się sama na własne życzenie w pozycji dyplomatycznej zbliżonej do tej z września 1939 roku, tym razem się to nam także udało i to już w sierpniu.

Nie trzeba było wiele, wystarczyła jedna czy dwie nieprzemyślane i oderwane od realiów pragmatyzmu wypowiedzi pana prezydenta dla dziennikarzy, które natychmiast zostały podchwycone przez centra polityczne naszych sąsiadów. W zasadzie wszystkich dookoła, a na pewno tych najważniejszych graczy.

Niby nic się nie stało, ale jednak widać jak Polska sama się wymanewrowała z jakiejkolwiek możliwości gry, co więcej sama sprowadziła się do pozycji, w której znajduje się sama – przeciwko wszystkim innym, zjednoczonym przeciwko Polsce.

Prawda że nie trzeba było dużo, żeby pogodzić i Rosjan i Ukraińców i Niemców? A nawet Francuzów i Amerykanów? W jednym są zgodni – nie potrzebują Polski do ustalania poważnych spraw dotyczących bezpieczeństwa w regionie, ponieważ nikt nie traktuje Polski jako partnera – podmiotowo. Dla jednych i dla drugich wielkich graczy jesteśmy co najwyżej buforem, a dla Ukraińców – wszystkim co można z nas wydoić.

Do tego porozumienia, tej zgodności – przyczynił się nasz własny prezydent! Nawet szczególnie nie musiał się starać! Prawdopodobnie, gdyby powiedział coś więcej, to jeszcze umawiające się strony, mogłyby z narastającą konsternacją odkryć, że to przecież Polska jest winna temu całemu bałaganowi, albowiem czyj pan minister straszył Ukraińców, że wszyscy będą martwi? No czyj? Przypomnijmy sobie wszyscy nazwisko tego pana o fascynującym życiorysie i prawdopodobnie milion razy od niego mądrzejszej żonie? Szczegóły nie mają znaczenia – był, wmieszał się, można umoczyć, można kreować fikcję – ktoś pamięta o co chodziło na początku tego kryzysu? Dobrze, że polska armia nie ma wyrzutni Buk ani samolotów Su-25. No, ale tak to bywa – jak żaba podkłada płetwę pomiędzy młot a kowadło, to może być tylko tragedia.

Trzeba zrozumieć jak to jest niebezpieczna sytuacja, ponieważ tu naprawdę proszę państwa nie ma żartów. Możemy się w kraju spierać o to, czy jest powódź czy jej nie ma przy poziomie Wisły około 40 cm, ale jeżeli adresujemy coś w dyplomacji międzynarodowej do Niemiec, Francji, Rosji, USA i Ukrainy, a w zasadzie kogokolwiek, a zwłaszcza sąsiada – to lepiej jest to wcześniej odpowiednio głęboko przemyśleć i dobrze, ale to naprawdę dobrze się zastanowić, co chcemy osiągnąć i w jakim kierunku chcemy zmierzać, tj. co musimy zakomunikować i jak, żeby inni odebrali to zgodnie z intencją jaką mieliśmy dany komunikat nadając.

Uwaga – jest oczywistym, że nie wszyscy są nam przychylni i mogą tak zinterpretować, przemilczeć lub uwypuklić interesujące ich kwestie, że będziemy prowadzili dialog jak ślepy z głuchym o kolorach, no ale właśnie to jest istotą dyplomacji i o to w niech chodzi, wręcz po to ją wymyślono, żeby rozwiązywała takie zagadnienia, czyniąc komunikowanie się państw możliwym, sensownym i produktywnym.

Proszę zwrócić uwagę, jak lakonicznie została przedstawiona do publicznej wiadomości wizyta pana prezydenta w Niemczech. Z grubsza wiadomo, co pan prezydent słodził gospodarzom, szanowna małżonka zrobiła furorę, w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu, albowiem bezpośrednio się komunikuje z fotoreporterami i dziennikarzami. To bardzo podoba się Niemcom, czują się docenieni, że u sąsiadów ich język i kultura są tak popularne.

Niestety jednak jeżeli chodzi o konkrety z tej wizyty, to nawet komunikaty na stronie internetowej pana prezydenta są lakoniczne. Co ciekawe wczoraj wieczorek koło 20:45 nie było na stronie informacyjnej pani Kanclerz nawet wzmianki o wizycie polskiego prezydenta [tutaj], chociaż podjęła tego samego dnia także gościa z Danii!

