ZASADY NAZISTOWSKIEJ PROPAGANDY

Zasady nazistowskiej propagandy stosowane do dziś, jak język współczesnej polityki i religii.

Wszystkie zasady propagandy zostały stworzone przez ministra propagandy nazistowskich Niemiec: Josepha Goebbelsa

Jednakże to dzieło zostało oparte na księgach mistyków i filozofów.

Wszystkie poniższe metody są stosowane po dziś dzień i można je zauważyć w wystąpieniach przywódców USA, Rosji, a także w wystąpieniach takich ludzi jak Tusk, czy Kaczyński nie wspominając już o retoryce kościoła.

11 zasad manipulacji i propagandy Josepha Goebelsa

 1. Zasada upraszczania i jedynego wroga. Przyjęcie jednej spójnej idei, jednego symbolu. Orientacja ataku skupiona na jednym przeciwniku.
 2. Zasada metody transmisji. Zbieraj różnych przeciwników i różne idee i przypisuj je do jednej kategorii lub jednej osoby. Tak to powołuje się do życia demona, któremu można przypisać wszystko.
 3. Transpozycja. Obwiniaj za błędy przeszłości przeciwnika, odpowiadaj atakiem na atak. Jeśli nie możesz zaprzeczyć złym wieściom, wymyśl inne, które rozproszą ową sprawę.
 4. Przesada i zniekształcenie. Konwertuj dowolną historię, buduj z małej rzeczy, wielkie i poważne zagrożenie
 5. Wulgaryzacja. Propaganda musi być popularna, dostosowana do poziomu inteligencji osób, do których została skierowana. Czym większa masa słuchaczy tym mniejszy wysiłek intelektualny. Nośność mas jest ograniczona: slogany są łatwo zapamiętywane i łatwo zapominane, dlatego kolejnym obietnicom daj czas do dnia aż stare zostaną zapomniane.
 6. Początek orkiestracji. Propaganda musi być ograniczona do niewielkiej liczby idei powtarzanych tak często, aż staną się one wyznacznikiem myśli. Pozwalaj na różny punkt widzenia, który zawsze zbiegnie się w punkcie, który jest potrzebny danej idei. Nie ma miejsca na wątpliwości. Z tej zasady pochodzi słynne zdanie: Jeżeli kłamstwo jest powtarzane wystarczająco dużo razy, w końcu staje się prawdą.
 7. Początek odnowy. Wydawaj ciągle nowe informacje w takim tempie, że kiedy wróg odpowiada, społeczeństwo jest już zainteresowane czymś innym.
 8. Początek przekształcania. Konstruowanie argumentów z wielu źródeł, poprzez tworzenie balonów (afery) lub szczątkowych informacji (plotki).
 9. Początek wyciszenia. Po natłoku informacji następuje cisza. Proces ukrywania wiadomości zostaje zakończony. Za pomocą podległych mediów przenieś ciężar wiadomości na poczynania przeciwnika.
 10. Początek transfuzji. Propaganda zawsze działa na wcześniej ustalonym podłożu regionalnym lub na złożonej mitologii tradycyjnych uprzedzeń i nienawiści. Są to argumenty, które zawsze mogą znaleźć korzenie w prymitywnych postawach.
 11. Zasada jednomyślności. Należy przekonać wielu ludzi, że myślą „jak wszyscy” tworząc fałszywe wrażenie jednomyślności.

A teraz popatrzmy na te wszystkie punkty ! Popatrzmy na działania partii i religii !

Czyż każda z nich nie ma swojej anty tezy na, którą można zwalić błędy i żale, czyż co 4 lub 5 lat nie zapominacie o obietnicach i błędach tzw. opozycji, czyż nie mówicie, o sobie jestem taki jak wszyscy, czyż nie wynajduje wam kościół i partie wspólnego wroga ?

Czyż nie mówią do was prostym językiem, czyż nie mówią wam tego, co chcecie usłyszeć ?! Czyż sztuczna statystyka nie zmusza was do wyboru tego co „myśli” większość ! Człowiek lubi patrzeć na słupki, trzymać z wygranymi i boi się samodzielnego myślenia…

Czyż nie manipuluje się wami za pomocą tradycji regionalnej nawołując do wojny, i nie wmawiają wam, iż tylko wy jesteście ofiarami…

Czyż tak nie działa regionalna ideologia ! Czyż gazety w okresie afer nie bombardują was informacjami o poczynaniach konkurencji zasypując prawdę dezinformacją ?!

Czyż po okresie afer, wojen,  nienawiści nie przychodzi okres samokrytyki i naprawienia błędów przeszłości ?! Czyż natłok informacji nie pozwala wam odnaleźć prawdy ?!

Robią z was idiotów i tak was też traktują Papieże, kardynałowie, politycy, celebryci, księża, posłowie, nauczyciele, profesorowie…. To wszystko z czym się stykacie w szkole, pracy, radiu, telewizji i w kontaktach międzyludzkich to nie jest relacja człowieka z człowiekiem, ale gra, manipulacja, polegająca na pokazaniu innym tego co chcą zobaczyć, sami przez kopiowanie  stosujecie metodę dopasowania do społeczeństwa lub formy buntu wpychające was w deprawacje i nałogi !!!

Każdy staje się kopią każdego, czas wolny przypomina upojenie alkoholowe, bunt znakowanie tatuażami niewolników, a inność odnosi się do przebijania innych wyższym stopniem demoralizacji i głupoty…

Nazywacie to wolnością ?

Jeśli zdecydujecie się być wolnymi – niech każdy z was idzie w swoją stronę, stanie się odludkiem pracującym fizycznie nad swoim życiem i psychicznie nad porządkiem swoich myśli…

Wtedy wszystko to co wydawało  się chaosem stanie się bezwartościowym śmieciem przeszłości i nikt nie zmusi was do płacenia jakichkolwiek podatków, posiadania numeru, nazwiska, pracy zarobkowej, uczestnictwa w wojnach czy rewolucjach, nikt nie powie wam, że wiara to religia !

Dajecie się zwieść sztucznym formom stworzonym przez człowieka dla zagospodarowania innego człowieka, mówicie językiem edukacyjnej patologii, która nie posiada w sobie ani grama prawdy !

Wielkie słowa, które niczego prawdziwego nie opisują… Bo świat będzie istniał i funkcjonował bez ekonomii, kościoła, broni, instytucji, polityki, granic, i podatków ! Nie istnieją kryzysy, istnieje tylko lichwa i spekulacja.

Pola, łąki i lasy zawsze będą rodziły plony, a racjonalność oraz logika myśli i brak zachowań stadnych pozwolą zachować równowagę między człowiekiem, a planetą…

Liga Świata

Dydymus

Opublikowano za: http://ligaswiatowa.hvs.pl/zasady-nazistowskiej-propagandy/

Wypowiedz się