Uwaga nie ulega wątpliwości, że to że w sąsiednim kraju toczy się wojna domowa – powinno być jedną z kwestii w zainteresowaniu władz Rzeczpospolitej. To oczywiste i jasne jak słońce na niebie. Nie można jednak stosować myślenia życzeniowego w tym zakresie, na zasadzie jakiegoś naiwnego „włączania się”, przez werbalne zgłaszanie akcesu. W zasadzie wszelkie interesujące nas kwestie możemy uzgodnić i ustalić w relacjach bilateralnych z Ukrainą i dokładnie tak powinniśmy zrobić, nie oglądając się na nikogo, albowiem nikt nam tu nie pomoże.

Chodzi konkretnie o kwestie związane z sytuacją, w której ich kraj by upadł a władze centralne przestałyby istnieć, wówczas powstaje szereg problemów jak bezpieczeństwo obiektów jądrowych, kwestia uchodźców, pomocy humanitarnej itd. Dobrze jest takie sprawy uzgodnić odpowiednio wcześniej, tak żeby mieć po drugiej stronie granicy, ludzi z którymi będzie można rozmawiać, co więcej którzy nie będą się obawiać polskiej pomocy w przypadku upadku państwa ukraińskiego.

Nie ma bowiem dzisiaj, poza interpretacją niektórych kwestii historycznych i ich miejscem w dzisiejszym życiu publicznym Ukrainy – żadnych, podkreślmy – żadnych spornych kwestii, które w jakikolwiek sposób by nas w czymkolwiek dzieliły lub powodowały jakiekolwiek zachowania nie traktatowe. W tym kwestia granicy, przynajmniej z polskiej strony jest zagadnieniem uregulowanym, zamkniętym i nie podlegającym dyskusji w ogóle.

Niestety wiemy o tym, że ze strony ukraińskiej jest tutaj inaczej, albowiem są w tym kraju siły polityczne, które kwestionują publicznie przebieg polsko-ukraińskiej granicy na niekorzyść Polski. To oczywiście musi rodzić pewnego rodzaju obawy po tej stronie Sanu i je rodzi, a w konsekwencji nie pozostanie bez odpowiedzi w stosownej chwili, tylko wówczas Ukraińcy będą mogli podziękować tym swoim siłom politycznym, które przez 26 lat istnienia niepodległej Ukrainy nie były w stanie zaakceptować kwestii tak fundamentalnych jak linia graniczna!

Dzisiaj jest tak, jak jest – Ukraińcy nie chcieli polskiego wsparcia, więc go nie dostaną. Miejmy nadzieję, że ich oligarchiczne władze nie będą wymagały od własnego Narodu popełnienia samobójstwa i po prostu zakończą tą bezsensowną wojnę, koncentrując się na kwestiach decydujących o przyszłości Ukrainy. Jeżeli natomiast to się nie stanie, to winniśmy traktować Ukrainę jako źródło niestabilności i wszelkich niebezpieczeństw. Jednak już bez wyciągania ręki, która została odtrącona, niech każdy płaci rachunki za siebie, nie można się narzucać i nadskakiwać z pomocą, jeżeli ktoś sobie nie życzy, właśnie na tym polega szacunek i szczerość wobec sąsiadów.

A właśnie na budowie wzajemnych stosunków opartych na szacunku i szczerości nam powinno najbardziej zależeć. Żeby usłyszeć ukraińskie „NIE” ponieśliśmy olbrzymie koszty. Już wystarczy, A WCALE NIE JEST POWIEDZIANE ŻE NIE BYŁO WARTO, ALBOWIEM MAMY CZYSTE SUMIENIE.

Krakauer
http://obserwatorpolityczny.pl

MatkaPolka said

2015-08-30 (niedziela) @ 13:56:59

Jedynym celem USA jest permanentna wojna i destabilizacja regionu – Europy środkowo wschodniej, konfrontacja z Rosją. Chaos to dla nich dobry biznes. Do tego służy Ukraina i Polska.

PreŻydent Prosie-szczenko jest marionetka w rekach US i odbiera rozkazy z ambasady USA w Kijowie.

Również PreŻydent D-UPA, bo nie żadna Duda, jest marionetką USA i odbiera polecenia z ambasady USA w Warszawie popiera banderowską UPA-ine.

Polacy w istocie nie mieli nic do powiedzenia przy wyborze tego pajaca na urząd prezydenta– KTO WIERZY W WYBORY?.

Świadomość społeczeństwa polskiego i pamięć o zbrodniach UPA i zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej w czasie II wś jest wciąż bardzo duża mimo zmasowanej propagandy niemieckiej pro -neo-nazistowskiej w mediach i współczesnych nacisków niemieckich (ktoś kiedyś wkleił list Min. Spraw Zagranicznych Niemiec do Min. Kultury i dziedzictwa – aby nie eksponować UPA). Większość Polaków jest przeciw banderowskiej Ukrainie, chociaż „banderyzacja” Polski okazuje się być duża.
Niemcy i Ukraina wysuwają w stosunku do Polski roszczenia terytorialne, a Izrael finansowe- co ciekawe Rosja takich roszczeń nie ma.

Popieranie banderowskiej Ukrainy jest pluciem w twarz Polsce i Polakom. Tak samo jak konfrontacyjna pozycja bandy rządzącej usiłująca wepchnąć Polskę w konflikt zbrojny z Rosja w imię interesów syjonistow i Żydów z USA, Niemiec i Izraela.

Prezydent III Żydo-RP A.Duda – kolejna syjonistyczna kreatura? – to mało powiedziane

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/26/prezydent-iii-zydo-rp-a-duda-kolejna-syjonistyczna-kreatura-to-malo-powiedziane

Wywiad dla niemieckiego dziennika „Bild”

A.Duda: MUSIMY STANĄĆ PO STRONIE UKRAIŃCÓW

Wśród wielu poruszonych kwestii znalazł się także konflikt ukraiński. Polski prezydent stwierdził, że w interesie Polski i Europy leży pomaganie Ukrainie.

– Powinniśmy zintegrować Ukrainę we wspólnocie europejskiej. Tylko jeśli damy Ukraińcom perspektywę rozwoju politycznego i gospodarczego, by mogła spełnić kryteria członkostwa w UE, będziemy w stanie ustanowić tam pokój i bezpieczeństwo. Europa musi stanąć po stronie Ukraińców. Demokratyczna i stabilna Ukraina u naszego boku – to potężny potencjał, inwestycja na przyszłość, a nie obciążenie – mówił Duda.

Pomocy wobec Ukrainy towarzyszyć muszą zdaniem Dudy większa naciski na Rosję.

– Chciałbym podczas mojej wizyty w Berlinie poruszyć temat zwiększenia presji na Moskwę. By zakończyć wojnę i osiągnąć trwały pokój. Dlatego też potrzebujemy większej obecności NATO w regionie, w tym w Polsce. Pierwsze decyzje w tej sprawie zostały podjęte na szczycie NATO w Newport w Walii. Ale potrzebujemy kolejnych rozwiązań, większe gwarancje bezpieczeństwa – powiedział polski prezydent.

Nie zabrakło także odniesienia do stosunków polsko-niemieckich.

– Relacje między Berlinem, a Warszawą były lepsza, niż ich reputacja. I zrobię co w mojej mocy, by tak pozostało. Mam duży szacunek do Niemiec. Moja żona jest nauczycielką języka niemieckiego i mamy w Niemczech wielu przyjaciół (…). Niemcy są naszym największym i najważniejszym sąsiadem, gospodarczo i politycznie. Nasz związek jest bardzo dobry, i chciałbym, by taki pozostał. Jednak Unia Europejska musi się ukierunkować na nowo, szczególnie w polityce bezpieczeństwa. W tym Polska chce i będzie miała swój udział. Będziemy dbali o to, by nasz głos był słyszany – powiedział Duda.

wi42 said

2015-08-30 (niedziela) @ 14:20:37

@2 AS
„Inicjatywa prezydenta była dobra, nawet bardzo.”
Jaką inicjatywę może mieć Duda? O czym pisze skądinąd rozsądny AS?
Duda ma być wtyczką Ameryki w dialogu Ukraina-Europa- Rosja. Przede wszystkim zaś, co staje się już widoczne, Duda ma tworzyć duch bojowy i armię „pis-patriotów” do pochodu na wschód.
Pozostałe ruchy są pochodnymi powyższych celów wyznaczonych dla PisDudy.

MatkaPolka said

2015-08-30 (niedziela) @ 14:46:57

“Bracia” Ukraińcy Polowali na Polaków w Kijowie.

http://novorossia.today/bracia-ukraincy-polowali-na-polakow-w-kijowie

Polacy, głównie kibice Legii wybrali się do Kijowa na mecz, miejscowi i ściągnięci z innych miast gangi ukraińskie polowały na Polaków niczym na zwierzęta z nożami w dłoniach. Miejscowa milicja nie interweniowała nawet, gdy słyszała wezwania od miejscowej ludności.

Gdzie jest Polska służba dyplomatyczna?

W czyim interesie jest ściąganie do UE Ukrainy, która stanie się głównym konkurentem Polski niemal we wszystkich dziedzinach łącznie z konkurencją dla Polaków na emigracji?

Pewnym jest jak 2×2 że na jedno skinienie Niemiec Ukraińcy stworzą z nimi sojusz w każdej sprawie przeciwko Polsce…

Długo można pisać o tych sprawach, mam nadzieję, że Polacy zrozumieją w końcu jaki to kiepski interes. Deliktanie pisząc. Ciekawym jest, że przed kampanią prezydencką i obecnie, przed wyborami, nie jesteśmy bombardowani wiadomościami itp. o Ukrainie jak w poprzednim czasie, wygląda na to, że politycy wiedzą jakie podejście mają Polacy do spraw wciągania Ukrainy w orbitę UE i schowali temat do szafy…Wygląda na to, że naszymi rękoma wyciąga się kasztany z ognia w interesie jakichś światowych sił w czym usłużni są jak zwykle, po jakiejś części, nasi/?/ politycy a my już płacimy “braciom” i za “braci” słoną cenę…

Poczekajcie dalej.

Ukraińscy kibice bili polskich dziennikarzy

http://novorossia.today/ukrainscy-kibice-bili-polskich-dziennikarzy

W środę wieczorem w okolicy jednej ze stacji metra w Kijowie grupa ukraińskich kibiców zaczaiła się na fanów z Warszawy.

Obie grupy liczące po ok. 50 osób każda starły się ze sobą. Zajście długo nie trwało, a wideo z bitwy jest już w sieci. Według portali kibicowskich wygrali fani Legii.

W czasie walki użyto rac świetlnych. Ukraińskie media podają, że kilku kibiców Legii zostało dźgniętych nożem. Milicja poinformowała o zatrzymaniu 9 osób.

Legia rozegra dziś w Kijowie mecz z Zorią Ługańsk. Z punktu widzenia bezpieczeństwa jest to spotkanie podwyższonego ryzyka.

– Przyjazd Legii może być sporą mobilizacją dla ukraińskich kibiców. Polacy lubią prezentować antybanderowskie transparenty i tym podobne treści. Miejscowych mocno to denerwuje – powiedział Vadim Skiczko z telewizji 1plus1.

Zdaniem ukraińskich mediów Ukraińcy szukali odwetu za wydarzenia z zeszłego roku. Podczas wyjazdowego meczu z Metalistem Charków (wygrana Polaków 1:0) kibice Legii głośno obrażali Stepana Banderę i zbrodniczą Ukraińską Powstańczą Armię. Spalili także banderowskie symbole.

Według docierających z Kijowa wiadomości ukraińscy kibice szukali sobie przeciwników nie tylko wśród fanów Legii. Ich ofiarami padali także dziennikarze z Polski.

Mateusz Skwierawski z Wirtualnej Polski informuje, że w centrum Kijowa było wiele grup czatujących na przybyszów z Polski. “Trwa obława na kibiców Legii w Kijowie. Ci ludzie chodzą sobie przy milicji. Podbiegają w ośmiu” – informuje na Twitterze. Szef działu sportowego tego portalu Michał Kolodziejczyk twierdził, że pobitych zostało dwóch dziennikarzy z Polski. Fotoreporter Piotr Kucza stał się właśnie celem ataku Ukraińców.

tyle w temacie said

2015-08-30 (niedziela) @ 15:36:20

Nazwisko Krakauer na jezyk polski mozna przetlumaczyc na rozne sposoby. Na przyklad: Krakowiak, Krakus, Krakowianin. Ale rowniez Krakowski.
Ten, ktory artykul napisal jest wyraznie Krakowskim, o czym swiadcza uzyte przeklamania w jego belkocie.

Krakowski utozsamia Polaka z feudalna zydowska administracja istniejacego jeszcze teoretycznie panstwa.

Krakowski bredzi o jakims godzeniu Rosjan i Niemcow, Francuzow i Amerykanow.. Toz nie mial miejsca jakikolwiek konflikt miedzy tymi narodami ani teoretycznymi panstwami, w ktorych te narody zyja pod butem dokladnie tego samego feudala.
Miala miejsce tylko wysluga lokai dla Wall Street/City of London podczas kolejnej proby zagrabienia ruskiego bogactwa, zreszta totalnie nieudaczna wysluga proba urobienia wora Janukowicza wtedy, gdy Wall Street/City of London zyczyl sobie zwalenia tegoz i zastapienia go rzadem sobie poddanym, co zreszta nastapilo.

Krakowski przewrotnie probuje laczyc zydowski rzad oligarchow z Ukrainy, ktorzy narod ukrainski dawno juz z bogactwa narodowego okradli,
z ukrainskim narodem, jakoby ten rzad o narod ukrainski sie martwil a to g…o prawda.
Wojna zostanie zakonczona bo grabiez ruskich bogactw nie udala sie a Wall Street/City of London maja juz pelne pory na skutek zachwiania
w mechanizmie lichwy oddzialywaniem Chinczyka na USD.
Wojna zostanie zakonczona wczesniej anizeli nowa zydowska administracja w Polske zdola wylizac bezposrednia sluzbe u Wall Street/City of London
w ataku na Rosje z pominieciem wasalstwa posredniego poprzez EU. Dla Polaka to dobre, bowiem odroczona zostanie wizja zydowskiego Miedzymorza, w ktorym tak Polak jak i ukrainski banderowiec z jakichkolwiek rewizjonistycznych mrzonek zostaliby rup zug wyleczeni.

jasiek z toronto said

2015-08-30 (niedziela) @ 17:08:16

Re: 17 Matka Polka…
Amerykanie i zydowscy terrorysci napewno sie nie zgodza na dzialania wojenne na ich zerowiskach, ale warto by grzecznie zapytac…Moze wyraza jednak zgode przy odpowiedniej „presji” ze strony Chin, Rosji i Indii… Przydalaby sie im taka wojna, zeby tramwajami na Marsa spieprzali…
======================
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com

Maverick said

2015-08-30 (niedziela) @ 19:34:04

Polskie interesy byłyby zachowane gdyby Polska podkreśliła prawo do referendum obywateli wschodniej Ukrainy i rozwodu w stylu Czechosłowacji. Uznała aneksję Krymu, gdzie odbyło się referendum.
Przecież Ukraina to sztuczny twór Stalina, i tylko ludzie do podobnej do Stalina mentalności mieszają tam tym razem w celu skolonizowania i osaczenia Rosji. Nie ukrywajmy ze miedzynarodowy żyd ma takie plany. Jednak Rosja to jedyny słowiański kraj który ma status supermocarstwa.

Yah said

2015-08-30 (niedziela) @ 21:00:49

Niestety w niektórych komentarzach wyłazi słowiańska naiwność, że może coś się zmieni na lepsze. Nie zmieni się, nie po to został wybrany, żeby było lepiej tylko, żeby realizować geopolityczne, niepolskie cele.

„… ale miejmy trochę przyzwoitości …” Ja to mogę być przyzwoity jak ktoś w stosunku do mnie zachowuje się przyzwoicie , a nie traktuje jak niemyślącego i nic nie rozumiejącego debila.

„…i nie przesadzajmy z ta krytyka.” Bo co, jak będziemy krytykować to się obrazi i nie będzie lepiej. To niech robi wszystko by nie zasługiwać na krytykę. Niestety władze od 25 lat maja nasza krytykę głęboko gdzieś ale ponieważ wszystko im się wali to na krytykę rzeczywiście staja się coraz bardziej wrażliwi.

Yah said

2015-08-30 (niedziela) @ 21:12:49

A tu „widać” zmiany i takie same „zmiany” będą w innych dziedzinach polityki i gospodarki:

„– Z satysfakcją obserwuję, że – mimo zapowiedzi rewolucji w zakresie polityki zagranicznej – nic takiego nie następuje. – powiedział Bronisław Komorowski po kilkunastu dniach urzędowania swojego następcy.

Ze strony PiS podobną opinię wypowiedział Witold Waszczykowski, poseł, któremu do niedawna media wróżyły stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy Dudzie, a obecnie wróżą mu stanowisko ministra spraw zagranicznych w razie zwycięstwa partii Kaczyńskiego w wyborach parlamentarnych. Waszczykowski scharakteryzował podejście Dudy do polityki zagranicznej, zwłaszcza wschodniej, następująco: „Prezydent Duda w tym przypadku nie wystąpił z żadną nową inicjatywą. (…). Nie dokonał nawet korekty zapowiadanej w innych sferach polskiej dyplomacji. Prezydent właśnie kontynuował linię przyjętą przez polską dyplomację na jesieni ub. roku. W październiku 2014 minister Schetyna obwieścił w mediach, że format normandzki wyczerpał się. W styczniu br wraz z ministrem Siemoniakiem zapowiadał nawet gotowość sprzedaży broni dla Kijowa. W marcu br., więc już po porozumieniu mińskim, Min. Schetyna utrzymywał, że rozmawiać bez Polski o Ukrainie to tak jak rozmawiać o Libii, Algierii, Tunezji, Maroko bez Włoch, Francji i Hiszpanii. (…). Ta linia polityczna wobec konfliktu rosyjsko-ukraińskiego była zatem skonsultowana przez prezydenta z właściwym ministrem polskiego rządu!” Według Waszczykowskiego – polityka PiS – rola nowego prezydenta sprowadza się więc do wiernego kserowania koncepcji platformowego ministra Schetyny.”

http://xportal.pl/?p=22344

MatkaPolka said

2015-08-30 (niedziela) @ 22:33:25

Jak te Żydy potrafią to zrobić, żeby wszystkimi oszustwami, w tym bankowymi, sięgnąć po władzę przez siebie ustanowiona – namiastkę władzy, które potem media masowego rażenia udowodnia, że to ważna władza. (TYM BARDZIEJ, ZE SYSTEM BANKOWY SIE WALI)

Wystarczy 100 -1000 kibiców z dobrymi palami, żeby te kibuce przepędzić na Madagaskar albo Antarktykę
I jedna brygada komandosów, żeby popędzić Mossad – nie taki straszny Mossad jak go malują.

Syjonistyczny Okupacyjny Rząd

MatkaPolka said

2015-08-30 (niedziela) @ 23:11:08

Czy Dr Duda i PiS to jest dr Kaczyński przebacza Polakom za „Rzeź Wolyńską” i prosi o przebaczenie

Ukrainiec „przebacza” Polakom Rzeź Wołyńską. Dosadna odpowiedź Polaka [wideo]

Ukraińcy składając kwiaty pod pomnikiem zamordowanych przez bandyckie oddziału UPA powiedzieli, że: oni Polakom „PRZEBACZAJĄ”. Obejrzyj odpowiedz Polaka na ten haniebny i bulwersujący gest ze strony Ukraińców mieszkających w Polsce.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrainiec-przebacza-polakom-rzez-wolynska-dosadna-odpowiedz-polaka-wideo-2015-08

MatkaPolka said

2015-08-31 (poniedziałek) @ 01:06:47

Czy Duda i PiS zapomni rzeź na Wolyniu na prośbę NIemiec

Minister spraw Zagranicznych Niemiec Steinmeier apeluje do min. Kultury Polski Malgorzty Omilamowskiej o zapomnienie rzezi na Wołyniu – list poniżej.

https://politgraben.wordpress.com/2015/04/21/polen-vergisst-wolhynien-um-europas-willen

(fragment – google translate

Zaproszenia do wypracowania jednolitego stanowiska wśród członków UE są stale słyszeć. Idą głównie z Niemiec, która jest uważana za lokomotywę UE. Jak widać, kryzys Ukraina podzieliła Europę. Dlatego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec wielki wysiłek, aby zjednoczyć 28 krajów. Konsolidacja jest wyjaśnione przez „rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy”.

List od Frank-Walter Steinmeier, Źródło: CNN Report

Ostatnio pojawiła się w Internecie list od ministra spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Małgorzata Omilanowska.

Steinmeier wyraził w liście swoje niezadowolenie z zamiarem Warszawie, przywrócić historyczną sprawiedliwość – a mianowicie, że Wołyń masakra powinna zostać uznana za ludobójstwo. Minister spraw zagranicznych uważa, że nie będzie na bieżąco i odwrotny do zamierzonego celu omówienia dokumentów odnoszących się do oceny tragicznych wydarzeń w 1943 roku z organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). Niemiecki minister spraw zagranicznych wzywa Warszawie otwarta zapomnieć zbrodni ukraińskich nacjonalistów, które zostały popełnione w Polsce, przeciwko ludzkości. Ale obiecuje wsparcie ekonomiczne Steinmeier Polski.
Steinmeier fordert Wolhynien-Massaker zu vergessen

Die Aufrufe zur Ausarbeitung der einheitlichen Position unter den EU-Mitgliedern sind ständig zu hören. Sie gehen meistens von Deutschland aus, das man für die EU-Lok hält. Wie zu sehen ist, hat die Ukraine-Krise Europa gespaltet. Deswegen gibt sich das Außenministerium Deutschlands große Mühe, um 28 Staaten zu vereinigen. Dabei wird die Konsolidierung durch die „wachsende Gefahr für die Sicherheit Europas“ erklärt.

Brief von Frank-Walter Steinmeier, Quelle: CNN iReport
Vor kurzem erschien im Internet ein Brief von Außenminister Frank-Walter Steinmeier an die Ministerin für Kultur und nationales Erbe Polens, Małgorzata Omilanowska. Steinmeier äußert im Brief seine Unzufriedenheit mit der Absicht Warschaus, die historische Gerechtigkeit wiederherzustellen – und zwar dass das Wolhynien-Massaker als Völkermord anerkannt werden soll. Der Außenminister denkt, es wäre nicht zeitgemäß und kontraproduktiv, die Unterlagen über die Bewertung der tragischen Ereignisse 1943 bei der Organisation der Vereinten Nationen für Erziehung, Wissenschaft und Kultur (UNESCO) zu besprechen. Der deutsche Außenminister ruft Warschau offen auf, die Verbrechen der ukrainischen Nationalisten zu vergessen, die sie an den Polen, gegen die Menschlichkeit begangen haben. Dafür verspricht Steinmeier Polen die wirtschaftliche Unterstützung.

lwp said

2015-08-31 (poniedziałek) @ 03:34:58

32
Blysk
No i jak ma byc dobrze w Polsce jak takie PiSDudy i ich malzonki maja tylu wielbicieli?

Do pana Blyska to mam takie pytania:
Czym mu pan Duda tak zaimponowal? Swoja niepolska rodzina? Swoim tesciem, ktory Polakow nienawidzi? Swoja idiotka mamusia, ktora zmuszala studentow, zeby na synusia glosowali? A moze tym, ze Dudus- Polske- udus radosnie bral udzial w zlamaniu polskiej konstytucji biorac udzial w debatach obcego parlamentu na terenie Polski?
(Teraz opowiada, ze to Rosja lamie prawo miedzynarodowe uznajac demokratyczne referendum mieszkancow Krymu)
A moze tym, ze PiS i jego wyZnawcy popieraja zamachy terrorystyczne na demokratyczne rzady?
Czy to znaczy ze pan Blysk tez bedzie sie cieszyc jak w polski parlament beda rzucac koktajle Molotowa – czyli butelki z benzyna i zamachopwcy z widlami pojda na Sejm?
I wielki krzyk odrodzenia i stare dobre czasy pilsudczyzny swiecic beda triumfy na polskiej ziemi?

No to moze nastepnym razem Bundestag (znowu) zajmie miejsce na Wawelu i zona Dudusia wezmie udzial w obradach bo zna niemiecki?

Panie Blysk
Czas i to ostatni podejrzewam dzwonek – myslec o Polsce i Polakach i przyszlosci polskich dzieci.
Chyba ze pan juz swoje dzieci obrzezal, zeby sie Dudusiowej przypodobac.

JerzyS said

2015-08-31 (poniedziałek) @ 07:17:27

0Ciekawe są motywacje Dudy?

Niemcy go chwalą, a ja wolałbym aby go ganili!

Premier Słowacji do Francuzów: Bombardowaliście Libię to teraz przyjmujcie imigrantów

Opublikowano: Niedziela, 30 sierpnia 2015 o godz. 22:10:30

Premier Słowacji Robert Fico celnie zripostował uwagi francuskiego ministra spraw zagranicznych Laurenta Fabiusa o „skandalicznej” postawie państw Europy Środkowej w kwestii imigranów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Fabius w wywiadzie dla francuskiego radia Europe1 mówił „musimy być w stanie ich [imigrantów] przyjąć”
oraz zżymał się na politykę państw Europy Środkowej w tej kwestii,
szczególnie Węgier, które „mimo iż są częścią Europy i strefy Schengen,
to poprzez stawianie ogrodzeń wzdłuż granicy z Serbią udowadniają, że nie przestrzegają wartości europejskich”.

Butne wypowiedzi szefa francuskiej dyplomacji szybko doczekały się stanowczej odpowiedzi premiera Słowacji.
Podkreślił, że to nie jego państwo brało udział w destabilizowaniu państwa arabskich jak Libia i Francja,
dlatego nie może brać odpowiedzialności za wytworzony przez takie działania kryzys. Fico krytykował Unię Europejską
i rządy zachodnie odrzucając frazelogię Fabiusa – „Nie widzę zatopionych łodzi. Przeciwnie – widzę jeszcze więcej łodzi.
Nie widzę straży na granicach Schengen. Przeciwnie, widzę kolejne dziesiątki i setki tysięcy ludzi swobodnie idących do Europy”.

W roku bieżącym roku świat obiegły rewelacje Wikileaks, które ujawniając tajne materiały amerykańskie opublikowały informację o tym,
że u progu rebelii w Libii przeciw pułkownikowi Muammarowi Kaddafiemu,
oficerowie wywiadu francuskiego przekazali znaczne środki finansowe przyszłym liderom buntu.

wp.pl/kresy.pl

Rzecznik Praw Gojów said

2015-08-31 (poniedziałek) @ 15:59:31

@1
Więcej przymusowych szczepień. Prezydent Duda podpisał ustawę wprowadzającą kolejne szczepienia, w tym kontrowersyjną szczepionkę przeciw HPV
http://wirtualnapolonia.com/2015/08/29/wiecej-przymusowych-szczepien-prezydent-duda-podpisal-ustawe-wprowadzajaca-kolejne-szczepienia-w-tym-kontrowersyjna-szczepionke-przeciw-hpv/

Rzecznik Praw Gojów said

2015-08-31 (poniedziałek) @ 16:11:32

Za pomocą szczepionki przeciw HPV wysterylizują część lub całość polskich kobiet w wieku rozrodczym. Już chyba tylko debile nie rozumieją, że szczepienia mają (oprócz zarobków dla koncernów) cel maltuzjański.
Polecam tekst Jerzego Szygiela „Ebola, nudyści i laboratoria USA”. Fragment: „(…)wywiad z Francisem Boylem, który dotarł do mnie za pośrednictwem zagranicznego radia. Boyle to nie byle kto – amerykański profesor prawa międzynarodowego i specjalista od współczesnych ofensywnych broni biochemicznych, autor książek na ten temat. To on był redaktorem amerykańskiej ustawy antyterrorystycznej o broniach biologicznych (Biological Weapons Anti-Terrorism Act) z 1989 r. Otóż ów profesor zwraca uwagę, że akurat w trzech krajach, w których wybuchła obecna epidemia, tj. w Gwinei, Liberii i Sierra Leone, Stany Zjednoczone zbudowały trzy laboratoria BSL-4 (Biological Safety Lab poziom 4) wyspecjalizowane w badaniach nad ofensywnymi i defensywnymi broniami biologicznymi.
Zainstalowano je tam, bo Stany muszą na swoim terytorium przestrzegać Konwencji o Zakazie Broni Biologicznej i Toksycznej, którą podpisały, a ani Gwinea, ani Liberia tego nie zrobiły. Sierra Leone owszem, ale to praktycznie kolonia brytyjska, więc po znajomości laboratorium działało tam aż do tegorocznego lata. Zostało zamknięte przez lokalne władze, bo w Kanemie, gdzie się mieściło, powstał największy w Afryce ośrodek dla chorych na ebolę i nawet miejscowa władza, choć przekupiona, miała dość. Boyle się nie dziwi, że w tej sytuacji Stany Zjednoczone, zamiast lekarzy, wysłały do regionu 3 tys. żołnierzy.
Według jego informacji owe laboratoria pracowały nad mutacją od dawna znanego zairskiego wirusa ebola: eksperymentalnym połączeniem owego zarazka z wirusami zwykłego kataru. Stworzono GMO – organizm zmodyfikowany genetycznie i – on to mówi otwartym tekstem – wszczepiono paru tysiącom miejscowych wieśniaków w ramach rutynowej kampanii szczepień. Jego zdaniem to właśnie przyczyniło się do tak szybkiego rozprzestrzenienia się wirusa w regionie, w którym nigdy wcześniej nie występował. Jego śmiertelność ocenia wyżej niż 50%, o których mówi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
Pamiętam jak prasa narzekała, że WHO zareagowała tak późno, dopiero pod koniec lipca. Nie chodzi tylko o niedoinwestowanie tej organizacji, ale i pech. Jak wiadomo główny konsultant WHO w Genewie ds. eboli Glenn Thomas zginął w malezyjskim samolocie nad Ukrainą, wraz z 17 innymi specjalistami od afrykańskich epidemii’.
http://blog.wirtualnemedia.pl/jerzy-szygiel/post/ebola-nudysci-i-laboratoria-usa

robertgrunholz said

2015-08-31 (poniedziałek) @ 16:34:51

Do tych, którzy pisali o wykształconym, oczytanym Dudzie:

Czy wykształcenie prawnicze i znajomość jakiegoś języka to wystarczające kompetencje do rządzenia jakimkolwiek państwem? Wiecie ilu ludzi ma takie wykształcenie i zna więcej języków niż prezydent? Ktoś, kto żyje jak pączek w maśle będąc rzekomo profesorem i pozostając na urlopie, zbijając bąki w PE i głosując przeciwko Polsce i Polakom, zachowując się przed żołnierzami jak chłopiec który dostał nowe zabawki, ktoś kto w swojej własnej partii był praktycznie nikim, nie ma żadnych sukcesów politycznych, posługuje się pustymi sloganami, składa obietnice bez pokrycie i płacze żonie-żydówce po nocach, że ludzie go nie lubią mimo pielgrzymki na Jasną Górę… to ma świadczyć o jego kompetencjach?

Jaja sobie robicie.

 Opublikowano za: https://marucha.wordpress.com/2015/08/30/prezydent-duda-zjednoczyl-wszystkich-przeciwko-polsce/

Wypowiedz się